Заміна масла в варіаторі Audi А4

Підготовка до роботи

Варіатор Audi a4 b8 носить кодову назву 0AW Multitronic. При необхідності, використовуючи це позначення, ви зможете відшукати в мережі докладні характеристики даного агрегату.

Для того щоб здійснити заміну масла в зазначеній трансмісії, нам знадобляться такі витратні матеріали та інструменти:

Масло G052516A2. Особливістю підбору масел для воротарів є те, що воно вибирається згідно ВІН-коду, зазначеного на кузові автомобіля.

Тому обов’язково потрібно зазирнути в специфікацію вашого авто і порівняти всі дані. Зокрема, вказане масло використовується в коробках типу 0AW і DSG, тому воно нам підходить.

Продається цей склад в непрозорих пластикових пляшках об’ємом по одному літру. Для заміни потрібно мінімум 6 штук. Масло має жовтий колір. Середня вартість пляшки становить 1200-1500 руб., А значить, буде потрібно близько 9000 руб. на одне тільки масло.

масло, audi

Зовнішній масляний фільтр 0AW301516H. Тут все просто, шукаємо виріб з вказаною маркуванням. Придбати такий фільтр можна за 2500-3000 руб.

Болти для кріплення фільтра WHT003157 в кількості 3 штук. Ціна питання: 50-70 руб. за штуку.

Дві прокладки під трубки N90666003, в середньому по 50-100 рублів за штуку.

Пробка піддона WHT005623A. потрібно не завжди, а тільки в разі, якщо стара при відкручування була зірвана. Однак все одно радимо її придбати заздалегідь, тому що ймовірність цього результату вельми висока, а варто деталь 120 рублів, або близько того.

Разом, зробивши нехитрі математичні розрахунки, отримуємо, що для заміни масла в який нас вариаторе нам доведеться витратити 11000-12500 рублів.

Не обійтися в роботі без наступного інструменту:

 • Накидні головки на ключі-тріскачки на 13 і на 10;
 • Торкс головки на 25, 30 і 55;
 • Плоска шліцьова викрутка для вилучення пластикових кліпс;
 • Воронка і шланг для заливки масла;
 • Гачок, яким ми будемо витягувати трубку рівня.

Також не обійтися без ями або підйомника. Якщо у вас все готово, то можна приступати безпосередньо до заміни.

Заміна масла в варіаторі

Отже, діємо в такій послідовності:

Щоб дістатися до варіатора, необхідно спочатку зняти пластикову захист. Вона складається з трьох частин: перша нам не потрібна, а ось у другій відкрутіть послідовно три болта, після чого виконайте те ж саме і з третьою частиною, яка утримується за допомогою пластикових кліпс, що працюють за принципом розклинюється анкера.

Для їх знімання потрібно витягнути центральний елемент вниз, після чого дістати весь кріпильний елемент.

Кліпсу теж досить просто зламати, тому можна придбати пару штук про запас.

Знявши захист, ви побачите ось таку алюмінієву пробку. Так, так, алюмінієву, через що її можна легко зірвати. Вона йде під шестигранний Торкс на 55.

Щоб було менше ризику зіпсувати різьблення пробки, встановіть в неї відповідний біт і постукайте по ньому знизу молотком, щоб він глибше увійшов і не прослизав. Не поспішайте і не робіть різких ривків. в загальному, з даним етапом напевно доведеться повозитися.

Виймаємо пробку і маємо в своєму розпорядженні під відкрилися отвором тару під стікає масло.

За допомогою гачка дістаємо втулку «рівень масла», після чого відпрацювання почне витікати через отвір знизу. Загальний обсяг рідини складе близько 5,8 літрів.

Далі за допомогою ключа з тріскачкою відкручуємо два болти на 10, які тримають магістралі від варіатора до радіатора, призначені для охолодження рідини в мультитроником.

Один з болтів відкручується дуже просто, а от до другого дістатися проблематично, особливо, коли буде потрібно його встановити на місце. Так що, готуйтеся до випробування нервової системи.

Потім витягуємо трубки з масляного фільтра, не забувши попередньо викрутити болт на 13. Робимо це обережно, злегка розгойдуючи їх з боку в бік.

Відкручуємо болти, що утримують масляний фільтр, і витягаємо його теж.

До цього часу всі масло з варіатора вже має стекти, тому можна відразу приступати до заливання нового. Для цього не забуваємо встановити на місце втулку-рівень.

Залити масло можна через отвір, в якому був встановлений фільтр (так простіше і швидше), хоча інструкція рекомендує робити це через зливний отвір.

Заливаємо в варіатор Audi a4 b8 все 6 літрів масла. Зайве буде витікати через втулку-рівень. Потім збираємо все в зворотному порядку:

Встановлюємо на місце фільтр, точніше, ставимо новий;

Закручуємо назад два болта на магістралях;

Регулювання рівня масла в варіаторі

Здавалося б, все, але заміна масла в варіаторі Audi a4 b8 вимагає ще і регулювання рівня, яку необхідно здійснити при прогрітому вузлі до температури 30-50 градусів.

Порада! Замір температури здійснюється за допомогою ваг-кома.

Необхідно запустити двигун і дати йому попрацювати протягом 1-2 хвилин в режимі Р (парковка).

Далі перемикаємо трансмісію по всім режимам, і в кожному даємо попрацювати таку ж кількість часу.

READ  Яке масло лити в Kia RIO 4

При працюючому двигуні повертаємося до пробки і знову викручуємо її. Якщо масло почне витікати, то чекаємо, поки воно не припинить це робити, і загвинчуємо пробку назад. Якщо нічого не потекло, то здійснюємо долівку масла, поки текти не почнеться.

В принципі, в даній процедурі немає нічого складного. Як тільки досягли потрібного результату, ставимо на місце пробку і встановлюємо пластиковий захист. Робота на цьому завершена.

Як самому замінити масло в варіаторі Audi А4 В8

Нашу людину завжди відрізняло те, що йому не чужий був важка праця, тому, навіть маючи хороший автомобіль, ми іноді не гребуємо чинити і доглядати за ним самостійно. При цьому можна непогано заощадити, а це у нас люблять абсолютно всі. Сьогодні поговоримо про заміну масла в варіаторі (мультитроником) автомобіля Audi А4 В8.

Як часто необхідно міняти масло в варіаторі

Далеко не всі знають звідки брати інформацію про заміну того чи іншого витратного елемента в автомобілі. Регламент ТО Audi a4 b8 підкаже вам всю інформацію з цього приводу. Давайте подивимося, які терміни встановлено для різних елементів:

 • Заміна моторного масла здійснюється кожні 15000 км. Разом з ним, природно, змінюється і масляний фільтр;
 • Трансмісійне масло рекомендується міняти кожні 60000 км;
 • Салонний фільтр. 30000 км;
 • Повітряний фільтр. 60000 км;
 • Свічки запалювання. 60000 км (45000 при поганому паливі);
 • Паливний фільтр. 60000 км (при низьку якість палива термін скорочується в два рази);
 • Гальмівна рідина. кожні 2 роки.

Варіатор Audi a4 b8. це складна система, що вимагає своєчасного обслуговування. Якщо заміна масла буде здійснюватися вчасно, агрегат прослужить набагато довше.

Заміна масла в варіаторі multitronic LLA SA CVT (0AWB) на Audi A4

В даному записі свого БЖ, я хотів би підняти тему заміни масла в коробці варіатор multitronic CVT.Сколько про це всюди розписано сказано, що, як, скільки, яким методом, при якому пробігу і т. Д., Думки людей абсолютно різні і кожен напевно за своїм прав., але я все ж вирішив якщо і робити це, то однозначно тільки повною заміною через апарат, тобто методом витіснення

Далі буде дуже багато букв)) так що кому лінь і не цікава дана тема, можете просто подивитися фотки і поставити лайки) або закрити і перегорнути далі.

Ще при покупці авто (восени 2017 го), на моє запитання колишньому господареві коли в останній раз він це робив, я не отримав чіткої відповіді, але мовляв точно міняв причому з фільтром, просто не пам’ятав коли і при якому пробігу., Що то типу пару років назад приблизно. Ясна річ, що такий розвиток подій, в корені мене не влаштовує, регламент заміни масла в варіаторі 0AWB проводиться кожні 60 т. Км., А рекомендується взагалі кожні 30-ть., За цим з цим не жартують., Потрібно міняти, і тим самим почати новий відлік часу замін., хоча якщо чесно то і я з цим що то під затягнув., то одне то інше, все не до коробки було. та й проблем в принципі ніяких з нею не було, все прекрасно працює перемикається.

Трохи теоріі.Ознакоміться з характеристиками аудюшний варіатора можна на всіма відомому порталі пристрій варіатора дуже пізнавальна стаття.

І так, вивчивши дану тему і обзвонив купу сервісів, я зрозумів що з варіаторами Audi, у нас в місті мало хто знайомий, і все мені говорили що міняємо тільки методом. відкрутив пробку злив залив і поїхали., Навіть в Audi центрі відмовилися мені допомогти в повній заміні, мовляв міняємо тільки частково, бо інакше це не можливо, і даної процедури цілком достаточно.Я прийняв їх думку, але мене воно не влаштовувало. У підсумку за порадою земляка GAL52RUS (а він особисто пройшов через це на своїй Audi А4 В8), я знайшов те що шукав., Дану процедуру через апарат з повною заміною у нас в місті робить один непоганий сервіс bibi oil, у них є все для цього необхідне, і спеціалізуються тільки на заміну масел в агрегатах, маючи по місту цілу мережу регіональних представництв, практично по два три сервісу в кожному районі міста, але GAL52RUS свою заміну робив саме на вул. Переходнікова, 31а, що особисто для мене дуже було б зручно, так як живу буквально в пару кварталів від даної адреси. І ось тут далі виник один дуже цікавий момент), зателефонувавши до них за телефоном, вказаним на сайті (а там лише один загальний номер) мене культурно вислухали і сказали що маю просто супер-пупер фахівця саме по VAGам, і що зі мною найближчим часом він зв’яжеться обговорить всі деталі і запише на заміну, ну думаю кльово, буду чекати., і дійсно хвилин через 15-20 мені передзвонив хлопець і буквально після першої хвилини розмови було зрозуміло що даний “спеціаліст” реально “фахівець VAGa з великої літери”) )) він тупо почав мені засовувати що на моїй Audi цільні шланги і апарат до них підключити неможливо, потрібно знімати піддон і т. д.))) мовляв приїжджай все зробимо, запропонувавши записатися до них на вул. Народна, 42В Коротше посміявся я від душі, і сказав подумаю))) Сам же поїхав особисто на Переходнікова, 31а, щоб подивитися що та як, поспілкуватися з майстром, хто робив заміну GAL52RUS і уточнити всі питання, що цікавлять мене деталі, приїхавши і познайомившись з Валерієм (так звуть цього майстра) зрозумів що ось цей мужик реально тлумачний і йому довіряти можна, коротше впевнено записався на заміну!

І так моя коробка це. АКПП LLA SA CVT (0AWB) Повний заливний об’єм: 8 лЗалівной обсяг часткової заміни:

5,5 лдля повної заміни нам знадобиться наступне: VAG 0AW301516H Фільтр, масляний коробки АКППVAG WHT003157 Гвинт з внутрішнім TORX M6X16 (потрібно 3шт.) VAG N90666003 Кільце ущільнювача 11,5X3 (потрібно 2 шт.) VAG 0AW301685C Трубка рівень маслопроводу коробки варіатор LLAVAG WHT005623A Пробка резьбовая M22X1,5X11

READ  Не горит подсветка приборов ВАЗ 2112.

Обсяг масла в варіаторі

Обсяг варіатора складає 1.8 л. Для процедури заміни змащення рекомендовано брати з запасом. Якщо промивши потрібен повний, беруть подвійний обсяг.

КАК ПОМЕНЯТЬ МАСЛО В ВАРИАТОРЕ? ПОЛНАЯ ЗАМЕНА С СЕКРЕТНОЙ ПРОМЫВКОЙ.

Заміна масла в АКПП Audi А4

Коробка автомат надійна, довговічна, складнощів в обслуговуванні не представляє. Головне. проводити роботу згідно з регламентом.

Заміна масла в коробці Audi A4

Заміна масла АКПП Audi А4 Б7 передбачає суворе дотримання послідовності дій. Коробку кожен раз зазвичай не промивають, але по можливості робити це потрібно. До початку робіт машину заганяють на підйомник, заводять мотор. Після селектор фіксують в положенні тіптронік. Починаючи з першої передачі по черзі перемикають до більш високих, поки не дійдуть до максимальних. При кожному новому підключенні потрібно робити легке прискорення. Аналогічні маніпуляції проводять в зворотній послідовності.

 • Встановити автомобіль на майданчику, підготовленої для робіт. Обов’язково повинен бути нормальний доступ до АКПП. Під коробку підставити ємність, куди потече відпрацювання.
 • Відкрутити пробку АКПП, злити масло. витікає близько 5 л. Слід дотримуватися обережності, щоб не отримати опік.
 • Відкрутити піддон на АКПП, видалити магнітну стружку, наліт, дно знежирити.
 • Замінити фільтр і кільце ущільнення, повернути піддон на місце, закрутити болти.
 • Зняти болт з отвору контролю, залити нову рідину шприцом або спеціальною трубкою.
 • Вливати нову рідину АТФ, поки вона не почне витікати через отвір. Номінальний обсяг при затоці. близько 4,5 л.
 • Після завершення затоки завести мотор, дати йому добре попрацювати, після підвищити обороти до 2.5 тис. Виміряти температуру мастила в системі із застосуванням бортового комп’ютера, значення не повинно бути більше 40 градусів. Від температури залежить рівень рідини, так що будь-які відхилення вкрай небажані.
 • Двигун при обслуговуванні АКПП не вимикати, продовжувати доливати рідину. поки вона не потече з отвору контролю. Закрутити пробку затоки АКПП, замінити прокладку.
 • Натисканням на педаль гальма перемикати передачі, на кожній робити паузу пару секунд.

Двигун при порожній коробці АКПП запускати категорично заборонено.

Яке масло лити в механічну коробку

Рекомендації виробника при виборі враховувати дуже бажано. Для МКПП Audi підійде не будь-яка мастило. Той варіант, який не відповідає поточним стандартам, не забезпечить вузлу максимальний термін служби. Якість витратних матеріалів для МКПП визначає Comfort, ефективність водіння, безпеку на дорогах.

Якщо дорогий оригінал не підходить, можна пошукати аналог. Головне, щоб замінник мав в’язкість 75W85 або 75W90.

Замена масла в коробке CVT Audi A4 2009 г.в.

Заміна масла в варіаторі Audi А4

Самостійне обслуговування варіатора особливих труднощів не представляє, головне. гранично точно слідувати інструкції. Етапи робіт:

 • Прогріти коробку з мотором. для цього проїжджають 5 км. Так масло стане менш в’язким, без проблем стече в підготовлену ємність.
 • Виставити машину на горизонтальну поверхню, перед підняти за допомогою домкрата.
 • Скрутити пробку, підставити в місці зливу варіатора ємність для прийому відпрацювання. Щоб згорнути пробку, використовують ключ з 6 гранями на 8, діють дуже акуратно. Це допоможе не пошкодити кріплення, запобіжить опіки (не можна допускати контакту гарячої мастила при заміні і шкіри рук).
 • Якщо масла зовсім мало, зручно використовувати для кращого зливу домкрат. Знайти пробку затоки, згорнути її.
 • Залити в картер варіатора нове масло шприцом або будь-яким іншим способом. Працювати найкраще через область під капотом.

Заміна мастила в вариаторе практично завершена. потрібно буде тільки влити нову трансмісію, уникаючи переливів. Тест системи роблять на прогрітому автомобілі.

Заміна масла в коробці Audi А4

 • Прогріти мотор і коробку, проїхавши на естакаду, 5 км буде досить. Масло прогріється, стане менш в’язким, придбає плинність.
 • Виставити машину на рівну горизонтальну площадку, перед підняти домкратом. Приблизно 1.5 л речовини з МКПП витече в підготовлену ємність.
 • Скрутити пробку, підставити ємність для зливу відпрацювання з МКПП. У машини кріплення осі шестерні, зливного отвору своєрідні, що потрібно врахувати при проведенні робіт. Для згортання пробки беруть ключ на 8 з 6 гранями, працювати максимально акуратно, оскільки мастило гаряча. У тих випадках, коли масла дуже мало, застосовують домкрат. Він дозволить злити залишки мастильного речовини.
 • Вивернути пробку затоки знизу. відрізнити затоку і слив легко, використовувати ключ на 12.
 • Із застосуванням шприца залити в картер підготовлений заздалегідь склад. Найзручніше дістатися до мети через капот. Потрібна спеціальна трубка. її надягають на каністру, заливши.
 • Влити нове масло, обсяг брати той же, що раніше стек з МКПП. Переливів і недоливів в МКПП строго уникати.

Бажано прогнати машину кілька кілометрів і знову перевірити рівень в МКПП. Так вдасться отримати максимально точну картину.

Обсяг масла в механіці

Обсяг МКПП 1.6 л. Для промивання системи беруть ще близько 1 л мастила додатково. Можна робити затоку в МКПП без попередньої підготовки.

Обсяг масла в коробці

Обсяг АКПП Audi А4 становить близько 5 л. Точніші значення можна отримати при зміні і калібрування рівнів.

Ознаки необхідності заміни

Виробники автомобільної марки Audi запевняють своїх клієнтів, що в послідовній зміні трансмісійної мастила в вариаторе автомобіля немає потреби. Однак більшість автовласників не згодні з подібними твердженнями, так як несвоєчасна заміна масла в варіаторі Audi здатна стати причиною втрати керування транспортним засобом.

Але коли потрібна заміна технічної рідини в коробці передач? За яких ознаках змінюється масло в варіаторі Audi А4? Рекомендована періодичність заміни технічної рідини складає 60 000. 80 000 км пробігу. Але передчасне оновлення масла може знадобитися у випадках:

 • Появи неприємного запаху гару або сажі з коробки передач транспортного засобу;
 • Поведінка автомобіля при їзді змінюється в негативний бік, з’являються складності в перемиканні швидкостей;
 • Консистенція активного масла змінюється до більш густий і позбавленою однорідності. При уважному розгляді в рідині виявляється металева стружка;
 • Мотор Audi А4 сильно шумить при роботі «в холосту»;
 • Машина погано йде на розгін, рухається ривками.
READ  Заміна задніх колодок Nissan Qashqai j11

Важливо враховувати, що надлишок масла не менш шкідливий для стану варіативної коробки передач, ніж його недолік. З цієї причини рекомендується регулярно перевіряти рівень технічної рідини за допомогою щупа. Покрокова інструкція подібної перевірки представлена ​​нижче:

 • Запускається мотор Audi А4 для прогрівання знаходиться в вариаторе масла. Рівень технічної рідини в коробці передач вимірюється тільки в гарячій субстанції, так як в такому вигляді вона не встигає осісти;
 • Витягується щуп і ретельно протирається;
 • Щуп знову запускається в трансмісійну мастило і менш ніж через 2 хвилини виймається.

Далі слід уважно розглянути, до якої позначки на щупі дійшов рівень масла. Якщо рівень рідини коливається між максимальним і мінімальним показником, значить все нормально, і поновлення масла не потрібно. Якщо показник нижче мінімуму або вище норми, значить слід якомога швидше замінити технічну субстанцію в вариаторе Audi А4.

Замена Масла В Вариаторе AUDI A4 B8

Другий етап

Промивання варіатора Audi А4 при заміні масла відноситься до обов’язкових маніпуляцій тільки в разі істотного засмічення системи брудом, пилом і металевою стружкою. Виробляти промивку самостійно не рекомендується. Будова вариаторной коробки передач. технічно непросте, при цьому його окремі деталі легко пошкоджуються. Автовласникові, переконаному в необхідності промивання варіатора при зміні масла, рекомендується звернутися на спеціалізовану СТО (Станцію Технічного Забезпечення) автомобілів марки Audi.

При надходженні машини в СТО, грамотний автомеханік зробить наступні дії:

 • Розмістить машину на горизонтальній підвісний площині;
 • Заведе мотор Audi А4;
 • Додасть вміст 1 банки очищувача в пророблена масло в варіаторі машини;
 • За допомогою спеціальних насосів, викачає опрацьовану рідина.

Після даних процедур автомеханік заллє в варіатор Audi а 4 свіже масло.

третій етап

При самостійної зміні трансмісійної мастила затоку нового масла проводиться відразу ж після зливу використаного. План дій такий:

масло, audi
 • Вивірка похибок в герметизації зливних пробок. Якщо пробки закупорені недостатньо герметично, можна притиснути їх додаткової шайбою;
 • Заливка нової мастила;
 • Закриття всіх пробок і повторна перевірка герметичності.

Після заливки в варіатор Audi А4 нового масла рекомендується перевірити його рівень за допомогою щупа. Якщо рівень трансмісійної мастила вище, ніж потрібно, необхідно злити зайвий матеріал.

Перший етап

Злив масла з варіатора Audi А4 проводиться таким чином:

 • Під отвір вариаторной коробки передач ставиться тара для зливу. В якості такої може використовуватися таз, каністра або відро місткістю до 8 літрів;
 • Акуратно видаляється щиток грязепротектора;
 • Зливна пробка повільно викручується проти годинникової стрілки;
 • Відпрацьована субстанція зливається в приготовлену тару.

Не слід прискорювати процес зливу. Масло. щільна і в’язка рідина, тому витікати вона буде повільно. Якщо трансмісійна рідина не витікає зовсім, можливо, в системі є істотні засмічення.

Як замінити масло в варіаторі Audi А4 і А6 своїми руками?

Автомобілі марки Audi відомі російським автолюбителям вже не перший десяток років. Ці транспортні засоби відрізняються поєднанням по істині німецької якості з чудовою естетикою. З цієї причини на вітчизняному ринку Audi протягом багатьох років не втрачає своєї популярності. Це. сімейний автомобіль, ідеальний як для мегаполісів, так і для невеликих міст.

Але щоб Audi А4 прослужила набагато довше свого гарантійного терміну, власнику машини слід подбати про задовільний стан всіх її систем і агрегатів. Однією з рекомендованих для регулярного проведення процедур є заміна масла в варіаторі Audi А4. Але як правильно замінити трансмісійну мастило в автомобілі по інструкції? В яких випадках заміна масла в вариаторной коробці передач необхідна? Відповіді на ці та багато інших питань ви зможете знайти в цій статті.

Заміна масла в варіаторі Audi A6

Процедура заміни масла в варіаторі Audi А6 практично не відрізнити від аналогічного заходу щодо моделі Audi А4. Індивідуальні особливості заміни, а так само подібності та відмінності процедури заливки масла в варіатор з іншими машинами, вказуються в технічному керівництві кожного окремого автомобіля. По суті, відмінності при самостійній заміні трансмісійної мастила залежать не від моделі машини марки Audi, а від її заводських особливостей.

Заміна масла в варіаторі Audi A4 по етапах

У разі заміни трансмісійної мастила в варіативної коробці передач Audi А4 важливою є підготовка до роботи. Перш за все автолюбителю слід підготувати майданчик, на якій він встановить свій автомобіль. Площадка повинна бути ідеально рівною, горизонтальною, без підйомів і підвищень. Далі слід підготовка необхідних інструментів, а саме:

 • плоскогубців;
 • Ємності для зливання яка була у використанні технічної рідини;
 • Воронки для вливання свіжого масла в варіатор Audi;
 • Рушників або паперових серветок;
 • Набору ключів для маніпуляцій з важелями і пробками зливу;
 • щільних рукавичок.
масло, audi

Важливо не забувати про техніку безпеки! Перед зливом відпрацьованого матеріалу з варіатора Audi А4 потрібно заглушити мотор і дати охолонути маслу всередині коробки передач. Якщо цього не зробити, можна отримати найнебезпечніші опіки рук, так як рідина всередині варіатора прогрівається до 120 градусів за Цельсієм включно.

Процедура по заміні масла в варіаторі Audi А4 підрозділяється на 3 етапи:

 • Злив відпрацьованої субстанції;
 • Промивання варіатора (в разі необхідності);
 • Заливка нової рідини в вариаторні коробку передач.

Розглянемо кожен із зазначених процесів докладніше.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS