Де варто реле стартера ВАЗ 2110

характерні поломки

Тепер розберемося в тому, як перевірити втягує реле стартера на ВАЗ 2110. Його необхідно уважно оглянути після демонтажу.

Для даного агрегату характерні певні поломки, про які ми розповімо.

 • Ослаб кріплення або повністю розкрутилися гайки, що відповідають за кріплення наконечника дротів. Тут все просто, як ви розумієте. Потрібно просто затягнути кріплення.
 • На обмотці, з’єднаннях або проводках утворилося окислення. Якщо все не дуже серйозно, можна просто зачистити контакти. При серйозному окисленні краще замінити їх на нові.
 • Ланцюг живлення має розриви. Знову ж таки, нічого надприродного вигадувати не потрібно, а просто замініть ланцюг.
 • У якоря спостерігається неодружена робота або уповільнене спрацьовування. Просто замініть якір і все, проблема вирішена.
 • Перевірте замикання витків двох обмоток, використовуючи омметр.

Втягує реле стартера ВАЗ 2110: де знаходиться, заміна своїми руками

Багато власників вітчизняної «десятки» стикаються з ситуацією, коли неможливо завести мотор, використовуючи стартер. Причому звинувачують вони зовсім не сам стартер, а реле.

Але коли починається процес обшуку підкапотного простору, відшукати на ВАЗ 2110 реле стартера їм не вдається. Тож не дивно, що численні сайти, форуми, соціальні мережі регулярно публікують питання приблизно одного характеру. де знаходиться реле стартера на ВАЗ 2110.

Перевірка

Для початку рекомендується виконати перевірку. Зараз ми розповімо, як перевірити втягує реле стартера на ВАЗ 2110.

 • Добираємося до самого стартера.
 • Зліва і трохи нижче акумуляторної батареї, безпосередньо біля коробки перемикання передач розташовується шуканий нами стартер.
 • Стартер і реле, як ви пам’ятаєте, знаходяться в загальному корпусі з двома клемами. Обов’язково стежте за тим, щоб ці клеми не замкнулися.
 • Перевірте межа напруги на втягуючому реле. Максимальний показник. не вище 8В.
 • Переконайтеся, що температура при спрацьовуванні не перевищує 25 градусів за Цельсієм. Якщо показник вище, тоді не чекайте, що стартер і його захист працюватимуть ефективно.
 • Деякі поломки визначаються візуально, тому детально оглянете кожен сантиметр пристрою і розберіть його.

демонтаж

Процес демонтажу складним не назвеш, з ним може впоратися навіть новачок. Просто дотримуйтесь зазначеної інструкції.

 • Вимкніть мінусовій провід від акумуляторної батареї.
 • Демонтувати повітряний фільтр.
 • Вимкніть комплект дротів, які йдуть на втягує.
 • Демонтувати гайку, що відповідає за кріплення наконечника силового проводу. Для цього буде потрібно ключ на 13.
 • Тепер настала черга демонтажу гайок, які тримають стартер. Тут уже потрібен ключ побільше. на 15 міліметрів. Але якщо верхня відкручується без особливих проблем, то до нижньої буде не просто підібратися. Але зробити це доведеться.
 • Зніміть стартер.
 • Демонтувати гайку нижнього виведення втягує реле і відключіть проводки.
 • Отвинтите болти кріплення реле за допомогою ключа на 8 і зніміть його повністю.

Як воно працює

Плюс при замиканні контактів на тяговій обмотці забезпечується харчування електродвигуна стартера від акумуляторної батареї. Контакти замиваються, активується блокування, через що втягує обмотка «вирубується».

Управління втягує здійснюється безпосередньо від замка запалювання. Плюс воно відіграє роль захисту стартера. Факт того, що реле буде потрібно значна кількість струму, призводить до поступового зносу контактів в контактній групі.

Помітити це можна по непевному запуску силового агрегату, періодично стартер може не спрацьовувати або повільно обертати двигун. Вирішити подібну проблему можна своїми силами.

заміна

По суті, виконати ремонт реле теоретично можна. Але на ділі це рідко виправдано з точки зору фінансових і тимчасових витрат.

Установка реле стартера 2110

Куди простіше і раціональне рішення. це заміна. Процедура не займе багато часу, зате агрегат буде точно працювати справно і надійно. Невідомо адже, до якого результату приведе ремонт.

Якщо неправильно відремонтувати реле, це може привести до блокування запуску силового агрегату. Витрати на відновлення подібної проблеми куди вище, ніж покупка нового якісного реле.

Дійте обачно, стежте за кожним елементом, який ви розбираєте і збираєте назад. Деякі контакти почистіть, якщо потрібно, розхитані кріплення підтягніть. Як не крути, але в міру експлуатації автомобіль сильно трясе, він вібрує, що призводить до банального відкручування гайок і болтів. Що найцікавіше, це не рідко призводить до цілого ряду проблем. Тому переконайтеся в надійності фіксації кожного окремо взятого кріплення.

Реле стартера: місце розташування і особливості

Відразу відзначимо, на ВАЗ 2110 реле стартера не є звичним реле, яке зазвичай ставиться в блок запобіжників для різного електрообладнання. У випадку зі стартером слід розуміти втягує реле, інтегроване в стартер (знаходиться під його контактами).

Іншими словами, реле стартера не ухвалено в окремий блок, куди встановлено запобіжники ВАЗ 2110. Щоб отримати до нього доступ, пусковий пристрій потрібно знімати. Щоб було зрозуміліше, втягує реле дозволяє подати живлення від АКБ на стартер, а також підвести і зачепити шестерню на стартері з маховиком двигуна.

Це дозволяє прокрутити колінчастий вал. Після, коли колінчастий вал набирає певні обороти (мотор завівся), шестерня стартера відводиться від маховика і далі силовий агрегат працює самостійно.

З урахуванням того, що реле стартера пропускає через себе великий струм, з часом відбувається знос контактної групи. Як правило, це проявляється таким чином, що стартер погано крутить двигун, що не клацає (не спрацьовує втягуючий елемент) і не крутить мотор, спрацьовує через раз і т.д. Так чи інакше, в подібній ситуації тягове реле потребує перевірки.

Як перевірити реле стартера і зняти елемент для заміни

Перш за все, перед початком робіт рекомендується заздалегідь підготуватися. В рамках підготовки повинна бути окремо вивчена схема підключення реле стартера. Тепер давайте розглянемо, як перевірити втягує реле стартера ВАЗ 2110.

 • Спочатку потрібно зліва під АКБ (поруч з КПП) виявити стартер. Реле стартера знаходиться в корпусі стартера і має дві клеми. Важливо, щоб ці клеми були замкнуті між собою.

Далі слід заміряти напругу на втягуючому реле. Допустимий показник не повинен бути вище 8В. Також температура при спрацьовуванні не повинна перевищувати 25 градусів Цельсія. Якщо має місце перегрів, стартер і реле не будуть працювати нормально.

Також проводиться візуальний огляд і інших елементів на предмет цілісності, попадання води і т.д. Якщо зовнішній вигляд не викликає підозр, тоді проблема криється всередині і потрібно знімати і розбирати сам стартер. Зняття стартера не є складною процедурою.

 • Для початку слід зняти клему «мінус» з АКБ;
 • Після знадобиться демонтувати повітряний фільтр
 • Тепер знімаються дроти, що йдуть на втягує;
 • Після ключем «13» відкручується гайка, яка зміцнює наконечник силового проводу;
 • Після знімаються кріплення стартера за допомогою ключа на «15». Верхню гайку зняти не складає труднощів, при цьому до нижньої гайки доступ ускладнений.
 • Після демонтажу стартера відкручується гайка нижнього виведення втягує реле, від’єднується проводка.
 • Тепер залишається відкрутити болти кріплення реле ключем «8», після чого реле можна зняти.

Якщо розглядати несправності і то, як перевірити втягує реле стартера на ВАЗ 2110, саме реле потрібно уважно оглянути після демонтажу. Також окрему увагу зажадає проводка, контакти.

Також часто на обмотці, а також на контактах можуть з’являтися осередки окислення, які не дають стартеру нормально працювати. Якщо окислення контактів не сильне, тоді їх можна просто зачистити. Якщо ж окислення занадто сильне, може знадобитися заміна пошкоджених елементів.

Те ж саме можна сказати і про розриви електричного кола. В одних випадках ремонт пошкоджених ділянок дозволять відновити працездатність пристрою, тоді як в інших краще виконати часткову або повну заміну всього ланцюга.

Ще відзначимо, що також під час діагностики можна помітити, що якір стартера працює вхолосту або спрацьовує із затримкою. У такій ситуації якір підлягає заміні. Паралельно в рамках перевірки омметром перевіряється замикання витків обмоток стартера і т.п.

 • Якщо говорити про заміну реле стартера, ремонт даного елемента в деяких випадках можливий, однак на ділі недоцільний, так як потребують досить серйозних витрат в плані фінансів, так і витрат за часом.

Як показує практика, краще відразу міняти пошкоджені або вийшли з ладу елементи стартера. Якщо всі роботи виконані правильно, тоді вдається досягти прогнозованого результату і повної працездатності пристрою.

Ще заміну можна цілком виконати своїми руками, так як установка втягує реле нічим не відрізняється від процесу зняття за складністю робіт. Іншими словами, все можна зробити своїми руками в умовах звичайного гаража.

Головне, заздалегідь переконатися, що справа саме в реле, так як проблеми з обмоткою зазвичай вирішуються тільки в професійному сервісі, який спеціалізується на ремонті стартерів, генераторів тощо.

Також під час розбирання та складання стартера необхідно уважно контролювати звістку процес, не переплутати елементи кріплення, гайки, болти і т.п. Контакти, які навіть візуально в хорошому стані, краще зачищати, кріплення затягувати і т.д.

Справа в тому, що під час їзди на машині, а також в процесі роботи самого ДВС агрегати під капотом відчувають різні навантаження (перепади температур, вібрації та інші). Цілком очевидно, що це часто призводить до ослаблення кріплень і відповідних проблем.

Де варто реле стартера ВАЗ 2110: ознаки несправностей, перевірка і ремонт

Стартер автомобіля є елементом, який дозволяє запускати двигун автомобіля від акумуляторної батареї. Фактично, стартер. електродвигун, який провертає колінчастий вал ДВС.

Іншими словами, за аналогією з іншим електрообладнанням, багато хто вважає основною причиною неполадок реле стартера. При цьому схема запобіжників не дозволяє виявити таке реле. Далі ми розглянемо, що являє собою і де варто реле на стартер, а також як його перевірити і замінити при такій необхідності.

Що в підсумку

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, де стоїть реле стартера і які функції виконує даний елемент. Також ряд функціональних особливостей і призначення даного реле робить його досить уразливим.

Наостанок додамо, що якщо стартер автомобіля почав працювати зі збоями, не слід відкладати діагностику і ремонт, так як проблеми з даними агрегатом мають властивість швидко прогресувати. При цьому цілий ряд робіт можна зробити своїми руками, що дозволяє виконати ремонт стартера своїми руками в умовах звичайного гаража.

Чому стартер може не працювати після поврот ключа в замку запалювання. Основні причини несправностей стартера: Бендикс, тягове реле, щітки, обмотка.

Стартер клацає і / або дзижчить, але мотор не крутиться. Головні причини поломок стартера, діагностика та усунення несправностей своїми руками.

Ознаки несправності стартера і його втягує реле. Як перевірити втягує реле стартера, способи діагностики, ремонт втягує.

Чому стартер нормально крутить, але двигун не схоплює, не заводиться. Основні причини несправності, перевірка систем подачі палива, запалювання. Поради.

Пристрій стартера двигуна автомобіля, принцип роботи. Поширені несправності: стартер не крутить, не відключається після запуску двигуна і т.д.

Способи перевірки стартера: перевірка якоря, щіток, обмоток стартера. Як перевірити Бендикс стартера, перевірка стартера від акумулятора або мультиметром.

характерні поломки

Тепер розберемося в тому, як перевірити втягує реле стартера на ВАЗ 2110. Його необхідно уважно оглянути після демонтажу.

Для даного агрегату характерні певні поломки, про які ми розповімо.

 • Ослаб кріплення або повністю розкрутилися гайки, що відповідають за кріплення наконечника дротів. Тут все просто, як ви розумієте. Потрібно просто затягнути кріплення.
 • На обмотці, з’єднаннях або проводках утворилося окислення. Якщо все не дуже серйозно, можна просто зачистити контакти. При серйозному окисленні краще замінити їх на нові.
 • Ланцюг живлення має розриви. Знову ж таки, нічого надприродного вигадувати не потрібно, а просто замініть ланцюг.
 • У якоря спостерігається неодружена робота або уповільнене спрацьовування. Просто замініть якір і все, проблема вирішена.
 • Перевірте замикання витків двох обмоток, використовуючи омметр.

Як воно працює

Конструкція стартера «десятки» така, що всередині нього знаходиться втягує реле, яке відповідає за обертання шестерень приводу. Коли шестерні чіпляються за зуби маховика колінчастого вала, відбувається запуск. Тому якщо втягує не працює, то і запустити мотор вам не вдасться.

Плюс при замиканні контактів на тяговій обмотці забезпечується харчування електродвигуна стартера від акумуляторної батареї. Контакти замиваються, активується блокування, через що втягує обмотка «вирубується».

Управління втягує здійснюється безпосередньо від замка запалювання. Плюс воно відіграє роль захисту стартера. Факт того, що реле буде потрібно значна кількість струму, призводить до поступового зносу контактів в контактній групі.

Помітити це можна по непевному запуску силового агрегату, періодично стартер може не спрацьовувати або повільно обертати двигун. Вирішити подібну проблему можна своїми силами.

Втягує реле стартера ВАЗ 2110: де знаходиться, заміна своїми руками

Багато власників вітчизняної «десятки» стикаються з ситуацією, коли неможливо завести мотор, використовуючи стартер. Причому звинувачують вони зовсім не сам стартер, а реле.

Але коли починається процес обшуку підкапотного простору, відшукати на ВАЗ 2110 реле стартера їм не вдається. Тож не дивно, що численні сайти, форуми, соціальні мережі регулярно публікують питання приблизно одного характеру. де знаходиться реле стартера на ВАЗ 2110.

Відповідь дуже проста. ніде. Справа в тому, що більша частина вітчизняних «десяток» не містить у своїй конструкції даного елемента. В наявності є втягує реле, розташоване в структурі самого стартера, під його контактами. І щоб дістатися до нього, вам спочатку доведеться демонтувати пусковий пристрій.

Реле стартера в ВАЗ 2110: особливості правильної установки

Для автолюбителів зі стажем не є секретом, що без стартера неможлива нормальна експлуатація транспортного засобу. Представлений пристрій приводить в рух колінчастий вал, розганяючи його до певної частоти і запускаючи в роботу двигун. В результаті даної нескладної процедури машина заводиться, після чого може починати двіженіе.Еслі цього не відбувається, то причина поломки може критися в реле стартера ВАЗ 2110.

заміна

По суті, виконати ремонт реле теоретично можна. Але на ділі це рідко виправдано з точки зору фінансових і тимчасових витрат.

Не крутит стартер ВАЗ 2110. Что делать?

Куди простіше і раціональне рішення. це заміна. Процедура не займе багато часу, зате агрегат буде точно працювати справно і надійно. Невідомо адже, до якого результату приведе ремонт.

Якщо неправильно відремонтувати реле, це може привести до блокування запуску силового агрегату. Витрати на відновлення подібної проблеми куди вище, ніж покупка нового якісного реле.

Заміна і установка нового втягує реле проблем не складе, оскільки процедура виконується в зворотній послідовності розбирання.

Дійте обачно, стежте за кожним елементом, який ви розбираєте і збираєте назад. Деякі контакти почистіть, якщо потрібно, розхитані кріплення підтягніть. Як не крути, але в міру експлуатації автомобіль сильно трясе, він вібрує, що призводить до банального відкручування гайок і болтів. Що найцікавіше, це не рідко призводить до цілого ряду проблем. Тому переконайтеся в надійності фіксації кожного окремо взятого кріплення.

Де знаходиться реле запалювання на ВАЗ 2112 16 клапанів. фото

Пропонуємо вашій увазі ознайомитися зі схемою і розташуванням блоку запобіжників на ВАЗ-2110, ВАЗ-2111 і ВАЗ-2112. Блок запобіжників і реле в ВАЗ-2110 знаходиться в салоні автомобіля трохи лівіше і вище педалей.

Ось так він виглядає в салоні, на фото позначені основні реле і пронумеровані всі наявні на блоці запобіжники.

демонтаж

Процес демонтажу складним не назвеш, з ним може впоратися навіть новачок. Просто дотримуйтесь зазначеної інструкції.

 • Вимкніть мінусовій провід від акумуляторної батареї.
 • Демонтувати повітряний фільтр.
 • Вимкніть комплект дротів, які йдуть на втягує.
 • Демонтувати гайку, що відповідає за кріплення наконечника силового проводу. Для цього буде потрібно ключ на 13.
 • Тепер настала черга демонтажу гайок, які тримають стартер. Тут уже потрібен ключ побільше. на 15 міліметрів. Але якщо верхня відкручується без особливих проблем, то до нижньої буде не просто підібратися. Але зробити це доведеться.
 • Зніміть стартер.
 • Демонтувати гайку нижнього виведення втягує реле і відключіть проводки.
 • Отвинтите болти кріплення реле за допомогою ключа на 8 і зніміть його повністю.

Заміна реле стартера ВАЗ 2110 своїми силами

Все водія знають, що без стартера автомобіль не те, що не поїде, навіть не заведеться. Він приводить в рух колінчастий вал. При цьому розгін вала здійснюється до певної частоти. Як тільки потрібна частота буде досягнута. двигун заведеться. Одним з компонентів стартера є двообмоткових тягове реле. Заміна реле стартера ВАЗ 2110. процедура обов’язкова, адже без належного функціонування даного механізму рух автомобіля не відбудеться. На ВАЗ 2110 заміна реле стартера може бути проведена своїми силами.

Місцезнаходження додаткове реле стартера ВАЗ 2110

Розмістилося в основному блоці запобіжників і реле. Там воно позначене номером К6.

Реле запалювання ВАЗ 2110

Відповідає за справну роботу електроланок всій запальною системи, знаходиться в додатковому блоці. Воно також називається головним реле.

Місцезнаходження реле зарядки ВАЗ 2110

Як і більшість інших реле, можна знайти в основному блоці.

Реле стартера ВАЗ 2110: характеристики

У моделі 2110 з інжектором 2 реле стартера. одне з них головне і знаходиться в основному блоці, а друге. безпосередньо на конструкції цього елемента запалювання. Його завдання полягає в поверненні шестерні стартера в початкове положення і синхронізації роботи вузлів.

Найбільш часто зустрічаються поломки

Однією з найбільш зустрічаються проблем є розхитування кріплення наконечника силового проводу. Його досить просто затягнути, заодно перевірити всі інші гайки. Другий популярною причиною виходу з ладу цього вузла вважається окислення контактів. Якщо ви помітили проблему на ранній стадії, то досить зачистити контакти і агрегат буде працювати справно. Якщо чистка не допомагає, вам потрібно буде їх замінити.

Окис часто виникає на обмотці, що робить неможливість її блокування. Можна спробувати очистити обмотку, але бувалі автомобілісти рекомендують відразу замінювати реле, так вам вдасться проїздити на своєму автомобілі без проблем набагато довше.

Ще однією можливою причиною появи проблем з запуском двигуна, є обрив ланцюга харчування втягує. Вам доведеться їх знайти і усунути поломку. Знайдіть обірвані дроти і на їх місце розмістіть нові. По завершенні роботи ще раз перевірте ланцюг харчування реле. Одним із способів перевірити працездатність розібраного реле, є перевірка його за допомогою омметра. Для цього вам потрібно розташувати щупи приладу на витках двох обмоток.

Іноді досить замінити якір. Це необхідно робити при його уповільненому спрацювання або холостий роботі. Ці ознаки прямо вказують на несправність самого якоря. Автолюбителю з невеликим досвідом буде досить складно визначити проблеми з цим елементом.

Ремонтувати реле. більш витратний захід, ніж його заміна, тому найпростіше відразу ж замінити несправну деталь. Це збереже ваш час, адже невідомо чи допоможе ремонт, який часто є досить трудомістким. Спроба відновлення вузла таїть в собі небезпеку. при неправильному ремонті реле ви можете залишитися без автомобіля на довгий час, так як запуск двигуна буде заблокований. В цьому випадку вам буде потрібно провести вже більш складний ремонт, який неможливо провести без участі фахівців.

Як дістатися до реле

Процес демонтажу реле і самого стартера не можна назвати складним. З ним впорається навіть людина, що раніше не стикався з ремонтом свого авто. Щоб зняти втягує, коректний:

 • Для початку обесточьте автомобіль, для цього зніміть мінусову клему з акумулятора.
 • Подивіться трохи лівіше і нижче АКБ, поруч з коробкою передач ви і побачите шуканий стартер. Щоб підібратися до нього, вам необхідно буде видалити повітряний фільтр.
 • До втягувати веде кілька проводів, від’єднайте їх.
 • Наконечник силового проводу закріплений гайкою, вона легко демонтується ключем на 13.
 • Стартер кріпиться гайками більшого діаметра. вони відкручуються ключем на 15. Найважче відкрутити нижнє кріплення.
 • Нижній висновок втягує також закріплений гайкою видаліть її та від’єднайте дроти. Ключем на 8 демонтуйте інші кріплення і витягніть реле.

Поставити нове втягує досить просто. дотримуйтесь цієї інструкції в зворотному порядку. Також ви можете ознайомитися з відео, де докладно розповідається про всі етапи демонтажу реле. Воно допоможе більш ясно зрозуміти, як знайти реле і замінити його на нове.

Перевірка

Для того, щоб перевірити, чи справно тягове реле, потрібно спочатку дістатися до стартера. Розташований він під капотом, в стандартному для ВАЗів місці. зліва нижче АКБ, біля КПП.

Сам стартер і втягує пристрій знаходяться в одному корпусі, на якому також є дві клеми. Демонтуючи або встановлюючи на місце пристрій, слід бути гранично уважним, щоб не замкнути ці клеми.

Потрібно перевірити межа напруги, який має тягове реле. Граничне напруга. не більше 8В. Крім того, температура під час процесу спрацювання не повинна бути вище 25 ° С, інакше надійної роботи і захисту стартера не дочекаєтеся.

Крім того, можна іноді можна візуально помітити поломку. У такому випадку необхідна установка нового механізму, але спочатку потрібно провести розбір.

зняття

 • Від АКБ відключити «мінус»;
 • Зняти повітряний фільтр;
 • Від’єднати колодку проводів, що йдуть на тягове реле;
 • Відкрутити гайку, що кріпить наконечник силового приводу (ключ 13);
 • Відкрутити гайки, що кріплять стартер (ключ 15). Верхня гайка скручується легко, а до нижньої потрібно ще підступитися;
 • Зняти стартер;
 • Відкрутити гайку від нижнього виведення тягового реле і відключити дроти;
 • Відкрутити його кріпильні болти (ключ 8), зняти.

Розбираємося де у ВАЗ 2110 знаходиться реле стартера і чи є воно в принципі?

Багато автовласників при неможливості завести двигун за допомогою стартера, починають «грішити» не на нього (працездатність досить просто можна перевірити), а на реле.

Але обшукують все підкапотний простір, і нічогісінько не виявляють, навіть віддалено схожого на шукане. Ось чому на різних форумах весь час проскакують питання про те, де знаходиться реле стартера ВАЗ 2110, і як його відшукати.

Відповідь на це питання досить простий: виявляється, на багатьох автомобілях досить великого сімейства «десяток» додаткове реле конструкцією не передбачено, і ви його тут не знайдете!

Є тільки втягує, яке знаходиться на самому стартере, прямо під контактами. Для того, щоб до нього підібратися і перевірити працездатність, знадобиться зняти пусковий пристрій.

несправності

Після зняття потрібно уважно перевірити втягує реле. Ось список можливих поломок:

 • Розкрутилися / ослабли гайки, якими кріпляться наконечники проводів. Елементарно вирішується підтягуванням гайок;
 • Окислювалися дроти, або обмотки, з’єднання. Тут може знадобитися заміна або просто очищення;
 • У ланцюзі харчування є обриви. Лікування. заміна ланцюга;
 • Якір спрацьовує несвоєчасно або працює вхолосту. Запропонована заміна;
 • Ще потрібно перевірити, чи немає замикання між витками обмоток (їх тут дві).

Пристрій і робота

Стартер на ВАЗ 2110 сконструйований таким чином, що безпосередньо в ньому знаходиться тягове реле, що забезпечує обертальний рух шестерні приводу. Її запуск відбувається при зчепленні з зубами маховика коленвала. Тобто, якщо несправне втягує пристрій, то і запуск двигуна не відбудеться.

Крім того, саме тягова обмотка при замиканні контактів покликана забезпечити харчування на електродвигун стартера від АКБ. Коли контакти замикаються, спрацьовують блокування, що втягує обмотка відключається.

Управляється втягує реле прямо від замка запалювання, і служить також для захисту стартера. Але оскільки воно споживає багато струму, з часом в контактній групі зникає надійний контакт.

Це проявляється в тому, що робота запускає двигун механізму нечітка, то спрацьовує, то немає, або повільно обертається. В принципі, вирішити цю проблему можна, потрібна просто самостійна установка додаткового реле, що багато хто і робить.

як замінити?

Якщо тягове реле виявилося несправним, самостійним ремонтом краще не займатися, щоб не викликати блокування всієї системи запуску двигуна. Найкраще його відразу замінити новим, установка якого не повинна викликати труднощів, і здійснюється в зворотному розбиранні порядку.

Основні несправності стартера

Тягове реле не спрацьовує після того, як ключ в запалюванні був повернений, а також якір не обертається.

У даній ситуації це може бути через таких можливих проблем:

 • cломался або розрядився акумулятор, рішенням цієї проблеми є. покупка нового акумулятора або його зарядка;
 • контакти з плюсом окислились. треба їх просто почистити;
 • буває, що трапляється межвитковое замикання на обмотці тягового реле. щоб виправити цю ситуацію треба поставити нове реле;
 • обірвався ланцюг, яка живить тягове реле. треба перевірити дроти на цілісність, а також не від’єдналися вони від ланцюга?
 • контакти «30» і «50» замикаються. треба просто поміняти контактну частину вимикача запалювання;
 • якір тягового реле погано працює. треба його зняти і розібрати, можливо проблема з мастилом.

Після повороту ключа стартер не запускається, якір повільно крутиться, а в тяговому реле чути клацання.

Така ситуація може виникнути через схожих раніше ситуацій:

 • акумулятор розрядився або від’єднався. треба перевірити і виправити ситуацію;
 • замкнула або обірвалася обмотка тягового реле. також треба просто поміняти реле;
 • кінці проводів серйозно піддалися окисленню. їх треба перевірити і очистити, починаючи з акумулятора.

Після повороту ключа якір стартера крутиться, але маховик не крутиться.

Така ситуація виникала через те, що:

 • муфта вільного ходу буксує. треба на стенді продіагностувати стартер і замінити муфту, якщо вона вийшла з ладу;
 • зносилися шестерінки на редукторі. треба просто їх замінити.

Сильно шумить стартер, коли якір крутиться.

 • відслужили свій термін служби вкладиші на підшипниках валів якоря або приводу. треба просто замінити деталі, які вийшли з ладу;
 • не закріплений стартер належним чином, а також кришка могла зламатися. треба просто закріпити її або поміняти;
 • вийшли з ладу шестерні на редукторі, вінці маховика або на приводі. треба просто їх поміняти, або відразу цілком замінити непрацюючі деталі.
 • шестерня постійно зачеплена з маховиком, якщо заїла муфта на валових шліцах, можливо, що якір тягового реле заїв. для вирішення цієї проблеми треба змастити шліци маслом. А якщо заїло тягове реле, то треба або поміняти його, або певними способами позбутися від заїдання.

Реле стартера на ВАЗ 2110 можна встановити самостійно

Ті люди, у яких є ВАЗ 2110 обов’язково стикалися з ситуацією, коли не крутив стартер після того, як ключ був повернений, причому чути деякі клацання, які говорять про те, що втягує реле працює. У такій ситуації відразу виникає питання де ж знаходиться реле стартера ВАЗ 2110 і як його швидше знайти. Таке питання також актуальне і під час тюнінгу ВАЗ 2111.

Але у нас є для вас цікаві новини: в ВАЗ 2110 просто немає реле стартера. Є втягує реле, до якого подається плюcовой контакт від замка запалювання. Реле встановлено на стартері, у нього розмір в 2 рази менше, ніж у стартера, і він круглої форми.

Далі ми висвітлимо деякі популярні несправності, які зазвичай виникають у ВАЗ 2110, пов’язані з реле стартера ВАЗ 2110 і зі стартером, до речі, багато чого використовується і в ВАЗ 2115, тому роблячи тюнінг цього автомобіля можна буде багато проблем уникнути.

Реле стартера ВАЗ 2110: установка

А далі відео про те, як встановлювати додаткове реле стартера ВАЗ 2110: