Скільки літрів масла в двигуні DAEWOO Matiz

DAEWOO Matiz масло для двигуна

У 1998 році південнокорейський автогігант представив публіці свою нову модель. компактний DAEWOO Matiz, який став наступником моделі Tico. Невеликий хетчбек успадкував багато рис попередника, в тому числі і малолітражний 51-Сильний двигун на 0.8 літри.

У такій комплектації автомобіль був досить популярним на вітчизняному ринку, а в 2002 році після невеликого оновлення в салонах стала доступна і модифікація з агрегатом на 1.0 літра потужністю 63 л.с. Тоді ж виробник додав до звичної механічної коробки передач нову 4-діапазонну автоматику (далі. більш детально про моторах і видах масла, яке в них заливається).

Концерн спочатку встановив на своє дітище привабливу ціну, що і вплинуло на великий попит з боку покупців. З 2011 року автогігант DAEWOO відмовився від назви Matiz, переводячи хетчбек під назвою «Спарк».

DAEWOO Matiz міг похвалитися досить пристойними технічними та динамічними даними як для своїх габаритів і моторної гами. Автомобіль легко розганяється до 145 км / год (1.0 МТ), витрачаючи при цьому 7.3 літра бензину в місті і 6.3 літра на трасі на 100 км.

Перші 100 км / год досягаються за 12 секунд. З 2008 року поставки Матиза в Росію з літровим агрегатом були припинені, щоб уникнути конкуренції з новинкою Chevrolet Спарк. Згодом найбільш поширеною версією хетчбека стала комплектація з двигуном 0.

8, незважаючи на досить слабкі технічні характеристики.

За весь час випуску модель отримала кілька глибоких рестайлінг і зарекомендувала себе як кращий варіант для початківців водіїв. Автомобіль відмінно підходить для міської їзди в умовах обмеженості місця для паркування. Невеликі габарити в поєднанні зі стильним італійським дизайном і майже бюджетної вартістю зробили модель однієї з найбільш популярних малолітражних іномарок на ринку серед конкурентів в класі А.

Етапи заміни змазує рідини DAEWOO Matiz

На систему змащення DAEWOO Matiz покладено дуже важлива функція, зберегти двигун в робочому стані. Тому проходження своєчасного ТО по заміні масла є необхідною умовою. Крім основних функцій моторного масла, воно також допомагає відновити нормальний теплообмін.

Представлені на ринку автомобілі комплектуються бензиновими двигунами об’ємом 0.8 літра, а також 1.0л. Це стосується і більш старих моделей, а також пройшли рестайлінг. Тому процес заміни в них буде аналогічним.

яке вибрати

Для DAEWOO Matiz можна використовувати і інші мастильні матеріали. Для цього хетчбека підійде продукція марок Lukoil, Shell, ZIC, General Motors і інших виробників.

Промивання системи змащення

Промивання двигуна на машині DAEWOO Matiz слід проводити тільки у виняткових випадках, до яких відносяться:

 • Придбання б / у автомобіля, коли ви не можете бути впевненими в якості, а також регулярності вироблених замін змащуючого складу.
 • В процесі експлуатації неодноразово перевищувався сервісний інтервал заміни.
 • Робота двигуна з постійними частими перегрівами, що сприяє закоксовування, а також іншим відкладенням.
 • У випадки переходу на інший тип масла, наприклад з синтетики на напівсинтетику.

Промивання для двигуна DAEWOO Matiz бувають декількох типів:

 • П’ятихвилинні або семихвилинна, здатні очистити навіть найскладніші відкладення. Ними потрібно користуватися дуже акуратно, строго слідувати інструкції, надрукованій на упаковці. Застосовувати їх рекомендується тільки при гострій потребі. Так як існує висока ймовірність викликати передчасний знос ущільнюючих сальників. А також забити масні канали, частками змитого нагару.
 • Спеціальні склади, які додаються в масло за кілька сотень кілометрів до передбачуваної заміни. Є більш щадними, але також існує ймовірність засмічення олійних каналів.
 • Промивальне масло є найбільш щадним методом очищення двигуна зсередини. Заливається такий склад після зливу відпрацювання, двигун працює 15-20 хвилин, після чого рідина з відкладеннями зливається. Відсутність у складі промивання агресивних присадок, дбайливо очищає мотор, але не здатне видалити сильні забруднення.
 • Звичайне масло, яке збираєтеся використовувати при заміні. Цей спосіб не такий популярний через його дорожнечу.
READ  Скільки каталізаторів на Kia RIO 3

Двигун DAEWOO Matiz 0.8: технічні характеристики

Блок циліндрів ДВС F8CV відлитий з чавуну, головка блоку циліндрів алюмінієва, в кожній камері згоряння встановлені по два клапана. Розташування распредвала в двигуні. верхнє, вал знаходиться в ліжку ГБЦ. Привід ГРМ. ремінний, ролики і ремінь необхідно міняти через кожні 40 тис.

км. Якщо не дотримуватися регламенту заміни, ремінь може обірватися, і в цьому випадку в голівці блоку циліндрів гнуться клапана. Допускати обриву пасової передачі можна. зустріч клапанів з поршнями може привести в непридатність деталі циліндро-поршневої групи, і ремонт тоді обійдеться дорого.

скільки, літрів, масло, двигуні, daewoo, matiz

У двигуна DAEWOO Matiz 0.8 технічні характеристики наступні:

 • Обсяг. 796 см³;
 • потужність. 52 л. с.;
 • кількість циліндрів. 3;
 • загальна кількість клапанів в ГБЦ. 6;
 • діаметр стандартних поршнів. 68,5 мм;
 • ступінь стиснення. 9,2;
 • хід поршня. 72 мм;
 • використовуване паливо. Аі-92;
 • охолодження. рідинне;
 • система харчування. інжектор (розподілений упорскування).

Колінчастий вал встановлений в блоці циліндрів на чотирьох опорах, зверху 4 кришки затягуються болтами. Діаметр шийок вала:

 • корінних. 44 мм (-0,02 мм);
 • шатунних. 38 мм (-0,02 мм).

Якщо колінчастий вал має знос, колінвал необхідно шліфувати. Існують ремонтні розміри корінних і шатунних вкладишів:

 • перший ремонт. 0,25 мм;
 • другий ремонт. 0,5 мм.

Також у мотора передбачені ремонтні розміри поршнів:

 • 68,75 мм (0,25 мм). перший ремонт;
 • 69,00 мм (0,5 мм). другий ремонт.

У міру зношування гільз циліндрів блоку проводиться їх розточування, якщо під останній ремонт розточити вже не виходить, необхідна перегільзовка БЦ або заміна блоку.

Вибираємо масло для DAEWOO Matiz

Бажано купувати масло відомих брендів, таких як Shell або Mobil. До того ж, треба виходити з необхідних вязкостних параметрів згідно інструкції, а саме. 5W-40. Наприклад, оптимальним вибором для DAEWOO Matiz будуть продукти Mannol Elite 5W-40 SM / CF або Castrol Magnatec 5W-40 A3 / B4.

Характерні несправності двигуна F8CV

Двигун Matiz 0,8 володіє непоганим ресурсом. при дбайливої ​​експлуатації і своєчасному техобслуговуванні термін служби ДВС в середньому становить 200 тис. Км. Але у мотора є свої характерні хвороби, найбільш часті поломки.

На перших машинах DAEWOO Matiz встановлювався трамблер, і ця деталь в системі запалювання особливою надійністю не відрізнялася. Часто через несправний розподільника двигун переставав заводитися, і так як трамблер неремонтоздатність, його необхідно було міняти.

З 2008 року мотори F8CV пішли без трамблеров. запалюванням став керувати ЕБУ, тому проблем з запуском ДВС поменшало. Незважаючи на досить високу надійність, в движку DAEWOO Matiz 0,8 нерідко:

 • стукає колінвал;
 • лопаються перегородки поршнів під поршневі кільця;
 • виходить з ладу ГБЦ.

Але всі ці серйозні поломки відбуваються виключно з вини автовласників. Колінчастий вал в основному стукає через перевантаження, використання неякісного моторного масла. Чомусь водії вважають. якщо мотор «несерйозний», то й нема чого його нормально обслуговувати. Перегородки під поршневі кільця на поршнях завжди лопаються через перегрів, з цієї ж причини з’являються тріщини в камерах згоряння головки блоку циліндрів.

Основні хвороби F8CV частіше проявляються не стільки в самому моторі, скільки в навісному обладнанні. Найболючіше місце тут. генератор, особливо часто відбувається відмова діодного моста. Деталі виходить найчастіше в умовах підвищеної вологості, в інших випадках генератор може вимагати ремонту вже на пробігу 50 тис. Км.

Стартер на «Матізе» служить довше, йому ремонт може знадобитися десь через 80-100 тис. Км. Втім, на корейській машині ремонт навісного обладнання не завжди доцільний. ціна запчастин невисока, і в деяких випадках вигідніше повністю замінити весь вузол цілком, ніж витрачати час на ремонт того ж генератора або стартера.

Покрокова інструкція, як замінити рухове масло DAEWOO Matiz

Перед безпосередньою заміною моторної мастила вкрай бажано прогріти двигун до робочої температури. Справа в тому, що гаряче масло знаходить високу плинність, що дозволяє злити якомога більше відпрацьованої мастила.

Варто окремо зауважити, що для заміни моторного масла необхідно користуватися оглядовою ямою, естакадою або підйомником. Піднімати домкратом машину неприпустимо! Адже домкрат перекошує положення двигуна, що може вплинути на прохідність мастила по каналах циркуляції.

 • Зупиняємося на оглядовій ямі і глушимо авто.
 • відкриваємо капот. Фахівці рекомендують знімати мінусову клему з АКБ, щоб випадково мотор ніхто не пробував завести, коли всередині двигуна не буде мастила.
 • відкручуємо кришку маслозаливной горловини. Кришка відкручується для стабілізації тиску в системі змащення двигуна.
 • Заглядаємо під машину і знімаємо захист масляного картера двигуна.
 • Підставляємо під зливну пробку ємність для збору відпрацьованого масла.
 • Відкручуємо зливну пробку. Майстру знадобиться накидна головка на 17. Зверніть увагу, якщо двигун прогрітий, то буде витікати гаряче масло. Історії відомий не один випадок, коли малодосвідчені майстри обпалювали відпрацьованої мастилом з двигуна шкіру на руках і навіть особі. Відразу при добуванні пробки масло з отвору хлине під напором.
READ  Який зазор на свічках для газу

Необхідно приділити увагу і самій пробці зливу. Резьбовая поверхню пробки не повинна мати застрягання і інших слідів зносу. Нормальний вид має мати і ущільнювача колечко, яке для автомобіля DAEWOO Matiz виготовляється з латуні або міді. Якщо болт або кільце пошкоджені, то обов’язково міняємо їх на повністю нові аналоги.

Зливна пробка знаходиться трохи вище дна масляного піддону картера, тому на дні неодмінно залишається невеликий обсяг відпрацювання. Найчастіше на дні осідають стружка і макуха, наявність яких украй небажано в системі моторної мастила. Осад найкраще, звичайно ж, прибрати. Для цієї мети в спеціалізованих СТО використовується вакууматор з тонкою трубкою на кінці.

 • Закручуємо зливну пробку. Обов’язково проконтролюйте, одягнене чи ущільнювача колечко. При закручуванні зливний пробку вкрай бажано використовувати динамометричний ключ. Справа в тому, що при перетягуванні пробки, тобто надмірному закручуванні, лопається сам корпус масляного піддону. Як правило, заміна масляного піддону обходиться недешево. З цієї причини краще всього перестрахуватися.

Оптимальний момент затяжки пробки зливного отвору становить 35-40 (Нм).

скільки, літрів, масло, двигуні, daewoo, matiz
 • відкручуємо старий масляний фільтр. Буде дуже добре, якщо вийде відкрутити фільтр голими руками. Але в багатьох випадках фільтруючий елемент встигає порядно прикипіти. Якщо фільтр не виходить викрутити руками, то рекомендується використовувати спеціальний знімач для масляних фільтрів. Якщо знімача все ж немає під руками, то можна пробити корпус масляного фільтра ударної викруткою. Рукоятку викрутки необхідно буде використовувати в якості важеля для обертання фільтру.
 • Заливаємо в новий масляний фільтр свіжу моторну мастило. У фільтр влазить близько 200 (мл) олії. Мастило в фільтруючий елемент додається для того, щоб запобігти роботу пар, що труться мотора на суху в ті секунди, коли буде прокачуватися фільтруючий елемент. Додатково необхідно окремо змастити гумове ущільнювальне колечко.
 • Укручуємо новий фільтр, попередньо витерши посадочне місце. Фільтруючий елемент вкручується строго від руки. Неприпустимо користуватися сторонніми пристроями, за типом знімача. Якщо сильно закрутити масляний фільтр при установці, то в ході майбутньої заміни фільтра (при наступному плановому ТО) у майстри виникнуть проблеми з відкручуванням фільтруючого елемента.
 • Заливаємо через горловину необхідний обсяг масла. Обов’язково слід проконтролювати обсяг мастила по щупу. Рівень масла повинен знаходитися в районі верхньої ризики. Ставимо на місце щуп і закручуємо кришку маслозаливной горловини.
 • Заводимо двигун і даємо мотору прогрітися на холостому ходу. Вимикаємо запалювання і повторно контролюємо рівень мастила по щупі. Додатково необхідно проконтролювати герметичність зливної пробки.
 • Робимо пробний заїзд.

Заміна масла в двигуні DAEWOO Matiz

Автомобіль DAEWOO Matiz вкрай вибагливий до якості моторного масла. Мастило двигуна на цьому авто необхідно міняти з періодичністю 10 000 (км) пробігу, але не рідше 1 разу на рік. Своєчасне обслуговування двигуна дозволить зберегти моторні запчастини DAEWOO Matiz в хорошому стані протягом довгих років.

Період заміни моторного масла можна сміливо скорочувати до 5000-7500 (км), якщо автомобіль експлуатується в якихось складних умовах, а також при заправці машини дешевим бензином.

Моторне масло на автомобілі DAEWOO Matiz з двигунами об’ємом 0.8 і 1.0 літр змінюється по одній і тій же схемі. Відмінність полягає лише в обсязі мастила, яка заливається:

 • Для двигуна 0.8 MPI необхідно 2,7 літрів масла
 • Для двигуна 1.0 MPI необхідно 3,2 літрів масла
скільки, літрів, масло, двигуні, daewoo, matiz

Заміну моторного масла DAEWOO Matiz можна сміливо зарахувати до списку найпростіших сервісних операцій. Досвідчений майстер змінює рухову мастило за 15 хвилин, це з урахуванням часу, який необхідний для повного стікання відпрацьованого масла.

READ  Скільки заливається масла в коробку Solaris

додаткова інформація

Автомобіль DAEWOO Matiz використовує в якості моторного мастила масло з маркуванням 5W30 або 5W40, залежно від умов експлуатації автомобіля. У теплий період року, коли на дорогах панує жаркий спеку, рекомендується заливати в двигун масло з підвищеним рівнем в’язкості, маркується 5W40. Відносно холодного періоду року, фахівці рекомендують лити в мотор 5W30, така мастило не буде сильно густіти.

Добре себе зарекомендувало повністю синтетичне рухове масло. Зрозуміло, синтетика здатна проявляти свої характеристики на максимум тільки за умови обслуговування ДВС з відносно невеликим пробігом. Багато експертів сходяться на думці, що використання синтетики при заміні моторного масла в DAEWOO Matiz буде виправдано лише в тому випадку, коли двигун має пробіг до 100 000 (км).

В інших же випадках бажано віддавати перевагу напівсинтетиці і навіть дешевому мінеральному маслу. Бюджетні види мастил позитивно позначаються на поліпшенні компресії двигуна, якщо поршнева група і циліндри мають значний (предкапітальний) знос.

Перевіряємо обсяг і стан масла

Для даної процедури знадобиться мірний щуп, який покаже рівень масла, що залишилося. На ньому є позначки Max і Min, між якими повинен бути відбиток рідини. такий рівень вважається найоптимальнішим. Якщо масло знаходиться нижче позначки Min, тоді масло доведеться долити. Важливо не допустити переливу, адже тоді доведеться зливати витратний матеріал.

Якщо масло прийшло в непридатність, що зазвичай буває при великому пробігу або несвоєчасної заміни, тоді одного доливання рідини буде недостатньо. Тут знадобиться комплексна очистка двигуна від грязьових відкладень і металевої стружки. У таких випадках масло смердить горілим і має темно-коричневий колір.

періодичність заміни

Термін заміни витратних матеріалів у випадку з DAEWOO Matiz, за різними даними, може варіюватися в межах 5-15 тисяч кілометрів. Все залежить від умов експлуатації, а також того, наскільки добре власник дотримується ПДР. Отже, виділимо наступні фактори, які можуть стати приводом для скорочення періодичності заміни моторного масла:

Скільки масла в двигуні DAEWOO Matiz

DAEWOO Matiz. хетчбек А-класу, який найкраще продається в цьому сегменті на російському ринку. Зараз машина затребувана на підтриманому ринку, де користується непоганим попитом. Популярність моделі обумовлена ​​простої конструкції, і можливістю обслуговування своїми силами. Наприклад, у власників даного авто не виникне проблем із заміною моторного масла. Це дуже важливий витратний матеріал, при заміні і виборі якого треба виходити з параметрів, зазначених в керівництві користувача DAEWOO Matiz. Розглянемо ці параметри більш детально, в тому числі дізнаємося, скільки потрібно масла двигуну DAEWOO Matiz.

скільки заливати

Моторна гамма DAEWOO Matiz складається з двох бензинових двигунів. об’ємом 0,8 і 1,0 літра, потужністю 52 і 64 кінських сил відповідно. Рік початку виробництва. 2005-й. Для першого мотора потрібно 2,7 літра олії, а більш потужний двигун зажадає 3,2 літра.

Зазначений обсяг можна ввести тільки після повного очищення мотора від залишків старого масла.

Краще моторне масло. чи існує воно?

Будь-який з вищевказаних чинників може призвести до того, що, врешті-решт, масло швидко втратить свої корисні властивості, і це найсумнішим чином відбитися на надійності двигуна. Щоб уникнути непередбачуваних неполадок і дефектів, треба своєчасно виконувати заміну речовини, а ще краще. заздалегідь перевіряти стан і обсяг масла.

Вибираємо масло для DAEWOO Matiz

Бажано купувати масло відомих брендів, таких як Shell або Mobil. До того ж, треба виходити з необхідних вязкостних параметрів згідно інструкції, а саме. 5W-40. Наприклад, оптимальним вибором для DAEWOO Matiz будуть продукти Mannol Elite 5W-40 SM / CF або Castrol Magnatec 5W-40 A3 / B4.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS