Чому не працює вентилятор на ВАЗ 2107

карбюраторні сімки

чому, працює, вентилятор, 2107

У цих автомобілях система керування включенням електровентилятору дуже проста. Її навіть можна назвати аналогової. Вся ланцюг складається в найпростішому вигляді з таких елементів:

 • двигун електровентилятору.
 • датчик включення.
 • електропроводка.

Все, більше нічого немає, шукати потрібно поломку тільки в цих частинах конструкції. У 70% випадків виходить з ладу датчик, в 5% електровентилятор, в 20% винна електропроводка.

Порада! Для діагностики авто я раджу використовувати досить дешеве рішення:. поставив один раз і користуєшся завжди.

Але в деяких автомобілях застосовується трохи досконаліше схема, в яку включено електромагнітне реле. З його допомогою виходить прибрати від датчика високі струми. Цим самим збільшується ресурс приладу.

Деякі водії, які не звикли довіряти автоматиці, встановлюють звичайну кнопку паралельно датчику (а часом і замість нього). Така схема має право на існування, але сам водій повинен бути гранично уважним, щоб вчасно помітити перевищення температури і включити електровентилятор.

Алгоритм пошуку несправності

Якщо на вашій ВАЗ 2107 (карбюратор) не спрацьовує електровентилятор охолодження, потрібно зробити наступні дії:

 • Заглушити двигун і включити запалювання.
 • Плоскою викруткою замкнути висновки датчика включення вентилятора. Зверніть увагу на те, що все управління йде по масі. Якщо включився вентилятор, то несправний датчик. Якщо ж не працює, то причина криється глибше.
 • Вимкніть колодку від електровентилятора і подайте живлення від акумулятора безпосередньо. Обертовий ротор говорить про те, що двигун працює. Якщо ж електровентилятор не спрацьовує навіть так, доведеться думати щодо його заміни.
 • Якщо вентилятор і датчик справні, потрібно перевірити електромагнітне реле (якщо мається на схемі).
 • Останніми перевіряються дроти. Дуже часто відбувається окислення в місцях з’єднання з кузовом автомобіля. А іноді і зовсім трапляється банальний обрив.

Цей же алгоритм частково можна застосувати і до автомобілів, на яких встановлено інжектор.

Але щоб порівняти і оцінити різницю, варто розглянути і такі машини.

Датчик вимикання вентилятора: особливості та установка

На автомобілі ВАЗ 2107, як на представника ВАЗівської «класики» досить гучний вентилятор охолодження. Мить його підключення ніяк прогавити не можна. Посилюється вібрація кузова, з. під капота доноситься гул, в тому випадку, якщо час включення збіглося з підвищеним навантаженням на електромережу (миготіння поворотников при включеному ближньому світлі, обігріві заднього скла). тоді стрілка навантаження на мережу живлення починає сповзати в червону зону.

І навіть, (при поганій регулюванню карбюратора) може почати підгоряти лампочка аварійного тиску масла. Схема охолодження ВАЗ 2107 така, що вентилятор при нормальних умовах включається не відразу, а тільки після досягнення певної температури в системі. Для визначення цього «зручного температурного моменту» існує датчик, або контролер включеніявиключенія вентилятора.

Місцезнаходження контролера на радіаторі не випадково: адже спочатку нагрівається «мале коло» тосола, потім схема охолодження передбачає проходження рідини через радіатор, робота якого полягає в інтенсивному теплообміні. І тільки коли температура підвищується вище, ніж 92 С °, спрацьовує датчик включення вентилятора.

Як снятьпоставіть новий датчик

Після покупки і перевірки контролера потрібно зробити наступне:

 • Скинути клему «мінус» з акумулятора;
 • Знімаємо кришку розподільного бачка охолодження і пробку з радіатора;
 • Підставляємо ємність, відвертаємо краник на радіаторі і зливаємо тосол;
 • Знявши дроти з датчика, ключем на 30 вивертаємо датчик за велику латунну гайку;
 • Далі датчик знімається. Будьте уважні, не упустите мідне ущільнювальне колечко на датчику.

Після цього проводиться заміна датчика на новий. При установці не забудьте перед тим, як загорнути датчик, промазати шаром високотемпературного герметика дотичні місця датчика і радіатора. Робити це потрібно насухую. Така схема дій дозволяє уникнути витоку тосола.

 • Тепер потрібно звернути пробку на радіаторі, залити зібраний тосол, і, накинувши мінусову клему на АКБ, перевірити роботу датчика і вентилятора. Не забудьте продавити повітряні пробки в магістралях охолодження ВАЗ 2107.

Не включается электровентилятор охлаждения радиатора.

Все, можна вирушати в дорогу! Вентилятор буде працювати.

Механічне примусове охолодження радіатора ВАЗ 2107

На старих моделях ВАЗ радіатор охолоджувався за допомогою крильчатки, насадженої на ротор водяної помпи. Таке рішення забезпечувало постійний обдув радіатора при заїли двигуні. З огляду на, що конструкція ВАЗ 2107 мало відрізняється від «попередників», встановити таку крильчатку не важко.

Гідність такого рішення. надійність. Примусовий механічний обдув радіатора гарантує, що автомобіль не закипить, стоячи в пробці в жаркий день. Але при цьому ефективність обдування на малих обертах знижується в порівнянні з електричним обдувом. Взимку проявляється ще один недолік примусового охолодження. холодний двигун додатково обдувається вентилятором, що трохи уповільнює його прогрів. Той факт, що вентилятор обдуває радіатор на холодному двигуні, ніяк не впливає на швидкість прогрівання за умови працюючого термостата. Справа в тому, що до прогріву двигуна охолоджуюча рідина циркулює по малому контуру, минаючи радіатор.

[Tip] Механічний привід вентилятора охолодження ВАЗ 2107 можна вдосконалити:

 • Встановити дифузор, що направляє потік повітря через соти радіатора. Це поліпшить ефективність охолодження.
 • Змістити радіатор трохи назад, ближче до крильчатці. Для цього можна нахилити його верхню частину, використовуючи для кріплення планки з жорсткою стали. Планки треба розрахувати так, щоб відстань між радіатором і крильчаткою було приблизно 2040 мм.

Таким чином можна убезпечити автомобіль від перегріву. [/ Tip]

Не включається вентилятор радіатора охолодження. причини, пошук несправностей

Пошук поломки не стільки трудомісткий, скільки всеосяжний, т. К. Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається. Як перевірити термостат читайте в цій статті.

Наступний претендент на перевірку. запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим.

Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все «гуд», відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ «помер» і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися «дідівським» способом. Беремо лампочку, яка послужить як «контрольки». Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Почему не включается электровентилятор (одна из причин).

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до «» клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо «чирк» на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

Спосіб другий. електричний

 • Новий датчик (якщо старий став непридатним).
 • Електромагнітне реле з нормально роз’єднаними контактами.
 • Провід червоного кольору перетином 0,75 кв. мм.
 • Кнопку для установки в приладовій панелі ВАЗ 2107 (бажано з підсвічуванням).
 • термоусадочну ізоляцію.
 • Роз’єми типу «мама» і колодку для реле.

Схема з’єднань наведена на фото. Насамперед відключаєте вентилятор і міняєте датчик його включення. Потім збираєте схему.

Зверніть увагу на те, що на нових автомобілях використовуються датчики, здатні комутувати дуже великі струми. Але, незважаючи на це, вони все одно згорають. Різкі навантаження все одно швидко виводять його з ладу. Що робити? Вихід один. знижувати струм на висновках датчика. Для цього вводите в схему електромагнітне реле. Тепер шанс виходу з ладу датчика скорочується. Але стає вище шанс виходу з ладу реле. Правда, його поміняти виявиться простіше.

Встановлюєте в приладовій панелі кнопку примусового включення вентилятора і протягуєте від неї два дроти. один можна відразу з «масою» з’єднати, а другий. на висновок датчика. Виходить так, що у вас контакти кнопки і датчика з’єднані паралельно. Отже, якщо виходить з ладу датчик, ви можете включити електромагнітне реле кнопкою.

заміна датчика

Заміна датчика на інжекторної моделі простіше ніж на карбюраторної, так як немає необхідності зливати охолоджуючу рідину. Досить підкласти якусь ганчірку для вбирання вилилася ОЖ. Ключем на 19 відкручується деталь, виймається і швидко встановлюється нова. При установці раціонально заздалегідь нанести на різьблення герметик.

Для проведення процедури заміни на карбюраторної машині, необхідно спершу злити тосол (антифриз) і тільки потім ключем на 30 відкрутити датчик, і встановити новий.

При покупці датчиків і контролерів температури намагайтеся вибирати фірмові деталі.

Що робити, якщо не включається вентилятор ВАЗ 2107 (інжектор і карбюратор)

Сьогодні поговоримо про те, з яких причин не включається вентилятор ВАЗ 2107 (інжектор і карбюратор). Трохи раніше ми розібралися, як вдосконалити систему охолодження двигуна. Вся процедура проста і не вимагає великих знань. Але не менш нагальна проблема. вентилятор відмовляється включатися своєчасно. Постараємося з’ясувати, чому це відбувається.

 • карбюраторні сімки
 • Алгоритм пошуку несправності
 • інжекторниє мотори

Піч працює тільки на одній швидкості ВАЗ 2107.

Коли пічка працює тільки на найвищій швидкості. це значить, що згоріло баластні опір.

В такому випадку просто поміняйте його. Воно знаходиться під торпедою приблизно по середині, ближче до водія стороні.

Електричний вентилятор охолодження радіатора

В конструкції авто ВАЗ 2107 сучасніших карбюраторних і інжекторних версій, встановлюються крильчатка з вбудованим електромоторам, до якої разом пасової передачі підведені дроти. Електродвигун вентилятора для охолодження радіатора включається за рахунок спрацьовування датчика, який вимірює температуру ОЖ. Як тільки температура в системі досягає відповідної позначки (понад 90 градусів), в датчику замикається контакт, і тому включається вентилятор.

Таку систему можна назвати надійною, проте з точки зору ефективності. вона випереджає механічну систему. Надійною таку систему назвати не можна, так як при експлуатації може вийти з ладу електродвигун, датчик, пошкодитися проводка або перегоріти запобіжник. У плані ефективності така система лідирує, так як вентилятор включається в роботу виключно при досягненні температури ОЖ в системі понад відповідного значення. В такому випадку вентилятор не працює даремно, як це властиво для “механічних” сімок.

Механічне примусове охолодження радіатора

Власники деяких перших сімок знають, як влаштована механічна система роботи вентилятора охолодження. Крильчатка пристрою приводиться в рух за рахунок обертового ротора клонували. Поєднуються елементи за допомогою пасової передачі, а робота вентилятора охолодження радіатора починається відразу після запуску мотора.

Такий спосіб роботи вентилятора називається механічним, і головне його достоїнство полягає в надійності. При запуску двигуна крильчатка пристрою починається обертатися, забезпечуючи тим самим обдув радіатора. Така система проста, і тому практично не потребує ремонту. Головний недолік такого механізму в тому, що частота обертання крильчатки безпосередньо залежить від оборотів двигуна. На холостому ходу крильчатка обертається з меншою швидкістю, ніж при русі на великій швидкості.

Якщо в літню пору при запуску ВАЗ 2107 з таким мотором обертання вентилятора не впливає негативно на прогрів мотора, то взимку навпаки. При запуску двигуна в зимову пору потрібно швидко прогріти мотор, а постійне обертання вентилятора ускладнює цю задачу, навіть не дивлячись на систему охолодження, що складається з двох кіл циркуляції рідини. малого і великого.

Недолік у вигляді тривалого прогріву мотора усувається шляхом застосування термостата, який контролює циркуляцію охолоджуючої рідини по великому і малому колі. При досягненні робочої температури, коли двигун прогрівається, термостат відкриває клапан, і рідина циркулює по великому колу, тобто через радіатор охолодження.

У зимовий період, коли автомобіль рухається на великій швидкості, вентилятор занадто швидко охолоджує рідина, тому можна помітити, що на таких сімках часто стрілка покажчика температури не досягає робочого значення. Саме тому багато автовласників розміщують на радіаторних гратах картонки або матерії, що перешкоджають надходженню холодного повітря.

Вигоріли контакти перемикача швидкостей вентилятора грубки.

Ви перевірили запобіжник і побачили, що він цілий. Копаємо далі. Тепер беремо і дістаємо кнопку перемикання швидкостей з панелі і від’єднуємо від неї дроти. Після, підключаємо надійно до маси один кінець лампочки індикатора, а другий кінець черзі засовуємо в зняті колодки проводів відключених від кнопки. При цьому повинно бути включеним запалювання!

Якщо лампочка не загоряється, значить харчування на перемикач швидкості не приходить і несправний швидше за все монтажний блок.

Якщо лампочка, при тесті одного з контактів, загорілася, значить або несправна кнопка або щось інше. Як це з’ясувати? Дуже просто! Для цього робимо перемичку зі звичайного дроту, від контакту, при тесті якого загорілася лампочка-індикатор, до одного з двох інших контактів. Моторчик пічки запрацює якщо кнопка несправна. Якщо моторчик не працює, то саме він і несправний.

Несправність в монтажному блоці ВАЗ 2107.

Якщо піч перестала дути повітрям, то першим ділом подивіться чи цілий запобіжник F1 в монтажному блоці. Зазвичай, якщо перегорів цей запобіжник, то разом з пічкою перестоёт працювати обігрів заднього скла і ліхтарі заднього ходу. Цей запобіжник повинен мати номінал 10 ампер. Не більше і не менше. Якщо поставити запобіжник менше номіналу, то він постійно буде дмухнути, а якщо поставити запобіжник більшого номіналу, є можливість спалити монтажний блок. Якщо у вас стоїть запобіжник більшого номіналу (як на фото нижче), то підвищується ймовірність того, що вийшов з ладу монтажний блок і плюс не надходить на кнопку перемикання швидкостей. Як це з’ясувати, читайте в наступному абзаці.