Заміна черевика натяжителя ланцюга ВАЗ 2106

Питання обслуговування і заміни черевиків натяжителей автомобілів ВАЗ

Черевик натяжителя в процесі експлуатації не вимагає технічного обслуговування. Однак з плином часу накладка черевика (або робоча поверхня пластикового черевика) зношується і втрачає свої характеристики, такий черевик вже не може забезпечити натяг ланцюга з необхідним зусиллям і вимагає заміни. Про необхідність виконати заміну черевика свідчить характерний шум ланцюга, в запущених ситуаціях ланцюг і зовсім може проскакувати. Також слід виконувати заміну черевика і в разі його деформації або механічного пошкодження (це виявляється тільки при ремонті або обслуговуванні двигуна, коли демонтується кришка приводу ГРМ).

Заміна черевика натяжителя. не найпростіша операція, тому до неї слід підходити відповідально. У загальному випадку робота виконується в наступному порядку:

 • Демонтувати з силового агрегату брудозахисні щиток;
 • Зняти ремінь приводу генератора;
 • Демонтувати вентилятор в зборі з кожухом і електромотором;
 • Демонтувати гайку кріплення шківа коленвала, зняти шків;
 • Ослабити кріплення піддону з боку приводу ГРМ;
 • Викрутити болти кріплення кришки приводу ГРМ, акуратно зняти кришку (при цьому слід викруткою підчепити кришку, щоб її нижня кромка вийшла з-під піддона);
 • Викрутити болт кріплення башмака натяжителя, зняти черевик;
 • Встановити новий черевик;
 • Встановити всі зняті деталі в зворотному порядку.

Після установки нового черевика слід виконати регулювання натягу ланцюга, що виконується за допомогою натяжителя.

При своєчасній заміні черевика натяжителя привід ГРМ автомобілів «класичного» сімейства ВАЗ буде працювати впевнено і надійно, забезпечуючи якісне функціонування двигуна в будь-яких умовах.

 • викрутка плоска
 • монтажна лопатка
 • молоток
 • Бородок
 • Ключ на 10
 • Ключ на 13
 • Ключ на 17
 • торцевий комірець
 • Головка для торцевого воротка на 10
 • Головка для торцевого воротка на 13
 • Головка для торцевого воротка на 17
 • Башмака натяжителя ланцюга
 • Прокладка передньої кришки ДВС

При нижньому розташуванні генератора, скористайтеся інструкцією, як описано.

Примітки: При зносі черевика натяжителя ланцюга діапазон спрацьовування натяжителя стає недостатнім для відновлення натягу ланцюга. У цьому випадку замініть черевик.

Примітка: Замінити башмак успокоителя без демонтажу радіатора можна тільки при достатньому навичці виконавця, так як простір між двигуном і радіатором дуже мало. Якщо немає досвіду подібної роботи, рекомендуємо зняти радіатор. Крім того, для зручності роботи рекомендуємо зняти захист масляного картера і бризковики двигуна, так як три болта кріплення масляного картера, одночасно кріплять і кришку приводу газорозподільного механізму, важкодоступні зверху з моторного відсіку.

Для наочності операції зі зняття ланцюга показуємо на демонтованому двигуні.

Знімаємо кришку головки блоку циліндрів, як описано.

Повертаємо колінчастий вал до моменту збігу мітки (лунки) на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників розподільного вала, як описано.

Знімаємо шків колінчастого вала, як опісано.4. Знімаємо зірочку з ланцюгом з розподільного вала, як опісано.5. Знімаємо ланцюг зі звездочкі.6. Зніміть захист масляного картера і бризковики моторного відсіку, як опісано.7. Відвертаємо три болта кріплення піддону картера до кришки приводу розподільного вала.

Відвернувши три гайки кріплення кронштейна натяжного ролика, знімаємо кронштейн в зборі з роликом, як описано.

Відвернувши болт кріплення опорного ролика, знімаємо ролик, як описано.

Ключем «на 13» відвертаємо болт кріплення пластини до кронштейну генератора.

Головкою «на 10» відвертаємо верхній болт кріплення пластини.

Знімаємо кронштейн держателя проводів датчика положення колінчастого валу.

Головкою «на 10» відвертаємо нижній болт кріплення пластини.

Головкою «на 10» відвертаємо п’ять болтів і дві гайки кріплення кришки приводу розподільного вала до блоку циліндрів.

Підчепивши викруткою припливи кришки приводу розподільного вала.Снімаем кришку.Стик кришки і блоку циліндрів ущільнений прокладкою.

Корисна порада: При кожному знятті кришки замінюйте її прокладку нової, навіть якщо колишня прокладка залишилася цілою. Нову прокладку перед установкою змастіть з обох сторін тонким шаром герметика.

Головкою «на 17» відвертаємо вісь черевика натяжителя ланцюга.

Типи і конструкція черевиків натяжителей

На двигунах ВАЗ-2101, 2103, 21213/21214 всіх модифікацій використовуються черевики натяжителей ковзання. ланцюг ковзає по їх поверхні, що має антифрикційне покриття. Сьогодні можна зустріти два типи черевиків, що відрізняються матеріалами виготовлення:

Башмаки натяжителя старого зразка мають вкрай простий пристрій. Основу деталі становить гнута сталева пластина, на одному торці якої виконана петля для монтажу на двигун. Із зовнішнього (опуклою) сторони на пластину нанесено шар пластику, яким черевик і ковзає по ланцюгу. З внутрішньої сторони, ближче до закінцівки черевика, за допомогою двох клепок кріпиться кронштейн. упор для натяжителя.

Черевик нового образу. це суцільнолитий пластикова деталь, що має дугоподібну форму з відформованим кронштейном під упор натяжителя і петлею для монтажу на двигун. Для підвищення міцності і надійності в тілі черевика виконуються ребра жорсткості.

черевик, натяжителя, ланцюга, 2106

За застосовності черевики натяжителей діляться на кілька груп:

Також в 1970-х роках випускався універсальний черевик натяжителя, проте сьогодні його знайти неможливо.

Черевик натяжителя встановлюється під кришкою приводу ГРМ, він монтується на двигун за допомогою одного болта складної форми, який одночасно грає роль осі. Такий болт забезпечує надійний монтаж черевика, але при цьому перешкоджає надмірному затягуванні і заклинювання деталі в процесі роботи.

Черевик натяжителя ланцюга 2103

39ВАЗ 2106 заміна натяжителя ланцюга распредвалаЕслі натягувач не гарантує автоматичного натягу ланцюга при відверненні його колпачковой гайки або не фіксує ланцюг в натягнутому стані, його потрібно відремонтувати або сменіть.Для заміщення натяжителя ланцюга на автомобілі ВАЗ 2106 вам знадобляться: ключі «на 10» і «на 13 ».1. Відкрутіть дві гайки фіксації підстави натяжителя ланцюга до двигуна і демонтуйте натягувач. прімечаніеПод фланцем фіксації натяжителя ланцюга розташована паронітові прокладка. не пошкодити її. Якщо прокладка залишилася на голівці блоку циліндрів і не пошкоджена, її можна не демонтіровать.2. Затиснувши натягувач ланцюга в лещатах, відкрутіть колпачковую гайку. Проконтролюйте придатність цангового затиску, розташованого в гайці. Якщо зламана лапка затиску, підміняючи ковпачок або натягувач ланцюга в сборе.3. Перед зворотного установкою натяжителя ВАЗ.2106 «зарядите» його, для чого втопите плунжер в основу натяжителя до обмеження і, фіксуючи його в цьому положенні, затисніть колпачковую гайку.4. Зафіксувавши натягувач ланцюга на головку блоку, «розрядку» його, розгорнувши колінвал за годинниковою стрілкою, щоб натягнути ланцюг, і відкрутіть далі колпачковую гайку. Ще paз затисніть гайку.Прі зносі накладки черевика натяжителя ланцюга інтервал спрацьовування натяжителя стає недостатнім для відновлення натягу ланцюга. В цьому випадку підмінити башмак.Для заміщення на автомобілі ВАЗ 2106 черевика натяжителя ланцюга вам знадобляться: ключі «на 10», «на 13», «на 17», особливий ключ для гайки фіксації шківа коленвала (або головка «на 36»), викрутка, монтажна лопатка, молоток, бородок.1. Демонтувати брудозахисні щиток двигуна (см. «Зняття і монтаж грязезащитного щитка з автомобіля ВАЗ 2106»). 2. Демонтувати ремінь приводу генератора (див. Пункт 9 «електрообладнання»). 3. Демонтувати вентилятор системи охолодження двигуна з електродвигуном і кожухом разом (див. «Система охолодження»). 4. Відкрутіть гайку фіксації шківа колінчастого вала і демонтуйте ее.5. Подденьте монтажної лопаткою шків і демонтуйте його з коленвала.6. Відкрутіть три болта 2 фіксації піддона до кришки приводу распредвала і відпустіть (відвернувши на 2-3 обороту) зажим двох болтів 1 фіксації піддона до картера двигуна. 7. Відкрутіть шість болтів 1 і три гайки 2 фіксації кришки приводу распредвала.8. Обережно підчепивши викруткою, зніміть кришку распредвала і її прокладку.ЗамечаніеТак розміщені башмак 1 натяжителя ланцюга і болт 2 його фіксації. 9. Відкрутіть болт фіксації черевика натяжителя ланцюга і демонтуйте башмак.10. Поставте на силовий агрегат автомобіля ВАЗ 2106 новий черевик натяжителя ланцюга і демонтовані частини в порядку, зворотному зняттю. При придбанні нового черевика звертайте увагу на маркування (показана стрілкою): Робіть башмак натяжителя ланцюга з точно такою же.11. Після остаточного складання відкоригуйте натяг ланцюга (див. «Регулювання натягу ланцюга приводу распредвала»). Наступна сторінка »» »» »»

Ланцюг приводу ГРМ, використовувана на деяких двигунах ВАЗ, потребує постійного натягу з певним зусиллям. це завдання вирішується за допомогою натяжителя. Передача зусилля від натяжителя на ланцюг здійснюється черевиком. про черевику натяжителя, його призначення, пристрої та заміні читайте в статті.

Призначення черевика натяжителя ланцюга

На ранніх моделях двигунів ВАЗ (2101 і 2103, що встановлюються на всі моделі ВАЗ «Класика», а також 21213 і 21214, що встановлюються на автомобілі «Niva») використовується ланцюговий привід газорозподільного механізму, який має ряд незаперечних переваг перед приводом на основі ременя. Зокрема, ланцюг знижує ймовірність прослизання і порушення фаз двигуна, вона надійніше і довговічніше, дозволяючи рідше виконувати технічне обслуговування ГРМ. Однак нормально працює такий привід тільки в тому випадку, якщо ланцюг має постійне натяг з певним зусиллям. Це завдання вирішується за допомогою системи з двох основних деталей. натяжителя ланцюга і черевика натяжителя.

Натягувач і черевик натяжителя вирішують кілька завдань:

Натягувач встановлюється з боку висхідної гілки ланцюга між шестернею коленвала і шестерні распредвала. Між натяжителем і ланцюгом знаходиться рухливий черевик (має одну точку опори і може гойдатися), який сприймає зусилля від натяжителя і розподіляє його по ланцюгу. Черевик натяжителя ланцюга грає важливу роль в роботі ГРМ, тому розглянемо цю деталь докладніше.

статті:

Період розвитку високих технологій торкнувся практично всі напрямки діяльності людини, включаючи автомобілебудування. На зміну карбюраторним

В Омську співробітники ГИБДД притягли до відповідальності власника автомобіля ВАЗ. Вся справа в тому, що

Заміна передніх колодок Mazda CX-5, в домашніх умовах своїми рукамі.Інструкція для автомобілів Mazda CX-5 2012-2017гг.

У Білорусі виставили на продаж рідкісний ВАЗ-2105 з автоматичною коробкою передач, імпортований з Нідерландів в

Заміна передніх колодок Mazda CX-5, в домашніх умовах своїми рукамі.Інструкція для автомобілів Mazda CX-5 2012-2017гг.

20 порад з підготовки до іспитів дітям і їх родітелямПонятіе “стрес” міцно увійшло в нашу

машина не моя! це один з агрегатів грома! Ця машина. саморобна баггі, головними особливостями

Нагадаємо, що в першій частині нашого тесту ми проводили “стендові” випробування з штучним забруднювачем і

Автоматичний натягувач ланцюга

Останнім часом в якості альтернативи в газорозподільних механізмах таких транспортних засобів застосовується автоматичний натягувач ланцюга, який діє за наступним принципом. Гідравліка системи працює під тиском мастила мотора і допомагає дотримуватися потрібний режим натягу ланцюгових приводів в необхідній позиції, при якому потреба в ручній установці натяжителя ланцюга ВАЗ 2106 практично відпадає.

У корпусних частини натяжителя ланцюга, ціна якого трохи дорожче, знаходиться отвір для масла, коаксиально розташоване з аналогом в блоці силової установки. У внутрішній порожнині корпусних частини виробу розташовується перехідний пристрій з кулькою, який знаходиться під великим тиском, регульоване клапаном редукционного типу. За допомогою нарізного плунжерного пристрою автоматичний натягувач ланцюга здатний контролювати функціонал ланцюга приводу в будь-якій ситуації, навіть якщо мотор заглушений.

Підготовка до роботи

Зазвичай під час такого чималого для двигуна класики пробігу зносу піддається не тільки сама ланцюг, а й інші елементи, з нею пов’язані. Процес такої заміни нескладний, але трудомісткий, оскільки треба відкрутити багато болтів і гайок, зняти деякі вузли та деталі, а це займає час. Тому рекомендується міняти комплект ГРМ ВАЗ 06, в який входять наступні основні та додаткові деталі:

 • нова ланцюг ГРМ;
 • шестерні. 3 шт.;
 • башмак натяжителя ланцюга;
 • заспокоювач ланцюга;
 • сальник колінчастого вала передній;
 • прокладка передньої кришки блоку циліндрів;
 • шпонка шківа колінчастого вала.

Дуже часто при знятті шестерні коленвала шпонка випадає і втрачається, особливо якщо на дні оглядової ями є сміття або просто долівку. Без цієї деталі установка шестерні та збирання неможливі, а з огляду на, що стоїть вона дешево, краще придбати її про запас.

Заміна ланцюга ГРМ на ВАЗ 2106 своїми силами

Зніміть з карбюратора корпус повітряного фільтра.

Відкрутіть три гайки ключем на “10” і ще чотири ключем на “8”.

Будьте обережні і постарайтеся нічого не упустити над карбюратором в іншому випадку його доведеться знімати, можливо навіть разом з впускним колектором.

Далі зніміть кришку трамблера і трубку подачі палива.

Ключем на “10” відкрутити вісім гайок кріплення клапанної кришки потім зніміть шайби з пластинами.

Зніміть трос підсосу і привід дросельної заслінки.

Зніміть клапанну кришку з прокладкою, яку також краще поміняти.

Тепер потрібно зняти захист знизу і злити антифриз в підготовлену тару.

Послабляєте гайку кріплення генератора ключем на “19”.

Відпустіть хомути на патрубках і зніміть їх.

Далі необхідно послабити хомут нижнього патрубка водяної помпи і зняти його.

Вимкніть вентилятора і термодатчика на радіаторі.

Радіатор разом з патрубками і термостатом також потрібно зняти.

Відпустіть гайку натяжителя генератора, потім використовуючи монтировку, посуньте його вперед.

Використовуючи ключ на “36”, повертайте колінчастий вал за шків для поєднання міток на кришці і шківі, а також на зірочці і лиття ліжку распредвала.

Відкрутіть гайку на “36”, якій кріпиться шків коленвала. Застопоріть шків за допомогою спецключ і відкрутіть. У разі відсутності спецключ включите п’яту передачу, натисніть на педаль гальма, потім використовуючи ключ, відкрутити її.

Зніміть шків. Ключем на “10” відкрутити шість болтів і три гайки, а також три болта знизу кришки приводу розподільного вала і зніміть кришку.

Відкрутіть дві гайки кріплення натяжителя ланцюга, потім зніміть його.

Удлинитель натяжителя цепи привода распредвала ваз классика.

Відкрутив болт кріплення зірочки распредвала і зняв її. Позначте або спробуйте запам’ятати положення для центрування. Після цього побачив наступну картину.

 • Запобіжник, що не дає ланцюга перескакувати.
 • Кріплення черевика натяжителя ланцюга ГРМ.
 • зірочка коленвала.

Ключем на “10” відкрутити запобіжник, а також кріплення натяжителя і болт кріплення зірочки приводу допоміжних агрегатів.

Зніміть зірочки і стару ланцюг ГРМ. Перевірте чи збігаються мітки, шпонка коленвала повинна збігатися з литтям на блоці циліндрів.

Встановіть нові зірочки на привід, допоміжні агрегати і колінвал. Нову ланцюг ретельно змастіть і поставте на місце.

Підкладіть який-небудь інструмент, щоб вона не впала вниз.

Зірочка распредвала ставиться в ланцюг таким чином, щоб під час установки на распредвал спадна гілка ланцюга була в натягнутому стані, збігалися всі мітки. Проверните распредвал проти годинникової стрілки і поверніться назад за колінвал. Таким чином ланцюг натягується і є можливість оцінити правильність установки міток. Що стосується розбіжності міток, перекиньте ланцюг на зуб і знову повторіть процедуру.

Поставте натягувач ланцюга на місце, потім увімкніть її. Затягніть всі кріпильні болти і “законтрите” їх. Провернувши колінвал на два оберти, переконайтеся, що мітки збігаються, а клапана не зустрічаються з поршнями.

Змастіть прокладку кришки клонували герметиком і поставте на місце.

Поставте шків, ще раз перевірте чи збігаються мітки і затягніть його.

Відкрутіть гайку на “13” трамблера, потім діставши його, поверніть бігунок таким чином, щоб він дивився на контакт четвертого циліндра.

Встановіть трамблер на місце, і не забудьте після завершення процедури заміни ланцюга ГРМ ВАЗ 2106. виставити запалювання.

Далі все збирається в зворотній послідовності, заливається антифриз і т. Д.

Власне, все, заміна ланцюга ГРМ на ВАЗ 2106 своїми руками завершена, сподіваюся успішно !? Спасибі, що зайшли, бувайте здорові, до нових зустрічей на ВАЗ Ремонт своїми руками!

Заміна черевика натяжителя ланцюга на ВАЗ 2106

Накладка черевика натяжителя в процесі експлуатації зношується, і коли вона перестає виконувати свої функції, її треба замінити. Приготуйте для цієї роботи ключі на десять, тринадцять і на сімнадцять. Сама заміна черевика не займе багато часу, набагато більше його доведеться витратити на підготовчу розбирання двигуна.

Для заміни черевика натяжителя ланцюга приготуйте ключі на десять, тринадцять і на сімнадцять, ключ для відкручування гайки шківа коленвала, викрутку з плоским жалом і монтажну лопатку.

 • Для зручності роботи зніміть бризговики двигуна.
 • Потім зніміть ремінь генератора, спочатку послабивши його натяг, потім піддягши монтуванням і злегка провертаючи коленвал.
 • Наступний крок. зняття шківа коленвала. Для цього відверніть його гайку спеціальним ключем і допомагаючи монтуванням, зніміть.
 • Знизу автомобіля, бажано торцевих ключем, відверніть повністю і зніміть три болта, якими торець масляного картера притягнутий до кришки приводу розподільного вала. Можна послабити два-три болта кріплення масляного картера які знаходяться поруч.
 • Тепер можна ключем на десять відкрутити болти і гайки, що кріплять кришку приводу. Болтів, які треба відкрутити шість, і три гайки.
 • За допомогою викрутки відокремте кришку і зніміть її разом з прокладкою.
 • Ми підійшли до фіналу операції. можна відкрутити болт і зняти черевик.

При заміні черевика пам’ятайте, що всі вони маю індивідуальне маркування, яка нанесена збоку і на малюнку вказана стрілкою. При купівлі нового, простежте, що б у нього була така ж. При складанні дотримуйтесь зворотний послідовність операцій розбирання, натягніть ланцюг приводу розподільного вала, і не забудьте відрегулювати натяг ременя приводу генератора.

Аквагель. ЗАСІБ ЗАХИСТУ автоскла.

Аквагель. не змиваються дощем, снігом і водою.

Альтернативна заміна

Останнім часом, багато власників ВАЗ 2106, змінюють стандартний натягувач ланцюга ГРМ, на більш сучасний. автоматичний. Він, на відміну від старого механізму, що приводиться в рух за рахунок тертя, починає працювати від впливу тиску масла, всередині мастильної системи двигуна.

При такій системі, натягувач ланцюга працює безперебійно, і механізм не потребує ручної натяжки. Єдине, що може статися з нею. обрив в місці зносу. Звичайно, таке траплятиметься дуже рідко.

Ціна на автоматичний натягувач ланцюга трохи вище, ніж на звичайний, черевичного типу, але він виправдовує вкладені кошти, подальшої економією. Так що, краще один раз витратитися, ніж надалі витрачати велику кількість коштів і часу на заміну ланцюга, яка буде рватися в кілька разів частіше, ніж на аналогічній системі.

Заміна черевика натяжителя ланцюга ВАЗ 2106

Для заміни черевика натяжителя ланцюга приводу розподільного вала на автомобілі ВАЗ 2106 нам будуть потрібні гайкові ключі на «10» «13» і «17», а так само спеціальний ключ для гайки шківа колінчастого вала, молоток, викрутка з плоским лезом і монтажна лопатка з бородком.

Послідовність дій по заміні черевика буде виглядати наступним чином:

 • Насамперед необхідно позбутися від бризковика двигуна.
 • Далі знімаємо ремінь генератора.
 • Після того, як зняли ремінь, нам необхідно зняти вентилятор радіатора разом з електродвигуном.
 • Тепер, знизу автомобіля, необхідно відвернути три болта кріплення масляного картера до кришки ланцюга приводу распредвала і після чого послабити на кілька оборотів болти кріплення піддону до картера двигуна.
 • Спеціальним ключем відвертаємо гайку кріплення шківа колінчастого вала і знімаємо його, підчепивши монтажної лопаткою.
 • Тепер у нас все готово і ми можемо з легкістю відвернути шість болтів і дві гайки кріплення кришки ланцюга распредвала і зняти її.
 • Під кришкою ви побачите сам механізм приводу розподільного вала і допоміжних пристроїв, тут же розташований необхідний нам черевик і болт його кріплення.
 • Тепер нам ніщо не заважає відвернути болт кріплення башмака і зняти його.

Не всі черевики однаково корисні, різні типи мають свою індивідуальну маркування, тому новий черевик встановлюйте на автомобіль з точно такою ж маркуванням, як і у старого. Збірку проводите в порядку зворотному зняттю. Після заміни черевика і його установки, відрегулюйте натяг ланцюга.

На цьому ремонтні роботи по заміні черевика натяжителя ланцюга на автомобілі ВАЗ 2106 завершені.

Симптоми несправності механізму

Першими ознаками того, що на двигуні несправний натягувач ланцюга, або ж сама ланцюг, є:

 • Раптове припинення ходу автомобіля, при робочому двигуні, і значно збільшення швидкості обертання колінчастого вала, при тому ж самому положенні дросельної заслінки.
 • Миттєва блокування двигуна (клин), що супроводжується характерним звуком.

Причинами таких поломок можуть бути і заводські дефекти, такі як:

 • Слабкий затиск цангового типу, який не може зафіксувати шток в одному положенні, не даючи натягувачем коректно працювати.
 • Деформована форма однієї з площин вироби.
 • Несправна пружина демпфера.
 • Дефектні нарізні сполучення настановних кріплень.

Заміна черевика натяжителя ланцюга приводу распредвала ВАЗ 2106 / autotyn.okis.ru

При зносі накладки черевика натяжителя ланцюга діапазон спрацьовування натяжителя стає недостатнім для відновлення натягу ланцюга. У цьому випадку замініть черевик. Для заміни на автомобілі ВАЗ 2106 черевика натяжителя ланцюга вам будуть потрібні: ключі «на 10», «на 13», «на 17», спеціальний ключ для гайки кріплення шківа коленвала (або головка «на 36»), викрутка, монтажна лопатка, молоток. борідок. 1. Зніміть брудозахисні щиток двигуна (см. «Зняття і установка грязезащитного щитка з автомобіля ВАЗ 2106»). 2. Зніміть ремінь приводу генератора (див. Розділ 9 «Електрообладнання»). 3. Зніміть вентилятор системи охолодження двигуна з електродвигуном і кожухом разом

Відверніть гайку кріплення шківа колінчастого вала і зніміть її. 5. Подденьте монтажної лопаткою шків і зніміть його з клонували.

Відверніть три болта 2 кріплення піддону до кришки приводу распредвала і звільніть (відвернувши на 2-3 обороту) затяжку двох болтів 1 кріплення піддону до картера двигуна.

Відверніть шість болтів 1 і три гайки 2 кріплення кришки приводу распредвала.

Акуратно підчепивши викруткою, зніміть кришку распредвала і її прокладку. ПРИМІТКА

Так розташовані башмак 1 натяжителя ланцюга і болт 2 його кріплення.

Відверніть болт кріплення башмака натяжителя ланцюга і зніміть башмак.

Встановіть на двигун автомобіля ВАЗ 2106 новий черевик натяжителя ланцюга і зняті деталі в порядку, зворотному зняттю. При покупці нового черевика зверніть увагу на маркування (показана стрілкою): Робіть башмак натяжителя ланцюга з точно такою ж. 11. Після остаточного складання відрегулюйте натяг ланцюга (див. «Регулювання натягу ланцюга приводу распредвала»).

Несправності натяжителя ланцюга

Натягувач ланцюга автомобіля ВАЗ 2106, є частиною газорозподільного механізму двигуна. Як наслідок, він знаходиться в постійному русі, під впливом сил тертя. Це, в свою чергу, дуже негативно впливає на її знос. Тому, багато власників «шостий» моделі ВАЗ, вважають за краще встановлювати заводську деталь обертання ГРМ, так як вона набагато міцніше і якісніше, і служить, в середньому, в два рази довше імпортного прототипу.

Звичайно, ціна на заводську деталь буде трохи вище, ніж у решти аналогів, але при цьому, не буде знаходиться під сумнівом злагоджена робота двигуна. Адже в тому випадку, коли натягувач ланцюга перестає працювати, через зношування тертьової деталі, циліндри працюють нерівномірно, і мотор починає троить, і може зовсім заклинити.

Якщо ланцюг ГРМ зноситися дуже швидко, то справу явно не в її якості, а в розташуванні черевика. Якщо він буде давати неправильне натяг, деталь буде, або постійно спадати, або часто рватися. Тому, за даний елементом потрібно стежити дуже уважно.

Порядок виконання робіт

Перед початком робіт необхідно зняти повітряний фільтр. без його демонтажу дістатися до черевика натяжителя неможливо. Роботи виконуються в наступному порядку.

  Торцевої головкою на 14 откручиваются п’ять болтів кріплення повітряного фільтра. Фільтр знімається.

Натяг ланцюга ГРМ

Для натягу ланцюга ГРМ ВАЗ 2106 потрібно:

 • комплект комбінованих ключів;
 • плоска викрутка;
 • накидний ключ на 19.

Порядок дій

Ланцюг ГРМ ВАЗ 2106 натягується наступним чином.

 • За наведеним вище алгоритмом знімається повітряний фільтр, штуцер і черевик натяжителя.
 • На гайку коленвала надаватися накидний ключ на 19.
 • За допомогою ключа вал повертається за годинниковою стрілкою до тих пір, поки натяг ланцюга під коленвалом і над ним не буде однаковим. Рівень натягу перевіряється вручну. Для повного натягу ланцюга колінвал повинен зробити як мінімум два повних оберти.

Пристрій системи натягу ланцюга ГРМ ВАЗ 2106

Система натягу ланцюга ГРМ ВАЗ 2106 складається з трьох елементів:

 • башмак натяжителя ланцюга ГРМ;
 • масляний штуцер натяжителя;
 • заспокоювач ланцюга ГРМ.

Кожен з цих елементів має своє призначення.

 • Черевик натяжителя ланцюга ГРМ являє собою вигнуту сталеву пластину, яка періодично натискає на ланцюг ГРМ і знижує амплітуду її коливань. Поверхня черевика, що стикається з ланцюгом, покрита особливо міцним полімерним матеріалом. Цей матеріал досить довговічний, але при його зносі з-під капота починають доноситися гучні стуки від биття ланцюга про блок циліндрів.
 • Масляний штуцер натяжителя. це пристрій, до якого кріпиться черевик. Через це штуцера башмак висувається і тисне на ланцюг ГРМ, якщо вона слабшає, і засувається назад, коли ланцюг натягується. До штуцера підключена масляна магістраль високого тиску з датчиком тиску масла. При провисанні ланцюга при запуску двигуна датчик фіксує зниження тиску в магістралі. Це зниження компенсується подачею додаткової порції масла, яка тисне на поршень в штуцері. В результаті черевик висувається і гасить вібрацію ланцюга.

Призначення черевика натяжителя ланцюга ГРМ ВАЗ 2106

Натяжітельний черевик призначений для зниження амплітуди коливань ланцюга ГРМ при запуску двигуна. Якщо ці коливання своєчасно не погасити, колінвал і вал ГРМ, з’єднані ланцюгом ГРМ, будуть обертатися в різних фазах. В результаті порушиться синхронна робота циліндрів. Це, в свою чергу, призведе до провалів в роботі двигуна і його неадекватної реакції на натиснення педалі акселератора, а також до різкого збільшення витрати палива.

Правильная замена натяжителя цепи ВАЗ классика

Заміна черевика натяжителя ланцюга ГРМ ВАЗ 2106 своїми руками

Якщо з-під капота ВАЗ 2106 під час запуску двигуна починає лунати гучний стукіт і скрегіт, найбільш імовірною причиною цього є вихід з ладу черевика натяжителя ланцюга ГРМ. В результаті ланцюг провисає і починає бити по кришці блоку циліндрів. Міняти башмак натяжителя слід оперативно. В іншому випадку ланцюг ГРМ може обірватися, і двигун буде серйозно пошкоджений.

Ремонт черевика натяжителя ланцюга ГРМ ВАЗ 2106

Натяжітельний башмак ВАЗ 2106 ремонту не підлягає. Якщо він ламається (наприклад, через втому металу), то відразу змінюється на новий.

Поверхня черевика покрита міцним полімерним шаром, який наноситься виробником з використанням спеціального обладнання. Відновити таке покриття в гаражних умовах неможливо.

Заміна черевика натяжителя ланцюга на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! У багатьох швидше за все таке було, заводиш двигун у автомобіля а всередині нього наприклад починає що то дуже сильно деренчати, ви виходите з автомобіля дивіться двигун і не розумієте в чому справа. А тут справа може бути в чому завгодно, але в основному деренчання походять з того місця де встановлена ​​ланцюг «ГРМ» говорять про те, що: або регулювання ланцюга ослабла, або погана робота натяжителя ланцюга, або вся справа в заспокоювачами ланцюга, або ж або вся справа в черевику натяжителя ланцюга.

 • Але в цій статті мова піде лише про черевику натяжителя ланцюга. А заміну інших деталей, шукайте на нашому сайті скориставшись для цього формою «Пошук» яка розташовується в правому верхньому куті сайту.

Примітка! Щоб точно переконається в тому що черевик натяжителя ланцюга несправний, то в такому випадку виконайте операцію по його «зняттю» інструкція на яку вказана нижче. Коли кришки распредвала буде знята, погляньте на стану черевика і в разі його поломки замініть його на новий!

Скільки буде коштувати заміна черевика натяжителя ланцюга? 1) Новий башмак натяжителя ланцюга, вам обійдеться в районі 80-150 руб.

Коли потрібно міняти башмак натяжителя ланцюга? Черевик натяжителя ланцюга підлягає заміні, якщо: 1) Він забився. 2) А так же якщо перестав натягувати ланцюг ГРМ.

Що потрібно для заміни черевика натяжителя ланцюга? 1) Викрутки. 2) Ключі гайкові. 3) Може знадобиться монтажна лопатка. 4) Спеціальний ключ для гайки кріплення шківа коленвала (Якщо немає такого, то можна скористатися головкою на 36!)

Як замінити башмак натяжителя ланцюга на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

1) Для початку зніміть захист картера, з автомобіля. (Про те як зняти захист картера з автомобіля, читайте в статті «Заміна захисту картера на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107»)

2) Після чого зніміть ремінь генератора. (Про те як зняти ремінь генератора, читайте в статті «Заміна ременя генератора на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107»)

3) Слідом в системі охолодження двигуна, зніміть кожух в зборі з вентилятором. (Про те як зняти кожух в зборі з вентилятором, читайте в статті «Заміна вентилятора радіатора на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107» в рубриці «зняття», з пункту «1-6»)

4) Далі відверніть відверніть за допомогою спеціального ключа «на 36», гайку яка зміцнює шків коленвала і після чого зніміть гайку.

Примітка! На деяких автомобілях замість гайки встановлюється храповик!

5) Після чого двома руками зніміть шків з носа клонували.

Примітка! Якщо шків не знімається, то спершу піддягніть його монтажною лопаткою і вже тільки потім зніміть його з двигуна!

6) Слідом звільніть два болта піддону картера під цифрою «1», і після чого відверніть три болта його кріплення під цифрою «2».

7) Потім відверніть всі болти кріплення кришки розподільного вала «1», а так само відверніть три верхні гайки під цифрою «2».

8) І після всіх виконаних операцій зніміть кришку розподільного вала з двигуна, підчепивши її для цього викруткою.

Примітка! Разом з кришкою распредвала, так само зніміть і її прокладку.

9) На завершення відверніть болт кріплення башмака натяжителя ланцюга «2» і після чого зніміть башмак натяжителя ланцюга з автомобіля.

Примітка! Місцезнаходження черевика натяжителя ланцюга, зазначено під цифрою «1» на фото зверху!

Установка: 1) Встановіть новий черевик натяжителя ланцюга, в зворотному порядку зняття. 2) По закінченню складання, обов’язково відрегулюйте натяг ланцюга ГРМ. (Про те як відрегулювати натяг ланцюга, читайте в статті «Регулювання ланцюга на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107»)

Важливо! 1) На кожному черевику натяжителя ланцюга присутній маркування і тому при покупці нового черевика, уважно дивіться що б вона збіглася зі старим черевиком, інакше можуть бути проблеми!

Для новаків! Питання: Як виглядає вентилятор і кожух в зборі? Примітка: На фото, одна з різновидів вентилятора і кожуха в зборі!

Питання: Де розташований шків колінчастого вала і його гайка кріплення? Відповідь: Шків колінчастого вала і його гайка кріплення, розташована збоку двигуна.

Додатковий відео-ролик Не завжди письмовий матеріал може донести повну інформацію до людини, іноді все ж залишаються питання які не дуже то і зрозумілі. Щоб в подальшому таких питань у вас при заміні черевика натяжителя ланцюга не виникало, ми спеціально для вас підготували відео-ролик в якому детально можна розглянути хід заміни.

Натягувач ланцюга ВАЗ 2106. призначення, будову, обслуговування

Приводний механізм распредвала на «шістці» функціонує за допомогою передачі ланцюгового типу. Однак пристрій недосконале, вимагає періодичної натяжки. Необхідна ступінь натягу досягається за допомогою натяжителя, який своїм фронтальним виступом впирається в черевик натяжителя ланцюга ВАЗ 2106, що створює необхідні умови для цього.

Необхідно знати, що натягувач ланцюга. вузол газорозподільного механізму автомобіля, який постійно піддається впливу сили тертя, що негативно впливає на ступінь зносу сполучених деталей. Внаслідок цього, такий натягувач ланцюга ГРМ ВАЗ 2106 повинен бути виготовлений тільки з якісних матеріалів, які використовується в основному на заводському виробництві.

Пристрій натяжителя ланцюга ВАЗ 2106 можна подивитися нижче:

Заодно можна подивитися, як працює башмак натяжителя ланцюга і інші компоненти цього вузла. Якщо виріб не зможе забезпечити коректного натягу ланцюгової передачі при зміні позиції гайки в формі ковпачка або не виконує функцію фіксатора ланцюга в натягнутому положенні, воно повинно бути відремонтований, а в разі його неможливості. заміні.

 • Затиск цангового типу не в змозі проводити фіксацію штока вироби, що заважає регулювальним робіт по коректному натягу ланцюгової передачі.
 • Знос головного пружинного елемента (виглядає наступним чином: пружинний елемент деформована в одній площині, що стає помітним після демонтажу натяжителя ланцюга, який блищить з одного боку).
 • Вихід з ладу пружини-демпфера.
 • Граничний знос штока вироби в місці кріплення затиску цангового типу.
 • Дефекти різьбових з’єднань на настановних кріпленнях (шпильках) вироби.

Останнім часом в якості альтернативи в газорозподільних механізмах таких транспортних засобів застосовується автоматичний натягувач ланцюга, який діє за наступним принципом.

Гідравліка системи працює під тиском мастила мотора і допомагає дотримуватися потрібний режим натягу ланцюгових приводів в необхідній позиції, при якому потреба в ручній установці натяжителя ланцюга ВАЗ 2106 практично відпадає.

У корпусних частини натяжителя ланцюга, ціна якого трохи дорожче, знаходиться отвір для масла, коаксиально розташоване з аналогом в блоці силової установки.

У внутрішній порожнині корпусних частини виробу розташовується перехідний пристрій з кулькою, який знаходиться під великим тиском, регульоване клапаном редукционного типу.

За допомогою нарізного плунжерного пристрою автоматичний натягувач ланцюга здатний контролювати функціонал ланцюга приводу в будь-якій ситуації, навіть якщо мотор заглушений.

Однією з головних причин появи несправностей у вузлі натяжки вважається характерний стукіт ланцюгової передачі з фронтального ділянки Надклапанний кожуха, де розміщена зірочка натяжителя ланцюга ВАЗ 2106, встановлена ​​на осі распредвала. Створення певною мірою натягу ланцюгової передачі і подальша установка натяжителя ланцюга не представляє великої складності, навіть для початківця автолюбителя. Отже:

 • Знімаємо фільтруючий елемент очищення повітря з корпусом і надклапанний кожух.
 • Починаємо цей вид ремонту натяжителя ланцюга, для чого вивертаємо не до кінця натягувач, відео інструкція по демонтажу якого знаходиться в інтернеті.
 • За допомогою ручки стартера або іншим способом робимо 2-3 кругових обертань клонували, після чого ланцюгова передача задіюється.
 • Перевіряємо натяг ланцюгової передачі, натискаючи на її ланки.
 • Якщо ланцюгова передача газорозподільного механізму отримала достатню натяжку, потрібно щільно закрутити натягувач ланцюга ГРМ і зібрати навісне обладнання в зворотному порядку.

Для заміни натяжителя ланцюга необхідна наявність набору гайкових ключів. Порядок заміни:

 • Відвертаємо 2 кріплення натяжителя ланцюга «шістки» до блоку силової установки і демонтуємо пристрій. Між фланцем кріплення вироби і блоком двигуна вставлена ​​прокладка з пароніту. Це дуже м’який маслостійкий матеріал, при демонтажі потрібно акуратно його зняти без деформації.
 • Встановивши демонтується виріб в слюсарних лещатах, потрібно докласти певних зусиль для відкручування гайку в формі ковпачка. Технічний стан затиску цангового виду, який знаходиться в знятому ковпачку. При непрацюючій лапці цього затиску необхідно поставити нову гайку або поміняти весь пристрій.
 • Перед монтажем вироби необхідно його підготувати до установки. З цією метою потрібно встановити плунжер в корпус вироби в втопленою позиції і, притримуючи, підтягнути кріплення у вигляді ковпачка.

Після монтажу натяжної ланцюга на ГБЦ необхідно провести «розрядку» вироби, для чого потрібно повернути колінчастий вал силової установки по стрілці годинника. Цією дією відбудеться натяжка ланцюгової передачі, після чого потрібно спочатку відкрутити, а потім закрутити гайку-ковпачок.

Типові дефекти натяжителя ланцюга

 • Затиск цангового типу не в змозі проводити фіксацію штока вироби, що заважає регулювальним робіт по коректному натягу ланцюгової передачі.
 • Знос головного пружинного елемента (виглядає наступним чином: пружинний елемент деформована в одній площині, що стає помітним після демонтажу натяжителя ланцюга, який блищить з одного боку).
 • Вихід з ладу пружини-демпфера.
 • Граничний знос штока вироби в місці кріплення затиску цангового типу.
 • Дефекти різьбових з’єднань на настановних кріпленнях (шпильках) вироби.

Заміна черевика натяжителя ланцюга ВАЗ 2106

Для заміни черевика натяжителя ланцюга приводу розподільного вала на автомобілі ВАЗ 2106 нам будуть потрібні гайкові ключі на «10» «13» і «17», а так само спеціальний ключ для гайки шківа колінчастого вала, молоток, викрутка з плоским лезом і монтажна лопатка з бородком.

Послідовність дій по заміні черевика буде виглядати наступним чином:

 • Насамперед необхідно позбутися від бризковика двигуна.
 • Далі знімаємо ремінь генератора.
 • Після того, як зняли ремінь, нам необхідно зняти вентилятор радіатора разом з електродвигуном.
 • Тепер, знизу автомобіля, необхідно відвернути три болта кріплення масляного картера до кришки ланцюга приводу распредвала і після чого послабити на кілька оборотів болти кріплення піддону до картера двигуна.
 • Спеціальним ключем відвертаємо гайку кріплення шківа колінчастого вала і знімаємо його, підчепивши монтажної лопаткою.
 • Тепер у нас все готово і ми можемо з легкістю відвернути шість болтів і дві гайки кріплення кришки ланцюга распредвала і зняти її.
 • Під кришкою ви побачите сам механізм приводу розподільного вала і допоміжних пристроїв, тут же розташований необхідний нам черевик і болт його кріплення.
 • Тепер нам ніщо не заважає відвернути болт кріплення башмака і зняти його.

Не всі черевики однаково корисні, різні типи мають свою індивідуальну маркування, тому новий черевик встановлюйте на автомобіль з точно такою ж маркуванням, як і у старого. Збірку проводите в порядку зворотному зняттю. Після заміни черевика і його установки, відрегулюйте натяг ланцюга.

На цьому ремонтні роботи по заміні черевика натяжителя ланцюга на автомобілі ВАЗ 2106 завершені.

Заміна натяжителя lada 2103 (ВАЗ 2103)

Приводний механізм распредвала на «шістці» функціонує за допомогою передачі ланцюгового типу. Однак пристрій недосконале, вимагає періодичної натяжки. Необхідна ступінь натягу досягається за допомогою натяжителя, який своїм фронтальним виступом впирається в черевик натяжителя ланцюга ВАЗ 2106, що створює необхідні умови для цього.

Необхідно знати, що натягувач ланцюга. вузол газорозподільного механізму автомобіля, який постійно піддається впливу сили тертя, що негативно впливає на ступінь зносу сполучених деталей. Внаслідок цього, такий натягувач ланцюга ГРМ ВАЗ 2106 повинен бути виготовлений тільки з якісних матеріалів, які використовується в основному на заводському виробництві.

Пристрій натяжителя ланцюга ВАЗ 2106 можна подивитися нижче:

Заодно можна подивитися, як працює башмак натяжителя ланцюга і інші компоненти цього вузла. Якщо виріб не зможе забезпечити коректного натягу ланцюгової передачі при зміні позиції гайки в формі ковпачка або не виконує функцію фіксатора ланцюга в натягнутому положенні, воно повинно бути відремонтований, а в разі його неможливості. заміні.

Заміна натяжителя ланцюга ВАЗ 2106

Ланцюговий привід ГРМ ВАЗ 2106 служить досить довго, але приходить момент, коли шум приводу переходить в стукіт, а чергова спроба натягнути ланцюг ні до чого не призводить. При безперервному стукіт в передній частині двигуна, пробіг якого складає більше 50 тис. Км, потрібна заміна ланцюга газорозподільного механізму.

Заміна штуцера і черевика натягу ланцюга ГРМ ВАЗ 2106

Для заміни штуцера і черевика натягу потрібно:

 • новий натяжітельний башмак для ВАЗ 2106 (коштує близько 300 руб.);
 • набір торцевих ключів;
 • комірець-тріскачка;
 • набір комбінованих ключів;
 • сталевий дріт діаметром 2 мм і довжиною 35 см;
 • викрутка з плоским лезом.

В який формат форматувати флешку для магнітоли

Замена:натяжитель,башмак,успокоитель и цепь ГРМ ВАЗ-2101

Заміна натяжителя ланцюга на автомобілі ВАЗ 2106

Приводний механізм двигуна, на автомобілі ВАЗ 2106, працює за рахунок дії ланцюгової передачі. Згодом, даний механізм починає провисати, і йому потрібно натяжка. А для того, щоб не робити це вручну, в конструкції автомобіля передбачений спеціальний натягувач ланцюга.

Його робота полягає в тому, що він впирається своїм виступом в спеціальний башмак, і забезпечує потрібний натяг ланцюга ГРМ ВАЗ 2106. Таким чином, двигуну забезпечена безперебійна стабільна робота.

Пристрій системи натягу ланцюга ГРМ ВАЗ 2106

Система натягу ланцюга ГРМ ВАЗ 2106 складається з трьох елементів:

 • башмак натяжителя ланцюга ГРМ;
 • масляний штуцер натяжителя;
 • заспокоювач ланцюга ГРМ.

Кожен з цих елементів має своє призначення.

 • Черевик натяжителя ланцюга ГРМ являє собою вигнуту сталеву пластину, яка періодично натискає на ланцюг ГРМ і знижує амплітуду її коливань. Поверхня черевика, що стикається з ланцюгом, покрита особливо міцним полімерним матеріалом. Цей матеріал досить довговічний, але при його зносі з-під капота починають доноситися гучні стуки від биття ланцюга про блок циліндрів.
 • Масляний штуцер натяжителя. це пристрій, до якого кріпиться черевик. Через це штуцера башмак висувається і тисне на ланцюг ГРМ, якщо вона слабшає, і засувається назад, коли ланцюг натягується. До штуцера підключена масляна магістраль високого тиску з датчиком тиску масла. При провисанні ланцюга при запуску двигуна датчик фіксує зниження тиску в магістралі. Це зниження компенсується подачею додаткової порції масла, яка тисне на поршень в штуцері. В результаті черевик висувається і гасить вібрацію ланцюга.