Заміна повітряного фільтра Nissan Qashqai j11

Заміна

У рекомендаціях для Qashqai 2014 1.6 вказується, як змінити фільтруючий елемент.

Nissan Qashqai Замена воздушного фильтра

повітряного, фільтра, nissan, qashqai

Обов’язкова заміна кожні 60 000 км, але, якщо є підвищена запиленість або загазованість, потрібно змінювати його кожні 15 000 км або раз на рік.

Звичайно, потрібен новий фільтр. Найчастіше нові моделі Nissan Qashqai 1.6 обладнають пристроями панельного типу. Як кажуть, вони продуктивніші і зручніші за колишні круглі. Корпус цього пристрою з пластику, а елемент, що фільтрує, який розташовується на цьому корпусі, – з паперу.

Вибір повітряного фільтра Nissan Qashqai

Для заміни повітряного фільтра своїми руками слід правильно вибрати відповідний розхідник. Оригінальний елемент для модифікації J10 – 16546-JD20A, для наступної версії J11 – модель 16546-4BA1B. Ціна цих фільтрів знаходиться в межах 750-850 руб Цілком доступна ціна, але навіть її можна зменшити, скориставшись аналогами.

Для J10 аналогічними за якістю та характеристиками фільтруючих елементів можна назвати Fram CA 10654 та Filtron AP 185/5. Для J11 – моделі MANN C 25040 та Filtron AP 124/2. Приблизна Намагатися придбати розхідники дешевше не рекомендується. аналоги від невідомих виробників зазвичай служать менше, і виконувати процедуру заміни доведеться частіше.

Ця процедура на Qashqai 1.6 не повинна викликати жодних складнощів. Якщо не зрозуміли, як замінити своїми руками елемент, що фільтрує, подивіться відео для наочності. Щоб ваш двигун працював якісно, ​​потрібно регулярно та своєчасно проводити заміну такого фільтра. Приблизно кожні 3000 км слід оглядати і видувати бруд звідти. Це допоможе трохи продовжити термін служби цього пристрою.

На вітчизняному автомобільному ринку Nissan Qashqai представлений з бензиновими двигунами об’ємом 1.6 і 2.0 л. та двома поколіннями: перше (J10), 2006-2013 рр. випуску, та друге (J11), 2014 – наші дні. Повітряний фільтр двигуна на автомобілі відрізняється в залежності від покоління автомобіля, не беручи до уваги модифікацію, будь то HR16DE або MR20DE.

Характеристики повітряного фільтра Nissan Qashqai J11

Довжина ширина висота
250 мм 170 мм 31 мм

Найбільш популярні аналоги повітряного фільтра двигуна для Nissan Qashqai J11:

A-61480. Виробник – SAKURA (Японія). Ціна. 400 руб. Має якісний щільний елемент, що фільтрує, характерно червоного кольору. За зауваженнями автолюбителів, ця модель має низький відсоток підробок.

Повітряний фільтр A-61480

Повітряний фільтр MFA-N216

Коли міняти Повітряний фільтр на Nissan Qashqai

Незалежно від покоління автомобіля, за регламентом ТО Nissan Qashqai заміна повітряного фільтра проводиться кожні 30000 км пробігу, або через 2 роки експлуатації. Насправді ж фахівці рекомендують змінювати його не рідше, ніж через 15 тис. км пробігу, оскільки він засмічується дуже швидко. Також у періодах між замінами повітряного фільтра його можна очищати від великого сміття за допомогою пилососу.

Завдання повітряного фільтра популярного автомобіля Nissan Qashqai. захист двигуна від домішок, що містяться в повітрі. Якщо їх не видаляти, знижується ефективність роботи двигуна, витрачається більше палива, а машина втрачає потужність. Уникнути такої ситуації дозволяє своєчасна заміна повітряного фільтра Nissan Qashqai, завдяки якій всередину двигуна знову почне надходити чисте повітря.

Повітряний фільтр для Nissan Qashqai J11

Повітряний фільтр 16546-4BA1B

На Nissan Qashqai другого покоління виробник встановлює повітряний фільтр за номером 16546-4BA1B. Середня ціна деталі. 1000 руб. На повітряному фільтрі немає жодних розпізнавальних символів про виробника. Точна інформація відсутня, але найімовірніше, що прямий аналог оригіналу повітряного фільтра на Qashqai J11. А2527. Виробник. AIKO. Середня ціна. 750 руб. Фільтр має спеціальне просочення для більш ефективної фільтрації повітря. Основна відмінність від запчастини на першому поколінні автомобіля – розмір. Повітряний фільтр двигуна Qashqai J11 більший і трохи тонший.

Варто також пам’ятати, що даний Nissan повітряний фільтр часто підробляють. Основні відмінні риси оригіналу – якісніша упаковка (картон з матовою печаткою), фільтруючий матеріал жорсткий і не втрачає свою форму, колір фільтруючого елемента не такий яскравий, ущільнювальні гумки зроблені рівно, і з якісного матеріалу, а також якість лиття пластика візуально виглядає краще.

Замена воздушного и салонного фильтра Nissan Qashqai

Періодичність заміни

Приблизний термін служби фільтруючого елемента Qashqai у нормальних умовах – 30 000 км. Рекомендований час заміни – кожні два роки. Однак, через те, що небагато авто використовуються в ідеальних умовах, терміни рекомендується зменшувати мінімум вдвічі. Тому для вітчизняних доріг бажано поміняти повітряний фільтр хоча б раз на рік чи після проходження автомобілем 10-15 тис. км.

READ  Заміна фільтра салону Ford Focus 2 рестайлінг

До ознак, за якими можна визначити необхідність заміни, незалежно від пробігу чи терміну служби, відносять зниження продуктивності силового агрегату та підвищення витрати палива. І, хоча автомобілем із повітряним фільтром, що забруднився, можна користуватися, робити цього не рекомендується через зниження експлуатаційного ресурсу мотора.

Заміна повітряного фільтра Nissan Qashqai

Nissan Qashqai. компактний кросовер, що випускається з 2006 року по сьогоднішній день. Вважається автомобілем надійним, але досить проблематичним у плані самостійного ТО, тому що мінливі частини знаходяться у важкодоступних місцях. Однак це не стосується повітряного фільтра. З його заміною впорається навіть новачок.

Для довідки. Є чотири моделі:

 • Nissan Qashqai J10 1 покоління (09.2006. 02.2010);
 • Nissan Qashqai J10 1 покоління рестайлінг (03.2010. 11.2013);
 • Nissan Qashqai J11 2 покоління (11.2013. 12.2019);
 • Nissan Qashqai J11 2 покоління рестайлінг (03.2017 – теперішній час).

Також відомо деякі додаткові модифікації. Наприклад, семимісний Qashqai2, випуск якого тривав з 2008 по 2014 рік.

З 2016 року виробництво автомобіля ведеться у Сандерленді, також є виробничі потужності у Китаї. З 2009 року складання здійснюється і в Росії, на заводі Санкт-Петербурга.

Автомобіль відрізняється надійністю та доступною ціною. Неодноразово входив до числа найбільш продаваних у світі.

повітряного, фільтра, nissan, qashqai

Підготовка до заміни

Заміна повітряного фільтра Qashqai – процес простий, який не вимагає особливої ​​підготовки та наявності складних інструментів. Що знадобиться:

 • новий фільтруючий елемент;
 • пилосос або компресор зі стисненим повітрям;
 • суха чиста безворсова ганчірка.

Перед заміною потрібно помістити автомобіль у гараж та заглушити двигун, дати йому охолонути. Потім відкрити капот і знайти де знаходиться фільтр. У Qashqai 1 і Qashqai 2 він знаходиться в тому самому місці. Він знаходиться у захисному пластиковому кожусі біля акумуляторної батареї з боку лівого крила автомобіля. Тобто якщо стояти обличчям до відкритого капоту, то справа.

Важливо! Проводити заміну потрібно у теплому сухому приміщенні. Попадання найдрібніших частинок вологи зробить новий фільтр непридатним для використання.

Nissan Qashqai J11 2014 год замена фильтра салона

Вибір моделі фільтра

Фільтри для Qashqai Джей 10 та Qashqai Джей 11 відрізняються розмірами та деякими особливостями конструкції.

На заводі Qashqai J10 ставиться фільтр С2433/2, який виробляє компанія Mann-Filter. У його основі лежать синтетичні нановолокна. Розміри конструкції 235х165х58 мм. Артикул 16546-JD20A.

На заміну підійдуть:

 • TSN 9.1.1420. Виробник – Цитрон, Росія. Висота конструкції трохи нижча, ніж у заводської моделі. Однак загалом це якісний, недорогий варіант.
 • AP 185/5. Виробник – Filtron, Польща. Майже повністю ідентичний до оригіналу. Недолік – у морози грубіє гума ущільнювача.

У Nissan Qashqai J11 на заводі ставиться фільтр без розпізнавальних ознак, з артикулом 16546-4BA1B. Є припущення, що виробляється деталь фірмою AIKO та має номер А2527. Її товщина менша, ніж для автомобіля першого покоління, а довжина і ширина, навпаки, трохи більше: 250х170х31 мм. Фільтруючий елемент просочений спеціальним складом для якіснішого очищення повітря.

На заміну цього розхідника підійдуть:

 • MFA-N216. Виробник – Masuma, Японія. Досить висока якість за доступною ціною. Але може бути недостатньо рівно виготовлена ​​гумка ущільнювача.
 • A-61480. Виробник Sakura, Японія. Гумка прилягає щільно, але якість самого фільтруючого елемента дещо нижча, ніж у MFA-N216.

Можливо, знайдуться відповідні моделі та в інших виробників запчастин.

Періодичність заміни фільтра

Повітряний фільтр пропускає через себе повітря для формування паливної суміші двигуна. Його завдання – затримувати частинки пилу, бруду тощо. В іншому випадку вони потраплять у двигун, приведуть до утворення нагару. Це, у свою чергу, погіршить роботу ДВС до виходу з ладу окремих його частин.

Тому нехтувати своєчасною заміною фільтра Nissan Qashqai не можна. Виробник рекомендує робити це кожні 30 тис. км або раз на два роки – залежно від того, що настане раніше. Інтервал заміни є актуальним для всіх моделей J10 та J11. Однак багато автомобілістів радять робити це вдвічі частіше.

На швидкість забруднення фільтра впливають умови експлуатації. У великих містах повітря брудне, відповідно, заміна знадобиться частіше. Те саме стосується і селищ із ґрунтовими дорогами. У невеликих містах та селах, де дороги мають переважно тверде покриття, заміна потрібна рідше. А ще влітку фільтр забивається швидше, ніж узимку.

Про те, що час його терміново змінювати, свідчать такі симптоми:

 • двигун заводиться з перебоями;
 • палива почало витрачатися більше;
 • впала прийомистість автомобіля, особливо під час підйому в гору;
 • знизилася потужність двигуна;
 • підвищився діоксид вуглецю у вихлопних газах.

Ці ознаки свідчать, що фільтр не справляється зі своїми завданнями, забившись брудом.

READ  Заміна ГРМ Renault Largus 16 клапанів

Заміна повітряного фільтра

Процес заміни повітряного фільтра однаковий для Nissan Qashqai J 11 і J 10, не викликає труднощів навіть у новачків.

Отже, як змінити фільтр у домашніх умовах:

 • Відкрити капот та визначити місце розташування потрібної запчастини.
 • Чистою ганчіркою стерти пил, бруд навколо нього, щоб частинки потім не потрапили всередину.
 • Відклацнути дві клямки, якими фіксується конструкція.
 • Акуратно витягнути пластиковий короб вгору.
 • Вийняти сам фільтр із пластикового короба.
 • Оглянути фільтруючий елемент. Якщо він не надто забруднений і деформований, то можна поки що не поспішати із заміною. Достатньо продути його стислим повітрям або пропилососити.
 • Протерти пластиковий короб зсередини сухою чистою ганчіркою від пилу.
 • Поставити в короб старий очищений або новий фільтр. При цьому уникати потрапляння бруду, сторонніх дрібних предметів. Ретельно розпрямити гуму ущільнювача.
 • Встановити пластиковий кожух із фільтром на місце під капотом автомобіля, зафіксувати двома клямками. Закрити капот.

Тепер автомобілем можна спокійно скористатися далі.

Корисні поради

Корисними можуть бути такі рекомендації:

 • Продовжити ресурс повітряного фільтра можна, якщо періодично оглядати його на предмет забруднень, продувати або очищати пилососом. Однак цей спосіб хороший лише за наявності великих забруднень. Дрібні частинки потрапляють між волокнами фільтруючого матеріалу, забиваючи його.
 • Якщо уникати їзди по пильних дорогах у суху погоду, то можна справді продовжити термін служби фільтра. Насамперед це стосується ґрунтових доріг.
 • У північних регіонах із довгою зимою змінювати цю запчастину можна рідше. Тому що взимку повітря менш запилене, відповідно, фільтр менше забивається.
 • Запиленими ділянками ґрунтовки (наприклад, у дуже суху, спекотну погоду) їздити краще з невеликою швидкістю, щоб менше бруду піднімати у повітря. А ще краще, якщо є можливість, об’їжджати їх дорогами з твердим покриттям.
 • На сучасному ринку запчастин та розхідників представлено безліч повітряних фільтрів. Їх роблять із паперу чи синтетичного волокна. Целюлоза вважається найкращим матеріалом для затримки найдрібніших частинок. Також варто віддати перевагу варіантам із просоченням.
 • При виборі неоригінального фільтра варто звернути увагу на багатошаровість. Чим більше «складок», тим вищий рівень захисту.
 • Фільтруючий матеріал боїться вологи. Тому в жодному разі не можна чистити його вологою ганчіркою. Після такого його доведеться лише міняти.

Також радимо подивитися корисне відео

Поміняти фільтр на Qashqai своїми руками – найпростіше. Це не та процедура, яка потребує звернення до сервісного центру. Важливо пам’ятати, що від справності та якості фільтра залежить стан двигуна, швидкість його зношування, витрата палива. Тому економити на розхіднику та нехтувати заміною не можна.

Заміна повітряного фільтра Nissan Qashqai

Завдання повітряного фільтра популярного автомобіля Nissan Qashqai. захист двигуна від домішок, що містяться в повітрі. Якщо їх не видаляти, знижується ефективність роботи двигуна, витрачається більше палива, а машина втрачає потужність. Уникнути такої ситуації дозволяє своєчасна заміна повітряного фільтра Nissan Qashqai, завдяки якій всередину двигуна знову почне надходити чисте повітря.

Вибір повітряного фільтра Nissan Qashqai

Для заміни повітряного фільтра своїми руками слід правильно вибрати відповідний розхідник. Оригінальний елемент для модифікації J10 – 16546-JD20A, для наступної версії J11 – модель 16546-4BA1B. Ціна цих фільтрів знаходиться в межах 750-850 руб Цілком доступна ціна, але навіть її можна зменшити, скориставшись аналогами.

Для J10 аналогічними за якістю та характеристиками фільтруючих елементів можна назвати Fram CA 10654 та Filtron AP 185/5. Для J11 – моделі MANN C 25040 та Filtron AP 124/2. Приблизна Намагатися придбати розхідники дешевше не рекомендується. аналоги від невідомих виробників зазвичай служать менше, і виконувати процедуру заміни доведеться частіше.

Періодичність заміни

Приблизний термін служби фільтруючого елемента Qashqai у нормальних умовах – 30 000 км. Рекомендований час заміни – кожні два роки. Однак, через те, що небагато авто використовуються в ідеальних умовах, терміни рекомендується зменшувати мінімум вдвічі. Тому для вітчизняних доріг бажано поміняти повітряний фільтр хоча б раз на рік чи після проходження автомобілем 10-15 тис. км.

До ознак, за якими можна визначити необхідність заміни, незалежно від пробігу чи терміну служби, відносять зниження продуктивності силового агрегату та підвищення витрати палива. І, хоча автомобілем із повітряним фільтром, що забруднився, можна користуватися, робити цього не рекомендується через зниження експлуатаційного ресурсу мотора.

Інструкція із заміни

При заміні фільтра слід знати, що помітної різниці в процесі для різних варіантів кузова немає, незважаючи на різницю в конструкціях впуску. Для виконання роботи автомобіліст виконує такі дії:

Знімає повітрозабірник та патрубок. При цьому для кузова J10 повітропровід не обов’язково знімати повністю. досить просто зрушити.

Відстібає засувки кришки і відкидає її на себе.

Знімає кришку, витягаючи її разом із розхідником.

Перевіряє стан елемента, переконуючись у тому, що його час міняти.

Замінивши самостійно повітряний фільтр на Nissan Qashqai, встановити все назад, закріпити патрубок та повітрозабірник.

Виконувати таку роботу самому нескладно. Головне. дотримуватися акуратності і не пошкодити деталі, що витягуються. На заміну зазвичай витрачається не більше 20 хвилин, з яких більша частина – видалення та встановлення на місце повітроводу. Сам фільтр витягується та встановлюється ще простіше.

READ  Заміна ременя ГРМ LADA Granta 16 клапанів

Як поміняти повітряний фільтр на Nissan Qashqai

Паливна система Qashqai 1.6 не може працювати без працездатного повітряного фільтра. Тому слід регулярно його перевіряти та замінювати. Заміна повітряного фільтра Nissan Qashqai J11 – процедура нескладна і легко робиться без допомоги спеціалістів.

Процес заміни

Перед початком такої процедури, як заміна повітряного фільтра на Nissan Qashqai, потрібно підняти капот і зрозуміти, де знаходиться повітряний фільтр. Він повинен розташовуватися праворуч (якщо стояти обличчям до авто) моторного відсіку за батареєю акумулятора.

 • Знайти дві клямки, що тримають касету. Відстебнути їх та витягнути її. Касету потрібно витягувати нагору.
 • Звільнивши від клямок, можна витягувати вже брудний фільтр. Обов’язково огляньте його, щоб точно зрозуміти рівень забруднення або причину поломки.
 • Витягнувши касету, оглянути її. За слабкого забруднення можна продути повітрям, а потім повернути на місце. Даний матеріал паперовий та до вологої обробки не придатний. Якщо він буде сильно забруднений, то можна і не намагатись його почистити, а одразу замінити новим. Касету треба почистити чистою ганчіркою.
 • Витягнути картридж і витерти корпус. Обов’язково будьте уважні, коли встановлюватимете назад. Всередину не має потрапити нічого зайвого. Картридж потрібно поставити точно так, як він стояв до витягування (щільно входить до касети), інакше термін його використання може скоротитися. Після встановлення нового компонента в корпус його можна ставити назад у моторний відсік, а після закріпити за допомогою клямок.
 • Тепер треба вставити на своє місце касету.

Заміна

У рекомендаціях для Qashqai 2014 1.6 вказується, як змінити фільтруючий елемент.

Обов’язкова заміна кожні 60 000 км, але, якщо є підвищена запиленість або загазованість, потрібно змінювати його кожні 15 000 км або раз на рік.

Звичайно, потрібен новий фільтр. Найчастіше нові моделі Nissan Qashqai 1.6 обладнають пристроями панельного типу. Як кажуть, вони продуктивніші і зручніші за колишні круглі. Корпус цього пристрою з пластику, а елемент, що фільтрує, який розташовується на цьому корпусі, – з паперу.

повітряного, фільтра, nissan, qashqai

Види виробів

На ринку можна знайти різні види фільтруючих пристроїв Qashqai 1.6. Популярним видом є виріб, що має особливий гофрований папір. Такий папір має волокнисту структуру, через це повітря легко може проходити крізь нього, а бруд і пил залишаються на волокнах. Встановлений термін експлуатації становить від 10 до 15 тис. км, але якщо не навантажувати деталь і помірно експлуатувати, то вона може добре працювати до двох років.

Даний повітряний фільтр Nissan Qashqai 2.0 має деякі особливості:

 • дешево коштує;
 • його можна легко встановити самостійно;
 • важить мало;
 • зручний в експлуатації.

Але є кілька негативних показників такого фільтра. Він дуже чутливий до води та механічних пошкоджень. Створено для одноразового використання, відновити його не вдасться.

Чи потрібно міняти

Іноді водії вважають, що на Nissan Qashqai заміна фільтруючого елемента для повітря – справа непотрібна, а це створює проблеми з гільзо-поршневою групою і може негативно позначитися на паливній системі. Малі частинки, що потрапляють у камеру згоряння і тим самим утворюють нагар, є причиною проблем. Ці частинки можуть заподіяти механічну шкоду поршню.

Від того, скільки надходить кисню, залежить якість згоряння палива. Повітря все одно надходитиме через забруднений фільтруючий механізм, але його буде недостатньо, отже, бензин не зможе якісно згоряти.

Необхідна обов’язкова періодична заміна фільтра, але як часто доведеться замінювати його – залежить від умов експлуатації авто. У великих містах через смогу, якого там дуже багато, механізм швидко забруднюється. Те саме відбувається і на сільських ґрунтових дорогах без твердого покриття. А в населених пунктах з асфальтовим покриттям фільтр часто міняти не доведеться.

Ще одним фактором, що впливає на зміну фільтра, є пора року. Цей елемент сильніше схильний до забруднення влітку, ніж узимку.

Дізнатися, чи потрібно замінити повітряний фільтр на Nissan Qashqai, можна за підвищеною витратою палива та погіршеною динамікою авто. Якщо з’явилися механічні пошкодження або прориви картриджа, заміна теж потрібна.

Ця процедура на Qashqai 1.6 не повинна викликати жодних складнощів. Якщо не зрозуміли, як замінити своїми руками елемент, що фільтрує, подивіться відео для наочності. Щоб ваш двигун працював якісно, ​​потрібно регулярно та своєчасно проводити заміну такого фільтра. Приблизно кожні 3000 км слід оглядати і видувати бруд звідти. Це допоможе трохи продовжити термін служби цього пристрою.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS