Де знаходиться датчик кисню на Kalina

Заміна датчика кисню на Kalina

Ласкаво просимо! Датчик кисню. це все ж таки потрібний датчик, але деякі автомобілісти приїжджають і просять відключити його щоб машина швидше їхала, насправді автомобіль стане швидше, так як датчик кисню розрахований на збіднення робочої суміші, за рахунок чого вихлопні гази в атмосферу вилітатимуть більше чистими (Екологія у зв’язку з цим не страждає), наведемо приклад, щоб Ви краще зрозуміли, помічали коли будь-що карбюраторні автомобілі їдуть швидше інжекторного упорскування за умови, що л.с. у обох двигунів будуть однакові, все це пов’язано саме з датчиком кисню, саме через те, що він збіднює суміш, автомобіль не може показати весь свій потонцеал, зате завдяки ньому екологія не страждає, по суті більше ні для чого даний датчик і не необхідний, працює він за принципом вихлопних газів, тобто. даний датчик загорнуть у приймальну трубу і якщо вихлопні гази виходять дуже отруйні, то він подає ці свідчення на блок управління (ЕБУ) у зв’язку з чим блок дає команду форсункам лити набагато менше палива і суміш збіднюється, от і весь його принцип роботи.

Примітка! Для здійснення заміни цього датчика, знадобиться: Гайковий ключ і все, ніякі накидні брати не потрібно, ще було б добре якщо Ви використовували б спеціальний комір зі спеціальною головкою, яка потрібна саме для того, щоб датчик кисню з приймальної труби вивернути!

Де знаходиться датчик кисню? Він загорнутий у випускний колектор, сам же колектор розташований у бічній частині двигуна, але так як двигун на Kalina стоїть не поздовжньо а поперек, то виходить щоб побачити колектор, потрібно дивитися в те місце, де двигун і передня перегородка стоїть (Ця та яка підкапотне простір, від салону відокремлює), зазирнувши туди і знайшовши колектор, придивіться де знаходиться сам кисневий датчик (Вказаний червоною стрілкою), по суті все дуже легко і складнощів у його місцезнаходження у Вас не повинно виникнути.

Коли потрібно міняти датчик кисню? При збільшенні витрати, цей датчик підлягає заміні, крім того якщо машина не стійко працює на неодружених, а так само якщо вона до пуття не їде і відчуваються перебої в роботі двигуна (То підхоплення, то різкий спад л.с.), то можна подумати в першу дуже про датчики, щоб визначити який саме датчик вийшов з ладу (Просто ці симптоми до багатьох датчиків відносяться), заїхати на діагностику доведеться, вони підключать комп’ютер до діагностичного роз’єму і з його допомогою визначать, який саме датчик вийшов з ладу, а далі Ви вже самі акуратно змініть датчик і ніяких проблем не буде або якщо у Вашому авто стоїть додатковий бортовий комп’ютер (Деякі автолюбителі його встановлюють у свої автомобілі, тому що він дуже зручний і без будь-якої діагностики, завдяки ньому можна відразу ж визначити несправність датчика в двигуні ) то по ньому можете подивитися які він коди помилок видасть і тим самим, не витрачаючи грошей на діагностику, вже самі зрозумієте який саме датчик потребує заміни.

Примітка! Ми б хотіли перевірку датчика торкнутися і пояснити Вам, як він саме перевіряється, загалом почнемо з того, що кисневий датчик ходить приблизно 50.000 тис. км. якщо Ваш датчик вже пройшов приблизно такий шлях і двигуном почалися проблеми які показані на ролику вище, то переступайте до перевірки датчика на справність, його можна перевірити по-різному, найлегше це зняти свій і поставити новий (Можете його з такою ж Kalina зняти, як правило датчики кисню на них встановлювалися ідентичні), друга перевірка проводиться за допомогою спец. приладу (Мульти-метра, з увімкненою функцією Вольтметр), щоб її провести буде потрібно роз’єднати роз’єм і колодку проводів датчика кисню між собою, коли це буде зроблено, знайдіть у роз’єму сигнальний висновок (див. маленьке фото нижче) і приєднайте до нього висновок плюс від приладу (Зручніше через металеву скріпку його під’єднувати, тому що провід, що йде від приладу, може навіть і не дістати до виведення), а мінус киньте на масу (На двигун або на кузов наприклад), прилад повинен буде видати свідчення але вони не повинні будуть перевищувати 0.45 В, інакше (Якщо перевищують) датчик підлягає заміні, ну і остання перевірка, вимагає підключення ноутбука до мізків і безпосередньо з ними працювати буде потрібно, спробуємо все пояснити, пам’ятаєте ми трохи вище писали про бідну і багату суміш? Так от коли щось трапляється з кисневим датчиком, зазвичай дод. бортовий комп’ютер видає або занадто багата суміш (Код: «P0172»), або занадто бідна (Код: «P0171»), він же працює за показаннями мізків, а ті в свою чергу за показанням самого датчика кисню, переконатися чи дійсно із сумішшю то не те чи вийшов з ладу датчик, можна двома способами, перший проводиться якщо у Вас бідна суміш, для цього потрібно буде влити шприцом бензину трохи у впускний колектор і в цьому випадку показання повинні будуть нормалізуватися відразу і комп’ютер повинен буде показати що суміш нормальна), або зробивши штучний підсмоктування (Це якщо у Вас багата суміш), таку операцію провести не легко але завдяки ній зате можна на 100% переконатися чи працює датчик кисню чи ні (Він повинен буде показання змінювати моментально, якщо не змінює або змінює із запізненням то це означає, що датчик став непридатним, але якщо ж показання змінюються і суміш при цьому дійсно наприклад бідна, значить що то з двигуном не те, може бензонасос пло хо бензин ллє і так далі, загалом це вже зовсім інша історія)!

Ознаки несправності кисневого датчика ВАЗ

 • Також не стабільна робота двигуна на холостому ході
 • Погана динаміка та провали та втрата потужності
 • Як замінити трос спідометра на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

  Знімається датчик дуже легко, спершу скидається мінусова клема з акумулятора (Як це зробити, читайте «в цій статті», пункт 1) і після чого роз’єднується колода та роз’єми проводів, як тільки це буде зроблено, викрутіть сам датчик за різьблення, яке на ньому нанесено. і тим самим витягніть його з отвору у випускному колекторі і все, можете встановлювати новий.

  Додатковий відеоролик: Подивіться ролик в якому розповідається про кисневий датчик, який розташований нижче:

  Замена датчика кислорода на Ваз, Лада Калина, Гранта, Приора.

  Коли потрібно міняти та який ресурс датчика кисню ВАЗ?

  За заявою автовиробника, ресурс лямбда зонд ВАЗ розрахований на 80 000 – 160 000 км. пробігу. У регламенті технічного обслуговування автомобілів ВАЗ зазначено, що заміна датчика кисню повинна проводитись кожні 60 000 – 70 000 км. пробігу. Також хочеться зауважити, що важливу роль довговічності датчика відіграє якість палива.

  Ціна датчика кисню

  .

  Пристрій та де знаходиться датчик кисню ВАЗ (лямбда зонд)

  Тепер докладно про влаштування датчика кисню та де він знаходиться. Робоча поверхня складається з покритого платиновим напиленням керамічного матеріалу, що дозволяє витримувати високі температури. Хочеться помітити, що робоча температура, при якій датчик включається в роботу становить 350 С, тому щоб під час пуску двигуна лямбда зонд знаходився в робочому стані в його корпусі розміщений нагрівальний елемент, який і виводить термочутливу поверхню датчика на робочу температуру в перші хвилини роботи мотор а.

  Знайти, де встановлений датчик кисню не складе значних труднощів, навіть найдосвідченіший автовласник зможе визначити його місцезнаходження. Поставивши автомобіль на оглядову яму, оглядаємо частину вихлопної системи після випускного колектора. Як правило, лямбда зонд встановлений зверху в резонаторі.

  Роль лямбда-зонда

  Датчик кисню встановлюється однією з елементів системи відведення відпрацьованих газів. Зазвичай це колектор чи приймальна труба. Його чутливий елемент розміщується так, щоб він був у постійній взаємодії з вихлопними газами.

  Лада Калина Сломалась Сам себе диагност! Замена датчика кислорода

  Завдання зонда – визначити кількість кисню у вихлопах. Про це він інформує електронний блок керування двигуном. Останній, у свою чергу, ґрунтуючись на даних лямбда-зонда, а також датчика масової витрати повітря (ДМРВ), коригує кількість палива, що подається у впускний колектор.

  Але виробники автомобілів таким чином не так дбають про те, щоб ваша машина споживала менше пального, як про те, щоб вона відповідала обов’язковим вимогам екологічності. Без цього машина просто не зійде з конвеєра. Кисневий датчик тут дуже важливий, адже якщо двигун споживатиме ідеальну паливну суміш, кількість шкідливих домішок у вихлопних газах зведеться до мінімуму.

  Модифікації лямбда-зондів для «Калини»

  Виявивши несправність лямбда-зонда, поспішайте замінити його. Це, звичайно, обійдеться вам недешево (близько 2500 рублів), але зі зламаним датчиком краще не їздити. Перед тим як замінити пристрій, поцікавтеся, який датчик кисню в Kalina встановлюється з заводу. Саме таку модель слід купувати для заміни.

  Перші моделі “Калин”, що відповідають нормам Євро-2, обладналися зондами фірми “Bosch” (каталожний номер 0258005133). Ці ж датчики використовувалися і для пізніших моделей як перший зонд.

  В даний час частіше застосовуються пристрої все тієї ж фірми Bosch, але вже модифікації 0 258 006537. Від попередніх датчиків вони відрізняються наявністю нагрівального елемента.

  знаходиться, датчик, кисню, kalina

  Як влаштований лямбда-зонд

  Датчик кисню Kalina має просту конструкцію, основу якої складають два електроди, покритих діоксидом цирконію. Вони розміщені в тій частині корпусу, яка вміщується всередину елемента вихлопної системи, і зверху захищені перфорованим сталевим екраном. Контакти з’єднані з роз’ємом датчика, через який підключається до блоку управління. Конструкція зонда укладена у металевий корпус з різьбленням та спідницею під гайковий ключ у нижній частині. Деякі модифікації сучасних датчиків додатково оснащені електричними нагрівниками. Вони необхідні для того, щоб пристрій починало працювати з перших секунд запуску двигуна. Без них воно входить у роботу тільки після того, як температура всередині колектора досягне 300-400 0 С.

  Діагностичний зонд має таку ж конструкцію, як і датчик концентрації кисню, що управляє. «Kalina» у цьому плані виграє за рахунок того, що ці пристрої взаємозамінні.

  Датчик кисню, “Kalina“: опис та ремонт

  Система управління двигуном сучасного автомобіля передбачає цілу низку датчиків, які збирають інформацію про те, наскільки правильно функціонує той чи інший його вузол. Завдяки їм електронний “мозок” машини має можливість вносити певні корективи в роботу силового агрегату.

  Одним із таких інформаційних пристроїв є датчик кисню (лямбда-зонд). Він встановлюється на всі машини, що відповідають нормам екологічності вище за Євро-2, у тому числі і на вітчизняні автомобілі.

  У цій статті ми поговоримо про призначення, функції, конструкції та несправності лямбда-зонда на прикладі «LADA Калини».

  Де знаходиться датчик кисню на Kalina

  Що стосується розташування лямбда-зонда, то в Kalina він встановлений на випускному колекторі (штанах). Але тут є нюанс. Якщо ваш автомобіль відповідає класу екологічності Євро-3 та вище, тобто. відноситься до останніх модифікацій, на ньому встановлено не один, а два кисневих зонда: керуючий та діагностичний.

  Перший, як і було сказано, розташований на випускному колекторі. Вищеописані функції виконує саме він. А де ж є інший?

  Встановлено діагностичний датчик кисню після нейтралізатора. “Kalina” з його допомогою контролює перший зонд, і якщо він вийде з ладу, електронний блок негайно повідомить про це водія.

  Принцип роботи

  Робота лямбда-зонда, незалежно від його модифікації та марки (моделі) автомобіля, побудована на різниці потенціалів між його електродами. Іншими словами, електронний блок управління визначає, наскільки змінюється напруга, що подається їм на датчик кисню. “Kalina” не виняток. Її зонд здатний вловлювати коливання напруги на контактах у межах 50-90 мВ. Низький рівень сигналу свідчить про те, що паливна суміш занадто бідна, тобто. в ній багато кисню, і навпаки, чим вища напруга, тим багатша суміш, що надходить у циліндри.

  знаходиться, датчик, кисню, kalina

  Як мовилося раніше, лямбда-зонд починає працювати лише після прогріву до 300-400 0 С. До цього електронний блок управління не враховує його показання. У перші хвилини роботи двигуна концентрація паливної суміші розраховується на підставі даних датчиків масової витрати повітря, температури охолоджувальної рідини, положення дросельної заслінки та числа обертів коленвала. Коли зонд прогріється до потрібної температури, а для цього потрібно 5-7 хвилин, електронний блок управління включає його показники у загальну формулу розрахунку кількості палива.

  Ознаки несправності кисневого датчика

  Несправність датчика кисню Kalina і її власнику може обернутися більш серйозними проблемами. Справа в тому, що без нього двигун працює в аварійному режимі, а це загрожує не тільки збільшеною витратою палива та порушенням екологічних норм, а й виникненням такого явища, як детонація. Щоб цього не допустити, важливо знати, які ознаки може подавати ваша LADA Kalina, датчик кисню у якої вийшов з ладу. Симптомами несправності лямбда-зонда можуть бути:

  • сигнальна лампа «CHECK», що постійно горить на приладовій панелі;
  • помітне зниження потужності;
  • плаваючі обороти на холостому ходу;
  • збільшення витрати палива.
  знаходиться, датчик, кисню, kalina

  Більш точна діагностика лямбда-зонда може бути здійснена за допомогою електронного тестера, що підключається до блоку керування двигуном. Вважаючи з нього помилки, можна вже напевно сказати, чи зламалося щось інше, чи саме датчик кисню. “Kalina” про несправність лямбда-зонда може повідомляти наступні коди:

  • P0130. з першого датчика надходить неправильний сигнал;
  • P0133 – пристрій подає надто слабкий імпульс;
  • P0134 перший датчик взагалі не подає сигнал;
  • P0135. несправний нагрівач зонда (якщо він передбачений конструкцією);
  • P0136. другий датчик кисню Kalina замикає на масу;
  • P0140 – обрив у ланцюзі другого зонда.