Як зменшити витрату палива на Chevrolet Niva

Об’єктивні складності економії палива на Niva-Chevrolet

Офіційно заявлене споживання пального трасою для «ВАЗ 2121 Chevrolet» – 8,80 л/100 км. У літній період реальна витрата близька до заявленого, а при плавній манері їзди без утоплення педалі «в підлогу» і без різких стартів-гальм. навіть трохи нижче. Взимку він зростає до 10,0 л/100 км. У змішаному циклі ці значення становлять 10,5 літра для «літа» та 13,3 літрів – для «зими». По місту показник сягає 14 літрів.

Как уменьшить расход топлива в авто(на примере НИВЫ ШЕВРОЛЕ)

З урахуванням того, що цей автомобіль відноситься до позашляховиків і призначений для їзди по припиненій місцевості, при фактичній експлуатації середнє споживання виходить досить високим.

При з’їзді з дороги і стиль їзди стає неоптимальним, і повний привід практично завжди задіяний, і найчастіше перевозиться додатковий вантаж. Як правило, такий автомобіль і купується з думкою використовувати його для поїздок на дачу, полювання, риболовлю або туристичні експедиції бездоріжжям.

Тому фахівці, які розповідають, як знизити витрату палива на Niva Chevrolet, ділять рішення з економії палива в цій моделі на регульовані та малорегульовані. До других відносяться конструктивні особливості автомобіля, від яких залежить витрата палива, але на які важко вплинути.

Чим важчий автомобіль, тим витрата пального, за інших рівних, більша. У середньому на кожні 100 додаткових кілограмів ваги споживання зростає на 0,7-1,0 л/100 км. Chevrolet Niva – машина з вагою близько 1,5 тонни (що для таких розмірів досить багато) ще й функціонально призначена для перевезення вантажів.

Повний привід та автоматична коробка передач.

Енерговитратний функціонал вступає тут у протиріччя з ідеєю економії. Якщо основна мета – економія палива, то навіщо купувати повнопривідний позашляховик із коробкою-автоматом? І тут логічніше відразу розглядати придбання інших моделей. Тому не завжди коректно виглядають рекомендації “назавжди відключити повний привід” або “перейти” на механіку. адже саме для зручності водіння та надійності подолання перешкод автомобіль і купувався.

Як зменшити витрати бензину на Niva Chevrolet

Водії, які знають, як зменшити витрату палива на Chevrolet Niva, часто пропонують радикальні рішення:

 • перебудувати «мозки» машини за допомогою гарного фахівця,
 • зняти задній кардан,
 • прибрати гідрокомпенсатори,
 • взагалі перейти на газове обладнання.

Однак не всі рішення настільки революційні.

Регулювання витрати пального на Niva

При виборі менш радикальних рішень технічне регулювання починають із розгляду типових причин високої витрати пального:

 • визначення ступеня тертя у гальмівній системі,
 • регулювання передніх коліс,
 • контролю за густотою олії у трансмісії,
 • вимірювання тиску повітря в шинах (трохи перекачані шини – на 0,2 атмосфери – дають позитивний економічний ефект),
 • перевірки стану та зазору свічок, високовольтних проводів, чистоти форсунок та фільтрів.

Зі специфічних для «ВАЗ 2121» способів економії згадуються такі:

 • Заміна вентилятора. Експерименти автолюбителів показали, що 6-лопатевий вентилятор «ВАЗ 2121» споживає близько 0,7 л/100 км, що на 40% більше, ніж 4-лопатевий від «Жигулів» з показником 0,5 л/100 км.
 • Заміна покришок. «Niva» із «зубастими» ВЛІ-5 споживає на 5% більше від загальної витрати пального, ніж із покришками ВЛІ-10.
 • Перенаправлення прискорювального насоса в 1 камеру.
 • Встановлення та налаштування положення паливної голки в карбюраторі голки та жиклерів Unicar.

Практичним шляхом визначаючи, як зменшити витрату палива на Niva 21214, автолюбителі поставили експеримент з водінням на різних оборотах (інжектор, Bosch 7.0). Так витрата на 3000 оборотах у розгоні мало відрізнявся від розгону при менших оборотах. На швидкості 70-80 км/год рівною дорогою без прискорень витрата фіксувався на рівні 8л/100 км, що виявилося на 1 літр менше, ніж при оборотах 2000-2200. Однак у цьому експерименті та подальшому обговоренні середньозважена думка звелася до того, що на будь-якій передачі економніше їхати «натяг».

В оцінці низької аеродинаміки цієї моделі всі автолюбителі дійшли одностайної думки і наступних висновків:

 • тюнінговані авто (а «ВАЗ 2121» обважують особливо часто) витрачають більше пального,
 • верхній (навіть порожній) багажник збільшує споживання на 0,5 л/100 км.,
READ  Яка лампочка ближнього світла на Chevrolet niva

Варіант 4 із 4: Як планувати поїздку?

Поїздку потрібно планувати заздалегідь. Визначитись зі списком місць, необхідних для відвідування, спланувати маршрут, щоб не довелося даремно кружляти містом, спалюючи пальне.

Скрупульозне продумування маршруту допоможе значно заощадити пальне. Обов’язково візьміть до уваги наявність пробок та світлофорів. Віддавайте перевагу широким проспектам, а не вузьким вуличкам із пробками.

Не завадить ведення обліку щодо того, який шлях ви подолали кожному баку. Відношення кількості бензину (у літрах), одержаного на заправній станції, до кількості пройдених кілометрів вносите в блокнот. При порівнянні результатів вам стане зрозуміло: знижується або підвищується витрата ВАЗ 2121, чи у справному стані ваш автомобіль і чи достатньо заливається вам у бак.

Варіант 1 із 4: Технічний стан автомобіля та його вплив на витрату ВАЗ 2121

Головна умова – постійне знаходження шини як необхідного тиску. Достатньо накачені шини сприятимуть скороченню витрати приблизно на 3%. У цьому спостерігається зменшення тиску колесі на 0.06 атм. у місяць. Помітно знижується тиск у зимовий період у зв’язку з високою густиною повітря при зниженій температурі. Рекомендація така: щомісячна чи навіть щотижнева перевірка тиску в шинах. До того ж, необхідний тиск зможе запобігти нерівномірному зносу покришки.

Заправні станції іноді дають можливість безперешкодно користуватися компресором, краще автоматичним, тому що з його допомогою можна довести тиск до необхідної величини, але після цього необхідно повторити процес, використовуючи вже власний манометр.

Завдяки подовжувачам соска, накачування коліс можливе без попереднього зняття ковпачків, проте безпосередньо перед накачуванням потрібно перевірити їх стан на предмет підтікання або непрохідності.

Якщо ви маєте подорож у більш холодний кліматичний пояс або ж деякий час ви не планували підкачувати тиск, готуючись до поїздки, додайте на 0.2 атм. вище за необхідне. Орієнтиром має бути тиск, який вказано виробниками авто, а не максимальний, який вибитий на покришці. Не бажано підкачувати до максимуму покришки, що були у використанні достатній час, щоб уникнути їхнього розриву. Розірвана в дорозі покришка відразу знищить усі плани зменшити витрату ВАЗ 2121.

Перевірте двигун. Від правильно справного двигуна можна очікувати більшої потужності і при цьому меншого споживання палива. Нерідко автомеханіки, які займаються тюнінгом, на чільне місце ставлять потужність, що іноді призводить до більш швидкого зносу двигуна. Необхідно уважніше ставитися до вибору модифікацій.

У якому стані у вас повітряний фільтр? Якщо він забруднений, це може призвести до нанесення шкоди двигуну, а також підвищенням витрат палива. Найбільшу шкоду двигуну завдають поїздки запиленим бездоріжжям. Заміна повітряного фільтра – процедура, яка може значно покращити роботу двигуна на авто, особливо турбованого.

Можливий варіант зменшення ваги автомобіля. При виборі нового автомобіля, вага може стати головним критерієм, адже саме він є основною причиною втрати кінетичної енергії авто, проте якщо у ваші плани не входить покупка нового, тоді необхідно зробити гранично легким старий.

Наприклад, можна демонтувати невикористане сидіння, звільнити багажник від важких речей. Полегшивши автомобіль на 50 кг, ви скорочуєте витрати ВАЗ 2121 на 1-2%. Вага автомобіля відіграє важливу роль особливо при пересуванні міськими вулицями, де доводиться часто гальмувати та прискорюватися. Проте, звільняючи автомобіль від зайвої ваги, не видаліть у своїй щось важливе, т.к. у разі потреби, поїздка за залишеним елементом, перекреслить всю економію палива.

При виборі шин віддавайте перевагу найвужчим, але при цьому все-таки відповідним вашій манері водіння. У цьому вся суть економії пального. Але існує й нестача застосування вузьких шин із-за меншого зчеплення з покриттям траси. Саме тому на спортивних авто встановлюються широкі шини.

Не використовуйте шини вже, ніж передбачає конструкція. Дотримуйтесь рекомендацій заводу-виробника щодо розміру коліс. Тільки відповідно до інструкції!

При виборі гуми робіть Accent на шинах з малим опором коченню. Це скорочує витрати ВАЗ 2121 на 1.5%. 2.0%.

На авто, що мають інжекторний двигун, необхідно перевірити стан датчика витрати маси повітря (ДМРВ) та лямбда-зонд. У разі несправності одного або іншого пристрою включається лампочка «check engine».

При виході з ладу ДМРВ відбувається надходження в двигун перезбагаченої суміші, при якому перевитрата палива може збільшуватися на 20% і вище.

Варіант 3 із 4: Звички водія

Використовуйте техніку керування в стилі «круїз-контроль». Найчастіше це сприяє економії палива за підтримки постійної швидкості.

Не варто поспішати. При збільшенні швидкості збільшується і опір потоку повітря, що набігає. Під час руху на підвищеній швидкості збільшується витрата палива до 30%. При швидкості, що не перевищує 60 км/год, вплив опору повітря на витрату палива практично не виявляється, а за більш високих показників швидкості воно стає більш значним.

READ  Заміна задніх амортизаторів Chevrolet Lacetti універсал

Дуже шкідливі різкі прискорення. У двигунів внутрішнього згоряння оптимальний режим роботи при 2000-3000 оборотах, а найбільша потужність розвивається за 5000-6000 оборотів. При досягненні двигуном потрібних оборотів, за допомогою механічної коробки передач необхідно перейти на наступну передачу.

зменшити, витрату, палива, chevrolet

Наприклад, для розгону автомобіля до 50 км/год ви включаєте першу, робите розгін на другий, а потім, пропускаючи третю, включаєте четверту або п’яту за умови підтримування двигуном швидкості. Але треба пам’ятати, що при натисканні педалі газу на п’ятій передачі за малої швидкості прискорення не виникне. У такому разі можна перейти на меншу передачу.

Намагайтеся якнайменше виробляти гальмування, т.к. для подальшого розгону ви витратите паливо, яке можна було б заощадити. Уважно спостерігайте за роботою світлофорів, щоб уникнути зайвих розгонів.

Не слід прогрівати автомобіль на холостому ходу. Краще це робити, починаючи повільний рух, уникаючи поривчастих прискорень до досягнення двигуном необхідної температури.

Визначтеся з оптимальною швидкістю щодо кількості палива, що споживається. Найчастіше це 80 км/год. Оптимальна швидкість передбачає мінімальну швидкість максимальної передачі. Наприклад, оптимальна швидкість Jeep Cherokees – 90 км/год, а Toyota 4Runners – 80 км/год. Визначте оптимальну швидкість свого автомобіля, намагайтеся дотримуватись цієї швидкості в поїздках.

зменшити, витрату, палива, chevrolet

На деяких автомобілях встановлені коробки, що мають функцію «овердрайв». Якщо ваш автомобіль входить до числа власників цього пристрою, вмикайте його вчасно. У деяких випадках включення його недоречне, наприклад, коли відбувається буксирування великого вантажу. Функція «овердрайв» вважається включеною за умовчанням під час перебування важеля коробки у положенні «D». У деяких авто ця функція вимикається кнопкою. Але вона може вимкнутись при гальмуванні двигуном під час руху вниз, або, навпаки, при підйомі вгору. Ця функція сприяє незначній економії палива, дозволяючи зберігати швидкість на малих обертах двигуна.

Уважно спостерігайте роботу світлофорів. Різке прискорення і гальмування не найкраще відбиваються на витраті ВАЗ 2121. Не варто довго кружляти по парковці, спалюючи паливо, для вибору зручнішого місця. Потрібно змиритися з тим, що найзручніші місця завжди зайняті.

Chevrolet NIVA Экономичность топлива

Дуже важливим є дотримання безпечної дистанції. Поїздка на малій дистанції змушує вас гальмувати і прискорюватися значно частіше, ніж з дистанцією в 20 м при тій же швидкості. Ви виграєте час на гальмування на світлофорах, значно менше будете виробляти гальмування у зв’язку з автомобілем, що йде попереду, а також у вас представиться можливість для маневру.

Несприятливо відбивається на витраті ВАЗ 2121 тривале прогрівання. У холодну пору року на прогрівання двигуна достатньо 30 секунд. За цей час двигун вже достатньо змащений для безпечного функціонування. Зупиняючись більше, ніж на 10 секунд, вимикайте його. Це також сприятиме економії палива. Але майте на увазі, часто запускаючи двигун, ви завдаєте шкоди стартеру.

Визначтеся щодо передачі, яка найбільше підходить для рівномірного руху. Рухаючись по шосе без нічого, можна вдатися до найвищої передачі. Уважно вслухайтеся в роботу двигуна, тому що рух на високій передачі загрожує збоями в роботі недостатньо потужних двигунів. Деякими виробниками пропонуються всілякі версії відношення шестерень у коробці передачі.

Поради

Стиль їзди дуже впливає на витрату ВАЗ 2121. Водіть авто наскільки можна спокійно. Різниця буде в наявності.

Раму, що знаходиться нагорі, слід (у разі невикористання) зняти. Припаркуватись можна на середині відстані між пунктами призначення. Так ви і заощадите пальне і прогуляєтеся свіжим повітрям.

Шевроле Нива с пробегом: стоит ли брать? / Chevrolet Niva б/у отзывы

Для спалення відкладеної у двигуні сажі бажано щотижня здійснювати поїздку на вищих оборотах. Найкраще місце – траса, де можна прискорюватися і обганяти з користю для справи.

У деяких автомобілях автоматична коробка обмежується найвищою передачею. четвертою. Деякі водії включають її в обхід положення «D», але це не так, такий підхід не сприяє економії палива.

Уникайте поїздок за годину «пік». При цьому економиться не тільки пальне, а й нервова система.

При механічній коробці передач економія палива значніша, тому що вона відбирає приблизно 15% потужності двигуна (при автоматичній – 20%) і на стільки ж збільшує витрату ВАЗ 2121.

Баласт у багажнику актуальний тільки в зимовий час (покращує зчеплення з дорогою), але в іншу пору року його потрібно позбутися.

При будь-якій відносно тривалій зупинці (черга на заправній станції, біля віконця кафе) слід заглушити двигун.

Використання аеродинамічних обважень не найкраще відбивається на витраті ВАЗ 2121. До того ж обважування і спойлери мають не так аеродинамічний, як зовнішній ефект. При кріпленні вантажу на багажнику, що знаходиться нагорі автомобіля, розташовуйте його меншою за розміром стороною вперед. Це зменшує опір повітря.

READ  Заміна лампочок в приладовій панелі Chevrolet Lacetti

Варіант 2 з 4: Економія пального

При заправці автомобіля паливом не варто заповнювати бак догори. Бажано, щоб він був заповнений на рівні між половиною та чвертю бака. А їзда порожнім баком дуже шкідлива вашому автомобілю. Насамперед страждає паливний насос. І майте на увазі, заповнений на 60 літрів бак збільшує вагу авто на 45 кг.

При заміні олії, віддавайте перевагу синтетичному, використовуючи при цьому присадки. Це знижує витрати ВАЗ 2121 приблизно на 15% (за умови виконання вимог інструкції). Завдяки присадкам, стабілізується в’язкість олії, роблячи роботу двигуна м’якшим, т.к. в процесі мастила задіяний весь обсяг олії, а не частина його.

Вибираючи пальне, віддавайте перевагу найкращому. Не слід змішувати різні сорти палива в одному баку. Використання дешевшого бензину дозволяє економити гроші, а факт утримання в дешевому бензині великої кількості етанолу говорить про значний перевитрати палива. Для експерименту можна заправитися на ту саму суму, визначити який шлях ви зможете подолати, і що взагалі краще для вашого автомобіля.

Використання синтетичних масел уможливить економію палива прибл. на 5%. Не варто ігнорувати планову заміну масла, це може призвести до перевитрати пального і нанесення шкоди двигуну. Якщо з якоїсь причини ви не можете скористатися синтетичною олією, тоді купуйте найлегше. Наприклад, більший ефект буде від 5W-30, ніж 15W-50. Слідкуйте за тим, як поводиться двигун під час поїздки. Іноді двигуни, що працюють на синтетичній олії, працюють жорсткіше.

Значне підвищення витрати ВАЗ 2121 відмічено при використанні кондиціонера в межах міста. Однак під час поїздки шосе в авто, в якому працює кондиціонер, економія палива буде більшою, ніж при відкритих у салоні вікнах.

Опір повітря під час їзди з відкритими вікнами вище потужності, що забирається при використанні кондиціонера.

Наочну оцінку витрати палива можна надати, знаючи, наскільки завантажений двигун. Використання кондиціонера, різке і часте збільшення швидкості, поїздки на високих швидкостях дуже впливають на витрату пального, але це не головні показники. Звертайте увагу на оберти двигуна. Це як контролювати свій пульс, оцінюючи роботу серця.

Відстежуючи обороти, визначтеся, на яких робота двигуна якісніша. Робота двигуна на оборотах понад 3000 говорить про низьку передачу. Необхідно її переключити та рухатися на більшій швидкості, але малих обертах. Їзда на середніх оборотах визначає витрати ВАЗ 2121.

Як контролювати обороти двигуна? Панель приладів багатьох авто оснащена пристроєм, званим тахометром. Завдяки тахометру можна в будь-який момент визначити оберти двигуна. Показання тахометра зменшено 1 тис. разів, тобто. якщо стрілка проти цифри 3, то робота двигуна оцінюється в 3000 оборотів.

Найефективніше двигун працює в інтервалі від 2000 до 3000, але щоб скоротити витрату пального не варто переходити позначку в 2000. Рухатися при оборотах двигуна більш ніж 2700 можна тільки при верховій їзді. Так ви зможете здійснювати поїздку містом зі швидкістю 50-60 км/год та 105 км/год шосе без штрафів.

Як зменшити витрату ВАЗ 2121

Привіт друзі ! Обговоримо як зменшити витрати ВАЗ 2121 за допомогою невигадливих, але ефективних дій. Незважаючи на стабільне зростання цін на пальне сьогодні, ви зможете заощаджувати на скороченні його витрат. Ось кілька варіантів скорочення витрати палива, які збільшують пробіг автомобіля на одному баку. Один із найкращих способів економити паливо – це купувати бензин оптом. Оптом завжди дешевше, тому можна купувати паливо або наливом або за талонами зі знижкою. Таким чином, можна заощаджувати невелику суму на 1 літрі.

Попередження

Завжди дотримуйтесь необхідної дистанції між вашим і попереду автомобілем. При виникненні у нього перешкоди та різкого гальмування, зіткнення може стати неминучим.

Надмірно повільна їзда може створити аварійну ситуацію. Під час руху на автостраді потрібно враховувати мінімум ліміту швидкості. Якщо ви його не дотримуєтеся, тобто якщо швидкість вашого автомобіля нижче потоку, у вас повинна бути включена аварійна сигналізація.

Деяким виробникам доводиться відмовлятися від надання гарантій, коли стає відомим використання присадок до палива та олії.

Наявність чіп-тюнінгу та інших модифікацій авто можуть також перервати гарантію, а також призвести до несправності двигуна вашого автомобіля.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS