Коли міняти масло у коробці Granta

Як перевірити рівень масла в автоматичній коробці передач?

Витягніть щуп з АКПП, витріть насухо, вставте назад і ще раз вийміть. На щупі повинні бути нанесені ризики, що позначають необхідний рівень олії для холодного (COLD) та гарячого (HOT) двигуна. Олія після перерахованих вище маніпуляцій повинна відповідати рівню HOT.

Де знаходиться щуп на коробці передач LADA Granta?

АКПП Щуп знаходиться під повітряним фільтром. Витягнути його без демонтажу корпусу повітряного фільтра майже неможливо, тому корпус знімають і відводять убік. Перевіряється рівень лише «на холодну».

НУЖНО ли менять масло в механической коробке передач? Перелив масла на LADA VESTA /GRANTA FL

Яку олію лити в jatco JF414E?

Яку олію можна лити в АКПП Jatco JF414E LADA Granta

Відповідно до вказівок компанії Jatco, оптимальним маслом для коробки вважається Nissan ATF Matic-S 999MP-MTS00-P.

Скільки літрів олії у двигуні Granta автомат?

Згідно з посібником з експлуатації, у двигун LADA Granta з АКПП необхідно залити трохи більше 4 л. олії

4.1 л., у моделі з МКПП входить на літр менше. 2,9 л.

Яке масло краще для автомата Kalina 2?

Оригінальною олією для АКПП Kalina 2 вважається Liqui Moly з каталожним номером 20662 для автоматичних коробок передач. Цей змащувальний засіб створено на основі НС-синтезу.

Чи потрібно міняти масло в коробці Granta?

Заміна олії на Granta: коробка передач При цьому регламент заміни олії в КПП АвтоВАЗ визначає, що міняти олію потрібно лише за необхідності ремонту КПП при її розбиранні, а також у тому випадку, якщо пробіг перевищив позначку 200 тис. км. Іншими словами, олія залита на весь термін служби автомобіля.

Як часто міняти масло в коробці автомат Granta?

Виробник стверджує, що трансмісійне масло у коробці Lada Granta міняти не потрібно. Або в крайньому випадку доведеться зробити заміну через 75 тисяч км. Але виникають випадки, коли заміна олії в АКПП настає значно раніше за вказаний термін – наприклад, уже через 40-45 тисяч кілометрів.

Як часто міняти масло в АКПП LADA Granta?

Олія в автоматичній коробці LADA Granta розрахована на весь термін служби автомобіля. Як запевняє виробник, міняти масло в коробці слід лише під час ремонту. При звичайній експлуатації міняти масло не потрібно. Але ж ви чудово розумієте, що будь-яка рідина з часом втрачає свої властивості.

Коли міняти масло в коробці на Granta

Легковий автомобіль LADA Granta може бути укомплектований як п’ятиступінчастою механічною коробкою зміни передач (МКПП), так і автоматичною коробкою зміни передач (АКПП), що поставляється на автоВАЗ з Японії фірмою Jatco. Причому в корпус АКПП вже заправили на заводі виготовлювачі робочу рідину для автоматичних коробок передач. Марка цієї оригінальної рідини NISSAN ATF Matic-S чи EJ-1. У механічних коробках зміни передач, що керуються тросовим приводом, повинна використовуватися напівсинтетична трансмісійна олія Татнафта Транслюкс ТМ-4-12 класу в’язкості за SAE 75W-85, група по API GL-4.

У сервісній книжці щодо термінів заміни робочої рідини в АКПП сказано, що вона заливається на весь її термін експлуатації. Виходить, що вона необслуговувана і їй не потрібна навіть перевірка рівня цієї рідини та її долив. Тому не на всіх АКПП, що поставляються в Росію, є щуп для виміру рівня масла, а замість нього в отворі стоїть заглушка. Як кажуть фахівці, ресурс роботи цієї АКПП без заміни олії лежить близько 100 тисяч кілометрів пробігу автомобіля LADA Granta. Після чого її доведеться або ремонтувати, або міняти на нову.

Для того щоб продовжити термін служби АКПП, у дилерських центрах, радять після пробігу в 60 тисяч кілометрів, міняти олію для автоматичних коробок передач на свіжу олію, тієї самої марки. Пояснюється це тим, що під час руху автомобіля масло в АКПП розігрівається до температури, понад 100 градусів. А оскільки в неї заливається тільки близько 1 літра олії, в ньому починається накопичуватися завис продуктів зносу тертьових деталей АКПП, що погіршує змащувальні властивості олії. Внаслідок чого, при її роботі, можливе виникнення посмикувань.

З приводу заміни трансмісійної олії в МКПП, можна додати наступне: замість заливається, на конвеєрі при складанні LADA Granta, олії марки Татнафта Транслюкс ТМ4-12, автоВАЗ рекомендує заливати олії TRANS KP; THK TRANS KP SUPER; Роснефть KONENIC; Лукойл ТМ 4; THK Транс КП-2; НОВОЙЛ ТРАНС КП; SHELL TRANSAXLE OIL.

Термін заміни масла також визначений сервісною книжкою. Він дорівнює 60 тисяч кілометрів пробігу автомобіля, а на кожному технічному обслуговуванні (ТО), яке має проходити після 15 тисяч кілометрів пробігу, необхідно проконтролювати рівень олії, тільки робити це потрібно, коли олія в МКПП холодна. Підтримувати рівень олії потрібно на позначці «max», щупа, розташованого у верхній частині корпусу МКПП. Об’єм масла, що заливається, при його зміні, коливається в районі 3,3 літра.

коли, міняти, масло, коробці, granta

Необхідність заміни олії в КПП LADA Granta

LADA Granta може оснащуватись як автоматичною, так і механічною трансмісією. У першому випадку потрібно менше пального для коробки передач.

Перевірка КПП є актуальною, якщо відзначається збільшений хід важеля або погано відбувається активізація конкретної передачі. Дані прояви можуть вказувати на те, що олія в КПП втратила свої властивості.

Коли актуальна заміна олії у коробці передач LADA Granta? Заміну олії КПП LADA Granta можна здійснити самостійно або звернутися до сервісного центру.

На ряді генераціях авто з тросовим приводом є коробка ВАЗ 2181 де обсяг картера дорівнює 2.3 літрам. Рекомендується в КПП-2181 додавати нову трасмісійку, якщо пробіг перевищив 70 000 км. Цей параметр може бути знижений, якщо автотранспорт експлуатувався у важких умовах. Слід з’ясувати, яку олію заливати в коробку?

Процедура заміни масла

Етапи заміни масла в коробці LADA Granta (ліфтбек):

 • Автомобіль прогрівається, щоб була забезпечена оптимальна плинність.
 • LADA заводиться на оглядову яму.
 • Потрібно зняти захист з картера, щоб відкрити доступ до зливного отвору.
 • Відкручується пробка, зливається пальне в заздалегідь підготовлену ємність.
 • Відкручується контрольна пробка за допомогою спеціального ключа.
 • Додавати масло в КПП слід через контрольний отвір. Слід вимкнути клему акумулятора.
 • Щоб відкрити доступ до вимикача, слід демонтувати фільтр.
 • Заливати трансмісійну рідину слід через спеціальну лійку, яка має бути доповнена спеціальним шлангом.

Об’єм палива, який потрібно залити, безпосередньо залежить від типу коробки передач. Краще цю процедуру проводити в рукавичках, тому що можна трансмісійною рідиною обпектися.

Коли міняти олію в коробці? Варто звернутися на станцію ТО, якщо виник підозрілий шум під час руху. При перегріві трансмісії свідчить поява запаху гару.

Якщо обслуговування LADA проводиться правильно, своєчасно змінюється масло, необхідність ремонту не буде потрібно після довгого часу.

Таким чином, якість залитого пального в коробці впливає на ресурс автомобільної системи. Перевірити рівень масла у коробці водій може щупом, який витягується з отвору КПП. У МКПП LADA Granta слід заливати приблизно 2.3 літри пального. Заміна рідини в коробці починається з видалення старого мастила. Якщо злите масло змінило колір або набуло неприємного запаху, доцільно провести промивання КПП. Складності процес заміни не викликає.

Заміна олії в КПП. один з найважливіших моментів в обслуговуванні автомобіля і, зокрема, в трансмісії. Ні для кого не секрет, що масла з часом втрачають свої охолоджуючі та змащувальні властивості, тому для коректної роботи вашого автомобіля вкрай важливо, щоб мастило, залите в коробку передач, було в прийнятному стані. Для автомобілів російського виробництва це особливо важливо, оскільки саме вони найчастіше експлуатуються за суворих умов російських доріг. Однією з найбільш популярних моделей російського автопрому на даний момент є LADA Granta (за даними на 2016 рік вона є автомобілем, що найбільше продається в Росії). У цій статті буде розглянуто заміну масла в коробці передач ВАЗ-2190 LADA Granta, а також у наступній її версії. 2181.

Коробка передач, яка встановлюється на «Granta» перших років випуску (приблизно з 2011 до 2013), носить маркування 2190 і є вдосконаленою версією МКПП ВАЗ-2108. У ній були усунуті такі недоліки, як надмірно великий хід важеля, велике зусилля, яке необхідно було докласти для перемикання, надто сильна вібрація при низьких обертах та на холостому ході. Однак для сучасного авто навіть така конструкція є недостатньо надійною, тому в 2013 році на «Granta» почали ставити коробку 2181, яка отримала тросовий механізм перемикання (замість тягового, що використовується раніше). Важливо, що «Granta» стандартної комплектації навіть після 2013 року обладнана старішою версією коробки (2190). Зміна типу трансмісії, що використовується, дещо позначилася на технічних регламентах з обслуговування КПП, тому процедура заміни на різних коробках дещо відрізняється.

Заміна олії в АКПП Granta

Коли міняти масло в АКПП Granta? Олія, що застосовується в АКП Granta не вимагає сервісних замін, так як його високі експлуатаційні характеристики забезпечують нормальну роботу коробки на протязі всього встановленого терміну служби автомобіля. Таким чином, на LADA Granta з “автоматом” заміна олії проводитися тільки при ремонті коробки, заміни сальників та прокладок, зняття приводів коліс і т.д. Повторне використання трансмісійної олії не допускається!

Важливо! Протирання всіх деталей (зливного отвору, прокладок, щупа і т.д. слід виконувати за допомогою безворсового паперу. Потрапляння всередину коробки навіть дрібних сторонніх частинок може засмічити дросельні отвори і призвести до порушення алгоритму роботи АКП або її повної відмови.) Щоб злити масло з АК Granta знадобиться:

 • Відкрутити зливну пробку та переливну трубку. використовуючи ключ кільцевої “на 19” та шестигранник “на 5”.
 • Злити масло в порожню тару, встановити переливну пробку на місце, а потім загорнути зливну пробку, встановивши на неї нове кільце ущільнювача.
 • Об’єм масла в АКПП Granta близько 1л. Виймаємо з АКП щуп і заливаємо через отвір близько 1л. нової трансмісійної олії.

Перевірка олії в коробці автомат Granta повинна проводитись на прогрітому двигуні (при температурі повітря 20С потрібно проїхати близько 10 хвилин, щоб олія прогрілася до температури 50-80С). Встановити автомобіль на рівну поверхню, а потім:

 • при двигуні встановити важіль коробки з положення “P” в “1”.
 • переключити з положення “1” в “P”, утримуючи важіль протягом 5 секунд у кожному проміжному положенні.
 • витягти щуп, протерти його і знову вставити в АКП до упору.
 • знову витягти щуп і перевірити рівень трансмісійної олії, яка повинна знаходитися в межах ділянки “А” для гарячої олії.
 • у разі потреби доливаємо масло.

УВАГА !

 • недостатній рівень масла в коробці “автомат” Granta може призвести до всмоктування повітря в масляний насос.
 • надлишковий рівень масла в АКПП може призвести до займання автомобіля!

До речі, а Ви знаєте,

LADA Granta – це бюджетний транспортний засіб, що випускається Волзьким автомобільним заводом. Проблеми з функціонуванням LADA Granta можуть виникнути внаслідок нехтування правил експлуатації автотранспорту. Водій має своєчасно проходити ТО. При проходженні техогляду нерідко виникає необхідність заміни масла в коробці LADA Granta. Для LADA слід вибирати пальне, яке відповідатиме марці автомобільної системи.

Періодичність зміни та типи використовуваної олії

Згідно з приписами виробника, трансмісійну олію в старих Грантах слід змінювати приблизно з періодичністю 70 000 кілометрів пробігу, або раз на п’ять років (залежно від того, що настане раніше). У випадку з коробкою 2181 олію доведеться міняти майже втричі рідше — раз на 200 000 кілометрів. Ще один важливий аспект, який стосується обслуговування КПП, — перевірка рівня олії та її консистенції. Для більш старих коробок встановлений термін 15 000 кілометрів пробігу між перевірками, і в них є спеціальний щуп для контролю рівня. Коробка 2181 не передбачає контроль за рівнем масла, тому щупа в конструкції немає.

До того ж у коробках 2181 і 2190 значно відрізняється обсяг масляного картера трансмісії. у старих коробках він дорівнює 3,3 літри, у нових. 2,2. Обов’язково пам’ятайте про це при заміні масла. недостатній рівень масла (як і надлишковий) на користь коробці точно не піде.

Як правило, заводське масло, яке залите в коробки «Granta», є напівсинтетичним і відноситься до класу GL-4. Нижче наведено відомості про типи заводської олії, що заливається (це не означає, що варто заливати саме таке — на ринку є і більш якісні варіанти, але дані відомості можуть стати в нагоді в тому випадку, якщо ви вирішили долити масло, а не робити повну заміну):

— Для коробки 2181: ТАТНАФТА ТРАНСЛЮКС та РОСНАФТА KINETIC маркування 75W85.

Підготовка до заміни

Для початку вам необхідно прогріти коробку передач для того, щоб олія дещо розігрілася і набула потрібної плинності (до речі, саме тому не рекомендується замінювати олію в зимовий період. вона занадто сильно загусає при низьких температурах). Для того, щоб прогріти трансмісію, вам слід її трохи обкатати. прокотіться приблизно 10-15 кілометрів у спокійному режимі, щоб не надмірно навантажувати коробку. Подібна процедура не тільки розігріває масло, а й піднімає з дна картера різні продукти зношування, які неминуче з’являються після експлуатації. Далі вам необхідно поставити автомобіль на витяг або яму, почекати приблизно 5-10 хвилин, щоб масло трохи охололо (якщо зливати його відразу ж після обкатки, ви ризикуєте обпектися) і забратися під днище автомобіля.

Підготовка до заміни

Перед тим як поміняти масло в коробці LADA Granta, вивчіть посібник з експлуатації, щоб знати опис та найменування вузлів з якими потрібно взаємодіяти. Також в експлуатаційному довіднику пояснюється розташування зливних та заливних отворів.

Безпосередньо за 15 хвилин до початку роботи трохи поїздіть машиною, щоб стара «трансмісійка» розігрілася — тоді її буде простіше злити.

Для робіт зі зміни олії в «Granta» знадобиться набір обладнання:

 • викрутка на плоскому шліці;
 • накидний ключ на «17» та кільцевий на «10»;
 • ємність під відпрацювання;
 • вирва зі шлангом на кінці (діаметр шланга повинен бути менше 2мм);
 • “яма” або естакада для доступу до днища “LADA”.

Також не забудьте запасти чисте ганчір’я, щоб стерти всі масляні потоки. Перед заміною потрібно “знеструмити” машину, скинувши клему акумулятора ключем на “10”.

Після заміни олії, заведи «Ладу» і на стиснутому зчепленні по черзі вмикайте передачі протягом декількох хвилин, починаючи з першої та закінчуючи задньою. Після цього заглушіть мотор і перевірте щупом рівень масла: він повинен бути трохи нижче максимального. Долийте рідину до позначки «МАХ». Заміна олії на «Granta» завершена.

При зміні мастила на «автоматі» достатньо при закладеному положенні встановити важіль КПП у кожній із положень з інтервалом не менше 5 секунд. Після цього за допомогою щупа потрібно перевірити рівень. Рівень нижче позначки «Min» призводить до попадання повітря в масляний насос і подальше псування агрегату. Перевищення позначки «MAX» може спричинити серйозну поломку КПП і навіть займання машини.

Якщо масло зливається в процесі ремонту деталей КПП, ходової частини, ДВЗ, то його потрібно утилізувати, а в “Granta” залити нове. Повторне використання мастила не допускається навіть якщо не досягнуто позначки сервісного інтервалу.

Легковий автомобіль LADA Granta може бути укомплектований як п’ятиступінчастою механічною коробкою зміни передач (МКПП), так і автоматичною коробкою зміни передач (АКПП), що поставляється на автоВАЗ з Японії фірмою Jatco. Причому в корпус АКПП вже заправили на заводі виготовлювачі робочу рідину для автоматичних коробок передач. Марка цієї оригінальної рідини NISSAN ATF Matic-S чи EJ-1. У механічних коробках зміни передач, що керуються тросовим приводом, повинна використовуватися напівсинтетична трансмісійна олія Татнафта Транслюкс ТМ-4-12 класу в’язкості за SAE 75W-85, група по API GL-4.

У сервісній книжці щодо термінів заміни робочої рідини в АКПП сказано, що вона заливається на весь її термін експлуатації. Виходить, що вона необслуговувана і їй не потрібна навіть перевірка рівня цієї рідини та її долив. Тому не на всіх АКПП, що поставляються в Росію, є щуп для виміру рівня масла, а замість нього в отворі стоїть заглушка. Як кажуть фахівці, ресурс роботи цієї АКПП без заміни олії лежить близько 100 тисяч кілометрів пробігу автомобіля LADA Granta. Після чого її доведеться або ремонтувати, або міняти на нову.

Для того щоб продовжити термін служби АКПП, у дилерських центрах, радять після пробігу в 60 тисяч кілометрів, міняти олію для автоматичних коробок передач на свіжу олію, тієї самої марки. Пояснюється це тим, що під час руху автомобіля масло в АКПП розігрівається до температури, понад 100 градусів. А оскільки в неї заливається тільки близько 1 літра олії, в ньому починається накопичуватися завис продуктів зносу тертьових деталей АКПП, що погіршує змащувальні властивості олії. Внаслідок чого, при її роботі, можливе виникнення посмикувань.

З приводу заміни трансмісійної олії в МКПП, можна додати наступне: замість заливається, на конвеєрі при складанні LADA Granta, олії марки Татнафта Транслюкс ТМ4-12, автоВАЗ рекомендує заливати олії TRANS KP; THK TRANS KP SUPER; Роснефть KONENIC; Лукойл ТМ 4; THK Транс КП-2; НОВОЙЛ ТРАНС КП; SHELL TRANSAXLE OIL.

Термін заміни масла також визначений сервісною книжкою. Він дорівнює 60 тисяч кілометрів пробігу автомобіля, а на кожному технічному обслуговуванні (ТО), яке має проходити після 15 тисяч кілометрів пробігу, необхідно проконтролювати рівень олії, тільки робити це потрібно, коли олія в МКПП холодна. Підтримувати рівень олії потрібно на позначці «max», щупа, розташованого у верхній частині корпусу МКПП. Об’єм масла, що заливається, при його зміні, коливається в районі 3,3 літра.

Потрібно: ключ “на 17”, трансмісійне масло, лійка, шланг, тара не менше 4л., ганчір’я, загнати машину на оглядову яму і прогріти КПП (краще заміну масла проводити після тривалої поїздки).

 • Очистити поверхню навколо зливного отвору на картері коробки. Об’єм масла в КПП Granta близько 3,1-3,5л., тому підставляємо під зливний отвір ємність не менше 4л. Відкрутити пробку зливного отвору за допомогою ключа “на 17”.
 • Злити трансмісійну олію в ємність, після чого загорнути пробку.
 • Залити нову олію в КПП, вставивши шланга замість щупа в отвір коробки.

Перевірка олії в КПП Granta повинна проводитись кожні 15тис.км. Перевірка рівня трансмісійної олії повинна виконуватися на охолодженій коробці передач, заглушеному двигуні, а автомобіль повинен бути горизонтально. Для зручності може знадобитися зняти повітряний фільтр двигуна. Щоб дізнатися, скільки масла в коробці Granta слід:

 • витягнути щуп (покажчик рівня олії)
 • протерти щуп ганчіркою і вставити його назад в отвір картера до упору
 • знову витягнути щуп та перевірити рівень.

Рівень олії в КПП Granta повинен перебувати між мітками «MIN» та «МАХ» на покажчику.

Замена масла в КПП Гранта FL. Механика

Яку олію потрібно використовувати в КПП «LADA Granta»

Оптимальною для «Granta» буде рідина, що змащує, з класом 75W-90, придатне для експлуатації у всіх кліматичних зонах. Для роботизованої трансмісії оптимальним буде використання марки G-Box GL-4 виробництва “Газпромнефть”. Краще використовувати напівсинтетичну олію.

Для механіки. “ТМ4” від “Лукойл”. «Автомат» від «JATCO» вимагатиме олію Genuine EJ-1 ATF, яка також заливається в автомобілі «Nissan».

 • для роботизованої КПП – 2,2 літра;
 • для механічної коробки: 3,1 л. Це тросова коробка LADA Granta, заміна олії потребує меншого обсягу рідини. На старих моделях КПП робочий об’єм “трансмісійки” перевищував 4 літри;
 • для “автомата” від “Jatco”: близько 4,5 літрів.

Такі ж параметри поширюються на автомобіль “LADA-Kalina 2”, тому що “Granta” побудована на його базі.

Застосування трансмісійної олії

У різних комплектаціях LADA Granta зустрічаються різні типи швидкісних коробок. Яку олію для КПП LADA Granta слід використовувати? Трансмісійні олії для LADA Granta широко представлені на вітчизняному ринку. Для цього транспорту краще заливати такі варіанти масел, як Татнафта Транслюкс, Роснефть Kinetic Service з в’язкістю 75W-85 (клас GL-4). Скільки олії в коробці? Враховуючи те, що обсяг КПП дорівнює 2.3 літрам, приблизно аналогічна кількість потрібна для даної системи.

Татнафта Транслюкс Роснефть Kinetic Service

коли, міняти, масло, коробці, granta

Як перевірити рівень олії? У КПП Granta рівень олії можна точно визначити за допомогою такого предмета, як щуп. Рівень масла в коробці не повинен перевищувати мітку Max.

МКВП Granta. Коли міняти олію? Питання дилетанта.

Перевіряючи наявність необхідного для заміни моторного масла, на очі потрапила каністра з трансмісійкою. Покрутив. Кришка тримає. Подивився дату, гідне. Хотів усе було поставити на місце. Але!

Нещодавно проходив ТО-1 і переглядав перед цією подією сервісну книжку. Нового в ній, коли вона лежала на полиці, нічого не з’явилося. Але 180 000 км! Заміна олії в МКПП! Цей пункт навіть номера не має!

Усі вісім планових ТО для автомобіля Granta закінчаться на 120 000 км. У коробки, до цього часу, тільки-но “відкривається” друге дихання, але саму машину вже “списують”. Коробка Granta, зроблена за найсучаснішими технологіями. Із застосуванням високоякісних матеріалів і не потребує обслуговування. Вічна. Карл!

Дивимося на каністру з олією. Гарантійний термін зберігання. 5 років з дати виготовлення у тарі виробника за дотримання умов транспортування та зберігання. Умови зберігання. ГОСТ 1510-84. Посилання ГОСТ: dokipedia.ru/document/5162623

Це, я розумію, так. Виробник олії нам гарантує, що протягом п’яти років у закритій тарі, олія збереже свої споживчі властивості. Ну тут все зрозуміло!

Дивимося сервісну книжку. Завод виробник має на увазі, що в середньому автомобіль проходить 15000 км. на рік. З цього розрахунку вказані планові ТО. Тут теж все зрозуміло.

За п’ять років автомобіль пройде: 5×15000 = 75000км. А виробник масла нам нагадує, що тільки в закритій тарі він зможе гарантувати якість масла протягом п’яти років.

Залите в МКПП, але ще використовуване за прямим призначенням масло, вже поза заводської тари, тобто. починає втрачати властивості не проїхавши й одного метра. Звідси висновок, що залите масло втратить свої властивості раніше, ніж за п’ять років відведені виробником при зберіганні в тарі.

Припустимо, що рецептура трансмісійки, по-своєму унікальна. І що після попадання в КПП, олія п’ять років буде справно працювати, припустимо.

Ділимо 180000км пробігу (заміна олії в коробці), на 15000км (пробіг за рік) і отримуємо 12 років експлуатації автомобіля.

У результаті припускаю, що виробник автомобіля, вказуючи в сервісній книзі інтервал заміни масла в МКПП. 180000км., Небезпідставно відштовхується від результатів своїх лабораторних тестів. В ході яких, можливо з’ясувалося, що трансмісійна олія залита в МКПП Granta, чудовим чином збільшує свій ресурс і зберігає всі свої властивості протягом 12 років.

P.S. Для себе вирішив, що масло в КПП мінятиму раз на два роки або через 30000 км., дивлячись що настане раніше.

Для БЖ Костянтин W1293 на DRIVE2.RU 23.02.2019г.