Заміна термостата Nissan Almera Н16

Nissan Almera N16 “Закипів” заміна термостата.

Передмова: Якось раз, проїхавши від будинку 5 хвилин закипіла моя ласточка.Проверіл вентилятори обидва працюють. І радіатор не пробитий. Треба перевіряти циркуляцію ОЖ через термостат.

Для перевірки термостата потрібно на прогрітому двигуні перевірити на дотик температуру верхнього і нижнього шлангів, що з’єднують двигун з радіатором. Якщо нижній шланг радіатора холодний. термостат несправний, циркуляції через радіатор нет.Доехал абияк з включеною на повну котушку грубкою і відкритими вікнами до будинку.

Стало бути потрібна заміна термостата: Для роботи знадобиться: шліцьова викрутка (знімати хомути), ключ на 10, пляшка пластикова без дна, ємність для зливу рідини, ганчір’я і сам термостат Nissan 21200-9F600.

Можна злити охолоджуючу рідину або користуватися пляшкою як я.От термостата йде 2 шланга в верх і до низу радіатора.

Відмиваємо пил, зрушуємо хомут з ​​нижнього шланга, підставляємо пляшку, зриваємо шланг, ловимо трошки антифризу, шланг загортаємо кудись вертикально.

Позбавляємося від 3х болтів, знімаємо кришку. Ніяких ущільнень на ній немає.

Далі підставляємо щільніше пляшку, можна в стінці виріз зробити, щоб далі залізла. Піддягаємо плоскою викруткою старий термостат так, щоб невелика щілинки утворилася, ловимо антифриз. Поллється добре, всього близько 2 літрів. Зливав в 3 заходи. пляшка дрібнувата.

Якщо є забруднення, в місці установки термостата, начисто вичистити.

Не забуваємо міняти прокладку на термостаті, стару краще не використовувати буде текти.

У мене термостат йшов з уже одягненою резінкой.Орігінальний Nissan 21200-9F600 купував на екзісте за 760 руб.

Ставимо на місце, віброклапаном вгору! Інакше не стравити надалі повітря з системи.

Ставимо пластикову кришку, затягуємо поступово, рівномірно 3 болтика (7-8 Н.м.) (0,64-0,85 кгом). Повертаємо на місце шланг.Откручіваем в повному обсязі, болт над кришкою термостата для стравлювання повітря.

Відкриваємо кришку радіатора і заливаємо туди ОЖЗатяніте перепускний заглушку, коли з неї почне витікати охолоджуюча рідина, доливаємо в радіатор ОЖ доверху і закручіваем.Заправьте бачок охолоджувальною рідиною до мітки МАХ.Прогреваем машину до робочої температури і в міру необхідності підливати ОЖ в бачёк.Проверьте систему охолодження на витоку при працюючому двигуні.

!Перевірте звук протікає охолоджуючої рідини, підвищуючи оберти двигуна від неодружених до 3000 об / хв і встановлюючи регулятор температури обігрівача в кілька положень між COOL і WARM.Із обігрівача може бути чути звук. Якщо чути звук, випустіть повітря з системи охолодження, поки рівень охолоджувальної рідини не перестане падать.Еслі є, витріть надлишок охолоджуючої рідини з двигуна.

! Якщо в машині при поїздках з’являється запах ОЖ, перевіряємо чи немає течі з під пластикової кришки термостата або шлангів. Є текти затягуємо краще болти або змінюємо прокладку.Нет течі. мийка двигуна, що не встежили, налили всюди ось і горить.

! Велику роль в забезпеченні оптимального температурного режиму грає клапан пробки розширювального бачка. Він підтримує в системі надлишковий тиск не менше 0,1 МПа (1,1 кгс / см2). При цьому температура кипіння води підвищується до 120 ° С, а тосола до 130 ° С. На жаль, при заклинювання клапана в закритому положенні при перегріванні виникає значне перевищення надлишкового тиску [більше 0,2 МПа (2 кгс / см2)], що може привести до розриву розширювального бачка або зриву одного з шлангів. Тому раз на рік пробку розширювального бачка необхідно промивати проточною водою, а клапан перевіряти на відсутність залипання натисканням пальця. При наявності сумнівів замініть пробку.

Бездоганна заміна термостата Nissan Almera N16 майстрами автосервісу

Ні для кого не секрет, що більшість двигунів сучасних автомобілів має водяну систему охолодження. Однак, мало хто знає, що крім помпи, радіатора і патрубків в цій системі присутній і ще один важливий елемент. термостат. Причому, не просто важливий, а, без жодного перебільшення, ключовою. Цей агрегат стежить за температурою мотора і управляє механізмом його охолодження.

Призначення і принцип роботи

Деякий час після запуску двигуна, поки той не розігрівся до робочої температури, охолоджуюча рідина (ОЖ) циркулює по так званому малому колі, тобто не проходить крізь сам мотор. Але як тільки його температура досягає 80-90 градусів (для різних моделей і типів двигунів ця температура може різнитися), вона починає свою роботу, тобто перенаправляється на велике коло, що пролягає крізь практично всі компоненти силового агрегату і радіатор охолодження.

Зовні розглядаючи нами деталь виглядає вельми просто: це невелике, менше долоні, пристрій, але має при цьому непросту конструкцію. Воно складається з:

 • штока;
 • вхідного патрубка;
 • вихідного патрубка;
 • камери, заповненої робочою речовиною. плавким матеріалом на основі воску або подібного матеріалу;
 • поворотної пружини;
 • кільця ущільнювача з клапаном;
 • направляючого елемента;
 • герметичного корпусу.

Принцип роботи цього пристрою простий: як тільки двигун автомобіля розігрівається до робочої температури, робоча речовина починає плавитися, тобто змінює свою щільність. Решта. справа механіки: клапан відкривається і направляє елемент змушує ОЖ текти по великому колу. Як бачите, ніякої електроніки. розглянутий нами агрегат являє собою виключно механічний пристрій. З одного боку, це підвищує його надійність і, відповідно, довговічність. Але з іншого, робить практично неможливою його діагностику. Тобто зрозуміти, що прилад несправний, можна по ряду відповідних ознак, а ось визначити, в чому саме ця несправність полягає, можна тільки після його повного розбирання. А, враховуючи невеликі розміри агрегату, зробити це непросто. Так, за великим рахунком, в цьому і немає необхідності, так як вартість його невелика, тому заміна термостата Nissan Almera N16 в разі його виходу з ладу. найпростіший, дешевий і швидкий спосіб ремонту системи охолодження двигуна.

Заміна термостата Nissan Almera Н16: вибір деталі

Як правило, з пошуком необхідної запчастини, якщо виміняти термостат не своїми силами, а в автосервісі, проблем виникнути не повинно. всі типи цих деталей тут завжди є в наявності. Причому, тільки ліцензованих виробників, що гарантує їх якість.

ознаки несправності

Симптоми, при виникненні яких можна з упевненістю констатувати поломку цієї невеликої, але дуже важливу деталь, такі. їх всього два:

 • при запуску двигуна той прогрівається досить довго або взагалі не досягає робочої температури. це говорить про те, що з моменту повороту ключа запалювання водієм ОЖ починає циркулювати по великому колу. І все було б просто, якщо б на приладовій панелі Альмера був би прилад, який вказує температуру мотора, але замість нього є лише тривожна лампочка, що загоряється при перегріванні силового агрегату. Тому цю несправність може визначити лише досвідчений водій. на слух;
 • ситуація зворотна: незабаром після запуску двигуна мотор перегрівається, про що описана тільки що лампочка і свідчить. Стало бути, термостат не здійснює потрібний момент перемикання маршруту ОЖ з малого на велике коло. Якщо з попередньої несправністю автомобіль так-сяк, але ще можна експлуатувати, то ця обіцяє серйозні проблеми. Так що при перегріванні двигуна перше, що потрібно буде зробити, заглушити його, дат якийсь час двигуну охолонути, після чого на низьких оборотах рухатися в бік автосервісу, де майстром буде здійснена заміна термостата Nissan Almera Н16.

На щастя, ця деталь відрізняється дуже високою надійністю. до такої міри, що протягом усього життя автомобіля з проблемою непрацюючого термостата можна і зовсім жодного разу не зіткнутися. Якщо, зрозуміло, мова йде про оригінальну деталі або її аналогу від офіційного виробника. Недорогі, найчастіше, китайські підробки можуть вийти з ладу вже на наступний день після установки. Так що термостат Almera Н16 заміна якого була проведена в автосервісі, буде служити якщо не вічно, то, як мінімум, дуже довго.

Як здійснюється заміна термостата Nissan Almera N16?

Сама ж процедура демонтажу вийшов з ладу елемента і установка на його місце нового особливих труднощів не становить, якщо, зрозуміло, знати, де вона знаходиться. А розташовується вона в безпосередній близькості від радіатора під спеціальною кришкою. І, звичайно ж, вся процедура ремонту здійснюється на холодному двигуні, в іншому випадку можна отримати опік як від гарячої ОЖ, так і від самого термостата. Тому, доставивши автомобіль в сервіс своїм ходом, будьте готові до того, що тільки годину буде потрібно на те, щоб його мотор встиг охолонути. Сама ж процедура, включаючи заміну антифризу, займає у досвідченого майстра не більше півгодини.

Підводячи підсумки вищесказаного, варто відзначити, що заміна такої деталі, як термостат, досить відповідальна, але і нескладна операція. Потрібно все робити акуратно, для того щоб не пошкодити інші вузли і механізми, розташовані під капотом автомобіля.

заміна елемента

Для того щоб замінити цю деталь на моделях Nissan Almera N16, G15 і Classic, треба приготувати наступний набір інструментів: Шпильова викрутка, новий термостат, ємність для рідини, ганчір’я, гайковий ключ, який має діаметр 10 міліметрів.

Заміна термостата авто Almera Classic, N16 і G15 здійснюється наступним чином:

 • Для початку треба злити рідину для охолодження.
 • Після потрібно з нижнього шланга, який йде до радіатора автомобіля, прибрати пил, звільнити його від хомута, злити залишки «охлаждайкі» і задерти шланг вертикально вгору.
 • Наступний етап. демонтаж кришки. Вона тримається на трьох болтах і після їх зняття легко демонтується.

Варто відзначити, що кришка на цих моделях не оснащується ущільнювачами.

Важливо відзначити, що запчастина встановлюється вібраційних клапаном вгору.

Призначення і принцип роботи

Деякий час після запуску двигуна, поки той не розігрівся до робочої температури, охолоджуюча рідина (ОЖ) циркулює по так званому малому колі, тобто не проходить крізь сам мотор. Але як тільки його температура досягає 80-90 градусів (для різних моделей і типів двигунів ця температура може різнитися), вона починає свою роботу, тобто перенаправляється на велике коло, що пролягає крізь практично всі компоненти силового агрегату і радіатор охолодження.

Зовні розглядаючи нами деталь виглядає вельми просто: це невелике, менше долоні, пристрій, але має при цьому непросту конструкцію. Воно складається з:

термостат, nissan, almera
 • штока;
 • вхідного патрубка;
 • вихідного патрубка;
 • камери, заповненої робочою речовиною. плавким матеріалом на основі воску або подібного матеріалу;
 • поворотної пружини;
 • кільця ущільнювача з клапаном;
 • направляючого елемента;
 • герметичного корпусу.

Принцип роботи цього пристрою простий: як тільки двигун автомобіля розігрівається до робочої температури, робоча речовина починає плавитися, тобто змінює свою щільність. Решта. справа механіки: клапан відкривається і направляє елемент змушує ОЖ текти по великому колу. Як бачите, ніякої електроніки. розглянутий нами агрегат являє собою виключно механічний пристрій. З одного боку, це підвищує його надійність і, відповідно, довговічність. Але з іншого, робить практично неможливою його діагностику. Тобто зрозуміти, що прилад несправний, можна по ряду відповідних ознак, а ось визначити, в чому саме ця несправність полягає, можна тільки після його повного розбирання. А, враховуючи невеликі розміри агрегату, зробити це непросто. Так, за великим рахунком, в цьому і немає необхідності, так як вартість його невелика, тому заміна термостата Nissan Almera N16 в разі його виходу з ладу. найпростіший, дешевий і швидкий спосіб ремонту системи охолодження двигуна.

Чому ламається термостат?

Причин, чому термостат перестає функціонувати так, як треба, достатньо багато. До найчастішою відносять вогнища корозії, які «з’їдають» циліндр і його блокуючий штир. Це призводить до порушення циркуляції рідини. Якщо клапан заклинило в відкритому положенні, потік рідини не переривається. В такому випадку, необхідно більше часу для нагріву мотора до потрібної температури, в порівнянні з роботою в звичайному режимі.

Якщо клапан постійно знаходиться в закритому стані. двигун дуже швидко перегрівається. Перегрів двигуна призводить до дорогого ремонту або виходу з ладу блоку, і заміні силової установки.

Автомайстра рекомендують замінювати термостат один раз в два роки, що є хорошою профілактикою проблем з двигуном в майбутньому.

Ознаки несправного термостата

Щоб дізнатися в якому технічному стані знаходиться в конкретний момент термостат двигуна, не обов’язково розібрати половину машини. Для виявлення проблем досить звернути увагу на ряд ознак, а саме:

 • Двигун досить довго не нагрівається до встановленої робочої температури.
 • Мотор стрімко перегрівається.
 • Стрілка датчика температури мотора на швидкості показує температуру менше норми, а під час стоянки, навпаки. вище.
 • Нагрівання нижнього патрубка через кілька хвилин функціонування мотора засвідчує про знаходження термостата в постійному відкритому положенні.

Якщо температура нижнього патрубка не підвищена, але на панелі приладів вказана інформація про те, що мотор закипає (після тривалої їзди), то термостат заклинив і постійно закритий. Це факт призводить і до поломки датчика вентилятора радіатора і перегріву мотора.

Зазначені ознаки характерні і для пошкоджень, отриманих внаслідок механічної дії, наприклад, заклинювання штока, так само як і у випадках використання неякісної охолоджувальної рідини.

божевільні пам’ятники

Як здійснюється заміна термостата Nissan Almera N16?

Нотатки на полях. Так як ми розглядаємо прилад є складовою частиною системи охолодження двигуна, то його заміна передбачає і заміну ОЖ. просто без її повного зливу стару деталь не знімеш, а нову не поставиш.

Сама ж процедура демонтажу вийшов з ладу елемента і установка на його місце нового особливих труднощів не становить, якщо, зрозуміло, знати, де вона знаходиться. А розташовується вона в безпосередній близькості від радіатора під спеціальною кришкою. І, звичайно ж, вся процедура ремонту здійснюється на холодному двигуні, в іншому випадку можна отримати опік як від гарячої ОЖ, так і від самого термостата. Тому, доставивши автомобіль в сервіс своїм ходом, будьте готові до того, що тільки годину буде потрібно на те, щоб його мотор встиг охолонути. Сама ж процедура, включаючи заміну антифризу, займає у досвідченого майстра не більше півгодини.

Заміна ДМРВ Almera

Заміна датчика масової витрати повітря Nissan Almera, представлена ​​фотозвітом.

Для заміни використовувався оригінальний датчик масової витрати повітря Nissan 22680-5U400, проте відмінно підійде і ДМРВ від Bosh 0 280 218 094 (він лежить в упаковці від Nissan, тобто майже оригінал).

З інструментів знадобляться:

 • новий датчик;
 • роз’єм на новий датчик (4-х або 5-ти провідний, в залежності від кількості контактів на старому датчику);
 • плоскогубці;
 • ізоляційна стрічка;
 • ганчір’я;
 • ключ на 10, викрутка.

Датчик масової витрати повітря під капотом.

Откучіваем ДМРВ від верхнього корпусу повітроочисника.

Металевий хомут на воздуховоде необхідно послабити і потім витягнути датчик в зборі з воздуховода.

Плоскогубцями викручуємо 2 болта кріплення датчика і витягуємо сам датчик (його вид на фото).

На старому корпусі датчика чистимо сіточку. Аналогічно витягаємо новий датчик з корпусу ДМРВ.

Поставивши новий датчик на місце старого, закріплюємо його болтами.

Наступним етапом вставляємо датчик в зборі в повітропровід, затягуємо хомут. Прикручуємо ДМРВ до верхнього корпусу повітроочисника. Потім у нас 2 варіанти: 1) перекусити дроти, 2) робити врізку (на фото зроблено на скручування). Після чого зачищаємо проводки на новому роз’ємі.

Садимо новий роз’єм на скручування, зберігаючи ту ж послідовність дротів. Якщо під рукою немає паяльника. користуємося ізолентою.

Датчик масової витрати повітря Nissan Almera N16

Датчик масової витрати палива:

Розташований перед повітряним фільтром і вимірює кількість всмоктуваного повітря. Вимірювання проводиться, коли блок управління отримує електричні сигнали, які перетворюються у відповідності з кількістю тепла, що віддається потоку повітря підігрівається дротяною сіткою вимірювача. Коли подається повітря протікає у впускний колектор, він обтікає підігріваються дротові осередки сітки і забирає у неї частину тепла. Кількість забирається тепла залежить від потоку повітря. Оскільки температура підігрівається дротяної сітки підтримується автоматично на певному рівні, необхідно пропускати через сітку більший струм для підтримки її температури. Електронний блок управління отримує інформацію про потік повітря завдяки зміні струму, що протікає.

Такого типу ДМРВ ставилося на багатьох NISSANах. Його характерною дефектом є завищення показань вихідної напруги, пропорційного витраті повітря. Це призводить до переобогащенная горючої суміші і, як наслідок, зростанню витрат палива, утворення нагару на свічках, пошкодження кисневого датчика і каталізатора, нестійкого холостому ходу, провалів та інша інша.

Метод його перевірки: за допомогою CONSULT зчитується показання MAS A / F SE-B1 при включеному запалюванні і непрацюючому двигуні. Якщо значення перевищує 1,07В, то датчик підлягає беззастережної заміни. Промивання і прочищення, навіть з частковим розбиранням, допомагають рідко. З мого досвіду в датчику відбуваються незворотні зміни внутрішньої електронних схем в наслідок роботи при високих температурах. Найчастіше датчики виходять з ладу на автомобілях з щільною компоновкою моторного відсіку Primera (P12), Maxima (A33)

Якщо разьем схожий на той що стоїть в ВАЗах, значить датчик BOSH який взаимозаменяем з NISSAN.

Для Nissan Almera N16 підходить: BOSH 0 280 218 116 (чотири дроти); BOSH 0 280 218 037 (п’ять проводів);

Обидва датчика абсолютно однакові, різняться лише кол-вом проводів в роз’ємі (п’ятий провід-температурний датчик (на деяких машинах його немає!)).

Якщо застосований датчик з маленьким плоским роз’ємом, то тут BOSH не підходить, так як у нього струм спокою становить 0,35V, a BOSH 1.03V в основному такий датчик встановлений на двигунах з сервозаслонкой і виходить з ладу рідко.

Терморегулятори контактів N16 дорестайлінг

1.зелений. сигнал витрати повітря (напруга до 1.07В на включеному запалюванні і непрацюючому моторі, близько 1.3 на холостому ходу);

2.красний. «сигнальне» харчування (напруга 5В);

3.черний. маса сигнальна (напруга близько 0В);

4.белий. харчування по запаленню (напруга близько 12В);

5.желто-чорний. датчик температури повітря (вольтаж 25 град. 3.3В; 80 град. 1.28)

ДМРВ-в чому різниця.

NICK67

Їздить на: Renault Sandero Stepway З нами з 17.01.11 Всього повідомлень: 1008

Чим відрізняються ці датчики? І як або чи можна ЇХ замінити? На скільки ВОНИ взаємозамінні?

NICK67

Їздить на: Renault Sandero Stepway З нами з 17.01.11 Всього повідомлень: 1008

mATr1xX

Їздить на: Audi A4 З нами з 05.02.11 Всього повідомлень: тисяча п’ятсот двадцять сім

to NICK67: самі відповіли на своє запитання? 🙂 або просто корисна інформація

NICK67

Їздить на: Renault Sandero Stepway З нами з 17.01.11 Всього повідомлень: 1008

to mATr1xX: В тому і проблемма, що на фото різні ДМРВ. А ось характеристики у них наскільки різні?, Або тільки посадочні місця (корпусу) різні. Оскільки бувають нитяні і плівкові датчики, хотілося б розібратися: на фото які?

mATr1xX

Їздить на: Audi A4 З нами з 05.02.11 Всього повідомлень: 1527

to NICK67: От не велика інформація.

Коротка теорія: «Mass Airflow sensor» розташований відразу ж за повітряним фільтром і призначений для вимірювання об’єму пройшов через нього повітря за од. часу. На підставі цього компютер розраховує необхідну кількість палива. Вимірювальний елемент складається з струмопровідної нитки, яка нагрівається до заданої температури, і, охолоджуючись приходять повітрям, змінює свій опір. Для корекції показань служить датчик температури повітря. ЕБУ двигуна здатне самоочищатися нитка MAF короткочасним сильним нагріванням.

Замена термостата Nissan wingroad QG18,QG15.Mazda Familia

Симптомами несправності ДМРВ можуть служити зупинка двигуна при перемиканні передач на ходу автомобіля, провали в роботі двигуна під навантаженням і на холостому ходу.

ОРИГІНАЛ: (ціни просто космічні) 1) 23430-43900 Nissan B10RS (Nissan Almera Classic) 2) 22680-5U400 (ALMERA Mk II (N16) QG15DE і QG18DE, PRIMERA (P12) QG16DE) 3) 22680-AW400 (ALMERA Mk II (N16) QG18DE, але підійде і для QG16DE) неоригінал: (більш демократично, але все одно дорого) Bosch 0 280 218 094

Можливе використання 226806N21A, 22680-7J600 (на двигуни NISSAN QG-15 QG-18 і аналогічні)

MAFsensor такого типу ставилося на багатьох NISSANах. Його характерною дефектом є завищення показань вихідної напруги, пропорційного витраті повітря. Це призводить до переобогащенная горючої суміші і, як наслідок, зростанню витрат палива, утворення нагару на свічках, пошкодження кисневого датчика і каталізатора, нестійкого холостому ходу, провалів та інша інша. Метод його перевірки: за допомогою CONSULT зчитується показання MAS A / F SE-B1 при включеному запалюванні і непрацюючому двигуні. Якщо значення перевищує 1,07В, то датчик підлягає беззастережної заміни.

Так само можу викласти як розрізнити оригінальний датчик Bosh від вироби (Фото звіт) який кращий використовувати очищувач для ДМРВ.

Де зробити заміну термостата

Заміна термостата Nissan Sunny проводиться механіками мережі автосервісів Вілгуд максимально оперативно. У наших московських майстерень всі роботи проводять кваліфіковані автослюсарі, за плечима яких вагомий досвід у наданні технічних послуг.

Чому заміну термостата варто довірити нам?

Ми надаємо гарантію якості на всі використовувані в роботі матеріали, а також на запчастини для Nissan Sunny.

Сервісні центри Вілгуд оснащені сучасним обладнанням та інструментарієм. усі послуги проводяться швидко і якісно.

Ми ретельно підходимо до питання кваліфікації майстрів, кожен співробітник компанії проходить навчання. Досвід фахівців техцентра дозволяє вирішувати навіть нетипові проблеми, усуваючи їх без наслідків.

Рутинні процеси значно спрощені. в роботі ми використовуємо власну CRM-систему Wilgood IS, що дозволяє встановлювати мінімальну ціну на заміну термостата Nissan Sunny.

Щоб записатися в техцентр Вілгуд. зателефонуйте менеджеру по вказаному телефону на сайті, або замовте зворотний дзвінок фахівця. У вас уточнять всі подробиці заявки і оформлять запис на певні години.

Своєчасно діагностована і усунена несправність. гарантія безпечного пересування на дорозі. Довірте заміну термостата Nissan Sunny нам і отримаєте безперебійно працює автомобіль!

Заміна термостата Nissan Almera n16: це треба знати

Заміна термостата NISSAN

У мене, по-крайней мере саме так і. Двигун почав грітися махом, вентилятори як шизанута кричать, а з печі дме холодне повітря.

Я була справа перелякався, почав дзвонити більш досвідченим камрада, але тут же зреагувала HardNOR заспокоїв, змусив піддомкратити машину під передньою балкою, завелися, погазовать і проблема вирішена. Охлаждайку теж, тому як невідомо скільки їй років. як купив Куба, відразу не поміняв.

Перші дні після покупки, природно, спостерігав за рівнем, але так як все було в нормі, вирішив почекати з заміною. За півтора року експлуатації і 20 тисяч пробігу я не долив ні грама. рівень в бачку стояв.

Ціни на інші послуги з ремонту двигуна

УслугаЦена
Мийка радіатора охолодження ДВС від 1 000₽
Капітальний ремонт двигуна внутрішнього згоряння від 9 750₽
заміна турбіни від 840₽
Заміна привідних ременів від 650₽
заміна двигуна від 1 930₽
Ремонт і заміна подушки двигуна від 1 150₽
Заміна та ремонт опори двигуна від 800₽
Заміна правої опори двигуна від 1 210₽
Заміна задньої опори двигуна від 510₽
Заміна лівої опори двигуна від 510₽
Заміна прокладки клапанної кришки від 740₽
заміна клапанів від 1 500₽
Заміна сальника коленвала від 2 020₽
Заміна поршневих кілець від 2 430₽
Заміна сальників распредвала від 460₽
Заміна лямбда зонда від 180₽
Заміна вкладишів коленвала від 1 080₽
Заміна датчика коленвала від 540₽
Установка захисту картера від 210₽
заміна ГБЦ від 2 840₽
Заміна масляного піддону від 1 790₽
Заміна прокладки піддону картера від 1 640₽
Замір компресії дизельного двигуна від 510₽
Заміна бензіновових двигунів від 4 150₽
Заміна масляного насоса від 1 830₽
Капітальний ремонт двигуна

Як поміняти термостат на Nissan Almera Н16

Перевіряємо працездатність термостата

Це легкий процес, який цілком можна провести і самостійно. Для цього досить добре підготуватися. Стануть в нагоді такі інструменти:

 • ганчірка типу дрантя;
 • ємність для антифризу;
 • головка торцева розміром на 10;
 • тріскачка.

Процес вимагає роботи з днищем автомобіля. Саме тому заміна термостата Nissan Almera Н15 (н 16) повинна проходити в оглядовій ямі або при використанні підйомника. це допоможе забезпечити гідний огляд проблеми. Всі заходи зводяться до такої покрокової інструкції:

 • Машина встановлюється на доступне для огляду її дна місце.
 • Обов’язково слід почекати близько півгодини, коли автомобіль охолоне (найкраще переконатися в цьому, перевіривши датчик температури).
 • Підготувати місце зливу для охолоджуючої рідини, поставивши під відсік відповідну тару.
 • На радіаторі викручується зливна пробка.
 • Після цього відбувається злив рідини.
 • Тепер настала черга термостата. на його кришці викручуються три кріпильні болти.
 • Сама кришка відводиться в сторону.
 • Деталь витягується з місця, де він розташовується. Краще відразу ж тут і зафіксувати маркування деталі, щоб заміна була абсолютно ідентичною.
 • Перш ніж винести приладу вирок, слід перевірити його працездатність. Як це зробити? Дуже просто: його слід опустити в ємність з налитої туди дуже гарячою водою (не менше 80 градусів). Тепер потрібно почекати якийсь час, підігріваючи воду. Працююча деталь почне відкривати свій клапан вже при 83 градусах.
 • У разі невідповідності вимогам проводиться заміна термостата на Nissan Almera. При цьому підбирається строго ідентичний попередньому.
 • Установка завжди обернено пропорційна проведеного раніше процесу. Є деякі вимоги. монтаж повинен здійснюватися таким чином, щоб в посадковому місці клапан перепуску знаходився навпроти сектора установки.
 • Важливо сильніше затягнути кріпильні болти. зусилля при цьому має становити момент в не менше 7 Н.м.
 • Залишилося залити в транспорт охолоджуючу рідину.
 • Подальша перевірка проводиться при запуску двигуна. змиритися швидкість, з якою він буде прогріватися.

Вся процедура займе не більше години. Заощаджені гроші від роботи майстрів сервісу кошти дозволять придбати дійсно якісну деталь.

Заміна термостата Nissan Almera n16: це треба знати

Автомобілі Nissan Almera відрізняються високою надійністю, ремонтопридатністю і простотою експлуатації. Ці авто завдяки своїм якостям по праву заслужили любов вітчизняних автомобілістів. Однак і у цих «робочих конячок» трапляються поломки, які цілком можна самостійно усунути. Саме до такого типу несправностей відноситься поломка термостата.

Досить подивитися схемку, щоб визначитися де цей самий термостат знаходиться.

Якщо букваря, а відповідно схемки немає, то термостат на кінці верхнього шланга радіатора;. Далі все набагато простіше, ніж описано в букварі. Не треба зливати весь антифриз, заміна термостата на Nissan куб треба лише для того, щоб не обігнати їм двигун. Подумаєш, поки повітря будемо виганяти, він вигорить нафіг. Так само, не треба знімати ніякі повітроводи, вони абсолютно не заважають.

Я свій, наприклад, посадив на двосторонній скотч і його тепер хрін висмикнеш. Досить зняти акумулятор, зняти заміна термостата на Nissan куб шланг з водовпускного патрубка, зняти сам патрубок. Ні в якому разі не знімайте шланг і патрубок відразу після того як заглушили двигун, антифриз дуже гарячий і є варіант не кволо обшпаритися.

Протріть скла, покрутіть що-небудь інше, в загальному хвилин дайте рідини охолонути.

При знятті шланга, патрубка антифриз буде неминуче литися, виллється не багато, цілком терпимо, я гараж не затопив. Каструльку підставив і норм. грам максимум.

А ось і наша мета підлягає заміні. Термостат нічим не фіксується, вірніше, його фіксує патрубок, який вже знятий. Зверніть увагу на те, як стояв старий термостат. На рідному є маркування верху стрілочка вгору і маркування «TOP» на новому такого. Орієнтир. маленька бовтається бякушка, вона повинна бути вгорі.

За ситуації, в загальному. Так як термостат у нас не в найвищій точці двигуна, то з дуже великою ймовірністю, при заміні термостата систему ми завоздушена.

Міняємо основний термостат

Щоб перевірити основний клапан, заведіть холодний двигун. Прикладіть руку до товстого шлангу біля кришки терморегулятора, він повинен бути холодним. Після того як двигун прогріється, шланг стане швидко нагріватися, охолоджуюча рідина 80-85 градусів пішла по великому контуру. Якщо при справних датчику температури ОЖ і блоці управління двигуном патрубок основного термостата нагрівається довго або залишається холодним, замініть клапан.

Наступним етапом є заміна термостата охолодження Qashqai. Він знаходиться поруч з генератором під пластиковою кришкою, закріпленою двома болтами, демонтаж якої відбувається за допомогою ключа на 10. Після заміни деталі, кришка ставиться на місце, а зняті раніше патрубки встановлюються назад і обжимаються хомутами.

Температура відкриття термостата вказана на корпусі.

Далі заливається антифриз. Можна використовувати раніше злитий, але якщо термін його експлуатації перевищує 90 000 км або шість років, то необхідно залити новий.

Щоб прибрати повітряні пробки в системі охолодження, досить прогріти двигун до робочої температури. На цьому процедура заміни термостата Nissan Qashqai завершена.

Замена термостата

Заміна термостата Nissan Almera

Автомобілі Nissan Almera відрізняються високою надійністю, ремонтопридатністю і простотою експлуатації. Ці авто завдяки своїм якостям по праву заслужили любов вітчизняних автомобілістів. Однак і у цих «робочих конячок» трапляються поломки, які цілком можна самостійно усунути. Саме до такого типу несправностей відноситься поломка термостата.

заміна елемента

Для того щоб замінити цю деталь на моделях Nissan Almera N16, G15 і Classic, треба приготувати наступний набір інструментів: Шпильова викрутка, новий термостат, ємність для рідини, ганчір’я, гайковий ключ, який має діаметр 10 міліметрів.

Заміна термостата авто Almera Classic, N16 і G15 здійснюється наступним чином:

 • Для початку треба злити рідину для охолодження.
 • Після потрібно з нижнього шланга, який йде до радіатора автомобіля, прибрати пил, звільнити його від хомута, злити залишки «охлаждайкі» і задерти шланг вертикально вгору.
 • Наступний етап. демонтаж кришки. Вона тримається на трьох болтах і після їх зняття легко демонтується.

Варто відзначити, що кришка на цих моделях не оснащується ущільнювачами.

Важливо відзначити, що запчастина встановлюється вібраційних клапаном вгору.

Інструменти

Підводячи підсумки вищесказаного, варто відзначити, що заміна такої деталі, як термостат, досить відповідальна, але і нескладна операція. Потрібно все робити акуратно, для того щоб не пошкодити інші вузли і механізми, розташовані під капотом автомобіля.

Термостат в будь-якому автомобілі грає дуже важливу роль. Він відповідає за стабільний прогрів мотора до робочої температури і підтримку його в такому стані, незалежно від погодних умов, температури навколишнього середовища або поведінки їзди водія. Робота термостата полягає в пускання охолоджуючої рідини по малому колу до моменту, поки автомобіль не прогріється до 90 градусів. Після цієї позначки термостат пускає антифриз по великому колу, пропускаючи рідину ще й через радіатор. В такому випадку рідина циркулює і зберігає оптимальну температуру.

Як виявити неполадки

Після проведення всіх цих дій треба провести ряд діагностичних операцій на виявлення різного роду неполадок:

 • При підвищенні оборотів мотора від 0 до 3 тисяч і установці регулятора пічного в положення діапазону COOL і WARM, можна почути звук протікає антифризу. Для усунення несправності з системи забирається повітря, ця операція здійснюється, поки рівень «охлаждайкі” не закінчить знижуватися. Зайву рідину для охолодження варто витерти з мотора.
 • Часто під час руху в салоні з’являється запах антифризу. Потрібно перевірити текти шлангів і пластмасовою термостатно кришки. Якщо з ними все в порядку, то необхідно вимити мотор, можливо, це пахне пролита рідина.

заміна термостата

Всю процедуру по заміні рекомендується робити або на підйомному боксі, або використовуючи оглядову яму.

 • Встановити автомобіль на оглядову яму.
 • Почекати, поки двигун не охолоне (до півгодини). Перевірити це можна за допомогою датчика температури.
 • Підставити під місце зливу охолоджувальної рідини тару.
 • Відкрутити зливну пробку на радіаторі і злити охолоджуючу рідину.
 • Викрутити три кріпильні болти кришки термостата і відвести її в бік.
 • Витягти термостат з його місця. Звернути увагу на його маркування, щоб замінити новим такої ж марки.
 • Перевірити термостат на працездатність. Для цього потрібно опустити його в ємність з гарячою водою (80 С) і прогрівати її. Термостат повинен почати відкривати клапан при 83-88 градусів.
 • Якщо ж термостат не відповідає мірками, необхідно його замінити новим такої ж марки.
 • Установка проводиться в порядку, зворотному демонтажу. Монтувати новий або старий термостат в посадочне місце необхідно таким чином, щоб перепускний клапан розташовувався навпроти установочного сектора на корпусі.
 • Кріпильні болти кришки термостата необхідно затягнути момент в 7-8 Н.м.
 • Залити охолоджуючу рідину в автомобіль.
 • Запустити двигун і перевірити швидкість його прогріву.

Процедура по заміні термостата своїми руками в гаражних умовах займає не більше 1 години, а ось на зекономлені гроші рекомендується придбати якісну деталь, яка прослужить в рази довше китайських підробок.

Передмова: Якось раз, проїхавши від будинку 5 хвилин закипіла моя ласточка.Проверіл вентилятори обидва працюють. І радіатор не пробитий. Треба перевіряти циркуляцію ОЖ через термостат.

Для перевірки термостата потрібно на прогрітому двигуні перевірити на дотик температуру верхнього і нижнього шлангів, що з’єднують двигун з радіатором. Якщо нижній шланг радіатора холодний. термостат несправний, циркуляції через радіатор нет.Доехал абияк з включеною на повну котушку грубкою і відкритими вікнами до будинку.

Стало бути потрібна заміна термостата: Для роботи знадобиться: шліцьова викрутка (знімати хомути), ключ на 10, пляшка пластикова без дна, ємність для зливу рідини, ганчір’я і сам термостат Nissan 21200-9F600.

Можна злити охолоджуючу рідину або користуватися пляшкою як я.От термостата йде 2 шланга в верх і до низу радіатора.

Відмиваємо пил, зрушуємо хомут з ​​нижнього шланга, підставляємо пляшку, зриваємо шланг, ловимо трошки антифризу, шланг загортаємо кудись вертикально.

Позбавляємося від 3х болтів, знімаємо кришку. Ніяких ущільнень на ній немає.

Далі підставляємо щільніше пляшку, можна в стінці виріз зробити, щоб далі залізла. Піддягаємо плоскою викруткою старий термостат так, щоб невелика щілинки утворилася, ловимо антифриз. Поллється добре, всього близько 2 літрів. Зливав в 3 заходи. пляшка дрібнувата.

Якщо є забруднення, в місці установки термостата, начисто вичистити.

Не забуваємо міняти прокладку на термостаті, стару краще не використовувати буде текти.

У мене термостат йшов з уже одягненою резінкой.Орігінальний Nissan 21200-9F600 купував на екзісте за 760 руб.

Ставимо на місце, віброклапаном вгору! Інакше не стравити надалі повітря з системи.

Ставимо пластикову кришку, затягуємо поступово, рівномірно 3 болтика (7-8 Н.м.) (0,64-0,85 кгом). Повертаємо на місце шланг.Откручіваем в повному обсязі, болт над кришкою термостата для стравлювання повітря.

Відкриваємо кришку радіатора і заливаємо туди ОЖЗатяніте перепускний заглушку, коли з неї почне витікати охолоджуюча рідина, доливаємо в радіатор ОЖ доверху і закручіваем.Заправьте бачок охолоджувальною рідиною до мітки МАХ.Прогреваем машину до робочої температури і в міру необхідності підливати ОЖ в бачёк.Проверьте систему охолодження на витоку при працюючому двигуні.

!Перевірте звук протікає охолоджуючої рідини, підвищуючи оберти двигуна від неодружених до 3000 об / хв і встановлюючи регулятор температури обігрівача в кілька положень між COOL і WARM.Із обігрівача може бути чути звук. Якщо чути звук, випустіть повітря з системи охолодження, поки рівень охолоджувальної рідини не перестане падать.Еслі є, витріть надлишок охолоджуючої рідини з двигуна.

! Якщо в машині при поїздках з’являється запах ОЖ, перевіряємо чи немає течі з під пластикової кришки термостата або шлангів. Є текти затягуємо краще болти або змінюємо прокладку.Нет течі. мийка двигуна, що не встежили, налили всюди ось і горить.

! Велику роль в забезпеченні оптимального температурного режиму грає клапан пробки розширювального бачка. Він підтримує в системі надлишковий тиск не менше 0,1 МПа (1,1 кгс / см2). При цьому температура кипіння води підвищується до 120 ° С, а тосола до 130 ° С. На жаль, при заклинювання клапана в закритому положенні при перегріванні виникає значне перевищення надлишкового тиску [більше 0,2 МПа (2 кгс / см2)], що може привести до розриву розширювального бачка або зриву одного з шлангів. Тому раз на рік пробку розширювального бачка необхідно промивати проточною водою, а клапан перевіряти на відсутність залипання натисканням пальця. При наявності сумнівів замініть пробку.

заміна елемента

Для того щоб замінити цю деталь на моделях Nissan Almera N16, G15 і Classic, треба приготувати наступний набір інструментів: Шпильова викрутка, новий термостат, ємність для рідини, ганчір’я, гайковий ключ, який має діаметр 10 міліметрів.

Заміна термостата авто Almera Classic, N16 і G15 здійснюється наступним чином:

 • Для початку треба злити рідину для охолодження.
 • Після потрібно з нижнього шланга, який йде до радіатора автомобіля, прибрати пил, звільнити його від хомута, злити залишки «охлаждайкі» і задерти шланг вертикально вгору.
 • Наступний етап. демонтаж кришки. Вона тримається на трьох болтах і після їх зняття легко демонтується.
термостат, nissan, almera

Варто відзначити, що кришка на цих моделях не оснащується ущільнювачами.

Важливо відзначити, що запчастина встановлюється вібраційних клапаном вгору.

Заміна термостата Nissan Almera

Автомобілі Nissan Almera відрізняються високою надійністю, ремонтопридатністю і простотою експлуатації. Ці авто завдяки своїм якостям по праву заслужили любов вітчизняних автомобілістів. Однак і у цих «робочих конячок» трапляються поломки, які цілком можна самостійно усунути. Саме до такого типу несправностей відноситься поломка термостата.

Як виявити неполадки

Після проведення всіх цих дій треба провести ряд діагностичних операцій на виявлення різного роду неполадок:

 • При підвищенні оборотів мотора від 0 до 3 тисяч і установці регулятора пічного в положення діапазону COOL і WARM, можна почути звук протікає антифризу. Для усунення несправності з системи забирається повітря, ця операція здійснюється, поки рівень «охлаждайкі” не закінчить знижуватися. Зайву рідину для охолодження варто витерти з мотора.
 • Часто під час руху в салоні з’являється запах антифризу. Потрібно перевірити текти шлангів і пластмасовою термостатно кришки. Якщо з ними все в порядку, то необхідно вимити мотор, можливо, це пахне пролита рідина.

Інструменти

Підводячи підсумки вищесказаного, варто відзначити, що заміна такої деталі, як термостат, досить відповідальна, але і нескладна операція. Потрібно все робити акуратно, для того щоб не пошкодити інші вузли і механізми, розташовані під капотом автомобіля.

Термостат в будь-якому автомобілі грає дуже важливу роль. Він відповідає за стабільний прогрів мотора до робочої температури і підтримку його в такому стані, незалежно від погодних умов, температури навколишнього середовища або поведінки їзди водія. Робота термостата полягає в пускання охолоджуючої рідини по малому колу до моменту, поки автомобіль не прогріється до 90 градусів. Після цієї позначки термостат пускає антифриз по великому колу, пропускаючи рідину ще й через радіатор. В такому випадку рідина циркулює і зберігає оптимальну температуру.

заміна термостата

Всю процедуру по заміні рекомендується робити або на підйомному боксі, або використовуючи оглядову яму.

 • Встановити автомобіль на оглядову яму.
 • Почекати, поки двигун не охолоне (до півгодини). Перевірити це можна за допомогою датчика температури.
 • Підставити під місце зливу охолоджувальної рідини тару.
 • Відкрутити зливну пробку на радіаторі і злити охолоджуючу рідину.
 • Викрутити три кріпильні болти кришки термостата і відвести її в бік.
 • Витягти термостат з його місця. Звернути увагу на його маркування, щоб замінити новим такої ж марки.
 • Перевірити термостат на працездатність. Для цього потрібно опустити його в ємність з гарячою водою (80 С) і прогрівати її. Термостат повинен почати відкривати клапан при 83-88 градусів.
 • Якщо ж термостат не відповідає мірками, необхідно його замінити новим такої ж марки.
 • Установка проводиться в порядку, зворотному демонтажу. Монтувати новий або старий термостат в посадочне місце необхідно таким чином, щоб перепускний клапан розташовувався навпроти установочного сектора на корпусі.
 • Кріпильні болти кришки термостата необхідно затягнути момент в 7-8 Н.м.
 • Залити охолоджуючу рідину в автомобіль.
 • Запустити двигун і перевірити швидкість його прогріву.

Процедура по заміні термостата своїми руками в гаражних умовах займає не більше 1 години, а ось на зекономлені гроші рекомендується придбати якісну деталь, яка прослужить в рази довше китайських підробок.

Передмова: Якось раз, проїхавши від будинку 5 хвилин закипіла моя ласточка.Проверіл вентилятори обидва працюють. І радіатор не пробитий. Треба перевіряти циркуляцію ОЖ через термостат.

Для перевірки термостата потрібно на прогрітому двигуні перевірити на дотик температуру верхнього і нижнього шлангів, що з’єднують двигун з радіатором. Якщо нижній шланг радіатора холодний. термостат несправний, циркуляції через радіатор нет.Доехал абияк з включеною на повну котушку грубкою і відкритими вікнами до будинку.

Стало бути потрібна заміна термостата: Для роботи знадобиться: шліцьова викрутка (знімати хомути), ключ на 10, пляшка пластикова без дна, ємність для зливу рідини, ганчір’я і сам термостат Nissan 21200-9F600.

Можна злити охолоджуючу рідину або користуватися пляшкою як я.От термостата йде 2 шланга в верх і до низу радіатора.

Відмиваємо пил, зрушуємо хомут з ​​нижнього шланга, підставляємо пляшку, зриваємо шланг, ловимо трошки антифризу, шланг загортаємо кудись вертикально.

Позбавляємося від 3х болтів, знімаємо кришку. Ніяких ущільнень на ній немає.

Далі підставляємо щільніше пляшку, можна в стінці виріз зробити, щоб далі залізла. Піддягаємо плоскою викруткою старий термостат так, щоб невелика щілинки утворилася, ловимо антифриз. Поллється добре, всього близько 2 літрів. Зливав в 3 заходи. пляшка дрібнувата.

Якщо є забруднення, в місці установки термостата, начисто вичистити.

Не забуваємо міняти прокладку на термостаті, стару краще не використовувати буде текти.

У мене термостат йшов з уже одягненою резінкой.Орігінальний Nissan 21200-9F600 купував на екзісте за 760 руб.

Ставимо на місце, віброклапаном вгору! Інакше не стравити надалі повітря з системи.

Ставимо пластикову кришку, затягуємо поступово, рівномірно 3 болтика (7-8 Н.м.) (0,64-0,85 кгом). Повертаємо на місце шланг.Откручіваем в повному обсязі, болт над кришкою термостата для стравлювання повітря.

Відкриваємо кришку радіатора і заливаємо туди ОЖЗатяніте перепускний заглушку, коли з неї почне витікати охолоджуюча рідина, доливаємо в радіатор ОЖ доверху і закручіваем.Заправьте бачок охолоджувальною рідиною до мітки МАХ.Прогреваем машину до робочої температури і в міру необхідності підливати ОЖ в бачёк.Проверьте систему охолодження на витоку при працюючому двигуні.

!Перевірте звук протікає охолоджуючої рідини, підвищуючи оберти двигуна від неодружених до 3000 об / хв і встановлюючи регулятор температури обігрівача в кілька положень між COOL і WARM.Із обігрівача може бути чути звук. Якщо чути звук, випустіть повітря з системи охолодження, поки рівень охолоджувальної рідини не перестане падать.Еслі є, витріть надлишок охолоджуючої рідини з двигуна.

! Якщо в машині при поїздках з’являється запах ОЖ, перевіряємо чи немає течі з під пластикової кришки термостата або шлангів. Є текти затягуємо краще болти або змінюємо прокладку.Нет течі. мийка двигуна, що не встежили, налили всюди ось і горить.

! Велику роль в забезпеченні оптимального температурного режиму грає клапан пробки розширювального бачка. Він підтримує в системі надлишковий тиск не менше 0,1 МПа (1,1 кгс / см2). При цьому температура кипіння води підвищується до 120 ° С, а тосола до 130 ° С. На жаль, при заклинювання клапана в закритому положенні при перегріванні виникає значне перевищення надлишкового тиску [більше 0,2 МПа (2 кгс / см2)], що може привести до розриву розширювального бачка або зриву одного з шлангів. Тому раз на рік пробку розширювального бачка необхідно промивати проточною водою, а клапан перевіряти на відсутність залипання натисканням пальця. При наявності сумнівів замініть пробку.

Замена термостата Nissan

заміна елемента

Для того щоб замінити цю деталь на моделях Nissan Almera N16, G15 і Classic, треба приготувати наступний набір інструментів: Шпильова викрутка, новий термостат, ємність для рідини, ганчір’я, гайковий ключ, який має діаметр 10 міліметрів.

Заміна термостата авто Almera Classic, N16 і G15 здійснюється наступним чином:

 • Для початку треба злити рідину для охолодження.
 • Після потрібно з нижнього шланга, який йде до радіатора автомобіля, прибрати пил, звільнити його від хомута, злити залишки «охлаждайкі» і задерти шланг вертикально вгору.
 • Наступний етап. демонтаж кришки. Вона тримається на трьох болтах і після їх зняття легко демонтується.

Варто відзначити, що кришка на цих моделях не оснащується ущільнювачами.

Важливо відзначити, що запчастина встановлюється вібраційних клапаном вгору.

Як виявити неполадки

Після проведення всіх цих дій треба провести ряд діагностичних операцій на виявлення різного роду неполадок:

 • При підвищенні оборотів мотора від 0 до 3 тисяч і установці регулятора пічного в положення діапазону COOL і WARM, можна почути звук протікає антифризу. Для усунення несправності з системи забирається повітря, ця операція здійснюється, поки рівень «охлаждайкі” не закінчить знижуватися. Зайву рідину для охолодження варто витерти з мотора.
 • Часто під час руху в салоні з’являється запах антифризу. Потрібно перевірити текти шлангів і пластмасовою термостатно кришки. Якщо з ними все в порядку, то необхідно вимити мотор, можливо, це пахне пролита рідина.

Термостат Nissan Almera: вибір і заміна

Автомобілі Nissan Almera відрізняються високою надійністю, ремонтопридатністю і простотою експлуатації. Ці авто завдяки своїм якостям по праву заслужили любов вітчизняних автомобілістів. Однак і у цих «робочих конячок» трапляються поломки, які цілком можна самостійно усунути. Саме до такого типу несправностей відноситься поломка термостата.

Підводячи підсумки вищесказаного, варто відзначити, що заміна такої деталі, як термостат, досить відповідальна, але і нескладна операція. Потрібно все робити акуратно, для того щоб не пошкодити інші вузли і механізми, розташовані під капотом автомобіля.