Де знаходиться реле вентилятора охолодження ВАЗ 2110

Запобіжники і реле. Розташування та призначення (тема закрита)

Основні запобіжники і реле на автомобілі ВАЗ сімейства 2110 розташовані знизу, з лівого боку від керма.

Розташування реле і запобіжників основного монтажного блоку

 • реле дальнього світла фар (К5);
 • реле ближнього світла фар (К4);
 • реле контролю і перевірки справності ламп (К1);
 • пінцет для вилучення запобіжників;
 • реле включення склопідйомників дверей;
 • реле включення покажчиків повороту і аварійної сигналізації (К3);
 • реле включення стартера;
 • запасні запобіжники;
 • місце установки реле протитуманних фар;
 • реле включення склоочисників і стекпоомивателей (К2);
 • реле включення обігріву заднього скла (К7);
 • додаткове реле (К6);
 • верхній ряд запобіжників (F1-F10 встановлені по порядку номерів зліва направо);
 • нижній ряд запобіжників (F11-F20 встановлені по порядку номерів зліва направо)

Схема запобіжників ВАЗ 2110

Обстежити елементи електропроводки, домогтися надійного з’єднання

Можливі фактори пошкодження електричних ланцюгів:

знаходиться, реле, вентилятор, охолодження, 2110
 • вібрація;
 • окислення;
 • підгоряння;
 • обрив, потертості електропроводів;
 • старіння ізоляції, замикання.

Переключити тестер в режим вимірювання опору. Вийняти спеціальним пінцетом, продзвонити плавку вставку F7, що знаходиться в монтажному блоці.

Схема блоку запобіжників

Увага! Важливо з’ясувати і усунути причину перегорання.

Замінити перегоріли елемент справним з номіналом 20А. Оглянути, почистити гніздо. вставити запобіжник.

Причину з’ясувати не вдалося, захист повторно спрацювала. шукати коротке замикання.

Як працює система охолодження двигуна схема

Відключити штекер вентилятора. Тестером заміряти ланцюг обмоток електромотора. Нульове опір, обрив свідчать про необхідність заміни електроприводу обдування радіатора.

Міжвиткові замикання, що викликають багаторазові заміни плавких вставок, виміряти приладом неможливо.

Порядок дій. Покрокова інструкція

Якщо після виконання чергового пункту проблема йде, подальші перевірки припиняються.

 • відкрити капот.
 • Дочекатися охолодження двигуна.
 • Виконати спочатку візуальний огляд: цілісність шлангів, надійність затискачів, відсутність патьоків, тріщин.
 • Переконатися в справності елементів кришки розширювача. Прибрати накип, іржу, звільнити отвори, протерти, зібрати. Відсутність помітних пошкоджень деталей вселяє надію на працездатність вироби.

Конструкція клапана елементарна. Кришка містить пружину. Функціонально вона призначена регулювати тиск в контурі охолодження. Гарячий двигун його підвищує, холодний. знижує.

Стискаючись при значенні 1,1 атмосфери, пружина скидає надлишковий тиск, запобігає руйнуванню шлангів, бачка. Охолоджуючись, мотор створює ефект розрідження. Бачок почне сплющуватися. Клапан вирівнює тиск.

Кришка закручується щільно, по різьбі, виключаючи перекоси. Між нею і корпусом повинна залишитися щілина. Перетягнутий клапан не спрацює. Випробувати спрацьовування пристрою в дорожніх умовах складно. Перевірити можливо заміною на свідомо справний.

За що відповідають реле блоку запобіжників ВАЗ 2110

К1. реле контролю справності лампочок; К2. реле передніх двірників; K3. реле-переривник повторителей і аварійної сигналізації; К4. реле включення ближнього світла; К5. реле включення дальнього світла; К6. додаткове реле; К7. реле включення обігріву заднього скла; K8. резервне реле (на автомобілях серії 110 не встановлюється);

F1-F20 на схемі. плавкі запобіжники. Ланцюги в автомобілі захищені плавкими запобіжниками з розрахунку на певний номінальний струм (в А). Ланцюг заряду акумуляторної батареї, ланцюг генератора, запалювання і пуск двигуна є винятками.

Щоб замінити несправний запобіжник, обери той, який згорів, потім усуньте причину, по якій він був пошкоджений і вже після цього встановіть новий. Нижче наведено список запобіжників, а також інформацію по кожному з них.

Ніколи не замінюйте плавкі запобіжники на перемички, це може привести до виходу з ладу різних вузлів і елементів, аж до виходу з ладу монтажних доріжок в блоці запобіжників і аж до загоряння автомобіля.

Принцип роботи системи охолодження ВАЗ 2110 інжектор 16 клапанів

Конструкція являє собою замкнутий контур, усередині якого відцентровим насосом прокачується охолоджуюча рідина. Температуру, яку вироблено двигуном, радіатор відводить в атмосферу. Датчик, встановлений на патрубку термостата, відчуває поріг нагріву теплоносія 105. 107 градусів Цельсія, видає інформацію контролеру, Контролер подає сигнал реле, запускаючи електромотор вентилятора. Обдуваються соти радіатора.

Принцип роботи системи охолодження ВАЗ 2110 інжектор 16 клапанів: 1. радіатор опалення; 2. шланг відведення охолоджуючої рідини від радіатора нагрівника; 3. шланг підведення охолоджуючої рідини до радіатора нагрівника; 4. шланг насоса охолоджуючої рідини; 5. шланг розширювального бачка; 6. паровідвідних шланг радіатора опалювача; 7. кришка розширювального бачка; 8. розширювальний бачок; 9. термостат; 10. шланг відведення охолоджуючої рідини з радіатора двигуна; 11. шланг підведення рідини до дросельного вузла; 12. паровідвідних шланг радіатора двигуна; 13. шланг підведення рідини до радіатора двигуна; 14. радіатор двигуна; 15. пробка зливного отвору радіатора; 16. електровентилятор радіатора двигуна; 17. насос охолоджуючої рідини; 18. труба, що підводить насоса охолоджуючої рідини; 19. шланг відведення охолоджуючої рідини з дросельного вузла.

Принцип роботи, обслуговування та ремонт датчика включення вентилятора ВАЗ 2110

Штатний датчик включення вентилятора призначений для запуску реле в період, коли температурний режим рідини, призначеної для охолодження працюючого мотора, досягає певних значень, при перевищенні яких двигун буде перегріватися.

Часто початківці автолюбителі ставлять запитання, де стоїть датчик включення вентилятора автомобіля ВАЗ 2110, та й інших легкових машин. Повідомляємо, що такий прилад знаходиться на радіаторі автомобіля. Це пристрій не підлягає ремонту і заміна датчика включення вентилятора при виході його з ладу. єдине рішення.

На «десятці», втім, як і на багатьох інших автомобілях з рідинним охолодженням силової установки для стабілізації рівня робочої температури мотора, застосовується кліматична вентиляторна установка з електричним приводом. Введення вентилятора в робочий режим, як і виведення його з цієї позиції проходить в автоматичному режимі, а датчик включення вентилятора служить сигнальним пристроєм при аварійному перевищенні температурних значень.

конструкція

Схема системи охолодження

До складу системи охолодження входить безліч компонентів. Серед цікавлять нас сьогодні, які можуть викликати неполадки вентилятора радіатора, відзначимо:

 • Електричний вентилятор. Даний агрегат включається в роботу, коли температура охолоджуючої рідини досягає позначки в 100-105 градусів за Цельсієм;
 • Датчик включення вентилятора. Він налаштований спрацьовувати саме в діапазоні зазначених температур. Розташовується датчик на вхідному патрубку блоку циліндрів (маркування з заводу датчика. LS0112);
 • Запобіжник з маркуванням F7. Він знаходиться в монтажному блоці;
 • Реле вентилятор. Цей агрегат ви знайдете вже в салоні, під правою панеллю передній консолі.

Якщо на вашому ВАЗ 2110 не працює вентилятор радіатора, причину несправності слід шукати саме в зазначених вище елементах системи. Хоча може мати місце одна ситуація, при якій електрична схема не має ніякого відношення до несправності.

Експлуатація вентилятора охолодження в інжекторних автомобілях

Функціонування вентиляційної установки для охолодження температури в інжекторних моторах покладається на контролер мотора електронного типу. Його програмне забезпечення налаштоване на спрацьовування системи захисту двигуна від перегріву в діапазоні температур в межах від 100 до 105 градусів Цельсія. У разі появи дефекту в експлуатації датчика включення вентилятора ВАЗ з інжектором контролер «запам’ятовує» код помилки і при включеному моторі вентилятор починає працювати.

Однак існує окремі прецеденти, коли електроніка у вигляді контролера на «читає» дефект і установка вентилятора може не почати функціонувати по досягненню екстремальних значень температурного режиму, тобто вище 105 градусів за Цельсієм. Тоді для тесту схеми і приладу потрібно від’єднати контакт датчика включення вентилятора охолодження при включеному моторі.

Якщо схема функціонує, то має відбутися включення вентиляційної установки і його вимикання при зворотну дію. Якщо схема не функціонує, то слід провести тест на придатність запобіжного пристрою і технічну готовність проводки і реле.

Швидка перевірка системи проводиться в такий спосіб: Плазуни два контакти реле вентиляційної установки. Якщо в цьому положенні виріб спрацює, то, що не роз’єднати реле з провідний колодкою, перемкнути за допомогою «контрольки» корпусні частина реле і його контакт. У цій позиції реле має функціонувати, як і вентиляторна установка, що означає несправність контролера або з’єднувального проводу реле з контактом цього пристрою.

При відсутності звуку ініціації реле, висновок один. деталь вимагає заміни. Якщо при замиканні висновків реле вентиляторна установка не почне працювати, необхідно протестувати запобіжник на цілісність і подачу електроживлення на клеми вентиляційної установки. Якщо електроживлення надходить на один контакт і відсутній на іншому, то це може свідчити про дефекти ЕДГ вентиляційної установки.

Де знаходиться реле включення вентилятора охолодження на ВАЗ-2112?

Автомобіль. ВАЗ-2112.Спрашівает. Коробов Ігорь.Суть питання. Де знаходиться реле вентилятора охолодження радіатора, не можу знайти в блоці запобіжників?

Добрий день, у мене перестав працювати вентилятор. Не знаю, що дивитися, але хочу почати з реле. У мене немає сервісної книжки, і я не можу дізнатися про це. Дивився розшифровку на блоці запобіжників, нічого не знайшов. Підкажіть, будь ласка, де воно знаходиться?

Несправності електричної схеми

Якщо з кришкою бачка все добре, проблем з тиском не виникає, тоді причини несправності охолодження радіатора слід шукати в його електричній схемі.

 • Пошуки починаються з перевірки працездатності запобіжника з маркуванням F7. Для цього вам належить дістатися до монтажного блоку. Перевірте якість контактів, наявність слідів окислення. Якщо тут все добре, рухаємося далі. Якщо ж контакти порушені, просто зачистите їх, або просто поміняйте запобіжник. Це невеликі фінансові витрати.
 • Наступним місцем перевірки буде датчик включення вентилятора ВАЗ 2110. Вам не обов’язково їхати на спеціалізовану станцію технічного обслуговування, щоб перевірити ефективність роботи датчика. Робиться це в гаражних умовах:
 • Прогрійте двигун свого автомобіля до позначки вище 100 градусів за Цельсієм;
 • Заглушіть мотор, після чого знову запустіть двигун в роботу;
 • Підніміть капот і приберіть клему з датчика вентилятора ВАЗ 2110;
 • Якщо після зняття елемента вентилятор почав крутитися, тоді агрегат працює справно, а от з датчиком виникли проблеми;
 • Коли на ВАЗ 2110 не включається вентилятор системи охолодження після відключення клеми, ситуація навпаки. вентилятор не працює, а датчик в справному стані.
 • Електродвигун. Не виключено, що вентилятор радіатора перестав працювати саме через несправний електродвигуна. Якщо всі попередні маніпуляції не дали результату, доведеться знімати електромотор. Він може мати кілька характерних поломок:
 • Зносилися щітки колектора;
 • Щітки колектора зависли;
 • Сталося коротке замикання на обмотці якоря (це можна визначити по характерному неприємного запаху).
 • Реле. Може просто відмовила кнопка включення вентилятора радіатора охолодження на вашому ВАЗ 2110. У такій ситуації:
 • Знімається обшивка з правого боку консолі всередині салону шляхом відкручування двох саморізів;
 • Під панеллю розташовується три реле;
 • Шукане нами реле зазвичай знаходиться з краю в ряду по відношенню до передньої частини машини;
 • Щоб не ризикувати, озбройтеся керівництвом по експлуатації та перевірте проводки, які йдуть до нашого реле включення;
 • Щоб усунути цю проблему встановіть нове, яке функціонує і справний реле хорошої якості.
 • Діагностика реле вентилятора

  Для того, щоб продіагностувати працездатність ланцюга, підключіть свідомо робоче реле і перевірте, чи включається вентилятор охолодження радіатора, чи ні. Якщо це ніяких успіхів не принесло, то вам слід дуже уважно прочитати цю статтю. де описані всілякі причини виникнення подібної несправності.

  Датчик включення вентилятора радіатор на ВАЗ 2110

  Багато власників вітчизняної «десятки» нарікають на те, що у них не працює вентилятор охолодження ВАЗ 2110. Проблема досить поширена, але для її усунення зовсім не обов’язково вдаватися до допомоги фахівців, платити величезні гроші майстрам автосервісів за пошук і усунення причини неполадки.

  Все це цілком можна зробити своїми руками. Сьогодні ми розповімо, як саме це робиться.

  Місцезнаходження реле зарядки ВАЗ 2110

  Як і більшість інших реле, можна знайти в основному блоці.

  Реле стартера ВАЗ 2110: характеристики

  У моделі 2110 з інжектором 2 реле стартера. одне з них головне і знаходиться в основному блоці, а друге. безпосередньо на конструкції цього елемента запалювання. Його завдання полягає в поверненні шестерні стартера в початкове положення і синхронізації роботи вузлів.

  Запобіжник і реле ближнього світла ВАЗ 2110: розташування

  Вони не дозволяють перегоріти електричного кола, що відповідає за роботу ліхтарів, в той час як реле допомагає їй функціонувати. Розташовані в основному блоці. Позначаються. К4. Кожна ближня лампа зі своїм запобіжником: у лівій. F2, а у правій. F12.

  ВАЗ 2112,2110 как подключить принудительное охлаждение двигателя с салона

  Місцезнаходження реле сигналу ВАЗ 2110

  Реле звукового сигналу розташоване в блоці салону «десятки» під номером К3.

  можливі несправності

  Основні поломки реле стартера 2110, які виділяють автовласники, включають:

  • окислення проводів і елементів з’єднання;
  • розриви ланцюгів харчування;
  • проблеми з кріпленням;
  • проблеми спрацьовування.
  знаходиться, реле, вентилятор, охолодження, 2110

  Перша з проблем усувається зачисткою проводів або їх заміною. Тільки зміною пошкодженого елемента можна усунути розрив в ланцюзі харчування. Третя проблема. найпростіша в рішенні, оскільки досить загвинтити гайки. При складнощі спрацьовування необхідно міняти поламати деталь.

  Середня

  Розташування реле поворотів ВАЗ 2110

  Під номером К4 легко виявити серед інших в головному блоці запобіжників.

  Перевірка в домашніх умовах

  Іноді електродвигун включається занадто пізно, коли температура антифризу вже висока. Це може бути викликано несправністю клапана в кришці радіатора або позаштатними параметрами датчика включення. Перевірити температуру спрацьовування приладу, можна вдома, за допомогою мультиметра і термометра.

  Після відключення електричного роз’єму, датчик викручується ключем. Для виключення опіків, знімати прилад потрібно тільки з холодного двигуна, попередньо злив антифриз. При зворотній установці, бажано використовувати нову ущільнювальну мідну шайбу і не прикладати занадто великих зусиль при затягуванні.

  Температура включення викарбувано на торці, вона може бути від 92 до 95 градусів. Для перевірки, треба приєднати мультиметр в режимі вимірювання опору і занурити різьбову частину в ємність з водою.

  Нагріваючи воду і стежачи за показаннями мультиметра, реєструємо по термометру момент включення, а при охолодженні температуру виключення. Стандартно це 92 і 87 градусів, при значних відхиленнях, особливо критично пізніше спрацьовування, прилад вимагає заміни.

  Для поліпшення охолодження, можлива установка подвійного вентилятора від «ВАЗ 2121». Існують дві модифікації для розміщення: після радіатора або перед ним.

  Нівовській нагнітає радіатор 21214-1300024-43 (ставиться перед радіатором)

  На ВАЗ 2110, можна встановити з мінімальними доробками кріплень за місцем, будь-який з варіантів. При паралельному включенні електродвигунів, споживаний струм зростає до 40 ампер, що вимагає заміни проводки.

  Нівовській всмоктуючий радіатор (ставиться після радіатора)

  Слідкуйте за температурою двигуна. Якщо пізно помітити перегрів, то крім закипання антифризу і вимушеної зупинки можливі і більш важкі наслідки: деформація головки блоку циліндрів, заклинювання розподільного вала. При дефектах в роботі вентилятора системи охолодження ВАЗ 2110 несправності можна діагностувати самостійно, перевіривши термостат, електродвигун, реле, датчик включення.

  КАК ПРОВЕРИТЬ ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ ДВИГАТЕЛЯ СВОИМИ РУКАМИ ВАЗ 2110

  Де знаходиться реле вентилятора охолодження на ВАЗ-2110

  Щоб в двигуні ВАЗ-2110 все правильно працювало, необхідно дотримуватися певної його температуру. Досягається такий температурний інтервал за допомогою вентилятора охолодження, який, як правило, йде з електроприводом. Його активація і відключення здійснюється в автоматичному режимі. При цьому якщо машина містить карбюраторний двигун, то застосовують ТМ 108, а в разі, коли використовується інжекторний двигун, застосовують контролер. Де розташоване реле вентилятора охолодження на авто ВАЗ-2110, вам розповість дана стаття.

  Якщо відбувається управління вентилятором від включення, то важливо, щоб дотримувалася температура настройки датчика корпусу. Датчик вважається несправним, коли його температура досягла позначки включення, а двигун охолодження так і не спрацював. Для перевірки слід здійснити замикання контактів датчика, в подальшому проконтролювати за тим, чи спрацює вентилятор, якщо так, то датчик потрібно замінити на новий.

  ВАЗ 2110 невключается вентилятор причины не исправности вентилятора

  Бувають моменти, коли замикання контактів не допомагає і вентилятор як і раніше не спрацьовує, тоді відповідно до схеми здійснюють перевірки цілісності запобіжника з підводять проводами.

  Для того щоб запустити вентилятор охолодження машини, в якій знаходиться інжекторний двигун, застосовується електронний контролер. Умови температурного режиму попередньо забиваються в програмне забезпечення приладу і коливаються в межах від 100 до 105 градусів. Якщо датчик температури несправний, то на контролері вибирається системна помилка, а активація вентилятора охолодження спрацьовує при включенні двигуна автомобіля.

  Відбувається ряд поломок, при яких контролер поломку не може виявити, і як наслідок. при досягненні необхідної температури 105 градусів вентилятор просто не запускається. Щоб виконати перевірку, знімають роз’єм температурного датчика в процесі роботи двигуна. Якщо система справна, то датчик здійснить запуск охолоджуючого вентилятора, при цьому повернувши роз’єм в початкове положення вентилятор вимикається. У разі пошкоджень схеми, перевіряють якість реле, запобіжника і підводних проводів. Все повинно бути встановлено виключно за схемою. Для здійснення експрес перевірки Плазуни висновки 30 і 87 реле включення вентилятора, які розташовані в шахті опалити. Щоб було простіше його знайти, шукайте в області крісла для пасажира.

  При спрацювала вентиляторі здійсните з’єднання контрольної лампи, корпусу і виведення 86 реле, тоді реле спрацює, а вентилятор запуститься автоматично. При цьому виробляти маніпуляцію подібної схеми необхідно тільки в разі, коли реле знаходиться в колодці з’єднувача. Тут рекомендується подивитися на контролер і провід, з’єднувач реле з висновком 46, поломка в чомусь з них. Якщо специфічний клацання реле не стався, а від головного реле на висновок 85 йде плюс, або ж клацання був, але вентилятор охолодження не запустився, тоді це сигналізує про поломку реле і необхідності замінити його.

  Якщо встановивши перегородку між висновком 30 і 87, вентилятор запускається, то необхідно перевірити харчування виведення вентилятора і якість запобіжника. У разі коли на одному висновку харчування є, а на другому немає, тоді не виправлений електродвигун вентилятора.

  Найчастіше вентилятор охолодження на ВАЗ-2110 не включається саме в жарку пору року. Температурний індикатор охолоджуючої рідини підскакує до позначки червоною точки, а вентилятор не запускається, при цьому тосол вже кипить. У цих випадках необхідно здійснити заміну термостата або патрубка.

  Де знаходиться реле вентилятора охолодження автомобіля ВАЗ-2110

  Щоб двигун автомобіля знаходився в межах свого температурного режиму, використовують систему охолодження. Її головними частинами прийнято вважати:

  • канал для антифризу в блоці циліндрів;
  • патрубок;
  • термостат;
  • радіатор;
  • датчик включення вентилятора охолодження;
  • датчик температури;
  • електродвигун охолодження радіатора з крильчаткою.

  При цьому два останні пункти приписують до елементів електричної частини. В подальшому виявлення дефектів в системі охолодження може перегріти двигун, і, отже, забезпечити для машини дуже дорогий ремонт.

  Як при инжекторном, так і при карбюраторному двигуні застосовується ТМ-108 (біметалічний температурний датчик). При цьому в карбюраторному моторі він розташований з лівого боку радіатора. Коли нагрівається різьбова частина теплоносія, згинається биметаллическая пластина, що призводить до повного замикання контактів.

  За допомогою запобіжника напруга акумулятора передається на один з контактів електродвигуна, другий в цей час з’єднується з корпусом і запускає крильчатку.

  Розташування температурного біметалічного датчика ТМ-108 в інжекторах ВАЗ-2110 зосереджено у термостата, при цьому всі сигнали подаються блоку управління електронного типу. Сигнал з блоку подається безпосередньо на реле вентилятора охолодження, керованого електродвигуном.

  Розглянемо основні проблеми і поломки реле вентилятора охолодження авто ВАЗ-2110:

  • Найпоширеніша проблема. це невключення вентилятора. Тут слід обов’язково перевірити на працездатність: запобіжник, термостат, датчик і електродвигун.
  • Наступна проблема зовсім протилежна, коли вентилятор працює в постійному режимі, без відключення. Тут необхідно визначити поломку і здійснити заміну однієї з наступних частин: контакти датчика, лампу перевірки двигуна, а також варто перевірити, чи не затиснуте чи реле в замкнутому стані.
  • Включення реле охолодження, коли антифриз вже закипає. Найчастіше таке відбувається при несправності клапана в кришці радіатора.

  Самостійно цілком можна дуже легко здійснити перевірку спрацьовування приладу. Тут потрібно мультиметр і термометр. Вимкніть електричний роз’єм і ключем викрутити датчик. З метою безпеки дочекайтеся, поки двигун охолоне, і тільки потім знімайте прилад, в іншому випадку опіки вам гарантовані. Заздалегідь не забудьте злити антифриз. Після перевірки, збираючи механізм, краще відразу поставити нову ущільнювальну мідну шайбу, до того ж дуже сильно затягувати її не варто.

  Виробники на торці гравіюванням вказують температурний режим, який повинен бути дотриманий і коливається він від 92 до 95 градусів. Перевіряється вона досить легко, для цього приєднується мультиметр на перевірку опору, а різьбова частина опускається в посудину з водою. Воду в цей момент необхідно починати підігрівати і зафіксувати момент включення і, відповідно, відключення при її охолодженні. За стандартом температура включення становить 92 градуси, відключення. 87 градусів. Якщо відхилення набагато сильніше, то прилад необхідно замінити.

  Щоб процес охолодження відбувався якісніше, на ВАЗ-2110 встановлюють два вентилятора. перед радіатором і після нього. Але варто врахувати, що при паралельному включенні електродвигунів виникає гостра необхідність замінити проводку, оскільки струм в ньому буде виростати до 40 ампер. Не забувайте контролювати температуру двигуна автомобіля. При його перегрів може закипіти антифриз, деформуватися головка блоку циліндрів, а розподільний вал часом починає давати збої.