Масляний фільтр LADA Granta який краще

Як правильно підібрати масляний фільтр на Priora

Як вибрати масляний фільтр на Priora? Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів. До автомобілів, які виробляються «АвтоВАЗом», водії ставляться по-різному. Проте LADA Priora є однією з найпопулярніших марок. Вона випускається в декількох типах кузова: седан, хетчбек і універсал. Відповідно до класифікації, яка прийнята в Європі, машина належить до C класу.

LADA Priora була розроблена на базі ВАЗ 2110 і є рестайлінгової моделлю знаменитої «десятки». За роки випуску автомобіль зазнав ряд змін. Зокрема, під маркою Priora випускаються три моделі: 2170 (седан), 2172 (хетчбек), і 2171 (універсал).

У базову комплектацію Пріори входять значні опції, наприклад, електричні склопідйомники, подушки безпеки, електропідсилювач рульового управління, центральний замок, який має дистанційний тип управління, регулювання рульового колеса по висоті. Якщо порівняти цей автомобіль з попередніми моделями, які зійшли з конвеєра «АвтоВАЗ», він значно краще попередниць.

Як часто слід міняти масло в двигуні?

Автомобіль оснащений силовим агрегатом, який має потужність в 90 л. с., в ньому вісім клапанів. Багато деталей двигуна імпортного виробництва. Витрата палива становить близько 7 л на 1000 км, що більш економно, якщо порівнювати Priora з іномарками. Однак, як і будь-яка деталь в автомобілі, двигун потребує своєчасного догляду (зокрема, в заміні масла). Виробник радить виконувати цю операцію через кожні 15 тис. Км пробігу.

Слід враховувати і те, в яких умовах експлуатується автомобіль, а також час року. Одна з переваг LADA Priora в тому, що двигун невибагливий до якості мастила. Однак чим якісніше синтетичне масло, тим довше буде працювати масляний фільтр. Якщо мастило високої якості, то це буде гарантувати безперебійну роботу двигуна. Він зможе завестися і при низькій температурі повітря.

Якщо синтетичне масло не по кишені власнику, можна використовувати і напівсинтетичні мастила високої якості. Бажано користуватися марками масел, які вказані виробником. До них відноситься Mobil 10 W.40, воно підходить для автомобілів, які мають невеликий пробіг. Якщо ж пробіг істотний, можна вибрати Mobil 15W-50, цей вид масла має велику в’язкість.

Як часто потрібно міняти фільтри?

Для того, щоб уникнути дорогого ремонту двигуна, виробник радить міняти масляні фільтри через кожні 15000 км пробігу. Багато що обумовлено і якістю олії, яким користується власник авто. Вартість фільтра залежить від виробника і якості. Слід зазначити, що вартість комплектуючих до автомобіля Priora відноситься до бюджетного класу.

Якісний фільтр можна придбати в ціновому діапазоні від 90 до 200 рублів. Залежно від виробника діаметр різьби навертання може бути різним. Відмінності є і в діаметрі присоединительного кільця. Габаритні розміри різняться від ємності, якою володіє фільтр. Спільними для всіх фільтрів є наступні деталі:

 • фільтрувальний елемент;
 • прокладки для протіводренажного клапана;
 • ущільнювальне кільце;
 • дотична гума;
 • папір фільтра.

Склад паперу у різних виробників може бути різним. Але навіть популярність компанії, яка займається виготовленням масляних фільтрів, не є гарантією тривалої служби деталі. Рано чи пізно власник машини зауважує, що автомобіль став витрачати значно більше олії, ніж раніше.

Як перевірити рівень мастила?

Відразу необхідно сказати, що навіть при нормальній роботі агрегату рівень масла в двигуні не може перебувати на одному рівні. Виконувати перевірку слід на холодному моторі. Якщо двигун гарячий, то рівень масла на щупі може бути менше або більше відміток Max / Min. В ідеалі він повинен бути посередині між ними. За станом мастила треба уважно стежити, її не повинно бути занадто багато або мало.

В обох випадках це може привести до виходу з ладу силового агрегату. Потрібно звертати увагу і на чистоту масла на щупі. Яким би надійним не був двигун, рано чи пізно виникає проблема. Вона полягає в тому, що витрата масла на 1000 км стає значним. Багатьох власників LADA Priora це насторожує. Існує кілька об’єктивних причин витоку мастильного матеріалу з двигуна:

 • вихід з ладу елементів, які відносяться до циліндро-поршневої групи;
 • несправність масляного фільтра;
 • заміна маслос’емних ковпачків;
 • протікання сальників.

Якщо масло в двигун доводиться доливати частіше, ніж між поїздками в сервіс, краще обов’язково з’ясувати причину цього. Підвищений витрата мастильного матеріалу не тільки позначається на бюджеті власника автомобіля, але і може привести до капітального ремонту силового агрегату. У гіршому випадку доведеться міняти двигун.

Як вибрати масляні фільтри?

Залежно від якості все масляні фільтри діляться на три основних типи: бюджетні, середнього і преміум-класу. До бюджетним моделям фільтрів для автомобілів марки LADA Priora відносяться SCT, AF, ZOLLEX, UFI. Їх вартість невисока, за своїми технічними характеристиками вони відносяться до категорії низькоякісних. Вони мають велику кількість недоліків.

Зокрема, перепускний клапан, який в них встановлений, не виконує функції в повному обсязі. У ряді випадків він залипає або пропускає занадто багато масла в двигун. Приблизно в цій же ціновій категорії знаходяться і масляні фільтри WIX. Виробляються вони на території України. Ціна SCT і WIX однакова, проте остання марка користується більшою популярністю у автовласників. Експлуатаційні якості значно краще.

До фільтрів, які відносяться до середнього за вартістю класу, можна зарахувати «Лівни», Finwhale, Ween. Виробники у них різні. Наприклад, вважається, що Ween виготовляють в Японії. Однак дуже часто можна зустріти вироби китайського виробництва, тому потрібно звертати увагу на упаковку.

До більш дорогим відносяться «Невський фільтр», «Champion», які виробляються в Бельгії. Фільтри «Champion», на думку провідних автомобільних журналів, вважаються одними з найнадійніших в порівнянні з більш дорогими моделями. В цілому, якщо говорити про якість фільтрів, які відносяться до бюджетного класу, краще вибирати деталі «Champion» і WIX. Зазначені марки викликають меншу кількість нарікань у власників LADA Priora.

Ще дорожче коштують фільтри Mann. Власники автомобілів часто незадоволені якістю деталей цієї марки. Однак причина в тому, що з оригінальними фільтрами на російський ринок поставляється китайська версія. Оригінальні фільтри Mann виробляються в Німеччині, мають хорошу якість, повністю виправдовують досить високу вартість. Датчик тиску масла загоряється на 2 хвилини, що відповідає нормі.

При виборі фільтра марки Mann потрібно знати, як відрізнити оригінал від підробки. Оригінальний фільтр має глянець, чого не можна сказати про китайському аналогу. Інструкція, яка розміщена на корпусі німецького фільтра, зображена в картинках, якщо ж ви бачите текстову інструкцію, то перед вами підробка.

Якщо говорити про фільтри елітного якості, то слід згадати про таких, як Mahle, Hengsi. До цієї ж цінової категорії відносяться і фільтри Bosch. Деталі цієї марки можуть використовуватися не тільки для LADA Priora, а й для інших марок автомобілів. За вартістю вони значно дорожче Mahle. Однак це єдиний вид масляних фільтрів, в яких в фільтруючому елементі використовуються волокна синтетичного походження, що робить роботу більш ефективною.

Встановити новий масляний фільтр на Priora не так складно. Це можна зробити своїми руками або в сервісному центрі. Як правило, після установки нового фільтру витрата масла приходить в норму. Тому заміна маслос’емних ковпачків може бути проведена трохи пізніше.

Як виконати процедуру заміни фільтра?

Для оперативної та правильної заміни слід потурбуватися про підготовку зручного робочого місця. Для цих цілей підійде яма або підйомний пристрій, щоб можна було зафіксувати авто LADA Granta.

Проведення заміни масляного фільтра на Granta

Щоб виконати роботу правильно, слід проводити заміну в якісно обладнаному гаражі. Перш ніж встановлювати новий масляний фільтр LADA Granta, необхідно провести злив відпрацьованого масла і зняття старого розхідники. Підготовка займе мінімум часу, але вимагає підвищеної акуратності. Проводиться заміна за такою схемою:

Поставити ємність для зливу відпрацьованого речовини та відкрити масляний фільтр для LADA Granta для видалення масла.

З привалочной площині знімається старий фільтр масляний LADA Granta, з раніше ослабленого кріплення.

Дрантям витираються залишки речовин, а чистим маслом протирається гумова прокладка нового фільтра.

Тепер новий масляний фільтр Granta встановлюється на місце і до упору прикручується.

Відкривається горловина і заливається нове масло.

масляний, фільтр, lada, granta, який, краще

Кришка горловини встановлюється на колишнє місце і після запуску авто перевіряється наявність витоків.

Тестування проти протікання є важливим. Новий масляний фільтр на Granta повинен не просто прилягати до поверхні, але і забезпечувати герметизацію масла. В іншому випадку буде потрібно дотиснути елемент, поки він не стане на місце. Правильна установка врятує автомобіль від перегріву двигуна.

Якісний масляний фільтр для Granta дозволить уникнути численних проблем з роботою силового агрегату. Проводити заміну можна самостійно, при наявності достатнього досвіду. Якщо ж робота виконується вперше, краще звернутися до професіоналів СТО. Фахівці здійснять заміну і швидко, і правильно.

Довговічність і безвідмовність більшості вузлів в автомобілі безпосередньо залежить від якості застосовуваних комплектуючих і витратних матеріалів. Тому зазначені компоненти вимагають своєчасного діагностування та заміни.

У сучасному моторі LADA Granta версія 8 або 16 клапанна, така річ, як масляний фільтр наділений досить істотними функціями:

 • забезпечувати очистку масла, завдяки чому мінімізується тертя в сполучаються деталях;
 • полегшити функціонування агрегату через виключення з рідини сторонніх часток.

Серед безлічі представлених на ринковому терені складно вибрати масляний фільтр, але слід схилятися до придбання таких, які відзначені власниками як найбільш надійні.

Вибір масляного фільтра на Granta

При виборі потрібно враховувати особливості компонента, розмірні параметри. Багатьох автомобілістів хвилює те, який масляний фільтр краще на Granta і як довго він прослужить. Незалежно від якості елемента, заміна повинна проводитися кожні 5-7 тисяч км. Інакше гарантувати нормальну роботу двигуна буде неможливо.

Провести заміну і зрозуміти: масляний фільтр на Granta який краще, можна лише при ретельній підготовці. Але потрібно пам’ятати, що при низькому якості використовуваного масла расходник прийде в непридатність раніше покладеного терміну. Важливо застосування якісних масел від світових Автолидер. Рекомендації по вибору повинні стосуватися експлуатованої моделі авто.

Який масляний фільтр вибрати для LADA Granta

Коробочки відрізняються самим картоном, шрифт на оригіналі менше, а якість друку краще.

масляний, фільтр, lada, granta, який, краще

Знизу на оригіналі символ ЕАС, на підробці. РСТ.

При погляді зверху видно, наскільки різний матеріал використовувався для виготовлення. Гумка на підробці легко виймається, і на ній немає кольорового маркування, на відміну від оригіналу.

І, нарешті, на оригіналі є гравіювання з датою виготовлення на нижній частині корпусу. Сфоткати цей напис проблематично, але, якщо придивитися, можна побачити вибиті точками цифри. Кажуть, це основна ознака, за яким можна відрізнити оригінальний фільтр.

В цілому, не можу сказати, що підроблений фільтр. повне гуано. Написи нанесені чітко, якість різьблення хороше, без задирок. Більше можна сказати тільки при розтині. Так що хай полежить до кращих часів, може, стане в нагоді.

Надійна робота автомобіля обумовлюється високою якістю встановлених деталей. Тому витратні запчастини вимагають своєчасної діагностики і заміни.

Для сучасної LADA Granta фільтр масляний дозволяє полегшити роботу двигуна, виключити тертя робочих елементів. Серед всіх моделей фільтрів слід підбирати ті, які були відзначені автомобілістами як найдовговічніші.

Як правильно підібрати фільтруючий елемент для Granta?

Який краще фільтр, складно розібратися з першого разу. Під час нудного процесу вибору даного «розхідники» слід звертати увагу на його особливості, в числі головних з яких присутні його геометричні параметри. Численну армію власників спантеличує можливий ресурс позначеного в статті елемента. масляний фільтр. Незалежно від якісних аспектів цього продукту, його заміну слід виконувати не рідше, ніж через 5-7 тис. Км пройденого шляху. У неприємної ситуації, за збереження і довговічність роботи внутрішніх компонентів мотора «поручитися» стане неможливим.

Для виключення помилки з вибором і подальшою заміною слід ретельно підготуватися. Не рекомендується забувати про «золотом» правилі: чим нижче якість використовуваного масла, тим раніше позбудеться своїх кондицій масляний фільтр. Зважаючи на сказане слід вдаватися до придбання і заливці тільки якісних масел від світових брендів-виробників, які можна застосувати до моторів LADA Granta.

 • «UNICO FILTER LI» (фільтр здобув похвали у більшості «Грантаводов»);
 • «MANN-FILTER W» (збалансований продукт, проте ціна «кусається);
 • варіанти з більш демократичною вартістю: «FIL FILTER ZP» або «PUROLATOR L».

Здійснюючи покупку, орієнтуємося на обсяг мотора і що пред’являються до конкретного «розхідники» експлуатаційні вимоги.

прогріваємо мотор!

Процес моніторингу необхідний для наступних цілей:

 • переконатися у відсутності підтікання масла через новий фільтр (якщо така є, «підтискаємо» елемент шляхом посилення його затягування);
 • упевнитися, що фільтр придатний і мастильна система LADA Granta функціонує в штатному режимі (про це свідчить вимерлих через 4-5 секунд лампа на приладовій дошці).

Який краще фільтр, автовласник в результаті вирішує сам. Установка якісного фільтруючого елемента (зрозуміло, і застосування кондиційного масла) на LADA Granta версія 8 або 16 клапанна дозволить забезпечити тривалу роботу двигуна без неприємних несправностей. Самостійно виконати захід із заміни досить не важко. Якщо власник стикається з цією процедурою вперше, краще звернутися в майстерню, де на власні очі можна побачити всі тонкощі і послідовність дій.

Який масляний фільтр на Ладу Priora вибрати

Масляний фільтр призначений для очищення небажаних забруднень в моторному маслі. Фільтри очищення масла відрізняються між собою не тільки по кріпленню, але і за розмірами, тому перш ніж з’ясовувати, який масляний фільтр на Priora краще, потрібно розібратися, які підходять на цю модель автомобіля.

LADA Priora. це рестайлінговая модель знайомої всім «десятки». За роки випуску автомобіль придбав популярність, тому на його основі з’явилося три моделі: седан, хетчбек і універсал. Сучасна волосінь двигунів ВАЗ застосовується не тільки на Ладі Priora, а й на Granta, Niva, Kalina, Ларгус, і для всіх моделей завод-виробник рекомендує однакові масляні фільтри. Також виробник рекомендує міняти масляний фільтр разом з маслом, згідно з номерами каталогу.

На даний момент масляний фільтри, які підходять для LADA Priora, випускають не тільки вітчизняні, а й зарубіжні виробники.

Визначити точно, який з масляних фільтрів краще, вкрай складно, так як кожен власник авто дотримується своїх інтересів. Одні віддають перевагу якості, інші розглядають моделі фільтрів виходячи з вартості. Опитування власників автомобілів LADA Priora привів до наступних результатів:

 • MANN.
 • Bosch.
 • Салют.
 • Mahle.
 • SCT.

Так що універсального масляного фільтра, який за всіма параметрами буде підходити всім верствам населення, просто не існує. Автолюбителі часто на свої LADA встановлюють такі відомі іноземні марки, як Bosch або MANN. Ця продукція пройшла перевірку не тільки на протязі довгого часу, але і витратними матеріалами вітчизняного виробництва, а це значний фактор.

Завод-виробник LADA Priora настійно рекомендують залишати масляний фільтр через кожні 15 тис. Пробігу. Але також необхідно враховувати умови, в яких експлуатувався автомобіль. Двигун Пріори не особливо перебірливий, але по можливості бажано застосовувати якісне синтетичне масло, так як на ньому авто прослужить набагато довше. Вартість синтетичного масла не кожному дозволить легко придбати його, але його можна замінити полусинтетическим, хорошої якості.

заміна фільтра

Демонтувати старий масляний фільтр і встановити новий. процес, з яким зможе впоратися і новачок. Але в деяких випадках, коли прикипає ущільнювач, щоб замінити його потрібно докласти чимало зусиль. Якщо у вас є спеціальний ключ для демонтажу фільтра, то проблем не виникне. Але якщо його немає, потрібно заздалегідь приготувати потужну викрутку.

Для того щоб змінити масляний фільтр на Ладі Priora, потрібно загнати її на оглядову яму або на підйомник. Під зливний отвір моторного масла слід поставити ємність для зливу рідини. Відкрутіть пробку і дочекайтеся, поки масло повністю витече в ємність. Коли рідина повністю зіллється, пробку можна повернути на місце, а ємність з нею прибрати в сторону. Масло необхідно зливати при гарячому двигуні, тому потрібно дотримуватися максимальної обережності. Далі прогрійте двигун до робочої температури і можна приступати до заміни масляного фільтра.

Після цього потрібно відкрити капот і знайти місце установки старого фільтра. При розігрітому двигуні можна спробувати відкрутити його руками, часто це не викликає складнощів. Але в більшості випадків фільтр прикипають до робочої поверхні, і без допомоги спеціального ключа не обійтися. Якщо його немає, акуратно збоку пробийте дірку, а потім, скориставшись потужної викруткою, відкрутіть фільтр проти годинникової стрілки.

Після вдалого демонтажу можна переходити до наступного етапу. Перед установкою потрібно ретельно змастити маслом посадочне місце і наполовину наповнити новий фільтр. Це потрібно для того, щоб при наступній заміні не виникало проблем з демонтажем. Також дана процедура дозволить уникнути виходу з ладу елементу, що фільтрує, так як при запуску двигуна масляний фільтр не буде сухим. Після заповнення слід почекати кілька хвилин, поки вся внутрішня частина масляного фільтра не просочиться рідиною.

Встановіть новий масляний фільтр в посадочне місце і закрутіть за годинниковою стрілкою до упору. В процесі не слід використовувати ключ, так як згодом вам не вдасться відкрутити його руками.

Після виконання заміни на головку блоку циліндрів надіньте кришку для затоки масла. Залийте в двигун Пріори необхідний для нормальної роботи обсяг рідини. Кількість залитого масла потрібно контролювати за допомогою щупа з відмітками верхнього і нижнього допустимого рівня. Після цього потрібно почекати, поки масло повністю не стече в картер. П’ятихвилинне очікування дозволить вам більш точно визначити рівень залитого масла, який повинен знаходитися між двома позначками на щупі.

По завершенні процесу прогрійте двигун на холостому ходу до робочого стану. Далі ще раз перевірте рівень масла, при необхідності. долийте.