Як обробити днище автомобіля своїми руками

Антикорозійна обробка автомобіля

Базова антикорозійна обробка автомобіля, як правило, виконується виробником ще на заводському конвеєрі. Але багато автовласників, купивши нову машину, намагаються захистити її, проводячи додаткову антикорозійну обробку своїми руками. І досвід показує, що такий вид технічного обслуговування виправданий на всі 100%.

Варто відзначити, що антикорозійна обробка автомобіля. робота не така складна, як може здатися на перший погляд, і цілком здійсненна своїми силами.

На відео в кінці статті докладно розказано і показано, як виконується професійна антикорозійна обробка за технологією Tectyl.

Провівши обробку автомобіля самостійно, можна чимало заощадити. Головне, щоб на цьому ваша боротьба з корозією не закінчується. Не забувайте, що антикорозійну обробку авто необхідно оновлювати кожні два роки.

Перша антикорозійна обробка автомобіля

Першу антикорозійну обробку краще все ж проводити в спеціалізованій майстерні, в якій досвідчені майстри крім безпосередньо самої обробки автомобіля, також просвердлять всі необхідні отвори і встановлять підкрилки на свої місця. Але при бажанні і певній вправності ці операції можна виконати і своїми руками.

Під час першої антикорозійної обробки допустимо використовувати і недорогі матеріали вітчизняного виробництва. Для обробки днища в якості антикору найчастіше застосовують Мовиль або аналогічні йому склади. Більш докладно про це читайте в матеріалі: Чим обробити днище автомобіля?

Найбільш вразливі місця для корозії. це пороги, короба над кронштейнами під домкрат, поперечки і підсилювачі з боку днища, закриті з торців лонжерони і двері. вони вимагають особливо ретельної обробки.

Антикорозійна обробка автомобіля зсередини відбувається через спеціальні технологічні отвори, тобто без розбирання кузова і дверей. У керівництві з технічного обслуговування вашого авто повинна бути схема антикорозійного обробки із зазначенням всіх прихованих порожнин і способів доступу до них.

У ці місця необхідно розпорошувати Тектил (Tectyl) з аерозольного балончика, тому що, на відміну від аналогічних продуктів, він має гнучку трубку з розпилювачем, за допомогою якої досить зручно обробляти приховані порожнини.

На станціях техобслуговування антикор в прихованих порожнинах наносять методом безповітряного розпилення під тиском 6-8 атмосфер. Під час подачі складу відбувається його змішування з повітрям і утворюється якийсь туман, після висихання якого виходить найтонше, але при цьому з високим ступенем захисту антикорозійне покриття. До того ж абсолютно прозоре.

обробити, днище, автомобіля, своїми, рука

В колісні арки після проведення антикорозійної обробки зазвичай встановлюють пластикові підкрилки. Але останній “писк”. це так звані рідкі підкрилки, які представляють собою в’язку пасту, що наноситься прямо на кузов і після застигання перетворюється в подобу пластмаси.

Ось ще кілька хитрощів і корисних порад, які допоможуть при проведенні антикорозійної обробки автомобіля:

 • Особливу увагу слід звернути на рівномірність нанесення мастики: занадто тонкий шар буде недостатньо міцним і почне швидко руйнуватися під ударами дрібних камінчиків, а надто товстий. розтріскуватиметься і відшаровуватися під впливом вібрації.
 • Найбільш оптимальна товщина антикорозійного покриття. приблизно півтора-два міліметри. При цьому витрата мастики складе близько 4-5 кілограм на один автомобіль.
 • До появи перших ознак корозії, механічні властивості захисного шару важливіше антикорозійних.
 • Незайвим буде покрити зсередини всю підлогу шаром противошумной мастики БПМ-1.
 • Знявши гумові заглушки в торцях порогів, ви можете істотно продовжити термін служби останніх. При встановлених підкрилки бруд і сміття в ці отвори все одно не потрапляє, а наскрізна вентиляція порогів під час руху автомобіля піде їм тільки на користь.

Проводити антикорозійну обробку автомобіля можна в будь-який час року.

Для чого проводять антикорозійну обробку автомобіля

Всі автомобілі, незалежно від моделі, класу і умов експлуатації, схильні до корозії. Образно кажучи, вже з моменту сходження з конвеєра кожну машину переслідує злий ворог. іржа. При регулярному нехтуванні належним доглядом, будь-яка машина може дійти до стану, подібного примірнику на фото вище.

Незважаючи на те, що кожен завод-виготовлювач обробляє випускаються авто від подальшого старіння і ржавіння спеціальною антикорозійною мастикою (а деякі деталі навіть покривають цинком), цього все одно виявляється недостатньо. Летить з під коліс пісок, який працює як пескоструй, щебінь, викликає відколи від попадання в ями на дорозі, і інше. дають про себе знати дуже скоро.

Ускладнюється ситуація взимку, коли дороги посипаються ще й хімічними реагентами. Вхідні в їхній склад луг і сіль роз’їдають залізні кузовні деталі машин в прискореному темпі. Так що антикорозійна обробка кузова, при бажанні зберегти і вберегти свій автомобіль від корозії, річ дійсно дуже важлива.

Звичайно, гнилої кузов можна буде відновити, але за вартістю це можна порівняти з покупкою старої машини. Саме корозія кузова визначає термін служби автомобіля, тому чекати появи наскрізних дірок не варто.

Основна мета додаткової антикорозійної обробки ще нової машини, виконуваної власником або своїми руками, або на спеціалізованій станції. якомога довше зберегти цілісність заводського захисного покриття.

Навіть при заводській антікоррозійку, додаткова повна антикорозійна обробка автомобіля буде не зайвою, оскільки вона спрямована на тривале збереження первинного зовнішнього вигляду машини і міцності металу. За часом ця процедура займає 3-4 години, якщо вона виконується кваліфікованими фахівцями із застосуванням професійного обладнання.

Досвідчені майстри радять не рідше одного разу на півроку перевіряти стан антикорозійного покриття машини. Під час же ремонту або заміни запчастин кузова (наприклад, після аварії) антикор потрібно відновлювати в обов’язковому порядку.

Повторна антикорозійна обробка автомобіля

Повторна антикорозійна обробка автомобіля зазвичай проводиться раз на два роки. При цьому, кришки капота і багажника, підсилювачі моторного відсіку, багажника і статі з боку салону можна обробляти рідше.

Підготовка машини до нанесення антикора і сам процес обробки полягає в наступному:

 • Перед повторної антикорозійною обробкою, в першу чергу, потрібно добре вимити автомобіль і прочистити всі дренажні отвори.
 • Радимо звернути особливу увагу на велику кількість прихованих порожнин і кишень. в них накопичується багато бруду, яка з часом призводить до появи корозії (читайте докладніше про те, як правильно мити машину).
 • Після мийки автомобіля, його необхідно висушити, і тільки після цього приступати до антикорозійного обробці.
 • Протріть бензином ділянки днища з пошкодженим, що потріскалися або відшарувалися антикором і нанесіть свіжий шар антикорозійного матеріалу.
 • Особливу увагу зверніть на арки крил і ділянки по периметру підкрилки.

Якщо обробка проводилася нерегулярно, то в деяких місцях (зазвичай на днище машини) заводський антикор може бути пошкоджений до металу. Тут і з’являються руді плями, які за 2-3 роки проїдають залізо наскрізь.

У цьому випадку, перед нанесенням антикорозійного покриття повинна бути проведена досить трудомістка робота по видаленню іржі, яку виконують або механічним способом (абразивними шкурками), або за допомогою хімічних складів (перетворювачі іржі), або електрохімічним способом. Детально про видалення іржі ми розповідали тут.

Зачищені до металу ділянки кузова потрібно обов’язково прогрунтувати, після чого можна наносити антикорозійну мастику.

При виборі мастики для повторної обробки днища автомобіля в першу чергу слід звертати увагу на її антикорозійні властивості і лише потім на механічну міцність.

Якщо ж ви вирішите виконати повторну антикорозійну обробку на спеціалізованій станції, то не забудьте попередньо зняти підкрилки, інакше колісні ніші залишаться обробленими. Також рекомендуємо ознайомиться з порадами про те, який автосервіс вибрати.

На відео, представленому нижче, дуже наочно показано, як виконують антикорозійну обробку на фірмовій станції техобслуговування.

Інструмент для нанесення антикорозійного суміші на днище автотранспорту

Перш ніж обробляти дно автомобіля для того, щоб в подальшому пофарбувати, його слід підготувати до нанесення антикора. В першу чергу потрібно очистити від бруду місця, в яких утворилися вогнища корозії, а для цього необхідні наступні інструменти:

 • жорстка щітка зі сталевого дроту;
 • захищають очі окуляри, від зчищати іржі і бруду;
 • ручний ліхтар, щоб оглянути важкодоступні місця кузова;
 • наждачний папір дрібна і велика;
 • дзеркальце, щоб мати можливість оглянути і виявити всі дефекти утворилися на днище;
 • пензлика або розпилювач для обробки антикорозійного мастикою;
 • засіб для знежирення поверхні з очищених місць, можна застосувати звичайний ацетон.

Основні види корозії

Існують різні ступені корозії, в термінології вони називаються:

 • підповерхнева. формується на поверхні і поширюється по всьому металу;
 • щілинна. виникає в зазорах кузова автомобіля, в різьбі, під металевим прокладками і т.д.;
 • суцільна. виникає на зовнішності металу суцільним шаром;
 • межкристаллитная. виникає в пошкоджених ударами місцях металевих виробів;
 • місцева. зароджується на поверхні виробів з металу у вигляді плям;
 • виборча. виникає і руйнує тільки одну складову структуру металу.

Вимоги до матеріалів для антикорозійної обробки

Антикори для днища поділені на два види.

Перший вид необхідний для покриття зовнішньої поверхні дна авто, яке постійно піддається механічній дії піску, гравію, каміння. На дефектні місця наносять антигравійне мастики, зроблені на основі полімеру, бітуму та каучуку, які мають властивість еластичності.

Для використання цих мастик потрібен розпилювач або пензлик, щоб покривати їх товстим шаром. Для якості обробки при розпилюванні потрібне гарне пристрій тому, що цей вид мастик продається в желеподібної консистенції.

Другий вид необхідний для покриття прихованих порожнин дна авто. На ці проблемні місця наносяться мастики, зроблені на основі масла або воску. У їх складі можуть бути присутніми сповільнювачі іржавіння. Цей тип засобів має властивість проникнення в зазори, тріщини, розриви і відколи.

У зв’язку з тим, що у них консистенція не така густа, ніж у антигравійного складів, вони мають корисними вологовідштовхувальними і влаговитесняющимі якостями, а також здатністю нейтралізувати корозію шляхом просочення місця виникнення.

рецепт

 • мастика мовіль.
 • гарматне сало.
 • Моторне масло (відпрацьований).
 • солярка.

Всі компоненти додаються по одній частині. В результаті виходить склад, який на морозі стає як віск, а в спеку як текуча рідина.

Мовили для днища

Для профілактики виникнення іржі на кузові машини перед тим, як покрити її якісною фарбою, рекомендується нанести мовіль. Більшість власників авто називають мовілем будь-який тип антикору, але це абсолютно невірно. У складі Мовіля містяться елементи, які запобігають виникненню корозії, це:

 • оліфа;
 • масло для двигуна.

Щоб визначити, який потрібен мовіль, слід з’ясувати тип корозії. Вони існують в трьох підвидах:

 • Паста. Пастоподібний продукт, найчастіше фасується і продається в пластиковій тарі, у вигляді бутлів або банок.
 • Аерозоль. Вони вважаються більш зручними в боротьбі з ділянками, де проявилася іржа.
 • Рідина. Має найнижчу ціну з усіх.

Коли мовіль куплений, потрібно ретельно підготувати проблемні місця зовні і зсередини днища кузова, які вам доведеться очистити, замазати і покрити антикором.

Все про обробки днища автомобіля від корозії своїми руками

Процес появи іржі (корозії). найлютіший ворог металу, в нашому випадку. днища автотранспорту. Якщо вчасно і не усунути дефекти, збільшується в необхідності дорогого ремонту автомобіля. Розглянемо, що необхідно знати про це, а також, чим обробити днище автомобіля від корозії своїми руками.

Заслуговують на увагу марки антикором

Для надійної обробки дна вашого автотранспорту від виниклих вогнищ іржі, необхідний якісний антикор. Нижче перерахуємо основні марки від відомих виробників.

Етапи процесу обробки мастикою

Процес обробки кузова автотранспорту від корозії має декількох етапів:

 • Перш ніж обробити дно автомобіля його необхідно вимити миючим порошком і підняти, щоб підготувати гнилої ділянку днища, а не тільки поверхню кузова.
 • Потім потрібно добре висушити все очищені місця. Процес сушіння можна прискорити шляхом дуйчіка з гарячим повітряним потоком.
 • Коли машина просохне, оглянути проблемні місця. Виявлені тріщини, зазори і розриви повинні бути очищені.
 • Виконавши ці маніпуляції можна починати антикорозійний процес.

Чим можна обробити днище машини?

Для того, що б грамотно і ефективно провести обробку днища автомобіля необхідно визначиться зі складом, а точніше з його призначенням характеристиками. Так, склади для обробки днища автомобіля можна розділити на дві основні групи. до першої належать висихають антикори, які заповнюють мікротріщини і дають можливість розвиватися окислювальним процесам, а також антикори на основі воску і парафіну, які залишаються еластичними навіть при різкій зміні температури. Обидва види антикору використовуються для зірвати внутрішніх поверхонь.

ВЕЧНЫЙ АНТИКОР арок и днища

До другої групи належать:

Бітумні мастики з м синтетичних масел, які захищають кузов від механічних пошкоджень і кисню. Наносити бітумні мастики рекомендують шаром не товще 0,4 мм;

Мастики на основі каучуку вважаються одними з найбільш ефективних, і в більшості своїй використовуються на заводах;

Рідкий пластик є додатковим матеріалом, який закріплює шар основного антикору.

Перш ніж наносити обраний засіб необхідно захистити гальмівні колодки, для цього використовують поліетилен. Антикор необхідно наносити за допомогою пензля або розпилювача. Обов’язковими для обробки також є колісні арки, внутрішня частина капота автомобіля, елементи підвіски і зварні шви. Таким чином, обробку автомобіля антикором необхідно проводити комплексно.

види обробки

Антикорозійний захист для автомобіля може бути виготовлена ​​з різних складових. У тому числі і агресивних хімічних елементів, які можуть пошкодити лакофарбове покриття. Саме тому варто звернути особливу увагу на компоненти розчину і вибирати суміш так, що б вона ефективно усунула корозійний наліт, при цьому, не пошкодивши лакофарбове покриття.

Захисний шар повинен покривати метал і надійно захищати його від зовнішніх впливів. Здебільшого антикор носять на такі елементи автомобіля, як кришка багажника, колісні арки, місця зварювання, а також днище автомобіля. У кожному антикорозійному складі мають бути присутні частинки, які забезпечують хорошу адгезію.

Так як на більшості ділянок днища автомобіля утворюється конденсат, їх обробляють водовідштовхувальними складами. У місцях зварювальних швів необхідно використовувати антикор, який має яскраво виражені механічно стійкі властивості. Також. для більшої впевненості і більшого захисту використовую додаткові склади, зокрема антигравій.

Найбільш популярними є бітумна і воскова обробки. Дані склади краще всього поєднуються з цинком, бронзою, а також сповільнювачами іржі і зміцнювач матеріалу. Також, на сучасному ринку представлені антикори на основі парафіну, полімерів з додаванням каучуку, ебоніту, силікону і пластика.

Чи потрібно обробляти новий автомобіль?

Не секрет, що не існує уживаного автомобіля без слідів корозії. Якщо ви купуєте старий автомобіль, не залежно від того наскільки часто попередній власник проводив антикорозійну обробку, дану процедуру варто провести повторно.

Автомобілі вітчизняного виробництва, які тільки зійшли з конвеєра, також потребують антикорозійного обробці, оскільки заводом-виробником дана процедура не передбачена. Більш того, обробку антикором необхідно провести відразу ж після покупки автомобіля.

Що стосується автомобілів іноземного виробництва, заводи-виробники випускають транспортні засоби, які вже оброблені анікором. Це означає, що покупцеві не варто турбуватися про захист іномарки від іржі, у всякому разі, найближчі роки два три. Так чи інакше, все залежить від самого автомобіля, є такі транспортні засоби, в яких днище. це вразливе місце і, можливо, буде потрібно додатковий захист, не залежно від того передбачив завод-виготовлювач антікоробработку чи ні.

Як краще. зробити самому або віддати на сервіс?

Обробити днище автомобіля своїми руками або довірити цю процедуру фахівцям автомобільного сервісу. справа індивідуальна і залежить від того скільки часу і коштів автовласник готовий витратити на цю процедуру.

Багато хто вважає, що антикорозійну обробку бажано проводити на спеціалізованому сервісі, де є підйомник, але якщо у вас в гаражі є оглядова яма. обробка своїми руками цілком допустима.

В автомобільних сервісах транспортний засіб просушують шляхом обдування гарячим повітрям протягом 30 хвилин, в цей час вам доведеться самостійно вимити авто і дати йому повністю висохнути. Також важливо перед обробкою перевірити автомобіль на наявність пошкоджень. Де б не відбувалася обробка антикором, вона завжди починається з обробки прихованих порожнин, в які антикорозійні кошти розпорошуються.

У сервісних центрах дану процедуру проводять методом повітряного розпилення під певним тиском, а ось товщина захисної плівки повинна бути не більше 60 мкм. Тільки після цього можна приступати до обробки колісних арок і безпосередньо самого днища автомобіля. В даному випадку товщина захисного засобу повинна становити не менше 250 мкм.

Після завершення антикорозійної обробки автомобілем бажано не користуватися протягом доби, так як склад повинен повністю висохнути.

Обробка днища автомобіля своїми руками: мажемо, або веземо на сервіс?

Без сумнівів, кузов є несучим елементом будь-якого автомобіля. Але, не менш важливим елементом є днище транспортного засобу, воно відіграє роль платформи, на якій зібрані всі інші елементи кузова. Саме тому, під час покупки автомобіля, перше, на що потрібно звернути увагу. це стан кузова автомобіля і відповідно днища.

Для того, що б продовжити термін служби всього автомобіля необхідно захистити його основні елементи від хімічних, механічних і електрохімічних впливів навколишнього середовища.

Для чого потрібна антікоробработка

Корозія металу, або, простіше кажучи, іржа, виникає внаслідок зовнішнього впливу вологи, зокрема дощу, снігу, туману і калюж. Також іржа може виникнути внаслідок механічних пошкоджень, утворених ударами від щебінки і гальки, їздою по неякісному дорожньому покриттю, їздою у високій траві, по пісках, курних дорогах тощо.

Все це призводить до того, що захисний шар знімається, і вплив зовнішніх подразників доводиться безпосередньо на днище автомобіля. В результаті, заводський захист вже не є цілісною і пропускає повітря і вологу, що і призводить до утворення корозії. Корозійні ділянки, в свою чергу, вимагають проведення такої процедури, як антикорозійна обробка.

Як дізнатися, чи є корозія на днище?

Корозія або іржа металу є одним з основних ворогів днища автомобіля і виникає в результаті прямого впливу снігу, дощу, калюж і механічних реагентів. Вологи властиво проникати під антикорозійний шар і роз’їдати метал. Більш того, взимку утворюються крижані нарости, які також завдають шкоди автомобілю. Як відомо, все це призводить до корозії і утворенню дірок.

Так, фахівці рекомендують проводити антикорозійну обробку раз в рік або два, таким чином, ви завжди будете знати, в якому стані знаходиться ваш автомобіль і які заходи необхідно вжити для його захисту.

Для того, що б продовжити термін служби автомобіля в цілому необхідно регулярно виконувати процедури щодо його захисту. Так, в якості профілактики днище автомобіля по можливості повинно знаходитися в чистоті. Для цього рекомендують мінімум один раз на місяць мити днище автомобіля, особливо взимку, коли дороги посипають сіллю і іншими елементами, які негативно впливають на кузов автомобіля. Важливо пам’ятати, що захист кузова. це захист автомобіля в цілому.

Підписуйтесь на наші стрічки в таких соціальних мережах як. Вконтакте, Instagram. Yandex Zen, і Telegram: всі найцікавіші автомобільні події зібрані в одному місці.

Підготовка авто до антикору

Перш ніж обробляти днище автомобіля від корозії всередині, салон необхідно підготувати. Крім цього важливо придбати матеріали, знайти інструменти для роботи. Для виконання маніпуляцій знадобиться:

 • спецодяг, що закриває відкриті ділянки шкіри;
 • захисні окуляри;
 • уайт-спірит;
 • перетворювач іржі;
 • антикор;
 • металева щітка;
 • промисловий фен;
 • наждачний папір.

Зібравши потрібні приналежності, можна приступати до обробки автомобіля. Перш за все, потрібно демонтувати пластикові деталі, що заважають роботі. Попередній шар антикора необхідно зчистити. Далі ретельно промивають поверхню гарячою водою, просушіівают. Якщо це зробити неякісно. бітумне покриття відшарується, порушуючи цілісність антикорозійного шару.

Також варто знежирити поверхню, протерши її уайт-спіритом. Перш ніж обрабоативать пороги автомобіля всередині, варто попередньо використовувати антикорозійний грунт, хоча можна обійтися без цього, головне, щоб метал був очищений.

Перед обробкою автомобіля пушсалом речовина розігрівають (важливо контролювати температуру, масло не повинно змінити колір і по консистенції походити на густу сметану), розвести розчинником або антикорозійним засобом в співвідношенні 1: 4. Для цього підходить ряд речовин: бензин, відпрацьоване масло, раст-стоп. Розчин з останнім найбільш ефективний, крім випадків, коли виконується процес обробки порогів всередині. Влітку склад нагрівається і, за рахунок капілярного ефекту, поширюється на більшу площу, заповнюючи щілини, збільшуючи якість покриття. Також рекомендується наносити суміш на автомобіль швидко, поки вона не загусла.

Вибір антикору для внутрішньої поверхні

При підборі кошти рекомендовано враховувати ряд показників. Антикор повинен:

 • володіти високим рівнем адгезії;
 • щільно заповнювати тріщини, відколи;
 • захищати поверхню від вологи, інших рідин;
 • консервувати ділянки з іржею на кузові (хоча краще зачистити або приварити такі місця);
 • витісняти вологу.
обробити, днище, автомобіля, своїми, рука

Також матеріал повинен бути еластичним, інакше на поверхні утворюються тріщини. Переважно це не засихають кошти, які забезпечують достатній рівень захисту, особливо в місцях стикування деталей, різних щілин. Такі антикори бувають з масляною і парафіну та основою. Єдиний їхній мінус. нестійкість до механічних впливів, внаслідок чого вони не можуть застосовуватися на зовнішніх частинах кузова.

Для обробки зсередини краще застосовувати антикори на масляній основі, так як мастики засихають, утворюючи тверду поверхню. Один виняток: щоб обробити днище всередині салону ВАЗ, потрібно нанесення бітумного складу. Покриття доведеться частіше оновлювати, але воно усуне вади, які призводять до виникнення корозії.

Від А до Я: обробка днища автомобіля всередині салону своїми руками

Стан кузова автомобіля. основний фактор надійності і його зовнішнього вигляду. Також цей момент впливає на вартість автомобіля у продажу. Однак, багато власників машин зосереджують увагу на зовнішній обробці, нехтуючи внутрішньою. Цей підхід в корені невірний і призводить до плачевних наслідків. утворення корозії.

Виробники складів для обробки

На ринку присутній ряд фірм, які пропонують антикор-склади. це:

 • Tectyl;
 • Noxudol;
 • Dinitrol;
 • Waxoyl.

Ці марки недешеві, але якщо заощадити на покупці. можна зіпсувати кузов неякісним засобом, а в жарку погоду в машині стане неможливо перебувати через різкого запаху.

Ще один затребуваний антикор. це гарматне сало. Воно являє собою нафтове масло, загущенное петролатумом. Це засіб еластично, здатне утримуватися на поверхні, не взаємодіє з водою, а також витримує екстремальні температури, погодні умови.

Окреме місце займає обробка порогів автомобіля своїми руками всередині. Для цього найчастіше використовують аерозольний балончик.

Чи потрібно обробляти всередині салону

Важливо знати, що якщо машина гниє. то цей процес відбувається зсередини. Якщо зовні подряпати фарбу до металу, то окислення і поява негативних змін почне проявлятися через 10 і більше років. Однак для салону автомобіля досить найменшого вогнища корозії. Варто йому виникнути, не мине й трьох років, як в кузові з’явиться наскрізна діра. Електроліт (вода, з домішкою солі і хімікатів), інші рідини, швидко зроблять свою справу. Невеликий міхур фарби на порозі приховає діру товщиною в палець.

Метал покривається іржею внаслідок впливу вологи. Всупереч думці про те, що ця проблема стосується виробів нашого автопрому, іномарки від неї не застраховані. Їх конструкція стійка до погодних умов, але вода проникає в салон різними способами. Найчастіше причинами стають:

 • Ущільнювач лобового скла. Внаслідок деформації кузова, зносу гумки.
 • Заглушки. У разі їх випадання.
 • Стики в верхній частині кузова. Місця зварювання часто іржавіють.
 • Гнилі петлі капота.
 • Шумка. Взимку і восени вода стікає з взуття, накопичується під ізоляцією.

Антікоррозійщікі просять за послуги від 2500 руб. Якщо цей варіант не підходить. необхідно серйозно вивчити дане питання, в іншому випадку власник може посилити проблему. В першу чергу потрібно знати, чим обробити днище автомобіля всередині салону.

Порядок нанесення антикорозійного захисту на днище зсередини

Розібравшись з тим, чим обробити дно автомобіля всередині, потрібно дізнатися, як це робити. Існують різні види упаковки антикором: металеві та пластикові ємності, аерозольні балончики та балони для спеціального пістолета.

Чим краще обробити пороги авто всередині, тим довше прослужить машина, адже це одна з найбільш вразливих до корозії деталей. Нанесення антикору здійснюється аерозольним балончиком за такими правилами:

 • струснути безпосередньо перед застосуванням;
 • почати розпорошувати, тримаючи на відстані п’ятнадцяти сантиметрів від поверхні;
 • робити п’ятихвилинні перерви між нанесенням шарів;
 • накладати суміш мінімум три рази;
 • після закінчення висушити промисловим феном;
 • повернути на місце захист і дати транспортному засобу постояти дві-три години перед використанням.

Є також варіант нанесення бітумного антикору, але він більш трудомісткий і забезпечує меншу захист.

Обробка кузова відбувається в такій же послідовності, з тією лише відмінністю, що замість аерозолю використовується пензлик. Необхідно ретельно, в два-три шари промазати поверхню, звертаючи увагу на всі шви, щілини і важкодоступні місця. В особливих випадках зручніше використовувати балончик, ніж покривати дно автомобіля всередині своїми руками за допомогою пензлика, але це буває не дуже ефективно. У випадку з пушсалом аерозоль для автомобіля застосовувати не можна. в процесі розпилення складу швидко застигає, не лягає на поверхню.

При обробці мастикою її варто розігріти, це підвищує адгезійні властивості і сприяє заповненню важкодоступних місць. Слід пам’ятати, що мастика застигає довше, ніж масло, тому завдавши товстий шар. транспортний засіб буде в неробочому стані близько тижня.

Для чого потрібна антікоробработка

Корозія металу, або, простіше кажучи, іржа, виникає внаслідок зовнішнього впливу вологи, зокрема дощу, снігу, туману і калюж. Також іржа може виникнути внаслідок механічних пошкоджень, утворених ударами від щебінки і гальки, їздою по неякісному дорожньому покриттю, їздою у високій траві, по пісках, курних дорогах тощо.

Все це призводить до того, що захисний шар знімається, і вплив зовнішніх подразників доводиться безпосередньо на днище автомобіля. В результаті, заводський захист вже не є цілісною і пропускає повітря і вологу, що і призводить до утворення корозії. Корозійні ділянки, в свою чергу, вимагають проведення такої процедури, як антикорозійна обробка.

Чим обробити днище автомобіля від корозії своїми руками? За кермо. медіаплатформа МірТесен

Звичайно, обробка днища автомобіля це обов’язок виробника. Власне кажучи, справа саме таки і йде на всіх заводах, де днище покривають різними мастиками і іншими подібними захисними складами. Але, цілком може бути і таке, що куплений Вами автомобіль обробили не належним чином, а, якщо це зробили на потрібному рівні, то все одно. час силу захисту від корозії будь-якого покритті обов’язково знижує. Так що, днище автомобіля в подальшому вже Вам доведеться захищати своїми силами, тобто знову проводити його обробку. Якщо Ви хочете обробити його власними руками, то без певних знань в цьому випадку Вам не обійтися.

Обробка днища автомобіля своїми руками: мажемо, або веземо на сервіс?

1 07 Июля 2015

 • Обробка днища автомобіля своїми руками: мажемо, або веземо на сервіс?
 • 1. Для чого потрібна антікоробработка
 • 2. Види обробки
 • 3. Чи потрібно обробляти новий автомобіль?
 • 4. Чим можна обробити днище машини?
 • 5. Як краще. зробити самому або віддати на сервіс?
 • 6. Як дізнатися, чи є корозія на днище?

Без сумнівів, кузов є несучим елементом будь-якого автомобіля. Але, не менш важливим елементом є днище транспортного засобу, воно відіграє роль платформи, на якій зібрані всі інші елементи кузова. Саме тому, під час покупки автомобіля, перше, на що потрібно звернути увагу. це стан кузова автомобіля і відповідно днища.

Для того, що б продовжити термін служби всього автомобіля необхідно захистити його основні елементи від хімічних, механічних і електрохімічних впливів навколишнього середовища.

спосіб активний

Тут діяти потрібно в такий же спосіб, але мастику потрібно замінити на активну речовину (типу Мовіля). Воно захистить днище від корозійних процесів, і плюс до цього не дасть в подальшому «прижитися» на ньому іржі. Якщо Ви вирішите використовувати подібний засіб, то Вам навіть не доведеться прибирати стару мастику. Робити цього і не потрібно, обидва ці кошти будуть прекрасно взаємодіяти, що посилить загальний захисне покриття нижньої частини кузова.

види обробки

Антикорозійний захист для автомобіля може бути виготовлена ​​з різних складових. У тому числі і агресивних хімічних елементів, які можуть пошкодити лакофарбове покриття. Саме тому варто звернути особливу увагу на компоненти розчину і вибирати суміш так, що б вона ефективно усунула корозійний наліт, при цьому, не пошкодивши лакофарбове покриття.

Захисний шар повинен покривати метал і надійно захищати його від зовнішніх впливів. Здебільшого антикор носять на такі елементи автомобіля, як кришка багажника, колісні арки, місця зварювання, а також днище автомобіля. У кожному антикорозійному складі мають бути присутні частинки, які забезпечують хорошу адгезію.

Так як на більшості ділянок днища автомобіля утворюється конденсат, їх обробляють водовідштовхувальними складами. У місцях зварювальних швів необхідно використовувати антикор, який має яскраво виражені механічно стійкі властивості. Також. для більшої впевненості і більшого захисту використовую додаткові склади, зокрема антигравій.

Найбільш популярними є бітумна і воскова обробки. Дані склади краще всього поєднуються з цинком, бронзою, а також сповільнювачами іржі і зміцнювач матеріалу. Також, на сучасному ринку представлені антикори на основі парафіну, полімерів з додаванням каучуку, ебоніту, силікону і пластика.

чим обробити?

Можна зробити це за допомогою мастики. Вона законсервує метал, і зможе також захистити його і від пошкоджень. Її основу складає добре всім відомий бітум, крім нього в мастиці присутній каучук і різні різновиди смол.

Є матеріали, де основою служить ПВХ (це буквосполучення позначає полівінілхлорид) і все той же каучук. Це покриття можна охарактеризувати як досить довговічне, тому його часто застосовують і на заводах.

Наступний матеріал, це рідкий пластик. Його не потрібно використовувати як основний засіб для захисту днища, адже механічні пошкодження, навіть не дуже сильні, легко його ушкоджують.

Склади на основі масла не засихають повністю за весь час експлуатації авто, і коли з’являються свіжі тріщини, їх ліквідність допомагає ці тріщинки швидко заповнити.

Склади, основою яких служить парафін і віск. Після нанесення такої захисний шар висихає, і, таким чином, виходить еластична плівка, яка і служить захистом днища автомобіля.

Як краще. зробити самому або віддати на сервіс?

Обробити днище автомобіля своїми руками або довірити цю процедуру фахівцям автомобільного сервісу. справа індивідуальна і залежить від того скільки часу і коштів автовласник готовий витратити на цю процедуру.

Багато хто вважає, що антикорозійну обробку бажано проводити на спеціалізованому сервісі, де є підйомник, але якщо у вас в гаражі є оглядова яма. обробка своїми руками цілком допустима.

В автомобільних сервісах транспортний засіб просушують шляхом обдування гарячим повітрям протягом 30 хвилин, в цей час вам доведеться самостійно вимити авто і дати йому повністю висохнути. Також важливо перед обробкою перевірити автомобіль на наявність пошкоджень. Де б не відбувалася обробка антикором, вона завжди починається з обробки прихованих порожнин, в які антикорозійні кошти розпорошуються.

У сервісних центрах дану процедуру проводять методом повітряного розпилення під певним тиском, а ось товщина захисної плівки повинна бути не більше 60 мкм. Тільки після цього можна приступати до обробки колісних арок і безпосередньо самого днища автомобіля. В даному випадку товщина захисного засобу повинна становити не менше 250 мкм.

Після завершення антикорозійної обробки автомобілем бажано не користуватися протягом доби, так як склад повинен повністю висохнути.

спосіб перетворює

Його використовують при наявності на днище слідів від процесів корозії. Тут використовують спеціальний засіб, який, при його нанесенні на пошкоджені поверхні, перетворює іржу в масу, що служить, як захисний грунт. Далі використовують будь-який з попередніх методів обробки.

Обробка днища. 3 основних способи

Отже, днище можна обробити по-різному. Вибирайте відповідний саме для Вас спосіб, вибирайте матеріал, і приступайте до «лікуванню» нижньої частини кузова Вашого авто.

чим обробити?

Можна зробити це за допомогою мастики. Вона законсервує метал, і зможе також захистити його і від пошкоджень. Її основу складає добре всім відомий бітум, крім нього в мастиці присутній каучук і різні різновиди смол.

Є матеріали, де основою служить ПВХ (це буквосполучення позначає полівінілхлорид) і все той же каучук. Це покриття можна охарактеризувати як досить довговічне, тому його часто застосовують і на заводах.

Наступний матеріал, це рідкий пластик. Його не потрібно використовувати як основний засіб для захисту днища, адже механічні пошкодження, навіть не дуже сильні, легко його ушкоджують.

Склади на основі масла не засихають повністю за весь час експлуатації авто, і коли з’являються свіжі тріщини, їх ліквідність допомагає ці тріщинки швидко заповнити.

Склади, основою яких служить парафін і віск. Після нанесення такої захисний шар висихає, і, таким чином, виходить еластична плівка, яка і служить захистом днища автомобіля.

Чим обробити днище автомобіля від корозії своїми руками?

Звичайно, обробка днища автомобіля це обов’язок виробника. Власне кажучи, справа саме таки і йде на всіх заводах, де днище покривають різними мастиками і іншими подібними захисними складами. Але, цілком може бути і таке, що куплений Вами автомобіль обробили не належним чином, а, якщо це зробили на потрібному рівні, то все одно. час силу захисту від корозії будь-якого покритті обов’язково знижує. Так що, днище автомобіля в подальшому вже Вам доведеться захищати своїми силами, тобто знову проводити його обробку. Якщо Ви хочете обробити його власними руками, то без певних знань в цьому випадку Вам не обійтися.

спосіб активний

Тут діяти потрібно в такий же спосіб, але мастику потрібно замінити на активну речовину (типу Мовіля). Воно захистить днище від корозійних процесів, і плюс до цього не дасть в подальшому «прижитися» на ньому іржі. Якщо Ви вирішите використовувати подібний засіб, то Вам навіть не доведеться прибирати стару мастику. Робити цього і не потрібно, обидва ці кошти будуть прекрасно взаємодіяти, що посилить загальний захисне покриття нижньої частини кузова.

спосіб пасивний

Перш за все, днище потрібно буде добре вимити, після чого добре просушити, і видалити з нього іржу, а разом з нею і залишки старої мастики. Далі, днище грунтується, після чого вже покривається мастикою. Дуже важливо добре просушити днище, щоб залишки вологи не почали знову руйнувати саме покриття, а разом з ним і саме днище.

Антикорозійна обробка днища автомобіля. Чим краще його обробити і як це зробити?

Корозія днища, це вплив на нього іржі, а вона з’являється, як відомо, від зайвої вологи. Ті ж поїздки по калюжах, при туманах і в дощі безслідно не минають. Всі ці опади впливають на автомобіль, особливо, якщо на його днище є які-небудь ушкодження. А, таких пошкоджень навряд чи вдасться довго уникнути. Адже, при їзді завжди летять дрібні камені. Висока трава і піщані дороги теж дуже сильно впливають на захисний шар знизу кузова автомобіля. Взимку захист також не відпочиває. Тепер на неї негативно впливають крижані нарости, які ушкоджують загальну цілісність всього захисного шару.

Результат впливу іржі, це поступове утворення дірок в кузові автомобіля, що явно не додає йому міцності. При цьому, цілком можлива деформація різних вигинів на ньому. Так що, тут потрібно корозію терміново зупиняти і якось захистити здоров’я всього кузова Вашого автомобіля в цілому.

спосіб перетворює

Його використовують при наявності на днище слідів від процесів корозії. Тут використовують спеціальний засіб, який, при його нанесенні на пошкоджені поверхні, перетворює іржу в масу, що служить, як захисний грунт. Далі використовують будь-який з попередніх методів обробки.

Як обробити своїми руками?

Це зробити цілком реально, якщо знати загальну послідовність дій, і грамотно вибрати захисний матеріал. Отже, починаємо:

Антикоррозийная обработка автомобиля. Правильный способ.

Начебто складнощів при обробці кузова немає ніяких, але, робота ця, безумовно, копітка, де потрібно обов’язково проявити певну старанність. Так що, робити це своїми руками, або віддати автомобіль фахівцям, вирішувати виключно Вам.

Які захисні мастики слід використовувати для обробки днища автомобіля, і як нас обманюють в автосервісах Ви дізнаєтеся ось з цього відео. дивимося.

Може бути це все-таки краще зробити своїми руками?

Активний метод обробки днища автомобіля

До активних засобів захисту автомобіля від корозії можна віднести такий засіб як Мовіль. Цей препарат є досить популярним засобом для антикорозійної обробки автомобіля.

У більшості випадків Мовиль використовують для обробки внутрішніх поверхонь кузова, але їм також можна обробити і днище автомобіля.

Мовіль хороший тим, що не тільки ізолює поверхню металу від атмосферного впливу, а й веде хімічну боротьбу з початком корозією, оскільки в його складі є інгібітор. Крім того, в Мовіле містяться спеціальні присадки, що витісняють вологу з поверхні металу.

Якщо проводиться обробка днища Мовілем, то видаляти стару мастику не обов’язково, оскільки він добре поєднується з усіма видами антикорозійних засобів і, взаємодіючи з ними, ущільнює їх і забезпечує хороший захист днища від корозії.

При обробці автомобіля Мовілем, важливо враховувати той факт, що в його склад входять компоненти, які руйнівно діють на будь-які гумові вироби. Тому слід уникати його попадання на захисні ущільнення і чохли.

Чим обробити днище автомобіля від корозії?

Погодні умови сильно впливають на несучу частину будь-якого легкового автомобіля. кузов. І якщо вчасно не зробили роботу, спрямовані на антикорозійний захист кузова, особливо днища, то згодом він може згнити. Тому багатьох водіїв, особливо початківців, цікавить, чим обробити днище автомобіля від корозії своїми руками.

При антикорозійного обробці автомобіля слід приділяти особливу увагу обробці днища, оскільки шкідливий вплив навколишнього середовища найбільше позначається саме на ньому.

Внизу сторінки дивіться відео-огляд засобів, якими найчастіше обробляють днище машини своїми руками.

Також рекомендуємо для ознайомлення відмінний матеріал про популярних способах видалення іржі на кузові автомобіля.

Основних методів обробки днища автомобіля всього три: пасивний, активний і перетворює. По суті, всі ці методи зводяться до одного. нанесення захисного шару на поверхню металу. Але між ними є і суттєві відмінності. До речі, ми частково торкалися цієї теми в інструкції з антикорозійної обробки авто.

Как САМОМУ обработать днище автомобиля. Антикор своими руками

Пасивний метод обробки днища автомобіля

При пасивному методі обробки на днище машини наносяться різного роду антикорозійні мастики. Основою цих мастик в найчастіше є бітум, але також зустрічаються і мастики на основі каучуку або смоли. Додатковими елементами таких складів часто є волокнисті речовини і графіт.

Подібні антикорозійні мастики для обробки днища не є дефіцитними, їх можна придбати на будь-якому авторинку.

Найпоширенішими продуктами є “Мастика бітумна”, “Мастика сланцева”, “Антикор бітумний”, “Автоантікор резінобітумний” і “Автоантікор епоксидний”.

 • Перед обробкою днища антикорозійними мастиками його перш за все необхідно як слід помити і підготувати до нанесення захисного шару.
 • Перед нанесенням антикора днище обробляють будь-яким ґрунтом.
 • Саму мастику перед нанесенням розігрівають, щоб поліпшити її плинність.

Наносять антикор, як правило, в декілька шарів. Такий захисний склад дозволяє запобігти контакту металу з навколишнім середовищем, тим самим не допускаючи його корозію. До того ж товстий шар мастики в якійсь мірі дозволяє додатково поліпшити шумоізоляції автомобіля.

До недоліків пасивного методу обробки можна віднести такий момент, що якщо днище автомобіля не буде попередньо добре висушене, то під захисним шаром антикора залишиться волога, яка буде руйнувати його зсередини.

Перетворює метод обробки днища автомобіля

Бувають випадки, коли автовласник вчасно не справив захисну обробку днища автомобіля і на ньому з’явилися сліди корозії. В даному випадку найбільш ефективною буде обробка перетворює способом.

Цей спосіб полягає в тому, що місця, де з’явилися сліди іржі потрібно обробити засобами, які хімічно перетворюють корозію в захисний грунт. До складу таких засобів дуже часто входить кислота (найчастіше використовують ортофосфорну кислоту).

На російському ринку існує безліч препаратів перетворювачів іржі, як імпортного, так і вітчизняного виробництва.

Найпоширенішими перетворювачами іржі у вітчизняних автолюбителів є «Кольчуга» і «Цинкар». Вони виробляють хімічну очистку пошкодженого корозією металу, і перетворять іржу в нерозчинний в воді цинко-фосфатний захисний шар.

Після обробки пошкоджених корозією поверхонь днища, потрібно нанесення на нього захисних мастик або «Мовіля».

Сказати точно, чим краще обробити днище автомобіля неможливо. Вибір захисного складу залежить від стану кузова і, зокрема, днища машини. В одному випадку буде цілком достатньо обробити його антикорозійною мастикою, а в іншому буде потрібно проводити комплексний захист, що включає в себе всі три способи обробки.