Honda CR-V заміна олії в АКПП

Що варто знати про масляну систему моделі CR-V і про тонкощі АКПП?

Спочатку автоконцерн Honda використовував стандартні для свого часу коробки перемикання передач, типові і для інших автовиробників. Як речовина для таких систем використовувався продукт під назвою Dexron II, який цілком задовольняв всі вимоги виробників. Але незабаром автоконцерн відокремив себе від інших розробників трансмісій типу “автомат”, почавши виробляти власні. Тоді й робота таких систем перестала бути можливою на домішки Dexron II, яку розробники украй не рекомендують і сьогодні використовувати для коробок передач у їхніх автомобілях.

Тепер розробники радять використовувати суміші класу S (SL, SM, SJ), які мають підвищену в’язкість і здатні пом’якшувати навіть найбільш максимально допустимі навантаження на автоматичні коробки передач. Як правило, такі суміші випускають відомі світові виробники: Mobil 1, LiquiMoly.

Тепер трохи про саму заміну рідини в АКПП Honda

Найпоширеніше питання про те – коли слід проводити заміну в АКПП? Якщо із заміною рідин двигуна все досить просто і зрозуміло, адже необхідність заміни можна визначити за кольором, то у випадку з АКПП заміна проводиться тільки по пробігу автомобіля. Дуже часто приїхавши на станцію техобслуговування з проханням здійснити замну рідини в коробці передач, ви можете почути від робітника такі слова – “навіщо міняти це масло, коли воно зовсім не змінило колір і пахне горілим?”.

Необхідно завжди пам’ятати про те, що рідини для коробок передач ATF-Z, якщо судити по одному зовнішньому вигляду, ніколи не змінюють свій фізичний вигляд, вони залишаються такими ж на дотик, не змінюють свою консистенцію, не втрачають щільності, не здатні змінювати колір і не мають запаху, як у випадку моторного масла. На вигляд визначити необхідність заміни такого продукту неможливо, потрібно впиратися у властивості, які вказує виробник і на пройдений шлях автомобіля з моменту, коли була проведена заміна.

Процес заміни мастила в автоматичній коробці передач

Частота зносу масел подібного типу зовсім невелика, і зазвичай становить 35-40 тисяч кілометрів пробігу.

Нам постійно надходять питання в коментарі що це за такі кошти “рідке скло”, і взагалі що за купа реклами з авто тематики зараз на ринку. У результаті вирішили перевірити практично, наскільки це правда. Скажімо так, використали 3 засоби. Один засіб зарекомендував себе так собі, після нанесення залишилося на цьому місці вигоріла пляма. Друге засіб, при нанесенні не показало ніякого ефекту.

Третій засіб SILANE GUARD, спочатку так само відчувалося що не буде ефекту. проте після того як розчин побув на поверхні кілька хвилин, ефект був прекрасним. Звичайно, не так усі красиво як рекламують.

Вели дискусію на місцевому СТО, сказали, що кошти так, дієві, але їх потрібно застосовувати лише згідно з інструкцією. А не як кому заманеться.

Рідина залишається чистою, не пахне, але практично втрачає свої властивості. Якщо ви обслуговуєте свій автомобіль на хорошому СТО або в сервісі, його заміна повинна здійснюватися не пізніше ніж після 30 тисяч км. пробігу. Якщо ви недавно придбали автомобіль і уявлення не маєте про те, коли було замінено масло, не чекайте на неприємності і поміняйте самостійно!

Багато автовласників бояться страшних цифр, які приписують СТО під час заміни олій. Як правило у витрату йде до 16 літрів рідини, потім непотрібні дорогі установки за допомогою спец. Техніки, прокачування олії під тиском. Такий підхід здатний нашкодити коробці автомат CR-V, так як розклад заміни проводиться на основі досвіду інших марок автомобілів, а як стало відомо, що механізм коробки Honda відрізняється від інших.

Щоб зрозуміти у чому суть, варто розібратися наочно, у чому різниця між моделями CR та іншими авто! Наприклад, заміна масла коробки передач у Kia відбувається наступним чином: спочатку систему промивають спеціальною рідиною, яка використовується для цієї марки, сприяючи осіданню гару і рідини, що згорнулася на піддон коробки; потім знімається піддон і чиститься від усього, що злилося на нього; після знімається фільтр (він одноразовий) і встановлюється новий, після чого назад надівається піддон і можна заливати рідину.

У автомобілях Honda все зовсім негаразд. Допустимо вам вже промили коробку подібною рідиною, щоб весь мул зійшов на піддон, але тут чекатиме підступ. піддона в CR немає. Тому весь збовтаний мул відповідно не вийшов і осел на фільтр, що знаходиться в середині АКПП і здійснити його заміну не в сервісному центрі офіційного дилера неможливо.

Таким чином вам загрожує вихід з ладу масляного фільтра, який більше не пропускатиме крізь себе рідину і почне створювати великий тиск, як може лопнути важіль селектора. Тепер варто пам’ятати, що для заміни на коробці автомат Honda CRV необхідно не більше 4-х літрів рідини, а не 10-15, які списують вам сервіси. А найбільш правильною заміною у цьому випадку буде не повна, а часткова заміна. Особливо для моделей CR.

Заміна олії в АКПП Honda CRV

Говорячи в цілому про автомобілі марки Honda, варто пам’ятати, що практично у всіх випадках ми маємо справу з унікальним механізмом, зокрема і коробкою перемикання передач. Унікальність її в тому, що розробляється та виробляється вона самою компанією, тому має певні конструкторські особливості, які на перший погляд здаються складними, але насправді дуже прості як в експлуатації, так і в обслуговуванні.

Поетапна заміна олії АКПП в автомобілі Honda CR-V

Власне, ось і все! Процедуру заміни повністю завершено. Як можна зрозуміти, сама процедура не надто складна, тому якщо ви не хочете, щоб ваше авто потрапило в ненадійні руки, можете чудово самі все здійснити.

І трохи про секрети Автора

Моє життя не тільки пов’язане з авто, а саме ремонтом та обслуговуванням. Але я маю хобі як усі чоловіки. Моє хобі. риболовля.

Я завів особистий блог у якому ділюся своїм досвідом. Багато чого пробую, різні методи та способи для збільшення улову. Якщо цікаво, можете прочитати. Нічого зайвого, тільки мій особистий досвід.

Яка олія та в якій кількості необхідна

Серед автовласників існує думка, що в коробку-автомат можна лити будь-яке масло, аби воно підходило за припущеннями. Це категорично неправильно: фахівці концерну Honda настійно рекомендують використовувати тільки оригінальне масло, інакше можливе швидке зношування коробки.

До 2011 року в коробках використовувалося мастило Honda ATF-Z1, що заливалося, в тому числі, і в АКПП Honda CR-V РД 1, першого покоління:

У моделях авто, випущених після 2011 року, застосовується нова рідина ATF DW-1.

Цікаво: олія для АКПП Honda CR-V DW-1 і Z1 сумісні, і допускається часткова заміна старої олії коробки на нову рідину, без видалення старої.

Для заміни олії в АКПП Honda CR-V 3 повністю знадобиться близько 10 літрів рідини, для часткової – близько 4.

Процедура заміни трансмісійної олії

У Honda CR-V 3 і кросоверах покоління 1 рідину можна міняти двома способами:

Повна заміна

Її проводити краще в автосервісі, для цього потрібно близько 10 л. олії. Зазвичай при повній заміні прийнято змінювати і фільтр, але особливість АКПП Honda CR-V 3. фільтр незнімний, знаходиться в середині коробки, тому навіть в автосервісі пропонують провести процедуру без зміни елемента, що фільтрує коробки. Якщо його все ж таки міняти, коробку доведеться спочатку демонтувати і розібрати, що значно подорожчає процедуру.

Крім внутрішнього, коробка Honda CR-V 3 має і виносний фільтр, який можна поміняти самостійно. Його регламентний термін заміни – кожних 90 тис. км. Код запчастини. 25430-PLR-003 (oil filter):

Цікаво: інженери Honda не рекомендують проводити повну заміну олії в АКПП Honda CR-V 3 на агрегаті, що прокачує рідину в коробці під тиском.

honda, cr-v, олії, акпп

Причина цього: в «автоматі» від Honda немає піддону, що знімається. Це означає, що фізично і технічно неможливо зняти піддон і очистити його від накопичених відкладень. А якщо промивати коробку маслом під сильним тиском, завись з незнімного піддону підніметься і забруднить масляний фільтр АКПП Honda CR-V 3, що, у свою чергу, призведе до його трудомісткої заміни та значних витрат.

Замена масла АКПП | Honda CR-V

Оптимальним для CR-V варіантом прийнято вважати часткову заміну.

Особливості автоматичної трансмісії Honda CRV 3-1

Третя генерація кросоверів CR-V оснащується двома варіантами коробки перемикання передач:

Коробка-автомат, керована оригінальним блоком контролю Grade Logic, забезпечує плавність зміни щаблів трансмісії та малий перевитрата пального, в порівнянні з «механікою». ЕБУ коробки перемикає передачі, спираючись на показання численних датчиків:

Замена масла в АКПП Хонда СРВ 3 / Как поменять масло в автоматической коробке передач Honda CR-V 3

 • швидкості;
 • оборотів двигуна;
 • ухилу;
 • позиції педалей, та ін.

Все це дозволяє змінювати передачі оптимальним чином.

АКПП сконструйована інженерами Honda. У ній використані спеціальні матеріали, розраховані на високі температури і «жорсткі» умови експлуатації. Але для забезпечення безперебійної роботи коробки вона потребує регулярної заміни трансмісійної олії. На необхідність негайної заміни олії вказують симптоми:

 • «стусани» коробки при вичавленні педалі акселератора;
 • перегазування, часті пробуксовки;
 • поштовхи коробки, що відчуваються під час їзди;
 • та інші аномалії поведінки.

Але це відбувається вже при зношеній олії, яка давно не змінювалася. Якщо заміну проводити вчасно, коробка продовжує працювати без перебоїв і проблем. Офіційна рекомендація – міняти олію у коробці CR-V 3 через кожні 30-35 тис. км. У російських реаліях цей термін можна скоротити вдвічі, оскільки автомобілі з АКПП експлуатуються часом досить жорстких умовах. Бажано зробити профілактику коробки зі зміною олії в АКПП Honda CR-V та при покупці вживаного авто.

Важливо: ступінь зношування масла в автоматичній коробці Honda CR-V визначається по реальному пробігу. Популярний метод візуального контролю трансмісійної олії за кольором та наявністю осаду не працює, оскільки трансмісійна рідина CRV не схильна до зміни консистенції та світла. Погіршуються лише її охолоджувально-мастильні властивості, що губляться приблизно через 40 тис. км.

Заміна масла в АКПП-Honda CR-V 3 та 1

АКПП – один із найтехнічніших складних вузлів будь-якого автомобіля. Автоматична коробка завжди вимагає до себе підвищеної уваги та правильного обслуговування, і, якщо змінювати трансмісійну олію та фільтр коробки у встановлені виробником АКПП терміни, коробка прослужить весь термін експлуатації, не вимагаючи капітального ремонту. Заміна масла в АКПП Honda CR-V 3 можна провести самостійно.

Часткова зміна олії

Як зазначалося вище, потрібно близько 4 літрів нової ATF (рекомендується брати трохи більше, із запасом). Крім олії, знадобиться:

 • набір інструментів;
 • металева щітка;
 • ганчір’я для протирання;
 • рукавички;
 • ємність для зливу «відпрацювання» із коробки передач.

Зміна оливи автоматичної коробки здійснюється в кілька етапів:

 • Прогрівається коробка та двигун.
 • Автомобіль заганяється на естакаду, оглядову яму та глушиться.
 • Далі щупом слід заміряти рівень вмісту олії.
 • Коли він нижчий, ніж потрібно, треба рідину до необхідної кількості через отвір щупа. Цільовий рівень – трохи нижче верхньої ризики на олійному щупі. Останній на місце поки не ставиться.
 • Потім треба почекати кілька хвилин (до 10), щоб агрегати та олія трохи охолонули, і можна приступати до зливу рідини.
 • Для видалення старої ATF із коробки слід знайти зливну пробку. На коробці CRV така розташовується поруч із переднім правим колесом. Щоб дістатися до зливної пробки, можливо, доведеться очистити її від налиплого бруду, для чого можна використовувати щітку:
 • Якщо є захист картера, її попередньо потрібно зняти.
 • Під отвір слід підставити заготовлену раніше ємність і відкрутити пробку:
 • Стара рідина починає витікати:
 • Далі корок вкручується назад. Перед цим можна надіти на неї нову шайбу:
 • Після цього через отвір щупа заливається нова олія, стандартний об’єм для заміни – 3.5 літри. Після цього слід перевірити рівень щупом і долити недостатнє/злити надлишок, за необхідності.

Для заливки можна використовувати спеціальний пристрій, наприклад, шприц:

Автомобіль заводиться, відбувається пробна поїздка, робиться контрольний замір і злив/доління, якщо потрібно.

Цікаво: у такий спосіб можна провести і повну заміну, повторивши процедуру двічі-тричі, з інтервалами на тиждень.

Повна заміна олії в АКПП

Довго вивчав процес повної заміни олії в АКПП, і нарешті реалізував свою мрію. До цього були дві часткові заміни в ОД (злив = залив).

Для АКПП придбав: 0826699904 Honda. Олія трансмісійне, 4 л, ATF Z1 Ultra Honda, 4010р. 2шт; 25430PLR003 Honda. Фільтр АКПП зовнішній Honda, 1650р; шланг 1 м, порожні сухі ємності по 5л. 2шт, і по 2л. 3шт.

! Ось гарна стаття від Гуру Honda Сан Санича: ATF. Яка? Скільки? Як правильно?

Заїхав у знайоме СТО та загнав на витяг. Попередив, що робитимемо повну заміну масла в АКПП і всім процесом керуватиму я…

Прибираємо щуп з АКПП, відкручуємо зливну пробку і зливаємо масло в балон п’ятилітровий, зливається приблизно 3,5 л.

Очищаємо магнітну пробку АКПП, доки зливається олія до кінця. Пробку з новою шайбою ущільнювача закручуємо і затягуємо.

Наливаємо в чистий п’ятилітровий балон нову олію, стільки ж скільки злили (дивимося за рівнем). Через отвір для щупа, використовую вирву зі шлангом, заливаємо цей обсяг нової олії в АКПП.

Знімаємо (можна частково) пластиковий захист картера, який тримається на кліпсах. Відкручуємо кріплення фільтра АКПП і праворуч від нього від’єднуємо шланг, послабивши хомут. Праворуч на фільтр надягаємо шланг вільний кінець, якого опускаємо у пластикову дволітрову пляшку.

Honda CR-V. меняем масло в “автомате” сами на bizovo.ru

Примітка: Не затикати шланг (патрубок охолодження). Поки не заведеш двигун, олія з фільтра в пляшку не піде. Не треба прибирати вирву зі шлангом з отвору щупа і ставити туди щуп.

Заводимо двигун на секунд 1517, помічник дає команду «Глуши!», коли олія зливається до певного рівня, в даному випадку місце звуження пляшки.

Ще трохи виходить зі шланга, після зупинки двигуна… Наливаємо нову олію у чисту пляшку стільки, скільки вийшло брудного (дивимося за рівнем). І заливаємо це нове масло в АКПП через вирву встановлену в отвір для щупа.

Ставимо порожню пляшку під шланг, зливаємо брудне масло і заливаємо нову олію (п. 5 та 6). Повторюємо цю процедуру кілька разів. Поки не піде світла олія.

В даному випадку через шланг зливав 3 рази по 1,41,5л, востаннє можна було менше злити. По суті, одна пляшка (об’ємом 1,5 або 2л) для злитого масла, а інша (того ж об’єму) тільки для нового.

Знімаємо шланг зі старого фільтра, зливаючи з нього залишки олії у пляшку. За рівнем наливаємо нову олію в іншу пляшку, а потім заливаємо її в АКПП.

Змінюємо старий фільтр АКПП на новий: ставимо хомути та кріплення. Встановлюємо на місце пластиковий захист.

Прогріваємо ДВЗ до робочої температури та перевіряємо за допомогою щупа рівень олії в АКПП. (У мене був на MAX). Все, начебто б.

Нової олії залишилося всього 150 мл, витратив 7,85 л. Тут писали на заміну щонайменше потрібно 7,6л.

Якщо рівень поряд з MAX можна, проїздити пару днів Потім приїхати на рівний майданчик (зазвичай паркування великого ТЦ), заглушити двигун і відразу перевірити рівень масла в АКПП: якщо рівень менше max, то треба доливати по 50 100мл; якщо більше max, то можна зайве відкачати за допомогою мед.системи та шприца 20мл.

Заодно поміняв моторне масло і масляний фільтр ДВС.

Залили масло моторне 08232P99D4HMR Honda 5w30, 4л, 2340р.Ущільнювальне кільце для пробки ДВС. 3130270 SASIC, 5р.Порівняв масляні фільтри: японський C809 VIC (2150р) Теж дивився і читав про масляні фільтри всяке, але вирішив спробувати японський аналог.

За роботу заплатив 1,5 рубля. Вже проїхав більше 1000 км, в принципі нічого не змінилося, просто душа спокійна.

Додано: У 2019 році поставив магнітну зливну пробку Masuma (M-47, під ключ на 17mm, 200р), замість китайської, на різьбленні якої з’явилися сліди зношування Китайські пробки з Алі зроблені з якогось легко сплаву, схожого на пластик, переживав за неї, і кожну заміну олії привозив рідну пробку на всякий… Masumовская магнітна пробка якісна і надійна

Додано літо 2020: зробив за своєю інструкцією другу повну заміну ATF Z1 Honda (2шт) і поставив фільтр Roadrunner RR25430PLR003 (одометр 159600км). Був один, тому заводив рахував до 12. 14 і глушив.

honda, cr-v, олії, акпп