Термін та способи заміни олії в АКПП Opel Astra H

У регламенті Opel Astra зазначено, що рідина в автоматичній коробці передач підлягає заміні кожних 60 тис. км, і її об’єм – 4 л. Усього ж коробка автомат Айстри вміщує 9 л. Для заливання підійде продукція відомих виробників з допуском GM 1940767 або Dextron 3 і вище.

Змінюється рідина повністю або частково. Багато автовласників стверджують, що часткова заміна не має сенсу, оскільки свіже мастило лише на якийсь час розбавляє стару олію, і через кілька тисяч кілометрів пробігу втрачає свої властивості. Тому більш актуальна, на їхню думку, повна зміна, яка робиться двома методами: витіснення вмісту коробки тиском або відкручування піддону коробки.

Часткова заміна олії в автоматі Opel Astra H

Часткова заміна рідини в АКПП Айстри. дуже проста процедура, не вимагає ні спеціальних навичок, ні обладнання. У середньому зливається, і відповідно заливається близько 3-3,5 л, але в регламенті вказано 4 л, краще придбати саме стільки.

Заміну олії в АКПП Opel Astra H потрібно проводити кожні 60 тис. км, але при їзді в міському трафіку мастило виробляє свій ресурс швидше, тому рекомендується міняти його кожні 30. 40 тис. км. До того ж у коробці встановлений фільтр, зміна якого виробником не передбачена, і доступна лише при розборі коробки. Чим частіше змінюється масло, тим нижче ймовірність того, що фільтр заб’ється.

Для заміни олії насамперед необхідно злити відпрацьоване мастило. Для цього треба підібратися до зливної пробки, яка знаходиться правіше, якщо дивитися на лобове скло, від зливного отвору двигуна. Спочатку треба підставити під злив тару, а потім відкрутити кришку шестигранником. Після того, як все зіллється, вона закручується, і нове мастило вливається через щуп вимірювання рівня рідини в АКПП. Далі потрібно проїхати на машині деякий час, щоб автомат Айстри прогрівся до робочої температури, і заміряти рівень ще раз, при необхідності залити ще.

Заміна олії АКПП Opel Astra H

Заміна масла в автоматичній коробці перемикання передач Opel Astra H: чим ризикує автовласник при несвоєчасній зміні, як вибрати та провести процедуру своїми руками.

Навіщо проводити заміну олії в АКПП Opel Astra H

Автоматична коробка передач – один з найбільш примхливих елементів Opel Astra H, особливо при водінні в екстремальних умовах: міський трафік, що включає пробки і прискорення від світлофора до світлофора, зміна клімату, агресивна їзда. Коробка перегрівається, масло піниться і втрачає свої антифрикційні та обволікаючі властивості, тому проводити зміну рідини в АКПП Opel Astra треба при кожному технічному обслуговуванні, або частіше.

Несвоєчасна заміна загрожує автоматові Айстри серйозними наслідками. Олія перестає змащувати деталі, випадає в осад, з’являються пластівці. Металеві частини починають тертися одна об одну без будь-якого мастила. Це спричиняє перегрів та деформацію фрикціонів та інших деталей. А ремонт АКПП, як відомо, один із найдорожчих в авто.

Повна заміна олії в АКПП Opel Astra H

Повна зміна в автоматі Айстри можлива, і багато автолюбителів рекомендують робити саме її, замість часткової заміни. Обґрунтовано такі рекомендації тим, що Opel не передбачав використання Айстри в екстремальному режимі, коли протягом року температура різниться на десятки градусів, а щільний трафік змінює порожні траси по кілька разів на день. У такому режимі деталі коробки Айстри працюють під різним навантаженням, і через це сильно зношуються.

READ  Заміна олії в МКПП Hyundai Accent

Таку заміну можна зробити самому, але краще довірити цю роботу майстрам сервісу Opel.

Для самостійної зміни потрібно близько 9 л олії, залежно від того скільки зіллється, і прокладка піддону коробки.

Для заміни всього масла в АКПП Айстри своїми руками, потрібно підібратися до піддону коробки, і відкрутити його. Слід бути обережним, тому що відразу вся рідина, що знаходиться в коробці, бризне зі стиків. Далі з кришки піддону коробки треба віддерти залишки гумової прокладки, укласти новий ущільнювач і прикрутити назад. Потім крізь отвір щупа заливається нова олія. Після того як все готово, розігріти коробку Айстри до робочої температури, і перевірити рівень ще раз.

Крім такого способу, у сервісі заміну роблять за допомогою спеціального пристрою, який нагнітає тиск через паз для щупа, і через зливну пробку йде відпрацьована рідина.

Не варто нехтувати заміною олії в коробці Айстри, так як ремонт коробки може обійтися дуже дорого. Інтервали та методи заміни варто розраховувати від умов експлуатації та стилю водіння.

Заміна олії в АКПП на Opel Astra інструкція з фото

Заміна олії в АКПП Opel Astra у офіційних дилерів відбувається за методом повного витіснення. Процедура відбувається за допомогою спеціальної установки, яка під тиском витісняє стару олію, замінюючи новою. Але при такому методі потрібно понад 10 літрів олії для АКПП. Бюджетніший метод часткової заміни трансмісійної олії Opel Astra простий до неподобства. Про що ми поговоримо трохи нижче. Але в будь-якому випадку виробник в автоматичних коробках AISIN вимагає використовувати олію ATF Mobil 3309 або оригінал Opel 19 40 771.

Виробник вимагає міняти масло в АКПП Opel Astra раз на 60 тисяч кілометрів або раз на 4 роки, що швидше настане. Але при важких умовах експлуатації заміна олії в автоматі повинна проводитись раз на 2 роки.

Для заміни олії в АКПП Opel Astra власними силами вам знадобиться яма чи естакада. Власне сама олія ATF. Шестигранник на 10, яким потрібно буде відкрутити зливну пробку, ємність для старої олії. Вирву з тонкою трубочкою готуємо заздалегідь, без неї залити нову олію не вийде. Нову олію необхідно буде залити в отвір, куди вставлено щуп перевірки рівня олії. Без вирви певного розміру туди не підібратися. Зазвичай при частковій заміні зливається не більше 3 літрів старої олії, майте це на увазі, при купівлі свіжої трансмісійної рідини.

Знімаємо захист двигуна та відкручуємо зливну пробку. Розташування пробки в АКПП дивимося на фото далі.

При зміні масла, для зливної пробки потрібно установити нову ущільнювальну шайбу з оригінальним номером Opel 07 05 487.

Обов’язково вимірюємо весь обсяг злитої олії. Саме стільки ж нам необхідно залити назад у коробку. Для цього нам і знадобиться вирва. Виймаємо щуп та заливаємо свіжу рідину.

Після прогріву коробки необхідно перевірити рівень олії в АКПП Opel Astra за допомогою шупа, при необхідності доливаємо ще трохи.

Зливши стару олію можна судити про стан самої коробки. Якщо масло істотно змінило колір і стало відверто брудно коричневим із запахом гару, то швидше за все масло не змінювали давно, або умови експлуатації коробки досить суворі. У будь-якому випадку, заміна олії в АКПП Opel Astra (нехай навіть часткова) набагато дешевше за ремонт і заміну всієї коробки.

Рівень та стан

Кожен автовласник зобов’язаний стежити за рівнем олії у двигуні та коробці передач. Для цього автовиробники передбачили спеціальні щупи. У випадку з автомобілем Opel Astra H масляний щуп АКПП розташовується в підкапотному просторі. Через його отвір виконуються перевірка рівня та заливка свіжої трансмісійної рідини. Щоб оцінити поточний рівень, достатньо витягти щуп, протерти його, встановити назад та повторно витягнути. По слідах масла на вимірнику рівня ви зможете дізнатися, скільки орієнтовно масла зараз в автоматичній коробці передач.

READ  Де знаходиться номер двигуна на Матізе

Опель Астра h замена масла в АКПП (часть 1)

З того ж щупа можна капнути олією на звичайну паперову серветку. Якщо масло погано вбирається, має нехарактерний колір, запах і сліди домішок, це говорить про знос складу та необхідність його заміни. Перед кожною тривалою поїздкою не забувайте перевіряти рівень оливи в коробці. Оскільки “Opel Astra H” не може похвалитися найнадійнішою АКПП, за її станом доводиться стежити ретельніше. Якщо перевірка рівня олії в АКПП показала, що «Astra H» відчуває дефіцит трансмісійної рідини, або сам склад зносився, тоді краще не відкладати, а найближчим часом провести процедуру заміни.

Вибір олії

Процедуру заміни трансмісійної рідини в АКПП на Астрі можна виконати частково або повністю. Незалежно від обраного методу, для початку слід придбати відповідне мастило. Як і скрізь, виробник в особі компанії Opel рекомендує заливати лише оригінальну трансмісійну олію в коробку передач. Але проблема цієї олії в тому, що її важко знайти на ринку, а ціна досить висока. Тому більшість автовласників намагаються знайти альтернативні варіанти.

Найголовніше, щоб в автоматі використовувалися рідини, що відповідають допускам:

 • Dextron 3;
 • GM 1940767 і вище.
олії, акпп, opel, astra

Стосовно конкретних марок і найменувань, то для АКПП, встановлених на Opel Astra H, підійдуть наступні трансмісійні масла:

 • Opel 1940771 (це оригінальна олія);
 • ATF 3309 від Mobil;
 • Top Tec ATF виробництва Liqui Moly;
 • Multi ATF від

Якщо ви збираєтеся частково міняти масло в автоматичній коробці автомобіля «Opel Astra H», тоді купуйте близько 5 літрів. Для повної заміни використовується близько 10 – 12 літрів. Об’єм коробки складає 4 літри. Але для повної заміни потрібно щонайменше 9 літрів. Взявши менше, ви не зможете повноцінно замінити робочу рідину. Яку олію використовувати, вирішуйте самі. Головне, щоб олія відповідала АКПП автомобіля «Opel Astra Н» за допусками, і мала досить високу якість. Якщо є можливість, витратите гроші на оригінальний склад.

Періодичність

Автоматична коробка передач на Opel Astra H досить примхлива, як і основна частина АКПП, незалежно від авто. Особливо важливо приділяти їй особливу увагу при експлуатації в складних умовах. Сюди відносять:

 • постійний трафік;
 • короткі подорожі;
 • зміна кліматичних умов;
 • різкі прискорення та гальмування;
 • агресивний стиль водіння та ін.

Замена масла в Акпп / Opel Astra H

При таких впливах виникає перегрів коробки, усередині якої починається процес спінювання олії. Через це термін його служби помітно скорочується, необхідна заміна олії в коробці автомат. Чим довше ви експлуатуєте авто на одному трансмісійному маслі, тим більше воно втрачає свої обволікаючі та антифрикційні властивості. Якщо затягнути із заміною масла в коробці, тоді ваша «Astra H» зіткнеться із серйозними та дорогими поломками.

Те, як часто потрібно міняти масло, безпосередньо залежить від цілого ряду факторів. Особливо негативно на стан рідини впливають агресивні умови експлуатації. Згідно з офіційним регламентом, на автомобілі Astra H заміна трансмісійної рідини в коробці здійснюється кожні 60 тисяч кілометрів. Але фактична періодичність відрізняється від рекомендованої. Зазначений у мануалі проміжок орієнтований практично ідеальні умови експлуатації автомобіля «Opel». Тому реальний термін між зміною олії в АКПП становить 30 – 40 тисяч кілометрів пробігу. Деякі роблять це і кожні 20 – 25 тисяч кілометрів. Враховуйте індивідуальні нюанси вашого автомобіля «Astra H».

олії, акпп, opel, astra

Другий метод

Тут, крім зливу олії за допомогою зливної пробки, потрібно позбавитися рідини в маслопроводі АКПП. Така методика дозволяє зробити заміну продуктивнішою, оскільки зливається більша кількість мастила. Для заміни потрібно близько 5 літрів нової ATF. Але це все одно не дозволяє злити усі 100% відпрацювання. Але продовжує термін служби автомобіля до наступного ТО. Зміна робочої рідини другим методом виглядає так:

 • Через пробку зливу видаляється максимально можливу кількість відпрацювання. Через отвір масляного щупа АКПП залийте свіже мастило.
 • Зніміть перший шланг АКПП. Він знаходиться зверху та утримується на пружині-засувці. Підтягніть її викруткою, щоб демонтувати. Тепер легко знімається сам шланг.
 • Під шланг поставте порожню тару, щоб у неї поступово зливалося відпрацювання.
 • Паралельно потрібно завести двигун. Це дасть сильніший натиск і збільшить кількість злитої олії. Як тільки зі шланга потече вже чисте, нове мастило, зупиняйте двигун.
 • Поверніть демонтований шланг на його місце. Тільки простежте, щоб на ньому залишився ущільнювач у вигляді тонкого гумового кільця. Якщо ви втратили або воно зносилося, встановіть новий ущільнювач. Інакше витоку через шланг не уникнути.
READ  Як поставити ремінь ГРМ на Kalina

При заливанні нової рідини намагайтеся не переливати і не заливати в АКПП дуже мало суміші. Щоб не помилитися з кількістю, виміряйте обсяг злитого відпрацювання і залийте в картер трохи менше цієї кількості. Потім у міру потреби долиєте ще трохи. Запустіть двигун, перевірте рівень олії по щупу. Зараз спирайтеся на бік з мітками, де вказано 20. Коли двигун прогріватиметься, рівень почне поступово підвищуватися. Бажано проїхати близько 20 км. Так все прогріється до рівня. Потім треба заїхати назад у гараж. Вставте в картер щуп, але тепер відштовхуйтеся від показників рівня на стороні 80. Якщо бачите нестачу олії, долийте ще трохи рідини.

Якщо олії виявилося занадто багато, обов’язково зайве злийте. Інакше виникнуть проблеми при подальшій експлуатації автомобіля.

Інструменти та матеріали

Для самостійного виконання роботи із заміни масла в автоматичній коробці передач вам знадобиться певний набір матеріалів та інструментів. До основних компонентів відносять:

 • свіже трансмісійне масло;
 • ємність для зливу відпрацювання;
 • шестигранний ключ на 10;
 • прокладання зливної пробки;
 • масляний фільтр АКПП;
 • захисний одяг;
 • яма, естакада чи витяг.

Власники Opel Astra H в КПП змінюють трансмісійні рідини декількома способами. Розглянемо кожен із них. Так ви точно знатимете, яка заміна масла підходить у вашому випадку, і що слід враховувати при виборі того чи іншого методу.

Перший метод

Коли Astra має невеликий пробіг або знаходиться в хорошому стані, підійде метод часткової заміни трансмісійної рідини в автоматичній коробці передач. Для такої процедури вам потрібно виконати кілька простих дій:

 • під автомобілем розташовується пробка зливного отвору масляного картера АКПП;
 • пробка знімається шестигранним ключем на 10 мм;
 • під пробку підставляється порожня тара, куди після викручування пробки зливається відпрацювання;
 • через отвір для щупа АКПП заливається свіже мастило.

За допомогою такого методу вдається позбавитися приблизно 3 літрів старої трансмісійної олії. Стільки ж ви заливаєте назад через горловину. Теоретично частково оновленої рідини вистачить на 25-40 тисяч кілометрів пробігу. Але краще робити це наступного разу не пізніше за проходження 30 тисяч кілометрів. Для нових автомобілів такий варіант підійде. Але при сильному зносі суміші в АКПП від часткової заміни особливого користі не буде.

Як змінити трансмісійну олію в АКПП автомобіля «Opel Astra H»

Кожен витратний матеріал підлягає періодичній заміні. Тимчасовий проміжок між цими процедурами залежить від автомобіля, рекомендацій автовиробника та умов експлуатації транспортного засобу. На автомобілях Opel Astra H встановлюють механічні та автоматичні коробки передач. Автомат забезпечує більший Comfort, оскільки усуває необхідність працювати з педаллю зчеплення під час перемикання передач. Так водій краще зосереджується на дорозі, не відволікаючись зайвий раз на ручку коробки. Щоб машина працювала ефективно, не доставляючи проблем з автоматом, слід вчасно та правильно змінювати трансмісійну олію. Велику роль відіграє те, які олії заливати в АКПП на “Opel Astra H”.