Заміна радіатора печі на VAZ 2108 (фото та відео). Заміна радіатора ваза 21099

Заміна радіатора печі на VAZ 2108 (фото та відео)

Якщо ви зміните радіатор печі на VAZ 2108 (2109 або 21099) у відповідності з усіма рекомендаціями, то перед цією процедурою необхідно злити охолоджуючу рідину і повністю розібрати приладову панель приладів. Однак досвідчені власники автомобілів рекомендують працювати легше: без розбиття приладової панелі та навіть без попереднього стоку антифризу. Метод, описаний нижче, ви можете замінити радіатор нагрівача на VAZ 2108, 2109 та 21099 як низькими, так і високими панелями. Для роботи вам знадобиться помічник.

Перш ніж замінити, перше, що вам потрібно вибрати радіатор і придбати його. Алюмінієві та мідні радіатори сьогодні доступні на ринку.

Алюміній має такі функції:

Мідні радіатори характеризуються наступним чином:

 • На відміну від алюмінієвих аналогів, індикатор теплопровідності вищий;
 • З витоком ви завжди можете керувати роль;
 • Вартість трохи вище від алюмінієвих аналогів;
 • Ціна ремонту також не відрізняється низькою вартістю.

Висока ціна мідних радіаторів, а також низький попит робить мідні радіатори рідкісною деталізацією, яку не завжди можна знайти в магазинах (невелика кількість виробників займається випуском).

Який вибрати. тільки ви вирішите. У цій статті ви дізнаєтесь лише інформацію про роздуми, на якій ви можете зробити свідомий вибір. Головне, що варто зазначити. не купуйте пофарбовані радіатори.

Вибір

Вибираючи новий радіатор для печі вашої Vaz 2109, ви повинні зрозуміти, чого саме ви хочете досягти і який у вас бюджет.

Сьогодні споживачам пропонується вибирати з двох типів одиниць.

Відносно недорогий варіант радіатора, який характеризується високими показниками теплопровідності. Однак такий пристрій не підлягає ремонту, що виражає його основну недолік

Але на практиці ремонт проводиться не так часто, оскільки мало хто звертає увагу на цей мінус

При необхідності та виявлення витоків, мідний радіатор піддається ремонту. пайки. Показники теплопровідності дещо вищі, порівняно з алюмінієвими аналогами

Але в той же час ціна досить висока. як для ремонту, так і для самого радіатора

Алюмінієвий блок

Через невизначеність та високу вартість більшість власників VAZ 2109 вибирають алюмінієві радіатори. Але тут все залежить від ваших особистих рішень та уподобань. З активною експлуатацією автомобіля в умовах суворої зими, мідний радіатор виправдовує себе.

Хід роботи:

печі, 2108, фото, 21099

 • Вийміть нижню консоль, яка надходить від важелів контролерів нагрівання салону до кожуха коробки передач.
 • Перемістіть обидва передні сидіння до максимального назад. Якщо, крім радіатора нагрівача, ви також хочете замінити кран, то вам потрібно буде зняти пластикові накладки з порогів і підняти килим.
 • Посипте полицю журналу під рукавичку, з одного боку, її можна накрутити назад гвинтами, що визначають себе.
 • Тоді ви побачите, що зможете вільно видалити частину в отриманий проміжок без проблем.
 • Розчавте клапан нагрівача і підготуйте пробки, які ви будете використовувати як клацання, і контейнер для залишків теплоносія, щоб запобігти залишку антифриз, які накопичувались у самому радіаторі.
 • Відкрутіть три болти з кожного боку радіатора.
 • Послабити лише ті затискачі, які безпосередньо підходять для радіатора, але не тягніть їх.
 • Зараз найскладніше. злити залишки антифриз з радіатора. Щоб уникнути розлиття теплоносія на підлозі, встановлено під краном, в ногах переднього пасажира та під радіатором, стійкі до вологи килими або стара тканина.
 • Затягніть труби від радіатора, перший видаляється нижню, яка розташована нижче крана, його заблоковано. Замініть контейнер і злийте теплоносій з радіатора. Підтримуйте пробку готовою. Рідини можуть просочуватися біля літра. Можливо, вам потрібно буде осунути рідину кілька разів, тому, швидше за все, вам доведеться підключити трубу.
 • Вийміть розряду з радіатора, але не опустіть її, оскільки теплоносія може вилити її з нього, тримайте на рівні кріплення до радіатора. Не потрібно злити рідину, просто закрийте трубу пробкою.
 • Тепер ви можете витягнути сам радіатор.
 • Замініть його на нові.
 • Застряг у верхній дивізуючій трубі.
 • Потім нижчий.
 • Затягніть затискачі.
 • При необхідності вийміть повітряну пробку.

Заміна радіатора печі 2109 без зняття панелі

Інструкція говорить про те, що необхідно зняти всю передню панель, незалежно від того, встановлена ​​висока панель, або низька. Звичайно, ми не будемо робити нічого подібного. Якщо автомобіль має високу панель, просто відкрутіть усі гвинти, які кріплять його до щита двигуна та елементів живлення тіла.

Не впоратися з собою, тому вам потрібен або помічник, або журнал відповідного розміру. Він (він) тримає панель на такому відстані від двигуна, що радіатор щойно проходить, раніше відключений від труб.

Радіатор проходить між полицею рукавичок і безладом, і вся операція займає не більше години.

Тому на всякий випадок, зберігайте пару журналів відповідного розміру в гаражі та хорошому радіаторі. Не замерзайте в салоні, успішні та теплі подорожі взимку!

Особливості системи опалення

Перш за все, вам потрібно зрозуміти, який принцип опалення працює. Лише після отримання основних знань ми можемо судити про потенційне поломку.

 • Електромотор повинен постачати гаряче повітря;
 • Піч можна вмикати і вимикати;
 • Вентилятор повинен успішно працювати з різними швидкостями;
 • Радіатор необхідний для успішного потоку рідини, що використовується під час роботи печі.

Насправді, лише якщо всі частини працюють, ви можете розраховувати на успішну функціональність печі, встановленої на автомобілі VAZ-21099.

Особливості заміни радіатора різними моделями автомобілів

При перевстановленні радіатора можуть виникнути такі питання:

Заміна радіатора печі на VAZ 21099 на високій панелі

Висока панель, якщо вам доведеться замінити радіатор, ви не можете видалити. Потрібно буде відкрутити всі гвинти, за допомогою яких панель кріпиться до корпусу автомобіля. Потім рульовий кожух видаляється і права сторона панелі штовхається в інтер’єр.

Важливий! Перед тим, як переміщувати панель збоку, з неї потрібно відключити проводи свічки запалювання та сигналізацію.

Заміна радіатора плитки VAZ 21099 на низькій панелі

За допомогою низької передньої панелі для заміни радіатора його потрібно повністю зняти. Далі слідкуйте за описаною раніше послідовністю дій.

Заміна радіатора плитки VAZ 21099 на високій панелі, не знімаючи її

Якщо немає бажання видаляти панель щоразу при заміні радіатора, ви можете подати його, а потім зміцнити її за допомогою гвинтів, що викартують. В майбутньому вони за потреби відкрутили, якщо це необхідно. Замінивши радіатор на вазу для інжектора 21099, ви повинні бути обережними до реле, розташованої під панеллю.

Після заміни радіатора важливо перевірити, як працює плита. Ті, хто зробив усі ці прості маніпуляції, наступного разу, коли виникають проблеми з нагріванням автомобіля, не виникне питання про те, як самостійно змінити радіатор плит для Vaz 21099. Все просто, якщо ви все грамотно робите. Служба служби радіатора становить близько 8 років. З неправильною експлуатацією, невдача через 2. 3 роки. Щоб запобігти, радіатор для промивання повинен бути вилучений двічі на рік. А потім забезпечується надійне тепло.

Заміна печі на VAZ-21099 (висока панель)

Тепер про переваги демонтажу обігрівача в автомобілях, у кабіні, на яких встановлено висока панель. Спини для того, щоб відключити кабелі всмоктування та спідометра абсолютно не потрібно. Щоб дістатися до радіатора нагрівача, слід вийняти пластикову підкладку з керма, відкрутити торпеду, а потім переїхати в салон. Всі. Перед нами у всій його славі та вільний доступ всі елементи системи нагріву машини відкриваються.

Варто сказати власникам VAZ-21099 та більш кардинальним методом доступу до елементів нагрівача автомобіля. Для цього обережно відріжте нижню частину панелі, яка закриває плиту, а потім подумайте над деяким таємним кріпленням або просто накрутіть нижню полицю гвинтами-самостійними гвинтами. Щоб отримати доступ до деталей пристрою, цього буде достатньо, щоб просто демонструвати його.

Внутрішній пристрій та принцип роботи

Система опалення, встановлена ​​на VAZ-2109, має свої відмінності та функції відносно інших автомобілів лінії Avtovaz.

Нагрівач складається з пари пластикових обкладинки (права та ліворуч), які взаємопов’язані по всьому периметру з дужками. Спеціальний джгутик закладається в канавки обкладинки, щоб добре його ущільнити. Вентилятор постачає потік повітря у внутрішню частину машини. Піч VAZ-2109 розроблена таким чином, щоб вентилятор міг бути просто можливим, щоб дістати її з боку моторного відділення.

Електричний тип двигуна 45.37230 прикріплений до кожуха, вентилятор розташований на своєму валі. Щоб отримати бажану частоту обертання, було надано додатковий опір. Він був прикріплений зліва до отвору кришки нагрівача за допомогою гвинта.

Радіатор системи опалення

Радіатор нагрівального повітря потоку встановлюється в корпус печі, який потім дме в салоні. З трьома гвинтами цей елемент системи накручується до правого кожуха і ущільнюється з поліуретановою піною.

Конструкція радіатора. це сукупність:

Поступово

У ньому є дві пари труб, він підключений до системи охолодження з гумовими трубами, там циркуляція охолоджуючих продуктів забезпечується за допомогою насоса. У кришці крана на осі лінії живлення є клапан пластини, який має отвір, він проходить теплоносій. Важіль клапана підключений стрижнем до важеля ручки, який також контролює процес нагрівання повітря. Якщо ви повернете цей важіль, то отвір у клапані відкриє шосе для теплоносія до радіатора.

Щоб забезпечити рівномірне нагрівання внутрішніх приміщень автомобіля, в плиті є два центральних форсунок, а також ліва та праворуч, до яких підсумовуються протоки.

Витяжне вентиляція

Машина має вихлопну вентиляцію, яка циркуляція повітря від пасажирського відсіка на вулицю. Він розташований за кузовами для бічних окулярів.

Повітря також проходить через дефлекторів, коли автомобіль рухається. Процес вентиляції проводиться через вакуум, який виникає у дефлекторів при русі. Повітряне всмоктування виготовляється з задньої частини кабіни під обшивкою дефлектора, для цього гумові клапани вичавляються і через дефлектор, що відкривається, потік повітря виходить назовні.

Гумові клапани потрібні для запобігання проникнення вуличного повітря в інтер’єр автомобіля.

Перевірте систему

Перед початком роботи вам потрібно переконатися, що це радіатор плит винен у несправності.

 • Ми згинаємо центральну консоль, де знаходиться комп’ютер. Ми відключимо щит від накладної торпеди, тут ми побачимо тіло самого нагрівача;
 • Ми беремо ліхтарик і дивимось, його слід побачити там, якщо вода сочиться. Негайно перевірити кран та форсунки.
 • Ми дивимось на підтексти. Справа в тому, що якщо витік не великий, ви не могли помітити його в салоні. Тому варто вивчити все досить високу якість.

Пошук проблем

Щоб знайти джерело витоку в радіаторі печі, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Найважливішим ознака наявності витоків у системі нагріву салону. це збільшена частота вежі антифриз у розширювальному резервуарі. У той же час, неможливо гарантувати, що проблема саме в самому радіаторі;
 • Вивчіть стан крана нагрівача, труби;
 • Якщо винуватець є краном, це не важко визначити. Якщо всередині кабіни немає неприємних солодких запахів, а підлога не покрита слідами теплоносія, то це точно не це. Наявність таких знаків говорить про те, що вам потрібно змінити кран плиту;
 • Можна визначити наявність деформацій, тріщини в трубах лише шляхом їх візуального огляду. Тому робота про демонтаж повинна бути виконана;
 • Відкидаючи параметри з форсунками та натисканням, залишається лише один варіант. пошкодження радіатора самої печі.

Не варто затягнути ремонт радіатора, адже спочатку це призведе до необхідності витратити додаткові гроші на антифриз (крім того, парами антифриз ви дихаєте себе, що може призвести до отруєння). Літр теплоносія коштує близько 100. І з часом проблема посилиться, антипсихот заповнить інтер’єр, почне роз’їхати підлогу, доставляти багато інших неприємностей.

Заміна

Перш ніж запустити заміну пристрою, обов’язково оцініть стан нового блоку.

Заміна радіатора нагрівача може бути виконана двома методами:

 • З видаленням панелі приладів, видаленим панеллю, робота виконується легко та цілком зручно. Але вам доведеться витратити на це щонайменше 6-8 годин, залежно від рівня навчання.
 • Без зняття приладової панелі. Другий метод не потребує видалення панелі, саме тому процедура складна. Але на роботу це займе буквально 2-3 години.

Більшість власників автомобілів хочуть зробити все швидко, але ефективно. Процес демонтажу панелі займає багато часу, вимагає уважної суєти з кожним застібкою. Тому оптимальний варіант для більшості. це без зняття приладової панелі.

Працювати, вам знадобиться:

 • Храповик;
 • Набір головок;
 • Набір викруток (плоский і хрест);
 • Контейнер для осушення антипсихоти з об’ємом 8-10 літрів;
 • Гумові рукавички для захисту;
 • Гайкові ключі;
 • Гараж з ямою.

Коли все готово, і ви налаштовані на роботу, ви можете почати:

 • Піднімайтеся в яму під машиною, раніше увімкнувши ручне гальмо, розміщуючи опори під колесами та знімаючи мінус клем з акумулятора. Все в ім’я безпеки.
 • Злийте охолоджуючу рідину з радіатора, відкручуючи зливну пробку.
 • Далі, злийте антифриз з радіатора, ви заповните контейнер приблизно на 2 літри. Ми переходимо до зливного руху на двигуні. Тосол зливається так само, як і від радіатора. Може допомогти шлангу діаметром 1 см і довжиною близько 1 метра. Всі роботи над накопиченням теплоносія повинні бути виконані на охолодженому двигуні та рукавичках.
 • Вилку для дренування теплоносія з двигуна відкручений ключем до 17.
 • Відкрутіть затискачі труб і злийте решту антифриз із системи плит. Тут вам доведеться лягти в салон з головою до двигуна, оскільки ви можете дістатися лише до труб пасажира.

Особливості заміни радіатора різними моделями автомобілів

При перевстановленні радіатора можуть виникнути такі питання:

Заміна радіатора печі на VAZ 21099 на високій панелі

Висока панель, якщо вам доведеться замінити радіатор, ви не можете видалити. Потрібно буде відкрутити всі гвинти, за допомогою яких панель кріпиться до корпусу автомобіля. Потім рульовий кожух видаляється і права сторона панелі штовхається в інтер’єр.

Важливий! Перед тим, як переміщувати панель збоку, з неї потрібно відключити проводи свічки запалювання та сигналізацію.

Заміна радіатора плитки VAZ 21099 на низькій панелі

За допомогою низької передньої панелі для заміни радіатора його потрібно повністю зняти. Далі слідкуйте за описаною раніше послідовністю дій.

Заміна радіатора плитки VAZ 21099 на високій панелі, не знімаючи її

Якщо немає бажання видаляти панель щоразу при заміні радіатора, ви можете подати його, а потім зміцнити її за допомогою гвинтів, що викартують. В майбутньому вони за потреби відкрутили, якщо це необхідно. Замінивши радіатор на вазу для інжектора 21099, ви повинні бути обережними до реле, розташованої під панеллю.

Після заміни радіатора важливо перевірити, як працює плита. Ті, хто зробив усі ці прості маніпуляції, наступного разу, коли виникають проблеми з нагріванням автомобіля, не виникне питання про те, як самостійно змінити радіатор плит для Vaz 21099. Все просто, якщо ви все грамотно робите. Служба служби радіатора становить близько 8 років. З неправильною експлуатацією, невдача через 2. 3 роки. Щоб запобігти, радіатор для промивання повинен бути вилучений двічі на рік. А потім забезпечується надійне тепло.

Як перевірити систему

У будь.якому випадку, заміна радіатора плитки VAZ стає можливим лише після діагнозу. Безперечно, вам потрібно переконатися, що саме радіатор плит винен у несправності плит. Як провести необхідний діагноз?

 • Спочатку потрібно зігнути центральну панель приладів, де встановлений комп’ютер. У цьому випадку щит повинен бути відключений від рахунку.фактури, після чого буде відкрито корпус опалення обладнання.
 • Тепер вам слід взяти ліхтарик, з яким можна буде знайти місце, де вода все ще сочиться. Обов’язкова перевірка крана та труби проводиться.
 • Наступний етап. це оцінка підкласів. Якщо витік невеликий, його не завжди можна побачити в салоні. Тільки після ретельного огляду ви можете зрозуміти, що лежить суть речей і як діяти в майбутньому.

Якщо, зрештою, проблема відзначається з радіатором, вам потрібно замінити. Найчастіше з завданням ви можете успішно впоратися з мінімальним часом.

Заміна печі на VAZ-21099 (висока панель)

Тепер про переваги демонтажу обігрівача в автомобілях, у кабіні, на яких встановлено висока панель. Спини для того, щоб відключити кабелі всмоктування та спідометра абсолютно не потрібно. Щоб дістатися до радіатора нагрівача, слід вийняти пластикову підкладку з керма, відкрутити торпеду, а потім переїхати в салон. Всі. Перед нами у всій його славі та вільний доступ всі елементи системи нагріву машини відкриваються.

Варто сказати власникам VAZ-21099 та більш кардинальним методом доступу до елементів нагрівача автомобіля. Для цього обережно відріжте нижню частину панелі, яка закриває плиту, а потім подумайте над деяким таємним кріпленням або просто накрутіть нижню полицю гвинтами-самостійними гвинтами. Щоб отримати доступ до деталей пристрою, цього буде достатньо, щоб просто демонструвати його.

Як змінити плиту для VAZ-21099? Особливості демонтажу пристрою

Перш ніж зняти нагрівач з автомобіля, наприклад, для його очищення, відремонтуйте або змініть чохол у плиті VAZ-21099, вам потрібно надати машині автомобілю повністю охолонути. Це заощадить від ненавмисного ошпарювання з гарячим антипсихотом.

Далі необхідно визначити тип панелі, встановленої в машині. Їх два:

Як правило, на високій панелі приладів ніша для встановлення радіо розташована в одній площині з щитом приладу, а в низькому рівні. це просто під контрольними органами.

Subromows 25.01.2012. 13:06

Як працює плита: теплоносій проходить через радіатор, який складається з дуже маленьких труб та пластин для передачі тепла. Охолоджуюча рідина нагрівається за допомогою двигуна, йде до радіатора. Як зробити чек: 1. Перевірка температури радіатора: ви можете, не знімаючи панель, покладіть руку під дно і відчуйте, наскільки гаряче. Це повинно бути таким, що рука не терпить. Якщо це досить гаряче, ми переходимо до другого пункту. Якщо холодно, або з’їло тепло, зрозуміло, що тепло не буде злети з нього не дуже. Див. Пункт 3. 2. Якщо радіатор гарячий, просто нагрівайте, то, природно, якщо ви його сильно дутите, то гаряче повітря піде. Тут весь чіп повинен дути на ньому, і відповідно ми спираємося на роботу вентилятора плитки. Це не важко перевірити, ми дивимось на те, яка потужність надходить потік повітря, просто прикріпіть руку до виходу повітря з плитки. Якщо з’їв дме, то проблема полягає в вентиляторі. 3. Якщо радіатор не гарячий: проблема прохідності теплоносія через радіатор. Ну, оскільки Хіро замінили його, ми виключаємо його. Проблема прибуття ОН. Рідини до радіатора: ця робота виконується ядром і форсунками (ті, що ведуть від крана до радіатора, і ті, що переходять від двигунів до крана. Ми сприймаємо дотик у моторному відсіку труб, які переходять до двигуна, вони повинні бути гарячими, також неможливо утримувати руку. Якщо вони гарячі, то проблема полягає в скарбі або насадці, які ведуть з нього до радіатора. Якщо холодно, то вони самі не працюють, або двигун видає теплу рідину. CM абзац 4. 4. Якщо двигун видає теплу рідину, то ця рідина, ймовірно, встигне охолонути на невеликому колі. І це можливо, якщо вентилятор у моторному відсіку вмикається раніше, ніж зазвичай, теоретично вмикається, коли температура теплоносія становить 92-95 градусів, це нормально, і якщо раніше проблема полягає в датчику температури

Чек не складний, все можна зробити самостійно.

Принцип роботи.

Перш ніж визначити несправність, ви повинні знати принцип роботи системи. Тільки тоді ми можемо судити про можливу поломку.

 • У цьому вузлі є електричний двигун з вентилятором. Який постачає гаряче повітря до інтер’єру автомобіля;
 • Тоді у нас є кнопка, щоб увімкнути відключення;
 • Система опору, вони забезпечують потрібну швидкість вентилятора;
 • Існує радіатор печі, через яку проходить рідина.

Тобто не так багато деталей, які можуть призвести до поломки. Це може бути радіатор.

Або виникає витік рідини внаслідок несерйозних сполук.

Визначте несправності

Ми ідентифікуємо несправність радіатора. Перший сигнал про те, що існує несправність, є частим вливанням антифризу в резервуар. У цій ситуації не можна точно сказати, що проблема полягає саме в радіаторі. Злочинцями можуть бути форсунки або кран нагрівання. Для ізоляції варіанту за допомогою крана достатньо перевірити інтер’єр автомобіля на неприємному запаху та крапельках бульйону на підлозі. Якщо нікого немає, справа, безумовно, не в крані. Щоб визначити стан труб, отримайте доступ до них для візуального огляду. Таким чином, ви зрозумієте, протікають вони чи ні.

Якщо жодних проблем як таких, корч лежить у радіаторі. Необхідно швидко вирішити проблему, оскільки антипсихот може потрапити в інтер’єр і зіпсувати килим.

Заміна печі на VAZ-21099 (висока панель)

Тепер про переваги демонтажу обігрівача в автомобілях, у кабіні, на яких встановлено висока панель. Спини для того, щоб відключити кабелі всмоктування та спідометра абсолютно не потрібно. Щоб дістатися до радіатора нагрівача, слід вийняти пластикову підкладку з керма, відкрутити торпеду, а потім переїхати в салон. Всі. Перед нами у всій його славі та вільний доступ всі елементи системи нагріву машини відкриваються.

Варто сказати власникам VAZ-21099 та більш кардинальним методом доступу до елементів нагрівача автомобіля. Для цього обережно відріжте нижню частину панелі, яка закриває плиту, а потім подумайте над деяким таємним кріпленням або просто накрутіть нижню полицю гвинтами-самостійними гвинтами. Щоб отримати доступ до деталей пристрою, цього буде достатньо, щоб просто демонструвати його.