Заміна охолоджуючої рідини VAZ 2101-VAZ 2107. Заміна теплоносія VAZ 2105

Охолодження перевірки рідини та заміни VAZ-2104

Класика радянського автопрому Vaz 2105 (п’ять) заробила любов автомобілістів як дешевий автомобіль. Найчастіше самі власники намагаються ремонтувати, а також обслуговування. Заміна антифриз, однієї з цих операцій, які також можна зробити своїми руками, якщо ви дотримуєтесь інструкцій.

Перше, що вам потрібно знати. скільки антифризів у Vaz 2107 можна вилити так, щоб він працював постійно. Для автомобілів штампів, таких як VAZ 2101, 2105, 2106 та VAZ 2107, об’єм рідини однаковий. 9,85 літрів, його заміна повинна здійснюватися один раз на два роки. Заміна антифриз на VAZ 2107 відбувається таким чином:

Перше, на що потрібно звернути увагу. це система охолодження, якщо вона засмітиться, то вона повинна промиватися спеціальними продуктами або водою. Далі вам потрібно взяти ключ одиниці та місткість щонайменше десяти літрів, щоб осушити рідину старої машини

Дуже важливо, що при заміні радіатора холодно, оскільки антифриз належить до шкідливих речовин, і при нагріванні він також стає дуже токсичним. https: // www.YouTube.com/embed/mha79b8ghny

Об’єм охолоджуючої рідини в VAZ 2107 може досягти до десяти літрів. Tosol підходить для системи охолодження двигуна, оскільки запобігає входу тепла в двигун і охолоджує радіатор. Охолоджене антифриз за допомогою насоса переміщується до двигуна машини. Цей процес відбувається до тих пір. У роботі антифриз нагрівається і втрачає свої позитивні властивості, тому його потрібно періодично змінювати. Процес нагрівання антифризу відбувається, коли автомобіль проїжджає на відстань близько 60 тисяч. кілометри.

Ми стікаємо

По.перше, переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти:

 • ключ або голова;
 • викрутка;
 • контейнер для сливи;
 • Нове постачання рідини охолодження. Зніміть кришку радіатора

Якщо ваш двигун охолоджується, ви можете негайно почати роботу.

 • Покладіть машину на плоску дорогу.
 • Відкрийте капюшон і вийміть кришку радіатора.
 • Відкрутіть пробку з танка.
 • Покладіть контейнер для сливи (така, що кількість принаймні 5 л є).
 • Відкрутіть болт, а також вилку радіатора. Тепер ви можете злити все.

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Перш за все, ми відкрутили пробку на шиї радіатора. Тоді об’єднати антифриз буде набагато швидше.

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Тоді ми відкрутимо датчик температури теплоносія на радіаторі:

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Або кран, залежно від модифікації вашого автомобіля (у різних класичних моделях використовуються радіатори різних типів)

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Після антифризу стека від радіатора або навіть не чекаючи кінця, ми відкрутили ключ до 13 вилків на блоці:

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Після вся охолоджуюча рідина скла з блоку та від радіатора ми крутимо датчик (штекер) та пробку на блоці, обережно розтягуємось і переходимо до затоки нової сибірської виразки. Вилийте його через шию повені на радіатор. І ось ще одна маленька таємниця. щоб уникнути пробки після заповнення нового теплоносія

і вилийте антифери в систему, поки надлишок охолоджуючої рідини не почне злитися з неї. Це все, вітаю, ви навчились змінювати теплоносій у своїй класиці та навчилися робити це, уникаючи пробок повітряних трафіків у системі. Якщо у вас є якісь питання щодо цієї процедури, ми чекаємо вас у нашому клубі Vaz Classic на форумі.

Як змінити теплоносій

Перш ніж замінити охолоджуючу рідину, вам потрібно з’ясувати, як правильно її заповнити, де, скільки потрібно і яка марка. Слив та затока цієї речовини зустрічаються в резервуарі для розширення, який розташований у моторному відсіку з лівого боку грязьового грязі на кронштейні і закріплений затискачами.

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Вам знадобиться об’єм 10 літрів антифриз або антифриз. Що краще вибрати вас? Згідно з оглядами, перший злегка перевищує показники, він також продається в готовому вигляді, або його потрібно розбавити у простому пропорції (від 50 до 50). Виберіть якісний та надійний бренд.

Перед заміною не забудьте перевірити індикатор (датчик) температури. Це перший критерій, який сигналізує про негайну заміну. Якщо температура вища за норму, тоді продовжуйте вимірювати рівень. Для цього:

 • F за гумовим поясом.
 • Відкрутіть пробку для резервуара і подивіться на позначку (вона повинна бути на 3-4 мм вище, ніж “хв”).

Якщо рівень нижчий за норму, то настав час почати замінювати.

Пристрій

Перший, де рідина починає свій хід. це радіатор. На моделях VAZ 2106 було встановлено два типи радіаторів. мідь та алюміній. Перший краще, і коли на його поверхню з’являються тріщини, вони можуть їх легко варити. На відміну від нього, будь.яка тріщина на алюмінієві деталі. це її вірна смерть.

Радіатор образно складається з трьох частин: верхня бочка, охолоджуючі соти та нижня бочка. У верхньому резервуарі є шия повені, щоб додати теплоносій. У цьому процесі в цьому резервуарі зібралося гаряча рідина, яка пройшла один цикл. Далі він спускається в нижню бочку, через соти, одночасно охолоджуючи вентилятор. А в нижньому резервуарі рідина вже повністю охолоджена і готова до роботи.

Вгорі та внизу трубки приносять до радіатора: два ширини та одна вузька. Вузька трубка з’єднує радіатор з розширенням бочки. Верхня широка трубка з’єднує частину з термостатом, що, в свою чергу, за допомогою клапана регулює потік охолоджуючої рідини. З термостата рідина може повернутися, як назад до блоку циліндрів двигуна, так і в радіаторі.

Для примусової циркуляції система забезпечує насос, який накачує антифриз, створюючи тиск всередині блоку. Між циліндрами надається спеціально зроблена порожнеча, де ця рідина.

Процедура заміни теплоносія в

Перш ніж почати стікати старий теплоносій, необхідно покласти нагрівальний кран у крайньому правому положенні в кабіні автомобіля (кран відкритий). Відкрутіть пробку з розширювального резервуара та пробки затоки шийки радіатора.

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Розширювальний бачок

Нижній кут радіатора знаходить пробку отвору зливного отвору, відкрутіть його і злийте рідину в попередньо попередньо підготовлений контейнер.

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

На старих радіаторах у стилі немає такого пробки. Замість цього, ключ до “30”, вам доведеться відкрутити датчик перемикача вентилятора. Також на блоці двигуна ми знаходимо ключ до “13”, ми відкрутили зливну пробку.

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Після того, як рідина об’єднається, ми підтягуємо пробки зливних отворів на місці. А щоб уникнути утворення пробного пробки в систему, ми розчиняємо затискач за допомогою викрутки та видалимо гумовий шланг із пристосування впускного колектора.

Все, ви можете налити антифриз. Як тільки рідина починає текти з пристосування, ви можете покласти на нього шланг і затягнути затискач. Після цього повністю заповніть радіатор і затягніть вилку. Далі вилийте антифриз у розширювальний бак. Оптимальний рівень на 3-4 см над міткою Min.

Запустіть двигун і розігріто до робочої температури. Потім знущаються і ще раз перевіряйте рівень охолоджуючої рідини. При необхідності додайте антифриз.

Якщо система охолодження автомобіля забруднена, то її слід промивати водою або спеціальними засобами. Порядок промивання таке ж, як при заміні рідини. злити, вилити і розводити, запустити двигун на кілька хвилин і злити. І так кілька разів, поки ви не побачите, що чиста вода тече з радіатора та блоку двигуна.

Перевірка рівня та щільності рідини в системі охолодження

Правильна заправка системи охолодження перевіряється відповідно до рівня рідини в резервуарі для розширення, який на холодному двигуні (при 15–20 ° C) повинен бути на 3-4 см над міткою MIN, застосованою до резервуару для розширення.

При необхідності перевірте щільність теплоносія з площею, яка повинна бути 1,078–1,085 г/см 3 для анти.40 анти.2 рідини.

Якщо рівень рідини в резервуарі нижче норми, а щільність вище норми, то додайте дистильовану воду. Якщо щільність нормальна. додайте рідину тієї ж марки, що і в системі охолодження.

Якщо щільність рідини в системі охолодження нижче норми, додайте анти-AL.

Умови заміни теплоносія у VAZ 2107

Мета теплоносія в VAZ 2107. це видалення зайвого тепла з двигуна автомобіля. Дійсно, в процесі роботи багато деталей двигуна внутрішнього згоряння досягають температури 300 градусів. Без охолодження вчасно і достатньо двигуна, він не вдасться. Охолоджуюча рідина вирішує цю проблему, вона постачається до двигуна, вона протікає через канали, тим самим беручи зайве тепло з двигуна внутрішнього згоряння.

Після нагрівання теплоносій переходить до центрального радіатора, який на постійній основі дме вентилятор. Після охолодження в цьому пристрої рідина знову входить у канали охолодження двигуна. Це процедура безперервного охолодження рідини двигуна Vaz 2107.

Загальний принцип роботи системи теплоносія VAZ 2107 можна вивчити за схемою нижче.

Як зрозуміти, яка теплоносія потрібна для Vaz 2107. антифриз або антифриз? Оскільки ми говоримо про автомобіль, такі поняття, як антифриз та антифриз, слід відрізнити, щоб зробити чіткість концепцій.

Слід зазначити, що такий поділ та відмінність приймаються лише для відповіді на це питання, ви повинні спочатку з’ясувати: що таке охолоджуюча рідина?

Отже, основою теплоносія є етиленгліколь, рідше. пропіленгліколь. До нього додаються спеціальні добавки, які є захистом від корозії. Кожен виробник додає різні типи добавок.

Ми розмелюємо охолоджуючі продукти, представлені на сучасному ринку, використовуючи добавні технології:

 • традиційні, в яких добавки виготовляються з солей неорганічних кислот: силікатів, нітритів, амінів, фосфатів;
 • Карбоксилат, добавки виготовлені з органічних карбонатів;
 • Гібрид, складається з змішування органічних карбонатних добавок та неорганічних солей (у меншій кількості, включаючи фосфати або силікатів).

Отже, основна відмінність між антифризом та антифризом полягає в тому, що охолоджуюча рідина, виготовлена ​​за допомогою традиційної технології.

Як замінити антифриз на відео VAZ 2107

охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія
охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія
охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія
охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія
охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія
охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія
охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

Поряд з охолоджуючою рідиною, звичайно змінювати герметичні матеріали. У цьому випадку вийміть усі труби, очистіть їх від старого герметика. І знежирити. Нанесіть нову частину герметиків на внутрішню частину труб та зовнішню сталеву різання та підключіть їх. Зрештою, форсунки впадають на місце, затягніть залізні затискачі та виправте їх.

Тепер настав час заповнити новий антифриз. Для цього відкрийте радіаторну кришку та вставте там воронку. Вийміть вилку з блоку циліндрів і попросіть партнера заповнити антихоні невеликими порціями. У цей час зробіть болт, і як тільки антифриз виливається з БК, негайно затягніть болт. Це необхідно для виключення створення пробних проб. Потім leit tosol в радіаторі, поки він не буде повністю заповнений. Далі, не загортаючи кришку на радіатор, лейіт Тосол у розширювальному резервуарі, поки він не досягне радіатора. Після цього затягніть кришку резервуара.

Останнє заповнене бака до рівня, який відповідає нормі. Зрештою процедури затягніть кришку на ній.

Перевірте роботу системи охолодження. запустіть двигун і розігріті до робочої температури. Якщо вентилятор охолодження працює і температура падає, то система повністю працює.

На цьому все. Ось як легко замінити антифриз на автомобіль Vaz 2107. Як ви помітили, спеціалізовані знання та навички не потребують цієї процедури, а також наявність спеціалізованого обладнання. Досить мати лише стандартний автомобільний набір інструментів та гаража.

Як злити охолоджуючу рідину

Підготуйте такі інструменти:

 • голова або ключ 3;
 • ключ одиниці 2;
 • Викрутка плоска;
 • Пляшка, банка або інша ємність для осушення залишків рідини;
 • Тосол або антифриз.

Перш за все, вимкніть двигун і чекайте повного охолодження

Ви можете почати замінювати охолоджуючу рідину лише холодним двигуном.

Відкрийте автомобільний капюшон. Знайдіть радіатор, відкрутіть його кришку. Для тих, хто вперше проводить цю процедуру, ми радимо заздалегідь підготувати контейнер для відкручених елементів. Відкрийте танк, замініть контейнер, яка готувалася до рідких залишків. Відкрутіть пробку і болт радіатора, злийте антифриз.

Заміна OZH: Чому ця подія проводиться

Під час постійного впливу різних температур на теплоносій, з часом він втрачає свої властивості. Когда Тол т. Найчастіше це відбувається через пробіг, що не перевищує 60 тис. Км. Саме з таким пробігом рекомендується завершити заміну антифриз, щоб уникнути непередбачених та небажаних наслідків. Перш ніж почати замінити, дізнайтеся, як правильно злити антифриз за допомогою VAZ 2107.

Щоб злити антифриз з автомобіля Vaz 2107, просте відкриття крана недостатньо, через який вся рідина витікає з системи. І антифриз та антифриз належать до токсичних речовин, тому, працюючи з ними, слід дотримуватися правил безпеки. Перед тим. Необхідно підготувати контейнер. який буде осушений осушенням. Об’єм такого контейнера не повинен бути менше 10 літрів. Найкращий варіант для таких цілей. це корито або таз.

Це легко виконувати роботу без спостережної ями, тому рекомендується встановити автомобіль на ручний хід, а потім поставити під двигун корита чи інший контейнер. Ми переходимо до процесу осушення рідини. Чому виконуються такі дії:

 • Спочатку вам потрібно відкрити капюшон, а потім відкрути кришку з резервуару для розширення. Це необхідно для того, щоб зменшити тиск у системі, тим самим прискорюючи процес залучення розвитку. Також рекомендується відкрутити кришку на радіаторі.
 • Необхідно відкрити вежу плит із кабіни (перенести важіль у положення “тепла”), щоб об’єднатися з теплоносія з радіатора плитки.
 • На наступному етапі необхідно відкрутити проблему болта, яка розташована в нижній частині циліндра.
 • Тепер ви можете перейти до розгортання вилки. Розташований на радіаторі. Після його видалення злийте всю відпрацьовану рідину в контейнер. Що може зайняти до 10 хвилин.
 • На наступному етапі необхідно послабити кріплення резервуара для розширення, а потім підняти останнє, щоб злити з нього решту рідини. Скільки буде антифриз у системі, залежить від того, як часто власник автомобіля вилив його там.

У процесі заміни теплоносія ви можете виконати процедуру зміни герметика або затискачів на трубах, якщо витоки були помічені раніше. Для цього необхідно зняти труби, перевірити їх цілісність, очистити її від застарілого герметика, а потім нанести новий і поставити його на місце. Якщо труби мають очевидні дефекти, краще негайно замінити їх, щоб через деякий час новий антифриз не був під машиною.

 • Перед тим, як наливатися, ми відкрутили датчик, розташований між свічками 3.го та 4.го циліндрів із блоку циліндрів, просто вище. Це запобіжить утворенню пробної пробки в системі охолодження автомобіля;
 • Тепер антифриз виливається у Ваз 2107 через отвір у радіаторі, доки моменту його висипання з отвору з датчика в блоці в кількості близько 5 літрів;
 • Ми крутимо датчик на місці і продовжуємо виливати;
 • Необхідно вилити, поки радіатор повністю не заповниться. Ви можете додатково перемістити труби, щоб звільнити повітря з них;
 • Після заповнення радіатора необхідно закрити його кришку і додати теплоносій до резервуара для розширення до інтервалу від “хв” до “максимуму”.

На транспортних засобах VAZ 2107 Інжектор та карбюратор різниці в системі охолодження незначні. Єдина відмінність полягає в тому, що система контролю температури встановлюється на інжекторі, і відбувається нагрівання дросельної заслінки. Двигун карбюратора семи має більш спрощену систему охолодження, але вони працюють за тим самим принципом.

Заміна теплоносія в системі охолодження двигуна VAZ 2108, 2109, 21099

Здавалося б, проста процедура заміни охолоджуючої рідини (охолоджуючої рідини) в системі охолодження карбюратора або інжектора двигуна VAZ 2108, 2109, 21099 та їх модифікацій має деякі функції без знань, які ви можете отримати ряд проблем (для Наприклад, постійний перегрівання двигуна та вибивання кришки. Розширення резервуара). Тому ми проаналізуємо процедуру заміни їх обліку.

Необхідні інструменти для пристрою та запасних частин

Деталі про вибір антифриз або антифриз: «Виберіть теплоносій у системі охолодження автомобілів VAZ 2108, 2109, 21099».

Підготовчі роботи

Процедура заміни теплоносія системи охолодження двигуна VAZ 2108, 2109, 21099

Дікі старої теплоносної рідини.

Для цього ми вимикаємо пробку зливів радіатора. Злити рідину.

Виплки теплоносія з радіатора системи охолодження

Зніміть штепсельну вилку на блок циліндрів. Ми використовуємо ключ або голову для “13”. Злити рідину.

Вилководця з двигуна

Вийміть і вийміть пробку з розширювального резервуара

Після цього, від зливних отворів радіатора та блок циліндрів, він витік з трохи більш старої рідини.

Побудуйте труби радіатора рукою, щоб вигнати останню рідину, що залишилася.

Новий теплоносій

Ми вставляємо лійку в отвір розширювального резервуара і виливаємо через нього рідину. Вам не потрібно одразу заповнювати всю рідину. Налийте пару літрів, стисніть шланги системи охолодження. Кілька літрів, ми знову закриваємося. Таким чином повітря видаляється із системи. Повітря також вийде через видалений нагрівальний шланг карбюратора або труби дросельної заслінки. Коли з нього з’являється рідина, покладіть шланг назад і затягніть затискач.

Ми зупиняємо начинку рідини, коли вона досягає свого рівня в резервуарі для розширення між мінімум та максимальними знаками. Це норма.

Теги на розширюванні танка

Зі зниженням рівня в резервуарі розширення ми додаємо рідину і доносимо її до норми.

Ви можете попередньо провити його під потоком води і дути стисненим повітрям.

У той же час ми перевіряємо, скільки рівня в резервуарі розширення сильно піднімається (не більше ніж максимальна мітка), перевірте відсутність витоків з.під шлангів, своєчасність відкриття термостата. Після цього можна припустити, що робота над заміною теплоносія в системі охолодження автомобілів VAZ 2108, 2109, 21099.

Примітки та доповнення

Миття системи охолодження

Промивання системи охолодження є дуже важливою процедурою, оскільки саме ефективність охолодження двигуна Vaz 2107 залежить від цього. У той же час багато автомобілістів вважають за краще не промивати систему охолодження, а заповнити новий антифриз відразу після вилучення старого. Як результат, залишки старого антифриз змішуються з новою рідиною охолодження, що надзвичайно негативно впливає на його робочі характеристики. Ось чому перед тим, як виливати новий антифриз, настійно рекомендується промити систему охолодження двигуна. Це можна зробити як за допомогою води, так і за допомогою спеціальних композицій.

Промивання системи охолодження за допомогою води

Слід одразу сказати, що ця версія промивання доцільна лише тоді, коли під рукою немає хорошої промивання рідини. Справа в тому, що в звичайній воді є домішки, які утворюють масштаб. І якщо водій все.таки вирішив промити систему охолодження водою, то дистильована вода стане найкращим вибором у цій ситуації.

Промивання системи охолодження спеціальною композицією

Мити систему охолодження за допомогою спеціальної композиції є оптимальним, але в той же час дуже дорогий варіант. Оскільки засоби для чищення ефективно видаляють залишки жирового включення з системи, масштабу та органічних сполук. В даний час власники VAZ 2107 використовують дві.компонентні промивання рідини, до яких належать як кислоти, так і луг. Найпопулярніша. Lavr Liquid.

Послідовність промивання системи спеціальною рідиною

Послідовність промивання системи охолодження спеціальною композицією практично нічим не відрізняється від послідовності промивання води, про яку було сказано вище. Єдина відмінність. це час роботи двигуна. Цього разу необхідно уточнити (це залежить від складу вибраної рідини, що промивається, і обов’язково вказано на каністрі з промиванням).

Заміна антифризу VAZ 2113, 2114, 2115

У цій статті ми будемо поетувати процес заміни антифриз (теплоносій) на прикладі VAZ 2114, а також поговоримо про частоту заміни та необхідні інструменти для виконання такої роботи самостійно.

Частота заміни

Завод виробника призначає три умови для заміни рідини (залежно від того, що буде раніше):

 • Заміна OG проводиться кожні 80-100 тисяч кілометрів пробігу.
 • Рідину потрібно змінювати кожні 4-5 років, незалежно від пробігу.
 • Якщо колір рідини став коричневим, то його потрібно терміново замінити. Коли рідина втрачає колір, вона змінює свій хімічний склад, і вона негативно впливає на SBC та інші частини в системі охолодження, виготовленої з алюмінію.

Вибір охолоджуючої рідини

Ми рекомендуємо придбати червоний антифриз G12 у відомих виробників. Для повної заміни вам потрібно 7.5 літрів, на практиці він включає близько 7 літрів.

Інструменти та матеріали для роботи:

 • Брязкальця з брязкальцями;
 • Кінцева голова. десять, тринадцять;
 • Розширення;
 • Пляшка;
 • Контейнер для збору рідини;
 • Воронка.

Покрокова інструкція

 • Перед початком роботи відкрийте кран на плиті в кабіні. Це необхідно, щоб під час заміни рідина залишає радіатор плитки.
 • Встановіть машину на отвір. Далі відкрутіть кріплення двигуна та захист від корпусу. Болти під ключ на 10 та 13. Розташування болтів на фотографії нижче.

Закрийте генератор пляшкою та замініть контейнер для збору рідини.

Відкрутіть стік на радіатор і переконайтесь, що рідина потрапляє в контейнер для збору.

Для того, щоб рідина вийшла швидше, відкрутіть кришку розширювального резервуара для витоків повітря.

Відкрутіть болт, позначений на фотографії внизу, щоб осушити рідину з сорочок охолодження блок циліндрів. Перш ніж відкрутити болт, замініть контейнер для збору. Ми також рекомендуємо, щоб болт не був повністю відкручений, щоб зібрати всю рідину до максимуму.

Скрутіть зливний болт на блоці двигуна, а також пробку на радіаторі.

 • Вставте лійку в бак і налийте теплоносій трохи більше, ніж рівень.
 • Замінити під шлангом, який підходить для резервуара дросельної заслінки для збору рідини. Далі, натискаючи на шланги в нижче місцях, виганяйте повітря з системи.
 • Одягніть і зафіксуйте шланг до вузла дросельної заслінки. Далі додайте рідину до рівня та запустіть двигун. Після розігрівання двигуна до робочої температури додайте швидкість колінчастого вала до 2-3 тис. Тремором (зробіть це протягом 20-30 секунд). Заглушити двигун і дайте йому охолонути. Після охолодження, якщо необхідно, додайте рідини на рівні.

Чіткий процес заміни антифризу Vaz 2113, 2114, 2115 у цьому відео:

Ми підсумуємо

З вищезазначених інструкцій ми можемо зробити висновок, що процес заміни антифризу Vaz 2114 досить простий. Навіть початківець зможе самостійно замінити рідину та заощадити гроші на технічному обслуговуванні.

Частота заміни, що антифриз заповнити

За рекомендацією виробника замінити антифриз або антифриз на автомобілі Vaz 2107 необхідний на частоті разів на 2 роки або після пробігу 60 тисяч кілометрів. Якщо автомобіль працює в більш жорстких умовах, то доцільно замінювати його частіше-кожні 30-40 тисяч кілометрів.

Окрім рекомендованої частоти заміни теплоносія, є й інші причини, чому необхідно змінити рідину в системі охолодження автомобіля:

 • Втрата властивостей. Ви можете перевірити якість антифриз, що використовується за допомогою тестової смуги, яка продається в тих же місцях, де сама рідина. Опустіть смужку в резервуар для розширення, потім витягніть. Кольорова шкала входить із смужкою, згідно з якою можна буде зрозуміти, наскільки більше ви можете керувати автомобілем, перш ніж замінити охолоджуючу рідину.
 • Зміна кольору на червоний або червоний. Це означає, що іржа з’явилася в композиції.
 • Поява опадів, пластівців та щільних утворень.

У всіх випадках необхідно зробити не лише заміну, але й перевірити всю систему охолодження двигуна на наявність справності.

Як охолоджуюча рідина для Vaz 2107, ви можете використовувати хороший антифриз Lukoil. Або менш добре відомий, але високоякісний продукт Gazpromneft. Під час заміни ви також можете вилити антифриз, це краще з прийому G12, це безпечніше для всієї системи. Ви також можете використовувати оригінальний антифриз LADA G12, який підходить для всіх автомобілів цього виробника.

Як замінити теплоносій на VAZ 2109

У цій статті ми детально проаналізуємо, як висунути антифриз на VAZ 2109 та провести повну заміну. А також подумайте, як усунути витік.

Змініть антифриз або антифриз відповідно до порядку виробника або у випадку роботи автомобіля при низьких температурах. Будь.яка марка Tosola має певну температуру роботи, зі зменшенням, в якій може починатися процес його кристалізації. Щоб виконати роботу, нам потрібен підйом, перехід або спостереження.

Як змінити теплоносій

Важливий! Перш ніж розпочати процес заміни на VAZ 2109, необхідно відключити клем від акумулятора “-“.

Заміна повинна здійснюватися лише на охолодженому двигуні

Ви можете змінити охолоджуючу рідину лише на повністю охолодженому двигуні!

Сливовий процес

 • Щоб злити кулер, покладіть свою машину на горизонтальну ділянку. Якщо таких умов немає, то спробуйте переконатися, що автомобіль трохи вище.
 • Важіль керування нагрівачем рухається праворуч праворуч.

Положення важеля нагрівача

 • Видаліть модуль запалювання за допомогою кронштейна.
 • Відкрутіть і вийміть кришку бака. Відкрутіть кришку танка
 • Під пробкою отвору зливного отвору покладіть контейнер, об’єм якого повинен бути приблизно 10 літрів для зливання старого кулера.
 • Для того, щоб злити старий кулер, відкрутіть пробку, розташовану на балоні циліндра двигуна.
  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Відкрутіть пробку на блок циліндрів

 • Злийте старий теплоносій повністю.
 • Витріть двигун, якщо рідина ввійшла в нього.
 • Відкрутіть отвір для вилки, розташований на радіаторі, і злийте всю відпрацьовану рідину з нього в контейнер, що заздалегідь. Сливова пробка на радіатор
 • Бухтажний процес

  • Ми крутимо пробку зливних отворів, розташованих на радіаторі, і пробку на блок циліндра.

  Ми послаблюємо затискач, що тримає гострий підйомний шланг і відключіть його від притулку дросельної заслінки.

 • Шланг повинен проводити.
 • Налийте в резервуар новий кулер і зачекайте, поки він з’явиться в шлангу. Налийте приблизно 4-5 літрів.
 • Встановіть шланг назад до підгонки.
 • Встановіть затискач і затягніть його.
 • Ми наливаємо охолоджуючу рідину в резервуар для розширення, поки його рівень не підніметься до О, загалом слід залишити 7-8 літрів.
 • Щільно затягніть кришку бака.
 • Покладіть на своє місце модуль запалювання.
 • Запустіть машину і зігрівайте двигун до робочої температури.
 • Ми знущаємось і перевіряємо рівень антифриз.
 • При необхідності закінчіть. Рівень повинен бути в районі приблизно.
 • Чому це тече

  Дуже часто ви можете почути скарги, що кулер протікає у VAZ 2109. Є багато факторів, чому це відбувається, але ми зупинимось на основних:

  Миття системи охолодження

  Промивання системи охолодження є дуже важливою процедурою, оскільки саме ефективність охолодження двигуна Vaz 2107 залежить від цього. У той же час багато автомобілістів вважають за краще не промивати систему охолодження, а заповнити новий антифриз відразу після вилучення старого. Як результат, залишки старого антифриз змішуються з новою рідиною охолодження, що надзвичайно негативно впливає на його робочі характеристики. Ось чому перед тим, як виливати новий антифриз, настійно рекомендується промити систему охолодження двигуна. Це можна зробити як за допомогою води, так і за допомогою спеціальних композицій.

  Промивання системи охолодження за допомогою води

  Слід одразу сказати, що ця версія промивання доцільна лише тоді, коли під рукою немає хорошої промивання рідини. Справа в тому, що в звичайній воді є домішки, які утворюють масштаб. І якщо водій все.таки вирішив промити систему охолодження водою, то дистильована вода стане найкращим вибором у цій ситуації.

  Промивання системи охолодження спеціальною композицією

  Мити систему охолодження за допомогою спеціальної композиції є оптимальним, але в той же час дуже дорогий варіант. Оскільки засоби для чищення ефективно видаляють залишки жирового включення з системи, масштабу та органічних сполук. В даний час власники VAZ 2107 використовують дві.компонентні промивання рідини, до яких належать як кислоти, так і луг. Найпопулярніша. Lavr Liquid.

  Послідовність промивання системи спеціальною рідиною

  Послідовність промивання системи охолодження спеціальною композицією практично нічим не відрізняється від послідовності промивання води, про яку було сказано вище. Єдина відмінність. це час роботи двигуна. Цього разу необхідно уточнити (це залежить від складу вибраної рідини, що промивається, і обов’язково вказано на каністрі з промиванням).

  Заміна антифриз VAZ 2109

  Система охолодження розроблена з метою забезпечення стабільної роботи двигуна, яка виробляє багато енергії та постійно підвищує температуру.

  Охолоджуюча рідина. це певна композиція на основі алкоголю з добавками, які діють як кулер.

  Наповнення OG

  Що вибрати?

  Сьогодні, замінюючи охолоджуючі автомобілі на домашні машини, вони найчастіше говорять про антифриз. Але крім антифриз, антифриз активно використовується для більш сучасних машин.

  Для системи охолодження VAZ 2109 цілком можливо використовувати антифриз, а не антифриз.

  Різноманітність асортименту

  Враховуючи особливості кожного з представлених типів теплоносія, ви можете зробити певні висновки:

  • Якщо враховувати якісні характеристики, антифриз значно перевищує антифриз.
  • Антипсихот є більш практичним, якщо врахувати його адаптацію до нашого автомобіля. Його склад був розроблений з погляду на місцевий клімат, якість машин та дорожні умови.
  • Тосолу можна запитати від будь.якого зустрічного водія, що проходить повз, коли ваш Vaz 2109.
  • Характеристики антифризу досить достатньо для забезпечення нормальної функціональності.

  Практика показує, що переплати за антифриз для заповнення теплоносія в системі охолодження VAZ 2109 не має сенсу.

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Заміна

  Процедуру заміни антифриз можна розділити на чотири основні етапи:

  • Злити старої теплоносія;
  • Миття системи;
  • Наповнення нового антифриз;
  • Перевірка робочої спроможності CO.

  Тепер ми підемо окремо для кожного етапу.

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Розширювальний бачок

  Злити стару теплоносій

  • Для роботи вам знадобиться яма або перехід. У гаражних умовах це не проблема.
  • Почніть процедуру лише з холодного двигуна. Не наповнюйте нову охолоджуючу рідину, якщо ви лише втопили двигун пару хвилин тому. Інакше існує ризик тріщин у блоці циліндрів.
  • Вийміть мінус.термінал з акумулятора.
  • Замінити підготовлений контейнер об’ємом близько 10 літрів під машиною.
  • Видаліть кришку з резервуару розширення за допомогою.
  • Відкрутіть сливову штепсельну вилку з блоку циліндрів з головою.
  • Тримайте пробку так, щоб під тиском Coola він ніде не забирає її. Ви не повинні втратити такий елемент.
  • Коли вся рідина виходить, затягніть кришку.
  • Злийте охолоджуючу рідину зараз з радіатора, відкрутивши пластикову пробку. Рідина буде надходити в підготовлений контейнер.
  • Скрутити зливну кришку вручну. Інструмент тут не потрібен.

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Процедура сливи

  Промивання

  Якщо ви знайдете сліди забруднення в злиту антипсихот, рідина придбала іржавий відтінок, краще ретельно змити систему. Ігноруючи цю рекомендацію, новий антифриз триватиме довго, тому скоро вам доведеться змінити його знову.

  • Для прання використовуйте спеціальні композиції або звичайна вода. Краще використовувати дистильовану воду, але якщо ви дійсно хочете заощадити, візьміть воду з крана;
  • Рідина для миття системою через шию розширювального резервуара;
  • Запустіть двигун, підніміть невелику швидкість і дайте двигуну працювати близько 10 хвилин;
  • Утопіть двигун, повторно вирушайте процедуру зливів відповідно до інструкцій, які ви прочитали вище. Лише зараз система буде не антифриз, а промиваючою композицією;
  • Повторіть промивання, якщо це необхідно, поки вода, що виникає з зливних отворів, не стане чистою.

  Миття системи роботи. це лише рекомендація, а не обов’язкова процедура. Але ті, хто регулярно миє систему, стверджують, що вона працює надійнішим і довшим. Тож вирішіть, що робити.

  Заливання

  Щоб заповнити новий антифриз, вам не доведеться робити нічого складного. Вам потрібна лише спеціальна банка для поливу. Багато контейнерів, в яких продається антифриз, не особливо зручні для їх заповнення безпосередньо з них. Використовуйте воронку, щоб не пролити ог минулого.

  Надзвичайно важливо знати, наскільки антифриз у системі охолодження. Охолоджуюча рідина для VAZ 2109 Потрібен 7,8 літра. Тому антифриз слід придбати в контейнері на 8 літрів.

  • Візьміть банкнот, вставте його в шию розширювального резервуара. Тож ви не будете пролити дорогоцінні грам.
  • Перевірте, чи всі зливні пробки надійно затягнуться. В іншому випадку охолоджуюча рідина просто призведе до підлоги, і вам доведеться придбати нову охолоджуючу рідину.
  • Почніть поступово налийте новий антифриз.
  • Періодично зупиняються протягом 1-2 хвилин, щоб рідина встигла розподілити через систему.
  • Наповнюючи систему, налийте охолоджуючу рідину до середини рівня розширювального резервуара.
  • Далі, найголовніше. позбутися повітря, яке впало в систему охолодження.
  • Повітря накопичується у верхній трубі. Щоб витягнути його, вам просто потрібно кілька разів вичавити верхню трубу. Стисніть, поки не відчуєте, що всередині з’явилася рідина.
  • Доведіть систему охолодження. Для цього відкрутіть затискач за допомогою викрутки або 8.клавішного ключа, який утримує шланг зворотного струму до резервуару для розширення (повернення).
  • Тепер закрийте підходяще пальцем, на яке повернення надається, щоб повітря не могло там залишити.
  • Далі вам потрібно дути в резервуарі для розширення. Тільки уявіть, що ви намагаєтесь надути танк, як повітряна куля.
  • Отже, ви створите тиск, і теплоносія почне надходити з резервуару для розширення в Ко, і надлишок повітря вийде через повернення.
  • Як тільки антифриз починає витікати з повернення, процедуру можна зупинити.
  • Поверніть повернення на місце, затягніть затискач.
  • Підключіть задню частину акумулятора, закрийте кришку резервуара для розширення та перевірте якість виконаної роботи.

  Змініть антифриз на LADA 2109: Технологія та частота роботи

  Охолодження системи охолодження «дев’яти» двигуна «дев’яти». це закритий контур, через який робочий корпус насильно циркулюється. рідина (охолоджуюча рідина). Основними елементами ланцюга є розширювальний резервуар, два радіатори, відцентровий лоп’яний насос типу, термостат і труба.

  Коли варто подумати про заміну?

  Графік, затверджений виробником, вказує на те, що слід зробити заміну антифризу на VAZ 2109:

  • 1 раз кожні три роки, незалежно від пробігу;
  • Кожні 60 тисяч. км. запустити, незалежно від часу роботи.

  Доцільність операції є актуальною під час роботи плану ремонту та реставрації з елементами ланцюга «охолодження», підготовка до якої передбачає дренаж охолоджуючої рідини. Ці роботи включають заміну:

  • радіатор нагрівача або теплообмінника системи охолодження;
  • термостат;
  • розширення танка;
  • відцентровий насос;
  • Датчик температури тосоли.

  Досвідчені механіки не рекомендують відкласти процес зміни антифризів протягом тривалого часу. Втрата антикорозій та миючих засобів, зменшення щільності рідин може призвести до серйозних наслідків, які потребують значно великих інвестицій, ніж операція для заміни теплоносія.

  Необхідні аксесуари

  Робота операції для підтримки системи охолодження двигуна можлива, якщо є щонайменше 8 літрів спеціальної композиції. У службовій книзі фахівці LADA показують список підходящих охолоджуючих засобів:

  • Tosol Am;
  • “Lena Ozhk”;
  • “Лена-40”;
  • A-40m Tosol;
  • Spektrol антифриз;
  • Agip antifreeze додатково;
  • Glisantin g 03.

  Роль пристроїв. це відкритий ключ на “13”, викрутку та контейнер для осушення антипсихоти з об’ємом щонайменше 8 літрів.

  Технологія заміни Tosol за допомогою ін’єкційного ваза 2109 своїми руками

  Концепція заміни передбачає дренаж розробленої композиції за допомогою спеціальних отворів та заповнення системи новим антифризом. Дизайнери забезпечують два дихальні отвори в системі охолодження двигунів “Vaz”:

  Проведення заміни антифризу на двигунах VAZ 2109 неможливо без попереднього демонтажу модуля запалювання, розташованого на передній поверхні блок циліндрів:

  • Вийміть термінал “мінус” з акумулятора;
  • Від’єднайте дроти від свічок запалювання;
  • демонтувати блок живлення проводів модуля запалювання;
  • Відкрутіть болти, що фіксують модулі відносно блоку циліндрів та картки зчеплення;
  • послабити болт лівого верхнього кріплення передньої опори двигуна;
  • Принесіть кронштейн модуля з.під болта;
  • Зніміть модуль з проводами з відсіку двигуна.

  Дренаж дренується методом:

  • Відкрийте кран нагрівача;
  • Підключіть резервуар для розширення з атмосферою, відкрутивши кришку (в таких умовах забезпечується потік рідини з системи);
  • замінити контейнер і відкрутіть пробку в нижньому лівому куті радіатора двигуна, чекайте кінця потоку рідини;
  • Відкрутіть зливну гайку на балоні циліндра і злийте теплоносій з “сорочки”.

  До відома. Якщо врятована рідина брудна і багата різними включеннями, система повинна промитися звичайною водою:

  • Залишити отвори для осушення;
  • Налийте воду через розширювальну ємність і закрийте її;
  • запустити двигун на 3-4 хвилини;
  • заглушити і стікати.

  Операція повторюється, поки стічна вода не буде чистота.

  Виходячи всю рідину з системи, вона випливає:

  • Встановіть все зливне арматура назад;
  • Встановіть модуль запалювання у зворотній послідовності;
  • прив’язати “масу” автомобіля з акумулятором;
  • Вилийте новий антифриз через розширювальний бак (див. нижче технології наповнення);
  • Запустіть двигун протягом 1-2 хвилин;
  • Додайте теплоносій і закрийте резервуар для розширення;
  • Розігріти двигун, поки вентилятор охолодження не буде спрацьовано і не заглушити;
  • При необхідності додайте теплоносій до віртуальної середньої позначки (між мінімум і макс).

  Особливості технології заміни теплоносія

  Заміна рідини Процедура заміни вихлопних антифризу на VAZ 2109, загрозливий значним «підводним» каменем: у процесі заповнення системи новим композицією існує велика ймовірність пробок повітря. При першому нагріванні двигуна після заміни теплоносія необхідно контролювати температуру двигуна:

  • Температурна стрілка, орієнтована на CO.COCO, наближається до червоної зони, а вентилятор охолодження не працював, а холодне повітря з ударів плит.в системі, повітряна пробка;
  • Гаряче повітря надходить з печі, але вентилятор не працює при встановленій температурі (приблизно 105-107 градусів)-вентилятор несправний;
  • Рівень рідини в резервуарі, що розширюється, має тенденцію до збільшення.

  Правильна методологія заповнення системи рідиною допоможе уникнути появи пробки повітря:

  • Вилийте антифриз у розширювальний резервуар (дозволяється повне заповнення контейнера);
  • Від’єднайте подача шланга від нагрівання дросельної заслінки;
  • Додати композицію, оскільки резервуар для розширення спустошений;
  • У присутності потоку рідини рідини з нагрівання вузла дросельної заслінки покладіть шланг подачі Tosol (може знадобитися створити невеликий тиск у резервуар (один або два глибоких видихів у резервуарі достатньо);
  • Закрити танк.

  Коротко про заміну

  Процес заміни антифриз на двигунах Vaz 2109 проводиться або 1 раз кожні три роки, або 1 раз за 60 тис. KM, або (доцільно) під час ремонтних робіт з одиницями системи охолодження. Маршрут операції виглядає так:

  • Видаліть модуль запалювання (на моделях інжектора);
  • злити відпрацьований антифриз;
  • Відключення гострого подачі шланга до вузла дросельної заслінки (інжектора) або до карбюратора, налийте нову композицію через резервуар для розширення;
  • запустіть двигун протягом 1-2 хвилин;
  • Перевірте і, якщо потрібно, додайте антифриз;
  • запустити і зігрівати двигун до температури вентилятора (105-107 градусів);
  • Заглуніть двигун, огляньте систему на відсутність підтектів, якщо це необхідно. додайте антипсихот до середнього рівня.

  Системний пристрій охолодження

  Система охолодження рідини, закритого типу, з примусовою циркуляцією, система наповнюється охолоджуючою теплопроводкою A-40, що представляє водний розчин антифризного антифризу (концентрований етиленгліколь з антикорозійними та антипропінальними добавками). Щільність теплоносія А-40 становить 1,078–1,085 г/см 3. Охолоджуюча ємність 9,85 літрів. Щоб злити рідину, є два зливні отвори, закриті пробками: один отвір у нижньому резервуарі радіатора, другий у балоні циліндра з лівого боку.

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Мал. 27. Система охолодження:

  трубка видалення рідини з радіатора нагрівача та нагрівальна сорочка трубопроводу прийому; 2. труба, що постачає рідину в радіатор нагрівача; 3. обхід шланга; 4. випускна труба охолоджуючої сорочки; 5. живлення шланга радіатора; 6. розширення танка; 7. сорочка охолодження голови та циліндрового блоку; 8. пробна пробка радіатора; 9. радіаторна трубка; 10. фан.кожух; 11. вентилятор; 12. шків приводу насоса теплоносія; 13. видалення шланга радіатора; 14. ремінь приводу насоса та генератора; 15. насос теплоносія; 1b. шланг подачі теплоносія до насоса; 17. термостат.

  Для контролю температури теплоносія, в головці циліндра встановлений датчик, а вказівник на панелі приладів.

  Охолоджуючий рідинний насос. Насос відцентрового типу з чистим ременем з шківа колінчастого вала. На транспортних засобах VAZ-2105, VAZ-2104 та їх модифікаціями встановлено двигун теплоносія двигуна.

  Мал. 28. Охолоджуючий рідинний насос:

  вентилятор; 2. шківа; 3. накладання; 4. вал 6. зупинка підшипника; 7. підшипник; 8. масляна печатка; 9. Крильчатка; 10. тіло; 11. обкладинка; 12. чистий кріплення гайки.

  Радіатор. Радіатор встановлюється на двох гумових опорах (подушках) і кріпиться до передньої частини кузова з чотирма болтами. Він складається з верхніх і нижніх штампованих латунних резервуарів, двох рядів латунних труб та консервуваних охолоджувальних пластин. Шия затоки закрита пробкою і з’єднаний шлангом до розширювального резервуара. Зливна пробка загортається в нижній резервуар радіатора.

  Корка радіатора має впускний і випускний клапан, через який радіатор підключений шлангом до розширення резервуара. Вхідний клапан не натиснута до прокладки (зазор 0,5-1,1 мм) і дозволяє вивільнити та приймати теплоносій з розширювального бака при нагріванні та прохолодному.

  З 1988 року. Радіатори з алюмінієвими ядрами, виготовленими з двох рядів горизонтальних круглих алюмінієвих труб та алюмінієвих охолоджувальних плит, почали встановлювати на двигунах VAZ-2105, VAZ-2104. Двозавний радіатор з пластиковими резервуарами та форсунками для з’єднувальних шлангів. Один із танків має розділ. Радіатор знімається, серцевина кріпиться до резервуарів за допомогою герметизації гумових прокладок. Щоб підвищити ефективність охолодження рідини, алюмінієві охолоджувальні пластини штамповані виїмкою, а пластикові турбізатори у вигляді штопор вставляються в частину труб. Все це забезпечує турбулентний рух повітря та рідини в трубах.

  Потрібно пам’ятати, що використання води в системі охолодження як теплоносія не рекомендується з алюмінієвими радіаторами для виключення корозії алюмінієвих труб.

  Процедура заміни теплоносія в

  Перш ніж почати стікати старий теплоносій, необхідно покласти нагрівальний кран у крайньому правому положенні в кабіні автомобіля (кран відкритий). Відкрутіть пробку з розширювального резервуара та пробки затоки шийки радіатора.

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Розширювальний бачок

  Нижній кут радіатора знаходить пробку отвору зливного отвору, відкрутіть його і злийте рідину в попередньо попередньо підготовлений контейнер.

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  На старих радіаторах у стилі немає такого пробки. Замість цього, ключ до “30”, вам доведеться відкрутити датчик перемикача вентилятора. Також на блоці двигуна ми знаходимо ключ до “13”, ми відкрутили зливну пробку.

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Після того, як рідина об’єднається, ми підтягуємо пробки зливних отворів на місці. А щоб уникнути утворення пробного пробки в систему, ми розчиняємо затискач за допомогою викрутки та видалимо гумовий шланг із пристосування впускного колектора.

  Все, ви можете налити антифриз. Як тільки рідина починає текти з пристосування, ви можете покласти на нього шланг і затягнути затискач. Після цього повністю заповніть радіатор і затягніть вилку. Далі вилийте антифриз у розширювальний бак. Оптимальний рівень на 3-4 см над міткою Min.

  Запустіть двигун і розігріто до робочої температури. Потім знущаються і ще раз перевіряйте рівень охолоджуючої рідини. При необхідності додайте антифриз.

  Якщо система охолодження автомобіля забруднена, то її слід промивати водою або спеціальними засобами. Порядок промивання таке ж, як при заміні рідини. злити, вилити і розводити, запустити двигун на кілька хвилин і злити. І так кілька разів, поки ви не побачите, що чиста вода тече з радіатора та блоку двигуна.

  VAZ 2105 | Система охолодження

  Устройство системы охлаждения

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  1. трубка видалення рідини з радіатора нагрівача; 2. труба видалення гарячої рідини з головки циліндра в радіатор нагрівача; 3. обхід шланга термостата; 4. випускна труба охолоджуючої сорочки; 5. живлення шланга радіатора; 6. розширення танка; 7. охолоджуюча сорочка; 8. пробна пробка радіатора; 9. радіаторна трубка; 10. фан.кожух; 11. вентилятор; 12. шків; 13. видалення шланга радіатора; 14. ремінь вентилятора; 15. насос теплоносія; 16. шланг подачі теплоносія до насоса; 17. термостат

  Система охолодження. рідина, закритий тип, з примусовою циркуляцією рідини, з розширенням резервуара. Охолоджуючий рідинний насос керується шківом колінчастого вала з клиновим поясом 14.

  Вентилятор 11 має чотириразовий робочий колесо, яке прикріплено до маточини 5 (див. Мал. Поздовжній розріз насоса теплоносія) шків 8, виводиться з приводного ременя насоса.

  Термостат із твердим термічним наповнювачем має основні 9 (див. Мал. Термостат) та обхід 2 клапанів. Початок відкриття основного клапана при температурі теплоносія 77–86 ° C, хід основного клапана становить не менше 6 мм.

  Радіаторно-версія, трубчаста пластина, з двома рядами труб та сталевими підтяжними пластинами. У пробці 8 на шиї наповнювача є впускний та випускний клапан.

  Можливості налаштування системи охолодження VAZ 2107

  Ви можете підвищити ефективність системи охолодження VAZ 2107 різними способами. Хтось встановлює вентилятор з Каліни або Прітера на радіатор, хтось намагається краще зігріти салон, доповнюючи систему електричного насоса з ГАЗель, і хтось кладе силіконові труби, вважаючи, що двигун буде грітися швидше і круто. Однак доцільність такої настройки дуже сумнівна. Кулер Vaz 2107 сам по собі досить добре продуманий. Якщо всі його елементи працюють, двигун ніколи не перегрівається влітку, а взимку салон буде теплим і не ввімкнувши вентилятор плиту

  Для цього необхідно лише періодично звертати увагу на підтримку системи, а саме:

  • Налийте в двигун лише високоякісну теплоносій;
  • Змініть теплоносій кожні 50 тисяч. км пробігу з повним стоком і промиванням системи;
  • стежити за рівнем охолоджуючої рідини і, якщо необхідно, додайте його;
  • Коли цінний, ні в якому разі не змішувати антифриз антифриз;
  • Під час заміни несправних елементів використовуйте лише сертифіковані деталі високої якості.

  Таким чином, система охолодження VAZ 2107 досить надійна і проста. Тим не менш, їй потрібно періодичне обслуговування, яке навіть недосвідчений автомобіліст може виконати.

  Загальні характеристики системи охолодження VAZ 2107

  Двигун VAZ 2107 Усі моделі мають герметичну систему охолодження рідини з обов’язковою циркуляцією теплоносія (охолоджуюча рідина).

  Мета системи охолодження

  Система охолодження призначена для підтримки оптимальної температури живлення в процесі його роботи та своєчасного регульованого розряду з нагрівальних вузлів надлишкового тепла. Окремі елементи системи використовуються для нагрівання кабіни в холодний сезон.

  Параметри системи охолодження

  Система охолодження VAZ 2107 має ряд параметрів, що впливають на роботу та продуктивність живлення, основна з яких:

  • Кількість теплоносія. незалежно від методу подачі палива (карбюратор або інжектор) та об’єм двигуна на всіх VAZ 2107, використовується однакова система охолодження. Відповідно до вимог виробника, для його експлуатації (включаючи нагрівання кабіни), потрібно 9,85 л холодоагенту. Тому при заміні антифризу слід негайно придбати ємність на десять літерів;
  • Робоча температура двигуна. робоча температура двигуна залежить від його типу та об’єму, типу використовуваного палива, кількості швидкостей колінчастого вала тощо. С. Для VAZ 2107 це зазвичай 80–95 0 C. Нагрівання двигуна до робочого стану залежно від температури навколишнього середовища відбувається протягом 4-7 хвилин. У разі відхилення від цих значень рекомендується негайно діагностувати систему охолодження;
  • Робочий тиск теплоносія. оскільки охолоджувач VAZ 2107 запечатаний, а антифриз розширюється при нагріванні, тиск, що перевищує атмосферний засіб, створюється всередині системи. Це необхідно для збільшення температури кипіння теплоносія. Отже, якщо в звичайних умовах вода кипить при 100 0 С, то зі збільшенням тиску до 2 атм точка кипіння збільшується до 120 0 C. У двигуні VAZ 2107 робочий тиск становить 1,2–1,5 атм. Таким чином, якщо температура кипіння сучасних теплоносія при атмосферному тиску становить 120–130 0 C, то в умовах праці він збільшиться до 140–145 0 C.

  Несправності та перевірка термостата VAZ-2107

  Щоб з’ясувати експлуатацію термостата, слід перевірити, в якій температурі починає відкриватися головний клапан, а також хід цього пристрою. Оскільки сам термостат встановлений у непереборному випадку, ви можете просто зробити це лише за допомогою спеціального обладнання (наприклад, стенд BS-106.000).

  Найпростіша перевірка термостата VAZ-2107 може бути виконана безпосередньо автомобілем на дотик.

  У випадку робочого термостата після запуску холодного двигуна нижній резервуар радіатора не слід нагрівати негайно, а коли стрілка стрілки становить 3-4 мм від зони шкали, намальованої червоним, що відповідає 80– 80– 85 ° С на індикаторі температури теплоносія.

  Якщо радіатор починає нагріватися негайно, то це означає, що термостат не закривається. Якщо пізніше. його клапан чіпляється. Докази недостатнього ходу клапана, коли він не повністю відкривається, може подавати двигун потепління. У всіх випадках термостат повинен бути замінений.

  Охолоджуюча рідина

  Виробник рекомендує використовувати виключно Tosol як охолоджуючу рідину для Vaz 2107. Для непосвячених автомобілістів антифриз та антифриз. це одне і те ж. Антифриз зазвичай називають усіма охолоджуючими рідинами без винятку, незалежно від того, де і коли вони звільняються. Tosol. це свого роду антифриз, що виробляється в СРСР. Назва. це абревіатура з “технології органічного синтезу окремої лабораторії”. Усі охолоджуючі рідини без винятку включають етиленгліколь та воду. Відмінності полягають лише у типі та кількості додаткових антикорозійних, антипосильних та антиплейних добавок. Тому для Vaz 2107 назва кооперативу не має великого значення.

  Небезпека.це дешеві низькоякісні рідини, що охолоджують або відверті підробки, які нещодавно набули широкого розповсюдження та часто зустрічаються у продажу. Результат використання таких рідин може не тільки текти радіатором, але й відмову всього двигуна. Тому, щоб охолонути двигун, вам слід придбати теплоносія та добре підготовлені виробники.

  Вибір теплоносія для VAZ 2101. 2107

  Спочатку вам потрібно визначитися з типом теплоносія, а також кількості якого буде достатньо для автомобіля. Якщо є питання щодо кількості, відкрийте інструкції, йому потрібно 9.85 літрів, а це означає, що вам потрібно придбати 10 літрів антифриз або антифриз. Але вирішити, що краще антифриз або антифриз навряд чи можливо працювати. І тоді питання “що заповнити?Що. Антифриз або антифриз? Немає думки.

  Особисто я використовую антифриз. Він має кілька переваг, можливо придбати готове рішення, яке можна негайно використовувати. Або концентруйтеся і розбавляйте його дистильованою водою, в той час як потрібно спостерігати співвідношення 50 на 50. На сайті є стаття, на якій ми говоримо про антифриз, ви також можете переглянути інформацію в Інтернеті.

  За рахунок інструменту вам знадобиться:

  Ключ одиниці для “13”, викрутка, а також ємність, до якої витікає старий теплоносій (ключ також може бути корисним для “30”).

  Заміна термостата VAZ-2107

  По.перше, антифриз дренується з охолодженого двигуна. Прорізна викрутка, що має тонке лезо, або з круглими лайнером, послаблюйте затискач, прикріплюючи шланг до терморегулятора, що постачає антифриз з радіатора. Від’єднайте цей шланг.

  З поперечною у формі викрутки або кінцевою клавішею 8 мм, ослаблення затискачів, що кріплять шланги до труб блоку циліндра та насоса. Видаліть термостат шлангами.

  Відключіть шланги від труб термостата і покладіть їх на новий термостат. Замість того.

  Нижня труба термостата з’єднана з шлангом від радіатора. Підключіть решту шлангів. Усі затискачі затримуються. Вилити теплоносій. Запустіть двигун і перевірте відсутність витоків антитосу та функціонування нового термостата.

  Під час руху будь.який двигун має можливість нагріватися. Жоден виняток. це двигун VAZ 2106. При нормальній роботі всіх систем робоча температура двигуна повинна бути не більше 85. 90 %. Ви можете з’ясувати температуру за допомогою спеціального датчика, розташованого на панелі приладів.

  Для того, щоб двигун не перегрівався, забезпечується система охолодження. Він наповнений антифризом або антифризом, який циркулює всередині блоку циліндрів, охолоджуючи його. Ви можете розглянути систему охолодження більш докладно в цій статті.

  Етапи заміни теплоносія Vaz 2105

  Більшість класичних автомобілів LADA забезпечують стік від радіатора, а також двигун. Але перед затокою нового антифризу рекомендується промивати систему охолодження, щоб усунути домішки, що входять у нову рідину.

  Під час виробництва VAZ 2105 було створено велику кількість модифікацій, які були оснащені різними двигунами. Але на даний момент найпопулярнішими є бензинові версії у варіантах карбюратора, а також інжектора.

  Перш ніж почати замінити охолоджуючу рідину, щоб не опікувати, вам потрібно чекати, коли двигун охолоне повністю. Ви також повинні уникати антифриз або антифриз на шкірі, в очах та органах травлення, оскільки хімічний склад рідин токсичний.

  Охолоджуюча рідина

  До початку процедури зливів слід підготувати інструменти, контейнери для відпрацьованого антифризу, а також нові рідини для наступної бухти. Якщо захист встановлений під двигуном, його також можна видалити для зручності.

  Далі ми проводимо процедуру зливання рідини з Vaz 2105:

  Миття системи охолодження

  Якщо в злиту рідині або перехід від антифриз до антифризу є відкладення, систему слід промивати. Для цього вам потрібно виконати такі дії:

  • Через резервуар для розширення VAZ 2105 проливайте систему звичайною водою. Занахи повинні бути відкритими;
  • Затягніть зливну пробку і болт;
  • Заповніть систему промивання (ви можете використовувати Liqui Moly Kuhlerreiniger або промивати систему охолодження LAVR) дистильованою водою (6-7 літрів);
  • Запустити двигун. Розігріти до 90 градусів;
  • Залиште працювати в холостому ходу протягом 5-10 хвилин, залежно від забруднення системи;
  • заглушити. Нехай двигун охолоне приблизно до 60 градусів;
  • Злити промивання тих же дій, що і стара рідина;
  • Затягніть обидва пробки;
  • Налийте дистильовану воду, щоб промити систему охолодження;
  • Зробіть машину і розігріто до 90 градусів;
  • потонути і дайте охолонути до 60 градусів, стікати;
  • Повторіть точки 8, 9, 10 та 11, якщо це необхідно.

  Наливання без пробних проб

  Щоб заповнити нову рідину в систему охолодження, ви можете використовувати інструкції, описані в книзі для ремонту та роботи автомобілів. Але, роблячи це, пробні пробки дуже часто утворюються автомобілістами.

  Отже, перейдіть до правильної заповнення:

  Таким чином, затока теплоносія без утворення пробних проб. Залишається витерти розлиту антифриз і чекати охолодження двигуна. На вже охолодженій машині ми знову перевіряємо рівень в резервуарі для розширення і, якщо потрібно, додаємо.

  Система охолодження VAZ 2105

  4.12.1 Система охолодження Системний пристрій охолодження 1. рідина труба від радіатора нагрівача; 2. труба видалення гарячої рідини з головки циліндра в радіатор нагрівача; 3. обхід шланга термостата; 4. випускна труба охолоджуючої сорочки; 5. живлення шланга радіатора; 6. 4.12.2 Перевірка рівня та щільності рідини в системі охолодження правильність заправки системи охолодження перевіряється за рівнем рідини в резервуарі, який на холодному двигуні (при 15-200 ° C) бути на 3-4 мм вище, ніж мітка Min, застосована до резервуара для розширення. Попередження про використання домашніх миючих засобів неприйнятне. Уникати.

  4.12.3 Заправка заправляючої рідкої системи здійснюється при зміні теплоносія або двигуна після ремонту. Заправлення операцій у наступному порядку. Процедура виконання 1. Вийміть пробки з радіатора та з резервуара для розширення та відкрийте клапан нагрівача 2. Налийте теплоносій у радіато.

  4.12.4 Регулювання натягу схеми приводу насоса для перевірки натягу натягу приводного ременя насоса перевіряється його відхиленням між шківами та насосом або між шківами насоса та колінчастою валом. При нормальному натягу пояса відхилення А під силою 10 кг (98 Н) повинно бути в межах 10-15 мм, а відхилення В у приміщенні.

  4.12.5 насос для охолодження рідини, поздовжнє різання насоса теплоносія 1. корпус; 2. обкладинка; 3. гайка кріплення кришки насоса; 4. вентилятор; 5. шківа; 6. накладання; 7. ролик; 8. шків; 9. зупинка гвинта підшипника; 10. підшипник; 11. масляна печатка; 12. Крильчатка Киргизької Республіки.

  4.12.6 термостат 1. вхідна труба (з двигуна); 2. обхід клапан; 3. пружина пружини; 4. склянку; 5. гумова вставка; 6. вихідна труба; 7. пружина головного клапана; 8. сідло головного клапана; 9. головний клапан; 10. власник; 11. Регул.

  4.12.7 Видалення радіатора з процедури автомобіля для виконання 1. Злийте рідину з радіатора та блоку циліндрів, видаленням зливних вилків у нижньому резервуарі радіатора та на блок циліндрів; Відкрийте клапан нагрівача тіла та вийміть пробку радіатора з об’ємної шиї. 2. Від’єднайте від радіатора.

  Коментарі

  Експлуатація автомобіля

  1.0 Робота автомобіля 1.1. Початок двигуна 1.2 управління коробкою передач 1.3 автомобіль автомобіля 1.4 гальмування та парковка 1.5 Робота нового автомобіля 1.6 Налаштування кута сили запалювання 1.7 заходів заходи під час роботи автомобіля 1.8 Догляд за тілом 1.9 Зберігання автомобіля

  Обслуговування автомобілів

  2.0 Технічне обслуговування автомобіля 2.1 операції з технічного обслуговування

  3.0 Загальні дані 3.1 Технічні характеристики автомобілів 3.2. Управління 3.3. Одягання та нагрівання кабіни 3.4 рази затягування різьбових з’єднань 3.5 Інструмент для ремонту та обслуговування 3.6 Використовується паливо та мастила та оперативні рідини 3.7 Основні дані для коригування та управління

  4.0 Двигун 4.1 можливі несправності, їх причини та методи усунення 4.2 Видалення та встановлення двигуна 4.3 розбирання двигуна 4.4 Збірка двигуна 4.5 тестів на підставки двигуна 4.6 Перевірка двигуна на автомобілі 4.7. Циліндри блокують 4.8. Поршні та з’єднувальні стрижні 4.9. Колінчастий вал і маховик 4.10. Механізм головки циліндра та клапан 4.одинадцять. Вал розподілу та його привід 4.12. Система охолодження 4.13. Система мастила 4.14. Система живлення 4.15. Карбюратор 2105-1107010 4.16. Карбюратор 21051-1107010

  5.0 Передача 5.1. Зчеплення 5.2. Коробка передач 5.3. Cardan Gear 5.4. Задній міст

  6.0 шасі 6.1. Передня підвіска 6.2. Задня підвіска 6.3. Амортизатори

  7.0 керування керуванням 7.1 можливі несправності, їх причини та методи усунення 7.2. Перевірка, перевірка та коригування рульового управління 7.3. Механізм рульового управління 7.4 тягові та кульові суглоби механізму рульового управління 7.5 кронштейна важеля маятника

  8.0 гальм 8.1 можливі несправності, їх причини та методи усунення 8.2. Перевірка та регулювання гальм 8.3 педалі зчеплення та гальма 8.4 вакуумний підсилювач 8.5. Основний циліндр 8.6. Передні гальма 8.7. Задні гальма 8.8. Регулятор тиску заднього гальма 8.9. Гальмо стоянки

  Електричне обладнання

  9.0 Електричне обладнання 9.1 можливі несправності, їх причини та методи усунення 9.2 ланцюги, захищені запобіжниками 9.3. Акумулятор 9.4. Генератор 9.5. Стартер 9.6. Система запалювання 9.7. Освітлення та світловий сигнал 9.8. Звукові сигнали 9.9. Лобове скло 9.одинадцять. Вентилятор нагрівача.12. Контрольні пристрої 9.13. Система контролю клітин карбюраторів

  10.0 Тіло 10.1 можливі несправності, їх причини та методи усунення 10.2. Двері 10.3. Капот, кришка багажника, бампери 10.4. Скалення тіла, шайби лобового скла та голови фари 10.5 Панель пристроїв 10.6. Місце 10.7. Обігрівач 10.8. Ремонт рами кузова 10.9. Покриття лакакасу 10.10. Протикорозійна захист тіла

  одинадцять. Модифікації автомобіля

  одинадцять.0 Модифікації автомобіля 11.1. Особливості ремонту автомобілів VAZ-21051 та VAZ-21053 11.2. Особливості ремонту автомобілів VAZ-2104 та VAZ-21043 11.3 ВАЗ-21044 Автомобілі з системою вприскування палива 11.4. Пристрій центральної системи вприскування палива

  12.0 Електричні схеми 12.1 Інтерактивний електричний ланцюг VAZ-2105 12.2 Схема електричного обладнання VAZ-2104 12.3 Діаграма електричних з’єднань системи ін’єкцій 12.4 Схема з’єднання комбінації пристроїв 12.5 Схема суглобів контрольних світильників гальмівної системи 12.6 Схема включення очищувачів та шайби фари 12.7 Увімкнення вентилятора нагрівача.8 Схема увімкнення очищувача та шайби на лобовому склі 12.9 Схема включення індикаторів обертання та тривоги

  Проблема в резервуарі для розширення?

  охолоджуючої, рідини, 2101-vaz, 2107, теплоносія

  Він також може мати несправність

  Зверніть увагу на кілька моментів:

  • Чи є в резервуарі якісь тріщини?
  • Пробка вільно проходить повітря?
  • Затягування затискачів було надійно?
  • Рівень рідини в допустимі межі?

  Тільки відповідаючи на всі ці запитання, можна буде поговорити про те, чи є в резервуарі розширення вад. Якщо в ньому є тріщини, то антифриз просочиться через них. Ось причини температури. Інжектор або карбюратор. це не має значення, розширення танк повинен бути в ідеальному стані.

  Розслідування. вам постійно потрібно додати його, оскільки в резервуарі розширення рівень почне падати. Падіння рівня. це перший крок до перегріву. Спробуйте зберегти його між O і “хв”.

  У цьому випадку антифриз зазвичай розповсюджується відповідно до системи. Причини кипіння часто лежать у дрібницях. Наприклад, двигун кипить після того, як водій не відслідковує рівень антифризу.