LADA Priora заміна ременя генератора

Опис і розташування

Завдання генератора полягає в забезпеченні харчування електроустаткування автомобіля. Як і інші вузли в автомобілі, генератор працює від двигуна, для забезпечення постійного обертання ротора на валу генератора і коленвале силової установки встановлені шківи. Між ними натягнутий ремінь. Після пуску двигуна колінчастий вал приходить в обертання, за ременем рух передається на ротор.

На останніх моделях Пріори за допомогою цього елемента в дію наводяться кондиціонер і гідропідсилювач. У цьому матеріалі розібрана заміна і натяжка ременя в автомобілі нового зразка, де встановлено додаткове обладнання.

Ремінь. це витратний матеріал, який вимагає заміни після 45-60 тисяч км пробігу. Розмір штатного ременя на Priora з кондиціонером становить 1125 мм.

необхідні інструменти

Приготуємо все необхідне для ремонту:

 • Мастильний матеріал WD-40.
 • Ключі на 19, 17.
 • Два примірника ключа на 13.
 • Головка на 10 і 17.
 • домкрат.
 • Спеціальний ключ для натяжки.
 • важіль.

Ремінь генератора на модифікованій Priora з кондиціонером і ГУР проходить навколо опори двигуна. Конструктори вирішили виконати таку доопрацювання Для Пріори 16 через те, що шків гідропідсилювача встановлений низько. Звідси і додаткові дії, про які потрібно знати.

Який ремінь генератора вибрати?

На сьогоднішній день на ринку існує величезна безліч компаній і виробників, які займаються виробництвом комплектуючих для автомобілів. І що стосується ременів, то найбільш ходові можна назвати наступні марки:

 • GATES
 • БРТ. Балаковської ремені
 • Лузар
 • Andycar

Натяг ременя генератора на Priora з ГУР або кондиціонером

Що стосується натягу ременя, то з Гуром або кліматичною системою все робиться трохи інакше. Справа в тому, що в стандартній комплектації, коли крім шківа генератора і клонували більше немає нічого, там при натисканні на гілку ременя, він повинен прогинатися від 8 до 12 мм. У нашому ж випадку такого натягу буде швидше за все недостатньо. З особистого досвіду багатьох власників, прогинатися ремінь повинен приблизно на 5 мм (заводські показники).

А найкраще скористатися так званим дослідним шляхом. Для цього проводимо натяг трохи більше рекомендованого в інструкції. Після цього запускаємо двигун, і включаємо максимальні споживачі електроенергії в автомобілі: дальнє світло, обігрів заднього скла, сидінь, обігрівач. Якщо в такому режимі ремінь не почне свистіти, і в той же час не буде сторонніх звуків при роботі ролика і підшипника генератора, то можна вважати натяг нормальним.

Якщо з’явився сторонній звук від ролика або підшипника (вони почали гудіти), то необхідно злегка послабити ремінь. І добитися потрібно такого балансу, щоб ремінь не прослизав, і в той же час не був перетягнуть.

Заміна ременя генератора LADA Priora з кондиціонером

Знову прийшов час заміни ременя генератора на моїй Пріорці З нового житла перший раз ремінь міняв на 65000 км пробігу, стільки прослужив заводської. Заміну виробляв на СТО.На трансформаційних змін ремені я проїхав 10000 км стан ременя як показав розтин було таке ж як у заводського: розшарування і тріщини потічків. Одна відмінність: ремінь не зсохся як заводской.В цей раз вирішив замінити ремінь самостійно (вперше в своїй практиці на цьому авто).По заміні ременя генератора з кондиціонером на Priora докладної інформації в інеті я не знайшов, так що вирішив викласти для тих кому необхідна така інформація.Ітак, для роботи мені знадобилися: рожково-торцевої ключ на 17, ключ для натягу ременя генератора,

два ключа на 13, головка на 17, головка під зірочку на 10 (за відсутності оной скористався головкою на 10, без проблем), WD40, хороший важіль і кой які пристосувати власного виробництва :). Отже для початку змочуємо WD40 болт кронштейна і 2 болта кріплення подушки.

Через хвилин 10 відкручуємо гайку кронштейна, потім наддомкрачіваем праве переднє колесо

Нову Priora можна сміливо порівнювати з бюджетними іномарками. Оновлений російський автомобіль отримав необхідний набір опцій, який підняв Comfort на новий рівень. Посприяла цьому установка гідропідсилювача керма (ГУР) і кондиціонера. Єдиний мінус такої модернізації полягає в тому, що дістатися до генератора і його ременя стало складніше.

У цьому матеріалі ми розповімо, як відбувається заміна і натяжка ременя в нових версіях автомобіля ВАЗ 2170. Після прочитання статті читач знатиме, які несправності бувають у ременя в версії з кондиціонером і коли його потрібно міняти або підтягувати.

заміна

Покрокова інструкція

 • В першу чергу нам необхідно змочити болти, які тримають кронштейн і подушки мотора. Зачекайте 10-15 хвилин, поки мастило пошириться по поверхні;

Заміна закінчена, залишилося провести регулювання ременя генератора з ГУР і кондиціонером. Новий расходник на Priora доведеться натягувати кілька разів, поки ви не отримаєте необхідний натяг. Якщо компонент свистить або з-під капота доноситься гул, значить потрібно проводити повторну регулювання, поки ці дефекти не будуть усунуті.

LADA Priora завжди випускалася в різних комплектаціях, і в залежності від цього привід допоміжних агрегатів мав свої відмінності. Так, наприклад, версія з ЕУР мала звичайний всім знайомий механізм натягу ременя генератора, і для заміни його не треба було б більше 5 хвилин, так як конструкція нічим не відрізнялася від моделей десятого сімейства.

Якщо ж розглядати автомобілі в комплектації з гідропідсилювачем рульового управління або кондиціонером, то там траєкторія ременя трохи інша, та й сама процедура заміни дещо відрізняється від стандартної. А ось в чому відмінності, розглянемо на прикладі нижче.

2304-18_Kuzov.indd

Ключем Torx Т-30 відвертаємо два самореза кріплення щитка до кузова.

Ключем Torx Т-30 відвертаємо два самореза кріплення щитка до кузова.

B2vu82nv_inettools.net_rotate_image

Хрестоподібної викруткою відвертаємо саморез кріплення щитка до підкрилки і знімаємо щиток.

Хрестоподібної викруткою відвертаємо саморез кріплення щитка до підкрилки і знімаємо щиток.

Оглядаємо ремінь. На ньому не повинно бути тріщин, розривів, відшарувань гуми від тканинної основи.

Для перевірки натягу ременя великим пальцем руки натискаємо на ремінь посередині між шківами колінчастого вала і генератора.

Для перевірки натягу ременя великим пальцем руки натискаємо на ремінь посередині між шківами колінчастого вала і генератора.

При зусиллі натискання 10 кгс прогин ременя повинен становити 6-8 мм.

Для регулювання натягу ременя ключем «на 13» послаблюємо затяжку гайки кріплення генератора до верхнього кронштейну.

lada, priora, ременя, генератор

Для регулювання натягу ременя ключем «на 13» послаблюємо затяжку гайки кріплення генератора до верхнього кронштейну.

Головкою «на 13» послаблюємо затяжку гайки болта нижнього кріплення генератора.

Головкою «на 13» послаблюємо затяжку гайки болта нижнього кріплення генератора.

Обертаючи ключем «на 10» за годинниковою стрілкою

Обертаючи ключем «на 10» за годинниковою стрілкою

Пов’язано: Середня вартість заміни генератора

Іноді до нього легко отримати доступ, тому робота займе всього одну годину або близько того.Но якщо доступ до ременя утруднений, ви можете зіткнутися з декількома годинами оплати праці. У кращому випадку він не повинен перевищувати 300 доларів.

як зняти і підтягнути расходник?

Як відомо, правильна робота генераторного вузла багато в чому впливає на працездатність транспортного засобу в цілому. І вітчизняні машини LADA Priora в даному випадку. не виняток. Як і будь-який інший агрегат, цей вузол потребує періодичного обслуговування. У цій статті ми розповімо про те, за якими ознаками обчислити знос ремінь генератора Priora і як його замінити своїми руками.

Ремонт генераторів та вартість послуг

Перед ремонтом генератора:

Механік повинен перевірити всю систему зарядки перед установкою нового генератора, в тому числі перевірити кабелі акумулятора на предмет корозії і стану акумулятора.

4) Цвірінькання або вереск

Ослаблений змієвиковий ремінь часто призводить до різних шумів, що виходить від вашого двигуна. При ослабленому ремені він не сидить прямо навпроти обертають його тяг, тому через тертя може виникнути шум.

Ви часто чуєте, як по вулиці їдуть автомобілі з цією проблемою, і, схоже, вона частіше виникає в холодну погоду. Якщо ви не заміните генератор / змійовик, проблема тільки посилиться, і ремінь може повністю зісковзнути зі шківа або його частини почнуть відламуватися.

Пов’язано: Загальні причини шуму ременя генератора

Коли ремінь генератора потрібно міняти: ознаки

Отже, перед тим, як підбирати ремінь на Priora, необхідно враховувати, що даний елемент передає зусилля від колінчастого вала на генератор і інше навісне обладнання. Ремінний привід являє собою спосіб передачі обертання коленвала на вал генератора, при цьому ремінь має вигляд еластичною стрічки (по типу кільця). Знаходиться ремінь під капотом автомобіля з лівого боку від ДВС.

Йдемо далі. Ремінь генератора, як будь-яка інша деталь, з часом може вийти з ладу. Якщо ремінь зношений або пошкоджений, його змінюють. Основні ознаки несправностей ременя:

 • поява характерного свисту при навантаженні на бортову мережу автомобіля, наприклад, включені фари (ослаблення ременя);
 • поява постійного шуму без навантаження і з навантаженням (пошкодження або знос ременя).

Замена ремня генератора приора

При цьому важливо розуміти, що ремінь генератора може вийти з ладу набагато раніше встановлених регламентом термінів, час від часу необхідно стежити за його станом. На ремені можуть з’явитися тріщини, потертості, частинки масла, виникає деформації гуми і ін. Ці дефекти служать підставою для заміни.

Заміна ременя генератора Priora: що потрібно знати

Автомобіль LADA Priora, створений на базі седана ВАЗ 2110, відноситься до сімейства російських автомобілів малого класу. Модель випускалася в різних комплектаціях з різним приводом допоміжних агрегатів.

Наприклад, базова модель має звичайний механізм натягу ременя генератора. У той же час в автомобілях, укомплектованих кондиціонерами або ГУР (гідропідсилювач керма), траєкторія ременя генератора трохи інша.

Відповідно, заміна ременя генератора на Priora без кондиціонера трохи простіше, ніж на Priora з кондиціонер. Розглянемо алгоритм заміни ременя з різними типами приводу.

Як замінити ремінь генератора Priora з кондиціонером

Процес заміни ременя на Priora з кондиціонером трохи відрізняється від заміни ременя без кондиціонера. Він буде більш тривалий, при цьому заміну все одно можна провести самостійно, не звертаючись на СТО.

Необхідні інструменти та матеріали: ремінь з кодом 6PK 1115, набір ключів і головок, домкрат. Загальний порядок дій:

 • бризнути рідина WD-40 на болти подушки для «откісанія»;
 • за годинниковою стрілкою відкрутити натяжна ролик генератора Priora ключем «17»;
 • відкрутити болти кріплення подушки двигуна голівкою TORX E10;
 • поставити домкрат під передню праву частину автомобіля і зняти колесо;
 • зняти бічний брудозахисні щиток, відкрутивши саморізи і підставити упор під картер двигуна;
 • повільно опустити автомобіль на домкраті (до моменту підняття двигуна над кузовом) для доступу до ременя;
 • зняти старий ремінь, послабивши стяжку гайок кріплення;
 • встановити новий ремінь генератора, перевірити сіл він на шків кондиціонера;
 • прикрутивши натяжна ролик, натягнути ремінь генератора;
 • підняти автомобіль і прибрати упор з-під картера двигуна;
 • прикрутити подушку ДВС автомобіля і перевірити якість роботи приводу, завівши двигун і включивши кондиціонер;
 • повернути на місце пластиковий брудозахисні щиток і зняте колесо;
 • опустити автомобіль з домкрата.

LADA Priora без кондиціонера: заміна ременя генератора

Заміна ременя на Priora без кондиціонера не складна, так як ремінь генератора в цьому випадку необхідний тільки для приводу генератора. Замінити такий ремінь самостійно можна в умовах звичайного гаража, оскільки схема і алгоритм заміни досить простий.

 • новий ремінь генератора на Priora;
 • гайковий ключ «17», головка на «13»;
 • ключ для натяжної ролика;
 • домкрат, викрутки.

Заміна ременя генератора Priora, алгоритм дій:

 • поставити домкрат під передню праву частину автомобіля і зняти колесо;
 • зняти правий брудозахисні щиток і від’єднати кріплення щитка до бризковики силового агрегату (ключам Torx Т-30, відвернувши два самореза кріплення щитка до кузова, хрестоподібної викруткою відкрутити шуруп кріплення щитка до підкрилки);
 • поставити наголос під картер ДВС автомобіля;
 • оглянути ремінь на предмет розривів, відшарування гуми та ін.;
 • перевірити натяг ременя, натиснувши великим пальцем руки на нього посередині між шківами коленвала і генератора;
 • при необхідності, відрегулювати натяг і затягнути гайки кріплення генератора моментом 15-24 Н м;
 • в разі пошкоджень послабити затягування гайок кріплення генератора і обертати регулювальний болт проти годинникової стрілки для зменшення натягу ременя;
 • зрушити генератор до БЦ і зняти ремінь зі шківів генератора і клонували;
 • встановивши новий ремінь генератора в зворотній послідовності, відрегулювати його натяг.

Регулювання натягу ременя генератора:

 • ключем на «13» послабити затягування гайки кріплення генератора до верхнього кронштейну;
 • головкою «13» послабити затягування гайки болта (нижнє кріплення генератора);
 • натягуємо ремінь, обертаючи ключем «10» регулювальний болт за годинниковою стрілкою.

Підведемо підсумки

Термін служби ременя генератора на Priora, як і на будь-якому іншому авто, обмежений. З цієї причини важливо стежити за його станом. У разі пошкоджень або зносу, ремінь підлягає заміні з наступним регулюванням.

Наостанок зазначимо, що правильно підібраний, встановлений і відрегульований ремінь генератора Priora дозволить генератору нормально працювати і заряджати АКБ, а також не виникатиме проблем і збоїв в роботі іншого обладнання.

Чому свистить ремінь генератора

Одна з явних причин виникнення свисту. потрапила на привід вода. Гума стає вологою і кілька секунд при русі може видавати протяжний звук. Від нагрітого двигуна волога швидко висихає, і вищання має пропасти. Якщо звук проявляється в сухий жаркий день, значить, розтягнувся сам привід, слід його замінити або підтягти ролики натяжителя.

Також писк може проявлятися взимку, в холодну пору, коли гума стає жорсткою і менш щільно прилягає до робочих поверхонь. Все той же тепло від двигуна робить її більш еластичною, і вона приймає свою початкову форму, притискаючись до шківів генератора.

Ще одна причина освіти свисту. одночасне включення всіх електроприладів в сукупності з кондиціонером. Якщо привід уже якийсь час експлуатувався на автомобілі і має навіть невеликі дефекти, то таке навантаження буде супроводжуватися помітним звуком.

Маркування ременя генератора «Priora»

На приводах із зовнішнього боку є позначення, які можуть допомогти покупцеві у виборі ременя. На прикладі виробника Gates розглянемо маркування детально:

 • Першим вказується компанія виробник.
 • Далі вказана цифра 6. число «струмочків».
 • Позначення PK. поліклинові ремінь.

Останнім вказується розмір приводу, припустимо, 1115 мм. це довжина в окружності.

Який краще ремінь генератора

Список найбільш поширених і якісних пропозицій:

 • фірма Gates,
 • Привід від Contitech коштує близько тисячі рублів.
 • Балаковської ремінь обійдеться в межах 1000 рублів.
 • Ремінь Dayco також користується попитом у водіїв «LADA», його

Ремінь генератора і ролик. джерело

Самим бюджетним варіантом є привід Lynx, його

Що робити, якщо обірвало ремінь генератора

Як замінник приводу підійде міцна мотузка або жіночі колготи, складені в вузьку смугу.

 • Опускаємо натягувач до межі, щоб полегшити установку тимчасового приводу.
 • Накладаємо мотузку на все ролики.
 • Натягувач повертаємо в початкове положення, перевіряючи прогин мотузки (він не повинен бути більше одного сантиметра).

Замена ремня генератора на Приоре с ГУР или кондиционером

На машинах без ГУР або кондиціонера методика заміни дещо інша:

 • Послаблюємо верхню гайку генератора.
 • Закручуємо болт натягу, щоб наблизити генератор до двигуна.
 • встановлюємо мотузку.
 • Відкручуємо болт натягу, відсуваючи електрогенератор від мотора.
 • Добившись необхідного натягу, закручуємо верхню фіксуючу гайку.

Чому злітає ремінь генератора

Якщо в одному випадку привід може «зжирає», то в іншому випадку він може злітати. Відбувається це через засмічення робочих поверхонь приводу і шківів. Бруд забивається, щільно утрамбовується і створює нерівну поверхню, внаслідок чого ремінь починає прослизати і з’їжджати.

Як натягнути ремінь генератора на «Priora»

Якщо привід після огляду знаходиться в хорошому стані і не потребує заміни, але водія турбують шуми з боку генератора (короткочасний вереск), спробуйте змінити натяжку ременя.

Якщо «Priora» 8-клапанна без додаткового обладнання, то натягування здійснюється регулювальним болтом, розташованим на генераторі. Повороти за годинниковою стрілкою буду посилювати натяг приводу.

Коли треба міняти ремінь генератора

Чи потрібна заміна ременя генератора «Priora» з кондиціонером або без нього, можна дізнатися за кількома ознаками:

 • Виробився допустимий пробіг в 70 тисяч км (бажано візуально оглядати привід кожні 15 тисяч км).
 • При огляді внутрішньої робочої поверхні ременя є тріщини, потертості, розриви.
 • Після регулювання ролика натяг ременя залишається недостатнім.

Також пора міняти ремінь, якщо відчувається вібрація приводу.

Передмова

Кожен власник автомобіля зустрічався з такою проблемою, як скрип і пробуксовка ременя генератора при включенні фар, кондиціонера або ж при їзді на автомобілі в сиру погоду. У більшості випадків, щоб вирішити дану проблему, досить лише підтягнути ремінь і все встане на свої місця, скрип і пробуксовка зникне.

Бувають моменти, коли підтяжка не допомагає і доводиться робити заміну ременя і тут у власників Пріор постає питання, а якого ж розміру ремінь встановлюється саме на мою машину?

Ремінь генератора в автомобілі LADA Priora може виготовлятися в декількох розмірах в залежності від комплектації автомобіля.

У даній статті мова піде про ремені генератора на автомобіль LADA Priora. Нижче докладно розповідається про розміри ременя, про їх виробниках, яким з легкістю можна довіритися, і звичайно ж про процес заміни ременя генератора.

розміри ременя

На Priora встановлюється поліклинові ремінь генератора різних розмірів в залежності від комплектації автомобіля. Чим більше додаткового обладнання встановлено на автомобілі, тим більше буде довга ременя.

Нижче наведена таблиця з розмірами ременя генератора LADA Пріори.

Доп. обладнання номер ременя Довжина, (мм) Примітка
З ГУР 6PK1115 1115
З кондиціонером Panasonic 6PK1125 тисячу сто двадцять п’ять Відрізняється від ременя Halla
Без ГУР і без кондиціонера 6PK742 742 Ремінь від ВАЗ 2110
З кондиціонером Halla 6PK1115 1115 Відрізняється від ременя Panasonic
З кондиціонером і ГУР-ом 6PK1420 1420

Відмінності ременів генератора в Пріора з кондиціонером обумовлено тим, що у них різні кріплення насосів кондиціонера, що значно вплинуло на розміри самого ременя.

Як зрозуміти, який кондиціонер встановлений на вашому автомобілі, читайте докладніше в нашій статті тут.

Ознаки заміни ременя

Ознаки за якими рекомендується замінити ремінь генератора, представлені в списку нижче. Не рекомендується відправлятися в далеку подорож, наприклад влітку на море, з уже зносився ременем, так як заміну в польових умовах ременя генератора на Priora провести досить проблематично.

Список ознак:

При наявності такі чинників на вашому ремені його бажано незабаром замінити.

заміна

Заміна ременя генератора процес не складний, але вимагає наявність спеціального інструменту для проведення роботи. В процесі заміни необхідно вивішувати двигун і відкручувати праву опору двигуна.