Table of Contents

Чому потрібна заміна олії (теорія питання)

Так виглядає олія з пробігом 10 000 км із двигуна LADA Калини.

Будь-яке масло має свій ресурс та вироблення. Залежно від типу та маркування ПММ, його використання може бути різним. На це впливають технічні та хімічні властивості, а також тип двигуна, кількість клапанів та циліндрів. Про вибір олії на 16-ти клапанний двигун тут!

Для 8-клапанної LADA Kalina завод виробник склав цілу технологічну схему допустимих для використання масел. Якщо залити ПММ, який не рекомендований для використання, можна отримати неприємні наслідки. Це може бути капітальний ремонт двигуна або повна заміна силового агрегату, тому варто купувати олію з рекомендованим маркуванням.

Технологічний процес заміни олії (короткий лікнеп)

Заміна олії на 8-клапанної LADA Kalina досить проста і не потребує спеціальних знань. Розглянемо основні етапи технологічного процесу:

 • Охолодження двигуна. Двигун повинен повністю охолонути.
 • Демонтуємо нижній захист та ставимо ємність.

Ємність для «відпрацювання» у вигляді старого тазу

Зливна пробка позначена квадратом та стрілкою

Змінюємо масляний фільтр

Змащуємо фільтр ОБОВ’ЯЗКОВО!

Технічні та хімічні властивості олій

Олія в двигуні має виконувати кілька функцій:

 • Відмінне мастило вузлів та деталей внутрішньої конструкції.
 • Охолоджувати розігріті деталі.
 • Захищати від корозійних ушкоджень.

Таким чином, масло двигуна має мати всі фізико-хімічні властивості, які захистять мотор і дадуть максимальний ресурс до капітального ремонту.

Наслідки невчасної заміни олії (фото та відео)

Як відомо, з технічної документації, 8-клапанна LADA Kalina вимагає заміни олії кожні 8-10 тис. км пробігу. Разом з цим і змінюється фільтруючий елемент масла, який має ресурс такий самий, як і ПММ.

Наслідками несвоєчасної заміни олії на 8-ми клапанної LADA Kalina може стати:

 • Підвищений знос поршневої групи, а саме: поршнів, олійних кілець, вкладишів корінних і шатунних.
 • Підвищена вироблення стін камери згоряння.
 • Нагромадження нагару на стінках блоку.
 • Перегрів мотора через появу накипу.
 • Корозійні пошкодження блоку.
 • Забруднення масляних каналів.

Двигун ще схожий, завдяки своєчасній заміні масла та дотриманню правил його експлуатації та вибору

Найгіршим варіантом невчасної заміни олії може стати капітальний ремонт двигуна, оскільки він «застукає». Менш неприємними наслідками може стати прогин головки блоку, підвищений знос колінчастого та розподільчого валів, заміна поршневої групи.

Вибір масла в двигун LADA Kalina 8 клапанів (опитування: яка олія краща)

Тривалість безпроблемної експлуатації двигуна на LADA Kalina багато в чому залежить від вибору олії та своєчасної її заміни. На сьогоднішній день існує проблема на ринку паливно-мастильних матеріалів у вигляді підробок, які «вбивають» елементи двигуна.

Ще одним фактором є правильний підбір масла для двигуна LADA Kalina 8 клапанів, з яким може зіткнутися майже кожен власник цього автомобіля.

олію, заливати, двигун, lada, kalina

На відео нижче тест автомобільних масел для LADA Калини.

Яку олію краще використовувати для 8-клапанного двигуна LADA Kalina?

Mobil Ultra — перевірено та рекомендовано Калиноводами

Лукойл ЛЮКС 5w-40. за тестами не поступається своїм іменитим конкурентам

Для LADA Kalina 8-клапанного двигуна завод «АВТОВаз» розробив спеціальну таблицю використання моторних масел, рекомендованих для використання.

У ДВС можна заливати як синтетичні, так і напівсинтетичні пально-мастильні матеріали. Вкрай не рекомендується використовувати мінеральні олії. Цей фактор закладено не лише вітчизняним виробником автомобілів, а й асоціацією автомобільних виробників.

Після того, як відбувся перехід на використання інжекторних моторів, автомобільні гіганти дійшли висновку, що не варто заливати в двигуни мінеральні ПММ, які тільки створюють нагар на стінках камери згоряння. Для карбюраторних версій моторів «мінералка» до використання рекомендовано.

Розглянемо, які ж маркування масел можна використовувати для LADA Kalina 8 клапанів, а також рекомендованих виробників:

Моторна олія Shell Helix 5w-40. рекомендовано Kalina з нашого порталу

З таблиці видно, що досить великий вибір мастил на 8-клапанну Kalina і будь-який автолюбитель, ґрунтуючись на цей список, може залити рекомендовану кількість масла в двигун без побоювання.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій і вибрати правильну олію, а також міняти її вчасно, двигун може проходити без капітального ремонту до 300 тис. км. Завжди слід звертати увагу на країну виробника, оскільки ринок насичений підробками невідомого походження.

Що можна сказати про масла і рекомендації!. навіть від виробника авто? Та нічого, все йде як реклама, «лук-оіл» платить за рекламу, ллємо «лук-оіл», і всі задоволені, а насправді — треба лити те, що за допомогою, нехай дешево, і на знос недовго 6 тис.км, але перевірено, а краще користуйтеся СТО

READ  Заміна передніх гальмівних колодок ВАЗ 2105

Я особисто заливаю Mobil 1. Двигун задоволений, я теж. Хороших олій зараз багато, були б гроші.

Важливо заливати олію, рекомендовану заводом. І не треба мудрувати. Просто потрібно дотримуватись періодичності заміни і мотор буде служити довго.

#Замена масла в двигатель ВАЗ 1118 Калина 8 ми кл своими руками

Kalina хетчбек 2010р. ,8клапан.1.6 ,заливаю кастрол магнатег ,недешево ,движка працює справно,економія призводить до різних підсумків,

Тільки діти ллють масло в фільтр, куди гріш повітря і як не порвати його?

Люди! Не треба заливати у фільтр масло) Є канал на ютубі «Деніс механік» Там популярно пояснюють чому не можна цього робити)

Як придбати якісну рідину?

Рекомендується використовувати виключно фірмовий продукт, вказаний АВТОВАЗом. Розглянемо спосіб вибору якісного змащувального продукту.

Яку олію краще заливати в двигун LADA Kalina 8 клапанів ?

Тривалість безперебійної роботи силового агрегату на LADA Kalina на 8 клапанів залежить від використання правильної моторної олії та її заміни у встановлений термін. Сьогодні є проблема із поширенням підробок, які негативно позначаються на двигуні. Давайте розберемо яку олію краще заливати в двигун LADA Kalina 8 клапанів ?

Коли міняти моторне масло?

Відповідно до рекомендацій автовиробника заміна мастила на новому або після капремонту агрегаті виконується після 3000 км. Заміна рідини проводиться з періодичністю 15000 км пробігу.

Навіщо необхідна заміна?

Будь-яке моторне масло характеризується ресурсом та виробленням. Застосування олії залежить від маркування, властивостей, типу агрегату, числа клапанів та циліндрів. Для 8-ти клапанної модифікації двигуна автовиробник створив технологічну схему можливості застосування моторних масел. Коли залити не рекомендовану рідину, будуть неприємності у вигляді необхідності капітального ремонту силового агрегату або його заміна. Слід купувати рідину зазначеного маркування.

Властивості рідин

Моторне масло покликане здійснювати такі функції:

 • Змащення вузлів
 • Охолодження
 • Захист від корозії

Який продукт заливати в Ладу?

Бажано враховувати рекомендації автовиробника: в агрегат необхідно заливати рідини для бензинових агрегатів, які відповідають SJ міжнародної класифікації API. В’язкість вибирається залежно від кліматичних умов.

Яку рідину заливає автовиробник?

Щоб дізнатися про це, потрібно перевірити бирку з написом. Як правило, застосовується напівсинтетична або мінеральна мастильна рідина Лукойл.

Споживання мастила до літра на 1000км при рядовій експлуатації агрегату. явище звичайне.

Кількість багато в чому залежить від в’язкості, а також яким чином експлуатується модель. При швидкісному керуванні та частих прискореннях необхідний більший обсяг моторного масла.

Яка кількість моторного масла в Ладі?

У системі мастила агрегату LADA Kalina 3,5л моторного масла, але після його заміни залишається 500мл старої рідини, що змазує, і заливати слід 3л. Після нетривалої роботи агрегату необхідно перевірити рівень, долити, якщо потрібно, щоб рівень був між відмітками.

Яку олію лити в Калину?

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій та вибрати правильну олію, а також міняти її вчасно, то двигун може проходити без капітального ремонту до тис. Завжди потрібно звертати увагу на країну виробника, оскільки ринок насичений підробками невідомого походження.

До року лінійка моторів була представлена ​​клапанним двигуном 1. Друга генерація Kalina більше нагадує невеликий рестайлінг, ніж повноцінне покоління.

Дебют її відбувся на міжнародній виставці у році. Список змін включав новий дизайн, новий мотор та покращену трансмісію. Так, тепер модель виглядає динамічнішою і це підкріплюється силовими даними під капотом л. Працюють двигуни в парі з механікою або автоматом залежно від комплектації. Базою для другої Kalina став двигун ВАЗ з 87 л. Щодо економічності витрати, то тут жодних сюрпризів — звичні 7.

У році покупцям стала доступна Kalina Крос з великим дорожнім просвітом і сильною установкою на 1. Незважаючи на традиційні для вітчизняного автопрому проблеми з надійністю та якістю, ця модель відмінно підходить для російських доріг та пропонує абсолютно новий рівень комфорту для водія та пасажирів.

Багато власників машини Lada Kalina, а також досвідчені автомобілісти, хочуть, щоб їх автомобіль прослужив їм якомога довше. Наприклад, моторної олії. Звичайно, рекомендується заливати тільки фірмове масло, рекомендоване компанією АвтоВАЗ.

Розглянемо докладніше, як вибрати справді якісну олію для Lada Kalina. Спеціально для Lada Kalina АвтоВАЗ підготував цілу технологічну схему, за якою масло краще заливати в двигун LADA Kalina орієнтуватися при виборі відповідного масла. Для початку звернемо увагу, чим взагалі так корисна олія для двигуна:.

Двигун Lada Kalina бездоганно працюватиме, якщо використовувати продукцію, схвалену виробником. Назвемо основні рекомендовані бренди, з якими співпрацює АВТОВАЗ:. Двигуни Lada Kalina підтримують різні типи масел. синтетичні та напівсинтетичні.

Використання мінеральних масел небажане, згідно з рекомендаціями виробника. Для довідки зазначимо, що необхідність у мінеральному мастилі відпала після того, як з’явилися сучасніші інжекторні двигуни, що прийшли на зміну карбюраторним. Але це рекомендація для інжекторів, тоді як старі карбюратори, все ж таки, більш оптимізовані під мінеральну олію.

олію, заливати, двигун, lada, kalina

Розглянемо виробників масел, а також маркування, за якими можна дізнатися, чи підтримує Lada Kalina те чи інше масло.

Як бачимо, власникам Lada Kalina надано широкий вибір олій з різними класами та стандартами. Грунтуючись на цих стандартах, автолюбитель може без побоювання залити будь-яку олію із зазначеного списку. Згідно з інструкцією з експлуатації, заміна олії для Lada Kalina проводиться кожні 10 тисяч км. При цьому заміні піддається не тільки масло, а й фільтруючий елемент, у якого разом із ПММ маслом однаковий ресурс.

READ  Газ 406 двигун інжектор не заводиться

Якщо знехтувати своєчасною заміною олії, є ризик зіткнутися з такими проблемами. Правильно підібране масло. запорука успішної роботи двигуна Lada Kalina, а також його довгої та безвідмовної служби. Крім потрібної олії, слід враховувати і своєчасну заміну рідини. Якщо дотримуватись цих простих правил, ресурс мотора Lada Kalina складе не менше тисяч кілометрів.

Також слід остерігатися підробок, оскільки зараз ринок перенасичений сумнівними виробниками моторних масел. Завод, що випускає автомобілі, завжди рекомендує до застосування паливно-мастильні матеріали певних брендів.

На це впливають технічні та хімічні властивості, а також тип двигуна, кількість клапанів та циліндрів. Для 8-клапанної LADA Kalina завод виробник склав цілу технологічну схему допустимих для використання масел. Якщо залити ПММ, який не рекомендований для використання, можна отримати неприємні наслідки. Це може бути капітальний ремонт двигуна або повна заміна силового агрегату, тому варто купувати олію з рекомендованим маркуванням.

Таким чином, масло двигуна має мати всі фізико-хімічні властивості, які захистять мотор і дадуть максимальний ресурс до капітального ремонту.

У ДВС можна заливати як синтетичні, так і напівсинтетичні пально-мастильні матеріали. Вкрай не рекомендується використовувати мінеральні олії. Цей чинник закладено як вітчизняним виробником автомобілів, а й асоціацією автомобільних виробників. Після того, як відбувся перехід на використання інжекторних моторів, автомобільні гіганти дійшли висновку, що не варто заливати в двигуни мінеральні ПММ, які тільки створюють нагар на стінках камери згоряння.

Таким чином, розглянемо, які ж маркування масел можна використовувати для LADA Kalina 8 клапанів, а також рекомендованих виробників. З таблиці видно, що досить великий вибір масел на 8-клапанну Kalina і будь-який автолюбитель, ґрунтуючись на цей список, може залити в двигун без побоювання.

Як відомо, з технічної документації, 8-клапанна LADA Kalina вимагає заміни олії кожні тис. Разом з цим і змінюється фільтруючий елемент олії, який має ресурс такий самий, як і ПММ.

Двигун ще схожий, завдяки своєчасній заміні масла та дотриманню правил його експлуатації та вибору. Менш неприємними наслідками може стати прогин головки блоку, підвищений знос колінчастого та розподільчого валів, заміна поршневої групи. Заміна олії на 8-клапанної LADA Kalina досить проста і не потребує спеціальних знань. Розглянемо основні етапи технологічного процесу:.

Яку олію краще заливати в двигун LADA Kalina 8 клапанів ?

Насправді підійде будь-який бензин з октановим числом 95, але в інструкції наводиться вимога: паливо не повинно містити металевих добавок свинцю, заліза, марганцю.

Такі добавки є основою антидетонаційних сумішей. Моторне масло зазвичай замінюють разом із паперовим фільтром. При цьому витрачається мл рідини для комплектацій з АКП. мл. Інтервали між замінами вказані у сервісній книжці. До застосування рекомендуються матеріали: Щоб звузити діапазон вибору, керуйтеся тим, в яких кліматичних умовах буде експлуатуватися авто. Клас в’язкості рекомендують визначати, виходячи з температури повітря:.

Рівень оливи контролюється так: коли двигун заглушений, викручують діагностичний щуп, розташований біля кришки ГБЦ між третім та другим циліндром. Вторинну перевірку проводять не раніше, ніж через 3-5 хв. Пам’ятайте, що моторні олії різних брендів змішують. Будьте уважні під час вибору. Уточніть інформацію, відкривши сервісну книжку.

Трансмісійні масла, як і моторні, класифікують за рівнем якості.

Відповідно до позначень API, всі експлуатаційні властивості характеризуються однією цифрою від 1 до 6. У коробці-автоматі масло заміні не підлягає. Як доливати трансмісійну олію. Викрутивши щуп-пробку із кожуха КПП, можна проконтролювати рівень трансмісійної олії. Доливка проводиться через отвір у кожусі маленькими порціями.

Яку олію краще заливати в двигун LADA Kalina

Моторне масло. найважливіша мастильна рідина у вітчизняному автомобілі LADA Kalina. Від нього залежить нормальна робота силового агрегату, тому що за рахунок його поверхні частин двигуна покриваються захисною плівкою, яка знижує тертя механізмів один одного при роботі агрегату. Це сприяє захисту двигуна від якнайшвидшого зносу.

Для легкових автомобілів сьогодні представлений великий асортимент моторних масел, багато з яких є досить якісними та надійними, але існують і підробки, яких треба уникати. Підбір олії для Калини. складна справа, що вимагає особливого підходу для забезпечення тривалої та безперебійної роботи силового агрегату.

Можна вибрати всесезонну мастильну рідину, яка підходить для цілорічного використання, а можна заливати сезонні олії. Влітку досвідчені автовласники рекомендують заливати в’язкішу олію в Калину, а з настанням холодів застосовувати зимові рідини. При виборі слід визначити показники зимових температур у своєму регіоні та керуватися ними. Підібрати масло для LADA Kalina можна з урахуванням показника в’язкості, від якого залежить температура загусання мастила:.

Загалом заміна олії в двигуні LADA Kalina за регламентом повинна виконуватися при кожному плановому технічному огляді, які рекомендується проводити кожні 15 тис. При експлуатації авто на поганих дорогах, особливо ґрунтових та запилених, а також в умовах негативних температур, інтервал може бути скорочений до тис. За рахунок вмісту спеціальних присадок олія не утворює нагару на механізмах і деталях силового агрегату.

Також рідина забезпечує унікальний змащувальний ефект при робочих температурах у всьому діапазоні, а також підвищує стійкість двигуна до негативних хімічних та механічних впливів. Ще одним популярним видом масла для Kalina вважається Teboil Gold 5W, яке зазнавало багаторазових випробувань.

Всі вони довели високу якість рідини, тому ця марка мастила займає сьогодні одне з перших місць серед аналогів. Це масло, поряд з дорожчими Яке масло краще заливати в двигун LADA Kalina та Mobil, забезпечує економію палива за високої продуктивності. У складі мастила присутні присадки, що забезпечують меншу витрату бензину, очищають стінки та поверхні в двигуні, захищають масло від згоряння та підвищують потужність силової установки.

READ  Стукає рульова рейка Ford Focus 2

Тривалість безпроблемної експлуатації двигуна на LADA Kalina багато в чому залежить від вибору олії та своєчасної її заміни. Ще одним фактором є правильний підбір масла для двигуна LADA Kalina 8 клапанів, з яким може зіткнутися майже кожен власник цього автомобіля.

олію, заливати, двигун, lada, kalina

Будь-яке масло має свій ресурс та вироблення. Залежно від типу та маркування ПММ, його використання може бути різним.

Навіщо необхідна заміна?

Об’єм охолоджуючої рідини в системі охолодження двигуна дорівнює 7,84 л.

Бензинові двигуни 2004-2013

 • 1.4 89 л. с. (11194), об’єм масла – 3,5 літра, допуск та в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 0W-40, 0W-30, 10W-30, 5W-30, 10W-40
 • 1.6 81 л. с. (21114), об’єм масла – 3,5 літра, допуск та в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 0W-40, 0W-30, 10W-30, 5W-30, 10W-40
 • 1.6 81 л. с. (11183), об’єм масла – 3,5 літра, допуск та в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 0W-40, 0W-30, 10W-30, 5W-30, 10W-40
 • 1.6 82 л. с. (21114), об’єм масла – 3,5 літра, допуск та в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 0W-40, 0W-30, 10W-30, 5W-30, 10W-40
 • 1.6 84 л. с. (21114), об’єм масла – 3,5 літра, допуск та в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 0W-40, 0W-30, 10W-30, 5W-30, 10W-40
 • 1.6 98 л. с. (21126), об’єм масла – 3,5 літра, допуск та в’язкість: API-SH, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 0W-40, 0W-30, 10W-30, 5W-30, 10W-40

Оригінальне

Виробник автомобіля LADA Kalina рекомендує напівсинтетичну моторну олію для моделей перших років випуску, а також чисту синтетику – для свіжіших машин останніх модельних років. В’язкість підбирають виходячи з температурних та кліматичних умов. Наприклад, при експлуатації цілий рік підійде в’язкість 10W-40, 10W-30 або 5W-40. Влітку можна зупинити вибір на 20W-40 або 25W-50, а переважно в холодну пору підійде зимова олія 0W-30, 0W-40 або 5W-30.

Період заміни олії в двигуні LADA Kalina

Олію в двигуні автомобіля LADA Kalina необхідно міняти щорічно або кожні 10 тис. км. Таким чином, можна уникнути появи технічних неполадок із двигуном через зіпсовану олію. Визначити низьку ефективність його миючих присадок можна за станом та кількістю олії: на це вказує недостатній рівень мастила, наявність у ній продуктів зносу та відкладень, а також запах гару. Термін придатності мастильного матеріалу залежить від кліматичних та дорожніх умов, у тому числі дотримання правил дорожнього руху та стилю водіння, якого дотримується автомобіліст. Наприклад, при частих поїздках у міських світлофорних пробках олію краще міняти кожні 6-7 тис. км.

Друге покоління 2192 (хетчбек), 2013-2018

Kalina другого покоління існувала лише у кузовах хетчбек та універсал. Крім того, ще була окрема модифікація Kalina Cross, а також заряджений хетчбек NFR з 1.6-літровим 140-сильним мотором. З погляду дизайну автомобіль не сильно змінився в порівнянні з попередником – в основному змінилося оформлення передньої частини: нові капот, затемнені фари, оригінальні бампер та решітка радіатора.

Також було повністю доопрацьовано задні частини кузова. Цього виявилося достатньо, щоб машина сприймалася по-новому. Більше того, Kalina отримала абсолютно новий інтер’єр із сенсорною мультимедіа-системою на центральній консолі. Двигуни – бензинові 1.6 (87, 98 та 106 к. с.). Коробки передач – механічна КПП-5, роботизована 5-ступінчаста та 4-ступінчастий «варіатор».

КАКОЕ МАСЛО залить в двигатель ВАЗ (ЛАДА): Гранта, Калина, Приора, Веста, Х Рей, 4х4(Нива, Урбан)

Перше покоління 1118 (седан), 2004-2013

Першим у продаж надійшов седан 1118, а в 2006 почалося виробництво хетчбека 1119. У 2008 році став доступний універсал 1117. Всі три модифікації Kalina мали схожий дизайн передньої частини і відрізнялися тільки оформленням корми. Треба визнати, що з погляду дизайну Kalina вважалася передовим автомобілем у модельному ряді АвтоВАЗу, який у середині 2000-х ще повним ходом випускав «Класику» та «Самару». Спочатку машину продавали з бензиновим двигуном 1.6 (81 к. с.), а через деякий час з’явився 98-сильний 16-клапанний двигун аналогічного об’єму. Пізніше АвтоВАЗ освоїв виробництво Kalina з 89-сильним 1.4-літровим двигуном Євро-4. Крім того, дрібним тиражем ще збирали Ладу Kalina Спорт з 98-сильним мотором, спортивною підвіскою, потужними гальмами та аеродинамічними кузовними обважуваннями.

Моторне масло для двигуна LADA Kalina

Lada Kalina – лінійка автомобілів малого класу, представлена ​​на ринку з 2004 до 2018 року. Існує у двох поколіннях, а випуск останнього здійснювався з 2013 року. Проект зі створення «Калини» стартував ще 1993 року, а демонстрація перших прототипів відбулася 1999 року, причому це був хетчбек. Роком пізніше представили седан, а 2001-го АвтоВАЗ показав універсал. Слід зазначити той факт, що Kalina стала першим автомобілем АвтоВАЗу, який проектувався з використанням комп’ютерного моделювання. Найближчими конкурентами Kalina були Renault Logan, Fiat Albea, DAEWOO Nexia та Chevrolet Lanos.