Table of Contents

VW Polo: автомат чи механіка

Відповідь на запитання – який «Polo» седан краще, автомат чи механіка, насамперед залежить від переваг водія, а також його майстерності. Тим не менш, ми розповімо, в яких ситуаціях той чи інший вид трансмісії матиме істотну перевагу, завдяки чому ви зможете чіткіше розставити пріоритети.

Замена шрус, пыльника vw jetta 6 и сальника привода акпп джетта и поло седан

сальник, привод, акпп, polo, седан

З моменту появи Volkswagen Polo потрапив до розряду машин, які завдяки своїй популярності десятки років не сходять з конвеєра, переживаючи різні модифікації та оновлення. Тому у потенційних покупців нерідко виникає питання – Volkswagen Polo на автоматі чи механіці краще.

Яка коробка краща у різних ситуаціях

Відповідь на запитання – який «Polo» седан краще, автомат чи механіка, насамперед залежить від переваг водія, а також його майстерності. Тим не менш, ми розповімо, в яких ситуаціях той чи інший вид трансмісії матиме істотну перевагу, завдяки чому ви зможете чіткіше розставити пріоритети.

Оскільки головними перевагами механіки є надійність і невисока вартість, а основним недоліком є ​​необхідність самостійно контролювати перемикання передач, цей вид коробок переважніше в наступних умовах:

 • їзда бездоріжжям;
 • обмежений бюджет на купівлю та машини;
 • їзда по снігу та ожеледиці;
 • участь у перегонах;
 • транспортування важких вантажів та завантажених причепів.

У умовах переваги механіки виявляються важливішими, ніж її недоліки.

Автоматичні трансмісії

Основною перевагою роботизованої коробки та гідроавтомата є комфортна їзда, адже водій позбавлений необхідності самостійно стежити за включенням відповідної передачі та оптимальним навантаженням на двигун. Тому робити вибір на користь робота або гідроавтомата варто за таких умов:

 • спокійна їзда містом чи трасою;
 • низький рівень водійської майстерності та викликане ним невміння обирати правильні передачі;
 • поїздки на дальні (сотні чи тисячі км) відстані.

У цих умовах переваги автоматичних трансмісій реалізуються по максимуму, а їхні недоліки є неминучою платою за Comfort.

Історія моделі

Незважаючи на назву, ця машина була розроблена в майстернях Audi, яке на початку сімдесятих років увійшло до складу концерну Volkswagen. Спочатку маленький автомобільчик («Audi 50») був негативно сприйнятий керівництвом, але тут пролунала нафтова криза і ринок величезних машин з двигунами великого обсягу обвалився. Натомість виявилися затребувані маленькі автомобілі, оснащені невеликим мотором із мізерною витратою палива. Оскільки під брендом Audi було прийнято рішення випускати великі преміальні машини, то новий автомобіль був перейменований на Volkswagen Polo, а також став засновником цілої династії.

Трохи пізніше з’явилася ще одна легендарна машина – Volkswagen Golf, яка виявилася помітно дорожчою. Тому максимально недорогий, але надійний і технологічний VW Polo, який отримав кузови хетчбек і sedan, змінив застарілого легендарного Volkswagen Juke, зайнявши місце народного автомобіля.

Volkswagen Polo 1995 року

Аж до 1995 року всі «Polo» оснащували лише механічними коробками перемикання передач (МКПП), проте потім почали встановлювати недорогий японський гідроавтомат (АКПП).

Які коробки ставили на цей автомобіль

Щоб розібратися, що на Volkswagen Polo краще, механіка або автомат, необхідно вивчити, якими трансмісіями оснащували цю машину. Першим агрегатом була чотириступінчаста механіка (МКПП 4), потім на початку 80-х років ХХ століття з’явилася перша «п’ятиступка», тобто МКПП 5. Коробки передач постійно вдосконалили, адже потужність перших моторів рідко перевищувала 50 л. с., тоді як нині мінімальне значення становить майже 100 л. з.

READ  Як поміняти ремінь ГРМ на Priora

У 2007 році автомобіль отримав першу роботизовану трансмісію, яка є власною розробкою VAG. В основі агрегату лежала преселективна трансмісія, що добре себе зарекомендувала на гоночних болідах, що складається з двох МКПП, причому кожне оснащене своїм зчепленням. Така конструкція дозволяла включати шестерню передачі заздалегідь, а як тільки наставав момент перемикання, одне зчеплення відключалося, а друге підключалося. Така конфігурація забезпечила плавність перемикання на рівні традиційних гідроавтоматів, а також позбавила РКПП більшості проблем, властивих АКПП.

Відгуки

Відгук про VW Polo

Для власника цієї машини відповідь на питання – який «Polo», на автоматі чи механіці, краще, очевидна – тільки МКПП.

Відгук про VW Polo

Водій цієї машини, в якій малопотужний двигун агрегатований із шестиступінчастим гідроавтоматом, незадоволений роботою трансмісії через велику кількість занадто коротких передач, через що машина дуже повільно, на його погляд, розганяється. Причому він порівнював швидкість розгону не МКПП, і з японськими четырехступенчатыми АКПП.

Відгук про Volkswagen Polo з механікою.

Ремонт АКПП Шкода Октавия. Замена сальника привода автоматической коробки Skoda Octavia. Автопрага

Цей водій «Polo» з механікою теж зазначає низьку витрату палива та його залежність від манери їзди.

Відгук про Volkswagen Polo з МКПП з двигуном 1.6

Тут автовласник відзначає гарну роботу механіки у парі з двигуном 1,6 л 105 л. з.

Відгук про Volkswagen Polo

Відгук про Volkswagen Polo з ДСГ-6.

Тут автовласник зазначає, що машина з шестиступінчастим гідроавтоматом та мотором 1,6 л 110 л. с. має достатню для міста динаміку, а передачі перемикаються непомітно.

Отзыв о «Volkswagen Polo» з ДСГ-7

Тут власник машини з турбомотором об’ємом 1,4 л та потужністю 125 л. с. відзначає хорошу роботу ДСГ-7 (семиступінчастої РКПП) та низьку витрату палива.

Переваги та недоліки кожного виду трансмісій

Щоб визначити, який VW Polo, з автоматом чи механікою, краще, необхідно вивчити сильні та слабкі сторони кожного типу трансмісій.

Головною перевагою МКПП є надійність та невисока вартість, при дбайливому використанні та правильному обслуговуванні вони нерідко проходять до ремонту півмільйона кілометрів, що майже недосяжно для будь-якого типу автоматичних коробок. Крім того, автомобілі з механікою швидше та економічніше, особливо якщо за кермом досвідчений вправний водій, а також їх можна везти на жорсткому або м’якій зчіпці з будь-якою швидкістю на скільки завгодно велика відстань. Недолік у цих агрегатів один – водієві доводиться самостійно контролювати швидкість руху, включаючи відповідні передачі, що особливо втомлює у пробках.

Автомат та механіка: порівняння

Головною перевагою класичних АКПП, тобто гідроавтоматів, є плавність перемикання швидкостей, завдяки чому автомобіль розганяється або гальмує без ривків. Водію не доводиться відволікатися на контроль швидкості руху та своєчасне перемикання передач, тому поїздка виходить помітно комфортнішою. Мінусів у неї набагато більше, починаючи від високої вартості покупки та ремонту, закінчуючи серйозними обмеженнями режимів їзди та забороною перевозити авто на причепі далеко та швидко. Одним з мінусів є більша витрата палива, ніж на механіці, але цей параметр в першу чергу залежить від манери їзди. Докладніше всі ці моменти ми розбирали тут (Порівняння АКПП та РКПП на седані Volkswagen Polo).

На Vw Polo встановлюють преселективні роботизовані трансмісії, основу яких становлять дві паралельно працюючі МКПП, одна відповідає за парні, а інша за непарні передачі. Якоюсь мірою обидві коробки є відповіддю на питання, що краще, автомат на «Polo» або механіка, тому що є компромісним варіантом.

Електронний блок управління (ЕБУ) РКПП визначає не тільки оптимальну в даний момент ступінь, але і ту, на яку доведеться переходити, після чого на частини КПП, що не використовується в даний момент, включається відповідна передача. У момент перемикання відключається одне зчеплення і підключається інше, завдяки чому перехід на вищий або нижчий щабель відбувається так само плавно, як на гідроавтоматі.

Роботизована коробка передач

Є у РКПП недоліки, але всі вони пов’язані зі зчепленням та електричною (виконавчою частиною). Термін служби комплекту зчеплення рідко перевищує 70 тисяч км навіть при акуратній їзді, а його Крім того, кожні 10 тисяч км або частіше необхідна адаптація (навчання) робота, під час цієї операції ЕБУ визначає товщину дисків зчеплення, а також інші параметри для перемикання швидкостей відбувалося більш чітко та плавно.

READ  Як відключити турботаймер на Starline А93

Привід VW Polo sedan (Polo седан): заміна сальника МКПП (переднього)

Механічна коробка змінних передач є одним з основних вузлів трансмісії, що забезпечує передачу моменту, що крутить, певного передатного відношення. Даний механізм з’єднаний з маховиком колінчастого валу двигуна і приводним валом виконавчих органів. Цей пристрій призначений для передачі приводного обертання, що має потрібне передаточне число. Це сприяє здійсненню плавного пересування транспортного засобу та встановленню хороших динамічних показників.

Наш автосервіс має необхідний сучасний інструмент, прилади, обладнання та кваліфікований технічний персонал. Ми індивідуально розглядаємо кожен конкретний випадок монтажних операцій та здійснюємо контроль якості на кожному етапі настановних заходів. Спеціалізується наша сервісна організація на здійсненні комплексних маніпуляцій із заміни сальникового елемента, спрямованих на виправлення можливих технічних проблем механічних коробок передач.

Заміна сальника приводу Polo седан: передумови

Ознаки можливих дефектів бувають такі:

 • неправильна робота механізму зчеплення;
 • передачі перемикаються не плавним чином;
 • наявність протікання масляної речовини в місці з’єднання з силовою установкою;
 • наявність слідів мастильної рідини дома стоянки машини;
 • зниження динамічних параметрів;
 • спад рівня олії у гідравлічній системі;
 • є помилки електронного блоку управління, що повідомляє про збої функціонування МКПП;
 • ривки при початку руху автомобіля.

Причини можливих неполадок такі:

 • ігнорування запобіжних сервісних оглядів;
 • вихід із ладу сальникового елемента;
 • закінчення експлуатаційного ресурсу;
 • невідповідне використання агрегату, що не збігається з вимогами технічної документації виробника;
 • поява вібрацій у процесі роботи трансмісії.

Наш автоцентр має хорошу матеріально-технічну базу для здійснення повного Spectra монтажних операцій із заміни сальника валу МКПП. Усі роботи здійснюються за допомогою залучення профільних професіоналів, які мають відповідні знання та досвід проведення подібних настановних процедур.

Наша сервісна станція має спеціальні стенди, електронне обладнання та тестери для проведення ретельних діагностичних заходів. Майстри-діагности можуть вчасно визначити присутні недоліки та усунути їх.

Технічний персонал нашого автосервісу має профільну освіту. У регулярному порядку всі співробітники проходять навчання нових прийомів і методів роботи. У процесі цього здійснюється вивчення нових зразків обладнання та принципів його дії. Для контролю високого рівня підготовки нашої команди фахівців ми здійснюємо періодичні атестаційні перевірки їх знань та професійних навичок.

Наш сервісний центр вже тривалий час займається заміною комплектуючих частин механічної коробки передач автомобіля та налаштуванням її функціональних параметрів. Наявність профільного обладнання дає можливість якісно та оперативно проводити монтажні процедури. Техніки здатні проводити заміну сальникових компонентів будь-якої конфігурації та здійснюють дані роботи з дотриманням конструкційних особливостей МКПП. Застосування спеціальних стендів та комп’ютерних пристроїв дозволяє з’ясувати робочі характеристики вузла та ймовірні збої регулювальних показників.

Вартість послуги із заміни переднього сальника VW Polo sedan

Важливим моментом у збереженні коштів на проведення монтажних операцій та обслуговування МКВП є користування послугами надійного автосервісу. Тут гарантується прийнятна ціна робіт із заміни сальника валу на оригінальні запчастини та гарна якість здійснення даних операцій. Це пояснюється достатнім матеріально-технічним забезпеченням та співпрацею з офіційними постачальниками комплектуючих елементів. Сума витрат на проведення монтажних маніпуляцій включатиме оплату за розбирально-складальні операції, чищення, миття деталей, тестування на сучасному стенді та купівлю необхідних складових компонентних для заміни несправних деталей. Сумарні фінансові вкладення залежатимуть від технічного стану механічної коробки і складуть 10-15% вартості нового вузла. При справному стані більшості запчастин вартість заміни сальника валу знижується.

Polo седан: заміна сальника МКПП із гарантійними зобов’язаннями

Наш технічний центр забезпечує всім автовласникам, які користувалися нашими послугами, якісне гарантійне обслуговування та усунення можливих недоліків. Ми рідко реєстрували звернення щодо гарантійних випадків. За їхньої присутності наші фахівці відповідально підходять до виправлення наявних невідповідностей. При цьому ми виконуємо свої зобов’язання щодо гарантійного обслуговування у повному обсязі. Переважна більшість автолюбителів залишалася задоволеною отриманими послугами за демократичну ціну. Багато автовласників звертаються до нашого сервісного підприємства за рекомендаціями своїх колег та знайомих. Це є показником довіри нам клієнтів та надійності нашого автосервісу.

При покупці у нас комплектуючих елементів є можливість їх заміни або повернення у разі деяких недоліків. Ця процедура відбувається відповідно до чинного споживчого законодавства.

Сальник приводу АКПП на Volkswagen Polo седан: призначення, причини та ознаки виходу з ладу, заміна

Перед тим, як розпочати ремонт, потрібно точно визначити, який ущільнювач потік: сальник штока коробки, манжета ШРУС, або первинного валу. Останній випадок не обійдеться без демонтажу КПП, що складно у гаражних умовах.

READ  Як міняти лампочки на Volkswagen Polo

Автоматична коробка передач заповнена олією – робочим тілом агрегату. Обертові вали КПП виходять назовні, за межі корпусу. Це місце можливої ​​течії трансмісійної рідини. За перших ознак неприємного явища власник «Фольксвагена Polo» має замінити сальник приводу АКПП. За просту процедуру в сервіс-центрі візьмуть від 1300 руб., Але з ділом можна впоратися і самостійно.

Вибір нового сальника

Артикули оригінальних розхідників на Volkswagen Polo Sedan: VAG09G301189, VAG084409189B, VAG02T409189K.

На типи 6-ступінчастої автоматичної трансмісії PLS, MFZ/QAW підійдуть аналоги запчастин з каталожними номерами 19033885B (виробник CORTECO), або виріб від компанії Febi з артикулом 106943 (зовнішній розмір – 61 мм, внутрішній – 44 мм).

Деталь з інших марок машин встановлювати можна, але дотримуйтесь параметрів: внутрішній і зовнішній діаметри, товщина сальника повинні збігатися з оригінальними запчастинами.

Встановлення сальника

Перед встановленням нового елемента посадкове місце ретельно очищають, змащують герметиком. Манжета заходить м’яко, але слід стежити, щоб не було перекосів: використовуйте оправлення відповідного розміру (її можна вирізати із кришки пластикової пляшки). Можна акуратно постукувати молотком (краще – дерев’яною киянкою) по діаметрально протилежним сторонам розхідника.

Складання машини

Після заміни сальника приводу АКПП «Polo» седан зберіть автомобіль у порядку, зворотному демонтажу.

Інструкція із заміни сальника АКПП

ЗАМЕНА МАСЛА В АКПП ПРИ 60.000 КМ POLO SEDAN 2017 09 G. (НЕ)СТОИЛО ЛИ МЕНЯТЬ?

Після заміни манжети приводу відбувається зсув налаштувань селектора коробки перемикання передач, тому на остаточному етапі потрібно провести додаткові регулювання.

Чому він виходить з ладу

Витратні матеріали не служать вічно. Сальники приводу коробки працюють у важких умовах, перебуваючи між зовнішнім середовищем, звідки йде забруднення, і коробкою, де рухається гаряча рідина.

Елементи зазнають великих навантажень, страждають від перегріву, перепаду температур, брудної трансмісійної рідини. Продукти зношування фрикціонів автоматичної коробки рухаються в потоці АТФ: абразив виїдає всі елементи агрегату, у тому числі ущільнювачі.

Манжети старіють після закінчення точно розрахованого виробником терміну служби запчастин. Процес прискорюють зношені вали. Герметизуючий шар може втратити функціональність: тоді сальник КПП автомобіля “Фольксвагена Poloседан необхідно замінювати.

Де він знаходиться

Місця встановлення манжет (сальниковий механізм) – отвори, в які виходять вали з КПП. Елемент монтують у посадкове місце в картері коробки. Конструкція дозволяє манжеті щільно прилягати до валу, на який спирається, і до корпусу одночасно. Цим досягається герметизація агрегату.

Місце знаходження сальника приводу АКПП VW Polo – у кожусі зчеплення, у внутрішній частині коробки.

Підготовка

Заміні сальника приводу АКПП “Polo” седан передує підготовчий етап. Спершу потрібно дістатися внутрішньої гранати – ШРУС (шарнір рівних кутових швидкостей). На автомобілях передньопривідного або повнопривідного компонування встановлена ​​пара таких шарнірів: зовнішній, що передає силу на маточину колеса від провідної півосі, і внутрішній, що відповідає за обертання валу від КПП. Місце дислокації цих елементів знаходиться між півосями та колесами. Внутрішній ШРУС кріпиться до важеля.

Дістатися внутрішнього шарніра потрібно наступним чином:

 • Поставте машину над оглядовою ямою або на естакаду.
 • Злийте трансмісійну рідину з коробки (дотримуйтесь технології).
 • Поставте селектор у положення “Паркінг”. P.
 • Відпустіть колісні болти.
 • Встановіть передню частину автомобіля на домкрати, під задні колеса підкладіть противідкатні упори. Два витяги потрібні для зручності роботи: так ви розслабите тягу стабілізатора поперечної стійкості, а нижній важіль опиниться у вільному стані.
 • Підстрахуйте машину від падіння непотрібними шинами під корпусом авто.
 • Демонтуйте колесо з того боку, де змінюватимете сальник приводу коробки.
 • Відкрутіть нижні кульові опори (тримаються на двох болтах).