Lada Kalina: міняємо масло в двигуні та масляний фільтр

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву чи естакаду. Заміну масла виконуємо на непрацюючому прогрітому двигуні, краще відразу після поїздки, поки олія не охолола.

Знімаємо кришку маслозаливної горловини двигуна.

На 16-клапанному двигуні доступ до масляного фільтра зверху відсутній, тому для заміни фільтра знизу необхідно демонтувати середній брудозахисний щиток моторного відсіку.

79-4-8-02 (Копіювати)

Олійний фільтр доступний зверху. Не забуваємо від’єднати наконечник дротів від датчика сигналізатора недостатнього тиску олії. Відвертаємо (проти годинникової стрілки) масляний фільтр. Якщо це не вдається зробити вручну.

02-19-3-02

Знизу автомобіля очищаємо від бруду піддон картера навколо пробки зливного отвору.

02-3-2- 07-a-01 (Копіювати)

Підставляємо під отвір широку ємність для відпрацьованого масла.

Процес заміни олії у 8-ми клапанному двигуні

Напевно, багато автомобілістів, з метою економії коштів, змінювали моторну олію в двигуні своїми руками. Цей процес не складний, а в епоху 90-х років, коли спостерігалася нестача автомобільних сервісів, кожен автоаматор викручувався як міг сам.

Розглянемо поетапно всю процедуру:

    Встановлюємо автомобіль на яму чи витяг. Можна і без неї, але незручно.

Вітчизняні Kalina настільки суворі, що змінюють масло в полі мінус 18 градусів.

Нове кільце ущільнювача, деякі Kalina для надійності змінюють і пробку

Яке масло вибрати?

Моторне масло Mobil ULTRA 10W-40 по праву стало популярним серед Калиноводів. Дуже хороше співвідношення ціни та якості

Від якості вибраної рідини залежить ресурс двигуна.

Відповідно до сервісної книги періодичність заміни масла становить 15000 км. Хоча експерти рекомендують для збільшення ресурсу змінювати його кожні 12-13 тис. км.

Від вибору якості масла багато залежить, особливо ефективність використання мотора, а також рівень витрати палива. Що робити, якщо витрата підвищена?

Яка ж олія підходить на Калину? Це питання цікавить багатьох автомобілістів. В першу чергу, необхідно вибирати якісну рідину, яка має всі необхідні фізико-технічні та хімічні властивості. По-друге, це має бути не підробка, а оригінал. При покупці варто перевірити всі сертифікати та упаковку, від цього залежатиме робота основного силового агрегату.

Олія ZIC 10W-40 у залізному банку. Вважається, що його складніше підробити

Багато власників Kalina вибирають олію виробництва фірми ZIC, в жерстяній упаковці. Його важко підробити, але на сучасному ринку витратних матеріалів до автомобіля можливо все. Точний об’єм для заміни щонайменше 3.5 літрів.

Як стверджує упаковка. LIQUIMOLY 10W-40 зроблено в Німеччині, якщо це справді так, то треба брати!

Ще, рекомендованими для використання вважаються: Лукойл, Ессо, Мобіл, Шелл, Новойл та інші. У сервісному мануалі із заміни моторної олії LADA Kalina, знайшлася таблиця з рекомендованими рідинами, а також їх маркуванням.

Заміна олії в 8 клапанному двигуні LADA Kalina своїми руками

Від того наскільки вчасно та якісно зроблено ТО безпосередньо залежить робота двигуна. Заміна олії на 8-ми клапанному двигуні Kalina проводиться досить легко і не вимагає спеціальних навичок.

READ  Як зареєструвати газове обладнання на авто

На відео розглянуто процес заміни моторної олії на Kalina:

Наслідки невчасної заміни олії

Наслідки невчасної заміни олії на Kalina можуть бути катастрофічними, в першу чергу для мотора та власника, оскільки можна влетіти на солідну суму ремонту. Розглянемо основні з них:

    Нагар на стінках циліндрів. Це може спричинити ремонт поршневої групи.

Всі ці наслідки можуть призвести до серйозних капіталовкладень власника у реставрацію двигуна.

олії, двигуні, lada, kalina

Таким чином, заміна олії у 8-клапанному двигуні LADA Kalina досить проста процедура і не потребує особливих навичок. Варто відповідально та ретельно вибирати рідину, оскільки від її якості та властивостей залежатиме ефективність використання силового агрегату та ресурс.

Заміна масла в двигуні та масляного фільтра

Візьміть ключ «на 17», викрутку, чистий шматок тканини, вирву.

Конструкція мастила: 1 – шлях у блоці циліндрів для надходження олії у масляну магістраль ГБЦ; 2 – канал у ГБЦ; 3 – заглушка олійної горловини; 4 – масляна магістраль у ГБЦ; 5. розподільний вал; 6. прохід для надходження олії в підшипник розподільного валу; 7 – датчик сигнальної лампи; 8 – редукційний клапан; 9. прохід надходження олії з фільтра в основну масляну магістраль; 10. ведена шестерня масляного насоса; 11 – провідна шестерня; 12 – прохід надходження олії з насоса у фільтр; 13 – протидренажний клапан; 14. фільтруюча ланка масляного фільтра; 15. масляний картер; 16. маслоприймач; 17. заглушка зливу; 18 – перепускний клапан; 19. масляний фільтр; 20. шлях надходження олії з корінного підшипника колінвала в шатунний; 21. шлях надходження олії в корінний підшипник коленвала; 22. основна масляна магістраль.

Спираючись на рекомендації виробника, слід змінити олію через рік використання або через 15 000 км пробігу.

При використанні транспорту в забрудненому середовищі міняйте масло через кожні 8 000. 10 000 км.

Робота проведена на прикладі двигуна ВАЗ-11186. На інших моторах роботу виконують також.

Використовуйте відповідне масло. ААІ Б5/ДЗ або АРI SL/SF, рівень в’язкості OW-40, 5W-20, 5W-30, 5W-40, 5W-50, 10W-30, 10W-40.

Зливайте масло, відразу після використання транспорту або перед зливом прогрійте двигун.

Використовуйте олію того ж виробника, що і в моторі. У випадку, якщо ви вирішили змінити марку олії, помийте конструкцію мастила маслом, що використовується. Що б це зробити, позбавтеся старого масло і налийте нового до нижньої позначки. Заведіть машину, нехай попрацює 7 хвилин. Вилийте масло|мастило|, потім змініть масляний фільтр. Налийте нову олію.

Зафіксуйте Ладу Kalina 2 на рівній площині.

Прочистіть заглушку зливу за допомогою залізної щітки, після чого витріть.

Поради щодо вибору моторного масла по в’язкості, базуючись на кліматичних умовах.

Викрутіть пробку зливу, спустіть олію. Увага! Олія гаряча

Візьміть ключ і за допомогою нього перемістіть масляний фільтр, зніміть його.

Якщо у вас немає ключа для відкручування масляного фільтра, використовуйте знімач або звичайний ключ. Ще можна застосувати зігнутий у кілька разів наждачний папір, оберніть фільтр і відкрутіть його.

Перед тим, як закріпити масляний фільтр, налийте масло до половини. Помажте кільце ущільнювача фільтра моторним маслом.

Потім вкрутіть фільтр на попереднє місце на ¾ обороту з того моменту, як кільце і фланець блоку циліндрів зіткнулися.

олії, двигуні, lada, kalina

Викрутіть заглушку маслосливної горловини і налийте нову олію. Закрутіть заглушку.

Чекайте кілька хвилин, доки масло не стіче в картер.

READ  2107 Як зробити добре гріла пічка

Дістаньте вимірювач рівня олії, витріть і помістіть на місце.

Знову дістаньте вимірювач. На моторах ВАЗ-21126, ВАЗ-21127 він повинен бути між верхнього і нижнього рівнів.

На моторах ВАЗ-2116, ВАЗ-11186 рівень масла повинен бути між відміток «max» та «min».

Наливайте масло в двигун, стежачи за його рівнем. Перед тим як дістати покажчик, зачекайте кілька хвилин, масло повинне стекти в картер.

Після досягнення потрібного рівня зафіксуйте заглушку наливної горловини.

Замена масла Лада Калина

Заведіть машину, дайте їй працювати. Уважно огляньте мотор, стежте за тим, щоб не було витоку олії із заглушки зливу та масляного фільтра. Заглушіть двигун. Подивіться який рівень масла, якщо потрібно долити, підтягніть пробку з фільтром.

Заміна олії у двигуні.

Всім привіт! Отже, пробігши на 1600 км. більше належного, я таки дістався гаража, щоб замінити олію. Експериментів з оліями я не люблю і ллю те, що рекомендовано заводом-виробником (а рекомендовано аж на 2 сторінки керівництва). Із самого початку я катаюся на Shell Helix HX7 10W40. На цей раз вирішив випробувати Shell Helix HX7 5W40. Це та сама напівсинтетика (синтетика починається з HX8), але з допуском по в’язкості до.35°С. 10W40 теж добре справлялося з морозами, але коли було нижче 25, все-таки було важкувато моторчику. Тому було вирішено випробувати 5W40. Фільтр олії беру завжди той самий — фірми Mann.

Думаю кожен хоча б раз у житті самостійно змінював олію. У цьому нічого складного. Але все ж таки коротко опишу процедуру заміни масла на Kalina з 8 клапанним двигуном, бо все буває вперше у кожного.

Отже нам знадобляться:1. Ключ із головкою на 18 для демонтажу захисту (якщо є короткий ключ, можна не знімати).2. Шестигранник на 12 (пробка під внутрішній шестигранник. По діаметру і кроку різьблення один на один як на 2109).3. Таз або будь-яка інша ємність для зливу відпрацювання. Об’єм не менше 3-3,5 літрів.4. Рукавички і марка одяг.5. Нова олія та фільтр.

Заганяємо машину на яму чи естакаду. Фіксуємо її стоянковим гальмом чи постановкою на передачу. Головкою на 18 відвертаємо 2 болти та 2 гайки кріплення захисту і зрушуємо її в бік. Потім шестигранником на 12 відвертаємо корок картера і зливаємо масло. Думаю не треба говорити про те, що масло гаряче, тому будьте обережнішими. Поки олія зливається, викручуємо старий масляний фільтр (він розташований позаду двигуна праворуч). Він спокійно відкручується однією рукою. Знімаємо його так, щоб олія не пролилася вниз. Потім беремо новий фільтр, змащуємо маслом гуму ущільнювача і ставимо його на місце.

Після того, як зіллється відпрацьоване масло, загортаємо пробку назад, ставимо захист і заливаємо нову олію. Об’єм системи мастила 8 кл. двигуна Калини. 3,5 літра. Спочатку заливаємо 3 літри, після чого запускаємо двигун і даємо йому попрацювати 1-2 хвилини. Нехай вас не лякає лампа тиску масла, що спалахнула. Оскільки олія була відсутня в системі і насос був змушений якийсь час витратити, щоб прокачати його, тому лампа і горіла. Після невеликого прогону, глушимо двигун і чекаємо кілька хвилин, поки масло стіче назад в картер, після чого вимірюємо рівень. Якщо потрібно, доливаємо. Я залив десь 3,3-3,4 л. Цього вистачило цілком до позначки МАХ.

Заміну олії проводжу через кожні 10 000 км, чого і вам раджу. Цього цілком достатньо.

READ  LADA Granta встановлення сигналізації з автозапуском

Як замінити масло та фільтр у двигуні LADA Kalina

Перевірку рівня масла в піддоні картера проводимо на двигуні, що не працює, на горизонтальному майданчику.

Якщо перед перевіркою двигун працював, то зупиняємо його

Чекаємо не менше трьох хвилин (масло має встигнути стекти в піддон картера двигуна) і виймаємо покажчик рівня олії (щуп).

олії, двигуні, lada, kalina

Протираємо покажчик чистим ганчір’ям і вставляємо в штуцер блоку циліндрів до упору.

Знову виймаємо покажчик і по краю масляної плівки на ньому визначаємо рівень олії в піддоні картера двигуна.

Кромка масляної плівки повинна бути між мітками «MIN і MAX».

При необхідності доливаємо масло в картер двигуна.

Чекаємо не менше трьох хвилин, щоб долита порція олії встигла стекти в піддон, і знову перевіряємо рівень.

Встановлюємо вказівник рівня на місце.

Доливаючи масло, не допускайте підвищення рівня вище за позначку «MAX».

В іншому випадку масло через систему вентиляції картера потраплятиме в камери згоряння циліндрів, а продукти згоряння масла можуть вивести з ладу каталітичний нейтралізатор газів, що відпрацювали.

Заміна олії та масляного фільтра

Перша заміна олії на новому чи минулому капітальний ремонт двигуні повинна проводитися через 2500—3500 км пробігу, далі — через кожні 15 000 км.

Об’єм системи мастила 3,5 л. Операцію слід виконувати на прогрітому двигуні відразу після поїздки, доки олія не охолола.

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву чи естакаду.

Відвертаємо кришку маслозаливної горловини

Знизу автомобіля очищаємо від бруду піддон картера навколо пробки зливного отвору.

Накидним ключем або головкою на 17 послаблюємо затягування пробки зливного отвору.

Підставляємо під отвір широку ємність для відпрацьованої олії об’ємом не менше 4 л і, відгорнувши пробку вручну, зливаємо олію.

Протерши пробку, загортаємо та затягуємо її моментом 35-45 Нм. Видаляємо потіки олії з піддону картера двигуна.

Підставляємо ємність під масляний фільтр.

Щоб уникнути пошкодження, від’єднуємо колодку проводів від датчика положення колінчастого валу.

Відвертаємо (проти годинникової стрілки) масляний фільтр.

Замена масла в двигателе лада калина, приора, гранта

Якщо це не вдається зробити вручну, послаблюємо затягування фільтра знімачом.

За відсутності знімника пробиваємо корпус фільтра викруткою (ближче до денця, щоб не пошкодити штуцер двигуна) і відвертаємо фільтр, використовуючи викрутку як важіль.

Очищаємо посадкове місце фільтра на блоці циліндрів від бруду та потік масла.

Заливаємо у фільтр свіже моторне масло приблизно наполовину його об’єму

і наносимо моторне масло на кільце ущільнювача фільтра.

Масляний фільтр загортаємо від руки до дотику кільця ущільнювача з блоком циліндрів. Довертаємо фільтр ще на 3/4 обороту для герметизації з’єднання

Через маслозаливну горловину заливаємо у двигун 3 л олії.

Загортаємо кришку горловини за годинниковою стрілкою.

Переконуємося, що в комбінації приладів погас сигналізатор недостатнього (аварійного) тиску масла в двигуні та потіки з-під пробки та фільтра відсутні.

Зупиняємо двигун, через кілька хвилин (щоб масло скло в піддон картера) перевіряємо рівень олії та доводимо його до норми.

При необхідності підтягуємо масляний фільтр та різьбову пробку зливного отвору.