ВАЗ 2107 карбюратор крутить але не заводиться

Чи не заводиться на холодну

Після тривалої стоянки автомобіля на карбюраторної «класиці» для запуску двигуна потрібно витягнути підсос. заслінку, яка перекриває доступ повітря в карбюратор і збільшує подачу палива. Якщо така техніка запуску на холодну не допомагає, то слід розбиратися в причинах цієї недуги. Проблема, як правило, пов’язана з порушенням функціонування системи харчування, запалювання або зі стартером. Засмічення карбюратора, знос розподільника запалювання або підсів акумулятор. все це відноситься до основних причин важкого запуску мотора.

Одна з можливих проблем того, що двигун не запускається на холодну, криється в нестійкому іськрообразованії. Перевірка системи запалювання передбачає стандартні дії: діагностика всіх елементів, оцінка якості іскри. Справно функціонуюча система освіти іскри повинна забезпечувати безпроблемну роботу двигуна ВАЗ 2107 в будь-яких режимах. Потім приділяють увагу паливного насоса і карбюратора. Останній, наприклад, може засмітитися. Причина можлива в порушенні регулювань камери поплавця. Крім цього, може бути пошкоджена мембрана пускового пристрою. У бензонасосі також може бути пошкоджена мембрана. В обох випадках потрібно розбирання і дефектації деталей, установка нових, регулювання (зокрема, карбюратора).

Чи не заводиться, стріляє в глушнику

У більшості випадків постріли в глушнику притаманні ВАЗ 2107 з карбюраторним двигуном, але іноді ситуація може виникнути і на інжекторі. Основна причина в тому, що паливно-повітряна суміш не встигає згоріти в циліндрі і вибухає вже в системі випуску. В результаті з’являється сильний хлопок. Деякі автомобілісти радять спершу перевірити сам карбюратор і повітряний фільтр, але, як правило, проблема криється в іншому.

Для початку потрібно переконатися в правильності регулювання теплового зазору клапанів. Якщо параметр не відповідає нормі, наприклад, зазор менше необхідного, то клапани будуть закриватися нещільно. В цьому випадку паливна суміш в момент стиснення буде потрапляти в випускний колектор, де відбудеться її займання. Тому своєчасна і правильна регулювання клапанів може виключити виникнення такої ситуації.

Крім клапанів, неполадка може бути в системі запалювання, а, точніше, в правильності його установки. Якщо іскра з’являється занадто пізно (пізнє запалювання), то уникнути ударів у вихлопній системі не вийде. Оскільки в колектор буде викидатися частина палива, елемент може прогоріти так само як і сам клапан. Така ситуація може статися в разі ігнорування проблеми, яка виникла протягом тривалого часу.

Якщо кут випередження виставлений правильно, але постріли і раніше присутні, потрібно діагностувати якість іскри. Слабка іскра можлива через порушення в контактах ВВ проводів, розподільнику запалювання або контактній групі. Самі свічки також можуть вийти з ладу: їх перевірці варто приділити особливу увагу. Виникнення пострілів в глушнику на ВАЗ 2107 може свідчити про порушення фаз газорозподілу: в циліндрі виникає аналогічна ситуація, як і при пізньому запалюванні.

На инжекторной «сімці» проблема хоч і нечасто, але проявляється. Причина криється в збої фаз, зазорі клапанів і неполадки системи запалювання. Неполадки, в принципі, аналогічні карбюраторному мотору. Крім цього, поломка може бути пов’язана з поганим контактом будь-якого датчика, що призводить до подачі на блок управління невірних даних. В результаті електронний блок формуватиме неправильну горючу суміш. В цьому випадку діагностики автомобіля уникнути не вдасться.

Якщо не зводу карбюратор ВАЗ 2107

Основним варіантом оснащення сьомої моделі Волзького автозаводу вважається карбюратор емульсійного типу ДААЗ, названий «Озоном». Регулювання карбюратора «ВАЗ 2107» даного типу докладно описана тут. Однак, нерідкі випадки оснащення «сімки» карбюратором, виробленим італійською компанією «Solex». Слід зазначити досить велику ступінь подібності даних агрегатів, що розрізняються лише системами, що забезпечують роботу двигуна в режимі «холостого ходу». Крім того, карбюратор модифікації «21073» оснащений двома штуцерами системи рециркуляції відпрацьованих газів.

Найбільш поширеними несправностями даного типу карбюратора фахівці вважають такі:

 • Забруднення дозуючої системи (колодязі і жиклери) агрегату. Виявляється порушенням динаміки руху автомобіля смикання. Усувається за допомогою промивання колодязів і продувки стисненим повітрям паливних жиклерів.
 • Окислення контактів або порушення комутаційних зв’язків економайзера примусового холостого ходу. Діагностується зупинкою двигуна при різкому відпуску педалі акселератора. Усувається за допомогою відновлення контакту.
 • Перелив (недолив) паливної суміші. Симптоми: в момент розгону (гальмування) двигуном автомобіль сіпається. Усувається налаштуванням положення поплавців.
 • Порушення регулювань або забруднення системи «холостого ходу». Виявляється у вигляді ударів в глушнику автомобіля, що супроводжуються стрибками стрілки тахометра. Усувається промиванням і продувкою паливних жиклерів «холостого ходу».

Процес регулювання карбюратора «Solex», описаний нижче, максимально адаптований до умов приватного гаража та відсутності складного діагностичного обладнання. Він складається з декількох окремих регулювань, які забезпечують:

 • необхідний рівень палива в камері поплавця;
 • настройку режиму «холостого ходу».

Регулювання рівня паливної суміші в камері поплавця

 • Запускаємо двигун і прогріваємо його протягом декількох хвилин, не роблячи різких і сильних натискань на педаль акселератора. Глушимо силовий агрегат і акуратно, уникаючи протоки бензину, від’єднуємо шланг подачі палива.
 • Відкидаємо трос приводу повітряної заслінки (підсмоктування) та демонтуємо кришку карбюратора. Вимірюємо відстань до поверхні палива, яке має дорівнювати 24,0 1,0 міліметр. Корекція відстані виконується за допомогою підгинання язичка поплавця.
 • Після складання запускаємо двигун і протягом 30-40 секунд злегка «Газу». Після чого виробляємо повторний замір.
 • Дані дії повторюємо до моменту досягнення значення, зазначеного вище.

Налаштування режиму «холостого ходу» «Solex 21073»

 • Ця настройка виконується на попередньо прогрітому і зупиненому двигуні.
 • До упору загортаємо гвинт, який регулює «якість» горючої суміші. Остерігайтеся застосовувати надмірне зусилля при загвинчування, оскільки зірвана різьба не тільки зведе нанівець всі зусилля по налаштуванню карбюратора, але і зажадає його заміни.
 • Відвертаємо гвинт на п’ять обертів. Закриваємо повітряну заслінку (втопивши рукоять) і запускаємо силову установку. Маніпулюючи гвинтом «якості» добиваємося мінімальних оборотів колінчастого вала.
 • Повільно вкручуючи гвинт, добиваємося стійкої роботи силової установки, після чого робимо один оборот в зворотному напрямку. Оптимальним числом оборотів в хвилину в режимі «холостого ходу» є 900. Однак воно може бути збільшено до 1000-1100 в разі збоїв в роботі двигуна.

Практичну допомогу в процесі усунення несправностей системи забезпечення паливом «ВАЗ 2107» та регулювання карбюратора надасть

відзначимо, що наведені вище настройки не є панацеєю від усіх «болячок» карбюратора «Solex 21073». Більш серйозні дефекти вимагають використання більш ретельних регулювань і застосування відповідного обладнання. Однак цінність цих інструкцій в їх універсальності, простоті і доступності в будь-яких умовах.

Несправності системи живлення, що перешкоджають запуску двигуна «ВАЗ 2107»

Основними дефектами, що впливають на працездатність бензонасоса, фахівці вважають:

 • Засмічення, в тому числі і внаслідок пошкодження діафрагми.
 • Заледеніння сітки, що фільтрує і утворення крижаної пробки з конденсату (при експлуатації в умовах низьких температур).

Заходи щодо усунення вищеописаних причин зводяться до наступного:

 • Продування окремих ділянок живлять магістралей (наприклад, між паливним фільтром і баком) за допомогою стиснутого повітря.
 • Відігрівання замерзлих ділянок і видалення конденсату із системи забезпечення паливом.
 • Очищення клапана бензонасоса і сітки, що фільтрує від забруднень.
 • заміна діафрагми.

несправний карбюратор

Якщо паливний насос нормально працює, паливо прокачується через карбюратор. то проблема може критися в карбюраторі. Перевірити його можна при наявності помічника:

 • знімаємо кришку повітряного фільтра;
 • натискаємо на медаль газу і крутимо стартер;
 • у впускний колектор має почати надходити паливо.

Якщо бензин з якоїсь причини відсутній. то карбюратор потребує ремонту. Як правило, основною причиною несправності є наявність смол, шлаку в жеклерах. Для його промивання знадобиться використовувати спеціальну рідину і компресор.

Чи не заводиться карбюраторний двигун

Перелік можливих причин, за якими не заводиться ВАЗ 2107 карбюратор, виглядає так:

 • Бензонасос не качає паливо в карбюратор. Найпростіше перевірити його роботу, коли встановлений прозорий фільтр тонкого очищення палива. При ручному підкачування насоса в фільтрі повинен циркулювати бензин. Якщо там сухо, то варто перевірити бензонасос або паливну магістраль (вона може бути забита або підсмоктується повітря).
 • Якщо паливна магістраль не ушкоджена, слід перевірити бензонасос. Спочатку потрібно зняти вхідний патрубок. При цьому паливо не повинно випливати з бензонасоса. Бензин, що випливає з вхідного патрубка, говорить про несправності впускного клапана бензонасоса. Якщо витоку немає, можна перевірити бензонасос, заткнувши пальцем впускний патрубок і прокачавши насос руками. Повинно створитися відчутне розрідження, яка не зникає хоча б протягом хвилини.
 • Якщо бензонасос справний, необхідно зняти повітряний фільтр і перевірити карбюратор. Тут знадобиться напарник, який буде спостерігати за тим, як паливо з карбюратора потрапляє у впускний колектор під час заведення двигуна. Якщо крутити стартер і натискати педаль газу, в колектор з камери карбюратора повинно надходити паливо. Якщо його немає, варто промити карбюратор.

Зрозуміло, можливі інші причини, за якими бензин не потрапляє в циліндри двигуна. В такому випадку необхідний індивідуальний підхід до вирішення проблеми.

Якщо бензин надходить в циліндри, а ВАЗ 2107 не заводиться, то варто перевірити систему запалювання.

 • Викрутити свічку, підключити до високовольтного проводу і прикласти до голівці двигуна, забезпечивши контакт з «масою». Помічник повинен спостерігати за свічкою, поки ви крутите стартер. Свічка повинна видавати стабільну іскру блакитного кольору. Якщо іскра червона, свічка потребує заміни.
 • Якщо іскра відсутня, необхідно перевірити кабель “маси”, що йде до двигуна. Він повинен бути затягнутий, контакт. НЕ окислиться і не замаслений. Можна протягнути тимчасовий додатковий кабель, забезпечивши контакт двигуна з «масою».
 • Якщо іскра не з`явилася, слід перевірити роботу розподільника. Високовольтний «центральний» провід слід приставити до двигуна на відстані 1 мм і обертати стартер. Іскри немає, несправність полягає в трамблере. Утримувати провід слід пассатижами, інакше можна отримати удар струмом.
 • При відсутності іскри слід перевірити кришку трамблера і наявності напруги на контакті «К». Відсутність напруга на контакті говорить про несправності замка запалювання або запобіжнику, дроті харчування. Щоб перевірити це, можна протягнути тимчасовий провід від плюсової клеми акумулятора.
 • Якщо харчування надходить на трамблер, необхідно перевірити зазор контактів переривника (0,4 мм) і працездатність резистора, встановленого в бігунку.
 • При справному трамблере залишається перевірити, чи правильно виставлено запалювання.

Якщо запалювання виставлено правильно, іскра в нормі і в циліндри надходить бензин, залишається перевірити компресію. У ВАЗ 2107 вона повинна бути 11 або вище.

Чи не заводиться ВАЗ-2107 карбюратор: причини, ремонт

З плином експлуатації вузли і механізми автомобіля зношуються і все частіше виникають проблеми з запуском двигуна.

Причини, за якими не заводиться силовий агрегат, можуть бути різні, і відразу їх виявити часом важко. Але слід знати хоча б основні причини проблем з запуском ВАЗ 2107.

Це дасть можливість власноруч виявити поломку і постаратися усунути її своїми силами, не заїжджаючи на станцію техослужіванія.

Проблеми з запуском двигуна умовно можна розділити на дві групи. Одна пов’язана з утворенням іскри, друга. з подачею палива. Якщо не запускається мотор, то проблему потрібно шукати в одній з систем:

 • запалювання;
 • харчування;
 • паливної.

При скрутному запуску з’являються симптоми, які допомагають визначити, в який місці несправність і виконати необхідні ремонт. Тому розуміння свого «залізного коня», слід знати можливі неполадки і вміти їх усунути.

ВАЗ 2107 карбюратор крутить але не заводиться

Home »ВАЗ 2107 карбюратор крутить але не заводиться

Слабка іскра або її відсутність

В першу чергу при проблемах з іскрою необхідно перевірити стан свічок запалювання, їх працездатність. Діагностику можна виконати, навіть перебуваючи в дорозі.

Для перевірки по черзі викручуємо свічки з посадочних місць, кладемо їх на масу і при обертанні стартера дивимося на іскру.

Якщо іскри не було, міняємо проблемну свічку на нову, перевіривши попередньо її працездатність. Укручуємо виріб в свічковий колодязь. При огляді свічки слід звернути на ступінь нагару.

Якщо він значний, це призводить до слабкого іскроутворення. В цьому випадку можна спробувати прибрати нагар.

Іскра може бути відсутнім з іншої причини. Наступними перевіряємо високовольтні (ВВ) дроти. Якщо на якомусь з циліндрів відсутня іскроутворення, міняємо проблемний провід з проводом на іншому циліндрі. Якщо на несправному циліндрі іскра з’явилася, але пропала на іншому, то причина в ВВ. Несправний провід слід замінити. Зазвичай свічкові дроти змінюють в комплекті.

Якщо свічки і ВВ дроти справні, а іскра відсутня, переходимо до діагностики системи запалювання. Перевіряємо контакти на трамблере. Для цього знімаємо кришку з розподільника і дивимося, чи є нагар на контакті. При його наявності видаляємо утворився шар.

На наступному етапі діагностуємо котушку запалювання (КЗ). Діагностику проводимо за допомогою мультиметра, виставленого в режим омметра для вимірювання опору на обмотках.

Якщо КЗ типу Б-117 А, то на первинній обмотці значення повинні складати 3-3,5 Ом, для вторинної. 7,4-9,2 Ом. Для КЗ 27.3705 свідчення на первинній повинні бути в межах 0,45-0,5 Ом, на вторинній. 5 Ом.

При виявленні відхилень несправну котушку змінюють на нову.

Якщо запалювання безконтактне, додатково перевіряємо датчик Холла і комутатор. Самий просто спосіб перевірки. встановити свідомо робочу деталь. Альтернативний спосіб наступний:

 • вимкнути запалення і від’єднати від КЗ провід коричневого кольору;
 • один провід контрольки приєднати до знятому проводу, другий до КЗ;
 • включивши запалювання, пустити стартер.

Якщо лампочка блимає, комутатор справний. Інакше, його необхідно замінити. На справному датчику Холла вихідна напруга становить 0,4-11 У.

Чи не заводиться ВАЗ-2107 карбюратор: причини, ремонт

З плином експлуатації вузли і механізми автомобіля зношуються і все частіше виникають проблеми з запуском двигуна.

Причини, за якими не заводиться силовий агрегат, можуть бути різні, і відразу їх виявити часом важко. Але слід знати хоча б основні причини проблем з запуском ВАЗ 2107.

Це дасть можливість власноруч виявити поломку і постаратися усунути її своїми силами, не заїжджаючи на станцію техослужіванія.

Проблеми з запуском двигуна умовно можна розділити на дві групи. Одна пов’язана з утворенням іскри, друга. з подачею палива. Якщо не запускається мотор, то проблему потрібно шукати в одній з систем:

 • запалювання;
 • харчування;
 • паливної.

При скрутному запуску з’являються симптоми, які допомагають визначити, в який місці несправність і виконати необхідні ремонт. Тому розуміння свого «залізного коня», слід знати можливі неполадки і вміти їх усунути.

Проблеми з запуском карбюраторного мотора

До 2004 року випускалися автомобілі, забезпечені карбюраторними двигунами. При цьому потрібно зазначити: процес їх діагностики дещо складніше, ніж інжекторних.

Так як причин виходу з ладу на порядок більше. У той же час здійснити ремонт дещо простіше. в силу особливостей конструкції. Основні причини, за якими автомобіль не заводиться, або мотор запускається. але погано:

 • проблеми в роботі бензонасоса;
 • вийшов з ладу карбюратор.

Не заводится ВАЗ 2106. Быстрый поиск причины

Перевірка бензонасоса

Вже згадана деталь має порівняно простий пристрій. Обертання здійснюється за допомогою спеціального штовхача, що приводиться в дію довгим сталевим стрижнем. Перевірити безонасос можна не знімаючи з двигуна:

 • слід зняти паливний патрубок з фільтра, встановленого після насоса або роз’єднати магістраль в іншому доступному для вільного огляду місці;
 • далі за допомогою спеціальної педалі потрібно прокачати паливо.

Задня частина деталі забезпечується спеціальним важелем. Якщо почати його прокачувати. то через паливну магістраль має почати надходити бензин. Його відсутність говорить про несправності. В такому випадку найпростіше придбати новий паливний насос. Також можливо здійснити ремонт. але вартість його порівнянна з покупкою нової деталі.

Чи не заводиться ВАЗ 2107

Автомобілі ВАЗ 2107 перестали випускати порівняно недавно.

Агрегатувалися дана модель двигунами двох типів: карбюраторним і інжекторним. Причини неможливості запустити мотор істотно відрізняються в залежності від системи упорскування палива.

Чи не заводиться ВАЗ 2107 інжектор

В автомобілях з інжектором напрямки проблеми так само всього два паливо і запалювання. Завдяки наявності електронних систем при несправності на приладовій панелі загоряється індикатор «check engine».

При перевірці код несправності починатиметься з Р03ХХ, що означає пропуски займання горючої суміші. Але перед перевіркою потрібно визначити наявність іскри на свічках запалювання.

Для діагностики системи може бути застосовано кілька простих способів:

 • Перевірка за допомогою діагностичного сканера. Цей спосіб не являє собою нічого складного. Сканер підключається до діагностичного роз’єму і шляхом аналізу визначається джерело проблеми. Після виявлення несправності оглядають саму деталь, і в разі поломки вузол замінюють.
 • Перевірка модуля запалювання. Перевіряти цей вузол, не маючи великого досвіду в цій справі, найлегше замінивши його на завідомо справний. Це заощадить багато сил і часу. Ремонт самого модуля завдання досить копітка і вимагає і акуратності, тому ремонтувати його самостійно не маючи досвіду, не рекомендується. Надійніше довірити лагодження вузла підготовленим фахівцям.
 • Так само потрібно перевірити стан транзисторів в блоці управління. Всього їх два і кожен відповідає за свою пару циліндрів. Часто відбувається, що обидва транзистора виходять з ладу одночасно, що загрожує повною відсутністю іскри. При виявленні несправностей транзистори замінюються на нові.

Якщо з запалюванням все в порядку потрібно перевірити систему подачі палива.

 • Насамперед викручуються свічки і перевіряються на наявність палива на них. Якщо вони сухі слід визначити, чи подається напруга на паливні форсунки. Для цього потрібно зняти роз’єм з одного і під’єднати до нього щуп тестера, другий щуп під’єднується на масу автомобіля.
 • Далі потрібно перевірити тиск у паливній рампі. При виявленні несправності проводиться діагностика бензонасоса (в першу чергу слід перевірити запобіжник, який відповідає за насос).

ДВС з інжектором

Причина відсутності надходження палива на інжекторі може бути в несправності паливного насоса, що знаходиться в бензобаку. Перевіряємо, його працездатність.

Якщо він справний, продовжуємо пошуки причини несправності. Якщо вийшов з ладу ремонтуємо або змінюємо на новий. Діагностику бензонасоса на ВАЗ 2107 провести нескладно.

Потрібно включити запалювання і послухати, як працює механізм. Якщо він несправний, його слід замінити.

Для того, щоб з’ясувати, чому не заводитися двигун на «сімці», необхідно знати, як працюють її вузли і механізми, що відповідають за запуск двигуна. Володіючи цими знаннями легко знайти причину несправності й усунути її.

вплив температури

Часто ВАЗ-2107 не заводиться саме взимку. Така неприємність може бути викликана неправильним вибором в’язкості масла або його загустением в коробці передач. Стартера стає важко провертати його в системі.

Якщо в’язкість масла невідповідна, це може привести до виходу з ладу двигуна. Тому в холоду слід поставитися до підбору мастильних матеріалів дуже ретельно. У зимовий період щоб машина швидко завелася, необхідно вичавлювати зчеплення до кінця. Механізм буде крутити вали коробки передач, готуючи машину до руху.

ВАЗ 2106, 2107 не заводится? 10 причин почему машина не заводится. Не крутит стартер? Ищем причины.

Саме взимку в циліндрах визначаються проблеми з компресією. Необхідно зняти свічки. Потім в циліндри заливається трохи масла. Тепер знову слід спробувати завести машину. Далі свічки повертають на місце. Автолюбителі з досвідом стверджують, що цей спосіб спрацьовує практично завжди.

Високовольтна частина системи

Якщо ВАЗ-2107 погано заводиться або не працює взагалі, необхідно перевірити центральний провід. Він з’єднує розподільник з котушкою. Для цього наконечник проводу акуратно виймається з кришки. Далі його наближають до будь-якої деталі, яка тісно контактує з масою машини. При цьому не має значення, пофарбована ця поверхню чи ні.

Далі необхідно закріпити провід таким чином, щоб між обраної деталлю і його наконечником залишалося невеликий простір (досить 5-7 мм). Якщо в машині запалювання електронного типу, кріпити провідник необхідно особливо ретельно. Адже при його падінні на масу вся електроніка з великою часткою ймовірності вийде з ладу.

Не можна також чиркати центральним проводом по корпусу. Тримати провідник рукою не можна. Удар струмом буде досить сильним. Якщо іскра в цій системі є, значить, проблема в іншій системі.

Подальше дослідження електроніки

У пошуках причини, чому не заводиться ВАЗ-2107, необхідно далі досліджувати електроніку. Якщо справа не в іскрі запалювання центрального проводу, необхідно зняти кришку розподільника. Необхідно візуально оцінити внутрішнє його стан.

Якщо під розподільної кришкою зібралася бруд або конденсат, іскра може потрапляти не туди, куди треба. Щоб усунути подібні порушення, слід це простір вимити, висушити і вичистити. Контакти розподільника також зачищаються дрібним наждачним папером. Якщо на бігунку або кришці є темний слід від удару електрикою, цю деталь доведеться замінити.

Далі дуже ретельно слід переглянути дроти, що йдуть до свічок. Їх наконечники і всі комунікації повинні бути чистими, сухими. Після цього кришку можна встановити на колишнє місце. Система перевіряється ще раз. Якщо все безрезультатно, вивертаються і чистяться свічки. Іноді їх потрібно замінити зовсім.

Чому ВАЗ-2107 не заводиться? Поради автомеханіка

Автогігант ВАЗ подарував вітчизняним автолюбителям безліч моделей транспортних засобів, які сьогодні стали класикою. Вони до сих пір користуються надзвичайною популярністю. Трапляється, в системах автомобіля відбувається збій. Машина не може зрушити з місця.

Причин такої неприємності безліч. У кожному конкретному випадку є свої причини, за якими ВАЗ-2107 не заводиться. Щоб вирішити цю проблему, необхідно розглянути найпоширеніші поломки цієї моделі. Досвідчені автомеханіки готові поділитися своїм досвідом з власниками «сімки».

подача пального

Якщо не заводиться машина ВАЗ-2107 навіть після всіх перерахованих маніпуляцій, проблема може бути в системі подачі палива. При инжекторной системі подачі пального зробити самостійно нічого не вийде. Можна тільки нашкодити. В цьому випадку відвідування сервісу не уникнути.

Карбюраторних система простіше. Тому її можна діагностувати самостійно. Спочатку перевіряють, чи надходить бензин в карбюратор. Від’єднавши шланг, слід включити ручну подачу палива. Якщо все працює, можна перевірити, чи надходить пальне безпосередньо в карбюратор.

Для цього знімається повітряний фільтр, натискається різко педаль акселератора. Можна замість цього потягнути за тросик заслінки дроселя. В карбюратор треба дивитися зверху (повітряна заслінка відкрита). Якщо в першому диффузоре немає цівки бензину, значить, залипнула голка клапана або забитий паливний фільтр.

Поломки системи запалювання

Стартер може крутити бадьоро, але двигун не заводиться. ВАЗ-2107 (карбюратор або інжектор), швидше за все, не може рушити з місця через системи подачі палива або його запалювання. Краще при діагностиці почати з останньої. Ця система в представленої моделі виходить з ладу частіше. Особливо це характерно для сирої погоди.

Контактна система «сімки» може бути дуже різною. Бувають автомобілі з найпростішим пристроєм (класичним) або з дуже складним електронним безконтактним принципом. Зустрічаються також комбіновані варіанти.

У будь-якому випадку система запалювання буде складатися з 4 частин. Це низьковольтна група, що підвищує трансформатор (котушка). Далі слід високовольтна частина і свічки. Перевірка проводиться поетапно (і краще з кінця).

Перший крок діагностики

Що потрібно перевірити в першу чергу, якщо ВАЗ-2107 не заводиться? Стартер. ось що вимагає до себе підвищеної уваги. Слід подивитися, як він веде себе при запалюванні. Він може працювати бадьоро, слабо або взагалі не реагувати на запалювання.

Якщо стартер не працює зовсім, поломка може бути пов’язана саме з цим вузлом. Але така картина характерна і для повністю розрядився акумулятор. Реле стартера при цьому навіть не клацає. Щоб перевірити цю версію, необхідно включити будь-яке обладнання, що працює від акумулятора, наприклад фари.

Якщо стартер крутить слабо, проблема полягає в розрядженому акумуляторі. Це може підтвердити тьмяне світло фар.

Поломка акумулятора в кращому випадку може бути вирішена підтягуванням кріплення клем. Якщо батарея розрядилася повністю, можна виїхати з поштовху, буксира або гірки. Але машину з електронним уприскуванням палива або автоматичною коробкою передач таким способом привести в рух не вдасться.

Перевірка напруги на котушці запалювання

Якщо після проведених маніпуляцій ВАЗ-2107 не заводиться, необхідно перевірити котушку запалювання. На неї напруга може подаватися чи ні. У першому випадку причиною неполадок стає саме котушка. Це буває рідко, але в цьому випадку доведеться змінювати саме її. Іноді дроти погано до неї кріпляться, що призводить до несправності.

Якщо напруги на котушці немає, причиною, швидше за все, є саме електроніка, при якій контакти і з’єднання в низьковольтної частини кріпляться ненадійно. Але з діагностикою в цій системі самостійно не впоратися. Доведеться звернутися до професійного механіку.

Якщо система запалювання у автомобіля класичного контактного типу, можна спробувати ще оглянути контакти переривника. Якщо машина якийсь час стояла без руху, вони можуть окислюватися. Їх в такому випадку зачищають. Якщо напруга на котушку стало подаватися, можна експлуатувати автомобіль далі. Якщо ж ні, потрібно звернутися в сервісний центр.