Не горить лампочка зарядки акумулятора ВАЗ 2107

ВАЗ 2107 не горить лампа зарядки акумулятора

У звичайний будній день, вийшов до машини, і зіткнувся з однією проблемою: на ВАЗ 2107 не горить лампа зарядки акумулятора. Перестає горіти при включенні запалювання, зарядка пропала, а стрілка показує тільки рівень. Хто може сказати, що це таке, і як усунути несправність?

Вітання! У момент роботи мотора підсів акумулятор живиться постійною напругою від бортової мережі за допомогою генератора. Напруга становить 13-14,2 В. Як відомо, колінчастий вал робить обороти з різною частотою під час роботи двигуна.

Щоб підтримувати постійну напругу в ланцюг збудження включений спеціальний регулятор напруги. Саме ланцюг збудження не дозволяє генератору подавати акумулятора потрібне напруження.

ВАЗ 2107 не горить лампа зарядки акумулятора: що робити?

Не горить лампа зарядки АКБ, що робити в подібній ситуації? В першу чергу необхідно переконатися в тому, чи проходить струм через панель на генератор. Для цього потрібно зробити наступне:

 • включаємо запалювання
 • Озброюємося викруткою-індикатором на 12 В
 • Знаходить невеликої довжини провід
 • Один кінець підключаємо до знятої фішки генератора, а інший на «масу»

Можна інший кінець кинути на «мінусову» клему акумулятора. При замиканні на панелі приладів повинна загорітися лампочка, або інша контрольна лампа, наприклад, в викрутці. В цілому кажучи, нам потрібно переконатися в тому, що електричний ланцюг не порушена. Це найголовніше. Якщо порушена, то без допомоги професійного електрика навряд чи вийде обійтися.

Заміна щіток генератора

Часто рішення проблеми багато водія знаходять в заміні щіток генератора. Щітки коштують недорого, а замінить їх можна буквально за 20 хвилин. Замінювати їх потрібно не тільки в тому випадку, якщо загоряється індикатор зарядка АКБ і постійно горить, але, і, якщо не загоряється лампа зарядки. Заміна щіток генератора на ВАЗ 2112 проводиться так:

 • Знаходимо генератора, віджимаємо засувки з двох сторін
 • Знімаємо кришку генератора
 • Звільняємо два кріплять пристрій гвинта з боків
 • Отримуємо доступ до регулятора напруги
 • Відвертаємо кріплять його елементи

Можна повністю замінити генератор, або ж окремо тільки щітки. Іноді їх не так просто знайти, але немає нічого неможливого. Кріпляться вони шляхом пайки, берете паяльник і відпоювали всі дроти, після чого становите нові щітки, ось і все. Сподіваюся, вам вдасться вирішити свою проблему.

Не горить лампа АКБ, не йде зарядка ВАЗ-2107. Що робити?

Нещодавно, повертаючись з роботи, зі мною виникла така ситуація. при включенні запалювання перестала горіти контрольна лампа заряду акумулятора, сама зарядка пропала, а стрілка вольтметра показувала лише рівень заряду АКБ.

Тому, сяк-так добравшись до будинку, вирішив з’ясувати причину і, порившись в інтернеті, приступив до роботи.

Для початку, трохи теорії: при роботі двигуна підсів акумулятор заряджається постійною напругою в 13,6-14,2 В від бортової мережі автомобіля через генератор. Через різної частоти обертів колінчастого вала двигуна для підтримки зазначеного напруги в ланцюг збудження генератора включений регулятор напруги (РР, “таблетка”, “шоколадка”), яке при підвищенні напруги в мережі вище номінального зменшує струм, що йде на обмотку збудження генератора. Намагнічення полюсів ротора зменшується, що призводить до зниження його вихідної напруги. Тому причини того, що генератор не дає зарядку на акумулятор, пов’язані з елементами “ланцюга збудження” або ж ланцюга вихідного напруги “генератор-акумуляторна батарея”, включаючи і сам генератор.Когда включається запалювання, замок (14) включає і реле запалювання (13 ). При цьому 12В від акумуляторної батареї (1) проходять через контакти реле і запобіжник 0 монтажного блоку, потім подаються в бортову мережу і на висновок контрольної лампи заряду (11) акумулятора і датчика зарядки в панелі приладів (12). Після цього вони йдуть через діод, монтажний блок (10) (штекери Ш5-Ш10), подаються на штекер «61» генератора і потрапляють на клему вбудованого РР (7) і через щітку і контактна кільце на обмотку збудження (8). проводиться стартове збудження генератора (4). При збільшенні частоти обертів двигуна, а з ним і ротора генератора, фазовий напруга зростає, і воно через блок додаткових діодів (3) підвищує напругу на обмотці збудження і на вихідному діоді контрольної лампочки зарядки акумулятора. При досягненні вихідного фазового напруги до 12В на обох висновках лампи АКБ напруга вирівнюється, і через відсутність різниці напруг вона гасне (як при заведенні автомобіля). При цьому генератор виробляє напругу більше 12В, яке заряджає АКБ через вихід «30».

READ  Як міняти лампочки на Volkswagen Polo

Таким чином, щоб усунути проблему нам треба послідовно перевірити всі елементи системи починаючи з елементів “ланцюга збудження” і закінчуючи ланцюгом “генератор-АКБ”. Озброюємося мультиметром, викруткою-індикатором або лампочкою з проводом, і починаємо:

Якщо винуватець. запобіжник

Часто причиною того, що не включається лампочка акумулятора, стає захисний елемент. Він просто перегорає, і одночасно це позначається на декількох приладах. Розташований запобіжник в «чорному ящику», а знайти його можна, якщо вивчити схему, зазначену на кришці монтажного блоку.

Порада. Щоб перевірити запобіжник було легше, рекомендується вийняти його і поставити інший, справний. Якщо лампочка і інші прилади, залежні від цього запобіжника почнуть працювати, значить, потрібна заміна.

горить, лампочка, зарядка, акумулятора

Чому горить акумулятор при включенні запалювання

Інший спосіб тестування запобіжника. замір опору мультиметром. По суті, запобіжник являє собою звичайний провід конкретної товщини, яка залежить від значення струму, напруги, що проходить через дану ланцюг. Діаметр запобіжника підбирається так, щоб при збільшенні сили напруги виходив з ладу захисний елемент, тобто, запобіжник. Це дає можливість уникнути замикання у всій ланцюга захищених об’єктів.

Перевірка мультиметром запобіжника зводиться до таких дій:

 • Перевірці струму на ніжках запобіжника;
 • Вимірювання сили напруги в ланцюзі;
 • визначення опору.
горить, лампочка, зарядка, акумулятора

Що стосується приладу, то на ньому встановлюють межа вимірювання (близько 20 В). Таке значення цілком достатньо для бортової мережі автомобіля, рівне 12 В. Далі в роботу включається електрообладнання, ланцюги якого цей самий запобіжник захищає. Один висновок тестера з’єднується з кузовом автомобіля (масою), інший. до ніжки запобіжника.

 • Запобіжник можна вважати справним, якщо на обох його ніжках є напруга;
 • Те ж саме можна сказати, якщо струм є тільки на вході;
 • Якщо на обох ніжках запобіжника напруга повністю відсутня, це теж ознака несправності.

Що робити якщо акумулятор «кипить»?

Лампа гасне, стрілка вольтметра йде вправо в червоний сектор, в салоні різкий «хімічний» запах. На холостому ходу стрілка в зеленому секторі, але варто «газануть». йде вправо до упору. Це показує, що регулятор напруги (шоколадка) вийшов з ладу. Якщо таке сталося, їхати далі-собі дорожче! Може перегоріти все електрообладнання автомобіля, та й акумулятора дістанеться, електроліт буде «кипіти», пластини можуть покоробитися. Щоб добрати до місця ремонту, можна на час відключити генератор знявши провід з клеми «61» генератора. На хорошому акумуляторі можна проїхати досить довго, тільки не забудьте відключити зайві електропрібори- вентилятор печі, обігрів заднього скла, магнітолу і т.д. Фари або ходові вогні доведеться залишити.

У цій статті описаний простий спосіб визначення несправності генератора, регулятора напруги і з’єднань між ними. Про те як все це ремонтувати в наступній статті.

Не горить контрольна лампа зарядки акумулятора при включенні запалення в ВАЗ 2106. 2107

Часто власники ВАЗ 2106. 2107 задаються питанням, чому не горить контрольна лампочка акумулятора при включенні запалення. Це досить поширена проблема на класиці. І практично кожен стикався з таким проявом несправності енергосистеми автомобіля.

І одна справа, якщо така несправність станеться влітку і в 100 метрах від будинку. Набагато небезпечніше така поломка в морози на заміській трасі, особливо вночі. Тому, потрібно знати причини проблеми, а також способи її усунення. Причин відмови лампочки кілька. Доведеться перевіряти всі варіанти, благо це не складно. Досить базових знань в електриці.

READ  Підзарядка акумулятора автомобіля без зняття клем

Причини через що не горить індикатор

Вкрай важливо вміти самостійно з’ясовувати причини проблеми, а також вивчити способи її усунення. Насправді причин, через які лампочка відмовляє, буває чимало. Перевірити, однак, доведеться все варіанти, щоб прийти до єдино вірного рішення.

Як правило, початкових знань автоелектрика буває досить, щоб здійснити перевірку. Як і було сказано вище, причин буває декілька, але діляться вони на дві категорії: нешкідливі і небезпечні.

До небезпечної причини, що вимагає негайного ремонту, відноситься несправність ланцюга або її обрив. Що стосується нешкідливих причин, то це банальне перегорання лампочки, низького рівня заряду акумулятора і т.д.

Поряд з цим, одна і та ж причина може перетворитися з нешкідливої ​​в небезпечну. І це важливо розуміти.

розрядка АКБ

Якщо одночасно з тим, що не світиться лампочка акумулятора, ще й прилади щитка не включаються або тьмяно світять, то це явна ознака розрядки батареї. «Лікується» проблема простий зарядкою АКБ.

Не горить лампочка акумулятора при включенні запалювання

Однак не все так просто. Розрядка автомобільної батареї може відбуватися зовсім не через те що власник не встиг вчасно її зарядити або забув вимкнути фари. Проблема з акумулятором переходить в категорію небезпечних, якщо причина криється в генерує пристрої. Як відомо, акумулятор повинен заряджатися в ході руху автомобіля, інакше він розрядиться досить швидко. І ця функція лягає на генератор. Але, якщо останній несправний, то виникають проблеми.

Таким чином, банальна на перший погляд причина, може вказати на зіпсований автомобільний генератор, який виконує багато корисних функцій. Очевидно, що слід провести детальну діагностику, знайти причину і усунути її.

Несправне реле запобіжників

Ще один варіант проблеми. несправність в реле. Деякі автомобільні модифікації оснащені реле з контролем лампочки заряду АКБ на щитку приладів. Як тільки відмовляє реле, не працює і індикатор.

Щоб протестувати реле, слід озброїтися мультиметром. Їм заміряють струм на позитивному виході реле. Якщо напруга менше 6в, то явно в наявності проблеми з генеруючим пристроєм. Якщо значення ще вище, то несправне реле. Він потребує заміни.

Таким чином, дізнатися причину, чому не горить лампочка акумулятора, вкрай важливо для налагодження індикатора і захисту автомобіля від більш серйозних несправностей.

перегорання індикатора

На щитку приладів присутній лампочка акумулятора, яка може просто перегоріти згодом. Це проста поломка, але і вона не завжди буває такою невинною, як здається на перший погляд.

Чи не загоряється лампа акумулятора при включенні запалювання

Важливо мати на увазі також конструктивні особливості автомашини конкретної моделі. Наприклад, на деяких авто генеруючі пристрої мають вбудоване опір, що дозволяє виробляти енергію навіть при згорілому індикаторі. А на інших. за контроль генератора відповідає тільки лампа акумулятора, індикатор заряду. При перегорання лампочки генератор апріорі перестає виробляти напругу.

Пропала зарядка в авто ВАЗ 2107

Примітка. До таких автомобілів відносяться наші ВАЗи і велика частина іномарок старого зразка. Щоб захиститися від ситуації з розрядженою АКБ на дорозі, власникам цих машин слід тримати під рукою запасну лампочку.

Розряд акумуляторна батарея

Ще однією розповсюдженою причиною по якій не горить контрольна лампочка акумулятора при включенні запалення в ВАЗ 2106. 2107 є розрідити акумуляторна батарея.

Якщо одночасно з тим, що не світиться лампочка акумулятора, ще й прилади щитка не включаються або тьмяно світять, то це явна ознака розрядки батареї. «Лікується» проблема простий зарядкою АКБ.

Справна акумуляторна батарея

Однак не все так просто. Розрядка автомобільної батареї може відбуватися зовсім не через те що власник не встиг вчасно її зарядити або забув вимкнути фари. Проблема з акумулятором переходить в категорію небезпечних, якщо причина криється в генерує пристрої. Як відомо, акумулятор повинен заряджатися в ході руху автомобіля, інакше він розрядиться досить швидко. І ця функція лягає на генератор. Але, якщо останній несправний, то виникають проблеми.

READ  Заміна лампочки ближнього світла Chevrolet Lacetti

Таким чином, банальна на перший погляд причина, може вказати на зіпсований автомобільний генератор, який виконує багато корисних функцій. Очевидно, що слід провести детальну діагностику, знайти причину і усунути її.

перегоріли запобіжник

Причиною відмови лампи на приладовій панелі може стати перегоріли запобіжник. При цьому, зазвичай відмовляють кілька приладів відразу. При появі такої ознаки просто необхідно перевірити запобіжник. Він розташований в монтажному блоці.

Почему не горит лампа зарядки аккумулятора автомобиля? Полезный совет АВТО электрика ВЧ.

Монтажний блок запобіжників ВАЗ 2107

Відшукати його можна за схемою на кришці блоку. Для перевірки запобіжник витягують з монтажного блоку. Найпростішим способом буде установка справного запобіжника. Якщо причина в цьому, то лампочка, при включенні запалення, після чого має загорітися. Також запобіжник можна перевірити, заміривши опір мультиметром.

Несправне реле запобіжників

Ще один варіант проблеми. несправність в реле. Деякі автомобільні модифікації оснащені реле з контролем лампочки заряду АКБ на щитку приладів. Як тільки відмовляє реле, не працює і індикатор.

Реле запобіжників ВАЗ 2107

горить, лампочка, зарядка, акумулятора

Щоб протестувати реле, слід озброїтися мультиметром. Їм заміряють струм на позитивному виході реле. Якщо напруга менше 6в, то явно в наявності проблеми з генеруючим пристроєм. Якщо значення ще вище, то несправне реле. Він потребує заміни.

Таким чином, дізнатися причину, чому не горить лампочка акумулятора, вкрай важливо для налагодження індикатора і захисту автомобіля від більш серйозних несправностей.

Чому не горить лампочка зарядки акумулятора ВАЗ 2106. 2107

Часто власники ВАЗ 2106. 2107 задаються питанням, чому не горить контрольна лампочка акумулятора при включенні запалення. Це досить поширена проблема на класиці. І практично кожен стикався з таким проявом несправності енергосистеми автомобіля.

І одна справа, якщо така несправність станеться влітку і в 100 метрах від будинку. Набагато небезпечніше така поломка в морози на заміській трасі, особливо вночі. Тому, потрібно знати причини проблеми, а також способи її усунення. Причин відмови лампочки кілька. Доведеться перевіряти всі варіанти, благо це не складно. Досить базових знань в електриці.

Перегоріла лампочка індикатор заряду батареї

Досить частою причиною такої проблеми є вихід з ладу лампи. Мабуть, це одна з найпростіших поломок, але вона не завжди безпечна. Бажано максимально швидко замінити лампочку. При проблемах з нею ви не зможете вчасно визначити проблему з генератором. Що призведе до розряду в самий невідповідний час акумулятора. Таким чином, їздити з перегоріли лампою вкрай не рекомендується.

Не горит лампа АКБ, нет зарядки ВАЗ-2107

Лампочка індикатор заряду батареї ВАЗ

Також слід враховувати особливості конструкції вашого автомобіля. На більшій частині генераторів є вбудоване опір. Це дозволяє виробляти енергію навіть при згорілої лампи контролю заряду. На деяких автомобілях роль опору виконує безпосередньо сама лампа.

Таке можна зустріти на деяких модифікаціях ВАЗ 2112, а також багатьох старих іномарках. В такому випадку, при перегорання лампочки генератор перестає виробляти струм. Якщо ваша машина має таку будову, то слід завжди мати запасну лампу.

Лампочка може дмухнути з несправною електричного кола

Проблема з ланцюгом, що живить лампочку акумулятора, може викликатися декількома причинами. Розглянемо всі.

Отже, досить поширеними стають неполадки з контактами. Зазвичай така ситуація виникає навесні, після холодів. За зимові місяці на роз’ємах накопичується волога, що викликає утворення оксидів. Від цього контакт стає значно гірше, в результаті чого індикатор перестає включатися.

Схема електричного кола ВАЗ 2107

Як правило, дана проблема проявляється не відразу, не є стабільною. Іншими словами, лампочка може один раз спалахнути, іншим разом немає. Рішенням цієї проблеми стає очищення всіх роз’ємів. Їх слід обробити пластичним мастилом, спеціально призначеної для цього.

Лампочка може перегоріти унаслідок обриву ланцюга. Щоб упевнитися в цьому, варто озброїтися мультиметром. Приладом перевіряється ланцюг з метою визначення несправної ділянки.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS