Заміна зчеплення без зняття коробки Kalina

зчеплення, зняття, коробка, kalina

Як зняти КПП та вижимний підшипник на Kalina 2 (1.4-1.6 8кл) своїми руками

Заміна вичавного підшипника у «LADA Kalina» починається з демонтажу КП, цей процес докладно описаний у покроковій інструкції з фото/відео. Виконуйте операції по порядку.

 • Відкриваємо капот автомобіля, одразу демонтуємо акумулятор.
 • Далі знімаємо повітряний фільтр, розкрутивши хомут та від’єднавши кріплення до кузова.
 • За АКБ розташований тросик зчеплення, потрібно розкрутити гайку та від’єднати трос від кріплення.
 • Тепер відключіть штекер дроту датчика швидкості, він розташований за «движком», в районі патрубків.
 • Далі знаходимо верхні болти кріплення КП до двигуна та відкручуємо їх.
 • Останні операції зверху КП – це відкручування стартера і клем з нього, а також від’єднання тросика зчеплення та електропроводки.
 • Забираємо передні колеса, скручуємо ступичні гайки. Від’єднуємо захист (бризковики) під крилом.
 • Відключаємо клему дроту ліхтарів заднього ходу.
 • Поруч знаходиться балка-розтяжка підвіски, спочатку скручуємо задню гайку ключем на 24.
 • Тепер переходимо до кульових опор, послаблюємо гайки та знімаємо їх з обох боків.
 • З цього ж боку на МКПП знаходимо пробку для зливу олії, викручуємо та зливаємо в будь-яку ємність.
 • Між МКП та двигуном розташований захисний кожух зчеплення. Щоб його зняти, відкрутіть гайки по периметру.
 • Переходимо до демонтажу куліс перемикання передач. Спочатку викручуємо два болти і прибираємо кришку.
 • Потім відкручуємо гвинт, який фіксує з’єднання куліси.
 • Наступний крок – виймаємо з KПП вали приводів коліс з обох боків.

Порада: Використовуйте монтаж або інший важіль для виймання приводів. Процес показаний на фото.

 • Повертаємось до підвіски. З боку МКПП необхідно відкрутити болт кріплення важеля, а також від’єднати розтяжку.
 • Далі щоб зняти коробку швидкостей і зробити заміну підшипника ВАЗ «Kalina» відкрутіть нижні болти кріплення КП до двигуна, а так само передню подушку. Перед цим обов’язково встановіть підпірку під двигун.
 • У результаті корпус швидкісного агрегату (MKПП-2181) буде повністю від’єднаний від сполучених вузлів і його можна демонтувати. Спочатку використовуємо гостру викрутку, щоб відокремити вузол від двигуна.
 • Потім вручну демонтуємо вузол. Бажано використовувати спеціальну телескопічну стійку або попросити допомоги у партнера тому, що КПП не легка. Після зняття переходимо до заміни вижимного підшипника у LADA Kalina своїми руками.

Як зняти вижимний підшипник у LADA Калини – розташування деталі та схема кріплення КПП

Як говорилося на початку статті, для коректної заміни ВП та його демонтажу потрібно буде зняти коробку передач. Нижче представлено фотографію трансмісії з видом знизу. Щоб демонтувати МКП, потрібно від’єднати всі вузли під капотом, які до неї кріпляться. Далі знімаються приводи коліс та елементи передньої підвіски. Потім МКПП відкручується від “движка” і знімається. Усередині «голови» картера зчеплення знаходиться сам вичавлений підшипник.

Пристрій МКПП-2181 та розташування вижимного підшипника в тросовій коробці

ВАЗ 2108-15 замена сцепления без помошника,с не полным снятием КПП.

Як перевірити вижимний підшипник на Kalina і як виявляються несправності (шумить чи гуде)

Щоб зрозуміти чи потребує ваша «Kalina» заміни муфти, потрібно спочатку вчасно відреагувати на ознаки поломки і провести діагностику вузла.

 • Шум або гул при натисканні на педаль (пошкоджений, мало мастила або його заклинило);
 • Скрутне натискання на педаль трапляється у разі зламу вуха муфти, а також деформації пружини;
 • Дані відео наочно показують, коли несправний вижимний підшипник Калини (шум, гуде, стукає, скрипить), а також перевірити «вижимник».

Приклад шуму при несправності:

Шум зчеплення при натисканні:

ВП розвалився. звуки:

Як перевірити вичавник не знімаючи КПП:

Що буде якщо заклинить СП:

Проблеми зі зчепленням їх вирішення:

Як поміняти вижимний підшипник на Kalina – покрокова технологія

Вижимний підшипник зчеплення у Kalina 2, 1118, Крос, Sport (у тому числі 8 клапанів) знаходиться в картері (дивися фото на початку статті), щоб витягти старий «вижимник» дотримуйтесь інструкцій.

 • Спочатку викруткою витягніть пружину муфти, після чого ВП зніметься з валу без труднощів.
 • Далі зробіть огляд вилки, перевірте плавність ходу, відсутності радіального та осьового люфту, а також биття. Якщо вилка в робочому стані, тоді перевірте первинний вал, на якому розташований ВП: шліци, посадкова поверхня. Не допускаються вибоїни, тріщини, корозія.
 • Після перевірки вузла, у разі нормального стану слід провести заміну муфти. У зворотній послідовності надягніть муфту на вал (вухо повинне без перекосів сполучатися з вилкою). Закріпіть пружину, перевірте плавність роботи механізму.
 • Коли буде встановлений новий підшипник зчеплення на Калину, можна приступати до монтажу коробки. Операції виконуються у зворотній послідовності. Для підняття КП до силового агрегату рекомендується скористатися сторонньою допомогою або телескопічною стійкою трансмісійної.

Як зробити заміну вичавного підшипника на «LADA Kalina» своїми руками

Вижимний підшипник (ВП) – шарикопідшипник, який встановлений у спеціальну муфту з пружиною та переміщається по втулці первинного валу. Деталь служить для натиску на диск зчеплення, відведення маховика із зачеплення із коробкою передач (КП). Вижимний підшипник (Kalina ВАЗ 1118, Priora, Granta), як і зчеплення, періодично виходять з ладу після тривалого пробігу або неправильної експлуатації, обслуговування. У разі виникнення несправностей зчеплення для ремонту потрібно зняти коробку передач, але існує спосіб, при якому заміна вижимного підшипника Kalina проводиться без демонтажу КПП. Багато власників ВАЗ 1118, часто запитують «Скільки коштує заміна вижимного підшипника на Kalina?», можна з упевненістю сказати, що в автосервісі даний ремонт обійдеться приблизно в 3000 рублів. Самостійна заміна за даною інструкцією займе у вас 3-4 години, тому вибір залишається за вами.

Примітка: Варто зазначити, що без зняття коробки скорочується час ремонту, але процес не спрощується.

У статті викладено посібник із заміни вичавного підшипника зчеплення на Ладі Kalina зі зняттям коробки перемикання швидкостей, а також показаний спосіб без її зняття. Додатково представлена ​​інформація щодо вибору запчастин, номерів, цін, розмірів. Матеріал супроводжується множинними фотографіями, а також допоміжними відео, у тому числі із заміни зчеплення на Kalina. Ця інструкція підійде власникам автомобілів LADA Priora, LADA Granta, ВАЗ 2110-2115.

Заміна вичавного підшипника Kalina 2, 1118, Крос, Sport

Щоб зробити заміну, потрібно поставити ваш автомобіль на яму або підйомник. Також ремонт можливий, якщо у вас є надійні підпірки і домкрат. Варто зазначити, що без ями чи підйомника підійде спосіб заміни, не знімаючи коробку, який описано в кінці статті.

Для роботи найкраще використовувати набір накидних головок з тріскачкою. При безпосередньому демонтажі МКПП попросіть когось допомогти вам «здерти» її. Щоб здійснити заміну ВП без зняття коробки, вам знадобиться дві шпильки діаметром 10 мм, довжиною 30-35 мм.

ВАЗ-1118 Kalina. Заміна зчеплення.

Змінюється спалене зчеплення.

 • новий комплект;
 • набір інструментів;
 • підпірку для двигуна;
 • ємність для зливу олії;
 • чисті ганчірки.

Заміна вичавного підшипника Kalina без зняття коробки

Як самостійно змінити зчеплення на Kalina?

LADA Kalina – надійна машина, яка чудово зарекомендувала себе на російських дорогах. У кожному поколінні виробники виправляли недоліки та вносили якісь новаторства. При експлуатації автомобіля зношуються деякі вузли, які вимагають ремонту чи заміни. Наприклад, з часом необхідно змінити зчеплення. Підміна зчеплення на Kalina своїми руками процедура досить трудомістка, але цілком може бути виконана в домашніх умовах. У статті ретельно описаний звістка процес, також додається відео.

Вибираємо, що ставитимемо на автомобіль для заміни

На Ладу Kalina виробник може встановити один із двох типів зчеплення: діаметром 190 мм та 200 мм. Який тип встановлений на вашому автомобілі, легко обчислити: вважаємо болти, якими кріпиться стартер: 2. 200 мм, 3. 190 мм. Який комплект придбати, залежить від вашого бажання та фінансових можливостей.

Це може бути і офіційний постачальник конвеєра заводу-виробника, а можуть бути й компанії, що спеціалізуються на виробництві такої продукції. Вважається, що імпортне працює м’якше – це Valeo та Sachs. Скільки відбувається, як писалося вище, залежить від експлуатації автомобіля. Середній комплект зчеплення ходить до 100 000 км.

Залежно від манери керування транспортним засобом та пройдених кілометрів потрібна заміна зчеплення на Kalina. Процедура нескладна, і виконати її можна самотужки.

Яке зчеплення вибрати?

Існує кілька видів зчеплення, що відрізняються:

 • механізмом роботи: електронні, механічні та комбіновані;
 • робочим середовищем: повітряна та масляна ванна;
 • механізмом: замкнуті та поперемінно замкнуті групи пристроїв;
 • кількістю дисків: одно-, дво- та багатодискові;
 • кількістю пружин: з однією та кількома;
 • двопотокові.

Зчеплення – непростий механізм, тому перед його самостійною заміною на Ладі Kalina слід уважно вивчити конструкцію та особливості механізму.

Зчеплення LADA

Читайте

Новий комплект зчеплення

При демонтажі коробки потрібно злити масло. Якщо роботи проводяться самостійно, то злити потрібно все мастило. Якщо є помічник, то можна злити частину рідини з дротів, щоб не побігло масло при їх від’єднанні.

Що розповість про необхідність ремонту

Кожен автомобіль має свої хвороби. Поширена хвороба автомобіля LADA Kalina – це не завжди коректна робота системи зчеплення з часом. Щоправда, це захворювання не хронічне і трапляється досить рідко. Найчастіше це пов’язано з вичавним підшипником або свідчить про те, що потрібна заміна диска зчеплення. Якщо розглядати топ несправностей LADA Kalina, то ця впевнено займає 8 позицію.

зчеплення, зняття, коробка, kalina

Диск та підшипник окремо змінювати не рекомендується, вони замінюються лише у зборі. Щоб щоразу не знімати КПП, дуже бажано змінювати зчеплення одним комплектом. Перш ніж приймати рішення про необхідність заміни комплекту зчеплення, розберемося, які характерні несправності виявляються і чи можна провести регулювання, тим самим відклавши дорогий ремонт ще на якийсь термін.

Про те, що в роботі механізму виникли проблеми, машина «розкаже» і «покаже» сама. Головне. не прогаяти момент і обійтися невеликим ремонтом або регулюванням троса зчеплення, не чекаючи, коли несправність проявить себе на трасі і ремонт виллється в круглу суму.

Перед тим як вирішити завдання заміни зчеплення, розглянемо, що можна зробити у плані регулювань.

На автомобілі LADA Kalina ставиться однодискове сухе зчеплення з центральною пружиною та з’єднуються з педаллю через трос зчеплення, які саморегулюються за допомогою храпового механізму.

зчеплення, зняття, коробка, kalina

Несправності, коли потрібна заміна троса, його регулювання:

 • клацає педаль зчеплення;
 • педаль заїдає;
 • збільшено її перебіг;
 • зчеплення «повіло», а відповідь покаже лише розтин;
 • швидкості включаються, але із проблемами;
 • воно може пробуксовувати;
 • ви можете відчути запах гару в салоні;
 • сильна вібрація;
 • швидкості взагалі не включаються.

У будь-якому випадку проблем може бути більше, і знадобиться заміна диска зчеплення, а з ним і всього комплекту. Поколупатися в утробі залізного друга доведеться.

Заміна чи ремонт зчеплення

Вага репутації: Це неможливо без повного зняття КПП або малою кров’ю Зливаємо масло з коробки. Відключаємо стартер, кулісу, верхні болти кріплення КПП, трос зчеплення. Виключаємо кульові, рульовки. Витягуємо приводи із КПП. Вивішуємо двигун. Виключаємо задню та ліву подушки, нижні кріплення КПП. Знімаємо КПП.

Заміна диска зчеплення на ВАЗ

Меню пользователя Wirrkopf Переглянути профіль Wirrkopf. А я чув що можна без злиття олії. Тільки відкрутивши кульові опори лівої сторони та відповідно опори двигуна. А коробку просто відсунути убік. На сервісі по ходу справи мені так і змінювали, бо коробка була на машині. Ось треба було сфоткати, як це вони роблять. Це вже дуже цікаво, а посилання можна на цю посаду.

Дуже хочеться побачити. Вага репутації: А лежачи на землі. ну дуже незручно це робити! vovk; Меню пользователя vovk Переглянути профіль vovk Читати щоденник. Велике дякую, vovk!

У вихідні займатимуся, якщо звичайно без мене тато з власної ініціативи на сервіс не віджене. Вага репутації: Швидко і без зняття всього-чого-можна. можна поміняти, але не на 1,4 16в Та й те, поміняти швидко може тільки той, хто до цього разів змінював повільно і знає розташування та розмір кожної деталюшки на дотик Особисто я собі змінював з ямою, зніманням приводів-коробки. ох і гиморно ж це робити Меню користувача frei Переглянути профіль frei Читати щоденник.

Та без ями не можна обійтися. А ось без зняття приводів можливо і навіть на 16кл. Коробка відсувається і залишається у підвішеному стані, а місце для роботи там вистачає. Для зняття коробки ви все одно її відсуваєте і опускаєте педню частину і після виймаєте Можу теоретично описати як робити і як я думаю. Від’єднати акумалятор і зняти полицю акумулятора.

Зняти фільтр повітря. Зняти захист двигуна та лівий бризковик. Від’єднати роз’єм від коробки передач і кріплення троса зчеплення і т. д. Зняти стартер. Відкрутити тяги механізму перемикання передати, попередньо відзначивши їх місце розташування у з’єднаннях.

Відкрутити гайку правого ШРУСа 8. Відкрутити гайку лівого ШРУСа.

Відкрутити ліву кульову опору і вийняти лівий шрус. Підставляємо опори під двигун та коробку Відкрутити ліву опору двигуна від коробки та задню опору від коробки.

калина замена сцепления не снимая коробки

Відкрутити болти кріплення коробки до блоку циліндрів і вкрутити шпильки необхідної довжини, щоб утворився зазор для роботи зі зчепленням. Відсуваємо коробку. Далі робимо роботи зі зчепленням. Імовірно сподіваюся вкластися години На сервісі мені міняли за 2 години і точно знаю що коробку не скидали і начебто навіть шруси від коліс не від’єднували. Болбат. Причина: Не забуваю тих, хто допомагає. Коли мене цитували, то:.

Відкрутити ліву кульову опору та вийняти лівий шрус. Підставляємо опори під двигун та коробку.

Як самостійно замінити зчеплення на Kalina?

Натисніть, щоб повністю прочитати текст. На Kalina не змінював, але на решті 08,10, Таврії, деяких іно так, думаю, що і на Kalina аналогічно. Від’єднати та зняти акумулятор. Зняти скобу приводу зчеплення. Звільнити болт кріплення котушки запалювання. Вимкнути роз’єм датчика швидкості. Зніміть гайку правого приводу. Вивісити передок. Зняти щиток двигуна оскільки вони бувають різні, на моїй машині доведеться центральний та лівий.

Від’єднати ліву кульову опору від стійки два болти з шестигранником на Зняти роз’єми з соленоїда та датчика зх.

Послабити болти кріплення КП та зняти гайку кріплення КП. Від’єднати тягу КП та тягу перемикача передач. Зняти маленький щиток, що прикриває маховик двигуна КВ. Підперти силовий агрегат краще гвинтовим домкратом.

Заміна диска зчеплення на Kalina без зняття коробки

Щоденники Останні записи Найкращі записи Найкращі щоденники Список щоденників. Вага репутації: Змінюємо зчеплення самі, варіанти: Болбат. Щиро прошу смійтеся з мене, Якщо це вам допоможе, Та я на вигляд блазень, але в душі король, І ні хто як я не може” Гр. Король і Жарт. авторевізор; Меню користувача БолбатА. Переглянути профіль БолбатА.

Заміна зчеплення ВАЗ без зняття коробки та зливу олії

Зняти ліву, а можливо, достатньо лише від’єднати її від кузова, подивитися по місцю і від’єднати задню від кузова опори силового агрегату. Опустити КП до стану, коли вона зможе відсуватися в арку переднього лівого колеса. Робиться домкратом, яким Ви підпирали двигун. Підперти двигун дерев’яним бруском між бризковиком і кришкою ременя ГРМ полегшить подальшу постановку КП, але не забудьте його потім вийняти.

Вивернути болти, що залишилися, розклавши їх так, щоб не переплутати вони всі різної довжини. Відсунути КП в арку до стану, коли зможете долізти до болтів кріплення кошика, щоб не вивернулася вниз, під неї краще щось підкласти.

Можливо, доведеться знімати ліву поздовжню розтяжку, дуже вже вона туга на Kalina. На інших машинах мені вдавалося загнати хвіст КП. Далі знімаєте зчеплення, потім ставите з використанням центрування нове та складання у зворотному порядку. На мою думку, нічого не забув, писав по пам’яті.

vovk; Вибір та допомога в покупці. Оцініть роботу офіційного дилера! LADA Kalina. Датчики та покажчики. Бортовий комп’ютер. Штатна магнітола. Заміна зчеплення самотужки. Сторінка 1 з