Будова модуля

Модуль складається з двох котушок запалювання та двох високовольтних ключів-комутаторів.

Усередині модуля знаходяться плата з радіодеталями та залиті компаундом котушки запалювання.

Проверка модуля зажигания ВАЗ 2108-15, ЗАЗ-Сенс, Славута 042.3705. Рекомендация завода.

Котушка генерує імпульс високої напруги, а являє собою найпростіший трансформатор з двома обмотками, первинної (напруга індукції близько 500 В) і вторинної (напруга індукції мінімум 20 кВ). Все це зібрано в єдиному корпусі, на якому розташований роз’єм сигнальних проводів (від блоку керування двигуном) та чотири виводи для високовольтних проводів.

Модуль працює за принципом холостої іскри. роздає іскру попарно в 1-4 і 2-3 циліндри згідно з імпульсами, що передаються з ЕБУ.

Зняття модуля запалювання

Процес зняття МОЗ у Вас не триватиме багато часу. Але якщо Ви вирішите самостійно його відремонтувати, то запасіться часом та терпінням. Отже, приступимо:

 • Відключаємо мінусову клему акумулятора, щоб знеструмити бортмережу автомобіля ВАЗ 2110. Потім знімаємо пластикову кришку з двигуна, якщо вона є.
 • Відключаємо та знімаємо високовольтні дроти від свічок запалювання.

Знімаємо їх і з модуля запалювання. Зверніть увагу на нумерацію дротів. Запам’ятайте її щоб не переплутати під час встановлення.

Номери циліндрів також позначені на корпусі модуля запалювання.

модуль, запалення, 2112

Відключаємо від МОЗ роз’єм джгута проводів, що йдуть від контролера.

Модуль кріпиться до кронштейна за допомогою трьох гайок. Відкрутіть їх. У деяких випадках модуль може бути розташований перед двигуном. Кріплення при цьому організовано таке саме.

І, нарешті, модуль можна зняти з двигуна автомобіля ВАЗ 2110.

Який краще?

Як найнадійніші модулі запалювання, себе зарекомендували пристрої СОАТЕ виробництва м. Старий Оскол.

READ  Заміна ГРМ Renault Largus 16 клапанів

Як влаштована система запалення та принцип її роботи

На ВАЗ 2110 відмовилися від таких звичних елементів запалення як котушка та розподільник. Так, тут використаний спеціальний модуль запалення, який складається з електроніки високої енергії, що управляє, а також пари котушок. Важливо, що така система вимагає частого сервісного обслуговування, т.к. рухомих деталей тут немає. Спеціальних регулювань система запалювання ВАЗ 2110 також вимагає, т.к. при цьому тут встановлено контролер. Він і здійснює все налаштування та регулювання. Система запалення ґрунтується на методі «холостої іскри». Це спеціальний метод розподілу іскри. Як відомо, циліндри в двигуні автомобіля працюють попарно (1-й циліндр з 4-м, а 2-й з 3-м). Так, іскра спрацьовує відразу в двох циліндрах: робоча іскра в тому циліндрі, де відбувається такт стиснення суміші, а холостий іскра в тому, де здійснюється такт випуску. Т.к. Струм в обмотках котушок системи постійний, виходить, що на першій свічці електрони рухаються від центрального електрода до бокового, а на другий. навпаки (від бокового до центрального). Залежно від типу двигуна на ВАЗ 2110 можуть використовуватись два типи свічок запалювання. Так, для 8-клапанних двигунів застосовуються свічки типу А17ДВРМ, а для 16-клапанних двигунів. АУ17ДВРМ (тут розмір під ключ зменшений до 16 мм). При цьому відстань між електродами свічок лише близько 1,0–1,15 мм. Як ми вже зазначали вище, за керування запаленням відповідає такий елемент, як контролер. Щоб найточніше керувати системою, контролер аналізує таку інформацію:

 • температуру рідини, що охолоджує;
 • поточне положення та частоту обертання коленвала;
 • наявність детонації;
 • витрата повітря (навантаження двигуна).

Аналіз положення колінвалу здійснюється за допомогою спеціального датчика, що передає інформацію на контролер. Тільки після цього розраховується послідовність спрацьовування котушок модуля запалювання. На перший погляд система досить складна. Але в експлуатації все дуже просто. До того ж обслуговування та ремонт системи запалення ВАЗ 2110 та інших моделей не займає багато часу. Відео про принцип роботи системи запалення автомобіля:

READ  Як залити масло в коробку ВАЗ 2107

Схема контактної та безконтактної системи запалювання. Принцип роботи безконтактної:

Схема запалювання та системи керування двигуном Наводимо схеми керування для наступних ДВС: — Січень 5. Система керування двигунами ВАЗ та

модуль, запалення, 2112

ВАЗ Тарзан. Як добре, що співпраця автолюбителів та їх своєчасні підказки допомагають економити час, гроші та нерви, коли автомобіль потребує ремонту.

ВАЗ Тарзан. Потрібно перевірити, чи щільно надіті клеми акумулятора, чи не окислилися вони. Поворотники Лампи сигналів повороту 1, 5 і 6 задіяні перемикачем 7. Якщо самостійний ремонт або тюнінг стосується електрики автомобіля, без схем такого обладнання не обійтися. На х з двигунами і є джгут проводів системи упорскування палива, що встановлюється замість джгута системи запалення двигуна див. Актуатори, блок ЦЗ і один кінцевик.

Контрольна лампа включення далекого світла F14 10 Ліва протитуманна фара F15 20 Електрообігрів сидінь. Схема запобіжників на ВАЗ 2110, 2111, 2112. інструкція

Можливі причини поломки

Слабким місцем котушок запалювання та модулів є вторинна обмотка, що генерує імпульс високої напруги. У ній може статися обрив витка або пробій. Приводять до такого явища такі фактори:

 • використання неякісних або невідповідних параметрів свічок;
 • експлуатація при непрацюючих дротах високої напруги;
 • часті спроби перевірити іскру.

Високовольтажний імпульс, що виникає у вторинній обмотці, має бути реалізований (витрачений). Якщо цього немає (при порушенні цілісності дроту високої напруги, наприклад), високоенергетичний електричний імпульс шукає вихід. Знайде він його, з великою ймовірністю, в тонкій вторинній обмотці.

Часто несправність модуля виникає при порушенні цілісності неякісного заводського паяння проводів, що йдуть на елементи комутатора. Таке походить від вібрації. Також причиною непрацюючих котушок може стати банальне порушення контакту у роз’ємі, що входить. Ще одним фактором, що призводить до несправності блоку запалювання, часто стає волога, що потрапляє на пристрій під час миття або водіння в нестандартних умовах.

READ  Де знаходиться номер двигуна ВАЗ 2112

Порядок діагностики

 • Відключаємо від модуля конектор із сигнальними проводами. Знімаємо конектор з модуля, трохи відвівши фіксатор і потягнувши за провід.
 • Включаємо запалювання та перевіряємо напругу на виведенні 15 (центральний) колодки керуючих проводів. Номінальна напруга – 12 В. Падіння або відсутність напруги при зарядженому акумуляторі говорить про те, що блок керування двигуном не подає живлення на модуль. Отже, причина криється в ЕБУ. Перевіряємо напругу між виведенням 15 та «масою» колодки.
 • Знімаємо високовольтні дроти, відкручуємо боти кріплення модуля та знімаємо його. Ключем на 13 відвертаємо болти кріплення до блоку циліндрів. Відкручуємо болти кріплення до картера зчеплення. Знімаємо модуль разом із кронштейном.
 • Перевіряємо опір первинних обмоток котушок. ставимо мультиметр в режим вимірювання опору і знімаємо показання з крайнього правого та центрального виведення, потім з крайнього лівого та центрального виводу. Номінальний опір первинних обмоток – приблизно 0,5 Ом. Схема перевірки первинних обмоток.
 • Опір вторинних обмоток заміряємо між висновками на 1-4 та 2-3 високовольтні дроти. Номінал. 5,4 ком. Якщо показання не відповідають номіналу, котушка працює некоректно. Схема перевірки вторинних обмоток.
 • Перевіряємо модуль на коротке замикання. Для цього встановлюємо один щуп тестера на центральний висновок 15 другий на металевий корпус. Прилад повинен показати відсутність короткого замикання (одиниця чи нескінченність). Інакше одна з котушок замкнула на корпус. Схема перевірки модуля на КЗ.

Как проверить модуль зажигания, катушку зажигания и бронепровода?!