ВАЗ 2107 генератор не дає зарядку

Ні зарядки акумулятора на ВАЗ 2107

Для того щоб користування вашої «сімкою» приносило користь і задоволення, а не засмучення, потрібно мати на ній добре заряджену акумуляторну батарею (АКБ). Акумулятор протягом експлуатації автомобіля постійно повинен заряджатися, для чого генератор ВАЗ 2107 виробляє зарядна напруга. Як і будь-яка система в автомобілі, система заряду АКБ іноді дає збій і тоді пропадає зарядка. Тому часто в ході експлуатації задають питання, чому немає зарядки акумулятора. Власникам авто в цьому випадку буде корисно дізнатися, чому генератор не дає зарядку або чому на ВАЗ 2107 немає зарядки.

ВАЗ 2107 Пропала зарядка. Опасные лайфхаки.

трохи теорії

В процесі експлуатації підсів акумулятор заряджається постійною напругою в 13,6-14,2 В бортової мережі автомобіля. Для правильної роботи автомобіля і його систем це напруга підтримується самим акумулятором до того, як ротор генератора не почне обертатися з частотою 800-900 об. / Хв. Тоді він виробляє електроенергію, достатню для нормальної роботи автомобіля і зарядки АКБ. При різних режимах роботи двигуна, коли частота обертів колінчастого вала двигуна змінюється, змінюється і частота обертів ротора генератора, що призводить до підвищення напруги на виході генератора. Для підтримки в бортовій мережі напруги 13,6-14,2 В в ланцюг збудження генератора включено реле-регулятор напруги (РР), яке при підвищенні напруги в мережі вище номінального зменшує струм, що йде на обмотку збудження генератора. Намагнічення полюсів ротора зменшується, що призводить до зниження його вихідної напруги.

Причини того, що генератор не дає зарядку на акумулятор, пов’язані з елементами ланцюга збудження або ж ланцюга вихідної напруги від генератора до АКБ, включаючи і частини генератора.

Коли включається запалювання, замок включає і реле запалювання. При цьому 12 В проходять через контакти реле і запобіжник 0 монтажного блоку, потім подаються в бортову мережу і на висновок контрольної лампи заряду акумулятора і датчика зарядки. Після вони йдуть через діод, монтажний блок (штекери Ш5-Ш10), подаються на штекер «61» генератора 37.3701, які встановлюються на ВАЗ 2107 з 1988 р Далі 12 В потрапляють на клему вбудованого РР і через щітку і контактна кільце на обмотку збудження. проводиться стартове збудження генератора. При збільшенні частоти обертів двигуна, а з ним і ротора генератора, фазовий напруга зростає, і воно через блок додаткових діодів підвищує напругу на обмотці збудження і на вихідному діоді контрольної лампочки зарядки акумулятора. При досягненні вихідного фазового напруги до 12 В на обох висновках лампи АКБ напруга вирівнюється, і через відсутність різниці напруг вона гасне. При цьому генератор ВАЗ 2107 виробляє напругу більше 12 В, яке заряджає АКБ.

Схема електрообладнання автомобіля ВАЗ 2107 інжектор відрізняється від схеми автомобіля ВАЗ 2107 карбюратор лише наявністю частини обладнання, що забезпечує управління системою харчування, і на заряд акумулятора не впливає. Швидше навпаки. несправності в системі заряду АКБ можуть вплинути на роботу ЕБУ інжекторного двигуна.

Управління потужними споживачами електроенергії здійснюється за допомогою електромагнітних реле, включених в мережу. Розглянемо способи усунення несправностей заряду акумуляторної батареї як для інжекторного, так і для карбюраторного двигуна.

СЛАБАЯ ЗАРЯДКА? РЕШЕНИЕ ЗА 5 МИНУТ И ГЕНЕРАТОР БУДЕТ КАК НОВЫЙ!!!

Як визначити відсутність заряду АКБ

Найпростіше відсутність зарядки визначити за допомогою приладів автомобіля, тобто контрольної лампи зарядки і датчика (вольтметра) на щитку приладів. Стрілка датчика повинна перебувати в зеленому секторі, а лампа АКБ при працюючому двигуні не горить. В іншому випадку немає зарядки.

Але найкращим способом є перевірка напруги на акумуляторі мультиметром. При наявності заряду напруга на ньому лежить в межах 13,6-14,2 В, а коли заряду немає, на ньому буде тільки своє напругу 12 В (± 0,6 В). Ні в якому разі не знімайте для перевірки клеми з акумулятора, щоб уникнути виходу з ладу РР, ЕБУ і інших електронних пристроїв на вашому автомобілі.

Для того щоб виконати виявлення і усунення несправностей заряду акумулятора, необхідно використовувати такі інструменти:

 • контрольна лампа 12 В;
 • мультиметр з діапазоном вимірювання до 60 В змінного і постійного напруги;
 • викрутка з плоским жалом;
 • фігурна викрутка з хрестоподібним жалом;
 • пасатижі;
 • ніж;
 • наждачний шкурка.
2107, генератор, зарядка

Усунення несправностей

Для початку потрібно зачистити клеми АКБ і внутрішні поверхні клем проводів на акумуляторі. Якщо це не дало результату, змиритися напруга на виході генератора (клема «30») щодо «маси» при працюючому двигуні (частота обертання коленвала 1000-1200 об / хв). Якщо напруга помітно відрізняється, зачищається контакт клеми «30» з проводом, продзвонювати сам провід від генератора до АКБ. В крайньому випадку змінюється цей провід.

 • Контрольна лампа і датчик (бортовий вольтметр) показують наявність заряду, а акумулятор сів, але перевірка мультиметром показує на клемах АКБ нормальна напруга 13,6-14,2 В. При включенні великого навантаження (наприклад, дальнього світла фар) стрілка датчика падає в білий сектор шкали.

Такі симптоми можуть бути при слабкому натягу ременя генератора. Потрібно виміряти натяг (при зусиллі на ремінь в 10 кгс прогин не повинен бути більше 12-17 мм), і якщо натяг слабке, ремінь натягується або замінюється.

Причиною також може бути пробою одного з негативних діодів, перегорання одного з позитивних діодів випрямляча або обрив одного з фазних обмоток статора. При непрацюючому двигуні перевіряються негативні діоди: від’єднується клема «» АКБ від мережі автомобіля і приєднується до неї контрольна лампа. Ніжкою лампи торкаються до кожного з трьох болтів кріплення випрямного блоку генератора. Якщо лампа горить, з’єднаний з болтом негативний діод пробитий.

Для перевірки позитивних діодів приєднується клема «» і від’єднується від кузова клема «-», до якої приєднується контрольна лампа. Знову ніжкою лампи торкаються до кожного з трьох болтів кріплення випрямного блоку генератора. Горіння лампи теж означає пробою позитивного діода. Якщо є мультиметр, просто заміряють опір діодів в полярності, в якій діод повинен бути замкнений: для негативних діодів «» до болтів, а «-». до корпусу, для позитивних діодів «» до клеми “30” генератора, а «-». до болтів. Доданий випрямляч з пробитим діодом замінюють повністю.

Обрив однієї з гілок обмотки статора перевіряється шляхом їх прозваніванія мультиметром або «контрольку» з акумулятором між двома болтами кріплення випрямного блоку. Відсутність контакту будь-якої обмотки з кожної з двох, що залишилися говорить про її обриві, а генератор підлягає ремонту або заміні.

Ще однією причиною може бути знос щіток генератора. Виймається щітковий вузол з РР. Якщо щітки довжиною менше 5 мм, вузол змінюється на новий. Якщо щітки не зношені, слід оглянути їх на можливість перекосу і «залипання» в колодязях корпусу.

 • Лампа заряду при включенні запалення не загоряється. Чи не працює датчик заряду і інші контрольні прилади. Генератор зарядки не давав.

Причина даної несправності. перегорів запобіжник F10 (10 А). Якщо після заміни нічого не змінилося, шукають причини в замку або реле (якщо воно встановлено) запалювання.

 • При включенні запалювання не горить контрольна лампа. Датчик заряду і інші контрольні прилади працюють. Генератор зарядки не дає.

Від’єднується провід від штекера «61» генератора і замикається на «масу». Якщо при включеному запалюванні горить лампа. несправна обмотка збудження генератора або немає контакту в самому штекері. Зачищаються поверхні штирьків, підтискаються загини роз’ємів штекера, з’єднуються. Перевіряється знову і якщо лампа заряду знову не горить, зачищаються штекери Ш5-Ш10 монтажного блоку і штирі в роз’ємі колодки з щитком приладів. Якщо результату немає, значить, перегоріла сама лампа. Для заміни лампочки знімається щиток приладів, ззаду щитка виймається патрон, змінюється лампа.

 • Лампа АКБ при включенні запалювання спалахує. При роботі двигуна на холостих обертах тьмяно горить лампа заряду, пропадає зарядка чи ні зарядки зовсім.

Причиною може бути поганий контакт штирі колодки з’єднання проводу до щитка приладів. Він кріпиться на заклепці і часто окислюється. Якщо припаяти його до доріжці плати, ця несправність усувається. Також нещільний контакт в місцях з’єднання по шляху дроти від щитка до штекера «61» генератора дає такі ж симптоми.

Для перевірки обмотки збудження на обрив щупами мультиметра доторкаються до кілець ротора при знятому щітковому вузлі. робоча обмотка показує невелике опір. При торканні одного щупа до кільця, а іншого до валу або корпусу ротора перевіряють наявність замикання обмотки на «масу». Для перевірки реле-регулятора напруги до верхнього контакту під’єднують «» АКБ, а до лівого. «-» і вимірюють напругу на щітках. Воно повинно бути 12 В. Якщо немає. реле підлягає заміні.

Діагностика та ремонтні роботи

Якщо виникли підозри на відсутність зарядки АКБ, потрібно провести ряд діагностичних і ремонтних робіт в такому порядку:

 • Зупинити автомобіль, вимкнути двигун.
 • Підняти капот, перевірити цілісність приводного ременя. Якщо він цілий, перевірити його натяг шляхом натискання викруткою або іншим інструментом на гілку ременя посередині між шківами генератора і коленвала. Прогин в цьому місці повинен складати 12-17 мм.

Якщо напруга нижче, причину потрібно шукати в випрямлячі, стабілізаторі або обмотках генератора. У будь-якому випадку подальша діагностика вимагає демонтажу генератора.

Причини відсутності зарядки

Причин відсутності зарядки акумулятора трохи. До них відносяться:

2107, генератор, зарядка
 • порушення цілісності (обрив) ременя приводу;
 • ослаблення ременя;
 • обрив в проводці електричного кола генератора або сильне окислювання сполучних клем;
 • збої в роботі випрямляча;
 • поломка регулятора напруги;
 • обрив в обмотках генератора або замикання.
2107, генератор, зарядка

Пристрій, привід і характеристики генератора ВАЗ 2107

Автомобільна генераторна установка служить для забезпечення електроенергією бортової мережі машини, а також для підзарядки АКБ при запущеному силовий агрегат. Конструктивно вона складається з наступних основних елементів:

 • корпусу з обмотками (статора);
 • якоря (ротора);
 • модуля перетворення струму (випрямляча);
 • стабілізатора (регулятора величини напруги).

Установка приводиться в дію ременем від шківа колінчастого вала.

Протягом усієї своєї історії «сімки» оснащувалися двома типами генераторних агрегатів: 372.3701 і 9412.3701. Вони мають конструкцію і принцип роботи, за винятком того, що у агрегату 9412.3701 лопаті вентилятора розташовані всередині корпусу, а випрямний модуль. зовні.

Ознаки відсутності зарядки

Симптомами того, що генератор Неможливо зарядити телефон акумуляторну батарею, є:

 • постійно горить або періодично включається сигнальна лампа на приладовій панелі;
 • швидка розрядка акумулятора;
 • зниження продуктивності окремих електричних приладів бортової мережі машини.

Таблиця: основні технічні характеристики генераторних установок ВАЗ 2107

372.3701 9412.3701
Номінальна напруга, В 14 14
Струм при номінальному напрузі і оборотах якоря 5000 об / хв, А 55 80
Максимальна потужність, Вт 770 1120
вага, кг 4,5 4,9

Робочі показники цих пристроїв сильно відрізняються в плані величини струму, що виробляється і видаваної потужності. Генератор 9412.3701 більш продуктивний. Він застосовується в інжекторних «сімки», де бортова мережа доповнена електронною системою управління двигуном.

Несправність фазових обмоток

При виникненні обриву в обмотках генератор припиняє виконувати свої завдання. Коли відбувається межвитковое замикання, установка може вести себе по-різному. Зазвичай ознакою такої поломки є характерний запах горілого і гул під час роботи. Діагностувати ці дві несправності можна тільки після зняття пристрою з автомобіля. Ремонт генератора при обриві або замиканні передбачає заміну згорілої обмотки або статора в зборі.

ремонт генератора

При виявленні проблем з випрямним модулем або обмотками несправну деталь необхідно замінити. Для цього потрібно:

 • Зафіксувати викруткою крильчатку генератора, впершись в неї одну з лопатей.
 • Головкою або торцевих ключем на 19 мм відкрутити гайку фіксації шківа.