Який двигун можна поставити на Chevrolet Niva

експерт

Зізнаюся, важко боротися з виробленим роками умовним рефлексом. За місцевою двома смугами зі швидкістю під шістдесят шкандибає вантажівка. Тащусь за ним на Chevrolet Niva. Включена четверта передача. І ось довгоочікуваний розрив в розмітці. Пора обганяти. Рука сама тягнеться до важеля, щоб перекрутити коробку на третю. Niva, скажімо прямо, туговато на розгін. У подібному випадку швидке випередження без переходу на один щабель нижче не прокотить.

Але зараз я зобов’язаний діяти інакше. Зупиняю руку на півдорозі і з молитвою «Володя, не підведи» натискаю на газ. Автомобіль бадьоро прискорюється і легко робить обгін на четвертій. До чого зручно і поки ще незвично!

Низи не можуть, верхи не хочуть

Не буду мучити. у мене під капотом доопрацьований двигун потужністю 105 к.с. з максимальним обертовим моментом 160 Н. м проти 79,6 «коней» і 127 Н. м у стандартної машини.

А хто такий Володя? Керівник інжинірингового центру LSGA Володимир Шарандін. фахівець з доведення двигунів і ось уже майже два десятка років мій хороший знайомий.

Ідея зайнятися Нивою народилася спонтанно. Ми обговорювали інший автомобіль, але розмова сам собою вивів до повнопривідника СП GM-AVTOVAZ. Чого не вистачає Niva в їздових дисциплінах? Звичайно, бадьорості двигуна. Особливо при їзді по магістралях. На бездоріжжі виручає нижній ряд роздавальної коробки, а ось на трасі. Автомобіль відверто випадає з сучасного потоку. Особливо це помітно на розгоні. Фури нині стали швидкими і обігнати їх на Niva досить проблематично. Доводиться заздалегідь раскочегарівать позашляховик, прораховувати ситуацію мало не до горизонту і без скидання, щоб не втратити хід, виконувати серію обгонів. Небезпечно? Так! Ось цю проблему Володимир і взявся вирішити.

Зрозуміло, що молодіжний автомобіль для стритрейсинга ніхто робити не збирався. не для такої аудиторії апарат. Йшлося про безпеку: боротьбі з затягнутими обгонами і хоч якомусь запасі прудкості під педаллю газу. При цьому треба було не переборщити. Було потрібно зберегти всі кращі позашляхові якості, не перевантажити надлишком крутного моменту трансмісію, залишити на колишньому рівні витрата палива і все це укласти в посильний для власників Нив бюджет. Ах да, сущий дрібничка, об’єм циліндрів стандартний. ніяких робіт з блоком, поршнями, шатунами і коленвалом. Низи мотора не чіпаємо, модернізуємо тільки верхи: головку блоку циліндрів, випуск, впуск.

Двигуни Chevrolet Niva

За класифікацією Chevrolet Niva відноситься до компактних вседорожнікам. Відмінні технічні характеристики дозволяють експлуатувати автомобіль практично в будь-яких, навіть самих жорстких умовах. Тому, модель стала такою популярною в нашій країні. Давайте розглянемо особливості цього транспортного засобу, а також всі моделі двигунів, які встановлювалися на автомобіль.

який, двигун, можна, поставити, chevrolet

особливості експлуатації

Для забезпечення тривалої і безпроблемної експлуатації силового агрегату його необхідно дуже акуратно і правильно обслуговувати. Також рекомендується не допускати роботи мотора в позамежних режимах.

Для початку давайте розглянемо мотор ВАЗ-2123, він є доопрацьованій версією силового агрегату, що встановлювався на «класичну Niva». Основні відмінності наступні.

 • Є додаткові кріплення для установки додатково обладнання.
 • Масляний фільтр не вкручується безпосередньо в блок, що було характерно для всіх ВАЗівських моторів, а має проміжну вставку. Ця вставка має назву. кронштейн масляного насоса. На нього заодно кріпиться насос ГУР.
 • Трохи змінили головку блоку циліндрів. Вона розрахована на застосування гідроопори «INA».
 • Була застосована нова помпа, вона маркується 2123. Основна відмінність використання роликового підшипника замість кулькового.
 • Видозмінили піддон, до нього тепер не кріпиться редуктор переднього моста.
 • Використовується паливна рампа 2123-1144010-11.

Мотор Z18XE широко використовувався на різних моделях автомобілів. Є кілька модифікацій силового агрегату. Встановлювався на Chevrolet Niva мав такі особливості.

 • Електронний дросель. Це дозволило ефективніше управляти подачею палива.
 • У новий впускний колектор було вбудовано відразу два лямбда-зонда.

В результаті вийшов оригінальний мотор з цікавими настройками. Завдяки налаштуванням вдається домогтися деякого розкиду в потужності і прийомистості.

несправності

Досить часто водії скаржаться на якість і надійність ДВС Chevrolet Niva. Насправді проблем тут достатньо, і в першу чергу мова йде про технічні недоробки. Раніше вже згадувалося, що водії можуть стикатися з обривом ременя на Z18XE, причому в такому випадку там будуть погнуті клапана. Це однозначно призводить до необхідності капітального ремонту.

Проблеми може створювати і ланцюговий привід ГРМ, яким обладнаний вітчизняний силовий агрегат. Там встановлено гидронатяжитель, він може відмовляти вже на пробігу в 50 тисяч. Якщо своєчасно не звернути на це увагу, ланцюг перескакує. Відповідно отримуємо пошкоджені клапана.

Також на ВАЗ-2123 можуть відмовляти гидрокомпенсатори. Це призводить до стуку клапанів і підвищеної витрати палива. Ще одна стандартна проблем для російського мотора. постійні течі. Масло може гнати з-під будь-яких прокладок, що не дуже добре.

Для обох моторів є загальна проблема з модулями запалювання. Вони часто відмовляють на пробігу в 100-120 тисяч. Першою ознакою поломки можна назвати троение мотора.

Для двигуна Z18XE характерний відмови блоку управління. Найчастіше в цьому випадку виникає ряд проблем в роботі мотора. Причому ЕБУ може видавати помилки різних датчиків, і вони будуть змінюватися після кожного скидання. Недосвідчені механіки часто перебирають весь двигун, поки добираються до справжньої причини поломки. Також можуть зустрічатися плаваючі обороти, особливо на малих обертах, причина в забрудненні дросельної заслінки.

Можливості для тюнінгу

Для обох моторів може застосовуватися чіп-тюнінг. В цьому випадку шляхом перепрошивки можна отримати додаткові 15-20 к.с. Основним недоліком подібної доопрацювання є зниження ресурсу двигуна. Причина в змінених параметрах, на які не розраховані вузли ДВС. Основним плюсом від чіпування вважається можливість настройки різних показників в залежності від ваших потреб. Наприклад, можна збільшити або зменшити витрату палива, або ж поміняти потужність. Це порівняно недорогий і простий метод доступний автолюбителям.

На двигуні Z18XE хорошим способом буде заміна випускного колектора. Оптимально буде встановити прямоточну систему вихлопу. Тут потрібно міняти ще і настройки ЕБУ, щоб блок не видавав помилку каталізатора.

Мотор Z18XE не надто сильно реагує на заміну распредвала і розточення циліндрів. Робота дорога, а надбавки до потужності майже не дає. Фахівці з тюнінгу не рекомендують робити такі доробки на цьому агрегаті.

ВАЗ-2123 набагато краще відноситься до заміни складових. Установка коленвала з короткими плечима, дає можливість зменшити хід поршня. Якщо до цієї доопрацюванні додати і укорочені шатуни, можна збільшити обсяг до 1,9 літра. Відповідно зросте і потужність силової установки.

На ВАЗ-2123 без проблем можна розточувати гільзи циліндрів. Запас товщини блоку дозволяє виконувати подібну доробку без неприємних наслідків. Також рекомендується розточити клапана і встановити інші, від спортваріанта двигуна. Всі разом це дає непогану добавку до потужності силового агрегату.

Іноді водіям пропонують встановити турбіну, якій немає в штатній комплектації. Тут потрібно дивитися на двигун, який стоїть на вашому авто. Якщо встановлений ВАЗ-2123, турбіну поставити можна і потрібно. Це знизить витрата палива, а також збільшить потужність приблизно на 30%. Якщо використаний Z18XE, ставити турбіну сенсу немає. Така доробка не дуже ефективна, а ще дуже дорога. Набагато ефективніше і надійніше зробити свап двигуна.

Одним з популярних видів тюнінга є свап. В цьому випадку мотор з поганими показниками просто замінюється на інший, більш підходящий. Тут є багато варіантів для такого доопрацювання. В першу чергу варто вирішити, що вам потрібно і який двигун стоїть штатно. Якщо встановлений ВАЗОВСКИЙ мотор, можна спробувати поставити Z18XE, в цьому випадку ви отримаєте надбавку майже в 40 л.с. і вам не доведеться переробляти взагалі нічого. Ну, якщо тільки КПП поміняти.

Також досить часто водії встановлюють ВАЗ 21126, штатно призначений для Пріори. У підсумку, ви отримаєте більший ресурс, а також незначно збільшену потужність. Для установки буде потрібно доопрацювати випускний колектор, його розміщують на товстій прокладці 2-3 см, тоді штани не будуть стикатися з масляним.

Мало хто знає, що планувався випуск і дизельного варіанту Chevrolet Niva. Передбачалося використовувати двигун виробництва Peugeot. XUD 9 SD. Він практично ідеально підходить для ШНіви. Для його установки взагалі не потрібно ніяких доробок, тільки перепрошивка ЕБУ, все ж мотор дизельний.

Для автомобілів з Z18XE підійдуть ті ж рекомендації, що і для ВАЗівської агрегату. Єдиний нюанс. турбірованіє. Справа в тому, що цей мотор спочатку призначався і використовувався на Opel. Для німецьких автомобілів був варіант з турбіною. Ось його і можна встановити, збільшивши потужність двигуна і прийомистість. Доробок, крім донастройки ЕБУ не буде потрібно.

обслуговування

Для досягнення максимального терміну експлуатації варто правильно обслуговувати мотор. В першу чергу варто пам’ятати про важливість своєчасної заміни моторного масла. Рекомендується проводити цю роботу раз в 15 тисяч кілометрів. Кожна друга заміна повинна поєднуватися з промиванням. Ця рекомендація підходить для обох моторів.

Також варто правильно підбирати масло. У двигун Z18XE слід заливати тільки синтетику, оптимальними варіантами буде:

 • 0W-30;
 • 0W-40;
 • 5W-30;
 • 5W-40;
 • 5W-50;
 • 10W-40;
 • 15W-40.

У мотор ВАЗ-2123 заливають 3,75 літра мастила, тут також оптимально буде застосовувати синтетику. За іншими параметрами можна застосовувати таке ж масло, що і для описаного вище двигуна.

Двигун ВАЗ-2123 має ланцюговий привід ГРМ. У зв’язку з цим його змінюють досить рідко. Середній термін експлуатації між замінами 150 тисяч кілометрів. При цьому, виробник не регламентує момент заміни. Все визначається за ознаками виникнення проблеми, в першу чергу мова йде про підвищену шумності двигуна, особливо при наборі або скиданні оборотів.

Мотор Z18XE обладнаний ремінним приводом. Згідно специфікаціям виробника, його необхідно замінювати на пробігу 60 тисяч кілометрів. А з досвіду автолюбителів, краще це робити через 45-50 тисяч, так як є ризик обриву. В такому випадку ви отримаєте загнуті клапана.

характеристики двигуна

Спочатку на Chevrolet Niva встановлювалися два двигуна в залежності від модифікації. Z18XE і ВАЗ-2123. Після рестайлінгу був залишений тільки вітчизняний мотор ВАЗ-2123. У таблиці нижче можна подивитися основні характеристики цих ДВС.

характерістікаВАЗ-2123Z18XE
Об’єм двигуна, куб.см 1690 1796
Максимальний крутний момент, Нм (кгм) при об. / хв. 127 (13) / 4000 128 (13) / 4000 165 (17) / 4600 167 (17) / 3800 170 (17) / 3800
Максимальна потужність, к.с. 80 122. 125
Максимальна потужність, к.с. (КВт) при об. / хв. 80 (59) / 5000 122 (90) / 5600 122 (90) / 6000 125 (92) / 3800 125 (92) / 5600 125 (92) / 6000
паливо, що використовується Бензин АІ-92 Бензин АІ-92 бензин АІ-95
Витрата палива, л / 100 км 10.09.2018 7.9. 10.1
Тип двигуна Рядний, 4-циліндровий Рядний, 4-циліндровий
Діаметр циліндра, мм 82 80.5
Кількість клапанів на циліндр 2 4
Доп. інформація про двигун розподілене уприскування палива розподілене уприскування палива
Хід поршня, мм 80 88.2
Ступінь стиснення 9.3 10.5
Нагнетатель немає немає
Викид CO2, г / км 238 185. 211
Ресурс двигуна тис. Км. 150-200 250-300

Часто водії цікавляться місцезнаходженням номера двигуна. Зараз для оформлення автомобіля він не потрібно, але на практиці все ж іноді варто перевіряти його відповідність. На Z18XE знайти його дивно, він знаходиться на відпливу мотора біля КПП. Вибитий методом лазерного гравірування.

На ВАЗ-2123 маркування знаходиться між 3 і 4 циліндром. Її без проблем можна вважати при такій необхідності.

Зверніть увагу, що досить часто номер піддається корозії. Тому, після покупки автомобіля з рук рекомендується перевірити якість номера, при необхідності його зачищають. Щоб захистити маркування просто змастіть майданчик солідолом або литолом.

#17 Нива 1989 Двигатель от Приоры. Про установку

Найбільш поширений варіант

Найчастіше на наших дорогах зустрічаються Chevrolet ВАЗ 2121 з двигуном ВАЗ-2123. Причина проста, версія з опелівським мотором не проводиться з 2009 року. За цей час ВАЗОВСКИЙ двигун практично повністю витіснив його з автопарку.

Трохи про характеристики і перспективи

Звичайно двигун повинен мати більш серйозні характеристики в порівнянні з попередником, адже без цього вся заміна виявиться безглуздою.

Як було сказано на ВАЗ-2121 можна поставити безліч двигунів з інших автомобілів, проте кращими є

XUD9TE, D8A. 1,9 л, 90 л.с., ідеально входить в Niva володіє 190НМ при 2200 об, хв, крутиться до 4400 обмин важить трохи більше 120 кілограм, на зиму знадобиться підігрів солярки.

У багатьох на вазі 2121 варто двигун від Fiat Ducato 2,3 літра, проте це варіант не самий бюджетний і не найпотужніший, для ВАЗ 2121 краще підійдуть попередні варіанти.

Щоб остаточно затюнингован Niva, можна поставити турбіну, турбовані ВАЗ 2121, неймовірна картина. Однак встановлена ​​турбіна може погано відбитися на раздатке і вона просто не витримає.

Установка турбіни на Niva в 35.000-50.000 рублів. Так само слід запам’ятати, що стандартний двигун ВАЗ 2121 справляється з турбіною, але його потужності не вистачає, спробувати залюфтіровать можна, але найчастіше без успіху.

В основному робота турбіни полягає в тому що, за рахунок вихлопних газів купується більше тертя, вона приносить чутливий прихід в кінських силах і крутиться моменті

Модель

Вперше нова модель була показана на Московському автосалоні 1998 року, передбачалося що запуск в серію відбудеться в тому ж році. Але, криза не дала виробнику почати випуск. В результаті дрібносерійна збірка почалася тільки в 2001 році, а повноцінний випуск почали 2002 році, організувавши спільне підприємство з «General Motors».

Спочатку передбачалося, що ця модель замінить звичайну «Niva», але в підсумку обидві моделі стали проводитися паралельно. Причому Chevrolet Niva зайняла більш дорогий сегмент.

Проводиться весь час на заводі в Тольятті. Ця базова майданчик АвтоВАЗу. Велика частина комплектуючих проводиться тут же. Тільки мотор Z18XE використовувався в дорестайлінгової версії автомобіля привозиться з-за кордону. Використовувався тільки до 2009 року. Цей двигун проводився на потужностях Szentgotthard engine plant.

Варіанти без доробок

На Niva Chevrolet стане без доробок двигун від Peugeot XUD. Заміна на цей силовий агрегат краще установки рідного нового движка. По-перше, він довговічніше, ніж той, який стоїть на Niva спочатку. По-друге, десяток різних движків в порівнянні з Пежовскім будуть програвати в плані потужності і ремонтно-придатності. Вам не доведеться виконувати заміну багатьох деталей, щоб мотор підійшов до машини і взаємодіяв з колесами і коробкою передач.

Іншим недоліком цього двигуна є дорожнеча. Він встановлюється на автомобілі Niva для експорту. Тому деталі на нього мають високу ціну.

Решта дизельні мотори встановлюються з доопрацюванням.

висновок

Оптимальний варіант заміни двигуна на ВАЗ 2121. XUD 9 серії SD від Peugeot.

Це єдиний аналог, який не зажадає серйозного втручання в конструкцію автомобіля. Всі інші варіанти вимагають заміни кріплень в моторному відсіку, поліпшення коробки передач або зміцнення загальної конструкції автомобіля. Для спортивних змагань варто, навпаки, поліпшити потужність стандартного двигуна. Буде потрібно встановити спортивний колектор, турбіну, распредвал, клапанні поршні, набір спортивного охолодження, випускну систему і форсунки. Все це дозволить розігнати двигун до 270-300 л.с, чого достатньо для участі в змаганнях типу ралі.

Серійні версії повнопривідного позашляховика Niva (Lada 4 × 4) традиційно зустрічаються на дрогах СНД виключно з бензиновим двигуном, хоча завод-виробник робив спроби встановити дизельний ДВС на цю модель. З цієї причини однією з тем, пов’язаних з популярним джипом, є можливість самостійно встановити дизельний двигун на Niva.

Дизельний двигун, особливо в простій атмосферній версії, на серйозних позашляховиках є кращим варіантом порівняно з бензиновим агрегатом. Такий мотор має багато очевидних переваг:

 • високий крутний момент дизеля на низьких оборотах незамінний для позашляхової машини;
 • дизельний двигун витрачає набагато менше палива, що важливо при їзді по бездоріжжю;
 • вимоги до якості солярки помітно знижуються за умови використання атмосферного дизеля;
 • більший ресурс дизельного двигуна до серйозного ремонту дозволяє активно і довго експлуатувати такий мотор;

Головним недоліком є ​​вразливість високоточної паливної апаратури дизеля, а також складність і дорожнеча подальшого ремонту. В системі живлення дизельного двигуна часто виходять з ладу ТНВД і дизельні форсунки. Певні складнощі в процесі експлуатації може викликати також наявність турбонаддува (турбодизель), так як стан турбіни сильно залежить від якості палива і дизельного моторного масла.

Покращена Niva

Інжектор, який встановлений на Niva, хоч і зменшує витрату палива, все ж не є найбільш економним варіантом в міських умовах з пробками та іншими затримками. На трасі і під час тривалих поїздок за містом це відчувається не так сильно, оскільки машина працює без зупинок і простоїв. Через нерентабельність авто в міських умовах водії замислюються над хорошою і ефективною заміною старого движка інжекторного типу в своїй машині. Кращим варіантом стане дизельний двигун на Niva. Він має приблизно ті ж характеристики по потужності, але витрата палива у нього порівняно менше. Також дизель менш примхливий в плані якості пального. Які ж варіанти з цієї категорії моторів стоять детального розгляду?

Першим і найбільш гідним кандидатом є XUD 9 SD від Peugeot. Цей двигун використовувався для створення модифікованої версії ВАЗ 2121. моделі 212151 з французьким двигуном. Його можна поставити на Niva без особливих проблем. кріплення деталей і вузла ідентичні, мотор відмінно підходить за розмірами, крім того, з’являються деякі переваги від його монтажу.

По суті, це єдиний варіант, який підходить за всіма параметрами.

Дизельний двигун на Niva Chevrolet

В якості заміни використовують дизельний двигун для Niva. Такий мотор дає наступні переваги для автомобіля:

 • збільшуються тягові показники на низьких оборотах. Машина не буксує в багнюці на сільських дорогах, на асфальті з мокрим снігом в осінній період. Гарне проходження за останнім параметром визначається також установкою якісних шипованих шин;
 • зменшується витрата палива Niva при поїздках по сільським трасах і автобану;
 • збільшується життєвий ресурс двигуна.

Однак є й мінуси від установки дизельного двигуна на Niva. Відбувається збільшення ваги машини, а в міському режимі. це впливає на підвищення витрати пального. Вібрації від дизеля віддають в кузов. Дизельний двигун від іномарки вимагає заміни деталей іноземного виробництва. Тому збільшується вартість ремонту такого силового агрегату.

Які двигуни на дизелі можна встановити на Niva в списку:

 • Peugeot XUD 9SD;
 • Peugeot XUD 11SD;
 • Фольцваген Венто.

Разом з установкою вищеописаних моторів підходить коробка перемикання передач від Фіата Полонез. Буде потрібно трохи поворожити над переробкою, але витрачені зусилля варті того.

 • Поставити подушки від ВАЗ 21215.
 • Встановити дзвін і КПП від вже відомого Фіата.
 • Трохи переробити піддон, маслозаборнік, маховик і деякі інші деталі.
 • Всі зміни оформити через ГИБДД.

Рецепт идеальной Нивы?

Після подібного тюнінгу вам не буде потрібно вкладатися в машину ще років п’ять. Єдине, що потрібно. це дотримуватися регулярність технічного огляду і профілактичного заміни витратних матеріалів: фільтрів від повітряного до дизельного, сальників, якщо машина використовувалася в важких умовах, наприклад, таких як спека і мороз нижче 20 градусів за Цельсієм зі знаком мінус.

Давайте тепер подивимося, який з двигунів можна встановити на Niva, але не роблячи доопрацювання і не переустанавлівая систему «серця» мотора повністю. Деякі з перерахованих вище моторів все-таки мають можливість встати без доопрацювання місця під движок. Опишемо більш детально ніж хороші ці двигуни.

Варіанти з доопрацюванням

Двигуни на Niva з переробкою вже йдуть від Toyota і Фольцвагена. Про них я писав вище і як потрібно змінювати, щоб движок справно працював теж було розписано. Однак. Якщо ви не розумієте конструкцію силових агрегатів, то процедуру заміни краще віддайте досвідченим механікам.

Тому в подробиці вдаватися не буду. Краще напишу, про що потрібно знати при свап движка на дизельний або бензиновий:

 • силовий агрегат повинен вільно розміщуватися під капот в моторному просторі машини;
 • максимально допустиме перевищення по потужності. максимум 20 конячок. Інакше інші деталі авто не витримають навантаження;
 • свап повинен бути корисним.

А тепер поговоримо про бензинових силових агрегатах.

Двигуна ВАЗ 2121

LADA Niva випускається ще з 70-х років 20 століття, а саме вперше зійшла з конвеєра в далекому 1977 році і наробила багато шуму. На той момент в СРСР з позашляховиків було мало автомобілів, а всім відомий АвтоВАЗ ніколи не випускав повнопривідних автомобілів. Niva дійсно викликала фурор.

З тих пір спливло багато води, союз розпався, а Niva як була популярною, так і залишилася і практично не змінилася з першого виїзду з заводу. Звичайно, з вдосконаленням технологій і посиленням стандартів захисту навколишнього середовища АвтоВАЗу доводилося підлаштовуватися під нові стандарти і допрацьовувати двигуна, модернізуючи їх.

За весь час існування Niva побачила кілька типів двигунів, про які ми, до речі, поговоримо в даній статті.

Niva-Chevrolet дизель

Подальші спроби майже «офіційно» встановити дизельний двигун на Niva (модель Niva-Chevrolet) зробили в місті Тольятті. Для цього тюнінг-ательє під назвою «Тема-Плюс» отримало дозвіл від виробника GM-АвтоВАЗ. Головною доопрацюванням моделі Niva-Chevrolet стала установка італійського дизельного двигуна виробництва Fiat в парі з японською трансмісією Aisin.

Дизельна Niva: який мотор підійде

Серійні версії повнопривідного позашляховика Niva (Lada 4 × 4) традиційно зустрічаються на дрогах СНД виключно з бензиновим двигуном, хоча завод-виробник робив спроби встановити дизельний ДВС на цю модель. З цієї причини однією з тем, пов’язаних з популярним джипом, є можливість самостійно встановити дизельний двигун на Niva.

Дизельний двигун, особливо в простій атмосферній версії, на серйозних позашляховиках є кращим варіантом порівняно з бензиновим агрегатом. Такий мотор має багато очевидних переваг:

 • високий крутний момент дизеля на низьких оборотах незамінний для позашляхової машини;
 • дизельний двигун витрачає набагато менше палива, що важливо при їзді по бездоріжжю;
 • вимоги до якості солярки помітно знижуються за умови використання атмосферного дизеля;
 • більший ресурс дизельного двигуна до серйозного ремонту дозволяє активно і довго експлуатувати такий мотор;

Головним недоліком є ​​вразливість високоточної паливної апаратури дизеля, а також складність і дорожнеча подальшого ремонту. В системі живлення дизельного двигуна часто виходять з ладу ТНВД і дизельні форсунки. Певні складнощі в процесі експлуатації може викликати також наявність турбонаддува (турбодизель), так як стан турбіни сильно залежить від якості палива і дизельного моторного масла.

Серійна Niva з дизельним двигуном

Ідею установки дизельного двигуна на модель Niva 2121 з самого початку намагалися реалізувати інженери на заводі. Для ВАЗ 2121 передбачалося використовувати вітчизняну версію 1.5-літрового турбодизельного мотора. З таким агрегатом дослідні зразки не змогли ефективно справлятися з їздою по бездоріжжю через недостатню потужність. Наступним кроком стала установка аналогічного дизеля на 3-х і 5-й дверну версію ВАЗ 2121, але вже зі збільшеним робочим об’ємом до 1.9 літра. Дані спроби успіхом не увінчалися, дизельна Niva з зазначеними ДВС не потрапила в серію.

Конструкція двигуна: дизельний, рядний, 4-циліндровий, з поздовжнім розташуванням. Робочий об’єм: 1905 см 3. Одна з модифікацій цього дизеля при установці на Niva забезпечила машині такі динамічні показники і експлуатаційні характеристики:

Niva з таким дизелем виявилася економічною і непогано показала себе на бездоріжжі, так як дизельний мотор Peugeot xud9sd забезпечував повнопривідному автомобілю пристойний крутний момент на «низах». Додатковим плюсом імпортного дизельного двигуна на Niva виявилася його надійність і відносна простота в ремонті і обслуговуванні.

Що стосується динаміки, Niva 2121 з двигуном Peugeot xud9sd розганяла до «сотні» дуже повільно. Accent був зроблений на головному цільове призначення автомобіля. підвищена прохідність на тотальному бездоріжжі. Модель Niva з дизельним двигуном Peugeot потрапила в серію, але машина випускалася обмеженими партіями, а також йшла виключно на експорт. У 2009 році серійне заводське виробництво дизельної ВАЗ 2121 повністю припинилося.

Встановлюємо дизельний мотор на Niva

Одним з доступних варіантів стає самостійна установка дизельного двигуна на Niva. Для цього можна скористатися послугами великих тюнінг-ательє або приватних професіоналів, які займаються доопрацюванням автомобілів. Встановити дизель на Niva можна також самому при наявності певного досвіду і спеціалізованого інструменту. Потрібно бути готовим до того, що для законної експлуатації автомобіля після заміни двигуна обов’язково потрібно реєструвати внесені зміни у відповідних державних органах.

У процесі підбору дизельного агрегату багато хто задається питанням, який дизель поставити на Niva. Існує достатня кількість дизельних двигунів, які можуть бути встановлені на цей автомобіль. На Niva своїми руками найчастіше встановлюють дизельні мотори японських і європейських брендів. Головною вимогою стають відповідні фізичні розміри силового агрегату для розміщення в підкапотному просторі ВАЗ 2121.

Необхідність внести зміни в конструкцію починається з особливостей кріплення дизеля. Другим аспектом виступає збільшення навантаження на передній осі після установки дизельного ДВС на Niva, так як мотор даного типу часто виявляється більш важким. З цієї причини необхідно додатково підсилити як підвіску, так і кузов після розміщення мотора. Практично завжди заміні підлягатиме і штатна коробка передач.

У списку загальних змін в конструкцію ВАЗ 2121 під дизельний мотор відзначені: заміна передніх опор двигуна, доопрацьований піддон, зміни випускної системи. Модернізації підлягає і система охолодження двигуна. Радіатор охолодження часто змінюють (підходить радіатор від автомобіля ГАЗ ГАЗель).

Також вносяться зміни по ходової частини, окремі елементи замінюються на посилені. Для звичайної ВАЗ 2121 їх можна запозичити у Niva-Chevrolet. Що стосується експлуатації дизеля, окремо рекомендується установка системи підігріву дизпалива.

На Niva також можна встановити дизель Peugeot з індексом xud 11, але в даному випадку КПП вже потрібно буде міняти. Коробка ВАЗ з цим мотором довго не витримає. Рішенням стає КПП від моделі Fiat Polonez. Додатково буде потрібно установка іншого зчеплення. Не менш часто на Niva встановлюють дизельні двигуни з японських автомобілів. Підходять агрегати c індексом Toyota 3c / ct потужністю 80 і 100 к.с. Для заміни КПП можна використовувати 5-ступінчасту коробку від моделі Noah виробництва Toyota.

Оптимальним варіантом стане дизельний двигун і КПП, які спочатку були спроектовані для роботи в парі. У цьому випадку завдання спрощується завдяки відповідності всіх точок кріплення, а також збігом по осях валів ДВС і трансмісії. Даний підхід дозволяє виключити труднощі в процесі суміщення дизельного двигуна і коробки передач, а також значно збільшує термін служби сполучених вузлів. Немає необхідності вираховувати, який показник крутного момент здатна витримати та чи інша коробка з різними дизельними двигунами.

Переваги установки дизельного силового агрегату замість бензину або ГБО. Вибір відповідного дизеля для ГАЗелі і UAZ (UAZ) на заміну бензиновому мотору.

Чому дизельний мотор має більший коефіцієнт корисної дії в порівнянні з двигунами на бензині. Крутний момент і обороти, енергія дизпалива.

Порівняння бензинового і дизельного двигуна. Переваги та недоліки дизеля, надійність дизельного мотора, особливості його обслуговування і експлуатації.

Чому масло тече з сапуна двигуна: ознаки і основні причини такої несправності. Як зрозуміти, чому через сапун жене масло, діагностика неполадок.

Причини шумів і стукотів при роботі двигуна внутрішнього згоряння на різних режимах. Детонація, стукіт гідрокомпенсаторів, несправності запалювання й інші причини.

Модуль збільшення потужності дизельного двигуна. Види чіп-боксів, особливості підключення і роботи даних блоків. Переваги та недоліки тюнінг-боксу.

Який мотор у ВАЗ 2121?

Базовий агрегат для «ВАЗ 2121» є еволюцією движка від «трійки», і від мотора 2103 його відрізняють збільшений до 79 мм поршень, при колишньому блоці циліндрів. Також актуальним є інжекторний агрегат 21067, який накритий ГБЦ від інжекторного 21214-го.

Який двигун можна поставити на ВАЗ 2114?

Деякі автолюбителі, які є власниками 14-го ВАЗа, задаються питанням. який двигун підійде на ВАЗ 2114, і чи варто його взагалі міняти? Ось список автомобілів, чиї двигуни підійдуть для 2114:

 • AUDI-80;
 • Alfa Romeo;
 • BYD F3;
 • Chery Amulet;
 • Chevrolet Aveo;
 • Ford Focus;
 • DAEWOO Lanos;
 • Fiat Bravo;

Який двигун можна поставити на ВАЗ 2121?

У багатьох на вазі 2121 варто двигун від Fiat Ducato 2,3 літра, проте це варіант не самий бюджетний і не найпотужніший, для ВАЗ 2121 краще підійдуть попередні варіанти. Щоб остаточно затюнингован Niva, можна поставити турбіну, турбовані ВАЗ 2121, неймовірна картина.

Який двигун можна поставити на ГАЗель?

Кращий мотор на ГАЗель Вигідним варіантом є дизельний мотор. Китайський Cummins. заводський двигун, який підходить за габаритами, легко монтується під капот, залишаючи простір.

Яку коробку передач можна поставити на Niva?

Вибір передавальних чисел дозволив застосовувати коробку «2105» на всіх моделях з класичним компонуванням, і з 1987 року нею оснащують всі задньопривідні автомобілі ( «Жигулі»). Тільки для «ВАЗ 2121», як і раніше використовують коробку з передавальними числами «2106».

Який двигун можна поставити на ВАЗ 2107 без переробок?

Силовий агрегат від «ВАЗ 2121» практично без доопрацювань входить в посадочне місце мотора на ВАЗ 2107. він має ті ж габарити і форми. Обсяг типового мотора «ВАЗ 2121» варіюється від 1.6 до 1.7 літрів, що дозволяє розвивати потужність від 73 до 83 кінських сил.

Який дизельний двигун можна поставити на Niva Chevrolet?

Для звичайної ВАЗ 2121 їх можна запозичити у Niva-Chevrolet. Що стосується експлуатації дизеля, окремо рекомендується установка системи підігріву дизпалива. Найпростішим варіантом заміни двигуна для автомобіля Niva виявиться дизельний мотор Peugeot xud9sd.

Який двигун можна поставити на Chevrolet Niva?

Для популярного позашляховика Niva Chevrolet заводом був передбачений лише один двигун. ВАЗ21214, об’ємом 1,7 л і потужністю 80 л. с. Модифікація FAM1 з мотором «Opel» випускалася обмеженим тиражем і зустрічається рідко.

Який дизельний двигун можна поставити на ГАЗель?

Вигідним варіантом є дизельний мотор. Китайський Cummins. заводський двигун, який підходить за габаритами, легко монтується під капот, залишаючи простір. Оскільки він дизельний, паливо на нього порівняно недороге.

Який японський двигун можна встановити на автомобіль Niva?

Як було сказано на ВАЗ-2121 можна поставити безліч двигунів з інших автомобілів, проте кращими є: XUD9TE, D8A. 1,9 л, 90 л. с., ідеально входить в Niva володіє 190НМ при 2200 об, хв, крутиться до 4400 обмин важить трохи більше 120 кілограм, на зиму знадобиться підігрів солярки.

Який двигун можна поставити на Niva без переробок?

Бюджетний мотор, який успішно встане на Niva Chevrolet, це Toyota 3S. Не потрібно вносити серйозні зміни при установці даного силового агрегату. Ви можете встановити коробку передач від цього автомобіля і раздатку. Тоді Niva стане потужнішим.

Який дизельний двигун поставити на Niva?

Найпростішим варіантом заміни двигуна для автомобіля Niva виявиться дизельний мотор Peugeot xud9sd. Головною перевагою цього дизеля виступають його кріплення, аналогічні штатним бензиновому агрегату.

Який двигун можна поставити на буханку?

На даний момент ставиться ЗМЗ-409. Це той же ЗМЗ 406 1997 року зі збільшеним об’ємом і екологічним класом. Якщо поділити обсяг мотора UAZ Буханець на потужність в кінських силах, вийде скромне число.

Розрахунок на іноземний ДВС

Численні експерименти з дизельним двигуном Niva Chevrolet показали, що мотор від іномарки аналогічного об’єму і потужності (не більше 120 к.с.) значно перевершує штатний бензиновий мотор.

Установка вітчизняного барнаульского дизеля і іноземних атмосферников, навпаки, не виявили серйозних переваг. Автомобіль вийшов млявим, впала максимальна швидкість і еластичність, дошкуляв характерний тракторний звук працюючого дизеля. Тому оптимальним рішенням вважається установка сучасних моторів з турбонаддувом, який усуває більшість цих недоліків.

Ідеальним варіантом нового «серця» для ВАЗ 2121 Chevrolet вважаються мотори лінійки XUD SD від Peugeot. Ці моторчики добре відомі за такими моделями як PEUGEOT Partner, 307 і іншим машинам концерну. Ресурс двигуна перевищує 500 тис. Км при своєчасному обслуговуванні.

Перевага цього дизеля. установка на штатні кріплення під капотом і стикування з КПП ВАЗ, що значно спрощує обсяг переробок. У деяких випадках з цим же двигуном встановлюють коробку передач від Fiat Polonez з оригінальним зчепленням. Така гібридна Niva споживає всього 7,5 літрів ДТ на 100 км, а крутного моменту в 195 Нм досить для бездоріжжя і комфортного руху на трасі.

Спроби заводу впровадити дизельний двигун

На АвтоВАЗі розглядали варіант установки дизельного мотора від іномарки спільно з концерном GM, однак, далі напрацювань і досвідчених примірників справа не пішла.

Відомі такі модифікації ВАЗ 2121:

 • Версія з установкою дизеля від Peugeot об’ємом 1,9 л. Перші експерименти проводилися ще на 3-х дверний Niva, а на Niva Chevrolet був уже встановлений сучасний мотор з турбонаддувом і потужністю 120 к.с. Двигун відмінно себе зарекомендував і показав непогані динамічні характеристики, при цьому вимагав мінімум доробок під капотом. У серію він не пішов через високу вартість і складності виробництва на конвеєрі.
 • Спроба встановити дизельний мотор Fiat об’ємом 1,9 л і потужністю 90 л.с. спільно з досвідченим підприємством «Тема Плюс». ДВС поєднувався з японською коробкою передач Aisin і рідний трансмісією. Одержаний гібрид продавався під позначенням TURBO-DIESEL до 2009 року. Виробництво було незабаром згорнуто, а причинами послужило низька якість збірки, погана динаміка, шум, прорахунки конструкції і завищена ціна.

Неодноразово робилися спроби впровадити на Niva Chevrolet та інші іноземні мотори, але заводського схвалення і сертифікації вони не отримали.

Порада. На експорт поставлялися ВАЗ 2121 ВАЗ212151 з французьким ДВС, які мають сертифікат відповідності і всі потрібні доопрацювання. Якщо вдасться знайти такий автомобіль, то переставити з нього силовий агрегат в Шеви Niva буде простіше.

Переваги ВАЗ 2121 Chevrolet на дизелі і який двигун можна поставити

Для популярного позашляховика Niva Chevrolet заводом був передбачений лише один двигун. ВАЗ21214, об’ємом 1,7 л і потужністю 80 л.с. Модифікація FAM1 з мотором «Opel» випускалася обмеженим тиражем і зустрічається рідко. Стандартний мотор не особливо підходить багатьом автолюбителям через невеликого крутного моменту і нестачі потужності, що позначається на прохідності і динаміці машини. Вирішити проблему допоможе установка дизельного двигуна на Niva Chevrolet.

Дизель на Niva своїми руками

Який двигун можна поставити на Niva Chevrolet власник машини вибирає сам, виходячи з наявності донорських агрегатів і сервісів, які зможуть виконати ці роботи. Вибирати доведеться між японськими або європейськими виробниками.

Оптимальні характеристики мотора:

 • 4 циліндри;
 • маса без КПП. 100-130 кг;
 • турбонаддув;
 • потужність 90-120 к.с.

Приблизна послідовність установки іноземного мотора під капот Шеви ВАЗ 2121:

 • Підготовка ДВС і коробки передач для установки. Для подальших робіт будуть потрібні переробки: нова система випуску, система харчування двигуна, радіатор охолодження і патрубки до нього, перехідники зі стандартних опор до нового мотору.
 • Демонтуємо старий мотор разом з КПП і приміряємо на його місце новий. Визначаємо місця розміщення опор ДВС і коробки передач. Якщо замінити КПП на імпортну, а раздатку залишити стару, то переробка трансмісії зводиться до мінімуму. Потрібно буде замінити тільки еластичну муфту і проміжний вал.
 • Встановлюємо дизель на своє місце, прокладаємо випускний тракт, бензонасос, підключаємо систему охолодження та опалення салону.
 • Найскладніший етап. це підключення проводки і ЕБУ від нового мотора до штатного монтажного блоку і замку запалювання. Дану операцію краще всього довірити кваліфікованому автоелектрика. Якщо все зібрано правильно, двигун відразу запуститься.
 • Реєстрація в ГИБДД. Офіційно зареєструвати дизельний мотор можливо, але потрібно офіційний висновок з НАМИ з експертизою. По-іншому зареєструвати ДВС не вийде, тому старий двигун краще не викидати, він може стати в нагоді для реєстраційних дій.

Маса дизельного мотора більше штатного, тому може знадобитися установка посилених пружин в передній підвісці. Мотор при цьому повинен бути встановлений таким чином, щоб не порушувати заводський розваговки.

переваги дизеля

Для експлуатації поза дорогами двигун, що працює на дизпаливі, краще. Переваги дизельного мотора перед бензиновим на позашляховику очевидні:

 • більший крутний момент, який досягається на низьких оборотах;
 • витрата палива у дизеля буде нижче за аналогічних умов експлуатації, за рахунок роботи мотора в оптимальному режимі;
 • ресурс сучасного дизеля до капремонту вище;
 • атмосферні дизельні мотори без електронних форсунок можуть працювати на дешевому солярці низької якості;
 • установка дизеля допускає використання великих коліс і інших головних пар.

При цьому у будь-якого дизельного мотора є свої недоліки: двигун вимогливий до якісної паливу, а вартість ремонту і обслуговування паливної апаратури буде помітно вище ніж у бензинового. Більш потужний двигун потребує доопрацювання КПП, раздатки, редукторів мостів. Пуск мотора на важкому паливі взимку має свої особливості і часто вимагає спеціальних підігрівачів.

Який дизельний двигун підійде на Niva Chevrolet

Розміри підкапотного простору не дозволять встановити двигун об’ємом більше 1,5-2 л. Тому дизель для ВАЗ 2121 Chevrolet. це модифікації моторів від легкових автомобілів і невеликих розвізних вантажівок. Серед вдалих моделей зустрічаються як з турбонаддувом, так і без нього.

Найпопулярнішим варіантом заміни на дизель вважається установка мотора Peugeot моделей xud9 SD, xud11 SD об’ємом 1,9 л. Популярний варіант з двигуном Toyota серії 3с і коробкою від Noah. Зустрічаються варіанти імплантації рушія від Фіат, Toyota, Volkswagen та інших іномарок.

Головні труднощі в установці мотора на Niva полягає в адаптації імпортного агрегату з вітчизняної КПП і розміщенні в моторному відсіку. Конструктивні особливості ВАЗ 2121 Chevrolet (повний привід, оригінальна роздавальна коробка) не завжди дозволяють розмістити бажаний двигун.