Table of Contents

Покоління 1 (2011-2015)

  • Для двигуна 1.6 106 л. с. (бензин, механіка/робот, р. в. – з 2011) необхідний об’єм олії становить 3,5 л.
  • Для двигуна 1,6 82 л. с. (бензин, механіка, р. в. – 2011-2015) необхідний об’єм олії становить 3,5 л.
  • Для двигуна 1,6 87 л. с. (бензин, механіка/автомат, р. в. – 2011-2015) необхідний об’єм олії становить 3,6 л.
  • Для двигуна 1.6 98 л. с. (бензин, механіка/автомат, р. в. – 2011-2015) необхідний об’єм олії становить 3,2 л.

Яка олія актуальна для Lada Granta

Нижче наведено відомості про характеристики масла, що підходить для моторної гами Lada Granta.

Lada Granta масло для двигунів скільки і якого потрібно?

Lada Granta – російський автомобіль початкового рівня, який замінив у 2011 році класичну родину машин ВАЗ-2107. В цілому, машина виявилася вдалим наступником однойменного автомобіля з конструкцією 1960-х років. “Granta” випускається з 2011 року в різних модифікаціях, включаючи седан та ліфтбек. Модель збирають у Росії та Казахстані. Крім сімейства ВАЗ-2107, автомобіль замінив на конвеєрі і застаріле сімейство машин Samara, яке веде свій родовід починаючи з моделі ВАЗ-2108 зразка 1985 року. Таким чином, на початку 2010-х компанія АвтоВАЗ за допомогою «Granta» успішно оновила свій модельний ряд, позбавившись старих машин.

Станом на 2013 рік Lada Granta у найдешевшій комплектації коштувала 279 тис. рублів. Таким чином, це був найдоступніший автомобіль у Росії на той момент часу. На 2017 рік машина в комплектації «Стандарт» вже коштувала майже 400 тис. рублів. Найбільш популярною версією вважається седан. однойменний ліфтбек почали випускати з 2014 року. 14 серпня 2018 на Московському автосалоні відбулася презентація Lada Granta другого покоління. Машина з оновленим дизайном у стилі флагманської моделі Lada Vesta надійшла у продаж 1 вересня того ж року.

Скільки олії рекомендується для Lada Granta

Розглянемо відповідні обсяги моторної олії для всіх двигунів Lada Granta

Покоління 1 (2011-2015)

  • Класифікація SAE для двигуна 1.6 106 л. с. (бензин, механіка/робот, р. в. – з 2011) – 5W-30, 5W-40.
  • Класифікація SAE для двигуна 1,6 82 л. с. (бензин, механіка, р. в. – 2011-2015) – ВАЗ-11183.
  • Класифікація SAE для двигуна 1,6 87 л. с. (бензин, механіка/автомат, р. в. – 2011-2015) – 5W-30, 5W-40.
  • Класифікація SAE для двигуна 1.6 98 л. с. (бензин, механіка/автомат, р. в. – 2011-2015) – 5W-30, 5W-40.

Как проверить уровень масла в двигателе.

Рекомендовані виробники моторних масел для Lada Granta. Новайл Супер, Роснефть Максимум, Роснефть Преміум, G-Energy S Synth, Mobil 1 ESP Formula, Shell Helix Plus.

Готуємося до заміни мастильної рідини

Процедура заміни мастила на двигунах з 8 або 16 клапанами в основних етапах збігається повністю. Відмінності полягають тільки в тому, що 8-клапанний двигун забезпечує більш легку доступність до масляного фільтра. На автомобілях із 16-клапанним силовим агрегатом доводиться знімати захист картера.

Перед тим як залити мастило в двигун, необхідно підготувати автомобіль. Двигун прогрівають до робочої температури. Для 8-клапанного силового агрегату вона може становити 80°С.

Машину встановлюють на рівній поверхні із зручним доступом до картера. Це може бути оглядова яма, естакада, витяг. Приступаючи до безпосередньої процедури зміни мастильної рідини, положення автомобіля фіксують за допомогою ручного гальма. Далі на Granta роблять заміну олії у визначеному порядку.

скільки, олії, двигуні, lada, granta

Як часто змінюється моторне масло на Granta

Інтервали із заміни олії прив’язані до двох основних показників. Перший – це пробіг автомобіля. Другий – тимчасовий відрізок від попередньої процедури щодо заміни мастила.

Заміна олії у двигуні нової LADA Granta проводиться після перших 3000 км. Це встановлений регламент обкатки. Поки не пройдено перших 3000 км, не рекомендується навантажувати силовий апарат максимальними швидкостями та ваговими навантаженнями. Найкраще пересуватися прямими ділянками дороги на швидкості 80-90 км або на оборотах мотора в межах 2-4 тис.

Аналогічну процедуру слід проводити після капремонту двигуна. Скорочення інтервалу заміни масла LADA Granta в нових і відремонтованих моторах мотивується тим, що процес притирання деталей продукує появу різних частинок. Їх краще видалити разом із мастильною рідиною, щоб не заподіяти шкоди силовому агрегату.

В інших випадках зміна олії на Granta здійснюється в регламентні терміни через 10 000-15 000 км. Протягом такого періоду мастильна речовина зберігає необхідні кондиції, забезпечує надійне плівкове покриття всіх вузлів двигуна. Понад ці терміни олія неабияк чорніє, розріджується, втрачає в’язкі властивості.

READ  Заміна масла в двигуні Peugeot 308

Рівень якості мастильного матеріалу знижується також від календарних термінів. Олія – не вино, і старіння не йде йому на користь. Тому незалежно від пробігу автомобіля роблять заміну моторного мастила 1 раз на рік.

Вибір масла та фільтра, визначення заправних обсягів

Завод-виробник представляє дуже великий перелік масляних продуктів, придатних для грантівських двигунів. Завдяки цьому переліку можна визначитися з тим, яку олію краще заливати в Granta з урахуванням загальних умов експлуатації автомобіля. Але за будь-якого вибору мастильна речовина має належати до однієї з груп (SJ або SL) за класифікацією API.

Моторні олії для LADA Granta підбираються з урахуванням таких найважливіших характеристик:

Фахівці автосервісу та багато форумчан радять вибирати фільтр, що має протидренажний клапан та перепускний. Така конструктивна особливість підвищує ефективність системи фільтрації.

Грантовський двигун з 8 або 16 клапанами при механічній коробці приймає 3,2 л мастильної рідини. Моделі з АКПП вимагатимуть моторне масло для LADA Granta в об’ємі 4,4 л.

Новий або відремонтований двигун може споживати мастило понад норму. Це відбувається через поршневих кілець і циліндрів, що не притерлися один до одного. Також збільшена витрата мастильної рідини передбачається при інтенсивному керуванні автомобілем на високих швидкостях.

Безпроблемна заміна олії у двигуні LADA Granta

Незалежно від того, яку олію заливати в двигун LADA Granta, процедуру заміни мастила краще проводити частіше, ніж рідше. При такому підході набагато легше уникнути можливих проблем у роботі двигуна. Закону старіння олії ніхто скасувати не може. Навіть найякісніші мастильні речовини згодом втрачають початкові властивості. Тому міняти маслянисту рідину в моторі необхідно, суворо дотримуючись рекомендованих графіків.

Поетапний посібник для заміни моторної олії

У процесі заміни олії намагаються, щоб рідина не потрапляла на ґрунт. Відпрацювання можна використовувати для різноманітних технічних потреб. У жодному разі не можна виливати стару мастильну рідину просто на землю.

Скільки олії необхідно залити у двигун Granta

Якщо у вас LADA Granta з 8кл або 16 клапанним мотором та механічною КПП, вам необхідно залити об’єм – 3,2 літри олії. Якщо у вас автоматична КПП, необхідний об’єм – 4,4 літра олії.

Інструкція із заміни масла на Granta з 8 та 16 кл мотором

Отже, відкручуємо кришку олійної горловини. Далі послаблюємо затягування зливної пробки на піддоні.

Підставляємо під неї тару для зливу старої олії. Зливаємо його доти, доки олія не почне капати дрібними краплями.

Далі підставляємо тару під масляний фільтр і за допомогою знімачів відкручуємо його. Для зручності заміни радимо від’єднати колодку датчика коленвала, щоб випадково не пошкодити її знімачом.

Якщо під рукою немає знімника, можна обережно пробити масляний фільтр викруткою і відкрутити його, використовуючи викрутку як важіль.

Після того як ми повністю злили стару олію і відкрутили фільтр, беремо новий фільтр і наливаємо в нього приблизно до половини нове масло, а так само змащуємо гумове кільце ущільнювача маслом. Загортаємо фільтр.

Якщо ви змінюєте тип олії або заливаєте олію іншої фірми, необхідно виконати промивання двигуна спеціальним маслом для промивання.

Заливаємо нову олію через горловину. З механічною КПП 3,2 літри з автоматом 4,4 літри.

Зачекаємо кілька секунд і запустимо двигун. На панелі світиться лампа індикації рівня масла. За хвилину лампа згасне. На цьому процес заміни завершено. Необхідно лише перевірити рівень і при необхідності виконати доливання.

Як замінити масло в двигуні LADA Granta. яке масло вибрати та об’єм

Регулярна заміна масла, згідно з рекомендаціями заводу виробника, забезпечить двигуну автомобіля стабільну роботу без додаткового зношування і, як наслідок, скорочення його ресурсу. Здійснити заміну масла можна як самостійно, так і звернувшись до спеціалізованого сервісу.

Якщо автомобіль на гарантії, краще зробити заміну у дилера. Не варто заощаджувати на маслі, від нього безпосередньо залежить знос двигуна.

Коли міняти моторне масло на Granta

Заміна моторної олії на Granta проводиться кожні 10-15 тис км пробігу. Саме протягом цього часу олія має всі необхідні властивості для змащування вузлів двигуна. Далі масло починає чорніти і стає рідкішим, тобто втрачає в’язкість.

Якщо у вас нова LADA Granta, заміну олії слід зробити після 3 тис км пробігу. Далі заміна проводиться кожні 10-15 тис км пробігу.

Терміни заміни мастила залежать від експлуатації вами автомобіля, деякі за рік проїжджають по 30-50 тис км і відповідно змінюють його по 4-5 разів на рік. Інші лише 10-20 тис, відповідно роблять заміну моторного масла на Granta всього 1-2 рази на рік.

Яку олію заливати в двигун LADA Granta

Завод виробник рекомендує наступні олії: Mobil 1, ShellHelix, Лукойл, Роснефть, Татнафта та інші відповідні характеристикам в’язкості олії. Рішення, яке саме масло придбати та заливати вирішуєте ви, завод АвтоВАЗ дає лише рекомендації, з якими можна ознайомитись на малюнках нижче.

УРОВЕНЬ МАСЛА. Мудрый совет для владельцев Лада Гранта. #ремонтавто “Гараж “

Відмінності заміни масла в 8 та 16 клапанному моторі на Granta

Заміна олії на 8 та 16 клапанних моторах практично однакова. Відмінності лише в тому, що на 16-ти клапанному моторі неможливо зверху зняти масляний фільтр. Для його заміни потрібно відкрутити середній захист (піддон). В іншому ж ніяких відмінностей немає.

Майте на увазі! При заміні олії – заміна олійного фільтра обов’язкова!

READ  Де знаходиться запобіжник бензонасоса ВАЗ 2115

Як перевірити рівень олії в Granta

Після того, як ми поміняли масло в двигуні, запустили двигун і він трохи попрацював, почекаємо поки масло зіллється в піддон і перевіримо його рівень.

Дістаємо масляний щуп і дивимося рівень. Він повинен перебувати на позначці між min та max. При необхідності доливаємо масло і радіємо виконаній роботі.

15 років я ремонтую різноманітних автомобілів, включаючи такі марки як ВАЗ, UAZ, Chevrolet, Mazda, Kia та багато інших. Все, що пов’язане з коробкою, двигуном або ходовою. Ви можете написати мені своє питання нижче в коментарях і я постараюсь розгорнуто на нього відповісти.

Це для нових двигунів, якщо масло змінюється на Granta, то треба заливати 2.9 літра. Я залив як тут сказано і у мене близько максимуму позначка, довелося зливати.

Інструкція із заміни

Заміна масла в двигуні в Ладі Granta вимагає підготовки, зокрема автомобіль повинен розташовуватися на ямі або естакаді, важливо встановити її так, щоб можна було отримати доступ до картера. При цьому дуже важливо зафіксувати машину за допомогою ручного гальма.

Спочатку автомобілісту необхідно підібратися до зливного отвору. У разі наявності 16-клапанного мотора, найімовірніше, доведеться зняти захист картера. Наступний крок полягає в необхідності прибрати кришку горловини мотора, послабити затяжку зливної пробки, яка знаходиться в піддоні.

Перш ніж остаточно звільнити зливний отвір від кришки, автомобілістові нагоді ємність для зливу, переважно вибирати порожню каністру номіналом 5 л., що дозволить повністю злити відпрацювання. Не варто прибирати ємність із замінюваною рідиною відразу ж, потрібно почекати близько 20 хвилин, що дозволить забезпечити повне видалення мастила із силового агрегату.

Після зливу мастила ємність зміщують до масляного фільтра. Як показує практика, не завжди вдається прибрати елемент, що фільтрує, голими руками, найчастіше для цього доводиться вдаватися до допомоги спеціального ключа.

В результаті процедури важливо закрити зливний отвір, позбутися підтікання, віднести в бік ємність з відпрацюванням. Якщо автомобіліст вирішив змінити тип рідини, потрібно додатково очистити силовий агрегат за допомогою спеціальних речовин.

Замена масла Лада Гранта 8 кл. 1.6 л (87 л.с.)

Щоб заміна олії в Granta своїми руками завершилася успіхом, потрібно встановити новий фільтруючий пристрій, попередньо змастивши корпус новою моторною речовиною. Варто відзначити необхідність обробки кільця ущільнювача, після чого новий фільтр можна буде розташувати на його законному місці, при цьому не слід перетискати деталь.

Далі потрібно зняти пробку на заливній горловині LADA Granta, забезпечити силовому агрегату достатню кількість мастила, поставляючи нову рідину вкрай акуратно та обережно, що дозволить уберегтися від підтікання та переливу.

Після того як весь вміст каністри опиниться в двигуні, необхідно перевірити рівень масла. Для цього доведеться скористатися щупом. Якщо все зроблено правильно, речовина має перевищити позначку «мін», але не досягти рис «макс».

Коли ви переконаєтеся, що рівень олії знаходиться в нормі, потрібно встановити кришку заливної горловини і активувати силовий агрегат. Мотор повинен попрацювати кілька хвилин, що дозволить встановити у правильному положенні датчик масляного індикатора.

В результаті двигун вимикається, а рівень мастила знову перевіряється. У разі необхідності мотор отримує нову порцію речовини, що бракує.

Як замінити моторне масло у двигуні LADA Granta

Фахівці сервісних центрів рекомендують регулярно проводити заміну мастильної рідини у двигунах автомобілів. Заміна олії в двигуні LADA Granta повинна проводитися з певною періодичністю, причому звертати увагу варто не тільки на вибір рідини, а й на набраний автомобілем пробіг з часів заміни речовини. Важливо стежити за станом двигуна, щоб запобігти передчасному зносу складових. Якщо настав час змінювати мастило в силовому агрегаті, не варто «намотувати» додаткові кілометри, розумніше придбати нову рідину, адже колишня, найімовірніше, вже встигла втратити свої початкові властивості.

Який обсяг масла необхідно залити у двигун?

Якщо автомобіліст стоїть перед вибором номіналу каністри зі змащувальною рідиною для силового агрегату, він повинен знати, який об’єм масла має бути у двигуні LADA Granta.

На практиці силовий агрегат будь-якої конфігурації, встановлений в Granta, при механіці-трансмісії вимагатиме всього 3,2 л. речовини. Автомобілі, які мають автоматичну КПП, потребують 4,4 л. мастильного засобу.

Однак слід врахувати, що не тільки побував у ремонті, але і новий мотор може вимагати більшої кількості мастила. Цей аспект обумовлений поршневими кільцями, що не притерлися. Крім того, збільшити витрату моторної речовини може експлуатація машини на високих швидкостях.

Інструменти для роботи

Зміна масла Granta, оснащеної як 8, так і 16 клапанами, практично ідентична, принаймні, основні етапи процедури повністю збігаються. Відмінності заміни масла в 8 і 16-клапанному моторі на Granta полягають лише в тому, що перший силовий агрегат дозволить автомобілісту набагато швидше дістатися масляного фільтра, згодом демонтувавши його. Що стосується мотора на 16 клапанів, то його власнику, перш ніж поміняти мастильну рідину, доведеться провести демонтаж захисту картера.

Як показує практика, замінити моторне масло на Ладі Granta зможе кожен охочий, дуже важливо попередньо підготувати транспортний засіб. Силовий агрегат повинен бути прогрітим, мастило може досягати 80 ° С.

Періодичність заміни мастильної рідини

Заміна олії в Ладі Granta має бути підвладна певному графіку, причому інтервал заміни залежатиме від кількох показників. Автомобіліст повинен відштовхуватися від пробігу транспортного засобу та часу, який минув після колишньої заміни мастила.

Якщо автомобіліста цікавить, коли міняти масло в двигуні LADA Granta, яка відносно недавно куплена в салоні, він повинен врахувати, що, згідно з рекомендаціями виробника, нове мастило потрібно залити через 3000 км. пробігу. Звичайно, ця цифра вважається встановленим регламентом, після якого пройде період першої обкатки. У цей час автомобіліст не повинен перевантажувати силовий апарат, мотор не можна піддавати максимальним швидкостям, а також ваговим перевантаженням. При обкатці автомобіля розсудливо пересуватися по рівному асфальту зі швидкістю, яка не перевищує 90 км., при цьому обороти двигуна повинні бути в районі 2 – 4 тис., не більше.

READ  Як увімкнути звук на брелоку Starline а9

Якщо в новому автомобілі перша заміна масла повинна відбутися через 3000 км, то типову процедуру в машині слід провести після того, як буде проведений капремонт силового агрегату. Фахівці рекомендують змінювати мастило в двигуні не тільки згідно пробігу, але й залежно від того, в яких умовах експлуатували авто.

При рекомендованому пробігу 10 – 15 тис. км. якісне мастило має зберігати свої властивості та функції, не втрачати заданих можливостей, при цьому створюючи надійну плівку на поверхні всіх вузлів та деталей силового агрегату. Якщо прострочити час заміни моторної рідини, речовина набуде чорного відтінку, стане більш рідким, втратить в’язкість.

Термін заміни олії у двигуні LADA Granta залежить від якості обраної речовини, а також від календарних термінів. Навіть якщо автомобіль за рік не набрав певного пробігу, власнику транспортного засобу необхідно замінити мастило, щоб не порушувати роботу силового агрегату.

Яке моторне масло краще заливати?

Якщо автомобіліст хоче все зробити грамотно, він повинен знати не тільки правила вибору мастила, але й те, скільки олії у двигуні LADA Granta має бути згідно з рекомендаціями виробника транспортного засобу. Як правило, на російському ринку представлено величезну кількість рідин, які ідеально підійдуть мотору вітчизняного авто, але вибирати варто те мастило, яке відповідає загальним умовам експлуатації машини. У будь-якому випадку мастильна рідина повинна належати групам SJ або SL, при цьому мати класифікацію API.

При самостійному виборі моторної олії для LADA Granta автолюбитель повинен враховувати кілька важливих характеристик, зокрема в’язкість рідини, класифікаційну групу, марку, виробника. Крім того, в розрахунок необхідно взяти рекомендації виробника та температурний діапазон речовини.

Автомобіль вітчизняного виробництва комплектується силовими агрегатами, що мають 8 або 16 клапанів. Однак модифікація двигуна не впливає на вибір фільтрів. За порадами грамотних фахівців, вибір варто зупиняти на тих пристроях, які мають пару клапанів: протидренажний та перепускний. Купивши цей елемент, ви забезпечите ефективність фільтра.

Якщо автоаматор має мінімальні навички механіка, він легко змінить мастило в силовому агрегаті свого авто. Важливо пам’ятати про те, що колишнє мастило потрібно намагатися не розливати на грунт, його згодом можна буде використовувати для інших технічних потреб або утилізувати так, щоб воно не завдало шкоди.

15-12-21_111120

Знизу автомобіля очищаємо від бруду піддон картера навколо пробки зливного отвору.

Підставляємо під отвір широку ємність для відпрацьованого масла.

Увага! Будьте обережні. олія гаряча і агресивна для шкіри.

Зливаємо масло|мастило| до тих пір, поки воно не почне капати зі зливного отвору. Протерши пробку і видаливши з її різьблення бруд, що залишився, загортаємо пробку на місце. Видаляємо патьоки олії з піддону картера двигуна. Підставляємо ємність для відпрацьованого масла в зону розташування масляного фільтра та відвертаємо його, обертаючи проти годинникової стрілки. Якщо це не вдалося зробити вручну, використовуємо знімач. Щоб при цьому не пошкодити джгут проводів датчика і сам датчик положення колінчастого валу.

На 8-клапанному двигуні для зливу олії брудозахисний щиток не знімаємо. Заодно покажемо і ще один варіант пробки, якою може бути закритий зливний отвір у піддоні картера.

5568

Олійний фільтр доступний зверху. Не забуваємо від’єднати наконечник дротів від датчика сигналізатора недостатнього тиску олії. Відвертаємо (проти годинникової стрілки) масляний фільтр. Якщо це не вдається зробити вручну.

Змінюємо масло та масляний фільтр двигуна Lada Granta

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву чи естакаду. Заміну масла виконуємо на непрацюючому прогрітому двигуні, краще відразу після поїздки, поки олія не охолола.

На 16-клапанному двигуні доступ до масляного фільтра зверху відсутній, тому для заміни фільтра знизу необхідно зняти середній щиток бруду моторного відсіку. Подивитися, як виконати цю роботу, можна у статті «Замінюємо охолоджувальну рідину Lada Granta».

685

За відсутності знімника пробиваємо корпус фільтра викруткою (ближче до денця, щоб не пошкодити штуцер двигуна) і відвертаємо фільтр, використовуючи викрутку як важіль. Очищаємо посадкове місце фільтра на блоці циліндрів від забруднень та потік олії. Заливаємо у фільтр нове моторне масло приблизно на половину об’єму фільтра і наносимо тонкий шар олії на кільце ущільнювача фільтра. Масляний фільтр загортаємо від руки до дотику кільця ущільнювача з блоком циліндрів. Довертаємо фільтр ще на 3/4 обороту для герметизації з’єднання. Через маслозаливну горловину заливаємо в двигун 3,2 л олії та загортаємо кришку горловини.

Увага! Якщо ваш автомобіль укомплектований автоматичною коробкою передач, то ємність системи змащення двигуна становить 4,4 л.

Пускаємо двигун на 1-2 хв. Переконуємося, що в комбінації приладів згас сигналізатор недостатнього (аварійного) тиску масла в двигуні і відсутні потіки з-під пробки зливного отвору та фільтра. Зупиняємо двигун і через кілька хвилин (щоб олія встигла стекти в піддон картера) перевіряємо рівень олії в піддоні картера. При необхідності доводимо рівень олії до норми, підтягуємо масляний фільтр та різьбову пробку зливного отвору.