Дизель заводиться і глохне через кілька секунд

Основна причина

Як правило, основна причина того, що двигун заводиться і відразу глухне, або не заводиться зовсім, це несправність регулятора холостого ходу. Особливо це проявляється на вітчизняних автомобілях.

проблема з акумулятором

Одна з умов впевненого запуску в мороз сучасних дизелів. достатній стартовий струм від акумулятора при запуску і потужна підтримка електроенергії після. Такі енергоємні системи, як паливний насос, наприклад, вимагають достатнього рівня заряду АКБ.

А в мороз з цим проблеми. Якщо справний стартер насилу прокрутив двигун, це говорить про те, що батарея істотно розрядилася.

Рішення. зарядити АКБ від зарядного пристрою або в сервісі, поміняти стару втомлену батарею на нову.

Дефіцит повітряної суміші

Завжди має сенс перевірити корпус дросельної заслінки і її пластину на коксування. Якщо клапан заслінки обмежений в русі, це загрожує порушеннями роботи двигуна в режимі холостих обертів. Серйозне забруднення сажею може змусити мотор глухнути відразу ж після запуску.

Чималу роль у стабільній роботі на холостих обертах грає датчик положення дросельної заслінки (TPS). Цей елемент контролює кут відкриття дросельної заслінки і передає цю інформацію в електронний блок керування. Комп’ютер використовує отриману дані разом з сигналами від інших датчиків для управління співвідношенням повітря-паливо, випередженням запалювання і іншими параметрами.

У більшість TPS використовується змінний резистор з декількома точками контакту, які схильні до зносу. При порушенні їх роботи комп’ютер дає невірні команди, що може призвести до зупинки двигуна після запуску. Несправність датчика положення дросельної заслінки супроводжується появою діагностичного коду, який можна виявити за допомогою сканера.

Заводится и глохнет Аudi 1.9 Diesel

Більшість сучасних двигунів оснащені клапаном контролю повітря. Він управляється за допомогою комп’ютера і забезпечує харчування в обхід дросельної заслінки на холостому ходу або при холодному запуску. Несправність клапана призводить до зупинки двигуна відразу після старту. На більшості автомобілів компонент легко доступний і простий в заміні.

READ  Як поміняти трос зчеплення на Priora

Датчик температури охолоджуючої рідини може надавати прямий вплив на роботу автомобіля при запуску. Якщо на підставі його помилкових показників комп’ютер дасть команду на збіднення суміші, мотор на холостому ходу затихне. Несправний датчик, як правило, запалює лампу несправності двигуна.

Чимало автомобілів укомплектовано ще одним аналізатором. датчиком масової витрати. Інформація від нього використовується комп’ютером для регулювання кількості палива, що доставляється на форсунки. Якщо датчик несправний, комп’ютер генерує код помилки. Проблеми з аналізом витрати повітря можуть проявлятися зупинкою двигуна відразу після запуску.

Чому дизельний двигун заводиться. і відразу глухне

25 січня 2019 Категорія: Корисна інформація.

Відмова двигуна працювати в мороз нікого не дивує, і список можливих проблем великий. А що робити, якщо мотор нормально запускається, а потім, через пару секунд роботи, несподівано глухне?

Водій запускає мотор, стартер прокручує коленвал, мотор запускається, працює близько 5 секунд нестійкий (трясеться, вібрує, обороти скачуть) і глухне. При повторній спробі запуску, двигун не заводиться. або ситуація повторюється.

Як ми знаємо, на стабільну роботу двигуна внутрішнього згоряння впливає комплекс чинників. головне, це подача палива і повітря в циліндр. За це в тому числі відповідають електронні датчики.

дизель, заводить, глохне

Далі. відмінності між бензиновими і дизельними агрегатами.

Для перших важлива коректна робота системи ЕСКД і свічок запалювання, для других. справні свічки розжарювання, які прогрівають камеру згоряння для більш ефективного загоряння паливо-повітряної суміші від стиснення.

Неполадки в системі подачі палива

На першому етапі перевіряють працездатність бензонасоса. Щоб почути, що він функціонує, включіть запалення. неголосне дзижчання свідчить, що агрегат накачує бензин в паливну магістраль. Якщо ж при подачі живлення бензонасос мовчить, то перевірте, чи подається на нього напруга бортової мережі.

Відсутність 12 В на роз’ємі. достатній привід для перевірки цілісності проводки, реле і контактів. У разі, коли агрегат працює нормально, причиною зупинки двигуна може бути недостатній тиск в паливній рампі. Під час старту воно становить не менше 3 атм, а при роботі на холостих обертах. 2.5 атм.

После запуска двигатель сразу глохнет? почему так происходит

READ  Chevrolet Cruze погано заводиться на холодну

Причиною занижених показань можуть бути як забитий фільтр тонкого очищення або сітка бензонасоса, так і його низька продуктивність. Якщо ж тиск різко падає (нижче 0.7 атм) відразу після відключення подачі палива, то це свідчення негерметичність магістралі або неправильної роботи регулятора тиску.

У першому випадку перевіряємо і усуваємо причину підтікання бензину, а в другому усуваємо з ланцюжка або заглушаємо (на час) регулюючий пристрій.

Порушення синхронної роботи клапанного механізму

Якщо ці методи не принесли позитивного результату, то перевірте, чи не збилися фази механізму газорозподілу. Подібна неприємність може статися через надмірне розтягування зубчастого ременя (ланцюга) приводу ГРМ або його зміщення на кілька зубів. Для усунення проблеми необхідно виставити по мітках колінчастий і розподільний вали і натягнути або замінити ремінь.

Ще дещо корисне для Вас:

первинна діагностика

Під час повороту ключа запалювання або натисканні кнопки «Старт» електрична система, що складається з стартера і батареї, провертає вал двигуна. Після запуску мотора потрібен постійний приплив бензину і хороша іскра, щоб підтримувати цикли згоряння. Якщо паливо в недостатній кількості надходить в циліндри або не вистачає іскри, автомобіль затихне.

Більш сучасні транспортні засоби оснащені складними комп’ютерами, які керують всіма процесами в двигуні. Ці комп’ютери підвищують ефективність роботи мотора, але можуть примусово заглушити двигун, якщо виявлять несправність будь-яких систем.

Машини старих моделей влаштовані не так складно і, як правило, простіше сучасних в діагностиці, але бортові комп’ютери можуть надати інформацію про роботу систем при підключенні кодового сканера.

Почати діагностику причин, чому машина заводиться і відразу глухне, найкраще з визначення умов, при яких відбувається зупинка двигуна, щоб потім зосередити увагу на системах або компонентах, пов’язаних з відмовою в рамках цього конкретного стану. Невдалий запуск може відбуватися тільки за однієї умови експлуатації або відразу декількох. Наприклад, двигун глухне:

 • відразу після запуску;
 • Через деякий час;
 • після довгої стоянки;
 • на прогрітому автомобілі;
 • за будь-яких обставин.
дизель, заводить, глохне

Умови, пов’язані з проблемою, можуть послужити підказкою, які системи або компоненти потребують ремонту. Незалежно від того, зупиняється двигун відразу ж після старту або машина заводиться і глохне через кілька секунд. Причиною несправності можуть бути:

 • запалювання або система уприскування;
 • регулювання холостого ходу;
 • карбюратор або інжектор;
 • розгерметизація сховищ пального та повітряних магістралей;
 • один або декілька датчиків.
READ  Як перевірити турбіну дизельного двигуна не знімаючи

несправність інжектора

Наступна причина того, що двигун заводиться і відразу глухне, це несправність інжектора. Так як в більшості сучасних автомобілів передбачена примусова система уприскування палива, дана несправність дуже поширена.

Чого не слід допускати при експлуатації інжекторних автомобілів:

 • Забороняється відключати АКБ при працюючому двигуні.
 • Намагайтеся якомога менше грати з прикурювання, та й взагалі як можна обережніше поводьтеся з харчуванням. Інжекторні автомобілі дуже чутливі до таких маніпуляцій.
 • Намагайтеся не відключати масу на автомобілі. Хоча я на своєму автомобілі взимку відключаю масу, якщо довго не їжджу, і поки дискомфорту в експлуатації не помічав, хоча багато фахівців говорять, що можуть стиратися інформації в комп’ютері. Просто я під час заведення двигуна намагаюся, щоб автомобіль пропрацював на холостому ходу до 3 хвилин.
 • Інжекторні автомобілі не сильно люблять зарядно-пускові пристрої, так як при їх використанні значно стрибає напруга і може згоріти ЕБУ.
 • Якщо в конструкції автомобіля передбачений нейтралізатор, то намагайтеся не заводити автомобіль буксируванням або штовханням з гірки, так як утворюється не згоріле паливо, яке потрапляючи в нейтралізатор, може самовозгореться.
 • Не допускайте попадання в інжектор води, це категорично протипоказано. Для цього своєчасно міняйте паливні фільтри, заливайте якісний бензин.
 • Якщо на автомобілі встановлені L. зонд і нейтралізатор, то вже задумайтеся над тим, а чи варто Вам ризикувати, використовуючи етилований бензин. При використанні такого бензину L. зонд, крім того, що сам може швидко зламатися, він буде передавати не правильні дані на ЕБУ, вказуючи на велику кількість кисню, а це, м’яко кажучи, не дуже добре, тому що може привести до локального перегріву двигуна.

Отже, повертаємося знову до нашої проблеми, двигун заводиться і відразу глухне або не заводиться взагалі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS