Table of Contents

Коли стає потрібна на Kia Sportage заміна свічок?

Симптоми несправності системи запалення Kia Sportage характеризуються такими ознаками:

 • нестабільна робота двигуна на холостому ходу. Обороти двигуна мимоволі збільшуються або знижуються;
 • при русі на невеликій швидкості, особливо під навантаженням, машина посмикується;
 • відчутне зниження потужності;
 • витрата бензину суттєво збільшується;
 • у вихлопних газах підвищене СО.

При виникненні симптомів слід відігнати автомобіль в автосервіс на діагностику.

Аналіз стану деталей

За станом демонтованих деталей досвідчений фахівець може сказати, за яких умов експлуатувалася машина Кіо Sportage:

 • При експлуатації на двигуні, що ідеально працює, вони мають мінімальний наліт нагару, а спідниця пофарбована в світло-коричневий колір.
 • Якщо нагар має чорний колір – це характеризує роботу двигуна зі збагаченою паливною сумішшю, що буває при несправному інжекторі або забитому повітряному фільтрі.
 • Робота двигуна на збідненій суміші характерна для білого або світло-сірого кольору свічки електрода.
 • Цегляно-червоний колір говорить про погану якість палива, що заливається, рекомендовано замінити паливо або АЗС.
 • При серйозніших несправностях свічка може мати сліди масла, нагар у вигляді зольних відкладень. Це може говорити про несправні маслознімні кільця або ковпачки, або про несправну поршневу систему, що вимагає вже більш серйозного і дорогого ремонту.

Після демонтажу та аналізу стану свічок фахівець змінює їх на нові. Наші фахівці встановлюють лише свічки, рекомендовані виробником.

Особливо акуратним необхідно бути при закручуванні: потрібно стежити, щоб вони закручувалися по різьбленню. Інші операції проводять у зворотній послідовності.

Всі запасні частини, які встановлюються на двигун, перевіряють механіки сервісу на спеціальному стенді. Він дозволяє виявити несправну деталь до встановлення її на машину, що гарантує монтаж лише якісних комплектуючих.

Діагностика та заміна свічок на Kia Sportage в автосервісі

Т.к. багато симптомів можуть бути схожі на несправність інших вузлів автомобіля, слід звернутися до кваліфікованого фахівця, який зможе діагностувати поломку. А без відповідного досвіду та обладнання відрізнити симптоми буває неможливо. В результаті можна розібрати справний вузол.

Тому заощаджені кошти можуть обернутися невиправданими витратами. Наші кваліфіковані фахівці зроблять діагностику та заміну свічок запалювання у найкоротші терміни.

Алгоритм заміни свічок запалювання Kia Sportage

Для заміни свічок немає потреби в підйомних механізмах. Для цього достатній мінімальний набір інструментів, до якого входять ключ свічки, плоска викрутка і ключ на десять.

Роботу необхідно проводити акуратно, дотримуючись умов техніки безпеки. Якщо нехтувати рекомендаціями, можна отримати серйозні опіки рук.

КИА Спортейдж. замена свечей

Спочатку майстер демонтує кришку двигуна, для чого відкручує 4 болти торцевим ключем “на 10”. Видаливши кришку, отримує доступ до високовольтних котушок, які теж необхідно відкрутити, після чого трохи змикає їх зі свого місця. Повністю видаляє весь блок, що складається з чотирьох котушок.

Тому рекомендується блок котушок демонтувати у комплексі. Після видалення високовольтних котушок можна демонтувати свічки. Для цього знадобиться свічковий ключ “на 16” з магнітом. Демонтовані деталі видаляють та оглядають.

Kia Sportage (Kia Sportage) 3: заміна свічок запалювання руками професіоналів

Правильна та безперебійна робота двигуна залежить від узгодженої роботи всіх систем автомобіля. Особливу роль цьому грає система запалювання, де головну роль грають свічки запалювання. Вони призначені для займання паливної суміші в циліндрах двигуна Kia Sportage, від правильної роботи яких залежить час займання суміші.

READ  Заміна свічок запалювання Peugeot 308

Кожен водій, чи то початківець чи профі, просто зобов’язаний знати ознаки виходу з ладу системи.

Замена свечей зажигания на KIA Sportage 3

Заміна свічок Kia Sportage із гарантією якості

Автосервіс отримує запасні частини від дилера або виробника, що позначається на кінцевій вартості роботи. Вона зазвичай на одному рівні з ринковою.

свічок, запалювання, sportage

На всі види робіт та встановлені запасні частини автосервіс видає гарантійні зобов’язання. Термін гарантії залежить від складності вузла, що ремонтується, і комплектуючих, що підлягають заміні.

Діагностика на вигляд

Основними симптомами, що вказують на те, що час перевірити стан свічок є наступними:

 • Двигун погано заводиться;
 • працює з перебоями (троїт);
 • відчувається втрата потужності;
 • горить Check Engine;
 • підвищена витрата палива.

Якщо виявляються такі симптоми слід зробити комп’ютерну діагностику систем автомобіля, яка може показати наявність перепусток запалювання в циліндрах, що може говорити про несправність свічок. Далі, їх знімають і, на вигляд та інших параметрах, наприклад, зазору між електродами, визначають необхідність заміни.

Зовнішній вигляд несправної свічки буває різним і може розповісти механіку про багато проблем в автомобілі, які призвели до позаштатної ситуації від поганої якості бензину до несправностей у системі подачі палива та двигуна Спортейджа.

Тепер трохи докладніше про те, що можна побачити викрутивши свічку і це вказує на наявність проблеми.

Часто трапляється ситуація, коли свічки заливає бензином. Це відбувається коли паливна суміш, потрапляючи в циліндр, з якоїсь причини не спалахує. Це може говорити як про несправність самого елемента (наприклад, не відрегульований зазор), так і про інші такі як низький заряд акумулятора, поганий контакт у роз’ємах високовольтних проводів, вихід з ладу котушки запалювання, відхилення величини тиску подачі палива у більшу чи меншу сторони, низька якість бензину і так далі.

На вигляд можна визначити що за несправність є в системі

Наступна схожа ситуація, яка може говорити про набагато серйозніші проблеми, і, одночасно, рідко зустрічається на Kia Sportage 3, через їхню відносну новизну і невеликі пробіги. Свічки заливає олією. Якщо сліди масла в явному вигляді присутні на електродах і сорочці це може говорити про сильне зношування мастильних кілець, якщо вони залягли і не справляються з видаленням масла зі стінок циліндра. До речі, подібна ситуація рідко, але може зустрічатися і на новому автомобілі в процесі обкатки, коли деталі ШПГ ще не припрацювали один до одного. Зазвичай вона виникає за порушення режиму обкатки, у водіїв які люблять поганяти. При підвищенні обертів двигуна зростає тиск олії і не обкатані кільця не встигають його знімати. Інші причинами залиття свічок Спортейджа маслом можуть бути негерметичність прокладки ГБЦ та сальників, наявність тріщин у корпусі ГБЦ, просочування олії у свічкові колодязі.

Наступне, що можна побачити — присутність нагару. Чорний нагар може говорити про тривале попадання олії на поверхню свічки або, наприклад, про несправність деяких датчиків, внаслідок чого підвищується насиченість робочої суміші бензином, який не встигає згоряти протягом циклу і залишає велику кількість палива.

Зношення свічки. Дана ситуація характеризується збільшенням зазору між електродами, через що порушується іскроутворення, двигун починає працювати з перебоями і важко заводитися, особливо в холодну пору року. При цьому суттєво може збільшитись витрата палива. Причина підвищеного зносу – невчасна заміна. Одним із видів зносу є «скління» коли поверхня ізолятора покривається глянцевим нальотом жовтуватого кольору. Зустрічається при частих різких натисканнях на педаль газу та розкрутках двигуна до відсічення.

Оплавлення електродів. Відбувається при перегріві свічки внаслідок неправильного її вибору або інших причин, наприклад, порушення роботи ДМРВ або неправильного регулювання клапанів.

Вибираємо якісь свічки запалювання поставити на Sportage 3

Сьогодні вибиратимемо якісь свічки поставити на Kia Sportage 3. Пробіг у автомобіля 49 000 км і пора вже заглянути під капот і перевірити їхній стан. Відразу скажемо, що ніяких ознак виходу з ладу свічок не було, машина не троїть, оберти холостого тримає і падіння потужності не спостерігалося, все робитимемо в рамках своєчасного технічного обслуговування. У нас буде двигун Sportage 2.4 GDI Theta 2, але процедура заміни практично не відрізняється на дволітровому моторі та на 1.6. На інших поколіннях моделі з бензиновими двигунами вона буде аналогічною. За регламентом ТО перевірка свічок запалювання на цьому автомобілі передбачається кожні 15 000 кілометрів пробігу, а заміна кожні 30.

READ  Установка запалювання на ВАЗ 2106 карбюратор

Вибираємо свічки на Sportage

Зі сказаного вище ясно, що те, які свічки встановлені на Kia Sportage, може суттєво вплинути на тривалість їхньої безпроблемної роботи і правильний їх вибір може попередити багато нештатні ситуації, пов’язані з системою запалювання.

Ніколи не чув нарікань по роботі оригінальних свічок Kia, працюють вони довго, виходять з ладу рідко і, як правило, через несвоєчасну заміну чи наявність проблем із суміжними системами, які впливають на них. Тому спершу розглянемо їх. Спочатку перерахуємо номери для дорестайлінгового кросовера (2011-2013) з двигуном 2.0 150 л. с. G4KD, потім мова піде про рестайл з двигуном G4NU.

Код деталі. 1884111051. Виробник. Mobis. Ця компанія є підрозділом Hyundai та відповідає за постачання оригінальних запчастин для автомобілів Hyundai/Kia. Крім Sportage деталі з цим номером встановлюються і на інші машини з подібними двигунами – Optima, Cerato, Sorento, ix35, Sonata тощо на штуку, 1200 за комплект.

Одним із відомих замінників є продукція ще одного лідера у цій галузі під брендом Denso. Код деталі на Sportage 3 – K16HPR-U11, KH16TT. Електрод нікелевий, момент затяжки 22, характеристики як у оригіналу, але за штуку.

NGK, куди ж без нього. Коди 6376, 7113, LFR5AGP. Воно й зрозуміло, навряд чи вони чимось гірші.

Крім перелічених є ще безліч фірм, які пропонують свою продукцію як замінники оригінальним свічкам Спортейджа. Серед них. Torch, Bosch, Beru, Brisk та інші.

Неправильно було б не розповісти про ще одну технологію, яка з’явилася порівняно недавно, але вже набула дикої популярності серед автолюбителів — застосування у свічках запалювання електродів з іридієвого сплаву. Саме іридієві свічки стали встановлювати на заводі на рестайлінговий Sportage (з 2014 року). Основна їх відмінність. різьблення М12 замість М14.

Справа в тому, що конструкція електродів значною мірою впливає на стабільність іскроутворення і, як наслідок, ефективність спалювання палива. В іридієвих свічках виробникам вдалося сильно зменшити діаметр електрода і це дозволило збільшити потужність іскри, а займання зробити більш надійним та рівномірним. За словами виробників, використання таких елементів дозволяє:

 • Збільшити потужність двигуна;
 • зменшити кількість палива, що спалюється;
 • знизити кількість шкідливих викидів;
 • полегшити пуск двигуна в холодну пору року;
 • збільшити ресурс електрода через підвищену тугоплавкість.

Іридієві свічки на Kia Sportage третього покоління дорестайл, двигун G4KD 2.0 150 к.с.:

 • Denso IKH16TT. близько 800 рублів;
 • Denso IKH16. близько 600;
 • NGK LFR 5AIX-11;
 • Оригінальні 18846-11070;
 • NGK 9723;
 • Denso VXUH22I;

Свічки для дорестайлу 2010-2014р

Номер оригінальних свічок: 18841-11051 – фірми NGK.

Ці ж свічки в каталозі NGK: NGK 6376 (LFR5A-11).

свічок, запалювання, sportage

Аналоги: Denso K16HPR-U11, Bosch 0242229630, Beru Z 303

Іридієві свічки запалювання

Багато автовласників вибирають іридієві свічки запалювання для Kia Sportage 3. В першу чергу через ресурс експлуатації. Виробник гарантує 100 000 км. пробігу авто на свічках без заміни. Але за фактом з нашим бензином вони ходять у середньому ± 70 000 км. Це непоганий показник, рідні змінюються за регламентом ТО кожні 30 000 км. Хтось навіть каже, що покращується динаміка і холодні пуски взимку стають легшими.

Тоді є сенс поставити іридієві, щоб рідше їх змінювати.

На Спортейжді змінюється все просто, так що на мій погляд нема чого переплачувати і ставити дорогі свічки, краще частіше самому міняти прості. Хоча гірше звичайно ж не буде і якщо є зайві фінанси, то свічки запалювання з іридієвим наконечником тільки плюс.

Найпопулярніші іридієві свічки це: Denso IKH16 і NGK LFR 5AIX-11

Заміна свічок запалювання на Sportage 3

На 90 000 за тимчасовим інтервалом закінчилася моя гарантія, а отже, прив’язка до офіціалів. Моніторинг вартості заміни свічок запалювання показав ціну на цю операцію 750-950р. Вирішено було цю нехитру операцію провести самостійно, тим більше, що суха весняна погода давала цю можливість. Стояли аналогічні, але там країна виробництва стояла Корея. Первинні витрати на підготовку: 1) свічковий ключ на 16. 140р2) Комплект свічок від МОБІС кат номер 18841-11051 (всередині NGK LFR 5-A 11) Час на заміну 20 тих, хто не змінював по крокова інструкція.

READ  Заміна котушки запалювання Kalina 8 кл

2)Ключом на 10 відвертаємо гвинти кріплення котушок запалювання.

3) Тягнемо вгору котушку і знімаємо її зі свічки.

Із заміною свічок на Kia Sportage 3 бензин двигун. 2,0 л. не виникає жодних проблем, все робиться цілком просто і швидко буквально за допомогою двох головок на «10» і «16» з подовжувачами та тріскачкою. Головне правильно підібрати свічки запалювання, для Sportage SL з мотором G4KD оригінальні свічки 1884111051 (аналог NGK LFR5A-11 ном. 6376, це той самий оригінал, тільки дешевше, головне брати не корейські).

Суть заміни проста – знімаємо декоративну пластикову кришку на двигуні, відкручуємо котушки запалювання, знімаємо з них роз’єми, витягуємо з колодязів та викручуємо свічки. Усіх діл буквально хвилин на 20.

Усі процедури із заміни свічок запалювання Sportage 3-го покоління дивіться наочно на відео.

Підпишись на наш канал у Я ндекс.

Ще більше корисних порад у зручному форматі

Свічки запалювання для Спортейджа з 2014 р. в. (G4NU)

На рестайлінгові авто з двигуном G4NU встановлювалися тільки іридієві свічки з різьбленням М12, на відміну від М14 у двигуна G4KD

Оригінальний номер свічок запалювання: 18846-11070

NGK 9723 (Laser Iridium SILZKR7B11)

Рейтинг статті:

Заміна свічок на Kia Sportage та як це зробити самостійно.

Свічки я придбав давно, ще хотів поміняти їх одразу після ТО-1 у ОД.

Але знайти мануала по заміні не виходило. Можливо вони є, але мені не траплялися. Тому все відкладав В іншому б, я сам би розібрався. головка на 102. Свічковий ключ на 16 Перш за все знімаємо декоративну накладку двигуна. смикнув її.

Вона кріпиться на такі, скажімо пістони — 4шт

Далі бачимо чотири котушки, прикручені чотирьомя болтами

Відкручуємо болти ключем або головкою (кому як зручно)

Знімаємо зі свічок котушки запалювання і виймаємо їх із колодязів

Далі беремо свічковий ключ і викручуємо свічки. Я коли їх вивертав, потихеньку жахався видом свічок.

Чесно скажу, мені було сумно. Не багато відступаючи, скажу, що на робочому “Соболе” після 30 тисяч на свічках такого жаху не було. Ні, нагар на кераміці був, але не такий, це вже точно.

Але по парт намберу, в оригінальній коробці лежали японські свічки.

свічок, запалювання, sportage

Подивимося, що буде з цими свічками. Може вони краще будуть. Тому старі вирішив не викидати, щоб надалі порівняти. На все про все, у мене пішло 20 хвилин.

Всім СВІТУ І ДОБРА! З Повагою, NewMoskow (Олексій)

Які свічки краще на Kia Sportage 3?

Іридієві свічки на Kia Sportage третього покоління дорестайл, двигун G4KD 2.0 150 к.с.:

 • Denso IKH16TT. близько 800 рублів;
 • Denso IKH16. близько 600;
 • NGK LFR 5AIX-11;

Які свічки на G4KD?

СВІЧКИ ЗАПАЛЮВАННЯ для Kia SPORTAGE (Kia СПОРТАЖ) 2.0 л: іридієво-платинова свічка запалювання DENSO артикул IKH16TT, серія особливо довговічних свічок запалювання DENSO Power TT.

Чим кращі іридієві свічки запалювання?

Іридієві IW20 – очевидні лідери мініатюризації центрального електрода: всього 0,4 мм. Саме тонкий електрод сприяє кращому самоочищенню та відповідно продовженню терміну служби.

Коли міняти свічки на Kia Sportage 3?

За регламентами ТО Kia Sportage (всі чотири покоління) свічки запалювання повинні змінюватися кожні 30 тис.

Як часто міняти свічки NGK?

Виробники рекомендують робити заміну свічок запалювання кожні 30 тис. км пробігу. Однак слід знати, що такий термін служби має звичайні свічки. Крім них існує ще платинові та іридієві, які можуть легко прослужити і 100 тис.

Коли міняти свічки drive2?

20 000 – 25 000 км – стандартні нікелеві свічки з U-пазом; 30 000. 35 000 км. для свічок Nickel TT; 100 000 км. для свічок Platinum Longlife; до 120 000 км. для свічок Iridium TT.

Скільки в середньому ходять свічки запалювання?

Розрахунковий ресурс стандартних нікелевих свічок запалювання становить 30 000 – 45 000 км, платинових свічок запалювання – близько 70 000 км, а свічок Double Platinum – понад 80 000 км.