Заміна масла в коробці Kalina

масло, коробці, kalina

Заміна масла в коробці (КПП) на Kalina

Ласкаво просимо! Масла. вони бувають різними, починаючи від харчових і закінчуючи тими які використовуються в автомобілях, а саме в шестернях і інших дотичних деталях один з одним вони потрібні, вити якщо взяти наприклад двигун автомобіля, то він працює завдяки дуже багатьох вузлів і найміцніший вузол ( деталь) який і піддається навантаженням, це йде колінчастий вал, поршнева група і блок циліндрів (і ще деякі інші деталі, всіх не будемо називати), колінвал постійно крутиться при цьому поршня які на ньому встановлені піддаються дуже великому тертю (Вони об стінки циліндрів труться і якби не масло, то довго двигун не жив би, самі уявіть що будемо якщо метал об метал буде тертися, а якщо враховувати ще той факт що колінвал крутиться лише на одному холостому ходу в районі 800 оборотів в хвилину, «а це десь 13 повних обертів на секунду », то ви самі повинні вже розуміти що автомобіль так довго не проїде, якщо метал не буде змащувати), ось тому масло і використовується в таких вузлах як двигун, коробка передач, редуктор і т.д., до речі щодо коробки не пояснили, в ній відбувається точно така ж ситуація як і з двигуном, шестерні які розташовуються в ній крутяться і труться одна об одну, тим самим вони теж повинні змазуватися, шестерні в коробки складаються з металу, якщо мастило до них не буде доходити (Нема масла в коробці наприклад), то для початку з шестерень буде летіти металева стружка (Метал за рахунок тертя здирається) і в кінцевому підсумку коробку або ж заклинить, або вона взагалі перестане працювати і двигун лише один буде крутитися.

Де знаходиться коробка передач? У передньо приводних автомобілях у неї місцезнаходження одне і те ж (Не важливо який двигун), для наочності приклад де вона знаходиться, показаний на автомобілі LADA Priora з 16 клапанним двигуном (Вид знизу автомобіля), на фото дана коробка в коло обведена, вона має металевий корпус який має своє наукове назва і цей корпус показаний на фото зеленої стрілки, а правильна назва у нього таке: «Картер коробки передач автомобіля», але крім цього у коробки є ще і картер зчеплення (Вказано синьою стрілкою), який закриває маховик і диск зчеплення, скріплюються обидва картера між собою гайками і болтами (Одна з гайок для наочності вказана жовтої стрілкою).

Коли потрібно міняти масло в коробці передач? Якщо вірити і слідувати порадам заводу виробника (Що ми вам не радимо), то масло підлягає поміняй Аж! Через 70.000 тис. Км., Але масла вити різні бувають і у всіх них є свій термін придатності, який до речі на коробці вказаний (Там дата виготовлення буде, якщо терміну придатності не зазначено, то або через 3 роки міняйте його з моменту виготовлення, або через 5 років, просто знову ж все від масла залежить, але в основному всі масла по років 5 ходять, але і по 3 роки є деякі), крім терміну придатності потрібно знати якісне масло ви купили або ж немає, якщо на коробці нічого толком не вказано, коробка без етикеток або рядки криво написані і є недоліки з написання (Погано фарбу видно наприклад), то таке масла взагалі не рекомендуємо заливати в машину, ну або ж якщо все таки хочете і немає грошей на дорогі масла, то хоча б зміну його виробляють не через 70.000 тис. км., а через 40.000-50.000 наприклад, але якщо все ж купили гарне трансмісійне масло яке в книжці по експлуатації у вас зазначено, то можна і до 60.000 тис. км., після заливки на ньому їздити і до речі всі рекомендації заводу по за мене масла кожні 70.000 тис. км., мають на увазі той факт, що ви будете використовувати справжнє масло яке в книжці зазначено, а не підробку, тому якщо ви таке знайдете (А масла на даний момент дуже багато людей підробляють) то можете і до 70.000 на ньому їздити, але все ж ми не рекомендуємо, якщо є можливість робите зміну масла по частіше, гірше від цього не буде.

Примітка! Ще кой що ви повинні знати, з заводу не в один російський автомобіль не заливається хорошого дорого масла, пов’язано це і з економією і з непотрібністю, просто перші тисячі кілометрів поки в двигуни всі деталі притираються, з них летить стружка і т.д., після проходження невеликого пробігу (Як правило це 2500 тисячі кілометрів) дані масла зливаються і змінюються на нові, а саме на більш дорогі і їздити на яких передбачається вже не 2500 тисячі кілометрів, а 15.000 тис., в коробку же вливають теж не дуже дороге масло з заводу (як правило це мінеральне масло) його через 2500 змінювати не потрібно, але після того як автомобіль проїде приблизно 30.000 тис. км. змінити же його не завадить!

Як замінити масло в коробці передач на ВАЗ 1117-ВАЗ 1119?

Примітка! Перш ніж почати, хотілося б вам розповісти як можна зробити пристосування за допомогою якого потрібно заливати масло в коробку, плюс його полягає в тому, що він замінює шприц для заливки масла (Тобто шприц купувати вже не потрібно), робиться це пристосування з підручних засобів і дуже швидко, на початку воронку або ж пляшку (2-х літрову) знайти доведеться (на фото пляшка як ви вже встигли помітити), після знаходження (Якщо це пляшка то розріжте її як на фото показано) потрібно буде шланг відповідного діаметру знайти і з’єднати його з шийкою пляшки або воронки, все це справа потім обмотати скотчем або ж гарною щільною з-стрічкою, так щоб все трималося і можна вважати що пристосування зібрано, без витрачання грошових коштів і своїми руками (що дуже радує), якщо потім воронка буде потрібна, то її після всіх операцій відмити можна буде або щоб не морочитися, знайдіть пляшки і використовуйте її замість воронки!

Зливання: 1) Перш за все до коробки потрібно буде дістатися, де вона знаходиться ми вже вам показували, тому або автомобіль на яму заганяти доведеться, або ж піднімати його домкратом (Домкратом якщо будете піднімати, то обидва передні колеса вивішують і простежте за тим щоб передня частина рівно висіла, бо якщо на бік вона завалиться, тоді масло з коробки не зможе все вилитися так як воно в куточок в картері заб’ється від того що автомобіль коштує не рівно), після чого переконайтеся що захист вам дозволяє дістатися до зливної пробки (Ця пробка показана на фото нижче, вона відвертається на ньому), якщо ж не дозволяє, тоді знімайте її викрутивши всі болти і гайки і знову ж підкрадайтеся до цієї пробки, після того як підбере, очистіть її металевою щіткою від бруду щоб всередину коробки цей бруд не потрапила і відверніть повністю пробку, підставивши під неї при цьому ємність.

Примітка! Якщо виявиться що вам потрібно буде робити промивання, то не забудьте зливну пробку загорнути, перед тим як масло заливати в коробку, а так само при відверненні будь зливної пробки, візьміть за звичку протирати її від старого масла, тому що в ній магніт розташований який всю бруд до цієї пробки притягує і після заливанні нового масла, виходить так що цей бруд з ним поєднується, що дуже не бажано!

Заливання: Як нове масло заливати ми вже сказали, але ось є один нюанс, шестерня п’ятої передачі знаходиться на самому верху і щоб вона краще змащувалася і довше не зношувалися, рекомендуємо масло в коробку заливати на 200 грам більше (За щупу дивитися потрібно) ніж це вимагає відмітка MAX на щупі, до всього цього шуміти коробка менше буде і не забувайте підтримувати постійно цей рівень, заглядаючи для цього в коробку передач при цьому.

Замена масла в КПП. Лада Калина (Lada Kalina)

Додатковий відео-ролик: Нижче ми закріпили ролик в якому детально показаний процес заміни масла в Коробки Перемикання Передач, до всього цього там ще показується зняття корпусу повітряного фільтра, його по суті можна і не знімати, але знявши, роботу буде провести по легше і ще один нюанс, в ролику розповідають про те що масло по щупі має бути по середині між позначками MIN і MAX, заливати нове масло до такого рівня ми вам взагалі не рекомендуємо, тому що все шестерні повинні змащувати нормально, тоді і коробка довго буде ходити і шуму менше від неї буде.

Заміна масла в коробці передач (КПП)

Регламент заводу виробника Автоваз говорить, що заміна масла в коробці перемикання передач повинна проводитися не рідше, ніж один раз в 75 000 км. Багато автовласників їздять на Kalina з заводським маслом, яке як відомо є мінеральним і володіє володіє далеко не найкращими характеристиками. І бажано його змінити на напівсинтетичне, яке поводиться набагато краще при експлуатації, особливо в зимовий період. Нижче розповім докладніше про все.

Порядок виконання дій при заміні масла в КПП Калини

Для початку скажу про інструмент і пристосування, які знадобляться при виконанні цієї роботи:

 • Ключ на 17, ріжковий або накидний.
 • Тріскачка з головкою на 17 для більш зручного відкручування пробки (не обов’язково)
 • Лейка зі шлангом (близько 30 см) для зручного затоки
 • Насамперед необхідно заїхати на яму або підняти передню частину автомобіля на домкраті, щоб підлізти під машину. І після цього вийняти щуп з коробки. Щоб до нього добратися, потрібно просунути руку між акумулятором і патрубком інжектора, який йде від повітряного фільтра, і сантиметрів 30 вниз. На зображенні нижче показано його місце:
 • Після цього нам буде потрібно накидний ключ на 17, щоб відкрутити зливну пробку КПП, місце розташування якої можна подивитися нижче на

  • Підставляємо під слив якусь непотрібну ємність, можна використовувати будь-яку стару каністру, і чекаємо не менше 15 хвилин, поки старе масло стече з коробки передач.
  • Закручуємо назад пробку із середнім зусиллям і можна приступати до завершальної процедури.
  • Беремо лійку зі шлангом і з’єднуємо їх. Я зробив все на швидку руку, обмотавши ізолентою на стику, щоб масло не протікало.
  • Тепер беремо це нехитре пристосування і опускаємо шланг в заливний отвір, після чого можна робити заміну. Обсяг трансмісійного масла в КПП LADA Kalina повинен бути між верхнім і нижнім рівнем на щупі, що дорівнює 3,1 літрам. Рекомендується заливати грам на 200 більше, щоб краще змащувалися шестерні п’ятої передачі і під час роботи механізму не було сторонніх шумів і характерного гулу.

  Після того, як все масло залито і перевірений рівень, можна вставляти на місце щуп і вважати процедуру закінченою. Періодично не забувайте перевіряти рівень і замінюйте, як і говорилося вище, не рідше ніж через 75 000 км, а якщо є вільні кошти, то можна скоротити цей інтервал і до 50 000 км. Гірше від цього вже точно не буде.

  І хотів трохи поділитися враженнями. Як бачите на фотографіях, в цей раз заливав ZIC напівсинтетику, і хочу сказати, що шуму від КПП тепер менше при гальмуванні двигуном. До цього було залито ТНК Magnum.

  Заміна масла в коробці передач своїми руками: необхідні навички і пристосування

  Якщо намічена заміна MTF (мастило для механічної КПП), а їхати на СТО бажання немає, можна провести всі заходи самостійно. В цьому випадку необхідні:

  • Гайковий ключ на 17 (краще подбати про наявність накидного ключа);
  • Воронка з трубкою, не довше 50 см;
  • Змащуюча рідина;
  • Каністра для використаного масла, обсяг 5 літрів;
  • Промивальне масло (близько 1,5 літрів);
  • Якщо потрібна промивка МКПП. домкрат.

  На який мастилі зупинити вибір?

  Сьогодні бракує у виборі трансмісійних рідин не спостерігається, головне. придбати оригінал, а не китайський аналог. Багато користувачів, маючи в експлуатації авто LADA Kalina, рекомендують «Лукойл» напівсинтетику, «ТНК Magnum». масла, що дозволяють пройти до 300 тис. Км. без капітального ремонту. При цьому МКПП поводиться набагато тихіше, м’якше включаючи передачі в мороз.

  масло, коробці, kalina

  Тим, хто експлуатує автомобіль LADA Kalina 2, при виборі масла слід орієнтуватися на тип трансмісії (МКПП або АКПП) і на прикладену документацію. Слід пам’ятати, що при використанні масел, які не були схвалені заводом-виробником, можливі збої і неполадки в функціонуванні АКПП. Гарантійного ремонту ці несправності не підлягають.

  Порядок дій

  Спочатку необхідно подбати про наявність ями або естакади, провести перевірку стану рівня рідини (жодна заміна мастила в коробці передач не повинна обходитися без цього):

  Нам постійно надходять запитання в коментарі що це за такі кошти “рідке скло”, і взагалі що за купа реклами по авто тематики зараз на ринку. У підсумку вирішили перевірити на практиці, на скільки це правда. Скажімо так, використовували 3 кошти. Одне засіб зарекомендувало себе так собі, після нанесення залишилося на цьому місці вигоріло пляма. Друге засіб, при нанесенні не показало зовсім ніякого ефекту.

  Третє засіб SILANE GUARD, по початку так само відчувалося що не ефекту. але тим не менше після того як розчин побув на поверхні кілька хвилин, ефект був прекрасним. Звичайно, не так все красиво як рекламують.

  Вели дискусію на місцевому СТО, сказали що кошти так, дієві, але їх потрібно застосовувати тільки згідно з інструкцією. А не як кому заманеться.

  Дії при заміні

  • Витягти щуп, в отвір встановити воронку;
  • Залити приблизно 3 літри MTF в МКПП, щупом перевірити рівень (при частому використанні 5-ої передачі краще залити трохи більше середнього значення, ближче до верхнього значенням).

  В АКПП LADA Kalina 2 трансмісійної мастила довше, ніж передбачалося не припустимо, тому що це може привести до займання.

  Необхідні пристосування:

  • Ключ на 8 і ключ на 10;
  • Накидний або гайковий ключ на 17 і 19;
  • Викрутки;
  • Каністра для відпрацювання;
  • При МКПП. медична груша (плунжерний шприц);
  • При АКПП. шланг для заливки, воронка;
  • рукавички;
  • Мастило, відповідна даній коробці.

  ЛАДА КАЛИНА БЫСТРАЯ ЗАМЕНА МАСЛА В КОРОБКЕ (РЕМОНТ СВОИМИ РУКАМИ)

  Незалежно від типу коробки, розігрітий автомобіль LADA Kalina повинен стояти на рівній поверхні, естакаді, ямі.

  • В МКПП усунути захисний пильовик;
  • Ключем на 17 викрутити зливну заглушку, після зливу рідини в підставлену ємність (близько 15 хвилин) знову закрутити;
  • Відкрутити пробку заливного отвору (знаходиться трохи вище зливного), залити змазує рідина. Оптимальний показник. по нижню мітку заливного отвору. Можна використовувати шприц або грушу;
  • Закрутити пробку, повернути на місце захисний пильовик.

  злив відпрацювання

  Якщо у відпрацюванні виявлена ​​темного кольору металевий пил, то це вірна ознака необхідності промивання коробки. Промивна рідина заливається в коробку, за допомогою домкрата піднімається провідне колесо, заводиться мотор і включається перша передача. Через 10 хвилин мотор глушиться, промивальне MTF, що знаходиться в коробці передач, зливається.

  Заміна масла в коробці передач LADA Калини

  Коробка передач. найважливіша складова будь-якого транспортного засобу. Якість застосовуваної мастила безпосередньо впливає на коректність і термін служби КПП і всього двигуна в цілому. Чи не проведена вчасно заміна трансмісійної рідини в коробці передач може стати причиною серйозних поломок агрегату.

  Згідно з інструкцією, заміна мастила здійснюється кожні 75 тис. Км пробігу. За умови інтенсивної експлуатації цей показник варто зменшити до 50 тис. Км.

  І трохи про секрети Автора

  Моє життя не тільки пов’язана з авто, а саме ремонтом і обслуговуванням. Але і так само я маю хобі як всі чоловіки. Моє хобі. рибалка.

  Я завів особистий блог в якому ділюся своїм досвідом. Багато чого пробую, різні методи і способи для збільшення улову. Якщо цікаво, можете прочитати. Нічого зайвого, тільки мій особистий досвід.

  Необхідний обсяг масла для КПП

  У LADA Kalina (ВАЗ 1117, 1118 та 1119) потрібно 3,5 літра олії. При покупці масла слід купувати 4 літрову каністру, з якої близько 0,5 літра залишиться на долівку. Якщо купувати 4 літрушкі, вийде дорожче.

  Вибираємо масло для коробки передач

  • Лукойл GL-4 75W90 ТМ-4 перед. прив. (4л.) П / синт ціна від 950 руб
  • Лукойл GL-4 80W90 ТМ-4 перед. прив. (4л.) Хв ціна від 550 руб
  • Лукойл GL-5 75W90 ТМ-5 задн. прив. (4л.) П / синт ціна від 1100 руб
  • Роснефть GL-4/5 75W90 (4л.) П / синт ціна від 1150 руб
  • Роснефть GL-5 80W90 задн. прив. (4л.) Хв. ціна від 450 руб
  • ТНК Trans КР Super GL-4 75W90 перед. прив. (4л.) П / синт. від 1000 руб
  • ТНК Trans Gipoid Super GL-5 75W90 задн. прив. (4л.) П / синт. ціна від 1150 руб
  • XADO Atomic Oil 80W-90 GL 3/4/5 (1л.) Синт. ціна від 750 руб

  Можна так само вибрати масла інших виробників, наприклад Shell, ZIC. Думки автовласників поділяються з приводу якості масла у деяких виробників, вважаю за краще купувати вітчизняну продукцію. Інші ж навпаки довіряють тільки імпортних масел.

  Замена масла В КПП На Ладе Калина в зиму на синтетику своими руками

  Яке масло залито із заводу і яке вибрати для заміни

  Із заводу в КПП Kalina залито мінеральне масло ТНК ТРАНС КП, ТУ 38.301-41-191-01, яке випускається Рязанським НПЗ (стара назва Рольс Т). Одне багато з автовласників вважають за краще заливати масла інших марок, в тому числі і імпортних виробників. Деякі автовласники, перейшовши на олії інших марок відзначають зниження загального шуму КПП, а так само більш довгий термін служби, зниження витрати палива.

  Як замінити масло в коробці передач LADA Kalina самостійно

  Для нормальної і стабільної роботи КПП на Kalina, потрібно регулярне її обслуговування відповідно до вимог регламенту заводу виробника. Одним з найважливіших складових функціонування коробки передач є моторне масло. За регламентом, заміна масла в коробці передач на Kalina передбачена кожні 75 000 км пробігу. Однак за умов інтенсивної експлуатації автомобіля, радимо робити заміну частіше, наприклад кожні 40-50 тис км.

  Рекомендовані масла в КПП АвтоВАЗом

  У Таблиці нижче вказані рекомендовані АвтоВАЗом Трансмісійні масла. Однак тут вказані масла тільки вітчизняних виробників:

  Самостійна заміна масла в КПП

  Заміна моторного масла в КПП краще виробляти з оглядової ями або естакади. Для зручності заливки масла, потрібно невеликого розміру воронка і близько 30-40 см гумового шланга. Шланг з’єднати з лійкою і підготувати для заливки.

  При бажанні, щоб було зручніше, слід демонтувати захист двигуна, однак можна обійтися і без цього, але складніше буде дістатися до зливної пробки.

  Для зливу старого масла потрібно порожня тара об’ємом близько 5 літрів. Можна вирішувати на навпіл стару каністру від масла або поставити тазик. Встановлюємо тару під зливну пробку.

  За допомогою ключа на 17мм звичайного або накидного відкручуємо зливну пробку і чекаємо повного зливу масла.

  Після того, як старе масло повністю злилося, закручуємо зливну пробку і переходимо до заливання нового масла.

  Знаходимо заливну горловину, витягуємо щуп перевірки, вставляє в отвір воронку зі шлангом і починаємо заливати масло. Заливаємо близько 3-3,2 літрів масла, витягуємо воронку і вставляємо щуп. Перевіряємо рівень масла, при необхідності доливаємо ще масла.

  Необхідний рівень масла в КПП повинен знаходитися між позначками MIN і MAX.

  Після проведення всіх робіт, перевіряємо чи не тече масло з зливної пробки. Так само рекомендуємо проїхати кілька десятком метрів, потім знову перевірити рівень масла.

  масло, коробці, kalina