Honda CR-V заміна масла в АКПП

процес заміни

Заміна масла в АКПП Honda CR-V 2 своїми руками починається з процес підготовки. В ході нього готують необхідні інструменти, купують витратні матеріали, вибирають місце для роботи.

Специфіка складання Honda CR-V 2 цієї статті не дозволяє зняти піддон, також при самостійній заміні масла не змінюють фільтр. Це обумовлено необхідністю розбирати коробку передач, що при відсутності навичок і знань робити не слід.

На підготовчому етапі перевіряють систему на наявність несправних сполук, для них набувають замінюють деталі. Зазвичай в ході профілактики разом з маслом обов’язково змінюють шайбу зливної пробки, якщо болт має пошкодження. змінюють і його.

Для роботи з заміною мастильної рідини і комплектуючих знадобиться рівне простір зі зручним доступом до основних вузлів системи. Підкреслюється можливість використання естакади, ремонтної ями або підйомника. При їх відсутності підійде домкрат з опорами.

В процесі роботи приділяють увагу дотриманню техніки безпеки. Автомобіль повинен бути зафіксований безпечно для власника. Деякі в якості додаткової міри обережності знімають мінус з акумуляторної батареї.

Також звертають увагу на високу температуру зливається мастила і її токсичність. В процесі роботи користуються гумовими рукавичками, для збору рідини готують непотрібну тару, не допускаючи попадання відпрацювання в грунт.

Список інструментів для заміни масла в АКПП Honda ЦРВ 2 включає в себе наступні приналежності:

 • набір ключів і викруток, воріт з торцевими головками;
 • одяг, який не шкода забруднити, безворсової ганчір’я, гумові рукавички;
 • ємність від 4 літрів для збору відпрацювання;
 • нове масло, шайба для зливної пробки, в разі потреби і інші комплектуючі на заміну зношеним деталям.

З урахуванням неможливості провести повну заміну масла самостійно, процедуру здійснюють на частковому рівні. Для підвищення результативності процесу загальний порядок дій повторюють. це збільшує витрату масла, однак дозволяє краще очистити систему від залишків відпрацьованої рідини.

Honda CR V 2: заміна масла в АКПП

honda, cr-v, масло, акпп

Трансмісійне масло для Honda CR-V 2 автовласник може поміняти самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Однак без спеціалізованого інструменту і розбирання коробки передач злити мастильну рідину повністю не вдасться. Тому своїми руками автовласник може призвести лише часткову заміну.

Коли потрібно міняти масло в АКПП на Honda CR-V 2?

Окремим аспектом виділяють частоту заміни масла в АКПП в Honda CR-V 2. Є кілька загальних показників, на які звертають увагу при вирішенні даного питання:

 • показники від заводу-виготовлювача. по ним міняти мастило в трансмісії потрібно кожні 50 тис. км пробігу;
 • російські умови експлуатації автомобіля. з їх урахуванням термін служби мастильної рідини знижується до 20-40 тис. км;
 • індивідуальні умови використання. в залежності від даних факторів загальний показник також може бути знижений.

До персональних факторів, що знижують термін служби заливається мастила, відносять:

 • швидкість їзди і агресивне водіння;
 • частота і тривалість поїздок по місту;
 • часті зупинки, повороти;
 • покриття доріг, ковзання, пробуксовки, ями;
 • додаткові навантаження, підйоми, буксирування причепів;
 • кліматичні умови, річні температурні коливання.

З урахуванням даних аспектів рекомендується виявляти періодичність заміни масла в коробці передач на індивідуальному рівні. Для цього приділяють увагу профілактичним перевіркам, в ході яких вимірюють обсяг мастила і оцінюють її зовнішній вигляд.

До ознак необхідності заміни трансмісійного масла відносять зміна його кольору і густини, поява запаху гару, домішок, осаду. Дані фактори вказують на втрату мастильних властивостей, що незабаром може привести до збоїв в роботі АКПП.

Деякі автовласники до ознак вичерпаний термін служби мастила відносять і перебої в роботі коробки передач. Непослідовність перемикання, сторонні звуки, поштовхи і вібрації. все це вказує не лише на необхідність поміняти масло, але і на актуальність діагностики трансмісійної системи у фахівців.

Чекати поломок в коробці передач не рекомендується. даний агрегат вважається одним з найскладніших в автомобілі і його ремонт обійдеться досить дорого. При перших підозрах на неякісну роботу масла виробляють його профілактичну заміну. У цьому випадку навіть частковий злив і перезаливка дозволить уникнути дорогого ремонту у майбутньому.

Промивання піддону і видалення стружки

У Honda CR-V 2 піддон не знімні, що певною мірою ускладнює процес зливу і промивання. З урахуванням цього фактора Accent робиться на очищення всієї системи.

Процедура промивання має на увазі перезаливка масла з різними інтервалами. Деякі роблять її відразу після прогріву двигуна, інші. після декількох сотень кілометрів пробігу.

Таке очищення трансмісії має на увазі наступні дії:

 • злити стару мастильну рідину, на її місце залити нову;
 • дати автомобілю попрацювати, краще якийсь час поїздити;
 • злити нову мастило як відпрацьовану, залити свіжу.

Процес може повторюватися кілька разів до тих пір, поки зливається рідина не залишиться досить чистою. Такий спосіб збільшує необхідну кількість купується масла до 15 літрів.

Промивання виводить з системи залишки відпрацьованої мастила і осад. З урахуванням вартості повної заміни у фахівців такий варіант навіть з додатковими витратами на масло обходиться водієві дешевше.

Злив старого масла з бака

Злив масла з АКПП на Honda CR-V 2 проводиться за такою процедурою:

 • прогрівають двигун, забезпечуючи циркуляцію мастильної рідини;
 • відкорковують наливну горловину в підкапотному просторі;
 • знизу знаходять зливну пробку, підставляють під неї ємність;
 • відкорковують слив, дають стекти рідини в підготовлену тару.

Зливається зазвичай до 3,5 літрів, кількість визначають за допомогою мірної каністри. За отриманого значення відміряють надалі обсяг масла на заливку. Якщо дозволяє час. дають відпрацювання охолонути для більш точного значення.

Яке масло краще вибрати в АКПП на Honda CR-V 2?

При заміні масла в АКПП на Honda CR-V 2 основна увага приділяється вибору нової мастила. Купують її відповідно до приписів заводу-виготовлювача до технічного обслуговування автомобіля.

Рекомендації виробника допускають заливку тільки ATF-DW1. Раніше в трансмісію даних машин заливали ATF Z1, проте для більш пізніх збірок дана рідина вже не підходить.

Заливати інші аналоги в АКПП Honda CR-V 2 не рекомендується. Обумовлено це високими термічними навантаженнями на трансмісію, через які масло закипає. У підсумку коробка передач виходить з ладу через 30-50 тис. Км пробігу.

Заливка нового масла

Заливка масла в АКПП Honda CR-V 2 цієї статті не передбачає складних дій. Після зливу і промивання прочищають зливний отвір і пробку, змінюють шайбу, за потребою і сам болт. Систему закупорюють, перевіряють щільність з’єднання.

У наливну горловину, через яку перевіряють рівень трансмісійної мастила, заливають нову рідину. Якщо обсяг замірявся по неостиглої відпрацювання. рекомендується дещо не доливати.

Потім двигун протягом декількох хвилин прогрівають з перемиканням всіх передач. Після прогріву заміряють рівень масла, при необхідності доливають або відкачують. У нагрітому і охолодженому стані обсяг мастила не повинен виходити за допустимі межі, зазначені на щупі.

Поетапна заміна масла АКПП в автомобілі Honda CR-V

Власне ось і все! Процедура заміни повністю завершена. Як можна зрозуміти, сама процедура не дуже складна, тому якщо ви не хочете, щоб ваше авто потрапило в ненадійні руки, можете прекрасно самі все здійснити.

Тепер трохи про саму заміні рідини в АКПП Honda

Найпоширеніший питання про те. коли ж слід робити заміну в АКПП? Якщо з заміною рідин двигуна все досить просто і зрозуміло, адже необхідність заміни можна визначити за кольором, то у випадку з АКПП заміна проводиться тільки по пробігу автомобіля. Дуже часто приїхавши на станцію техобслуговування з проханням здійснити замной рідини в коробці передач, ви можете почути від робочого такі слова. “навіщо міняти це масло, коли воно абсолютно не змінило колір і не пахне горілим?”.

Необхідно завжди пам’ятати про те, що рідини для коробок передач ATF-Z, якщо судити по одному зовнішньому вигляду, ніколи не змінюють свій фізичний вигляд, вони залишаються такими ж на дотик, не змінюють свою консистенцію, не втрачають щільності, не здатні змінювати колір і не мають запаху, як у випадку моторного масла. За зовнішнім виглядом визначити необхідність заміни такого продукту неможливо, потрібно впиратися в властивості, які вказує виробник і на пройдений шлях автомобіля з моменту, коли була зроблена заміна.

Процес заміни мастила в автоматичній коробці передач

Частота зносу масел подібного типу зовсім невелика, і як правило становить 35-40 тисяч кілометрів пробігу.

Нам постійно надходять запитання в коментарі що це за такі кошти “рідке скло”, і взагалі що за купа реклами по авто тематики зараз на ринку. У підсумку вирішили перевірити на практиці, на скільки це правда. Скажімо так, використовували 3 кошти. Одне засіб зарекомендувало себе так собі, після нанесення залишилося на цьому місці вигоріло пляма. Друге засіб, при нанесенні не показало зовсім ніякого ефекту.

Третє засіб SILANE GUARD, по початку так само відчувалося що не ефекту. але тим не менше після того як розчин побув на поверхні кілька хвилин, ефект був прекрасним. Звичайно, не так все красиво як рекламують.

Вели дискусію на місцевому СТО, сказали що кошти так, дієві, але їх потрібно застосовувати тільки згідно з інструкцією. А не як кому заманеться.

Рідина залишається чистою, не пахне, але вже практично повністю втрачає свої властивості. Якщо ви обслуговуєте свій автомобіль на хорошому СТО або в сервісі, тоді його заміна повинна здійснюватися не пізніше ніж після 30 тисяч км. пробігу. Якщо ви недавно придбали автомобіль і поняття не маєте про те, коли було замінено масло, не чекайте неприємностей і поміняйте самостійно!

Багато автовласників бояться страшних цифр, які приписують СТО при заміні масел. Як правило в витрата йде до 16 літрів рідини, потім непотрібні дорогі установки за допомогою спец. Техніки, прокачування масла під тиском. Такий підхід здатний нашкодити коробці автомат CR-V, так як розклад заміни проводиться грунтуючись на досвіді інших марок автомобілів, а як стало відомо, що механізм коробки Honda відрізняється від інших.

Щоб зрозуміти в чому суть, варто розібратися наочно, в чому відмінність між моделями CR і іншими авто! Наприклад, заміна масла коробки передач у Kia відбувається наступним чином: спершу систему промивають спеціальною рідиною, яка використовується для даної марки, сприяючи осідання гару і згорнулася рідини на піддон коробки; потім знімається піддон і чиститься від усього, що на нього злилося; після знімається фільтр (він одноразовий) і встановлюється новий, після чого назад надаватися піддон і можна заливати рідину.

В автомобілях Honda все зовсім не так. Припустимо вам вже промили коробку подібної рідиною, щоб весь мул зійшов на піддон, але тут буде чекати підступ. піддону в CR немає. Тому весь збовтаний мул відповідно не вийшов і осів на фільтр, який знаходиться в середині АКПП і здійснити його заміну не в сервісному центрі офіційного дилера неможливо.

Таким чином вам загрожує вихід з ладу масляного фільтра, який більше не буде пропускати крізь себе рідину і почне створювати великий тиск, як чого може лопнути важіль селектора. Тепер варто пам’ятати, що для заміни на коробці автомат Honda CRV необхідно не більше 4х літрів рідини, а не 10-15, які списують вам сервіси. А найбільш правильною заміною в даному випадки буде не повна, а часткова заміна. Особливо для моделей CR.

Що варто знати про саму масляній системі моделі CR-V і про тонкощі АКПП?

Спочатку, автоконцерн Honda використав стандартні для свого часу коробки перемикання передач, типові і для інших автовиробників. Як речовина для таких систем використовувався продукт під назвою Dexron II, який цілком задовольняв абсолютно всі вимоги виробників. Але незабаром автоконцерн відділив себе від інших розробників трансмісій типу «автомат», почавши робити власні. Тоді й робота таких систем перестала бути можливою на домішки Dexron II, яку розробники вкрай не рекомендують і сьогодні використовувати для коробок передач в їх автомобілях.

Тепер же, розробники радять використовувати суміші класу S (SL, SM, SJ), які мають підвищену в’язкість і здатні пом’якшувати навіть самі максимально допустимі навантаження на автоматичні коробки передач. Як правило такі суміші випускають відомі світові виробники: Mobil 1, LiquiMoly.

Заміна масла в АКПП Honda CRV

Говорячи в цілому про автомобілях марки Honda, варто пам’ятати, що в переважній більшості випадків ми маємо справу з унікальним механізмом, зокрема і з коробкою перемикання передач. Унікальність її в тому, що розробляється і проводиться вона самою компанією, тому має певні конструкторські особливості, які на перший погляд здаються складними, але насправді дуже прості як в експлуатації, так і в обслуговуванні.

І трохи про секрети Автора

Моє життя не тільки пов’язана з авто, а саме ремонтом і обслуговуванням. Але і так само я маю хобі як всі чоловіки. Моє хобі. рибалка.

Я завів особистий блог в якому ділюся своїм досвідом. Багато чого пробую, різні методи і способи для збільшення улову. Якщо цікаво, можете прочитати. Нічого зайвого, тільки мій особистий досвід.

Honda CR-V. меняем масло в “автомате” сами на bizovo.ru

Рекомендації по вибору масла

Автоматична коробка автомобілів Honda має конструктивні особливості, тому масло для Honda CR-V рекомендується заливати тільки оригінальне, призначене саме для цих коробок, наприклад:

 • ATF-Z1. цей тип масла призначений для АКПП стандартного типу, для моделей випущених в період з 1995 по 2011 рік;
 • ATF-DW1- ця змазує рідина є більш сучасною і використовується для машин випущених після 2011 року.

Якщо використовувати інші види масел, то це може привести до швидкого виходу коробки з ладу, тому рекомендується використовувати тільки оригінальні типи змазує рідини. Процедура заміни масла однакова у всіх версія CR-V, різниця тільки в кількості, що заливається рідини, наприклад в перше покоління необхідно 3,5 літра а в третю 4 літри.

Заміна Масла в АКПП в Honda CR-V

Однією з найголовніших і в той же час дорогих деталей в сучасному автомобілі, яка забезпечує максимальний Comfort управління транспортом, є коробка автомат. Для того щоб трансмісія бездоганно працювала, її необхідно правильно експлуатувати і своєчасно обслуговувати. Однією з найважливіших процедур є заміна масла в автоматичній коробці передач, своєчасна процедура дозволяє продовжити термін її експлуатації.

регламент заміни

В автомобілях Honda CR-V заміна масла в АКПП необхідно виконувати кожні 30-40 тисяч кілометрів пробігу, але є винятки наприклад якщо автомобіль експлуатується в тяжких умовах, коробку необхідно частіше обслуговувати, під такими умовами розуміється наприклад частий перевіз причепів, буксирування інших автомобілів, все ці фактори негативно позначаються на роботі трансмісії. Ще один фактор це покупка автомобіля з пробігом, так як коли саме змінювалося масло Ви точно не знаєте, тому краще в цьому випадку не зволікати із заміною. Так само якщо під час перемикання передач присутні ривки або передачі перемикаються із затримкою, то це так само говорить про те що потрібно якомога скоріше змінити ATF.

Перед повною заміною змазує рідини, досить часто виробляють промивку коробки, цю процедуру на автомобілях Honda СР-В виробляти не рекомендується, крім усього іншого не на всіх версіях автомобіля знімається піддон. Це пов’язано з тим що якщо зробити промивання коробка з фільтром може засмітитися ще більше, це пов’язано з тим що, що накопичилася бруд почне осідати, а якщо почати в великій кількості прокачувати масло під тиском це не принесе великої користі, тому кращим рішенням буде відмовитися від подібного способу заміни. Таку апаратну промивку і повну заміну як правило проводять на автомобілях у яких фільтр сітчастого типу.

процедура заміни

Перш ніж поміняти масло в АКПП Honda CR-V 3 і інших поколінь потрібно підготувати весь необхідний інструмент:

 • Набір ключів, включаючи четирехграннік на 10;
 • Фільтр;
 • Воронку зі шлангом;
 • Ущільнюючі кільця для зливної пробки;
 • Ємність куди буде зливатися відпрацювання;
 • Оригінальна масло;
 • Ганчірку з рукавичками;
 • Очищувач для карбюраторів.

Коли весь інструмент підготовлений можна переходити до заміни.

 • Перше що необхідно зробити це загнати машину на яму і прогріти трансмісію з двигуном, для цього заводимо автомобіль;
 • Через п’ять хвилин за допомогою щупа перевіряємо рівень ATF;
 • Знаходимо пробку через яку зливається змазує рідина, якщо вона брудна чистимо її;
 • Відкручуємо пробку, попередньо під неї встановлюємо тару куди буде проводиться злив рідини, і чекаємо поки вона повністю витече з картера коробки, обсяг злитого масла повинен бути в районі трьох з половиною літрів;
 • Беремо щітку і відчищаємо пробку, так як на магнітній частині може збиратися дрібна металева стружка;
 • Замінюємо стару ущільнюючу шайбу на нову і встановлюємо зливну пробку назад;
 • Витягуємо мірний щуп і за допомогою воронки і шланга починаємо повільно заливати змазує рідина, контролюючи при цьому рівень заливається рідини;
 • Коли рідина доходить до половини від необхідного обсягу, заводимо двигун, це робиться для того щоб прогріти коробку;
 • Після прогріву доливаємо рідина до потрібного рівня;
 • Коли масло залито знову прогріваємо коробку;
 • Перевіряємо рівень ATF і при необхідності доливаємо до потрібно рівня, головне в народних обранців перелити норму, якщо це сталося можна відкачати надлишки медичним шприцом;
 • Трохи проїхавши перевіряємо рівень. він повинен залишитися без змін.

На цьому процес по заміні масла в АКПП Honda CR-V можна вважати завершеним. Вся робота займає не більше години, і її можна виконати самостійно, не вдаючись до допомоги фахівця, досить слідувати інструкції вище.

Промивання піддону і видалення стружки

У Honda CR-V 2 піддон не знімні, що певною мірою ускладнює процес зливу і промивання. З урахуванням цього фактора Accent робиться на очищення всієї системи.

Процедура промивання має на увазі перезаливка масла з різними інтервалами. Деякі роблять її відразу після прогріву двигуна, інші. після декількох сотень кілометрів пробігу.

Таке очищення трансмісії має на увазі наступні дії:

 • злити стару мастильну рідину, на її місце залити нову;
 • дати автомобілю попрацювати, краще якийсь час поїздити;
 • злити нову мастило як відпрацьовану, залити свіжу.

Процес може повторюватися кілька разів до тих пір, поки зливається рідина не залишиться досить чистою. Такий спосіб збільшує необхідну кількість купується масла до 15 літрів.

Промивання виводить з системи залишки відпрацьованої мастила і осад. З урахуванням вартості повної заміни у фахівців такий варіант навіть з додатковими витратами на масло обходиться водієві дешевше.

Яке масло заливати

За конструкцією автоматичні КПП автомобілів Honda відрізняються від коробок інших виробників. Деталі виготовлені з матеріалів, здатних витримати високі навантаження і температуру.

Тому автовиробник настійно рекомендує використовувати тільки одну рідина. Раніше вона називалася ATF Z1, тепер носить назву ATF DW1.

Інакше коробка навряд чи доживе до 50-тисячного пробігу. Інша масло не здатне зберігати свої властивості при високій температурі. воно просто закипить.

Особливості автоматичної трансмісії Honda CRV 3-1

Третя генерація кросоверів CR-V оснащується двома варіантами коробки перемикання передач:

 • механічної 6-ступінчастою;
 • 5-ступінчастою автоматичною коробкою.

Коробка-автомат, керована оригінальним блоком контролю Grade Logic, забезпечує плавність зміни ступенів трансмісії і малий перевитрата пального, в порівнянні з «механікою». ЕБУ коробки перемикає передачі, спираючись на свідчення численних датчиків:

 • швидкості;
 • оборотів мотора;
 • ухилу;
 • позиції педалей, і ін.

Все це дозволяє змінювати передачі оптимальним чином.

АКПП сконструйована інженерами Honda. У ній застосовані особливі матеріали, розраховані на високі температури і «жорсткі» умови експлуатації. Але для забезпечення безперебійної роботи коробки вона потребує регулярної заміни трансмісійного масла. На необхідність негайної заміни масла вказують симптоми:

 • «Стусани» коробки при вичавлюванні педалі акселератора;
 • перегазовки, часті пробуксовки;
 • , відчуваються при їзді;
 • та інші аномалії поведінки.

Але це відбувається вже при зношеному маслі, яке давно не змінювалося. Якщо ж заміну проводити вчасно, коробка продовжує працювати без перебоїв і проблем. Офіційна рекомендація. кожні 30-35 тис. Км. У російських реаліях цей термін можна скоротити вдвічі, оскільки автомобілі з АКПП експлуатуються часом в досить жорстких умовах. Бажано зробити профілактику коробки зі зміною масла в АКПП Honda CR-V і при купівлі вживаного авто.

Важливо: ступінь зносу масла в автоматичній коробці Honda CR-V визначається по реальному пробігу. Популярний метод візуального контролю трансмісійного масла за кольором і наявності осаду не працює, оскільки трансмісійна рідина CRV не схильна до зміни консистенції і світла. Погіршуються лише її охлаждающе-мастильні властивості, що втрачаються через приблизно 40 тис. Км.

Заміна масла в АКПП Honda CR-V 3, 1, 2, 4

Злив старого масла з бака

Злив масла з АКПП на Honda CR-V 2 проводиться за такою процедурою:

 • прогрівають двигун, забезпечуючи циркуляцію мастильної рідини;
 • відкорковують наливну горловину в підкапотному просторі;
 • знизу знаходять зливну пробку, підставляють під неї ємність;
 • відкорковують слив, дають стекти рідини в підготовлену тару.

Зливається зазвичай до 3,5 літрів, кількість визначають за допомогою мірної каністри. За отриманого значення відміряють надалі обсяг масла на заливку. Якщо дозволяє час. дають відпрацювання охолонути для більш точного значення.

процес заміни

Заміна масла в АКПП Honda CR-V 2 своїми руками починається з процес підготовки. В ході нього готують необхідні інструменти, купують витратні матеріали, вибирають місце для роботи.

Специфіка складання Honda CR-V 2 цієї статті не дозволяє зняти піддон, також при самостійній заміні масла не змінюють фільтр. Це обумовлено необхідністю розбирати коробку передач, що при відсутності навичок і знань робити не слід.

На підготовчому етапі перевіряють систему на наявність несправних сполук, для них набувають замінюють деталі. Зазвичай в ході профілактики разом з маслом обов’язково змінюють шайбу зливної пробки, якщо болт має пошкодження. змінюють і його.

Для роботи з заміною мастильної рідини і комплектуючих знадобиться рівне простір зі зручним доступом до основних вузлів системи. Підкреслюється можливість використання естакади, ремонтної ями або підйомника. При їх відсутності підійде домкрат з опорами.

В процесі роботи приділяють увагу дотриманню техніки безпеки. Автомобіль повинен бути зафіксований безпечно для власника. Деякі в якості додаткової міри обережності знімають мінус з акумуляторної батареї.

Також звертають увагу на високу температуру зливається мастила і її токсичність. В процесі роботи користуються гумовими рукавичками, для збору рідини готують непотрібну тару, не допускаючи попадання відпрацювання в грунт.

Список інструментів для заміни масла в АКПП Honda ЦРВ 2 включає в себе наступні приналежності:

 • набір ключів і викруток, воріт з торцевими головками;
 • одяг, який не шкода забруднити, безворсової ганчір’я, гумові рукавички;
 • ємність від 4 літрів для збору відпрацювання;
 • нове масло, шайба для зливної пробки, в разі потреби і інші комплектуючі на заміну зношеним деталям.

З урахуванням неможливості провести повну заміну масла самостійно, процедуру здійснюють на частковому рівні. Для підвищення результативності процесу загальний порядок дій повторюють. це збільшує витрату масла, однак дозволяє краще очистити систему від залишків відпрацьованої рідини.

Часткова зміна масла

Як зазначалося вище, буде потрібно близько 4 літрів нової ATF (рекомендується брати трохи більше, з запасом). Крім масла, знадобиться:

 • набір інструментів;
 • металева щітка;
 • ганчір’я для протирання;
 • рукавички;
 • ємність для зливу «відпрацювання» з коробки передач.

Зміна масла автоматичної коробки здійснюється в кілька етапів:

 • Прогрівається коробка і двигун.
 • Автомобіль заганяється на естакаду, оглядову яму і глушиться.
 • Далі щупом слід заміряти рівень вмісту олії.
 • Коли він нижчий, ніж потрібно, треба рідина до необхідної кількості через отвір щупа. Цільовий рівень. трохи нижче верхньої ризики на масляному щупі. Останній на місце поки не ставиться.
 • Потім треба почекати кілька хвилин (до 10), щоб агрегати і масло трохи охололи, і можна приступати до зливу рідини.
 • Для видалення старої ATF з коробки слід відшукати зливну пробку. На коробці CRV така розташовується поруч з переднім правим колесом. Щоб дістатися до зливної пробки, можливо, доведеться очистити її від налиплого бруду, для чого можна використовувати щітку:
 • Якщо є захист картера, її попередньо потрібно зняти.
 • Під отвір слід підставити заготовлену раніше ємність, і відкрутити пробку:
 • Стара рідина починає витікати:
 • Далі пробка вкручується назад. Перед цим можна надіти на неї нову шайбу:
 • Після цього через отвір щупа заливається нове масло, стандартний об’єм для заміни. 3.5 літра. Після цього слід перевірити рівень щупом і долити відсутню / злити надлишок, при необхідності.

Для заливки можна використовувати спеціальний пристрій, наприклад, шприц:

Автомобіль заводиться, відбувається пробна поїздка, робиться контрольний замір і слив / долив, якщо потрібно.

Цікаво: таким способом можна провести і повну заміну, повторивши процедуру два-три рази, з інтервалами в тиждень.

Замена масла в АКПП Хонда СРВ 3 / Как поменять масло в автоматической коробке передач Honda CR-V 3

Процедура заміни трансмісійного масла

У Honda CR-V 3 і кросовери покоління 1 рідина можна міняти двома способами:

Особливості автоматичної трансмісії Honda CRV 3-1

Третя генерація кросоверів CR-V оснащується двома варіантами коробки перемикання передач:

Коробка-автомат, керована оригінальним блоком контролю Grade Logic, забезпечує плавність зміни ступенів трансмісії і малий перевитрата пального, в порівнянні з «механікою». ЕБУ коробки перемикає передачі, спираючись на свідчення численних датчиків:

 • швидкості;
 • оборотів мотора;
 • ухилу;
 • позиції педалей, і ін.

Все це дозволяє змінювати передачі оптимальним чином.

АКПП сконструйована інженерами Honda. У ній застосовані особливі матеріали, розраховані на високі температури і «жорсткі» умови експлуатації. Але для забезпечення безперебійної роботи коробки вона потребує регулярної заміни трансмісійного масла. На необхідність негайної заміни масла вказують симптоми:

 • «Стусани» коробки при вичавлюванні педалі акселератора;
 • перегазовки, часті пробуксовки;
 • поштовхи коробки, що відчуваються при їзді;
 • та інші аномалії поведінки.

Але це відбувається вже при зношеному маслі, яке давно не змінювалося. Якщо ж заміну проводити вчасно, коробка продовжує працювати без перебоїв і проблем. Офіційна рекомендація. міняти масло в коробці CR-V 3 через кожні 30-35 тис. Км. У російських реаліях цей термін можна скоротити вдвічі, оскільки автомобілі з АКПП експлуатуються часом в досить жорстких умовах. Бажано зробити профілактику коробки зі зміною масла в АКПП Honda CR-V і при купівлі вживаного авто.

Важливо: ступінь зносу масла в автоматичній коробці Honda CR-V визначається по реальному пробігу. Популярний метод візуального контролю трансмісійного масла за кольором і наявності осаду не працює, оскільки трансмісійна рідина CRV не схильна до зміни консистенції і світла. Погіршуються лише її охлаждающе-мастильні властивості, що втрачаються через приблизно 40 тис. Км.

повна заміна

Її проводити краще в автосервісі, для цього знадобиться близько 10 л. масла. Зазвичай при повній заміні прийнято міняти і фільтр, але особливість АКПП Honda CR-V 3. фільтр незнімний, знаходиться в середині коробки, тому навіть в автосервісі пропонують провести процедуру без зміни фільтруючого елемента коробки. Якщо його все ж міняти, коробку доведеться спочатку демонтувати і розібрати, що значно здорожує процедуру.

Крім внутрішнього, у коробки Honda CR-V 3 є і виносної фільтр, який можна поміняти самостійно. Його регламентний термін заміни. кожні 90 тис. Км. Код запчастини. 25430-PLR-003 (oil filter):

Цікаво: інженери Honda не рекомендують проводити повну заміну масла в АКПП Honda CR-V 3 на агрегаті, прокачувати рідину в коробці під тиском.

Причина цього: в «автоматі» від Honda немає знімного піддону. Це означає, що фізично і технічно неможливо зняти піддон і очистити його від накопичених відкладень. А якщо промивати коробку маслом під сильним тиском, суспензія з незнімного піддону підніметься і забруднить масляний фільтр АКПП Honda CR-V 3, що, в свою чергу, призведе до його трудомісткою заміні і значних витрат.

Оптимальним для CR-V варіантом прийнято вважати заміну часткову.

Процедура заміни трансмісійного масла

У Honda CR-V 3 і кросовери покоління 1 рідина можна міняти двома способами:

Заміна масла в АКПП- Honda CR-V 3 і 1

АКПП. один з найбільш технічно складних вузлів будь-якого автомобіля. Автоматична коробка завжди вимагає до себе підвищеної уваги і правильного обслуговування, і, якщо міняти трансмісійне масло і фільтр коробки в встановлені виробником АКПП терміни, коробка прослужить весь термін експлуатації, не вимагаючи капітального ремонту. Заміна масла в АКПП в Honda CR-V 3 можна провести самостійно.

Яке масло і в якій кількості необхідно

Серед автовласників побутує думка, що в коробку-автомат можна лити будь-яке масло, аби воно підходило по допусках. Це категорично неправильно: фахівці концерну Honda настійно рекомендують використовувати тільки оригінальне масло, в іншому випадку можливий швидкий знос коробки.

До 2011 року в коробках використовувалася мастило Honda ATF-Z1, заливають, в тому числі, і в АКПП Honda CR-V РД 1, першого покоління:

У моделях авто, випущених після 2011, застосовується нова рідина ATF DW-1.

Цікаво: масло для АКПП Honda CR-V DW-1 і Z1 сумісні, і допускається часткова заміна старого масла коробки на нову рідину, без видалення старої.

Для заміни масла в АКПП Honda CR-V 3 повністю знадобиться близько 10 літрів рідини, для часткової. близько 4.

Часткова зміна масла

Як зазначалося вище, буде потрібно близько 4 літрів нової ATF (рекомендується брати трохи більше, з запасом). Крім масла, знадобиться:

 • набір інструментів;
 • металева щітка;
 • ганчір’я для протирання;
 • рукавички;
 • ємність для зливу «відпрацювання» з коробки передач.

Зміна масла автоматичної коробки здійснюється в кілька етапів:

 • Прогрівається коробка і двигун.
 • Автомобіль заганяється на естакаду, оглядову яму і глушиться.
 • Далі щупом слід заміряти рівень вмісту олії.
 • Коли він нижчий, ніж потрібно, треба рідина до необхідної кількості через отвір щупа. Цільовий рівень. трохи нижче верхньої ризики на масляному щупі. Останній на місце поки не ставиться.
 • Потім треба почекати кілька хвилин (до 10), щоб агрегати і масло трохи охололи, і можна приступати до зливу рідини.
 • Для видалення старої ATF з коробки слід відшукати зливну пробку. На коробці CRV така розташовується поруч з переднім правим колесом. Щоб дістатися до зливної пробки, можливо, доведеться очистити її від налиплого бруду, для чого можна використовувати щітку:
 • Якщо є захист картера, її попередньо потрібно зняти.
 • Під отвір слід підставити заготовлену раніше ємність, і відкрутити пробку:
 • Стара рідина починає витікати:
 • Далі пробка вкручується назад. Перед цим можна надіти на неї нову шайбу:
 • Після цього через отвір щупа заливається нове масло, стандартний об’єм для заміни. 3.5 літра. Після цього слід перевірити рівень щупом і долити відсутню / злити надлишок, при необхідності.

Для заливки можна використовувати спеціальний пристрій, наприклад, шприц:

Автомобіль заводиться, відбувається пробна поїздка, робиться контрольний замір і слив / долив, якщо потрібно.

Цікаво: таким способом можна провести і повну заміну, повторивши процедуру два-три рази, з інтервалами в тиждень.

Повна заміна масла в АКПП

Довго вивчав процес повної заміни масла в АКПП, і нарешті, реалізував свою мрію. До цього були дві часткові заміни в ОД (злив = залив)

Для АКПП придбав: 0826699904 Honda. Масло трансміccіонное, 4 л, ATF Z1 Ultra Honda, 4010р. 2шт; 25430PLR003 Honda. Фільтр АКПП зовнішній Honda, 1650р; 90471PX4000 Honda. Шайба ущільнююча (18 мм) вже била.Еще додатково: воронки, силіконової шланг 1 м, порожні сухі ємності по 5 л. 2шт, і по 2л. 3шт.

! Ось хороша стаття від Гуру Honda SанSанича: ATF. Яка? Скільки? Як правильно?

Заїхав в знайоме СТО та загнав на підйомник. Попередив, що будемо робити повну заміну масла в АКПП і всім процесом керувати буду я

Прибираємо щуп з АКПП, відкручуємо зливну пробку і зливаємо масло в п’ятилітровий балон, зливається приблизно 3,5 л.

Очищаємо магнітну пробку АКПП, поки зливається масло до кінця. Пробку з новою ущільнювальною шайбою закручуємо і затягуємо.

Наливаємо в чистий п’ятилітровий балон нове масло, стільки ж скільки злили (дивимося за рівнем). Через отвір для щупа, використовую воронку зі шлангом, заливаємо цей обсяг нового масла в АКПП.

Знімаємо (можна частково) пластиковий захист картера, яка тримається на кліпсах. Відкручуємо кріплення фільтра АКПП і праворуч від нього від’єднуємо шланг, послабивши хомут. Справа на фільтр надягаємо шланг вільний кінець, якого опускаємо в пластикову дволітрову пляшку.

Примітки: Не треба затикати шланг (патрубок охолодження). Ще не заведеш двигун, масло з фільтра в пляшку не піде. Не треба прибирати воронку зі шлангом з отвору щупа і ставити туди щуп.

Заводимо двигун на секунд 15 17, помічник дає команду «Глуши!», Коли масло зливається до певного рівня, в даному випадку місце звуження пляшки.

Ще трохи виходить зі шланга, після зупинки двигуна Наливаємо нове масло в чисту пляшку стільки, скільки вийшло брудного (дивимося за рівнем). І заливаємо це нове масло в АКПП через лійку встановлену в отвір для щупа.

Ставимо порожню пляшку під шланг, зливаємо брудне масло і заливаємо нове масло (п. 5 і п. 6). Повторюємо цю процедуру кілька разів. Поки не піде світле масло

В даному випадку через шланг зливав 3 рази по 1,4 1,5 л, в останній раз можна було менше злити. По суті одна пляшка (об’ємом 1,5 або 2 л) для злитого масла, а інша (того ж обсягу) тільки для нового.

Знімаємо шланг зі старого фільтра, зливаючи з нього залишки масла в пляшку. За рівнем наливаємо нове масло в іншу пляшку, а потім заливаємо її в АКПП.

Міняємо старий фільтр АКПП на новий: ставимо хомути і кріплення. Встановлюємо на місце пластикову захист.

Прогріваємо ДВС до робочої температури і перевіряємо за допомогою щупа рівень масла в АКПП. (У мене був на MAX).Всё, начебто.

Нового масла залишилося всього 150 мл, витратив 7,85л. Тут писали на заміну мінімум потрібно 7,6 л.

Якщо рівень поруч з MAX можна, проїздити пару днів Потім приїхати на рівну площадку (зазвичай парковка великого ТЦ), заглушити двигун і відразу перевірити рівень масла в АКПП: якщо рівень менше max, то треба доливати по 50 100мл; якщо більше max, то можна зайве відкачати за допомогою мед.сістеми і шприца 20мл.

Заодно поміняв моторне масло і маслений фільтр ДВС.На кітайсокой магнітної пробці ДВС, присутній трохи металевої стружки:

Залили масло моторне 08232P99D4HMR Honda 5w30, 4л, 2340р.Уплотнітельное кільце для пробки ДВС. 3130270 SASIC, 5р.Сравніл масляні фільтри: японський C809 VIC (260р) з оригіналом з США (15400PLMA02 Honda). Теж дивився і читав про масляні фільтри всяке, але вирішив спробувати японський аналог.

За роботу заплатив 1,5 рубля.Уже проїхав більше 1000 км, в принципі нічого не змінилося, просто душа спокійна

Додано: У 2019 поставив магнітну зливну пробку Masuma (M-47, під ключ на 17mm, 200р), замість китайської, на різьбі якої з’явилися сліди зносу Китайські пробки з Алі зроблені з якогось легко сплаву, схожого на пластик, переживав за неї, і кожну заміну масла привозив рідну пробку на всякий Masumовская магнітна пробка якісна і надійна, фото тут: www.drive2.ru/l/547639804834087648/

Додано літо 2020: зробив за своєю інструкції, другу повну заміну ATF Z1 Honda (2шт) і поставив фільтр Roadrunner RR25430PLR003 (одометр 159600км). Був один, тому заводив вважав до 12. 14 і глушив.

Оригінальна масло

Спочатку оригінальне масло, яке заливалося на заводі в АКПП на всіх Honda CR-V до 3 покоління включно, носило назву ATF Z1. Його номер артикулу 08266-999-01НЕ для літрової пляшки і 08266-999-04НЕ для 4-літрової каністри, випускалося під брендом Honda в Японії. C 2011 року виробники японських автомобілів Honda стали застосовувати замість “мінералки» синтетичну рідина ATF DW 1 з артикулом 08268-999-01НЕ і 08268-999-04НЕ відповідно. Але навіть на Honda CR V 2008 року випуску в АКПП можна заливати масло нового покоління, не боячись змішати його з іншим. Ці рідини взаємозамінні.

Ще одна рідина Honda Ultra ATF DW1 з каталожними номером 08266-99964 є також продуктом концерну Honda з більш вдосконаленими властивостями. Її середня ціна становить 4700 за 4-літрову каністру.

аналоги

Масло в коробку автомат на Honda CR-V 3 і будь-якого іншого покоління можна придбати дешевше, вибравши його аналог. Серед найбільш популярних марок можна виділити кілька:

Назва трансмісійної рідини

Середня ціна за 1 л (4 л), руб

Всі ці аналоги зарекомендували себе як якісний продукт, що не впливає негативно на коробку японського універсала. Такий широкий вибір якісних масел для АКПП Honda CR V обумовлений високою популярністю даного автомобіля, який в 2008 році зайняв перше місце по продажах в Європі.

Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Honda CR-V

Особливістю конструкції АКПП на Honda є не знімається піддон. З цієї причини апаратна заміна трансміссіонкі заборонена, так як при впливі високого тиску все відкладення в піддоні заcорят фільтр або потраплять у вузькі канали гидроблока. Така процедура може стати згубною для коробки Honda CR-V.

З урахуванням складності 100-відсоткового поновлення «трансміссіонкі» на різних модифікаціях (РД1, РД4, РЕ і т.д.) виникає питання. яке масло слід лити в АКПП універсала Honda CR-V, щоб максимально продовжити термін служби агрегату. Виробник японського кросовера рекомендує використовувати тільки оригінальний продукт, який спочатку був залитий на заводі.

Автолюбителі зі стажем стверджують, що застосування АТФ (автоматичного трансмісійного флюїду) з такими ж характеристиками, що і у оригіналу, нічим не зашкодить АКПП. Аналоги випускаються під суворим контролем якості. Використання такого продукту не позначається на працездатності АКПП Honda і плавності перемикання передач.

Повна і часткова заміна масла в АКПП Honda CR-V своїми руками

Заміна масла в АКПП Honda CR-V відноситься до тих обов’язкових процедур, без проведення яких автомобіль піддається швидкого зносу. Незважаючи на те, що Honda CR-V позиціонується як надійний бюджетний кросовер з задатками позашляховика, його агрегати не вічні, і вимагають постійної уваги з боку власника. А коробка «автомат» є найбільш примхливим механізмом в машині.

Інтервал заміни трансмісійного масла

Найчастіше російські автолюбителі стикаються з процедурою зміни масла в коробці автомат MR4A на автомобілі Honda CR-V 3. Ця модифікація, що випускається в період з 2007 по 2011 роки, завоювала визнання у багатьох співвітчизників. Навіть якісна оригінальна «трансміссіонку» з пробігом втрачає робочі властивості і вже не справляється зі своїми завданнями.

Згодом АКПП кросовера Honda починає вести себе капризно і проявляється це у вигляді симптомів:

 • перегазовка під час зміни передач;
 • поштовхи при вичавленої педалі акселератора;
 • пробуксовка під час старту;
 • затягування зі зміною швидкості.

Фахівці рекомендують не чекати збоїв в роботі агрегату, а поміняти масло в АКПП Honda CR-V 3 покоління при пробігу 30. 40 тисяч кілометрів.

Такий інтервал поширюється і на інші модифікації моделі. Для тих, хто звик їздити на авто в швидкісному режимі або навантажувати трансмісію на бездоріжжі, слід проводити заміну рідини частіше.

перевіряємо рівень

Перед початком процедури зі зміною АТФ необхідно виміряти її рівень в АКПП. Для цього потрібно вибрати рівну площадку, заглушити двигун. Буде потрібно відкрити капот, і знайти щуп коробки передач. Він знаходиться між акумулятором і повітряним фільтром.

Щуп витягнути, протерти ганчіркою або губкою насухо, знову вставити назад. І вже після цього дивитися рівень. На самому щупі є ризику з написом «MAX», рідина повинна бути по цю ризику або трохи нижче. Після заміни «трансміссіонкі» рівень повинен залишитися незмінним.