Періодичність заміни моторної олії

Завод-виробник рекомендує в двигунах ВАЗ 2109 робити заміну масла після 1-2 років експлуатації або через кожні 10 000-15 000 км залежно від того, який показник буде досягнуто раніше. Ці рекомендації мають загальний характер. Тому цілком допустиме коригування термінів заміни з урахуванням деяких умов практичного використання автомобіля.

Періодичність заміни залежить від таких факторів:

 • дата виробництва двигуна;
 • загальний пробіг автомобіля;
 • стиль водіння машини;
 • сезонність експлуатації авто;
 • якість використовуваних ПММ;
 • інтенсивність навантажень на мотор (довгі очікування в пробках, буксирування, пробуксування).

Якщо масло почорніє або втратить в’язкісно-еластичні властивості, тоді незалежно від термінів заливки та пробігу доведеться міняти мастило. Це необхідно робити для того, щоб підтримувати належну потужність двигуна, суттєво продовжити термін його якісної експлуатації.

Змінюється масляний фільтр

Дочекавшись повного витікання старої мастила, закручують зливну пробку назад. Після цього викручується масляний фільтр. Як правило, це робиться вручну. У тих випадках, коли фільтр прикипів, використовують спеціальний знімний ключ. Його відсутність заповнює товста викрутка, якою пробивають фільтр і важільним рухом відкручують його.

Новий фільтр заповнюється наполовину свіжим мастилом. Це запобіжить ефекту масляного голодування при наступному запуску двигуна. Новою речовиною змащується гумова прокладка ущільнювача.

Після цього фільтр акуратно, без фанатичних зусиль, нагвинчується на різьбовий стрижень. Для остаточної фіксації фільтра не потрібно використовувати ключ. Дотискати треба тільки руками без зайвих натужок.

Технологічні етапи проведення заміни

Для успішної заміни масла у двигуні ВАЗ 2109 необхідно запастися витратними матеріалами та інструментами. Заздалегідь бажано підготувати:

 • фільтри (масляний та повітряний – їх краще міняти парою);
 • якісне моторне масло;
 • набір ключів;
 • крабовий ключ зі зняттям фільтра чи товста викрутка;
 • ємність для збору мастила, що відпрацювала;
 • вирва для затоки нової мастильної речовини;
 • ганчір’я.

ВАЗ 2109: заміна моторної олії своїми руками

Регулярна заміна олії у ВАЗ 2109 суттєво продовжує терміни безпроблемної експлуатації силового агрегату. Освоїти цю процедуру під силу пересічному автолюбителю. Нагородою за власноручну турботу стане збільшення моторесурсу двигуна та його надійна робота.

Потрібна кількість мастила та основні способи його заміни

Посібник з експлуатації ВАЗ 2109 свідчить, що обсяг масла, що заправляється, в двигун цієї моделі становить 3,5 л. Однак досвідчені автолюбителі стверджують, що на практиці в силовий агрегат міститься зазвичай 3 л.

Точний обсяг олії визначається конкретною модифікацією двигуна. Такі дані надає технічна документація, що супроводжує автомобіль. У будь-якому випадку рекомендується купувати мастило в кількості 4-5 л. Тоді в міру експлуатації автомобіля можна доливати ідентичне масло.

Дізнавшись, скільки масла заправляється в двигун ВАЗ 2109, можна переходити до вирішення наступного важливого завдання. На цій стадії доведеться визначитися з вибором одного з основних способів заміни мастила. Повне масляне оновлення проводять із промиванням силового агрегату або без неї.

При обранні першого варіанта набувають спеціальної промивної рідини. Заливають її до нижньої позначки, що знаходиться на щупі. Двигун заводять, дають йому попрацювати 10-15 хвилин на неодружених оборотах. Після зупинки двигуна промивну речовину зливають. Далі виконують операції, традиційні для стандартної заміни олії.

READ  Hyundai Solaris диски гальмівні які поставити

Зливається старе мастило

Перед цим етапом добре прогрівається двигун (до 80 ° С). Автомобіль встановлюється на оглядовій ямі, естакаді, підйомнику. Умільці використовують кілька домкратів, щоб рівномірно підняти машину. У таких випадках піднята частина автомобіля має надійно фіксуватися упорами.

Відкручується кришка маслоналивної горловини двигуна. Це рекомендується для прискорення процесу зливу старої рідини. Знята кришка порушує вакуум, олія вільно стікатиме.

Під зливний отвір підставляється ємність. Корок спочатку зривають ключем на «17», потім акуратно викручують вручну. Як тільки почнуть сочитися перші краплі старої олії, пробку викручують повністю, притискаючи до різьблення. Потім різко відсмикують руку з пробкою убік, щоб уникнути попадання розігрітої олії на відкриті ділянки шкіри.

Заливається нове моторне мастило

У відкриту маслоналивну горловину вставляють лійку. Через неї заливають необхідну кількість нової мастила. Робиться це повільно, щоб олія встигала проходити крізь горловину вирви.

Чекають 3-5 хвилин, а потім, використовуючи щуп, перевіряють рівень свіжозалитого мастила. Вона має піднятися, перекривши мінімальну позначку. Якщо олії недостатньо, то потрібно її трохи долити.

Закручується кришка маслоналивної горловини. Запускається двигун. Йому дають опрацювати на неодружених оборотах кілька хвилин. При цьому важливо стежити за контрольною лампочкою тиску олії. Вона має через певний час згаснути.

Глушать мотор, перевіряють ще раз рівень олії. Оптимальний варіант, коли мастило покриє щуп трохи вище середини, зупинившись між мінімальною та максимальною відмітками. Доливати масло до максимуму не варто. Надлишковий тиск призводить до непотрібного навантаження на деталі двигуна, що ущільнюють.

Заміна оливи у двигуні на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Ласкаво просимо! Моторне масло. воно знаходиться в практично будь-якому автомобілі, тому що за рахунок нього змащуються деталі системи, тим самим зменшується тертя і підвищується ресурс двигуна. Але як і будь-яка інша річ масло так само вимагає періодичної заміни, але на жаль не всі люди знають як міняти масло в двигуні, і тому спеціально для таких людей ми написали цікаву статтю, в якій все докладно описано.

Примітка! Для заміни масла, вам потрібно буде запастися: Основним набором гайкових ключів, а також може знадобитися спеціальний ключ для відкручування масляного фільтра або замість спеціального ключа можна буде скористатися товстою викруткою. Ще для заміни олії, візьміть із собою чисту ганчірку щоб можна було витерти руки від бруду та лійку для зручнішого заливання олії в двигун автомобіля! (Про те, як виглядає спеціальний ключ, для відкручування масляного фільтра, ви можете подивитися в самому низу статті, в рубриці «Для новачків!»)

Коли потрібно міняти моторне масло у двигуні?

 • Якщо дотримуватися поради заводу виробника, то масло в двигуні потрібно міняти кожні «10.000-15.000 тис. км» пробігу, або ж після «1-2 років» з моменту заливання масла в двигун. (Залежно від того, що настане раніше)

Примітка! На періодичність заміни, впливає так само: Стан двигуна, марка тієї олії, яка була залита в систему, а також якість бензину, яким ви заправляєте машину! (Докладніше про терміни заміни масла, ви можете дізнатися зі статті під назвою: «Періодичність заміни масла та його вибір»)

Як замінити масло в двигуні на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099?

Зливання: 1) Для початку поставте автомобіль на рівну поверхню.

2) Потім відверніть і зніміть кришку маслоналивної горловини з двигуна автомобіля.

3) Після чого відверніть пробку зливного отвору, що знаходиться внизу двигуна.

Примітка! Перед тим, як почати відвертати пробку зливного отвору. підставте під неї порожню ємність, щоб злити в неї все відпрацьоване масло з двигуна!

4) Після того як вся відпрацьована олія зіллється з двигуна, закрутіть пробку зливного отвору назад.

5) Слід спробуйте відвернути масляний фільтр руками.

Примітка! Якщо ж масляний фільтр не відвертається руками, тоді відверніть його за допомогою спеціального ключа!

READ  Регулювання карбюратора ВАЗ 21 0 5

Заливання: 1) Спершу залийте в новий масляний фільтр, нове моторне масло.

Примітка! Заливати нове моторне масло в новий масляний фільтр потрібно лише на третину його об’єму!

Замена масла в двигателе ВАЗ 2108, 2109, 21099 и других моделях. Замена масляного фильтра.

2) Потім змастіть новим моторним маслом, кільце ущільнювача нового масляного фільтра.

3) І після чого загорніть новий масляний фільтр, назад.

4) Потім залийте нове моторне масло, в маслоналивну горловину двигуна.

Примітка! Щоб не пролити моторне масло на двигун, користуйтеся лійкою!

5) Далі зачекайте близько 2-3 хвилин, поки масло стіче в картер двигуна, і після чого витягніть з двигуна щуп перевірки рівня масла.

Примітка! Нову моторну олію в двигун потрібно заливати до позначки «MAX» на щупі!

Важливо! Запам’ятайте одну річ, масло в автомобілі завжди потрібно міняти тільки на прогрітому двигуні після поїздки, тому що нагріте масло стікає з двигуна набагато краще, ніж холодне, а так само при нагрітому двигуні набагато більша ймовірність того, що зі стінок піддону так само зійдуть залишки масла!

Для новаків! Питання: Як виглядає спеціальний ключ для відкручування масляного фільтра? Відповідь:

Додатковий відео-ролик: Про подробиці заміни масла в двигуні, ви також можете подивитися у відео-ролику нижче, в якому все наочно описано та показано.

Яке масло лити

Вазовські автомобілі традиційно невибагливі до якості технічних рідин, що дозволяє використовувати недорогі автомастила. Завод виробник рекомендує використовувати мастило з показниками в’язкості 5W-30.

Інженери радять використовувати в’язкі склади, що дозволяє надійно захистити рухомі елементи силового агрегату одночасно ефективно охолоджуючи мотор.

Можемо порекомендувати вам використовувати недорогу напівсинтетику, яка забезпечує якісне мастило мотора і має доступну вартість. Пам’ятайте про те, що, набуваючи напівсинтетики, необхідно враховувати об’єм двигуна вашого автомобіля.

Заміна олії на ВАЗ 2109: покрокова інструкція

Заміна масла ВАЗ 2109 не становить складності, що дозволяє автовласнику виконати цю роботу самостійно, заощадивши на послугах майстрів СТО.

Навіть маючи мінімум досвіду роботи, кожен автовласник зможе самостійно виконати всі необхідні сервісні роботи.

Готуємось до заміни

Завод виробник встановлює міжсервісний інтервал на ВАЗ 2109 10 тисяч кілометрів пробігу. Рекомендується проводити регулярну зміну масла, що дозволить гарантувати працездатність двигуна автомобіля.

Інструменти

Для виконання даної роботи вам знадобиться плоска викрутка на випадок проблем з масляним насосом і ключ на 17, яким ми відкручуватимемо пробку в піддоні.

Також вам необхідно подбати про наявність ганчірки та ємності об’ємом 3-4 літри для старої олії.

Куди заливати олію

Процедура заміни олії на ВАЗ 2109 не становить складності. Відкривши капот, можна побачити на двигуні кришку заливної горловини. Пам’ятайте лише про те, що відкривати її при гарячому двигуні не рекомендується.

Об’єм масла в двигуні

Насамперед вам необхідно визначити скільки олії вам необхідно придбати для цієї роботи. Об’єм масла в двигуні автомобіля ВАЗ 2109 становить 3,3 літри. При проведенні сервісних робіт змінюється 3 літри технічної рідини.

Рекомендуємо одночасно придбати літр про запас, тому що змішувати рідини не рекомендується, що може негативно позначитися на його експлуатаційних показниках.

Зазначимо, що об’єм масла в двигуні залежить від конкретної модифікації силового агрегату, тому вам необхідно уточнити ці дані у технічній документації до вашого автомобіля.

Покрокова інструкція

Заміна олії у двигуні ВАЗ 2109 не становить складності. З цією роботою впорається кожен автовласник. Пропонуємо вам покрокову інструкцію щодо виконання цієї сервісної роботи.

Проведення сервісних робіт не залежить від конкретного об’єму двигуна у ВАЗ 2109 та модифікації силового агрегату.

 • Попередньо вам необхідно прогріти двигун, для чого даємо йому попрацювати близько 5 хвилин.
 • Автомобіль заганяється на яму гаража чи естакаду. При певній частці вправності можна провести всю роботу без ями та естакади. В даному випадку вам необхідно акуратно залізти під автомобіль та підставити під картер плоску ємність для старого мастила.
 • Знаходимо на піддоні картера зливну пробку та ключем на 17 відкручуємо її. З картера почне витікати темна відпрацьована рідина. Чекаємо, поки вона не витіче, зазвичай на це потрібно хвилин 20-30.
 • Після цього міняємо фільтр, що відкручується вручну без використання інструменту. В окремих випадках різьблення фільтра може іржавіти, і викрутити його вручну неможливо. В даному випадку ви можете скористатися спеціальним ключем або просто пробити корпус фільтра викруткою і діяти їй як важелем.
 • Як тільки зі зливної пробки перестане капати старе автомастило, вам необхідно закрутити новий фільтр, після чого вкручуємо на місце пробку і акуратно затискаємо її ключем. Закручуючи фільтр, слід налити в нього трохи олії та змастити гумову прокладку, що не дозволить їй пригоріти до різьблення та забезпечить кращу герметизацію системи.
 • Відкручуємо заливну пробку, розташовану на головці блоку циліндрів. Рекомендуємо заливати олію, використовуючи вирву, що дозволить уникнути проливання її на двигун. Згодом така розлита рідина довго обгорятиме і стане причиною неприємного запаху.
 • Залив три літри слід перевірити щуп, який дозволить визначити скільки масла ви залили в мотор. При необхідності слід долити рідину, щоб рівень був між максимумом та мінімумом.
 • Закриваємо заливний затор і заводимо машину. Дайте двигуну попрацювати кілька хвилин, після чого заглушіть двигун і перевірте знову рівень автомастила.
 • Огляньте автомобіль на наявність патьоків і за потреби підтягніть масляний фільтр або зливну пробку в картері.
READ  Скільки масла в двигуні ГАЗель

На цьому заміна олії у двигуні ВАЗ 2109 завершена.

Яку олію лити і скільки?

Власники ВАЗ 21099 (та її модифікацій з двигунами 1,3 і 1,5 л) часто заливають напівсинтетичні олії з в’язкістю 10W-40. Найменша частина (але все-таки вона є) вважають за краще використовувати синтетику з класом 5W-40.

Виробник рекомендує обслуговування через кожні 15 000 км. На практиці власники намагаються міняти моторну олію вже на 8-10 тисячах. Якщо вибрати щось середнє між цими цифрами, то будить саме “Золота середина”, але звичайно кожен вирішує для себе сам.

При купівлі орієнтуйтеся на обсяг заливки 4 літри, т.к. двигун одноразово з’їсть трохи більше 3 літрів. Не забувайте залишити щонайменше 0,5 літри на щоденний моніторинг і при необхідності доливання рівня в двигуні.

Замена масла в двигателе и фильтров ВАЗ 2109

 • G-enegy 10w40;
 • Totachi Touring 5w40;
 • Sibi MOTOR 5W40;
 • Motul 5W40 300V;
 • Eni i-sint 10w40 та багато інших.

Разом з рідиною потрібно міняти масляний фільтр. На сьогоднішній день у продажу є дуже багато фірм виробників за низькими цінами.

… і велика кількість інших фільтрів, які можна знайти сьогодні в мережі.

Змінюємо олію ВАЗ 21099

ВАЗ 21099 (Супутник). у народі “Дев’яносто дев’ятка”. Модель у кузові седан радянського за згодом російського та українського виробництва. Випускалася “Дев’яносто дев’ята” на потужностях АвтоВАЗ(а) до 2004 року. В Україні сходила з конвеєра до ЗАЗу. Для експорту у ВАЗ 21099 були назви Lada Sagona, Lada Samara Saloon, Lada Forma та Lada Diva.

масло, двигуні, 2109

Як і багато інших вітчизняних автомобілів, ця модель має кілька модифікацій. ВАЗ 210993 мав об’єм двигуна 1,3 літри і ВАЗ 210990 мав 1,5 літровий мотор. У 1997 році на заводі АвтоВАЗ почали виробляти ВАЗ 2115, це була рестайлінгова (перероблена) модель ВАЗ 21099. У результаті 99-а перестала продаватися в 2011 році, а в місце її почали випускати рестайлінгову модель ВАЗ 2115.

масло, двигуні, 2109