Яке масло вибрати для Kia RIO

Олія для Kia RIO повинна відповідати вимогам виробника за класом та в’язкістю.

Варто врахувати і той факт, що в Росії Kia RIO у всіх поколіннях продавалася офіційно лише з бензиновими двигунами.

При оновленні змащувальної рідини ставиться новий масляний фільтр. У матеріалі мова піде про те, яке мастило використовувати на авто різних поколінь, як уберегтися від підробки.

олію, лити

SHELL Helix HX7 5W-40 4 л

Вигідне співвідношення ціни, мастильних та миючих властивостей Країна: Великобританія (виробляється в Росії) Середня (4 л) Рейтинг (2018): 4.9

Відмінним співвідношенням ціни, мастильних та миючих властивостей має напівсинтетика SHELL Helix HX7 5W-40 4 л. Її активно використовують власники автомобілів Kia RIO. На відміну від конкурентів, цей продукт зроблений не з нафти, а з газу. Завдяки унікальній технології вдалося отримати масло з відмінними миючими здібностями. Ті автомобілісти, хто заглядав усередину двигуна, дивуються чистоті та новизні всіх деталей. А напівсинтетика утворюється після введення в основу мінеральних добавок. Вони захищають двигун від пошкоджень, а також надають олії довговічність. Деякі експерти рекомендують збільшувати інтервал заміни рівня синтетичних продуктів.

Вітчизняні автовласники, які випробували напівсинтетику SHELL Helix HX7 5W-40 4 л, не замислюються, яку олію заливати наступного разу. Воно не тільки доступне за ціною, але й чудово захищає деталі двигуна від зношування та забруднень. До недоліків можна віднести витрату на чад.

Етапи заміни

Перед тим, як розпочати заміну мастила, ви повинні бути переконані, що використовуєте змащувальний продукт, рекомендований виробником Kia RIO. Не забудьте, що разом із покупкою мастильного продукту вам обов’язково потрібно придбати масляний фільтр, тому що використовувати старий фільтр не рекомендується!

Для самостійної заміни мастильного матеріалу зручно використовувати оглядову яму. У її відсутність підніміть вашу Kia RIO на домкраті.

Яку олію краще вибрати (виробники)?

Багато власників автомобілів Kia запитують: «Яке ж масло ллють на заводі?» На жаль, ця інформація не розголошується виробником. За даними 2015 їх постачальником була корейська S-Oil Corporation. Чи це так зараз, сказати складно.

Плутанину вносять і розбіжності в інструкціях з експлуатації для моделей Kia RIO різного року випуску. Для авто першого покоління (2005-2011р.). не вказується певний виробник, у машин другого покоління (2011. 2014) в інструкції стоїть Shell Helix, а в останнього на 2019 рік третього покоління вже вказано Total Quartz. Офіційні дилери рекомендують використовувати в моделях Kia RIO з двигуном 1.6 л олію TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS G-310 5W-30 або TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-30.

Але в колах автомобілістів є нарікання щодо олії TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-30, оскільки вона дуже густа. Якщо автомобіль на гарантії, то сперечатися з дилером справа невдячна. Заллють те, що рекомендовано автоконцерном.

А от якщо можливий самостійний вибір, варто дотримуватися рекомендацій щодо класу, допусків та в’язкості олії. А вибір певного бренду – справа смаку та досвіду кожного конкретного автомобіліста. Добре себе зарекомендували такі виробники, як Liqui Moly та Shell Helix.

Які знадобляться інструменти

 • під час заміни моторної олії, використовуйте гумові рукавички;
 • вам буде потрібен торцевий гайковий ключ, що необхідно для того, щоб відкрити корку отвору для зливу;
 • ріжковий ключ підійде для того, щоб зробити заміну масляного фільтра;
 • брудна мастильна речовина повинна витікати в будь-яку ємність, якою може стати відро або сулія;
 • запасіться газетами та ганчір’ям.

Процес злиття змащувальної речовини

Коли міняти масло в Kia RIO?

Виробник для всіх поколінь, які на момент написання статті три, вказує інтервал заміни не рідше 1 разу на рік або через 15000 кілометрів пробігу. Не завжди правильно. Я думаю, що Ви зі мною погодитеся, адже автомобіль досить довго працює на неодруженому ходу, особливо це актуально взимку при прогріві. Двигун працює, а пробіг на одометрі не збільшується, хоча олія під час роботи на холостому ходу також виконує свої функції. Розрахувати інтервал заміни можна декількома способами, але не заглиблюючись у непотрібні подробиці скажу так: для себе я зробив висновок і Вам рекомендую зробити також, а саме прив’язати інтервал заміни до середньої швидкості руху. Середню швидкість руху легко знайти у показаннях маршрутного комп’ютера свого авто.

READ  Як налаштувати клапана на ВАЗ 2106

Отже, коли міняти:

 • при середній швидкості руху більше 50 км/год можна дотримуватись позначки 15000 км.
 • при середній швидкості руху близько 30 км/год. інтервал зменшується до 10000 км.
 • при середній швидкості руху менше 20 км/год. заміну необхідно проводити частіше, через 7000 км.

Дещо пізніше я планую написати окрему статтю де детально розповім про інтервали заміни моторного масла.

Вибір моторної олії

 • Shell Helix Ultra.
 • Total Quartz.
 • Divinol.
 • ZIC XQ LS.

Перший варіант є одним з найкращих олій за співвідношенням ціна – якість. Аналіз показав, що цей продукт має потрібний набір необхідних речовин та присадок, а тому використання його для двигуна Kia RIO цілком виправдане. Більше того, масло Shell Helix Ultra не втрачає своїх якостей протягом тривалого часу і зберігає свої захисні властивості, що також є безперечним плюсом для цього варіанта.

Total Quartz також має вражаючі характеристики і здатне зберігати всі вузли двигуна у відмінному стані. Ціна цього продукту невелика, але при цьому він відпрацьовує себе на 100%. Як і у випадку з попереднім варіантом, олія зберігає свої характеристики навіть при досить великому пробігу.

Олія Divinol може похвалитися невеликою витратою. Слід зазначити, що цей бренд маловідомий, але це не позначається на його якості. Тому цей варіант відмінно підійде для вашого Kia RIO і виконуватиме всі свої функції.

Замена масла в МКПП Киа Рио III

Ще одним хорошим продуктом з доступною ціною є ZIC XQ LS. Воно має значний перелік присадок, а це безпосередньо впливає на захист двигуна від зносу. Його також можна сміливо лити у двигун свого автомобіля.

Яка з олій краще — сказати важко, адже вони всі добрі. Звичайно ж, можна підібрати й інше масло, дорожче, але представлені нами варіанти є найоптимальнішими для Kia RIO 2011-2015 років випуску. Перша заміна повинна проводитися через 3000 км пробігу, оскільки цього достатньо для обкатки двигуна. Наступні заміни повинні бути не рідше ніж раз на 10000 км пробігу. Заливати при цьому потрібно приблизно 3 літри рідини, після чого перевірити її рівень, і він не повинен бути вищим за відмітку F.

Яку олію бажано заливати в Kia RIO 2011-2015

Якщо ви власник автомобіля Kia RIO 2011-2015 років випуску, то вам пощастило. на ці моделі встановлюються дуже надійні і сучасні двигуни. Однак слід зазначити, що без належного догляду будь-який мотор незабаром почне підводити і про його можливості необхідно буде забути.

Одним із найбільш важливих аспектів в обслуговуванні силових агрегатів на Kia RIO (у тому числі 2013 та 2014 років) є регулярна заміна олії, причому можна робити це навіть частіше, ніж рекомендує виробник. У нашій статті ми розглянемо, яке краще масло заливати у ваш автомобіль, які є варіанти і порівняємо їх плюси і мінуси.

Абсолютно очевидним є те, що олію необхідно замінювати регулярно та своєчасно. Особливо це стосується машин 2011, 2012 і 2013 років, оскільки вони вже деякий час в експлуатації і двигун отримує серйозне навантаження. Головним показником олії є її в’язкість, яка допомагає визначити ступінь плинності. Використовуючи правильну олію, можна повністю захистити свій двигун від передчасного зношування. Для двигунів, які встановлюються на Kia RIO, потрібно використовувати продукт із в’язкістю 5W-30 або 5W-40. Також бажано завжди стежити за масляним фільтром і міняти його одночасно з олією, який би стан не був.

Замена антифриза Киа Рио III

Процес заміни

Замінити масло можна або на станції технічного обслуговування, або зробити це самостійно. Перший варіант набагато простіше, але він передбачає грошові витрати. Якщо ви не бажаєте платити, то можна все зробити самостійно. Для цього потрібно загнати автомобіль на яму і викрутити пробку, яка знаходиться на піддоні мотора. Тут необхідно бути дуже обережним, оскільки олія має високу температуру і може завдати вам шкоди. Коли воно повністю стіче, необхідно зняти фільтр.

READ  Як прокачати зчеплення на Hyundai Solaris

Після того, як всі ці процедури виконані, рекомендується видалити залишки брудної олії з піддону. Для цього можна використовувати шприц, на якому буде одягнена вигнута трубка. Слід зазначити, що це необов’язкова процедура, але зайвою вона точно не буде. Далі необхідно залити свіжий продукт у двигун Kia RIO і автомобіль вас не підведе.

Крім того, вам потрібно буде заздалегідь підготувати наступні інструменти та матеріали:

 • 1. Гумові рукавички.
 • 2. Газети та ганчірки.
 • 3. Відро (щоб злити в нього стару олію).
 • 4. Торцевий гайковий ключ (для зняття пробки з піддону).
 • 5. Рожковий ключ (для зняття фільтра).

Отже, ми спробували дати кілька порад, яку олію вибрати для Kia RIO. Як ви бачите, зробити це і замінити його не складає жодних труднощів. Головне, чітко знати, які характеристики необхідні для вашого двигуна і набувати тільки якісне та підходяще масло. Яке з нашого списку ви не обрали, ви можете бути впевнені в його надійності.

Заміна салонного фільтра в Kia RIO самостійно Відео

Заміна салонного фільтра Kia RIO є нескладною процедурою, яку може виконати будь-який автолюбитель.

TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE NFC 5W30

Для заміни олії у Kia RIO першого покоління (до 2005 р.в.) компанія TOTAL рекомендує TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE NFC 5W30. Ця моторна олія має високий рівень властивостей захисту двигуна від зносу та енергоефективності, що дозволило йому отримати відповідність міжнародним стандартам ACEA A5/B5 та API SL/CF. За результатами офіційних випробувань Асоціації Європейських Автовиробників (ACEA) економія палива при використанні цієї олії порівняно з еталонною перевищує 3%. За рахунок високої стійкості до окислення моторне масло для Kia RIO TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE NFC 5W30 зберігає свої характеристики протягом тривалого часу за будь-яких умов експлуатації.

Яку олію заливати в Kia RIO

Автомобілі «Kia RIO» колесять дорогами Росії вже понад 10 років, а представники другого та третього поколінь користуються популярністю і сьогодні. Власники відзначають їх надійність, динамічні властивості, простоту та доступність ремонту та обслуговування. Наші клієнти часто запитують про те, яку олію варто заливати в Kia RIO. У цій статті ми відповімо на це питання і дамо свої рекомендації щодо вибору.

Що буде якщо не міняти моторне масло

Недотримання термінів заміни моторного масла призводить до того, що мастило втрачає свої властивості і починається активне зношування деталей мотора. Причина. з пробігом присадки в маслі перестають працювати, ефективність мастила сильно і різко знижується (вже через 12-15 тис. км. пробігу за важких умов експлуатації).

Якщо ж не міняти масло дуже довго (наприклад, 30-40 тис. км.), в’язкість мастила змінюється настільки, що моторне масло перетворюється на гелеподібну субстанцію. У подібній ситуації мотор критично зношується.

Коли міняти масло у двигуні

На третьому поколінні Kia RIO силові агрегати в середньому мають ресурс близько 200 тис. км. При цьому таких показників можна досягти лише за умови регулярного та якісного обслуговування. Під таким обслуговуванням слід розуміти регламентну заміну олії у двигуні кожні 15 тис. км. пробігу.

Насправді машина експлуатується у важких умовах (повільна їзда по місту з постійними розгонами та зупинками, підвищені навантаження, тривала робота мотора на холостих оборотах тощо).

І тут сервісний інтервал необхідно скоротити на 30-50%. Виходить, оптимально міняти масло у двигуні кожні 8 або максимум 10 тис. км пробігу.

Заміна повітряного та салонного фільтра Kia RIO

За рекомендаціями виробника повітряний і салонний фільтр Kia RIO слід змінювати через 15-20 тисяч кілометрів пробігу. Але не тільки кілометраж є підставою для заміни фільтруючого матеріалу. Велике значення мають умови, у яких експлуатується машина. Якщо здійснювати поїздки по твердій поверхні далеко від мегаполісу в сільській місцевості, то матеріал, що фільтрує, можна змінювати рідше. У великих містах, де повітря забруднене вихлопними газами, пилом, смогом, заміну доводиться робити частіше.

Для заміни повітряного фільтра рекомендуємо: MANN C25 016

Для заміни салонного фільтра рекомендуємо: MANN CU 21008

Підходяще масло в двигун 1.6 Kia RIO 3

Це 123-сильний G4FC двигун сімейства Gamma, що добре працює на моторних маслах з в’язкістю 5W-20, 5W-30. Зазвичай автовласники цілий рік ллють у цей мотор 5W-30. Боятися олії 5W-20 не потрібно, і навіть слід її лити у G4FC. Влітку в залежності від кліматичних особливостей регіону можна лити 10W-30. Від мастильних матеріалів ACEA A3 та 5W-40 найкраще відмовитися. Загалом, орієнтуватися варто на ACEA A5, ILSAC GF-5, API SN.

READ  Kia RIO 3 яка коробка автомат

Перелік якісних олій:

 • Pennzoil Platinum 5W-20
 • Ravenol SFE 5W-20
 • Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30
 • LIQUI MOLY Leichtlauf Special AA 5W-20

Ще список відповідних масел:

 • Valvoline Synpower FE 5W-30;
 • ZIC XQ FE 5W-30
 • Лукойл Люкс 5W-30;
 • Kendall GT-1 5W-30;
 • Motul 8100 Eco-Nergy 5W-30;
 • Mobil 1 Extended Performance 5W-30;
 • Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30;
 • DRAGON SSU GXO SAE 5W-30.

Найголовніше. якнайчастіше міняти масло разом з масляним фільтром.

Корисне відео:

Синтетика чи напівсинтетика

Сьогодні на ринку представлені моторні олії з різною базовою основою: мінеральні олії, напівсинтетичні та синтетичні з різними індексами в’язкості, а також допусками. Зверніть увагу, той самий продукт по в’язкості може бути однаковим, проте «база» і властивості можуть відрізнятися.

Заводські допуски для моторної олії

При підборі олії важливо не лише орієнтуватися на в’язкість, але й окремо враховувати вимоги та рекомендації виробника авто за допусками. Для різних поколінь Kia RIO допуски та стандарти дещо відрізняються.

Для Kia RIO першого покоління — не нижче за API SL, ILSAC GF-3, для другого покоління допускається використання олій, клас яких не нижче за API SM, ILSAC GF-4. У третьому поколінні Kia RIO масло в двигун має бути не нижче за API SN, ILSAC GF-5. При цьому використання мастила класом нижче заборонено!

В’язкість олії

Необхідно враховувати, що моторні олії тієї чи іншої в’язкості повинні відповідати сезону. Наприклад, 5W-20 відмінно підійде для холодної зими, мотор при холодному пуску буде легко крутитися. Однак влітку така олія може бути занадто «рідким», масляна плівка виходить тонкою та захисту недостатньо.

Яку олію заливати в Kia RIO: що потрібно знати

Модель Kia RIO є найпопулярнішим автомобілем. Що стосується найбільш поширеного покоління, на сьогодні це Kia RIO 3.

 • Двигун на даній моделі має невеликі робочі проміжки, температурні навантаження досить високі. З цієї причини для ефективного мастила деталей використовуються малов’язкі синтетичні олії.
 • Як правило, загальною офіційною рекомендацією є заміна олії кожні 15 тис. км. Олія повинна мати в’язкість 5W20 або 5W30.

Однак при виборі олії в двигун Kia RIO важливо враховувати низку нюансів. Детальніше читайте у нашій статті.

Що буде якщо не міняти моторне масло

Недотримання термінів заміни моторного масла призводить до того, що мастило втрачає свої властивості і починається активне зношування деталей мотора. Причина. з пробігом присадки в маслі перестають працювати, ефективність мастила сильно і різко знижується (вже через 12-15 тис. км. пробігу за важких умов експлуатації).

Якщо ж не міняти масло дуже довго (наприклад, 30-40 тис. км.), в’язкість мастила змінюється настільки, що моторне масло перетворюється на гелеподібну субстанцію. У подібній ситуації мотор критично зношується.

Яку олію заливати в двигун Kia RIO

Підбираючи масло для Kia RIO важливо розуміти, що термін служби мастила в двигуні залежить:

 • від якості мастильного матеріалу;
 • правильного підбору олії під конкретну модель двигуна;
 • умов експлуатації автомобіля;
 • загального стану двигуна та його систем;

Коли міняти масло у двигуні

На третьому поколінні Kia RIO силові агрегати в середньому мають ресурс близько 200 тис. км. При цьому таких показників можна досягти лише за умови регулярного та якісного обслуговування. Під таким обслуговуванням слід розуміти регламентну заміну олії у двигуні кожні 15 тис. км. пробігу.

Насправді машина експлуатується у важких умовах (повільна їзда по місту з постійними розгонами та зупинками, підвищені навантаження, тривала робота мотора на холостих оборотах тощо).

І тут сервісний інтервал необхідно скоротити на 30-50%. Виходить, оптимально міняти масло у двигуні кожні 8 або максимум 10 тис. км пробігу.

Вибір виробника олії

Якщо ви не знаєте, яку олію залити в Kia RIO, можна обмежитися придбанням оригінального мастила 5W20 Hyundai/Kia. У цьому випадку масло Kia повною мірою відповідатиме всім допускам, вимогам і рекомендаціям виробника.

Однак досвідчені автолюбителі відзначають, що моторне масло Kia RIO також цілком можна підібрати з численних аналогів. При цьому якість може виявитися навіть кращою за оригінал.

Антифриз KIA RIO и HYUNDAI SOLARIS �� какой, куда доливать, как проверить уровень

Як правило, підбираючи олію в Kia RIO 3 для заміни оригіналу, рекомендується звернути увагу на такі олії:

 • Shell Helix Ultra;
 • MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30;
 • Total Quartz;
 • Divinol;
 • ZIC XQ LS;
 • CASTROL MAGNATEC 5W-30 A5.