Яка повинна компресія в двигуні 2107

норма компресії

Показник компресії (тиску) грає важливу роль для виявлення несправностей двигуна ВАЗ 2106 без його розбирання. Слово компресія в перекладі з латині означає стиснення. Під компресією розуміється тиск в циліндрах в крайній точці такту стиснення. Значне зниження тиск говорить про зношеність поршневих кілець циліндрів, а також самих циліндрів. Якщо неправильно відрегульовані зазори клапанів, то в камеру згоряння не потрапляє необхідної кількості повітря.

Якщо компресія низька, знижується прийомистість мотора, збільшується витрата палива і масла. При низькому тиску в циліндрах падає потужність двигуна, автомобіль не може досягти максимальної швидкості. Яка необхідна компресія, зазначено в спеціальних інструкціях по її виміру. Норма компресії двигуна на бензині в середньому становить 9,5. 10 атмосфер. При цьому різниця між тисками в кожному з циліндрів не повинна перевищувати 10%.

Моторний відсік ВАЗ 2106

На максимальне значення тиску в циліндрах можуть вплинути наступні фактори:

 • ступінь відкритості дросельної заслінки: чим менше вона прикрита, тим більше тиск;
 • забрудненість фільтра для повітря;
 • помилково виставлені фази газорозподілу;
 • неправильно відрегульовані зазори клапанів;
 • температура мотора;
 • зношеність деталей герметизирующих камеру згоряння є причиною витоку повітря, що знижує тиск;
 • надходження масла в камеру згоряння діє як ущільнення, що збільшує значення компресії;
 • відсутність герметичності зворотного клапана або шланга компрессометра.

Lada 2107 Стигла вишня Logbook Замір компресії, несправності і враження від інжекторного мотора!

Вітаю! Вирішив зробити завмер компресії! Підштовхнула мене на це нерівна робота двигуна вже з самого першого запуску! Двигун на холостому ходу потрясивает, думав може датчик який накрився, але помилок як не було, так і немає!

Замер компрессии на двух ВАЗ 2107

Для початку пропоную подивитися на свічки запалювання після 600км пробігу

Колір говорить сам за себе! Суміш бідна! Гаразд колір, ще мотор гріється! Коли їду навіть 60-80 км / ч температура практично завжди трохи вище 90 градусів! Дуже часто включається вентилятор! Повітря в системі ож немає, термостат практично завжди відкритий через таку температури.

Какая правильная Компрессия должна быть в Двигателе машины

Тепер завмер компресії який мене ще сильніше засмутив ніж колір свічок і температура мотора!

Ось і з’ясувалася причина нерівній робота мотора! Перша думка що при регулюванні я стиснув клапан. Після виміру відразу взявся скидати клапанну кришку, щоб перевірити зазори клапанів! Але не міг я затиснути клапана, просто не міг! Ніколи такого не робив, але зняти і перевірити все-таки треба було!

Перевірка показала що чогось не затиснуте! Блін це п здец! Мотор виходить був з уже прогорілий клапаном! Ось так! Доведеться знімати ГБЦ найближчим часом!

компресія, двигуні, 2107

Тепер хочу вам розповісти про ще одну проблему, яка начилась вже з самого початку експлуатації мотора! Проблема полягає в наступному: Якщо стояти і газануть на місці то обороти спочатку підскакують як годиться, але потім падають до 500об / хв а потім відразу вирівнюються до 800- 850об / хв, те ж саме відбувається якщо їхати і на швидкості скинути передачу! Буває навіть що мотор просто відразу глухне при скидання передачі! В чому причина? Помилок ніяких немає!

Ще одна проблема це холодний запуск! Спочатку начебто було більш менш нормально. Зараз же якщо машина простояла цілу ніч, то вранці заводиться відразу, але через кілька секунд відразу глухне! При повторному пуску обороти починають плавати від 1200 до 900 об / хв, і все це справа дико троит! Звук такий, наче у мене шеснарь на злих валах! Після 2-3 хвилин машина вже більш адекватно починає працювати!

Чи може впливати прогорів клапан на все це?

Буду радий побачити хоча б пару коментарів на ці проблеми!

Тепер розповім про враження від інжекторного мотора в плані динаміки розгону!

Незважаючи на всі вищеописані проблеми движок бадьоро їде! Якщо порівнювати з моїм колишнім карбюраторним 1.6, то інж їде краще!

Проїхавши на ньому близько 800 км, вже випробував його у всіх режимах роботи і ось що я вам хочу розповісти, якщо кому буде цікаво!

У технічних характеристиках мотора 2106 ну або 21067 вказані такі параметри:

Потужність: 75 при 5400 к.с. при об / мін.Крутящій момент: 116 при 3000 Нм при об / хв.

Потужність я залишу, а ось з приводу крутного моменту я б хотів розповісти! Я думаю що ці дані знімалися з двигуна 2106 карб, але не з інжекторного мотора 21067.Указано що пік крутного доводиться на 3 тис об / хв, але поїздивши на інж моторі я вам скажу що тягне він вище цих оборотів! Чому я так вирішив? Та тому що припустимо якщо натиснути скажімо на 3 передачі при 2000об / хв в підлогу, то починається набір швидкості, але коли стрілка тахометра наближається до позначки 3500об / хв, відбувається бадьорий підхоплення який триває аж до позначки в 4500об / хв! Далі тяга йде на спад! Особисто моя думка і мої відчуття говорять мені, що максимальний крутний момент у інжекторного двигуна 21067 об’ємом 1.6 знаходиться на рубежі в 4000об / хв! А вазовци швидше за все просто взяли і вказали дані карб мотора ось і все! Інжекторний двигун, якщо порівнювати знову ж з моїм минулим карбюраторним, більш тяговітий на високих оборотах!

Тепер про максимальну швидкість яку вдалося розвинути на інжекторі! Минулий карб мотор розганяв машину на 5 передачі до 150 км / год далі не їхала, а на 4 до 155км / год! Тепер інжекторний мотор був протестований і ось яку швидкість показав спідометр: 5 передача трохи більше 150км / год (приблизно 152км / ч), а на четвертій стрілка спідометра трохи зайшла за 160км / ч (приблизно 162км / ч) при 5600об / хв на тахометрі! Але ці виміри проводилися на досить невеликій дистанції, та й ще з перепадами висот, переважно з підйомами! Швидше за все якби дорога була рівна і досить довга, то думаю що вдалося б досягти 170 км / год по спідометрі на 4 передачі! Може звичайно хтось скаже так навіщо все це? Я відповім це просто інтерес, і перевірка на що здатний мій автомобіль, та й взагалі класика в цілому! А до речі при вимірі попереду мене йшов авто Kia RIO седан, і коли він перебудувався з лівого ряду в правий щоб мені поступитися я пішов на обгін, і він теж вирішив зі мною посперечатися! Швидкість приблизно у обох була на момент його перестроювання 100км / год. Після того як мені звільнили дорогу педаль газу відразу була втоплена в підлогу, і мабуть він вирішив зробити також. Але я не залишив йому шансів на перемогу, і повільно але впевнено поїхав про нього! Тільки ось подивившись тих характеристики RIO я був здивований, що навіть з мотором 1.4 у неї вже 107 сил, а у 1.6 взагалі 123л.с! Єдиним розумним відповіддю чому я поїхав була включена 4 передача з якою я став прискорюватися, а RIO можливо прискорювалася з 5-тій передачі, ось і все! Іншого пояснення немає! І всі ці гонки і виміри проводилися на бідній суміші, стандартної прошивці і компресії в 8 очок у другому циліндрі! Може це і не межа! Залишається заміряти тільки 0-100км / ч, але це після приведення двигуна в нормальний стан.

компресія, двигуні, 2107

Ось такі неприємності і враження у мене склалися!

Що таке компресія

Компресія. це тиск створюване в циліндрі, коли поршень в такті стиснення досягає ВМТ (верхньої мертвої точки). Одиниця виміру компресії. кг / см 2 (кілограм поділене на сантиметр в квадраті) або атмосфера. У минулі часи компресія двигуна була величиною їх поділу на нефорсірованних (6-7 кг / см 2), Середньофорсовані (7-9 кг / см 2) і форсовані двигуни (вище 9 кг / см 2).

Какая компрессия должна быть у здорового двигателя ?

Чим вище це значення, тим економічніше і могутніше мотор.

діагностика двигуна

При прогорілий поршні герметичність в циліндрі порушується, двигун погано заводиться і нерівномірно працює «троїть» як, і при згорілому клапані. Погано заводиться (або навіть не заводиться) мотор коли кільця «залягли».

Ознаки поганий компресії

Тертя між поршнем з кільцями і циліндром призводить до збільшення зазору, а в наслідок цього буде:

 • підвищена витрата масла, так як воно буде погано збиратися маслос’емниє кільцями і згоряти в камері згоряння;
 • підвищену кількість диму, через що згорає масла, що випливає з 1 пункту (в деяких випадках це може бути пов’язано з несправними маслос’емниє ковпачками);
 • як наслідок знижується потужність. Це падіння буде особливо помітно на двигунах з малим літражем;
 • підвищену кількість диму з сапуна. Сапун є як на карбюраторних так і інжекторних моделях.

Як користуватися результатами вимірювань?

Якщо показник вимірювань коливається від 11 до 12.5 кгс / см 2. то це нормальний робочий двигун ВАЗ 2106. При цьому важливо, щоб компресія у всіх 4-х циліндрах була однаковою, різниця більш ніж в 0.5 кгс / см 2 говорить про несправності в одному з них. Як правило, це підгорів клапан, така проблема трапляється при їзді на неякісному паливі і високих навантаженнях.

Результати вимірів, які показали тиск від 10 до 11 кгс / см 2. свідчать про швидке ремонті двигуна. Ці результати можуть бути не зовсім точними, коли мотор Сапун. Так називають явище, при якому через шланг вентиляції картера з сапуна в карбюратор разом з картерів газами починає потрапляти моторне масло. Причина проста: через зношування поршневих кілець в просторі картера з’являється надлишковий тиск, який виштовхує краплі олії через сапун в карбюратор.

Мастило разом з паливом потрапляє в камеру згоряння і після спалювання утворює нагар на її стінках і свічці запалювання. Коли масла потрапляє дуже багато, то воно починає заповнювати зазор між зношеними кільцями і поверхнею циліндра, показання компресії тоді будуть вище і спиратися на них не можна. Тобто якщо Сапун двигун, то настав час замінити поршневі кільця.

ВАЗ 2106 | Впало тиск масла

У комбінації приладів вашого автомобіля є сигнальна лампа аварійного падіння тиску масла в двигуні (поз. 18 на рис. 1.12). Для надійної роботи двигуна необхідно, щоб в системі змащення двигуна постійно забезпечувалось досить високий тиск.

Якщо при працюючому двигуні загоряється сигнальна лампа падіння тиску масла і продовжує горіти при підвищеній частоті обертання, це тривожна ознака. Потрібно негайно зупинитися, зупинити двигун і з’ясувати причину. Подальша робота двигуна при зниженому тиску масла може привести до серйозної його поломки і великих фінансових витрат на ремонт.

компресія, двигуні, 2107

Відкрийте капот. Не поспішайте відразу перевіряти рівень масла в двигуні. дайте йому стекти в масляний картер, це займе два-три хвилини. За цей час уважно огляньте двигун. чи немає на ньому свіжих патьоків масла?

Загляньте під передню частину автомобіля. не пробитися чи масляний картер двигуна, чи немає там течі?

Якщо виявлена ​​теча масла з пробитого масляного картера, спробуйте тимчасово закрити її на місці. Для цього можна використовувати автомобільну камеру, шматок гуми, ганчірку, дерев’яну пробку і т.п.

Зверніть увагу на масляний фільтр. Масло може підтікати з-під гумової прокладки фільтра, якщо вона пошкоджена або фільтр слабо затягнутий. Іноді буває досить трохи докрутити його за годинниковою стрілкою.

Про гарячі деталі двигуна можна обпектися, тому надіньте рукавички і одяг з довгими рукавами.

Вийміть масляний щуп, протріть його чистою ганчіркою і вставте на місце. Ще раз дістаньте щуп і перевірте рівень масла. Рівень повинен знаходитися між мітками «MIN» і «MAX».

Якщо рівень масла нижче мітки «MIN», долийте масло до норми.

При відсутності воронки для доливання масла можна використовувати лійку, виготовлену з горловини пластикової пляшки.

Пустіть двигун. Якщо при нормальному рівні лампа тиску масла згасла, можна продовжувати рух. Якщо лампа все одно горить, перевірте справність датчика тиску масла. Для цього відверніть штатний датчик тиску масла і встановіть на його місце механічний манометр. Якщо тиск при нормальній частоті обертання холостого ходу більше 0,06 МПа (0,65 кгс / см3) і збільшується з ростом оборотів, несправний датчик або його електричний ланцюг. Якщо після усунення всіх видимих ​​причин тиск масла в двигуні недостатньо (горить лампа падіння тиску масла), потрібна діагностика і ремонт двигуна (см. Розд. 4 «Двигун»).

Не намагайтеся доїхати до гаража. двигун вийде з ладу. Відбуксируйте автомобіль в ремонт з непрацюючим двигуном.