Заміна паливного фільтра на LADA Priora

Фільтр тонкого очищення у будь-якій машині відіграє дуже важливу функцію. Він здійснює завдання позбавлення бензину, який надходить у двигун, від частинок піску, бруду та інших шкідливих речовин. Завдяки фільтру вони не в змозі пробратися до системи живлення двигуна. Іншими словами, від належної роботи даного пристрою залежить якість функціонування двигуна, тому дуже важливо здійснювати заміну цієї деталі своєчасно.

Фільтр очищення палива на будь-якому автомобілі є витратним матеріалом, оскільки у будь-якому випадку рано чи пізно він все-таки забивається мікрочастинками бруду. Однак не слід лякатися. вам цілком під силу здійснити заміну цього елемента самим.

Визначити, що настав час замінити такий фільтр, можна за наступними симптомами:

 • При русі автомобіля на великій швидкості помітні ривки в динаміці, при цьому подальше зниження швидкості також супроводжується проблемами.
 • З боку бензонасоса чути шум.

За рекомендацією заводу-виробника, на автомобілі Lada Priora заміну фільтра тонкого очищення палива слід проводити через кожні 30 тис. км.

фільтра, очищення, палива, priora

Тим не менш, у російських реаліях фахівці радять робити заміну вже через 15-20 тисяч. Як правило, така необхідність виникає внаслідок:

 • Поганої якості бензину, що заправляється на АЗС.
 • Відсутності необхідних умов роботи машини на території Батьківщини.
 • Особливостей манери їзди водія.

Хорошими фільтрами є вироби KNECHT KL83, а також MANN WK512.

Ціна на дані фільтри складає від 400 до 600 руб.

Як правило, на переважній більшості автомобілів Lada Priora застосовується фільтр, з обох кінців якого знаходяться пластикові штуцери. Фільтри з різьбленням використовуються набагато рідше.

Для заміни знадобляться такі пристрої:

 • Ключі розміром 10 та 12 мм (ріжкового типу).
 • У випадку з різьбовим фільтром також ключі 17, 19.
 • Щітка для очищення (металева).
 • Рідина WD-40.
 • Ємність.

Через непопулярність фільтрів з різьбовим з’єднанням буде показано процедуру заміни лише паливного елемента із пластиковими штуцерами.

Перед заміною потрібно загнати машину на естакаду, оглядову яму або використовувати підйомник.

Майте на увазі, що паливний контур постійно перебуває під тиском, який вам доведеться скинути. Є три варіанти проведення декомпресії паливної системи:

 • Заглушіть двигун, потім зачекайте щонайменше 4 години. Після закінчення цього періоду часу величина тиску автоматично зменшиться.
 • Скористайтеся вказівкою до автомобіля пошуку блоку запобіжників. Далі знайдіть запобіжник, який відповідає за бензонасос. Вийміть його, потім заведіть машину. Через кілька хвилин двигун заглухне через відсутність палива. бензонасос більше не функціонує, перестаючи нагнітати паливо для подачі в циліндри. Далі заглушіть автомобіль.
 • Вимкніть бензонасос. Щоб зробити це, потрібно зняти низ заднього сидіння, після чого відгвинтити лючок бензонасоса, а потім відключити роз’єм живлення. Потім необхідно запустити двигун, зачекати кілька хвилин. двигун повинен перестати працювати. Після цього слід вимкнути запалювання.

Замена топливного фильтра на Приоре (самый правильный способ)

Тепер можна приступати безпосередньо до заміни фільтра.

Використовуючи щітку по металу, звільніть від бруду місце фіксації фільтра хомутом та місця підключення паливних шлангів. За допомогою рідини WD-40 очистіть масляні та грязьові патьоки.

Далі необхідно поставити під фільтр підготовлену ємність для зливу палива.

Потім, використовуючи ключі 10 і 12, треба відкрутити болти на металевому хомуті, що стягує фільтр.

Після цього потрібно від’єднати два шланги від обох штуцерів фільтра. Далі необхідно від’єднати старий фільтр – це робиться за допомогою натискання на спеціальні фіксатори.

Прослідкуйте, щоб залишок палива зливали в ємність, а не заливали все навколо.

Замена фильтра бензонасоса на Приоре

Потім необхідно виконати встановлення нового фільтруючого елемента металевий хомут. Увага! Переконайтеся, що стрілка, вказана на новому фільтрі, збігається з напрямком надходження палива.

Потім підключіть штуцери з обох боків та закрутіть металевий хомут ключами. Далі необхідно завести машину, після чого кілька хвилин спостерігати за поведінкою паливного фільтра. У місцях його з’єднання зі штуцерами не повинно бути жодних крапель та патьоків. Якщо фільтр не протікає, значить, вам вдалося зробити заміну належним чином.

Тепер ваш бензин не міститиме шкідливих домішок і дрібних частинок, двигун забезпечуватиметься очищеним паливом – в результаті ваша машина отримає більш ефективне згоряння паливної суміші, що тягне за собою нехай невелике, але все-таки підвищення потужності двигуна.

READ  Заміна батарейки в брелоку Starline А93

На цьому процедура заміни фільтра тонкого очищення на автомобілі Lada Priora завершена.

Підготовка до роботи

Демонтувати електробензонасос можна в будь-якому зручному місці, дотримуючись заходів пожежної безпеки.

 • дві викрутки. плоска та фігурна;
 • загострені пасатижі або круглогубці;
 • накидні або торцеві ключі на 10, 12 та 13;
 • автомобільний пилосос та ганчір’я. Для демонтажу електробензонасоса знадобиться мінімальний набір інструментів

Підготовка машини полягає у забезпеченні доступу до верхнього люка бензобака. Для цього знімаються задні сидіння, а поверхня під ними очищується пилососом. Це не дозволить сміттю потрапити в бак.

Люк, що знаходиться під сидіннями, покритий шаром пилу, який варто прибрати.

Потім у системі подачі палива скидається тиск, що зберігається після зупинки двигуна. Якщо цього не зробити, то при знятті будь-якої трубки бензин бризне назовні. Тиск можна скинути трьома способами:

 • Від бензонасоса від’єднується електричний роз’єм. Двигун запускається та працює до повної зупинки.
 • Бензонасос можна вимкнути, витягнувши відповідний запобіжник. Автомобіль заводиться і працює до повного вироблення пального, що залишилося в магістралях.
 • Універсальний варіант скидання тиску через діагностичний штуцер на рампі. Відкривається капот і на торці рампи з клапана знімається ковпачок. Тиск знизиться при натисканні на золотник викруткою – при цьому потрібно підставити невелику ємність. Потім ковпачок загортається на місце. Клапан є звичайним золотником, закритим пластиковим ковпачком.

Розташування паливних фільтрів

У системі подачі палива автомобіля «LADA Priora» доступ до фільтрів може бути ускладнений.

Фільтр тонкого очищення на автомобілі «LADA Priora» знаходиться позаду бензобака

Будь-який автолюбитель повинен знати, де знаходяться такі вузли:

 • Паливний бак вбудований у поглиблення днища під задніми сидіннями.
 • Сітчастий фільтр грубої очистки встановлений на всмоктувальному патрубку електробензонасоса усередині паливного бака. ФГО встановлений на всмоктувальному патрубку електробензонасоса в бензобаку

Фільтр тонкого очищення прикріплений хомутом до кронштейна на днищі автомобіля за бензобаком.

ФТО на автомобілі «LADA Priora» знаходиться між поглибленням для запасного колеса та бензобаком

 • Розподільна рампа з форсунками розташована під капотом і прикручена до двигуна. На її торці є діагностичний штуцер із клапаном. Штуцер із клапаном розташовується на торці паливної рампи.
 • Розташування фільтрів та рампи паливної системи однаково для всіх модифікацій ВАЗ 2170 незалежно від типу кузова (седан, хетчбек або універсал).

  Порядок заміни сітки бензонасосу

  Процедура заміни паливних фільтрів має такий вигляд:

  • Придбання запчастин.
  • Вибір робочого місця.
  • Підготовка інструменту та автомобіля до розбирання частини паливної системи.
  • Зняття електричного паливного насоса та встановлення нового фільтра.

  Якщо сітку бензинового насоса не поміняти вчасно, то патрубок, що всмоктує, може забитися брудом

  Так як ФТО розташований на днищі автомобіля, для його заміни знадобиться витяг, оглядова яма або естакада. Заміну сітки бензонасоса можна здійснити, просто поставивши автомобіль на рівну поверхню. При цьому бензобак має бути хоча б наполовину порожнім. В іншому випадку при маніпуляціях з ФГЗ можна пролити паливо на обшивку, і в салоні з’явиться стійкий запах бензину.

  Особливості паливних фільтрів автомобіля «LADA Priora»

  Паливні фільтри ВАЗ 2170 мають свої особливості.

  • Фільтр грубої очистки (ФГЗ). це дрібна сіточка, виготовлена ​​з бензостійкого пластику і здатна затримувати тверді домішки і бруд розміром більше 80 мікрон. Він виконаний у формі сплюснутого мішечка з патрубком посередині, прикріпленого до бензонасоса за допомогою фіксатора на штуцері. Дрібна сіточка очищає бензин до потрапляння в насос
  • Фільтр тонкого очищення (ФТО) складається з пористого паперу, зібраного в «гармошку» в циліндричному корпусі з металу або поліаміду. Він затримує частинки домішок розміром 50 мікронів і менше. Для підключення до паливної системи корпус фільтра має вхідний та вихідний штуцер з виступами під фіксатори. Фільтр тонкого очищення затримує дрібні частки домішок

  Примітно, що ці витратні матеріали підходять практично на всі інжекторні моделі ВАЗ, починаючи від десятки і закінчуючи Калиною. Тільки в останніх для кріплення шлангів використовуються пластикові фіксатори (мають йти в комплекті), а для «Пріори» вони не потрібні.

  При покупці фільтра грубої очистки помилитися досить складно. він уніфікований для всього сімейства передньопривідних моделей ВАЗ. Оригінальний виріб коштує близько 50 руб.

  Не слід купувати сітку у сумнівних торгових точках. Підробка може швидко вийти з ладу, засмічивши при цьому фільтр тонкого очищення.

  При покупці ФТО слід брати до уваги низку моментів.

  • необхідно переконатися, що розмір фільтра відповідає розмірам корпусу та патрубків – у деяких іномарках використовуються дуже схожі фільтри;
  • на штуцерах мають бути виступи для фіксації паливних шлангів;
  • перевагу слід віддавати знайомим брендам, уникаючи китайських виробників.

  Циліндричний корпус деталі утримується штатним хомутом, розрахованим на діаметр 56 мм. Розміри патрубків, куди надягають шланги з дротяними фіксаторами, становлять 8 мм.

  READ  Заміна підшипника генератора Priora з кондиціонером

  Замена топливного фильтра Priora

  Корпус ФТО може бути виконаний із металу або чорної пластмаси. На автомобілі ВАЗ виробник встановлює обидва види фільтрів – великого значення це не має.

  На пострадянському просторі добре себе зарекомендували такі виробники паливних фільтрів:

  • FILTRON (Польща);
  • Bosch (Німеччина);
  • SCT Німеччина;
  • “Салют”, м. Самара, Росія;
  • UFI (Італія).

  Корпус фільтра може бути виконаний із металу або чорної пластмаси

  У ряді недорогих продуктів, що виготовляються в РФ, можна виділити фірми BIG та «Моторика».

  Таблиця: ціна фільтрів тонкого очищення для ВАЗ 2170

  Ціни ФТО актуальні на вересень 2017 року.

  Порядок дій зі зняттям сітки

  Щоб дістатися металевого люка, розташованого під задніми сидіннями, потрібно відкинути клапан підлогового покриття у правих (по ходу руху) дверей. Подальші операції виконуються у такому порядку.

  • Хрестоподібною викруткою викручуються два саморізи, що притискають кришку до днища автомобіля. Люк знімається і забирається убік. Лючок, що закриває бензонасос, прикручений двома саморізами
  • Послаблюється болт на мінусовій клемі акумулятора, а батарея відключається від бортової електромережі. Відгинається пластиковий язичок на роз’ємі живлення бензонасоса, і від’єднується колодка. Колодка легко виймається з гнізда
  • Від’єднуються паливні шланги. На шлангу, що подає, спочатку розблокується пластиковий стопор, потім — дротяний фіксатор. Зворотний шланг зафіксований металевою скобою, яку для зняття патрубка потрібно акуратно стиснути плоскогубцями. Щоб зняти трубки, треба підігнути дротяний фіксатор
  • Відвертаються вісім гайок, що утримують фланець кріплення, і зі шпильок знімаються шайби (можуть загубитися). Фланець демонтується. Фланець утримує корпус насоса та кріпиться вісьмома гайками
  • Запам’ятавши правильне положення пластикової кришки, електробензонасос витягується з бака. Коли корпус наполовину вийде з отвору, нахилити бак і витягнути поплавець. Щоб уникнути попадання в бак сміття, отвір закривається чистою ганчіркою. При дерматаж корпус електробензонасоса піднімається вгору, а потім нахиляється в бік
  • Для вилучення всмоктуючого патрубка з фільтром зі склянки від’єднується внутрішній роз’єм. Потім слід одночасно натиснути на кінці чотирьох пластмасових клямок і витягнути патрубок. Склянка кріпиться на чотири пластикові засувки, які треба натиснути одночасно
  • З трубки знімається забруднена сітка та змінюється на нову. Фіксація фільтра супроводжується характерним клацанням. Сітка надівається на всмоктувальний патрубок від руки та фіксується
  • Внутрішня поверхня склянки очищається від бруду. Складання вузла проводиться у зворотному порядку.

  Знявши кришку люка на самому початку розбирання, зробіть паузу і вичистіть з отвору, що відкрився, весь пил. Інакше її частина неминуче потрапить у бак.

  Складання слід виконувати акуратно, не допускаючи попадання в бензобак сторонніх предметів. Після встановлення фланця насоса слід прикріпити до будь-якої шпильки провід маси. Після видалення слідів палива слід перевірити герметичність з’єднань. При включеному запаленні працюючий насос почне піднімати тиск і через нещільні стики може витікати бензин.

  Після заміни сітки заводиться двигун, його робота перевіряється в різних режимах.

  Технологія заміни ФГВ на двигунах з 8 та 16 клапанами абсолютно однакова. Є лише несуттєва відмінність у розташуванні діагностичного штуцера паливної рампи, що не впливає на порядок дій.

  Заміна пристрою: фото та порядок дій

  Щоб змінити несправну деталь у гаражних умовах, виконайте наведені нижче рекомендації:

  • Встановіть машину на оглядову яму.
  • Скиньте тиск у паливній системі.
  • Від’єднайте акумуляторну батарею.
  • Стисніть фіксатори шланга, що підводить (лівого), від’єднайте його.

  Стисніть фіксатори шланга, що підводить (лівого), потім від’єднайте його

  Від’єднайте відвідний (правий) шланг від паливного фільтра

  Затиснувши пальцями отвори штуцерів, вийміть фільтр із хомута

  Зверніть увагу, що різниця в порядку заміни фільтрів на двигуні з вісьмома і шістнадцятьма клапанами відсутня.

  Після запуску у виробництво нової моделі деякий час машини сімейств Priora та Lada 110 випускалися паралельно, але Priora досить швидко витіснила модель-попередницю: у березні 2007 року запустився седан Priora, ВАЗ-2170, у лютому 2008 – хетчбек ВАЗ-217 2009. універсал ВАЗ-2171. Пізніше випускалися також і дрібносерійні модифікації – подовжена Priora Premier, тридверна Priora Coupe та спортивна Priora TMS.

  Паливні фільтри автомобіля «LADA Priora»

  “LADA Priora”. це глибока переробка попередньої моделі ВАЗ-2110. Системи постачання паливом двигунів цих автомобілів дуже схожі.

  Схема системи постачання паливом двигунів автомобіля LADA Priora допоможе розібратися в нюансах її роботи.

  Бензин у «Ладі Priora» очищають два фільтри. Сітчастий фільтр електробензонасоса відсікає великі фракції забруднень. Це недорога деталь

  Сітчастий фільтр електробензонасоса виробляє первинну фільтрацію палива

  Дрібні частки утримує паливний фільтр тонкого очищення.

  Дрібні частинки забруднень утримуються за допомогою паливного фільтра тонкого очищення

  Перший прототип автомобіля Lada 2170 було представлено у серпні 2003 року на автосалоні. Вже тоді цей концепт виразно нагадував нинішню Priora, хіба що низку деталей екстер’єру було ще не опрацьовано. Але в серію машина пішла лише через 3 з половиною роки, у березні 2007 — завод був зайнятий запуском іншої моделі, яка дісталася конвеєра лише до листопада 2004 року — Lada Kalina. До речі, в порівнянні з Калиною (не кажучи вже про прабатьку Пріори, «десятку») проект Lada Priora був реалізований досить швидко.

  READ  Яке масло лити в Kia RIO 4

  Самостійно змінюємо паливні фільтри на «Ладі Priora»: поради, способи, інструкції

  Паливні фільтри на Ладі Priora справно виконують свої функції і не створюють додаткових проблем за однієї умови: їх треба вчасно змінювати. Щоб правильно поставити фільтр, немає потреби звертатися до спеціалізованого автосервісу. Цілком можна зробити цю роботу своїми руками.

  Де знаходяться паливні фільтри у автомобілів ВАЗ

  Сітчастий фільтр грубої очистки встановлений на вході електричного бензонасоса та розташований разом з усім паливним модулем усередині бензобака. Щоб дістатися «сітки», потрібно відкрити кришку люка під заднім сидінням і зняти модуль.

  Паливний фільтр тонкої очистки розміщений зовні кузова в задній частині автомобіля над балкою задньої підвіски. Для того, щоб його оглянути або замінити, знадобиться як мінімум підняти корму машини домкратом, а краще заїхати на оглядову яму або використовувати підйомник.

  Дістатися паливного фільтра «LADA Пріори» непросто: без оглядової ями в цьому випадку не обійтися

  Своє ім’я Lada Priora отримала не одразу. Показаний в 2003 році седан фігурував під індексом 2170, а назва Priora з’явилася тільки на хетчбеку, який показали, як і седан, на автосалоні, але роком пізніше. в 2004. Ще через рік був представлений концепт універсала. До старту продажів все сімейство нових автомобілів вже називалося Lada Priora. Офіційної розшифровки або перекладу російською у назви не було і немає (крім самоочевидної конотації з «пріоритетом»), деякі джерела трактують її як «першість», а популярний онлайн-перекладач дещо несподівано перекладає це слово з італійської як «настоятелька».

  Як замінити несправні пристрої

  Заміну фільтрів живлення виконують, попередньо відключивши акумуляторну батарею. Послідовність заміни для модифікацій автомобіля з різними двигунами та сама. Паливний модуль з фільтром грубої очистки зручніше знімати, коли в баку мало палива.

  • викрутка;
  • торцевий ключ на 10;
  • ємність 0,5-1 л для зливу бензину з фільтра.

  Перед зняттям паливного фільтра або розтином бензобака слід скинути тиск палива.

  Як правильно ставити сітчастий фільтр електробензонасосу

  Для самостійного демонтажу деталі дійте так:

  • Скиньте тиск у паливній системі.
  • Від’єднайте акумуляторну батарею.
  • Відкрутіть кріплення люка під заднім сидінням, відкрийте доступ до паливного вузла.

  Відкрутіть кріплення люка під заднім сидінням, відкрийте доступ до паливного вузла

  Очистіть кришку паливного вузла від пилу та бруду

  Відіжміть пружинні фіксатори, які утримують паливні шланги, потім від’єднайте їх

  У процесі демонтажу обов’язково контролюйте технічний стан деталей

  Вийміть паливний вузол, притримуючи його обома руками

  Якщо все зроблено правильно, бензонасос у зборі опиниться у вас в руках

  Який фільтр кращий: думка експертів

  Вибираючи фільтр, зверніть увагу на спосіб кріплення шлангів паливопроводів. На Ладі Priora використовуються кліпси. Вироби з різьбленням на штуцері не підходять.

  У продажу можна знайти паливні фільтри різних виробників. Їх зразкова Оцінити «на око» співвідношення ціни та якості практично неможливо, оскільки паперовий фільтруючий елемент встановлений у металевий нерозбірний корпус.

  Журнал “За кермом” провів дослідження та встановив, що всі популярні на ринку фільтри придатні для експлуатації. Тому принцип «витрачати, скільки не шкода» має право на життя. Якщо ж він не підходить, хочеться певності, зверніть увагу на технічні характеристики деталі.

  У паливних фільтрів два основні параметри: тонкість відсіву, що визначає мінімальний розмір утримуваного пилу, і гідравлічний опір. Для надійної та безперебійної роботи форсунок інжекторного двигуна фільтр системи живлення повинен утримувати 95% частинок розміром 10 мкм у діаметрі та менше. Чим менше тим краще.

  Але кому потрібен «тугий» фільтр, який перешкоджає руху палива? При витраті 2 літри за хвилину його гідравлічний опір. падіння тиску. не повинно перевищувати 5,1 кПа. І знову: що менше, то краще.

  Ще один істотний параметр. площа елемента, що фільтрує. Стандарти його не нормують, тому що встановлюють максимальний гідравлічний опір, що залежить від площі. Але, крім опору, параметр впливає на тривалість експлуатації без заміни при низькій якості бензину.

  Таким чином, ідеальний фільтр повинен мати велику площу поверхні, утримувати дрібні частинки і не створювати опору потоку бензину.

  Тим, хто бажає очистити паливо максимально, можна рекомендувати шукати фільтри з найменшим значенням тонкості відсіву. Коли часта заміна деталі неприйнятна, зверніть увагу на площу фільтруючої поверхні.

  Зовнішні відмінності паливних фільтрів провідних виробників полягають лише в фарбуванні та написах, що містять найменування бренду