Перевірка рівня та стану

Кожен автовласник зобов’язаний ретельно стежити за станом своєї машини, поведінкою Toyota Прадо, роботою двигуна. Багато ознак наочно вказують на те, що настав час міняти масло. Якщо ви купуєте позашляховик з рук, є сенс відразу ж поміняти мастило та фільтр. На необхідність заміни мастила вказують наступні моменти:

 • передачі починають перемикатися недостатньо чітко;
 • двигун працює, але не розвиває максимальних обертів;
 • відчувається нестача потужності;
 • зростають показники витрати палива;
 • при русі виникають вібрації та сторонній шум.

Іноді подібні ознаки говорять і про серйозніші проблеми. Але для початку перевірте рівень та стан олії. Для цього вийміть спеціальний щуп, який знаходиться в підкапотному просторі, протріть його сухим ганчірком, вставте на місце і знову витягніть. По мітках на щупі ви побачите, на якому рівні знаходиться мастило в моторі. Додатково трохи олії можна капнути на білий папір та уважно подивитися. Якщо ви бачите частинки сміття, пилу та бруду, це говорить про явно поганий стан рідини. Ідеально буде порівняти стару олію зі свіжою. За наявності суттєвих відмінностей за кольором (старе темніше) обов’язково займіться заміною.

150 (2013 – 2015 модельні роки)

 • молодший бензиновий двигун на 2,7 літра та 163 л. с. використовує 5. 5,7 літра мастила;
 • трилітровий дизель на 173 к. с. с. потребує 6,7 – 7,0 літрів;
 • старший бензиновий двигун з 282 л. с. наповнюється мастилом на 5,7 – 6,2 літри.

В останнє покоління бензинового двигуна зразка 2015 – 2017 модельних років, яке має об’єм 2,7 літра та 163 кінські сили потужності, автовласники мають брати близько 5,5 – 5,9 літра моторного мастила. Обов’язково ллємо в «Prado 120» і 150 ту олію, яка відповідає офіційному посібнику з експлуатації. Враховуйте повний об’єм масла в двигуні «Prado 120» та його останньої версії 150. Знаючи, яке моторне масло краще підійде для такого автомобіля, можна приступати до його самостійної заміни.

Складного в цьому нічого немає, хоча багато власників подібних машин не турбують себе в самостійному обслуговуванні японського позашляховика, а просто довіряють роботу фахівцям на автосервісі. Це багато в чому правильно, якщо ви звертаєтеся до кваліфікованих майстрів та офіційних дилерів Toyota, які мають станції технічного обслуговування. Але буває і так, що хочеться чи потрібно поміняти мастило своїми руками. Для цього потрібно знати, яке масло вже знаходиться в двигуні, злити його та залити свіже мастило.

READ  Як відключити штатну сигналізацію на Kalina

150 (2009 – 2013 модельні роки)

 • в бензиновий 163-сильний двигун заливають 5. 5,7 л. мастила;
 • дизель на 3,0 літра та 173 л. с. потребує 6,7 – 7 літрів рідини;
 • бензиновий 4,0-літровий мотор із 282 л. с. потребує 5,7 – 6,1 л. олії.

Об’єм масла, що заливається

Це питання найбільш актуальне, оскільки для різних двигунів та поколінь існують свої показники обсягу мастила. Сьогодні існує загалом 3 покоління «Прадо», не рахуючи рестайлінгових версій:

90 «Крузери» вже не такі актуальні і зустрічаються рідко. Кожне з останніх двох поколінь широко представлене на ринку нових і вживаних автомобілів, тому актуально розповістиме про представлені версії та двигуни, якими вони можуть комплектуватися. Обсяг вказуватиметься двома цифрами. Найменша передбачає необхідну кількість без заміни фільтра, а велика цифра говорить про те, скільки потрібно заливати мастила з одночасною зміною масляного фільтра.

Скажімо наперед, що при зміні мастила в силовому агрегаті рекомендується міняти паралельно і фільтри. Це також витратний елемент, який має обмежений термін служби.

Завдання моторних масел

Але щоб машина служила довго та ефективно, за нею потрібен відповідний догляд. Однією з основних умов збереження працездатності мотора є своєчасна заміна моторних, трансмісійних масел та інших витратних матеріалів. Далеко не кожен автовласник знає, які масла лити в Toyota Prado 150 з дизельним двигуном, через що часто виникають проблеми, потрібно звертатися в автосервіси. такого автомобіля не з дешевих, бо кожен візит на СТО влітає власнику у велику суму. Своєчасна заміна та грамотний вибір моторної олії для автомобіля «Toyota Прадо» дозволяє:

 • зберігати працездатність всіх елементів двигуна;
 • охолоджувати систему;
 • забезпечувати роботу інших вузлів, пов’язаних із силовим агрегатом;
 • підтримувати оптимальний рівень робочих рідин;
 • зберігати початкову потужність двигуна;
 • гарантувати високу динаміку автомобіля;
 • запобігати серйозним поломкам і дорогому ремонту.

Тому власникам «Toyota Прадо» важливо стежити за станом автомобіля, вчасно міняти масло у двигуні та використовувати лише рекомендовані виробником склади.

Рекомендації щодо заміни моторного масла у двигуні автомобіля «Toyota Land Cruiser Prado»

Автомобілі Toyota Land Cruiser Prado користуються не тільки великим попитом, але і величезною повагою. Це великий позашляховик, що володіє хорошими технічними характеристиками, надійними силовими агрегатами, комфортним салоном і відрізняється великою довговічністю. Тому навіть зразки з 90-х досі затребувані, знаходяться у відмінному стані та можуть нав’язати конкуренцію багатьом сучасним автомобілям.

олії, двигуні, prado, дизель

Вибір моторної олії

Перше, з чого слід почати, це вибір свіжої рідини для заливання двигуна. Власників позашляховиків «Прадо» цікавить, яке масло лити в мотор, і на які його характеристики слід звертати увагу. Згідно з офіційними посібниками з експлуатації, які додає виробник в особі Toyota до своїх позашляховиків, ступеня в’язкості моторної рідини мають бути:

 • 10W30;
 • 5W30;
 • 5W20;
 • 0W20

В’язкість автомасла, що рекомендується, і температура, в умовах якої експлуатується автомобіль, тісно пов’язані один з одним. Тому під кожен параметр в’язкості моторної рідини є свої рекомендовані температурні межі. Вибір багато в чому залежить від того, в якому регіоні ви мешкаєте, наскільки там суворі зими чи м’який клімат із досить високою температурою навіть у зимовий період. Японський автовиробник рекомендують лити в силові агрегати позашляховиків «Land Cruiser Прадо» оригінальні масла, які носять відповідну назву Toyota Motor Oil з придатними для конкретного сезону та двигуна характеристиками, в’язкістю, класом якості та ін.

Але проблема в тому, що такі оригінальні рідини є досить дорогими. На ринку представлено безліч гідних аналогів за меншу ціну. Але й занадто дешеві брати не рекомендується, оскільки їхня ефективність виявиться помітно нижчою, що негативно позначиться на ресурсі та якості роботи силової установки. Тому оптимальною альтернативою для офіційного моторного масла від Toyota вважаються:

 • Mobil;
 • Shell;
 • Total;
 • Liqui Moly;
 • Castrol.
READ  Коли міняти масло в АКПП Solaris

Вибирайте серед цих виробників, відштовхуючись від характеристик моторних мастил, що рекомендуються, для вашого «Прадо».

120 (2002 – 2009 модельні роки)

 • в бензинові двигуни Prado 120 об’ємом 2,7 літра потужністю 163 л. с. заливають 5,1-5,8 л. мастила;
 • на 3-літровий дизель із 173 к.с. входить від 6,7 до 7,0 літрів моторної олії;
 • бензиновий двигун Prado 120 на 4,0 літра і 249 кінських сил вимагає 4,9. 5,2 л. олії.

120 (2002 – 2009 модельні роки)

 • в бензинові двигуни Prado 120 об’ємом 2,7 літра потужністю 163 л. с. заливають 5,1-5,8 л. мастила;
 • на 3-літровий дизель із 173 к.с. входить від 6,7 до 7,0 літрів моторної олії;
 • бензиновий двигун Prado 120 на 4,0 літра і 249 кінських сил вимагає 4,9. 5,2 л. олії.

Встановлення нового масляного фільтра

У новому фільтрі промазуємо внутрішню частину невеликою кількістю масла, для цього заливається грам 200 у сам фільтр (заливати необхідно поступово не переливаючи), після чого закручуємо його на місце старого.

Переходимо до процесу заливання нової моторної олії. Якщо боїтеся пролити олію, слід використовувати лійку, яку зробити можна з пластмасової пляшки. Заливаємо 90% олії у двигун, закриваємо заливну кришку. Після всіх дій необхідно завести двигун і почекати протягом хвилини, потім заглушити.

TLC Prado 150 2.8 Первая замена масла в двигателе, шприцевание карданов. И немного о кране и КМУ.

Далі долийте частину моторного масла, що залишилася в двигун, через заливну кришку. Автомобіль повинен постояти деякий час, зазвичай хвилин 25-20, і після цього перевіряється рівень олії спеціальним занурювальним щупом. На щупі позначки вказують на кількість олії — рівень не повинен бути вищим і нижчим за норму. При нормальному рівні перевірте ще важливу деталь — зливну пробку, яка при поганому загвинчуванні дасть текти. Якщо всі можливі недоліки перевірені чи усунені, то можна спокійно сідати за кермо свого автомобіля.

У разі самостійної заміни олії та масляного фільтра в авто, можна бути впевненим, що процедура виконана якісно та майже без витрат. Виконуючи уважно всі маніпуляції при першій процедурі, власник може бути впевнений, що наступного разу заміна проходитиме швидше, а потім розпочнеться на рівні автоматизму.

Регламент Toyota Land Cruiser Prado (дизель/бензин)

П – перевірка | З. мастило | ПС – перевірка та мастило | З. заміна | Р. регулювання | О. очищення

READ  Як підключити бортовий комп'ютер на ВАЗ 2110

Періодичність проходження ТО (місяці чи кілометри), що раніше.

Рівні рідин (омивачі скла та фар, антифриз)

Наявність витоків та пошкоджень вузлів автомобіля та агрегатів

Радіатор та система охолодження (трубки та з’єднання)

Олія охолодження (шланги, трубки, з’єднання) для АКПП АС60 F

Шланги для вимірювання тиску вихлопних газів в фільтрі сажі DPF (дизель)

Перевірка системи випуску відпрацьованих газів на герметичність

Акумулятор (зарядка, рівень та щільність електроліту, стан клем)

Повітряний фільтр (з встановленим та не встановленим попередженням) (бензин)

Замена масла в двигатель на TOYOTA PRADO 150 3 л Дизель

Повітряний фільтр (з встановленим та не встановленим попередженням) (дизель)

Перевірка гальмівної системи (колодки, гальмівні диски, гальмо стоянки і т.д.)

Вакуумний насос підсилювача гальм (дизель)

Рульове колесо, рульове управління (наявність люфтів, пильовики)

Змащення карданних валів, перевірка затягування болтів

Ступовий підшипник, пильовики та шарніри підвіски

Перевірка, заміна олії в роздатковій коробці

Зовнішні та внутрішні світлові прилади, гудок, робота склоочисників та омивачів

Очищення радіатора за потреби, перевірка з’єднання шлангів, перевірка на наявність корозії.

Якщо антифриз не Toyota Super Long Life Coolant рекомендується міняти через кожні 80000 км.

Про технічне обслуговування автомобілів марки TOYOTA читайте в розділі Toyota.

Скільки заливати (заправні обсяги)

Заправні об’єми для Prado 120

 • Паливний бак для дизеля/бензинового. 87 л (паливо euro diesel та АІ 92 і вище)
 • Система змащення двигуна 2TR-FE 2.7/1GR-FE 4.0/5L-E 3.0/1KZ-TE 3.0. 5,8 л/5,2 л/6,9 л/7,0 л. API 10W30 та 5W30 для бензинових SJ/SL та для дизельних G-DLD-1, API CF-4/API CF.
 • Система охолодження для двигунів 2TR-FE 2.7/1GR-FE 4.0/5L-E 3.0/1KZ-TE 3.0. 8,3 л/9,4 л/9,3 л/12,4 л.
 • Олія в коробку передач МКПП 5 ступенів/6 ступенів. 2,2 л/1,8 л. Використовується олія для трансмісій GL-4, GL-5 з в’язкістю 75W90.
 • АКПП на 4 ступені/5 ступені. 2,0 л/3,0 л. Toyota Genuine ATF Type T-IV.
 • Гідропідсилювач керма – 1,5 л. Використовується DEXRON II чи III.
 • Гальмівна рідина – 1,6 л. SAE J1703 або FMVSS No,116 DOT 3.
 • Бачок склоомивача вміщує 4,3 л.

150 (2009 – 2013 модельні роки)

 • в бензиновий 163-сильний двигун заливають 5. 5,7 л. мастила;
 • дизель на 3,0 літра та 173 л. с. потребує 6,7 – 7 літрів рідини;
 • бензиновий 4,0-літровий мотор із 282 л. с. потребує 5,7 – 6,1 л. олії.

Заправні об’єми для Prado 150

 • Автомобілі з додатковими баками палива вміщують 150 літрів палива, без додаткових баків 87 л. Це стосується і бензинових та дизельних машин.
 • Система мастила вимагатиме для кожного з двигунів 1GR-FE/2TR-FE/1KD-FTV. 6,1 л/5,7 л/7,0 л. Для 1GR-FE та 2TR-FE підійдуть в’язкості 0W-20, 5W-30 та 10W-30. Для 1KD-FTV підійде синтетичні моторні олії з в’язкістю 5W-30, 5W-40, 10W-40 з допуском API CF-4, CD, CE, ACEA B1.
 • Система охолодження для двигунів 1GR-FE/2TR-FE/1KD-FTV. 12,8 л./9,9 л./14,9 л.
 • АКПП 1GR-FE/2TR-FE/1KD-FTV. 10,9 л./9,9 л./10,6 л.
 • МКПП 5 ступенів/6 ступенів. 2,2 л./2,1 л. 75W-90.