Заміна задніх гальмівних колодок на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Гальмівні колодки. в автомобілях класичного сімейства, всього колодок за рахунок яких здійснюється зупинка автомобіля перебувати 8 штук, тобто 4 спереду і 4 ззаду, але коли дані колодки стають непридатними, то автомобіль починає гірше зупинятися, а так само з’являються інші сторонні звуки вам не будуть приємні, тому гальмівні колодки потрібно вчасно змінювати, а про те, як це зробити ви сьогодні дізнаєтеся в даній інструкції щодо заміни гальмівних колодок на автомобілях класичного сімейства.

Примітка! Для того щоб замінити дані колодки, вам потрібно буде запастися: Штангенциркулем якщо є можливість, а так само набором гайкових ключів в якому будуть знаходитися ключ на 8 і ключ на 17 ще вам потрібно буде взяти з собою борідок і викрутку, а так само напильник, близько двох монтажних лопаток та пасатижі! (Можливо ще знадобитися наждачний папір)

Де знаходяться задні гальмівні колодки? Якщо автомобіль буде повністю укомплектований, то всі колеса будуть на своєму місці і т.д. То задні колодки вам побачити практично і не вдасться, тому що вони знаходяться під самим барабаном а якщо бути точнішими, то всередині нього, тому щоб вам колодки можна було розглянути, тоді вам потрібно буде спершу зняти одне із задніх коліс і після чого зняти сам баран і лише тоді ви побачите перед собою гальмівні колодки.

Коли потрібно міняти задні гальмівні колодки? Їх потрібно міняти в тому випадку, якщо товщина накладки (Накладка вона присутня на самій колодки і тільки вона здійснює гальмування автомобіля) стала менше 1.5 мм, але щоб це зрозуміти яка там товщина стала, вам звичайно ж потрібно буде зняти барабан і тільки після цього поглянути на товщину самої накладки (Накладка на фото нижче, щоб ви просто розуміли була вказана червоною стрілкою, а синьою стрілкою вказаний корпус колодки).

А інакше хіба не зрозуміти коли колодки стали непридатними, запитаєте ви? Так то можна, а саме першими ознаками зносу колодок буде поскрипування при натисканні на педаль гальма, яке виходитиме з задньої частини, згодом дане поскрипування може переростати в сильніший звук і зрештою якщо на це не звертати жодної уваги, то може початися сильний скрегіт метал про метал, це і буде говорити вам про те, що швидше за все в цьому винні саме колодки.

Примітка! У тому випадку якщо у вас відбувається аналогічна ситуація, але тільки скрегіт йде з передньої частини при гальмуванні, тоді це буде говорити про те, що заміни у вас потребують передні гальмівні колодки, про те як їх замінити, читайте в статті під назвою: «Заміна передніх колодок»!

Та ще що, якщо коли ви знімете старі колодки з автомобіля, або ж дістанете нові з коробки, то обов’язково їх огляньте і якщо ви виявите на них замаслювання самої гальмівної накладки, сама дана накладка якщо буде відходити від корпусу, а також якщо на цієї самої накладки ви виявите сколи і різного роду тріщини, то в такому випадку дана колодка потребує заміни і подальше її використання не має жодного сенсу.

Як замінити задні гальмівні колодки на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Примітка! Перш ніж ми почнемо скажемо вам пару слів, обов’язково пам’ятайте завжди одну річ, а саме те, що заміну задніх колодок потрібно здійснювати з вниз опущеним ручником, а також замінювати гальмівні колодки на нові потрібно обов’язково з обох боків автомобіля, допустимо хочете ви в передній частині замінити колодки, тоді вам доведеться замінити всі чотири колодки які йдуть на обидва колеса, аналогічна ситуація буде і із задніми колодками.

Щоб у вас не виникало надалі питань, то пояснимо одразу чому так потрібно робити! Вся справа в тому, що коли ви зробите заміну тільки на одній стороні, можливо таке, що ці колодки виявляться більш жорсткими або через те, що вони нові і на них немає ніякого нагару, є велика ймовірність того, що вони будуть краще гальмувати ніж попередні. колодки (Чим відпрацьовані), тому якщо в якійсь екстреній ситуації вам доведеться натиснути різко на педаль гальма, то швидше за все вам автомобіль просто занесе і внаслідок чого наслідки можуть бути різними, тому як говорити самі, треба воно вам це чи ні!

І ще дещо, заміна самих колодок проводитися тільки при знятому колесі, тому якщо ви не знаєте як його потрібно правильно знімати, тоді прочитайте докладну статтю зі зняття колеса з автомобіля! (Про те, як зняти колесо, див. у статті: «Заміна коліс на автомобілі»)

Зняття: 1) На початку операції, вам потрібно буде дістатися як вже було сказано трохи раніше до самих колодок, а для цього вам потрібно буде зняти гальмівний барабан для того, щоб забезпечити доступ. (Про те, як зняти барабан, див. у статті: «Заміна гальмівного барабана на ВАЗ»)

2) Відразу після того як барабан у вас буде знятий, ви побачите перед собою ось таку картинку яка зображена на фотографії трохи нижче, після побаченого у вас дана гальмівна система називатиме її так, швидше за все буде дуже сильно забруднена, а це недобре Але що ж зробити в таких умовах працює даний гальмівний механізм, загалом візьміть якусь не потрібну ганчірочку і нею очистіть весь гальмівний механізм від бруду, включаючи і самі колодки тому що можливо вам навіть і змінювати їх не доведеться (Якщо їх товщина виявиться набагато товщі 1.5 мм, то міняти нічого не має сенсу, крім тих випадків коли колодки ви купили китайські і навіть при нормальній товщині гальмівних накладок вони все одно не зупиняють ваш автомобіль).

Примітка! До речі якщо у вас буде, тоді замість ганчірки спробуйте використовувати якусь щітку, оскільки їй можна набагато швидше очистити весь механізм від бруду.!

Та ще який, не очищайте не в жодному разі гальмівну систему сильними розчинниками, а також бензином або ще чим не будь у цьому начебто, просто акуратно пройдіть щіточкою ось і все!

3) Далі ви зверху побачите невелику пружинку, так ось цю пружинку потрібно буде повністю зняти, а для того щоб її можна було зняти спробуйте рукою або за допомогою спеціального інструменту, наприклад за допомогою викрутки, або пасатижами відстебніть спочатку кінчик цієї пружини від одного кінця, а потім виведіть її із зачеплення з іншого кінця і внаслідок чого повністю зніміть.

4) Після чого ви виявите на обох колодках в самій середині на кшталт двох болтів які її кріплять, насправді це взагалі дещо інше, але це дещо інше дійсно зміцнює колодки, а називаються вони чаші, так ось візьміться рукою за цю маленьку хащу. і злегка натисніть на неї і після чого поверніть за годинниковою стрілкою на 90 градусів і внаслідок чого витягніть її з отвору.

Примітка! До речі, поки ви не почали знімати цю чашу, на зворотному боці рукою розшукайте якийсь стрижень, так от притримуйте його рукою щоб він не загубився і тільки після цього витягніть чашу з отвору!

5) Потім в цьому ж місці де знаходилася чаша буде встановлена ​​ще притискна пружина, яку теж потрібно буде зняти, за нею буде знаходитися нижня чаша і в самому кінці ви побачите стрижень притискної пружини, всі ці деталі повністю знімайте так як вони заважатимуть зняттю колодки. (На фото показано тільки як відбувається зняття нижньої чаші, а стрілкою вказаний той самий стрижень, який так само потрібно буде зняти)

6) Потім акуратно зніміть передню гальмівну колодку, але тільки врахуйте той факт, що передня колодка з задньої кріпитися ще за допомогою нижньої пружини, так коли зніміть передню колодку акуратно піднесіть її ближче до задньої колодки і вже там повністю зніміть нижню пружину. із зачеплення.

7) Тепер рукою ще зніміть розпірну втулку, щоб вона нам не заважала.

READ  Заміна передніх колодок Skoda Octavia а5

8) Після того як передня колодка у вас буде знята, так само зніміть і задню колодку, тобто спершу витягніть з отвору ту саму чашку яка зміцнює колодку, під чашкою притискну пластину, нижню чашку та інші деталі, що залишилися, теж зніміть і відкладіть убік і потім повністю зніміть задню колодку. (Коли зніматимете, вам буде заважати наконечник стоянкового троса який входить у зачеплення з колодкою, на фото він ще вказаний синьою стрілкою, так його просто від’єднайте від колодки і залиште просто висіти, а саму колодку тим самим повністю зніміть)

Примітка! Ви вже звернули увагу на фото зверху, а саме на той самий стрижень, який вказаний стрілкою? Загалом для задньої колодки його сенсу не має знімати, та й якщо ви його зніміть то потім щоб встановити його назад вам знадобиться дуже багато часу, тому що встановлюється він дійсно дуже трудомістко так як розташований у незручному місці! (Якщо ви все ж таки зняли стрижень, то нахвилюйтеся і читайте інформацію далі дотримуючись усіх пунктів, там де треба ми вже написали як цей стрижень можна буде вставити назад)

9) Тепер переконайтеся був сенс знімати колодку чи ні, для цього візьміть в руки штангенциркуль і їм виміряйте в декількох місцях товщину самої гальмівної накладки, як уже говорилося трохи раніше товщина не повинна бути менше 1.5 мм, інакше колодка підлягає заміні.

10) Після того як переконаєтеся і вирішите все ж таки колодку міняти (Хтось прийме інше рішення, ну ми підемо далі за сценарієм, вити треба ж пояснити як дана річ замінюється), беріть спершу в руки тонкі пасатижі і ними розшплінтуйте палець (Цифра 1). на якому знаходиться важіль гальма стоянки, а після розшплінтівки зніміть шайбу (Цифра 2), потім зніміть сам важіль (Цифра 3) і в кінцевому підсумку зніміть сам палець (Цифра 4).

Примітка! Всі деталі які ви зняли прочитавши пункт 10, відносяться до деталей гальма стоянки в народі званого ручника, так ось всі ці деталі в зворотному порядку зняття вам потрібно буде встановити на нову колодку, для того щоб ручник працював при піднятті його!

Установка: 1) Перш ніж ми почнемо, буквально кілька пунктів присвятимо інструкції по встановленню стрижня задньої колодки, так ось якщо ви зняли цей стрижень і не знаєте його як встановити на своє місце, то перше що вам потрібно буде зробити так це взяти дріт буквально на 20-30 см, ось наприклад щось на кшталт такої яка вказана на фото нижче: (На фото дріт вже прив’язаний до стрижня)

Примітка! Установку даного стрижня можна так само зробити і без дроту, ну тоді це буде не зручно але все ж таки спробувати варто якщо дроту немає при собі, трохи нижче розглянуті обидва варіанти!

2) Перш ніж далі приступати до встановлення заднього стрижня, подивіться на фото нижче, через який отвір його потрібно вам буде засовувати туди.

3) Тепер якщо у вас немає дроту, тоді засуньте стрижень у цей самий отвір, який вказано стрілкою на фото вище і після чого підтримуючи даний стрижень внизу рукою, просуньте його до самого кінця, поки він не увійде в отвір на щиті гальма.

Замена задних тормозных колодок ваз классика

4) А якщо у вас все ж є дріт, тоді на неї прив’яжіть як показано на картинки в пункті 1 стрижень і після чого просуньте цей дріт через обидва отвори, а саме через отвір у кронштейна поперечно тяги (Отвор це вказано стрілкою в пункті 2), а також потім просуньте її через отвір у щиті і потягнувши за один кінець дроту, засуньте стрижень на те місце де він був встановлений раніше, приклад засунутого стрижня показано на маленькому фото нижче.

Примітка! Коли стрижень буде встановлено так, як треба, відразу ж після цього відв’яжіть і приберіть дріт щоб не заважала!

5) Слідом коли стрижень буде встановлений на своє місце (якщо ви його раніше знімали), перейдіть до перевірки підтягнутості чотирьох гайок які кріплять щиток гальма до балки, якщо потрібно буде обов’язково їх підтягніть, а момент затягування цих гайок такий 41,6-51 ,4 Н·м (4,2-5,2 кгс·м).

Примітка! До речі ці гайки можна буде дуже легко підтягнути провертаючи фланець, загалом цей самий фланець на фото нижче вказаний стрілою, він повертаючи, якщо вам треба повернути його до суміщення з самими гайками і після чого просунувши через отвори у фланці наприклад подовжувач з накидною головкою. затягніть всі гайки до потрібного моменту і так ці гайки потрібно ще закручувати хрест-навхрест, тому врахуйте це!

6) Тепер за допомогою наждакового паперу зачистіть посадкову поверхню біля фланця і гальмівного барабана, до речі посадкова поверхня гальмівного барабана вказана пальцями людини на маленькому фото нижче.

7) Потім вам потрібно буде зробити одну важливу річ, видалити буртик який за весь час використання барабана з’явився на ньому, вити колодки постійно гальмують про сам барабан і після цього металева частина колодки роз’їжджається і буває те, що з’являється буртик і виходить за межі самого барабана, так ось його потрібно видаляти, для цього нічого не ставлячи на свої місця, візьміть в руки сам гальмівний барабан і встановіть його на своє місце, але тільки зворотним боком як показано на фото нижче і після чого закріпіть його за допомогою двох болтів, які його кріплять.

Примітка! Цю операцію потрібно проводити на вивішених обох задніх колесах, тому врахуйте це!

8) Після чого заведіть машину і не чіпаючи нічого (Мається на увазі педаль газу), увімкніть першу передачу і задні барабани у вас почнуть потроху крутитися.

задніх, гальмівних, колодка, 2104

Примітка! Слідкуйте за тим, щоб машина не впала на землю, для цього під передні колеса в додаток можна буде підкласти якісь опори.!

9) Коли барабани почнуть крутитися, за допомогою напилка видаліть зайвий буртик який утворюється з часом від вироблення і після чого заглушіть автомобіль і зніміть барабан з нього.

Примітка! Коли видалятимете буртик, сильно на сам барабан напилком не тисніть і видаляйте буртик тільки по окружній поверхні, на робочу залазити не потрібно!

10) Потім встановіть на своє місце нову задню гальмівну колодку у зворотному порядку зняття.

Примітка! Простежте за тим, щоб нижня частина колодки увійшла у призначене для неї місце, на фото нижче воно вказане літерою А!

11) Слідом встановіть розпірну планку на своє місце і простежте за тим, щоб проріз який є на ній, увійшов у задню колодку.

12) Тепер встановіть передню гальмівну колодку на своє місце у зворотному порядку зняття, а також не забудьте ще встановити при цьому ще й нижню пружину, яка кріпиться в нижній частині до передньої та задньої колодки.

13) Після чого встановіть на обидві колодки верхню стяжну пружину.

Примітка! До речі перевірте ще щоб верхня частина обох колодок упиралася в отвір, який є на задньому гальмівному циліндрі!

14) І на завершення встановіть сам барабан на своє місце, а після встановлення сядьте в автомобіль і натисніть кілька разів на педаль гальма, щоб поршні гальмівних циліндрів стали у своє робоче положення.

Примітка! Та ще дещо, коли поставите колесо на своє місце перевірте крутнувши його і при цьому виставивши автомобіль на нейтральну передачу, легко воно обертається чи ні! (Колесо має крутитися легко)

Після всіх операцій, як вже було сказано трохи раніше, здійсніть заміну гальмівних колодок на іншій стороні автомобіля, для того щоб уникнути занесення при різкому гальмуванні автомобіля!

А також ще в кінці відрегулюйте ручне гальмо, про те як відрегулювати ручник, див. у статті під назвою: «Регулювання ручника на ВАЗ»!

Додатковий відео-ролик: Докладніше про те, як замінити задні колодки, дивіться в цікавому відео-ролику, який розміщений трохи нижче:

Як зняти колодки

Для того щоб зняти дефектні задні колодки з ВАЗ-2110, потрібно заготовити наступний арсенал автослюсаря:

 • домкрат необхідний для підняття задньої частини автомобіля
 • ключ на 12, він стане головним інструментом у нашій справі
 • пасатижі стануть у пригоді для зняття деталей
 • молоток, так, доведеться докласти фізичних зусиль для вибивання застарілих деталей
 • викрутка, хороший помічник у справі зняття старих колодок
 • брусок – відмінна підставка.

Ознаки необхідності заміни

Більшість ознак, які повинні насторожити водія, є непрямими, тому за їх появи необхідно провести діагностику гальмівної системи:

 • про можливу наявність нерівностей, тріщин, часткового руйнування може свідчити поява вібрації та биття педалі гальма під час їзди;
 • про дану деталь, що зносилася, з однієї зі сторін може говорити занесення авто в бік при гальмуванні, а також його розкручування при різкому гальмуванні навіть на сухій дорозі;
 • при значній мірі зношування можливе її «прихоплення» з диском, в результаті якого порушується зворотний хід педалі гальма після натискання;
 • також про необхідність перевірити стан цієї деталі може говорити поява скрипу, скреготу, свисту при гальмуванні, занадто слабкі або дуже різкі гальма, зниження їх ефективності.
READ  Заміна підшипника Opel Astra h

Дані ознаки можуть бути свідченням порушень роботи гальмівних циліндрів, маточини, супорта, шруза, гальмівного диска. Тому, перш ніж виконувати заміну, необхідний ретельний огляд механізму.

задніх, гальмівних, колодка, 2104

Заміна передніх гальмівних колодок на ВАЗ 2114 буде потрібна в таких випадках:

 • якщо їх товщина нижча за допустиму,
 • якщо на них виявлено тріщини, сколи, ямки, горбки,
 • якщо гальмівний диск зношений, має сколи, перекіс, деформацію, ін. (оскільки одночасно із заміною дисків повинна проводитися заміна колодок).

Встановлення

Установка завжди проводиться у зворотній послідовності демонтажу. Але, щоб не заплутатися в цій роботі, розкриємо це питання докладніше.

 • Для початку нам потрібно до упору загнати всередину поршень циліндра гальмівної системи.
 • Необхідно прикріпити до нової задньої колодки тягу ручника. Робити це треба так само, як було у випадку зі старим вузлом, і не інакше.
 • Ставимо на місце шплінт.
 • Скільки ми промучилися, перш ніж витягли напрямну пружину. Тепер її час повертати назад. Кріпимо її з колодкою.
 • Тросик приєднується до тяги ручного гальма.
 • Насамперед знята верхня пружина тепер скріплюється з колодками, з одного та іншого кінця.
 • Зараз приготуйтеся виконати відповідальний етап роботи: колодку приставляємо до гальмівного циліндра, на те місце, де вона повинна бути. Підтягуємо її знизу, щоб натягнулася пружина і дала можливість помістити в нішу розпірну планку. Вставляємо планку. Після цього, другу колодку заводимо на місце, але тільки щоб на обов’язково увійшла в отвір планки.
 • Озброївшись плоскогубцями, зчіплюємо іншу пружину із вузлом. Але тут врахуйте один важливий нюанс, що трос у жодному разі не повинен торкатися деталей барабана, що починають рухатися, в іншому випадку, можна призвести до серйозних наслідків.
 • Підходимо до фіналу робочого процесу. Встановлюємо барабан на місце, кріпимо болтами і ставимо колесо.

Роботу завершено. Для першого разу краще покласти докладну інструкцію у себе перед очима, щоб не збитися і не припуститися помилки, добре б, ще переглянути відео матеріали по установці гальмівних колодок.

Вдруге, ця робота вже виконуватиметься автоматично, і займе не більше півгодини. Головне не затягувати із заміною: гальмівні колодки – справа серйозна, що не допускає потурання, тому що вони забезпечують безпеку руху автомобіля.

ВАЗ2104 Гальмівні колодки відносяться до деталей, найбільш схильних до зносу. Оскільки вони разом з іншими складовими гальмівної системи відповідають за безпеку авто, необхідно звертати увагу на будь-які ознаки, що говорять про їхнє зношування, щоб своєчасно виконати заміну гальмівних колодок на ВАЗ 2114.

При правильно налаштованій гальмівній системі зношування колодок відбувається з обох боків рівномірно. У разі їх заміна потрібно, зазвичай, кожні 8-12 тыс.км пробігу. Однак ці терміни можуть суттєво змінюватися у разі агресивної їзди, при різких перепадах температури повітря, внаслідок поганої якості доріг, низької якості встановлених колодок. Також причинами швидкого виходу з ладу даних запчастин стають «підклинювання» колодок у супорті, що відбувається внаслідок бруду, наросту корозії, окислення направляючих супорта.

Заміна колодок lada 2104 (ВАЗ 2104)

Як дізнатися, чи справні гальмівні циліндри передніх коліс? Та немає нічого простішого! Для початку необхідно домкратом підняти колесо та прокрутити його кілька разів у будь-якому напрямку. Якщо колесо крутиться насилу, «пригальмовує», то це вірна ознака несправних гальмівних циліндрів. Для підтвердження цього діагнозу (раптом перетягнуті підшипники маточини), можна також зняти колесо і за допомогою великої викрутки або монтажної лопатки спробувати розвести гальмівні колодки. Якщо гальмівні циліндри передніх коліс автомобіля ВАЗ-2101, ВАЗ-2102, ВАЗ-2104, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107 несправні, то колодки Вам розвести вдасться насилу або взагалі не вийде. Отже, час задуматися про те, що може знадобитися для заміни передніх гальмівних циліндрів.

А провести їх заміну можна порадити якнайшвидше, тому що гальмівні циліндри, що заклинили, не тільки погіршують ефективність гальм, але і збільшують знос передніх гальмівних колодок і зменшують термін служби підшипників передньої маточини.

Переходимо до інструменту, який нам знадобиться для заміни гальмівних циліндрів передніх коліс на автомобілі ВАЗ-2101, ВАЗ-2101, ВАЗ-2101, ВАЗ-2103, ВАЗ-2104, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107, тонкий комір (для вибивання пальців з напрямних гальмівних колодок), шило, накидний ключ на 17, торцевий на 14, пасатижі, молоток з м’якого металу (алюмінієвий, бронзовий або мідний), затискач для гальмівного шланга. І ще, для відкручування та монтажу Вам можуть знадобитися спеціальні ключі для гальмівних трубок.

Після серйозної підготовки до роботи, переходимо до процесу заміни гальмівних циліндрів передніх коліс:

Відпускаємо колісні болти, вивішуємо колесо та знімаємо його. Монтажною лопаткою (за її відсутності великою викруткою) розводимо гальмівні колодки. Пасатижами виймаємо шплінти.

Коміром вибиваємо напрямні пальці з вушок гальмівних циліндрів, притримуючи підтискні скоби і виймаємо колодки (в принципі, супорт можна зняти і з колодками разом, але мені, наприклад, так зручніше, а вибір залишається за Вами). Перетискаємо гальмівний шланг.

Торцевим ключем на «14» відкручуємо кріпильний болт гальмівного шланга.

І накидним або торцевим ключем на «17» відкручуємо два болти кріплення супорта (фото 11 та 12).

Знятий супорт затискаємо в лещата, відкручуємо гальмівну трубку і сідаємо старі фіксатори.

Після цього за допомогою простого молотка (старі циліндри можна не шкодувати) вибиваємо гальмівні циліндри з посадочних місць.

Зачищаємо в супорті посадкові місця циліндрів від бруду та іржі.

Беремо новий гальмівний циліндр і вставляємо в нього пружину і фіксатор і за допомогою «м’якого» молотка або вибивання акуратно саджаємо циліндр на посадкові місця супорта (фото 18 і 19).

Встановлюємо гальмівну трубку.

Все, гальмівні циліндри замінені. Складання проводиться у зворотній послідовності. Не забуваємо, що при встановленні гальмівного шланга необхідно замінити старі ущільнювальні шайби новими і «прокачати» гальма.

При використанні статті або фотографій активне пряме гіперпосилання на сайт www.avtorem.info обов’язкове!

Замена ЗАДНИХ ТОРМОЗНЫХ КОЛОДОК ВАЗ классика (LADA 2101-07)

Однією з найпопулярніших моделей на вітчизняному ринку на сьогоднішній день досі залишається проста, практична десятка.

Ця машина почала проектуватися ще в 1983 році в рамках нового проекту з розвитку заводу. Зібрана на базі ВАЗ-2108, модель стала її покращеною версією, що отримала не тільки сучасний образ, а й більш насичену технічну начинку.

Але, як і вісімка, втім, як і всі автомобілі АвтоВАЗу, десятка має й низку недоробок. Зокрема, це слабкі задні гальмівні колодки, які досить часто виходять з ладу і потребують заміни.

Про те, як проводити заміну деталей самостійно, ми й поговоримо у цій статті.

Задні гальмівні колодки та їх види

Гальмівні колодки – це найважливіший елемент гальмівної системи, що забезпечує процес уповільнення та зупинення транспортного засобу. Колодки поділяються на два типи:

 • на передні колеса (дискові)
 • на задні колеса (гальмування відбувається за допомогою накладок прилеглих до барабана)

Принцип дії колодок полягає в тому, що коли водій вичавлює педаль гальма, імпульс від нього передається на гальмівну систему, на колодки.

Щільно прилеглі до барабана (це у випадку із задніми, і диску, якщо говорити про передні вузли), колодки виступають у ролі перешкоди, що заважає колесу прокручуватися, внаслідок чого автомобіль зупиняється. Якщо колодки виходять з ладу, це негативно відбивається на роботі гальмівної системи, що може призвести до серйозних наслідків, таких, як втрата керування автомобіля в дорозі та ДТП. Ось чому так важливо тримати під контролем стан вузлів гальмівної системи автомобіля як однієї з найважливіших систем, що відповідають за безпеку руху.

Визначити, що вузли вийшли з ладу, можна за характерним скрипом, що посилюється в міру прискорення автомобіля.

Вирішити цю проблему можна двома способами:

Замена задних колодок на ВАЗ 2101-2107 ( КЛАССИКА)( жигули).

 • Звернутися до автомайстра
 • Виправити дефект вузла самостійно.

Але звернення до фахівця може вилетіти в копійчину, бо, що приховувати, зараз наша країна вийшла на шлях ринкових відносин, де людина людині вовк, що не є добре, і часом, в автомайстернях ще й накручують ціну за найпростішу роботу.

Виконати цю роботу самостійно буде не так складно, важливо лише запастися терпінням, потрібним обладнанням, детально прочитати інструкцію, та ще придбати нові задні колодки.

Вибір авторинку даних деталей великий. Але найчастіше автомобілісти віддають перевагу трьом варіантам:

 • Pilenga, що мають високу якість і гарний термін служби, ціна на деталь. 580-600 руб.
 • Allied Nippo, коштують приблизно 1000 руб.
 • Торнадо. продаються за ціною 950-1000 руб.
READ  Як виставити мітки ГРМ на Priora

Колодки куплені, вільний день для роботи викроєний. Ну що, поїхали?

Робота починається

 • Найперше, що потрібно зробити. це загнати авто на домкрат.
 • Знімаємо заднє колесо та диск. Нашому огляду відкривається барабан(6), що кріпиться до всієї конструкції двома болтами (шплінтами (7)). Ось їх треба зняти. Тут знадобиться ключ на 12 (можна використати і ключ на 8), він якраз підходить для роботи з колодками десятки.
 • Знімаємо гальмівний барабан(6). Це і є, напевно, найважче в процесі заміни задніх колодок, тому що барабан за роки служби автомобіля «прикипає» майже намертво, і щоб зняти його, при цьому ще й не пошкодивши, доведеться попрацювати. Тут допоможе молоток, яким потрібно постукувати по барабану, але тільки перед цим важливо підкласти заготовлений раніше брусок, щоб запобігти деформації барабана, а то його недовго і розколоти вщент, що нам, звичайно, не потрібно.
 • Акуратно і неквапливо знімаємо пружину, що кріпить задні колодки автомобіля. Пружина знімається за допомогою плоскогубців або простої викрутки(9).
 • Тепер слід від’єднати пружину(8), що фіксує колодку на щитку(1).
 • Послаблюємо верхню пружину(3), яка закріплює вузол. Для того, щоб послабити пружину, треба відвернути колодку трохи убік, приблизно на 50-60 градусів.
 • Для зняття вузла – обережно витягаємо деталь з опори та гальмівного циліндра (2)). Для цього потрібно вхопитися за колодку (4), не з’єднану з ручним гальмом (чаклуном у народі). Відтягуємо деталь так, ніби намагаємося розвести колодки убік один від одного. Декілька разів доведеться розхитати деталь, поки вона не буде від’єднана і витягнути.
 • Для того, щоб зробити зняття другої колодки, від’єднуємо тягу ручного гальма (чаклуна) від троса. Тепер колодку легко витягти

Процес зняття вузлів закінчено, тепер можна розпочати заміну старих колодок на нові.

Заміна гальмівних колодок на ВАЗ 2114: етапи виконання

Гальмівні колодки для ВАЗ2104 Заміна деталей, що вийшли з ладу, ведеться обов’язково в парі в певній послідовності, якої вкрай важливо дотримуватися. Крім того, всі необхідні роботи проводяться на автомобілі з вивішеними передніми колесами, які можна підняти за допомогою домкрата і встановити на опори.

Процес заміни виглядає так:

 • Знімаються передні колеса авто.
 • Гальмівний механізм очищається від бруду.
 • Знімаються шплінти пальців, вибиваються самі пальці.
 • Знімаються притискні пружини.
 • Виймаються колодки.
 • Внутрішня поверхня ретельно протирається та очищається від бруду, іржі.
 • Проводиться огляд пильовиків, дисків. При виявленні дефектів виконується їх заміна.
 • Встановлюються нові колодки.
 • Усі вилучені деталі встановлюються у зворотному порядку.

Під час виконання цієї процедури варто врахувати, що забороняється наживати на педаль гальма під час процедури, оскільки це може призвести до видавлювання поршнів із циліндрів. Після заміни колодок необхідно перевірити рівень гальмівної рідини при необхідності долити її до норми. Також важливо виконати прокачування гальм. Не варто при покупці вибирати найдешевші колодки, оскільки високий ризик їх низької якості, внаслідок якого вони швидко зношуватимуться.

Тут у нас відео:

Своєчасний контроль за станом свого транспортного засобу дозволить водієві продовжити термін його безвідмовної служби.

Оригінальні

Заводські передні гальмівні колодки на ВАЗ 2104 виготовляються компанією «ТІІР», їх артикул у каталогах автозапчастин – 2101-3501090. Деталі вважаються універсальними, оскільки ставляться не тільки цей автомобіль: вони підходять для всіх моделей від 2101 до 2107. Товщина становить 15,6 мм. Вироби виконані з міцного матеріалу, відрізняються екологічною безпекою, забезпечують плавне натискання на гальмо, стабільно працюють як за низької, так і підвищеної температури, мають непогану зносостійкість. Середня за комплект.

Замінники

У продажу можна знайти аналоги на машину ВАЗ 2104 як європейського, так і азіатського виробництва. Для порівняння найбільш популярних видів продукції можна вивчити дані у наведеній нижче таблиці.

Фірма КраїнаКаталожний номерВартість у рубляхОсобливості
Allied Nippon Індія ADB 0281 340-370 Один із світових лідерів з виробництва гальмівних систем та деталей, продукція також ставиться на техніку Suzuki, Yamaha, Hyundai, Ford, Nissan, Mazda
Ferodo Великобританія FDB 96 450-500 Компанія випускає надійні, безшумні в роботі колодки, що мають збільшений ресурс та стійкі до коливань температур.
Dafmi Україна D656SM 390-450 Виробник випускає недорогі аналоги з хорошим ресурсом та низьким рівнем шуму при роботі
Finwhale Німеччина V 211 370-400 Колодки гальмівні цього бренду здатні проходити 25-30 тисяч кілометрів за умови помірного гальмування, не деформуються при сильних перепадах температур
ATE Німеччина 13.0460-2966.2 700-800 Компанія спеціалізується на виробництві гальмівних деталей, вироби ставляться на машини марок BMW, Ford, GM, Audi, Skoda та інших

Замінники

Найбільш популярними на ринку аналогами вважаються колодки німецького та російського виробництва, деякі водії ставлять на ВАЗ 2104 дорожчі італійські деталі. Порівняти продукцію можна, вивчивши дані в таблиці нижче.

ФірмаКраїнаКаталожний номерВартість у рубляхОсобливості
TSN Росія TSN 2.3.1 500-550 Дешевший аналог, деталі відповідають вимогам євростандартів, мають добрий ресурс (до 40 тисяч км). Продукція сертифікована центром НАМІ.
ATE Німеччина 03.0137-0232.2 1250-1350 Колодки цього бренду більш стійкі до температурних коливань та тертя, відрізняються високою міцністю, невибагливі у використанні.
Brembo Італія S 41 501 1600-1700 Дорогі аналоги забезпечують ефективне гальмування, створюють мінімальний шум при роботі, мають високу термостійкість та стійкість до механічних впливів.

Колодки на ВАЗ 2104

Колодки – це елемент гальмівної системи автомобіля, який піддається найбільш сильному механічному впливу під час експлуатації. Періодичність заміни таких деталей на автомобілі ВАЗ 2104 залежить від їхньої якості, а також манери їзди.

Задні колодки можуть проходити 35-45 тисяч кілометрів, при агресивному керуванні з частим гальмуванням ресурс скоротиться до 30 тисяч. Передні запчастини стираються загалом через 20-25 тисяч кілометрів пробігу. Для ВАЗ 2104 випускаються як оригінальні деталі, так і аналоги європейських та азіатських виробників. Вибір залежить суто від особистих переваг та бюджету на покупку.

Які передні гальмівні колодки можна поставити на ВАЗ 2104?

Колодки, що встановлюються спереду, мають скорочений ресурс, тривалість якого залежить від умов експлуатації та стилю водіння. У продажу можна знайти як оригінальні деталі, так і кілька аналогів, переважно європейського виробництва.

Зняття та заміна задніх гальмівних колодок на ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107

Здрастуйте, з цієї статті Ви дізнаєтеся, як можна самостійно замінити задні гальмівні колодки на ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107 і які інструменти можуть знадобитися для цієї операції. Середній пробіг без заміни задніх гальмівних колодок, як правило, більший, ніж у передніх, оскільки на них йде менше навантаження, і становить 30-40 тисяч кілометрів. При сильному зносі колодок зазвичай починає лунати скрип при гальмуванні. Щоб переконатися, що гальмівні колодки стерлися, треба зняти гальмівний барабан і поміряти товщину колодок, вона повинна бути не менше 1,5 міліметра, якщо менше, то потрібно міняти колодки, якнайшвидше. Для заміни задніх гальмівних колодок Вам знадобляться пасатижі, плоска викрутка, ріжковий ключ на 7 (або глибока головка на 7) і, можливо, молоток з якимось деревом. Середня, можна взяти трохи дешевше або дорожче, це вже залежить від ваших фінансових можливостей. Насамперед домкратом піднімаємо задню частину машини і знімаємо колесо. Далі треба зняти гальмівний барабан, для цього відкрутіть 2 штифти ключем на 7 і спробуйте його зірвати на себе.

Якщо зірвати не вийшло, то треба скористатися молотком з деревинкою і акуратно простукати барабан зі зворотного боку по колу (великі зусилля докладати не треба, тому що можна зламати край барабана і тоді він буде дисбалансований)

Тепер розпочинаємо зняття задніх гальмівних колодок. Спочатку давимо на чашку опорної стійки і поєднуємо її з прорізом (робимо те саме і з іншою колодкою)

Далі плоскою викруткою підтягуємо і знімаємо стяжну нижню пружину.

Після цього відчіплюємо трос ручного гальма від важеля колодки за допомогою пасатижів.

Наступною дією знімаємо гальмівні колодки разом із розпірною планкою та верхньою пружиною, розбираємо їх

Важіль, за який чіпляється трос ручного гальма? треба буде зняти і переставити на нову колодку, щоб його зняти треба просто вийняти шплінт

Встановлюємо задні гальмівні колодки у порядку зворотного зняття. Якщо гальмівний барабан не буде налазити на нові колодки, то стисніть їх з двох сторін, щоб поршні гальмівного циліндра, що знаходиться між ними, вдавилися всередину циліндра. Нові будівлі гальмівні колодки повинні будуть притертися, тому перші 100 км уникайте різких гальмування і їздіть акуратно, так як спочатку ефективність гальм буде трохи гірше.