LADA Largus заміна олії в коробці передач

замена масла в кпп лада ларгус

Заміна олії в коробці передач

Примітка: роботи з перевірки рівня та заміни масла не мають відмінності в залежності від модифікації КПП.

Як часто міняти масло в КПП

Раніше завод-виробник не наказував заміну масла в коробці передач протягом усього терміну служби автомобіля. Однак пізніше АвтоВАЗ став вносити до керівництва такі приписи:

“У механічну коробку передач заливається трансмісійна олія, яка розрахована на термін служби 180 000 км пробігу автомобіля або 5 років експлуатації (залежно від того, що настане раніше)”

Крім того, внаслідок різного роду причин, заміна буває неможлива (ремонт, забруднення, витікання, або заміна на олію з іншими характеристиками). Також не можна забувати про необхідність постійно (не рідше ніж через кожні 15 тис.км) перевіряти рівень олії у КПП. (див. нижче)

Яка олія в КПП

Трансмісійні олії: класу якості API: GL-4; GL-5 та рівнем в’язкості SAE: 75W80 Наприклад олія марки TRANSELF TRJ 75W-80.

Скільки олії в КПП

Коробка JH3. 2,8 л. Коробка JR5. 2,2 л. Коробка 21809. 2,25 л.

Перевірка рівня

Зніміть захист двигуна (центральний щиток бруду) (див. тут)

На бічній поверхні КПП розташована заливний отвір, воно служить для контролю рівня масла. Закрито пластмасовою пробкою.

Протріть ганчіркою картер КПП навколо заливного (контрольного) отвору.

Відкрутіть пластмасову пробку (проти годинникової стрілки)

Корок має гумову кільцеву прокладку. Якщо вона сильно обжата. замініть її.

Рівень олії перевіряється пальцем. Він повинен знаходитися біля кромки отвору (або трохи нижче, можна дістати легко)

Заміна

Увага: заборонено заливати масло через отвір сапуна

Підставте ємність під КПП щонайменше 3,5 л. Послабте пробку зливного отвору (чотиригранник “на 8”)

Якщо у вас немає відповідного чотиригранного ключа, то можна обточити болт М10

Поверніть пробку повністю і злийте олію

lada, largus, олії, коробці

Зливна пробка має мідне кільце ущільнювача. Якщо воно сильно обтиснуте. замініть його.

Дочекайтеся доки старе масло повністю стіче. Закрутіть корок.

Відкрутіть пластмасову заливну пробку і за допомогою шприца залийте нове масло, доки воно не почне витікати. (Орієнтовні обсяги вказані на початку)

Якщо у вас немає заправного шприца, можна скористатися шматком чистого шланга відповідного діаметра. Вставити один кінець у заливний отвір, інший кінець протягнути нагору в моторний відсік і за допомогою лійки залити олію.

Причини та ознаки втрати олією своїх властивостей

Якщо трансмісійна рідина має потемнілий або чорний колір, це може говорити про те, що мастило зазнало хімічної зміни в результаті сильного забруднення продуктами зносу елементів КПП (шестірнів валів та синхронізаторів) або про порушення герметичності КПП (попадання вологи та бруду через сальники приводів) ).

 • Запах горілої олії в LADA Largus. Може свідчити про недостатній рівень мастила через протікання. При великих навантаженнях на вузол, охолодження деталей, що труться, не забезпечується належною мірою.
 • Якщо перемикання передач утруднено, на певних швидкостях або холостому ході чуються сторонні шуми чи гул. Змащувальні властивості трансмісійної рідини частково втрачені або недостатній рівень у картері коробки.
 • Збільшене зношування елементів КПП. Агресивна манера водіння та неправильне включення передач.
 • Пробіг більше 60 000 км. після попередньої заміни. Саме з таким інтервалом станціями технічного обслуговування рекомендовано проводити заміну трансмісійної рідини.
lada, largus, олії, коробці

Вибір олії

Заводом виробником використовується трансмісійне мастило ELF TRANSELF TRJ 75W-80 (Номер 194757) або 75W-90 (Номер 195286).

До хороших аналогів можна віднести Casrtol Syntrans Transaxle 75W-90 і Motul Gear300 75 W-90. Всі перелічені олії мають необхідні допуски специфікації API: GL — 4. Мають високі показники змащувальних і миючих властивостей.

READ  Заміна паливного фільтра на LADA Granta

Використання мастил для автомобіля LADA Largus з іншим допуском не рекомендується. Інший пакет присадок може вплинути на функціональні якості елементів коробки з м’яких металів (синхронізатори).

Напівсинтетичні мастила, здебільшого своєї основи, мають мінеральні речовини, деяку частину синтетичних та деякий відсоток присадок, що відповідають за посилення властивостей олій.

Синтетичні рідини мають у своїй основі лише синтетичні речовини. Виробляються з гідрокекінгових речовин із додаванням присадок.

Синтетичні трансмісійні мастила мають кращі характеристики порівняно з напівсинтетичними, але мають більш дорогу вартість.

Вибір в’язкості олії залежить від кліматичних умов експлуатації Ларгуса. Густіші мастила відмінно зарекомендували себе в жарких умовах. Технічні рідини з меншою в’язкістю вимагають менше часу для прогріву в умовах мінусових температур.

Largus заміна олії в коробці передач своїми руками

Спільне виробництво «АвтоВАЗ» та Renault оснастило автомобілі LADA Largus п’ятиступінчастими коробками передач. Залежно від комплектації встановлюються КПП, що отримали маркування JR5 і JH3.

На поширених версіях з двигуном об’ємом 1.6 літра 8 клапанів і 1.6 літра 16 клапанів встановлюється механічна КПП JH3.

Регламентом з обслуговування, заміна олії у коробці передач LADA Largus, не передбачається. Хоча автомобілі та адаптовані під важкі умови експлуатації, рекомендується проводити діагностику мастильного матеріалу кожні 15 000 км.

Робиться це з допомогою візуального огляду. Достатньо відкрутити заливну пробку в торці коробки ближче до радіатора охолодження.

Покрокова інструкція

Заміна олії в коробці виконуються на добре прогрітому автомобілі.

 • Для доступу та зручності заганяємо автомобіль на естакаду або оглядову яму.
 • Затягуємо гальмо стоянки.
 • Включаємо передачу.
 • Спускаємось у оглядову яму та знімаємо захист двигуна. Шість болтів на 10 мм.
 • Відкручуємо пластмасову заливну пробку руками. За допомогою спеціального чотиригранного ключа вивертаємо зливну пробку.
 • Зливаємо олію в підготовлену тару. Якщо витоків не було, отримуємо приблизно 2,5-2,8 літра відпрацювання. Повний об’єм 3.1 літра злити не вдається через конструктивні особливості верхнього ряду шестерень.
 • Ущільнювальну шайбу міняємо на нову мідну або алюмінієву.
 • Протираємо ганчіркою зливну горловину і загортаємо чисту заглушку назад. Затягуємо зусиллям 30 Hm. Використовуємо динамометричний ключ. Якщо ключа немає, затягуємо коміром досить сильно, щоб уникнути можливих масляних витоків. Але не надто, щоб не зіпсувати грані та не зірвати різьблення.
 • За допомогою шприца заливаємо нову трансмісійну рідину через заливний отвір. Якщо шприца немає, беремо шланг із зовнішнім діаметром не більше 16 мм і вирву. Відкриваємо капот автомобіля і через верх вставляємо шланг в заливну горловину.
 • Наповнюємо олією до моменту, поки мастило не потече з цього ж отвору. Заливний отвір є одночасно контрольним. Нижній рівень якого є нормою. Перед тим як закрутити заливну заглушку, оглядаємо гумку ущільнювача на предмет цілісності.
 • У разі потреби, щоб унеможливити патьоки, міняємо гумку або пробку в зборі на нову. Заводимо автомобіль на кілька хвилин. Після оглядаємо КПП на предмет протікання олії.
 • Встановлюємо захист двигуна назад.
 • Для виконання робіт із заміни мастила КПП автомобіля LADA Largus, можна звернутися до професіоналів або зробити роботи самостійно.

Чи варто взагалі міняти олію в механічних коробках передач

Перевірка рівня олії

Перевірка рівня речовини у трансмісії відбувається у кілька етапів. Для цього в автомобілі передбачено спеціальний пластиковий щуп. На цьому вузлі нанесені спеціальні ризики, що показують життєвий рівень рідини. Ця деталь розташована на корпусі в підкапотному просторі. Для перевірки рівня масла трансмісійного LADA Largus необхідно відкрити капот і вийняти цей щуп. Після цього необхідно протерти сухим ганчірком, знову вставити і вийняти. Рівень речовини на ризик щупа буде відповідати актуальному. При критичному падінні даного показника необхідно обов’язково долити до оптимального значення продукт і провести дефектування коробки щодо наявності несправностей.

Скільки олії в коробці LADA Largus

Обсяг картера механічної коробки в залежності від року випуску дещо відрізнявся. У перші 3 роки виробництва цей показник становив за запевненнями виробника 3,3 л, проте в подальшому був зменшений для невеликої економії до 3,1 л. Це значення показує обсяги речовини щодо заміни трансмісійки. Для повної зміни знадобиться щонайменше 4 л, для часткового доливання близько 2-2,5 л. При цьому бажано незалежно від процедури, що проводиться, міняти масляний фільтр.

READ  Заміна олії в халдекс Tiguan

Олія в КПП LADA Largus з 8 клапанами

Автомобіль, оснащений старим 8 клапанним двигуном, має менші вимоги до якості та рівня трансмісійної рідини. Так, використання мінеральних речовин саме у даних версіях набуло найбільшого поширення. У певний період такі олії заливались у картер прямо на заводі. Однак для отримання кращих характеристик, підвищення чіткості включення передач, загального рівня роботи трансмісії рекомендується заливати мінімум напівсинтетичну речовину. Заміна олії в МКПП LADA Largus з 8 клапанами конструктивно не відрізняється від 16-клапанної. При цьому картер коробки має аналогічний показник.

Олія в КПП LADA Largus з 16 клапанами

Автомобілі з 16 клапанами мають потужніший двигун, відповідно навантаження на трансмісію пропорційно підвищується. При цьому завод-виробник пред’являє до речовин для зміни великі вимоги. Рекомендовано на весь життєвий цикл коробки використовувати для затоки саме синтетичну речовину, що має найкращі характеристики. Заміна олії КПП LADA Largus 16 клапанів також не відрізняється по порядку процедур від такої на інших версіях.

Яку олію заливати в КПП LADA Largus

Для механічних виробів на відміну автоматичних трансмісій вибір масел досить широкий і заявляється виробником як списку у книзі з експлуатації. У цьому переліку вказуються допуски у температурному режимі та кодування відповідності стандартам SAE, яким відповідає абсолютна більшість сучасних виробів. При цьому виробник не обмежує споживача у виборі стороннього виробника мастил поза цим списком. Головною умовою повинна бути відповідність нормам SAE і температурного режиму в межах від 20 до 45. На ринку присутні 3 види речовини, що застосовуються до механічної коробки LADA Largus:

 • Мінеральна продукція є найпростішою у виготовленні, яка не вимагає додавання спеціальних хімічних присадок. Такий продукт є найдешевшим на ринку та має найменше поширення на тлі своїх посередніх характеристик. Головною перевагою є низька плинність, що добре дається взнаки при використанні автомобіля при постійних мінусових температурах. Така олія не витіче з картера і не буде видавлена ​​сальниками за негоди. Однак низькі характеристики не дозволяють використовувати його в міському трафіку, де при стоянні в багатогодинних пробках цілком можливий перегрів агрегату. Також така рідина через свою дешевизну досить рідко підробляється несумлінними виробниками.
 • Напівсинтетична речовина є продукцією хімічної промисловості з додаванням сучасних присадок. Такий продукт зазвичай заливають у трансмісії з великими пробігами. За своєю плинністю воно поступається мінеральному, проте перевершує чисту синтетику. Також має непогані охолоджувальні та омивальні властивості, що позитивно позначається на ресурсі коробки.
 • Синтетична олія є продуктом складного хімічного синтезу. У виробництві застосовується безліч технологічних присадок, які показують відмінні характеристики за будь-якого температурного режиму. Однак, враховуючи високу популярність, виріб має великий попит серед виробників контрафактної продукції – особливо це стосується мастильних матеріалів відомих брендів.

Важливо завжди перевіряти справжність продукту.

Часткова заміна олії в КПП LADA Largus

Часткова зміна рідини подається у вигляді простого доливання до необхідного рівня ризику на щупі або часткової зміни речовини. При зміні необхідно підняти автомобіль на підйомнику, відкрутити пробку зливу і злити відпрацьований матеріал. Після цього за допомогою лійки залити потрібну мастильну речовину в картер до необхідного рівня.

Також слід навіть за часткової зміни замінити масляний фільтр. Така процедура проводиться при виявленні теч і запотіванні картера коробки.

Як залити олію в КПП LADA Largus

Процедура зміни трансмісійки не є технологічно складною. За наявності певних навичок, а також підйомника та набору ключів її може зробити практично будь-який автолюбитель. Проте офіційні послуги також охоче беруться за цю роботу. Враховуючи великі інтервали зміни, окрім мастильних матеріалів необхідно придбати оригінальний масляний фільтр. До того ж, залежно від виду заміни, ця процедура може тривати від півгодини до 2 годин.

Повна заміна олії в коробці LADA Largus

Повна зміна рідини передбачає процедуру з кількома етапами, під час яких відбувається повне заміщення відпрацьованої рідини на нову:

Ларгус. Замена масла КПП.

 • Корпус агрегату перевіряється на наявність течій та запотівання, а також перевіряється за допомогою щупа рівень рідини.
 • Після цього авто піднімають на витягу, підставлять тару для зливу та відкручують зливну пробку. Самопливом така речовина повністю стіче протягом 1-2 годин.
 • На місце старого фільтра встановлюють новий.
 • Після цього заливають новий продукт за рівнем відповідно до ризиків на щупі.
READ  Заміна втулок стабілізатора Skoda Octavia Tour

Потім необхідно завести двигун і послідовно переключити всі передачі. При цьому не повинно виявлятися паразитних вібрацій, гулу, гудіння та інших негативних факторів при перемиканнях та в роботі трансмісії.

Вибір нової олії в КПП для LADA Largus

Яку олію рекомендується заливати в КПП? Для моделі LADA Largus слід використовувати пальне з маркуванням 75W-80. Як правило, використовується рідина від Elf. Періодичність заміни складає 80 000 км.

Окрім олії Elf можна використовувати марку Casrtol 75W-90, Motul Gear300 75 W-90. Дані рідини мають такий допуск специфікації API: GL4. Їхня відмінна риса полягає в тому, що вони мають високі показники змащувальних і миючих властивостей. Об’єм нової рідини, що додається, різний на різних модифікаціях авто (2.5-2.8 л.).

Використання інших видів мастил для цього транспортного засобу не рекомендується. В іншому випадку автомобіліст може незабаром зіткнутися з проблемою функціонування коробки.

Змінюємо самостійно олію в МКПП LADA Largus

LADA Largus – це автотранспорт, який чудово підходить для сімейних поїздок. Вітчизняному споживачеві пропонуються версії авто, які можуть бути розраховані на 5 або 7 місць, максимальна потужність може сягати 106 к.с. Мотор може мати 16 чи 8 клапанів. Силова установка забезпечує динамічне маневрування на проїжджій частині.

Процедура заміни трансмісійної рідини на Ладі Largus

Для заміни олії в КПП в Largus з інструментів потрібен ключ для зливної пробки, головка для маслозаливної пробки. Також, слід озброїтися шприцем зі шлангом для заливки пального, ганчіркою.

Заміна олії в коробці передач LADA Largus відбувається так:

 • Автомобіль заводиться на естакаду / підйомник.
 • Під машину ставиться порожня ємність, куди стікатиме рідина, що відпрацювала.
 • Необхідно викрутити пробку зливного отвору.
 • Потребує заміни мідне кільце ущільнювача.
 • Як тільки пальне скло, закручується зливна пробка.
 • Через заливний отвір додається нова олія до верху горловини.
 • Закручується заливний затор.

На завершення потрібно запустити двигун, по черзі змінювати швидкісні режими. Це потрібно для того, щоб по системі поширилася рідина. Далі слід перевірити, чи не зменшилася кількість залитого пального, якщо так, потрібно масло додати до верху контрольного отвору. Будь-які патьоки рідини повинні бути видалені за допомогою ганчір’я.

Таким чином, процедура заміни олії в КПП Largus не потребує великого досвіду, не забирає багато часу. Автомобілісту варто робити вибір на користь оригінальних рідин. Скільки потрібно олії в коробку Largus? Як правило, в коробку передач потрібно близько трьох літрів рідини. Заміна палива має відбуватися з певною періодичністю.

LADA Largus – особливості трансмісії

LADA Largus має відмінну вантажопідйомність, привертає увагу технічними характеристиками. Автотранспорт оснащується такими видами механічних коробок передач:

 • МКПП JH3.
 • МКПП

Особливість “механіки” в тому, що вона дозволяє здійснювати з легкістю керування машиною. Дані варіанти трансмісій відрізняються надійністю, видають високий ККД. Вони схожі за своєю конструкцією, відрізняються вузлами виключення зчеплення. Середній ресурс «механіки» становить 250 000 км. Якщо своєчасно проходити ТО, міняти масло в коробці, дотримуватися розміреного стилю їзди, експлуатаційний термін може перевищувати 400 000 км.

Коли необхідно замінити трансмісійну рідину?

Щоб не зіткнутися з серйозними проблемами КПП, слід контролювати рівень масла, що заливається. Також звертати увагу на його стан. Воно не повинно мати неприємного запаху, металевої стружки. Планова перевірка трансмісійки має відбуватися кожні 15000 км.

Небезпека експлуатації LADA Largus викликає виникнення троїння двигуна. Основна причина цього – використання олії неналежної якості. Машина повинна бути схильною до повноцінної професійної діагностики в спеціалізованому сервісному центрі.

Передчасна заміна трансмісійної рідини можлива, якщо під час експлуатації LADA з’явився сторонній шум, погано спрацьовують передачі. Якщо виникли труднощі з перемиканням швидкостей, потрібно перевірити рівень масла в МКПП на автомобілі.

Таким чином LADA Largus – це автомобіль, який можна використовувати для комерційних цілей. На машині може траплятися двигун 1.6 л. Як трансмісія встановлена ​​«механіка». У ряді випадків вирішити проблему функціонування швидкісної коробки можливо шляхом заміни трансмісійної рідини.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS