Заміна датчика коленвала Nissan Almera Classic

способи перевірки

Поломка ДПКВ весь час буде супроводжуватися неполадками в комп’ютері автомобіля. Тому перевірка датчика повинна починатися зі зчитування помилок з ЕБУ. З урахуванням отриманого коду визначається характер з’явилася несправності.

Подальша перевірка має на увазі зняття датчика коленвала з автомобіля. Головне виявити наявність механічних деформацій. Тому корпус потрібно уважно оглянути. Під час визначення пошкоджень необхідна установка нового датчика.

Якщо візуальне вивчення нічого не виявило, потрібно дізнатися опір. Для чого необхідний омметр. Показання повинні знаходитися в межах 550-750 Ом.

Де знаходиться датчик коленвала в Nissan Almera

На роботу двигуна Nissan Almera впливає стан датчика колінчастого вала. Поломка ДПКВ сильно вплине на працездатність силового агрегату. Найчастіше мотор просто не запускається. Це обумовлено неможливістю передачі сигналу в ЕБУ без отримання відомостей про розташування коленвала.

Де знаходиться датчик колінчастого вала

Щоб побачити розташування ДПКВ на Nissan Almera, потрібно подивитися під капот. Причому потрібно врахувати, що місце його кріплення закрито картерной захистом, яку потрібно видалити. Місцезнаходження датчика показано на фото.

Установка нового датчика коленвала на Nissan Almera

Установка ДПКВ виконується з урахуванням наступної інструкції:

 • Зняти захист картера двигуна.
 • Видалити Клемник з ДПКВ.
 • Викрутити гвинт, що кріпить датчик до мотору.
 • Дістати ДПКВ. Причому необхідно врахувати, що його витяг дуже часто ускладнюється прилипанием кільця ущільнювача. В цьому випадку під прилад необхідно підлізти тонким ножем.
 • Поставити робочий датчик коленвала.
 • Все збирається в зворотній послідовності.

Заміну ДПКВ можна робити через верх. Для чого необхідно зняти повітряний фільтр. Недоліком цього варіанту вважається необхідність вміння виробляти всі роботи «на дотик». Тому багато власників автомобілів замінюють датчик колінчастого вала знизу. У цьому випадку необхідний підйомник.

Nissan Almera N16 1,8 2005 року випуску. Датчики коленвала і распредвала.

Демонтаж, перевірка і заміна

Для початку розглянемо ймовірні причини несправності. Зрозуміло, що датчик розташовується в місці, куди поступає негативних факторів: бруд, замаслення, температура, дорожні реагенти. Якщо проблема в контактній групі (окислення), роз’єм можна почистити.

Є й інша причина: налипання металевої тирси (стружки) з картера двигуна. Особливо, якщо у вашого авто значний пробіг.

датчик, коленвала, nissan, almera, classic

Як визначити несправність

Виходячи з призначення, датчик колінчастого вала визначає його положення для передачі інформації в електронний модуль управління двигуном. Без цієї інформації ЕБУ не зможе вчасно дати команду на впорскування палива в потрібний циліндр і подати імпульс напруги на котушку запалювання. При повній відмові датчика двигун взагалі не зможе працювати.

Однак несправності не завжди настільки фатальні, тому дивимося їх ознаки:

 • короткочасні провали тяги під час руху автомобіля;
 • робота двигуна в аварійному режимі, тобто зі зменшеною віддачею;
 • мотор то заводиться, то немає при однакових умовах;
 • і, нарешті, автомобіль не заводиться взагалі за відсутності ознак інших несправностей.

При наявності будь-якого з перерахованих симптомів необхідно продіагностувати двигун. Будь-автомобільний сканер (навіть на рівні простої читалки кодів) легко визначить проблему з ДПКВ. Це помилка OBD 0335.

Якщо несправність не пов’язана з банальним контактним явищем, ваш автомобіль може пересуватися тільки на евакуаторі. Тому власнику бажано знати, де знаходиться датчик і як його поміняти самостійно.

Датчик коленвала автомобіля Nissan Almera Classic

Автомобілі Nissan Almera в кузові N16 були досить популярні 10-15 років тому. Перевірена платформа спільної розробки Nissan, Renault і Samsung, недорога вартість за рахунок уніфікації комплектуючих. Безліч машин цієї моделі до сих пір впевнено колесять по дорогах Росії. З пошуком запчастин проблем не виникає. Наприклад, датчик коленвала (ДПКВ) для Nissan Almera Classic сумісний з іншими моторами виробництва альянсу Renault-Nissan.

Зрозуміло, цей вузол (з таким же part-number) встановлюється і на інші моделі Nissan з аналогічним мотором.

Як знайти пристрій

ДПКВ Nissan Almera розташований в нижній частині двигуна, в районі лівої півосі колеса. Дістатися до нього можна як з-під днища за допомогою гаражної ями, так і зверху. Зрозуміло, двигуну треба дати охолонути, оскільки можна обпалити руки об патрубок глушника. Кріпиться він на одну вушко, болтом із шестигранною головкою. При знятті датчик може впиратися в кронштейн задньої подушки двигуна. Досвідчені водії рекомендують не знімати кронштейн, а просто підточити його за допомогою дриля з абразивної насадкою: буквально на пару мм.

Після вилучення перевіряємо чистоту контактів. при необхідності чистимо і промиваємо. Далі дивимося на тильну частину приладу. Оскільки всередині розташовується датчик Холла з постійним магнітом, то на робочу поверхню може налипає металева стружка. Видаляємо її, ставимо ДПКВ на місце. Перевіряємо роботу двигуна і відсутність помилок OBD.

Якщо очищення не допомогло. заміряємо опір на контактах. Воно повинно бути в межах 500-900 Ом. Підносимо до датчика будь-який металевий предмет. опір на справному приладі зростає до кількох кОм. Прибираємо метал. опір має повернутися в колишнє значення. Якщо немає, то однозначно заміна, полагодити цей сенсор самостійно не вийде.

Заміна датчика положення коленвала. logbook Nissan Almera Classic on DRIVE2

В подальшому обертів двигуна стають неконтрольованими, відбувається їх розгойдування в ту чи іншу сторону. Через деякий час движок почне з працею запускатися або взагалі не заводиться. Не чекаючи таких наслідків, треба перевіряти роботу цього елемента. На Nissan N16 випуску після року є два датчика.

Один знаходиться на картерной піддоні під шківом колінчастого вала і практично ніколи не виходить з ладу. Через деякий час движок почне з працею запускатися або взагалі не заводиться. Не чекаючи таких наслідків, потрібно інспектувати роботу цього елемента.

Датчик коленвала Nissan Almera N16

На Nissan N16 випуску після року є два датчика. Один знаходиться на картерной піддоні під шківом колінчастого вала і фактично ніколи не виходить з ладу. Випуск Nissan Almera Classic в на альмера Classic? стійки амортизатора.

Функції трансмісійного масла в автомобілі.

Як провести перевірку і заміну масла в АКПП і МКПП Nissan Almera g15, Classic і n Де знаходиться салонний фільтр. Знайти салонний фільтр Nissan Teana j32 дуже просто тому, що він знаходиться в легкодоступному місці.

Датчик коленвала знаходиться. На Nissan N16 випуску після року є два датчика.

Один знаходиться на картерной піддоні під шківом колінчастого вала і практично ніколи не виходить з ладу. Розміщується він під джгутом проводів на тильній стороні піддона близько картера трансмісії.

POS використовується для визначення частоти обертів маховика і найчастіше є основним винуватцем цієї несправності. Демонтаж POS Перед тим як виконувати роботи на машині, що стоїть на домкраті, підставте надійну опору і підійміть ручник.

Зняття датчика положення колінчастого валу

Далі найцікавіше, вийшов відкрив капот і про себе думаю-Ну сенс, мені зараз знімати шланг дивитися чи є тиск, плюс ще вітер, холоднеча. Подзвоню братові, дотягнемо до гаража і там як зняти датчик коленвала Nissan Almera Classic займатися, закриваю капот, сідаю дістаю телефон і на автоматі ключ на старт, і вона як ні в чому не бувало, заводиться.

Все нормально, чек не горить їжу до будинку, по приїзду вирішив перевірити на помилки. Загалом вставив новий датчик і щоб потім раптом ні виникло ніяких проблем я викрутив болт з такого ж датчика, але який стоїть в голові двигуна датчик распредвалаі поміняв місцями болти: Машина завелася без проблем з новим датчиком, тепер належить перевірити його на трасі найближчим час.

А їхати-то вона не хоче. Не тягне і все, топлю в підлогу, а їжу як пенсіонер, 20 км, велосипедисти йдуть на обгін! Протягом усього дня заводилася і їхала також погано, а до вечора відійшла, заводиться з легкістю, їде як зазвичай.

Nissan QG18 Замена датчика коленвала в лесу.

датчик, коленвала, nissan, almera, classic

Проблема з ДМРВ на Almera classic

Знімаємо датчик положення колінчастого вала Альмера для перевірки або заміни, а також при демонтажі коробки

Переконайтеся в наявності напруги амплітудою в 5. Другий датчик POS також знаходиться на алюмінієвій секції піддону, але з заднього боку силового агрегату, поблизу купола трансмісії і служить для визначення частоти обертання валу сигнал 1.

Блок управління обробляє сигнал датчика і встановлює оптимальне збагачення робочої суміші при прогріванні двигуна. Злийте охолоджуючу рідину см.

Якщо датчик концентрації кисню несправний, токсичність відпрацьованих газів може різко підвищитися, а витрата палива збільшиться. Відіжміть фіксатор та послабити до човен датчика концентрації кисню. Стисніть кріпильні вусики колодки датчика Ослабте затягування датчика концентрації кисню Встановіть датчик концентрації кисню в порядку, зворотному зняттю.

Стисніть фіксатор колодки джгута проводів датчика фази Виверніть болт кріплення датчика фази При справній ланцюга відженете автомобіль на станцію техобслуговування для проведення діагностики стану РСМ і виконання відповідного відновного ремонту. Переконайтеся також у відсутності ознак порушення якості заземлення чорного дроту джгута.

Вимкніть запалювання і підключіть до датчика його електропроводку. Підключіть позитивний щуп вольтметра до клеми чорного дроту зі зворотного боку роз’єму докладніше див Главу Бортове електрообладнання.

На мить доторкніться до носика датчика металевим об’єктом типу викрутки. Відіжміть фіксатор та послабити до човен датчика концентрації кисню. Стисніть кріпильні вусики колодки датчика Ослабте затягування датчика концентрації кисню Встановіть датчик концентрації кисню в порядку, зворотному зняттю.

Стисніть фіксатор колодки джгута проводів датчика фази Виверніть болт кріплення датчика фази Встановіть датчик фази в порядку, зворотному зняттю. Для цього вам знадобиться: Для коректності показників при вимірюванні датчика, рекомендована температура повітря 0 С.

Опір обмотки вимірюємо омметром і способом, зазначеним вище. Для вимірювання індуктивності обмотки датчика оборотів коленвала, застосовується вимірювач індуктивності индуктивная котушка, ємність і опір. Індуктивність повинна бути в межах мГц. За допомогою мегаомметра перевіряється опір ізоляції.

Nissan Almera Classic КАСТОМ року на DRIVE2

Помилка датчика распредвала Nissan прем’єра р12

Цей параметр при напрузі В, не повинен бути вище 20 МОм. В подальшому обертів двигуна стають неконтрольованими, відбувається їх розгойдування в ту чи іншу сторону.

Через деякий час движок почне з працею запускатися або взагалі не заводиться. Не чекаючи таких наслідків, треба перевіряти роботу цього елемента.

На Nissan N16 випуску після року є два датчика. Один знаходиться на картерной піддоні під шківом колінчастого вала і практично ніколи не виходить з ладу.

Розміщується він під джгутом проводів на тильній стороні піддона близько картера трансмісії.

Ознаки поломки датчика положення колінчастого валу

Є ряд причин, що передують включенню сигнальної лампи двигуна Check Engine. Несправність може виходити від багатьох датчиків, вбудованих в електронну систему управління двигуном. Причини, що вказують на несправність датчика коленвала на Almera Classic, можуть бути такими:

 • Уповільнення розгону. У міру розгону змінюється час запалювання і вприскування палива. ЕБУ не коригує ці зміни, що уповільнює розгін.
 • Збільшений витрата палива. Спотворена інформація, яка надходить в ЕБУ позначиться на ефективності впорскування. Двигуну знадобиться більше бензину.
 • Переривання запалювання. Пропуски запалювання пов’язані з порушенням синхронізації іскри.
 • Двигун глухне. Відбувається іноді на низькій швидкості, якщо паливні форсунки не дають йому необхідну кількість палива.
 • Важкий запуск або відсутність запуску. ДПКВ не посилає сигнал в ЕБУ, комп’ютер не відправлятиме паливо в інжектори
 • Нестійка робота на холостому ходу. Викликає вібрацію ДВС. Особливо помітно при зупинках на світлофорі. Це пов’язано з поганою синхронізацією роботи систем мотора.
 • Горить контрольна лампа. Діагностичний прилад покаже код P0335. несправність ДПК Almera Classic.

Де знаходиться датчик положення коленвала?

Не важко припустити, що на Almera Classic він повинен знаходитися ближче до коленвалу. Дістатися до нього не просто, треба зняти захист картера і дивитися знизу за стартером. Датчик колінвалу.

ДК знаходиться біля кронштейна задньої подушки, який заважає вільно його демонтувати.

Спосіб заміни ДК знизу

 • набір голівок,
 • тріскачка,
 • ключі 13х15 мм,
 • мастило WD-40,
 • пасатижі,
 • викрутка,
 • обтиральний матеріал.
 • Знімаємо захист двигуна.
 • Відкручуємо болт кріплення (1).
 • Витягуємо колодку роз’єму (3)
 • Дістаємо ДПК (2) з гнізда, використовуємо тонку викрутку, пасатижі.

Перевірте ДК на предмет механічної поломки, якщо дефектів немає, перевірте опір. Воно не повинно перевищувати 700 Ом. Виберете заміну: датчик Nissan Almera Classic 8200439315 і Samsung Renault 8201040861 коштують дорого,, але є гідні заміни: Lucas. SEB442, Delphi. SS10801, Maxgeer. 240045 за ціною 600-2500 рублів.

Перевірте колодку роз’єму. Ставте новий ДК на місце у зворотному порядку.

Троит Ниссан Альмера Классик (замена датчика коленвала) Часть 2

Самостійно змінюємо ДПКВ Almera Classic

Є 2 способи заміни: 1. використання оглядової ями або естакади, 2. заміна ДПК зверху без зняття захисту піддону.

Міняємо датчик положення коленвала Almera Classic

Датчик коленвала ДВС Almera Classic контролює його положення обертання і швидкість. ДПКВ або простіше ДК відправляє цифрові сигнали в електронний блок управління (ЕБУ) двигуном, який синхронізує роботу систем двигуна, виходячи з даних одержуваних від датчиків. У разі виходу датчика з ладу сигнали можуть зовсім не чинити в ЕБУ, що призведе до пошкодження ДВС або взагалі припинення запуску.

Заміна датчика коленвала на Almera Classic, спосіб зверху

Від’єднуємо пластиковий колектор повітрозабірника від повітряного фільтра.

Відстібаємо 4-застібки по кутах кришки повітряного фільтра (4), потім знімаємо роз’єм датчика масової витрати (3), відкручуємо хомут (1), зриваємо повітряний шланг (2).

Відкрито доступ, відкрутіть болт на кронштейні і відведіть в сторону.

За кронштейном з лівого боку знаходиться ДК.

Сфотографуйте його, щоб легше було працювати практично на дотик. Тепер, приловчившись, можна дістатися до кріплення ДК і демонтувати: зняти роз’єм (1), відкрутити болт (2), зняти ДПКВ (3).

Який із способів краще, вибирати вам. Акуратно працюйте з роз’ємними колодками. Не намагайтеся тягнути за кабель або джгут!

Особливості Nissan Almera: заміна датчика распредвала зі знанням справи

Здавалося б, за синхронізацію розподільного і колінчастого валів відповідає ремінна (на ряді Альмер ланцюгова) передача. Саме завдяки їй клапани відкриваються-закриваються в потрібний час, а поршні, відповідно до положень клапанів, переміщаються вгору-вниз всередині циліндрів. Але проблема в тому, що ремені і ланцюги розтягуються, направляючі шестерні потроху сточуються, і руху описаних вище елементів потихеньку рассінхронізіруются.

Спочатку це розбіжність незначне і вловиме тільки за допомогою приладів, але поступово градус розбіжності положень наростає, і якщо не провести регулювання ГРМ, то в кінцевому підсумку клапани стикаються з поршнями, що автоматично тягне за собою капітальний ремонт двигуна.

Фахівці про Nissan Almera: заміна датчика распредвала і датчика коленвала на моделях Classic

Якщо з автомобільної механікою для більшості автовласників все більш-менш зрозуміло, то електроніка сучасного автомобіля для багатьох є таємницею за сімома печатками. І одна з цих таємниць. датчики розподільного і колінчастого валів.

Пристрій і принцип дії датчиків распредвала і коленвала на Nissan Almera Classic

Зовні цей пристрій являє собою монолітну деталь з трьома роз’ємами. Усередині датчика знаходяться три елементи:

 • Магніт;
 • сердечник;
 • котушка.

Ниссан Альмера Н16 2004 г. выпуска. Замена датчика коленвала и распредвала.

Розташований датчик распредвала в безпосередній близькості від контрольованого їм елемента. на більшості альмеровскіх движків з боку шківів помпи.

Втім, що там у цього датчика всередині, не настільки вже й важливо, тому що і сам корпус цієї деталі, і все її нутрощі залиті міцним пластиком, так що розбиранні вона не підлягає.

Не вдаючись в опис принципу роботи цього пристрою, скажемо лише, що датчик розподільного вала, аналізуючи кут повороту спеціального щільно насадженого на распредвал несиметричного задає диска, визначає положення вала в цілому. До речі, точно за таким же принципом працює і датчик колінчастого вала.

Інформація з них надходить на ЕБУ і аналізується ім. Якщо положення валів не збігаються (що хоч і вкрай рідко, але все-таки іноді трапляється), ЕБУ глушить мотор і перешкоджає його подальшому запуску. Точно те ж саме відбувається і при відмові одного з цих двох датчиків. Коли інформація з будь-якого з них перестає надходити на ЕБУ, той вирішує, що один з дисків нерухомий і, щоб не сталося зіткнення поршнів з клапанами, глушить двигун.

Цією поломкою нерідко пояснюється раптова зупинка двигуна під час руху машини. Навіть досвідчений автовласник, дотолкать свою машину до узбіччя і відкривши капот, не відразу розуміє причину зупинки. Більш того: не маючи спеціального діагностичного обладнання, він може лише здогадуватися, що один з розглянутих нами датчиків несправний, а ось який саме. до надходження автомобіля в сервіс залишається тільки гадати.

Ремонт Nissan Almera Classic: заміна датчика коленвала і распредвала

Установка нового датчика, як і демонтаж старого, процедура нескладна, якби не два “але”:

 • Відкрутити старий і прикрутити на його місце новий не складе великих труднощів ні для кого, хто знає, як тримати гайковий ключ. А ось правильно підключити його. завдання не настільки проста, як може здатися на перший погляд. Справа в тому, що у датчиків різних виробників контакти можуть розташовуватися по-різному. Так що цю процедуру краще довірити фахівцеві по автомобільній електроніці.
 • Перед тим, як, встановивши новий датчик, запускати мотор, слід перевірити не тільки точність взаємного розташування колінчастого і розподільного валів, а й правильність посадки задає диска. Як ми говорили, він несиметричний. у нього відсутня дин або пара зубів. В іншому випадку ЕБУ не дасть завести машину.

Точно так же при необхідності здійснюється на Nissan Almera Classic заміна датчика коленвала. З тією лише різницею, що підібратися до цієї деталі трохи складніше.

Отже, підсумуємо. Визначити, який з датчиків несправний (якщо проблема криється дійсно в них), не будучи фахівцем по автомобільній електроніці, практично не можливо. Установка нового елемента вимагає наявності спеціального інструменту та досвіду. Звідси висновок: якщо ваша машина раптово заглохла в дорозі і геть відмовляється заводитися, а зовнішні ознаки будь-яких несправностей двигуна відсутні, то, швидше за все, справа дійсно в одному з цих двох датчиків.

 • Доставити машину в автосервіс, де несправність буде встановлена ​​й усунена;
 • Викликати «швидку технічну допомогу», попередньо повідомивши диспетчеру свої підозри на несправність одного з цих елементів, щоб прибув за викликом фахівець мав при собі всі запчастини, які можуть знадобитися в процесі ремонту.