Установка запалювання на ВАЗ 2106 карбюратор

Покрокова інструкція

Встановити запалювання на вазі 2106 можна в 13 простих кроків:

 • Знімаємо свічку циліндра, пробкою з гуми і пальцем закриваємо отвір для свічки.
 • За допомогою спеціального ключа провертає коленвал. У міру руху в першому циліндрі повинен початися такт стиснення. У цей момент поршень попрямує вгору, створиться внутрішній тиск. Ви його відчуєте по тому, як гумову пробку почне видавлювати з отвору.
 • У цей момент починаємо стежити за ходом мітки на шківі. Вона в кінцевому підсумку повинна поєднатися з міткою на ГРМ. Якщо ви використовуєте паливо з октановим числом 95 або 92, то потрібно поєднати її з другої міткою (5 градусів). Якщо ж використовується паливо становить 72 або нижче (що сьогодні трапляється дуже рідко), то потрібно прагнути до третьої мітці (0 градусів)
 • Знімаємо кришку з трамблера, попередньо отстегнув засувки.
 • Завдяки руху клонували, ротор трамблера повинен бути звернений до першого циліндру.
 • Тепер важливо простежити за тим, щоб волосінь засувок кришки трамблера була паралельна осі мотора. Якщо ця умова не дотримана, потрібно провести наступні процедури.
 • Знімаємо гайку кріплення трамблера і провертає його вгору. Далі крутимо вісь ротора і добиваємося його паралельного розташування по відношенню до осі мотора.
 • Повертаємо трамблер на місце і не до упору укручуємо гайку.
 • Тільки зараз починається безпосередній процес, завдяки якому ми зможемо правильно налаштувати контактна запалювання.
 • Приєднуємо Вольтомметр таким чином, щоб один кінець був приєднаний до висновку котушки, приєднаному до кабелю трамблера з низькою напругою, а інший кінець фіксований на «масі».
 • Включаємо запалювання. Обережно прокручуємо трамблер за годинниковою стрілкою до моменту відключення лампочки. Якщо ж вона і не спалахувала, значить крутити нічого не потрібно.
 • Тепер починаємо крутити трамблер в зворотну сторону до моменту запалювання лампочки. У цьому положенні фіксуємо трамблер, затягнувши щільно гайку.
 • Налаштування запалювання закінчена, можна вимикати запалення і повертати кришку розподільника назад.

Тепер ми може упевнитися в тому, чи правильно проведена установка запалювання. Запускаємо мотор і починаємо їхати. Потрібно розігнатися до 45 кілометрів на годину. По досягненню потрібної швидкості, включаємо четверту передачу і різко тиснемо на педаль газу. Через пару секунд мотор повинен почати детонувати (лунатимуть хлопки, «пальці» почнуть дзвеніти). Як тільки автомобіль набере відповідну для обраної передачі швидкість, детонація пропаде.

Якщо детонація не зникла, значить, ви неправильно зробили регулювання і отримали так зване «раннє» запалювання. Значить потрібно трохи провернути трамблер за годинниковою стрілкою на половину або одну поділку. Якщо ж детонація так і не виникла, значить у вас встановлено «пізнє запалювання». В цьому випадку трамблер провертає проти годинникової стрілки на половину або одну поділку.

Як тільки ви змогли запалювання на вазі 2106 налаштувати правильно, зробіть надійну позначку на корпусі трамблера, що послужить хорошою допомогою для подальших регулювань.

На жаль, не дивлячись на велику різноманітність авто в наш час, і нові, і авто зі стажем можуть піддаватися поломок. Саме тому, потрібно бути готовим до вирішення проблем. Наприклад, якщо у вас вийде правильно виставити запалювання на своїй машині, тоді ви можете впоратися з будь-яким пристроєм цього автомобіля. Дуже важливо, щоб запалювання працювало правильно, адже від цього безпосередньо залежить коректність роботи двигуна. Крім того, це впливає на витрату палива автомобіля. Тому, власникам «шістки» необхідно знати, як виставляти запалювання на ВАЗ 2106 самостійно.

В цілому, дана процедура не є будь-якої складної і якщо її правильно вивчити, то можна заощадити свій час і кошти на відвідування сервісного центру по ремонту транспортних засобів.

До переваг карбюраторних моторів автомобілів ВАЗ відносять те, що їх обслуговування досить легке і вони мають високу ремонтної придатністю. Але, варто зазначити, що саме карбюраторні ВАЗи іноді можуть зажадати установку запалювання вручну.

Як виставляти запалювання на ВАЗ 2106

Існують основні симптоми, за якими можна судити про те, що необхідно виставити запалювання на ВАЗ 2106:

 • Занадто велика витрата палива. При пізньому запалюванні падає динаміка машини. Щоб автомобіль розганявся, як і раніше, йому необхідно більше паливно-повітряної суміші.
 • Втрачається динаміка: при пізньому запалюванні суміш запалюється після того, як поршень вже йде вниз внаслідок інерції маховика.
 • Удари в глушнику. В цьому випадку вибух йде навздогін, на розширення газів йде якийсь час. При досягненні поршня нижньої мертвої точки наступний такт буде тактом вихлопу. При цьому частина від вибуху палива вийде в вихлопну трубу, що і є причиною ударів.
 • Підвищені шуми в двигуні. Якщо мотор помітно «торохтить», детонує, необхідно виставити запалювання. В цьому випадку поршень тільки йде вгору, а займання йде йому назустріч. Це робить роботу двигуна жорсткої з неприємними звуками при роботі.

Як виконати установку запалювання на ВАЗ-2106

Для того щоб зробити цю процедуру точно, використовують прилад. стробоскоп. Але не будь-який автомобіліст має його в своєму гаражі. Тому в умовах робіт, що проводив в гаражі, можна використовувати підручні пристосування. Вам потрібно мати 12-вольта світловий елемент і ключ, призначений для клонували. Крім цього буде потрібно ключ на «тринадцять».

Регулювання запалювання в «Класики» здійснюється при непрацюючому двигуні. Спочатку викручується свічка. Поршневий циліндр переводиться в режим запалювання. Після отвір закривається і виконується обертання. У момент виштовхування пальця з отвору, можна визначити, що такт стиснення був виполнен.Далее здійснюється процедура передбачає під’єднання бронепровода. Далі необхідно буде визначити момент запалювання.

Візьміть ключ (на «тринадцять») і відкрутіть гайку в кріпленні системи розподілу. Потім візьміть світловий елемент з 2 проводами. Перший з них підключіть до «масі», а інший. до котушки запалювання. Індикатор повинен загорітися. Потім проводиться закручування кріплення. Автомобіль необхідно перевірити в процесі їзди. Крім того, в інтернеті завантажено величезна кількість відео, з регулюванням своїми руками запалювання на ВАЗ (2106).

Правильність виставлення запалювання на ВАЗ-2106 досить важливе питання. Це варто робити безпосередньо під час руху. Спочатку здійснює прогрів двигуна, а після розгін транспортного засобу до швидкості в п’ятдесят кілометрів. Потім перейдіть на 4 передачу і продовжуйте рух без збільшення швидкості. Тепер різко натисніть на газ до упору і послухайте роботу двигуна. Ви почуєте звук детонації або так званий «дзвін пальців».Правільной можна вважати роботу, якщо цей дзвін після певного часу затихає. За стрілкою спідометра долається відрізок 5 км в час.Когда ви спостерігаєте детонації більш тривалий період часу, то варто скорегувати положення трамблера.

Процес установки запалювання (на ВАЗ 2106 моделі) і поломки в трамблере

Якщо сталася поломка, замінити для подальшої установкіне становить великих труднощів. Для установки необхідно провести виступ першого циліндра двигуна на BMT. Після цього необхідно знайти мітку, розташовану в шківі і поєднати її з точкою, яка знаходиться на кришці прівода.Найті її можна за допомогою вставляння пальця в отвір для свічок.

Зніміть кришку розподільника і поставте бігунок. Тепер ви повинні вставити корпус трамблера. Робимо цю процедуру так само, як говорилося вище. Але пам’ятайте, поставити запалювання на ВАЗ-2106 найкращим способом можна тільки з використанням стробоскопа. Навряд чи він є у вас вдома, а до СТО, так просто не доберешся.

Прогріваємо ДВС і не вимикаючи, обертаємо корпус розподільника в дві сторони, по черзі (кількість оборотів в хвилину має сягати близько 2000). Слухайте як працює двигун. Як вибрати краще становище? Його ви можете досягти моменту, коли показується найбільшу кількість оборотів без провалів. Коли ви знайшли це положення, можна виконувати затягування кріплення.

Мітки на кришці ГРМ

Інструменти і матеріали

Для того, щоб внести корективи запалювання на ВАЗ 2106, необхідно приготувати наступні інструменти:

 • ключ для викручування свічок;
 • спецключ для обертання коленвала;
 • ключ на «13»;
 • прилад для контролю: індикаторна лампочка на 12 В або вольтметр.

Можна виставляти ще за допомогою страбоскопа.

Регулювання запалювання ВАЗ 2106. процедура дуже важлива і корисна. Від неї залежить декілька моментів:

 • безперебійна робота силового агрегату;
 • легкий запуск;
 • нормальний витрата палива;
 • динаміка розгону.

Якщо неправильно відрегулювати запалювання, при роботі силового агрегату може спостерігатися детонація. А це, в свою чергу, може привести до капітального ремонту самого двигуна.

Цікаво, що на практиці у багатьох водіїв свій погляд на те, як виставити запалювання на ВАЗ 2106. Деякі діють, як то кажуть «на око», а хтось купує для цієї справи стробоскоп. Деякі не лізуть самі і довіряють цю роботу фахівцям автосервісів.

Щоб налаштувати запалювання на автомобілі ВАЗ 2106 своїми руками, скористайтеся наведеної нижче інструкцією.

 • ключ для свічок;
 • ключ на 13;
 • вольтметр або звичайна двеннадцатівольтовая лампочка.

Контактна запалювання встановлюється на першу циліндру.

Момент запалювання встановлюйте по мітках різної довжини, які нанесені на кришку ГРМ.

Докладне керівництво по налаштуванню запалювання

Автомобілісти давно переконалися в перевагах електронного (безконтактного) запалювання, яка позбавлена ​​недоліків контактного, наприклад, не потрібно регулювати зазор в контактній групі. У даній статті ми розглянемо, як відрегулювати запалювання на ВАЗ 2106 по 1-му циліндру.

На кришці ГБЦ і шківі коленвала є мітки і відливи.

За матюками можна налаштувати кут випередження запалювання:

 • перша мітка, розташована по ходу годинникової стрілки, означає, що кут випередження запалювання 10 °;
 • середня мітка призначена для установки кута випередження рівним 5 °;
 • по найкоротшій, останньої мітці, встановлюється кут випередження 0 °: в цьому випадку суміш буде загорятися, коли поршень досягає верхньої мертвої точки.

Мітки на кришці ГБЦ

Поєднуються мітки шляхом обертання колінчастого вала, або за храповик, або за допомогою спецключ за гайку.

Як скорегувати положення трамблера

Якщо детонацію чутно злегка або вона відсутня зовсім, тоді варто повертати трамблер. Так потрібно регулювати запалювання поки процес не владнається до півтора секунд.

Варто розповісти кілька можливих ситуацій розвитку подій при здійсненні цієї процедури.

Отже, порядок запалювання ВАЗ 2106 наступний:

Проверка и установка момента зажигания ВАЗ 2106 (классика)

 • Коли детонація дуже швидка, тобто пропадає через кілька секунд, то це говорить про нормально виконаної регулюванню. Якщо вона після п’яти секунд, то налаштувати проектор вже не потрібно.
 • Тривала детонація. Щоб уповільнити цей процес потрібно зробити зупинку і послабити корпус трамблера, і повернути його на одне відділення вперед. Виконуйте ці дії, до тих пір, поки процес не триватиме протягом потрібного періоду часу.
 • Детонація не відбувається. Це не є правильним «симптомом». У цій ситуації потрібно повертати трамблер в сторону мінуса.

Коли потрібно виставляти запалювання на ВАЗ 2106

Виставлення запалювання на ВАЗ 2106 потрібно зробити в таких ситуаціях:

установка, запалювання, 2106, карбюратор
 • Ви помітили, що витрата паливної рідини збільшився. Таке трапляється через невірно виробленої настройки запалювання ВАЗ 2106 (карбюратор). Запалювання також може стати однією з причин. Коли запалювання в транспортному засобі є пізнім, то динамічні показники транспортного засобу знижуються.
 • Втрачається динамічність авто. У цій ситуації відбувається ситуація, коли вибух наздоганяє поршень.
 • Чути постріли, які йдуть в глушник. Якщо вибух йде в навздогін, то гази розширюються довше.
 • Збільшення шуму в моторному відсіку. Виставлення запалювання на ВАЗ потрібно виробляти в тому випадку, якщо ви стали помічати, що в моторі відбуваються стуки. Це говорить про те, коли поршень йде вгору, то він зустрічається з вибухом.

регулювання

Корекція кута контактів в замкнутому стані

Регулювання запалювання ВАЗ 2106 починається з найпростішої операції зняття кришки трамблера, після повертається колінчастий вал, поки не буде досягнуто максимальне відстань між ним і трамблером. Слідом за цим приступають до відкручування гвинтів, які фіксують контактну групу на підшипникової пластині і переможе контактами, вводиться щуп для визначення і підбору оптимального положення для групи. В ідеалі все визначається прикладеним зусиллям для переміщення щупа, яке повинно бути мінімальним, знайшовши ділянку відповідний цій вимозі, положення групи фіксується затягуванням гвинтів. Має значення і величина зазору для її визначення товщина щупа повинна бути 0,44 міліметра. Саме регулювання зазору забезпечує необхідне значення кута замкнутих контактів, його оптимальна величина становить 55 ± 3 °.

Якщо параметри відповідають нормі, то можна переходити до другого етапу, що полягає в регулюванні випереджаючого кута запалювання. Для початку визначимо, що розподільник переривник в розглянутому типі двигуна потребує здійснення моменту розмикання одноразово з іскрою в першому циліндрі. Це передбачає випередження верхньої мертвої точки ходу поршнів для першого циліндра на 0 ± 1 °.

Корекція кута випередження за допомогою стробоскопа

Існує кілька способів регулювання даного показника, від якого багато в чому залежить правильне регулювання запалювання ВАЗ 2106 в цілому. Найбільш оперативно дозволить впоратися з цим завданням метод, який передбачає використання стробоскопа. Апарат необхідно приєднати до автомобільної електричної мережі, при цьому необхідно демонтувати і заглушити з трамблера вакуумно-коректурний шланг. Слідом за цим здійснюється прогрів двигуна, до моменту утримування їм холостих обертів з подальшим ослабленням болта, що відповідає за фіксацію корпусу трамблера.

Випромінюваний стробоскопом світло направляється на шків колінчастого вала, обертання корпусу трамблера дозволить домогтися положення, що забезпечує знаходження видимого положення мітки на шківі навпаки відповідних міток, нанесених на кришку механізму газорозподілу. У цьому положенні корпус трамблера фіксується за допомогою затягування його болтами. Визначальне значення має наявність оборотів холостого ходу силового агрегату в процесі регулювання. Якщо обороти будуть вище в роботі візьме участь відцентровий регулятор, що спотворить результати регулювання.

Як самостійно виставити запалювання на ВАЗ 2106

Регулювання запалювання ВАЗ 2106. процедура дуже важлива і корисна. Від неї залежить декілька моментів:

 • безперебійна робота силового агрегату;
 • легкий запуск;
 • нормальний витрата палива;
 • динаміка розгону.

Якщо неправильно відрегулювати запалювання, при роботі силового агрегату може спостерігатися детонація. А це, в свою чергу, може привести до капітального ремонту самого двигуна.

Цікаво, що на практиці у багатьох водіїв свій погляд на те, як виставити запалювання на ВАЗ 2106. Деякі діють, як то кажуть «на око», а хтось купує для цієї справи стробоскоп. Деякі не лізуть самі і довіряють цю роботу фахівцям автосервісів.

Щоб налаштувати запалювання на автомобілі ВАЗ 2106 своїми руками, скористайтеся наведеної нижче інструкцією.

установка, запалювання, 2106, карбюратор
 • ключ для свічок;
 • ключ на 13;
 • вольтметр або звичайна двеннадцатівольтовая лампочка.
установка, запалювання, 2106, карбюратор

Контактна запалювання встановлюється на першу циліндру.

Момент запалювання встановлюйте по мітках різної довжини, які нанесені на кришку ГРМ.

Як встановити запалювання на ВАЗ 2106 карбюратор

схема

Схема безконтактної системи запалювання ВАЗ 2106: 1. датчик-розподільник запалювання; 2. свічки запалювання; 3. екран; 4. безконтактний датчик; 5. котушка запалювання; 6. генератор; 7. вимикач запалювання; 8. акумуляторна батарея; 9. комутатор

Несправності системи запалювання за посиланням.

перехідна система

Перехідні системи в карбюраторі збагачують горючу суміш при переході з режиму холостого ходу до роботи головних дозуючих систем, при плавному натисканні на педаль акселератора. Справа в тому, що при відкритті дросельної заслінки, кількість повітря, що проходить через дифузор головної дозуючої системи, збільшується. Розрідження хоч і створюється, але його недостатньо для стікання палива з розпилювача головної дозуючої камери. Горюча суміш збіднюється через великої кількості повітря в ній. В результаті двигун може затихнути. З другої камерою ситуація схожа. при відкритті дросельної заслінки необхідно збагатити паливну суміш, щоб виключити провали.

Після закінчення всієї процедури жиклери перевіряють на відповідність встановленим карбюратора. Кожна деталь має маркування у вигляді ряду цифр, які позначають пропускну здатність отворів.

Які карбюратори встановлюються на ВАЗ 2106

Незважаючи на те що ВАЗівська «шістка» вже давно не випускається, на дорогах зустрічається велика кількість цих автомобілів. Їх власники часто задаються питанням, який карбюратор можна поставити замість штатного, при цьому переслідуються наступні цілі: зменшити витрату палива, поліпшити динамічні показники автомобіля і в цілому досягти оптимальних експлуатаційних характеристик. Втілити ці бажання сьогодні цілком реально, для чого проводять заміну штатного карбюратора. Розглянемо, які модифікації розглянутих пристроїв можуть бути встановлені на ВАЗ 2106.

Спочатку виробництва автомобілів сімейства ВАЗ силові агрегати працювали в парі з карбюраторами Дмитровського автоагрегатного заводу (ДААЗ). Для виготовлення цих вузлів була придбана ліцензія у фірми Вебер. На багатьох «шістках» і сьогодні стоять саме такі карбюратори. Для них характерна непогана динаміка, проста конструкція і велика витрата палива, як правило, не менше 10 л на 100 км. Придбати такий карбюратор в хорошому стані дуже проблематично. Для складання нормально функціонуючого вузла потрібно покупка декількох пристроїв.

Карбюратор Озон був створений на основі Вебера, але вузол мав відмінні риси:

 • паливна економічність;
 • зменшення токсичності вихлопних газів.

У ті часи цей карбюратор вважався самим екологічним. Якщо було налаштовано правильно, то динаміка повинна бути непоганий, а витрата палива становитиме 7-10 л на 100 км. Незважаючи на позитивні якості, вузол має і недоліки. Справа в тому, що вторинна камера відкривається за допомогою пневмопривода, який іноді відмовляється працювати. Крім того, з системою примусового холостого ходу виникають проблеми через зносу діафрагми.

При порушенні регулювань або забрудненні механізму, вторинна камера може зовсім не відкриватися або відкриватися, але з великою затримкою. В результаті динаміка погіршується, стабільна робота двигуна на середніх і високих оборотах порушується. Щоб карбюратор Озон безвідмовно працював, вузол необхідно періодично обслуговувати.

прискорювальний насос

Щоб при різкому натисканні на педаль газу не було провалу, в карбюраторі передбачений прискорювальний насос, який забезпечує подачу додаткового палива. Необхідність в цьому механізмі обумовлена ​​тим, що карбюратор при різкому прискоренні не здатний подати в циліндри потрібну кількість палива.

Запах бензину в салоні

Власники ВАЗ 2106 і іншої «класики» іноді стикаються з такою неприємністю, як поява запаху бензину в салоні. Ситуація вимагає невідкладного пошуку та усунення проблеми, оскільки пари палива шкідливі для здоров’я людини і вибухонебезпечні. Причин появи такого запаху може бути кілька. Однією з них є пошкодження паливного бака, наприклад, в результаті появи тріщини. Тому ємність потрібно перевірити на предмет витоку і при виявленні пошкодженої ділянки зробити ремонт.

Запах бензину може бути також викликаний підтікання пального з паливної магістралі (шланги, трубки), яка згодом могла просто прийти в непридатність. Увага також слід звернути на паливний насос: якщо буде пошкоджена мембрана, можливо підтікання бензину і проникання запаху в салон. Згодом шток паливного насоса зношується, що вимагає проведення регулювальних робіт. При неправильно виконаної процедури відбуватиметься перелив палива, а в салоні з’явиться неприємний запах.

Чистка або заміна жиклерів

Карбюратор в міру експлуатації потребує чищення і продування повітрям кожні 10 тис. Км. пробігу. Сьогодні пропонується чимало коштів для прочищення без демонтажу вузла з автомобіля. Але як правило, вони допомагають лише при незначних забрудненнях. При більш серйозних засорах без зняття пристрою не обійтися. Після демонтажу і розбирання карбюратора викручують і прочищають сітчастий фільтр і жиклери. Як засіб очищення можна використовувати бензин, а якщо не допоможе. розчинник.

Щоб не порушити діаметр прохідних отворів жиклерів, не можна використовувати для прочищення предмети з металу, такі як голка або дріт. Оптимальним варіантом буде зубочистка або пластикова паличка відповідного діаметру. Після прочищення жиклери продувають стисненим повітрям, щоб не залишилося ніякого сміття.

Установка трамблёра с бесконтактным зажиганием ваз классика.