Як правильно підібрати диски на автомобіль

Штампований колісний АвтоДиск

підібрати, диск, автомобіль

Створена за простим зразком і, як правило, виготовляються зі звичайної сталі. Дві частини такого диска з’єднуються за допомогою класичної електрозварювання, після чого їм надають нейтральний відтінок (чорний або сріблястий), тим самим захищаючи від іржі. Такі вироби коштують недорого, при цьому мають міцність і довговічність. Недоліком дисків є їх погана стійкість до корозії, так як емаль, яка виступає в ролі фарби, для цієї мети є малоефективною. Також вони мають велику вагу, що впливає на плавність ходу автомобіля і його керованість. Це, в свою чергу, збільшує витрату пального матеріалу і сприяє швидкому виходу з ладу підвіски.

Зовнішній вигляд штампованих моделей досить примітивний і не естетичний, однак, вони є знахідкою для водіїв з невеликим рівнем бюджету. диски легко ремонтуються і не вимагають особливих витрат (при пошкодженні сталеві пластини не ламаються, а гнуться, тому їм нескладно повернути колишній вигляд).

Їх практичні можливості дозволяють машині їздити навіть по неякісним заміських трасах, а їх деформація відбувається лише при частому і інтенсивному контакті з ямами і нерівностями дорожнього полотна. Удари припадають на основу Автодиски, що дозволяє шині залишатися неушкодженою. Зазвичай всі машини мають такі диски в базовій комплектації.

Хороші легкосплавні вироби мають невелику вагу, тому сприяють комфортному пересуванню машини, низькій витраті палива, а також збільшують термін служби підвіски. Крім того, легкосплавні диски додатково охолоджують гальмівну систему авто завдяки великим отворів. Їх зовнішній вигляд відрізняється презентабельністю і часто виконуються в індивідуальному дизайнерському варіанті (що є фірмовою відмінністю між автомобільними брендами). Вартість таких дисків вище, ніж штампованих, і залежить вона від матеріалів, використаних при виробництві цих запчастин.

Легкосплавний колісний диск ділиться на наступні підвиди:

 • литі. дешеві, але недостатньо міцні моделі без можливості відновлення;
 • ковані. легкі, надійні, антикорозійні моделі з досить високою вартістю;
 • катанниє. маточини середньої цінової категорії, досить міцні і популярні серед споживачів;
 • збірні (або складові). складаються з трьох частин, з’єднаних болтом, мають невисоку практичністю, але стильним зовнішнім виглядом.

колір дисків

Звичайно, ми вибираємо автодиски не тільки з урахуванням технічних характеристик, так як авто. це показник статусу його власника. Для багатьох покупців важливий зовнішній вигляд виробу, особливо. його забарвлення.

Фарба на маточинах носить декоративну і захисну функції, а також допомагає запобігти корозії при контактах з вологим шляхом. Руйнівними елементами для Автодиски є дощ, талий сніг, бензинові розводи, частинки солі, тому якісна фарба здатна знизити їх негативний вплив.

Автомобільний диск фарбують як в матові, так і глянсові кольору. Зустрічаються класичні (нейтральні) і яскраві відтінки в соло-варіантах або комбінаціях. Автовласник може вибрати бажаний колір, самостійно пофарбувавши маточини або звернутися для цієї мети в сервісний центр.

Кріпильні болти, гайки

Чим відрізняється болт від гайки в практичному сенсі? Їх функціональність знаходиться на одному рівні, але з огляду на різних стандартів збірки і балансування покришок болти найчастіше використовуються в європейських моделях машин, а гайки. в японських і американських авто. Довжина кріплень підбирається під довжину колісного диска. У штампованих довжина кріпильних елементів набагато коротше, ніж у литих.

В процесі заміни штампованих дисків на литі слід повністю поміняти кріплення на колесо. Не можна з’єднувати конусні кріплення з зі сферичними посадочними місцями (і навпаки). Ці параметри повинні повністю відповідати один одному за формою. Особливо небезпечною є некоректна заміна гайок. внаслідок неписьменною фіксації кріплення колесо ризикує послабитися, що призведе до пошкодження його різьбових шпильок. В результаті, автомобіль може залишитися без покришки прямо під час руху.

Як вибрати автомобільні диски?

Покупку автозапчастин необхідно продумати до найменших деталей, щоб автомобіль справно функціонував і був безпечним для водія. Які колісні диски вибрати, щоб не шкодувати про покупку? У даній статті зібрані ефективні рекомендації, які допоможуть взяти оптимальний колісний диск для вашої машини.

Що означає маркування колісних дисків. розшифровка

Як правило, маркування має вигляд довгої формули. Як правильно підібрати колісні диски на авто з урахуванням індивідуального коду? Необхідно лише розібратися у всіх його елементах.

 • Перша цифра маркування позначає ширину обода диска (W8, W5 або без букви. 6.5.). Цей параметр вимірюється в дюймах.
 • Наступні цифри мають діапазон від 14 до 16 (рідко. 12-32). Це. діаметр обода (R), він також вимірюється в дюймах.
 • Н (Н1, Н2). наявність хампов і їх кількість. Хампи. це кільцеві виступи, які покликані надійно зафіксувати борт покришки, щоб уникнути розгерметизації шини.
 • 4/110 (і інші варіації). це показники PCD. В даному диску присутні чотири отвори для болтів або гайок. Цифра 110. це діаметр кріпильних елементів, який вимірюється в мм.
 • ЕТ. виліт диска, який іноді має маркування OFFSET або DEPORT.
 • D. це діаметр центрального отвору для маточини.
 • J. не дуже важливий елемент, позначає профіль закраїни.

Також в коді може бути присутнім дата випуску дисків (зазвичай вона має чотири цифри, що позначають тиждень і рік виробництва). Можна зустріти і максимально допустиме навантаження на колесо (MAX LOAD), яка вимірюється в фунтах, маркер про перевірку продукту контролюючими органами (ISO, TUV, SAE, PCT), позначка про допустимому тиску в шині (MAX PCI), а також мітка GOLD, яка говорить про те, що виміри потрібно здійснювати лише в холодній покришці.

Різновиди автомобільних дисків

Колісний диск має два види: штамповані і легкосплавні.

Ширина

Тут також розміри вважаються і вказуються в дюймах (наприклад, 10,7J). Виробники вважають, що тут можливі невеликі допуски. можна вибирати диск, ширина якого буде більше типовий на півдюйма.

Як вибрати диски для автомобіля

Заміна диска. завдання нетривіальне, навіть якщо установку виробляють в сервісі. На автовласників лежить відповідальність: як правильно вибрати диски для свого автомобіля? Можна повністю покластися на продавця-консультанта, але не кожен з консультантів дійсно є фахівцем. Тому краще заздалегідь самим розібратися в цьому питанні.

Види колісних дисків

Але і в цьому випадку важливо розбиратися в основних характеристиках колісних дисків, щоб знати, що шукати, і на які параметри звертати увагу в першу чергу. Позначимо основні характеристики:

 • вид диска;
 • посадковий (монтажний) діаметр;
 • PCD. дистанція виносу від осі кріпильних отворів;
 • ширина і виліт диска;
 • діаметр отвору маточини;
 • форма кріпильних отворів;
 • наявність або відсутність хампов.

Тепер поговоримо про кожного з параметрів більш предметно.

монтажний діаметр

Це діаметр окружності колеса (буква R і розмір в дюймах на маркуванні). Наприклад, R17 або R19. Примітно, що буква R в маркуванні. це не радіус колеса, а позначення конструкції корду шини (радіальна) і характеризує рівень візуального збіги марок диска і встановленої на ньому шини.

Вибір розміру коліс важливий, а його невідповідність може призвести до проблем під час руху авто. Занадто малі диски будуть гальмувати машину і реагувати на всі дефекти дорожнього покриття, а надмірно великі колеса збільшать витрата палива, посилять знос ступичні підшипників і приведуть до неточних показань спідометра.

PCD. кріпильні отвори і діаметр їх розташування

Інакше цей параметр називають ще разболтовка. Діаметр і кількість кріплення прямо пропорційні величині і швидкості автомобіля. Отворів в диску буває від 4 до 6. в маркуванні їх вказують в першу чергу, а потім уточнюється діаметр (наприклад, 4х100 або 5х112). Підбір дисків по PCD повинен бути гранично точним. розбіжність на міліметр призводить до небезпечної вібрації і зрізання кріплення.

хампи

Так називаються виступи по зовнішньому колу колеса, які допомагають щільно закріпити шину на колісному ободі. Всі сучасні марки і моделі авто оснащені Хампі, їх може не бути тільки на старих або ретро-дисках.

Тип диска

Існують також дуже дорогі і складні збірні диски, але ці вироби для тих, хто цінує імідж вище практичності.

критерії вибору

Незважаючи на різницю в технології виготовлення і ряді технічних характеристик, всі представлені на ринку автодиски володіють стандартними параметрами, які визначають їх сумісність з конкретним автомобілем, надійність і практичність використання.

Як вибрати диски на авто

Автомобільні диски є важливою частиною автомобіля, тому від їх правильного вибору залежить працездатність машини. Але щоб підібрати ідеальні для вашого транспорту диски, необхідно в них досить розбиратися. Можна, звичайно, звернутися в спеціальний сервер, де вам все відразу ж підберуть. Однак вміння вибрати диски самостійно допоможе зайвий раз заощадити.

Параметри автомобільних дисків

Щодо кожен вид дисків для автомобіля має певне позначення. Таке маркування дозволяє отримати більш детальну інформацію про нього. Якщо ви вмієте легко розбирати все значки, то зможете легко підібрати ідеальний диски для своєї машини. Якщо ж ви не можете похвалитися таким умінням, то вам обов’язково воно знадобитися. Для кращого розуміння маркування краще спочатку прочитати все керівництву по автомобілю. Там часто вказані вже виробником обов’язкові і відповідні параметри автомобільних дисків саме для вашого авто.

 • D (дюйми). так званий посадковий діаметр, який визначає розмір частини кільця обідка автомобільного диска;
 • B (дюйми). даний показник визначає довжину між внутрішніми частинами бортових закраин коліс. Саме по такій відстані підбирається профільна ширина шин;
 • ЕТ (міліметри). показник довжини від прилеглої площини диска до маточини і до іншої поверхні, що проходить крізь осьову частину обідка. Цей параметр показує глибину утоплення диску в автомобільну арку;
 • PCD (шт / мм). визначає кількість отворів, в яких будуть закріплюватися центральні кола. Такий показник дає значення величини колісного диска;
 • HUMP (міліметри). визначає довжину між виступами кільцевими, на яких лежить завдання додатково фіксувати борти шин без камер під час установки;
 • DIA (міліметри). показник діаметра отвору центрального. Від нього залежить величина центрального виступу, який знаходиться на автомобільній ступиці.

Колёсные диски, выбираем с умом

Знання цих параметрів допоможе вам підібрати правильні диски для авто. У деяких випадках такі показники можуть бути дещо змінені, але краще все-таки не вдаватися до модернізації і підбирати все точно за розміром.

Визначення правильного розміру автомобільних дисків

Існує два види розмірів, які широко застосовуються. Такими є розмір «ширина-обід» і «автомобіль-колесо». У першому випадку необхідно обізнаність двох основних величин: діаметр для монтажу і ободная ширина. Більшість легкового транспорту має певні диски із загальним показником по дюймам. Правда, варто відзначити, що останнім часом всі показники монтажного діаметру прагнуть до збільшення. Це легко можна пояснити тим, що тепер частіше віддають перевагу автомобілям з більш високими їздовими характеристиками, для яких ідеально підходять легкосплавні диски, що дозволяють збільшити розміру монтажу. Спортивні моделі автомобілів також припускають збільшений розмір монтажного діаметру. Знання ж ширини обода допоможе вам підібрати диск точно під шину. Хоча в деяких випадках можна взяти трохи різні варіанти.

Как правильно выбрать диски для вашего автомобиля?

При розмірі «автомобіль-колесо» необхідно орієнтуватися на параметр PCD, який зазвичай вказується в керівництві до авто. Також слід враховувати, що ви не завжди зможете підібрати диски з ідеальним центральним отвором. Досить часто воно трохи більше, щоб зробити диски більш варіативними для кожної марки авто. Ще для такого розміру варто враховувати виліт колеса.

Типи дисків і їх особливості

Для початку вивчимо візуальні і технічні відмінності в дисках. Як розповіли експерти сервісу pn.com.ua, диски для авто бувають трьох типів:

 • Штамповані. класика, яка часто встановлюється на нові авто з заводу. Такі диски дешеві, досить міцні і м’які. Пошкодження від удару можна легко виправити на спеціальному верстаті або просто молотком.
 • Литі. популярні легкосплавні моделі з унікальним цікавим дизайном. Такі диски набагато легше штампованих і відмінно виглядають в екстер’єрі машини. Однак при ударі є ризик серйозного пошкодження.
 • Ковані. більш якісний і дорогий варіант легкосплавних дисків. Також мають цікавий дизайн і легка вага. Виготовляються методом гарячого штампування, яка дозволяє зберегти еластичність металу і забезпечує його високу міцність. Завдяки цьому диски не бояться їзди по вибоїстих дорогах.

Красиві литі і ковані диски найчастіше використовують влітку. А покришки на «штампах» залишають разом із зимовою гумою і використовують тільки в сезон.

Як правильно вибрати диски для автомобіля: інструкція від експертів

Диск. основа колеса будь-якого автомобіля. Це жорсткий «скелет», на який одягається м’яка покришка. Його завдання. зберігати необхідну форму колеса при будь-яких бічних навантаженнях і надійно фіксувати гуму на своєму місці.

Коли початківці автовласники стикаються з необхідністю заміни диска, то розуміють, що це не таке просте завдання, як здається на перший погляд. Крім дизайну і технології виробництва, у кожного диска є індивідуальне маркування, наприклад, 6 × 15 ЕТ35 5 × 100 D57.1. Давайте розберемося, як зрозуміти цей шифр і не прогадати з покупкою дисків.

На які параметри варто звернути увагу при виборі

 • 6 × 15. ширина диска 6 дюймів, а його радіус 15 дюймів;
 • ЕТ35. виліт диска, вказаний в міліметрах. Цей показник дає зрозуміти, наскільки сильно маточина виступає або втоплена щодо серединної осі диска;
 • 5 × 100. дуже важливий параметр, який вказує, що в обід п’ять посадочних отворів з діаметром 100 мм;
 • D57.1. діаметр в міліметрах центрального отвору під виступ маточини.

При покупці диска особливу увагу приділіть «разболтовка», тобто кількістю та розміром отворів під болти. Часто на імпортних колесах цей параметр позначається буквами PCD (Pitch Circle Diameter). Новачки роблять помилки, вважаючи, що колеса 4 × 98 і 4 × 100 взаємозамінні. Насправді навіть незначне відхилення в 2 мм неодмінно позначиться на якості затягування болтів. У підсумку тільки один з них затягнеться правильно, а решта під час їзди будуть розхитуватися. Така проблема призведе до швидкого зносу покришок, виходу з ладу рульових тяг, а в самому песимістичному варіанті. втрати колеса під час руху.

Якщо не впевнені, що ви правильно вибрали диски. краще проконсультуйтеся з фахівцями. Вони обов’язково підкажуть необхідний заводський розмір і допоможуть підібрати правильні аналоги. вдалої покупки!

Як правильно вибрати диски для автомобіля

Іноді деякі початківці автовласники стикаються з необхідністю заміни диска. одного або декількох, і це завдання на перевірку виявляється більш складною, ніж виглядає з боку. Воно й не дивно: 4108, 6J, ET47, Dia 63.3, R15. що все це таке ?! розберемося разом.

Правильно вибрати колісні диски на наявний автомобіль, попутно розібравшись з усіма необхідними параметрами.

Незалежно від того, який у вас автомобіль, при виборі нових дисків необхідно враховувати такі параметри:

 • тип диска;
 • монтажний (або посадковий) діаметр;
 • число і діаметр розташування кріпильних отворів (PCD);
 • ширина диска;
 • виліт диска (ET);
 • діаметр центрального (ступичного) отвори;
 • форма кріпильних отворів;
 • наявність хампов.

Всі диски по типу виготовлення в цілому діляться на три типи: штамповані, литі і ковані. Питання вибору конкретного типу. тема для окремого матеріалу, але тут ми наведемо основні відмінності.

Штамповані диски. найдешевші: це ті самі колеса, що ви бачите на базових комплектаціях бюджетних автомобілів, і їх зазвичай прикривають пластиковими декоративними ковпаками. Вони виготовлені зі сталі і пофарбовані емаллю. Серед їх переваг, крім найнижчої ціни. висока ремонтопридатність. Справа в тому, що штамповані диски при ударі не ламаються, а мнуться, і згодом їх можна легко полагодити. Головний недолік таких коліс. високий вага і відсутність дизайну: це суто функціональне виріб.

Литі диски складають конкуренцію штампованим за популярністю. Такі диски виготовляються не зі сталі, а з більш легкого сплаву. як правило, алюмінієвого. Завдяки технології виготовлення литі диски можуть мати найрізноманітнішу форму, що в сукупності з меншим, ніж у «штампів» вагою і забезпечує їм популярність. З недоліків таких коліс можна згадати більш високу ціну і більш низьку ремонтопридатність: литі диски при сильному ударі не мнуться, а тріскаються. Зрозуміло, технологія зварювального ремонту і прокатки давно освоєна, але гарантувати збереження початкових властивостей після ремонту неможливо.

Ковані диски. найбільш якісний і дорогий варіант. Вони виготовляються методом гарячого об’ємного штампування, який забезпечує найкращу внутрішню структуру металу і, відповідно, найвищу міцність при найменшому вазі. Зворотний бік такого методу. мала поширеність виробів і висока ціна.

Крім перерахованих вище трьох типів, є ще так звані збірні диски. але це вже екзотика, і їх ми торкатися не будемо. В цілому для середньостатистичного автовласника вибір стоїть між недорогими, але нудними штампованими і більш дорогими і красивими литими дисками.

Це цілком очевидний параметр: діаметр окружності диска в дюймах. Як правило, його позначають буквою R: тобто, диск R 17 має діаметр 17 дюймів.

Відзначимо особливо: сама по собі буква R не відноситься до діаметру і прийшла з параметрів шин, де також помилково використовується в значенні “радіус”, в реальності на увазі посадковий діаметр шини. У випадку з шиною R. це маркування радіальної конструкції корду, для диска ж це маркування фактично не актуальна. Однак помилкове “радіус” в значенні “діаметр” і супутня R настільки в’їлися в мова, що більшістю продавців і сервісів по підбору дисків використовуються вже за замовчуванням.

Допустимі діаметри дисків для вашого автомобіля вказуються в керівництві з експлуатації та на наклейках в дверних отворах. разом з рекомендованим тиском в шинах. При покупці шин варто пам’ятати, що їх посадковий діаметр повинен збігатися з діаметром дисків.

Перевищувати максимальний зазначений виробником діаметр не рекомендується: надто великі диски, крім потенційної геометричній несумісності, змінюють параметри роботи підвіски, впливаючи на знос ходової частини. Крім того, чим більше диск і нижче профіль гуми, тим менший Comfort обіцяє пересування по поганих дорогах. Однак зміни діаметра в межах, зазначених в керівництві, і навіть на дюйм понад, як правило, проходять без істотних наслідків.

Це так звана «разболтовка»: число отворів і діаметр окружності, на якій вони розташовані (до слова, англійське PCD. це якраз діаметр окружності, «Pitch Circle Diameter»). Число кріпильних болтів може бути різним і збільшується з ростом маси і швидкості автомобіля: зазвичай їх 4-6, але може бути і більше, і менше (мінімум 3). У більшості автомобілів ВАЗ разболтовка 4х98, виняток становлять Ока (3х98) і Niva (5х139.7), а також нові моделі на кшталт Largus (4х100).

Разболтовка диска потрібно дотримуватися: незважаючи на те, що деякі диски. наприклад, 4х98 і 4х100. здаються взаємозамінними, це не так. Здаються незначними 2 міліметри різниці в діаметрі кола, на якій лежать кріпильні отвори, сильно відіб’ються на установці: правильно затягнутим виявиться лише одне кріплення з чотирьох, а решта будуть зміщені щодо центру, викликаючи биття колеса. Частково проблему можна вирішити використанням болтів з «плаваючим конусом» (про них трохи нижче), але в цілому застосування дисків з невідповідними параметрами разболтовка потрібно уникати.

Цей параметр так само простий, як і діаметр: це ширина диска в дюймах. Зазвичай у списку параметрів вона позначається буквою J: наприклад, 5,5 J. це диск шириною п’ять з половиною дюймів.

Ширина диска, як правило, вказується в тих же місцях, що і допустимий посадковий діаметр, разом з ним. Крім геометричних параметрів для автомобіля, ширина диска важлива і при виборі шин: шина розрахована на використання з диском певної ширини, але з деякою допустимою похибкою.

Виліт диска. це відстань від привалочной площині кріплення диска до маточини до поздовжньої осі симетрії диска. Скажімо простіше: центральна вісь симетрії. це волосінь, що ділить диск навпіл по вищеописаної ширині, а прівалочная площину. точка, де диск стикається з маточиною і прикручується до неї.

Виліт може бути позитивним, нульовим і негативним: якщо вісь симетрії лежить ближче до автомобіля, ніж прівалочная площину, то виліт позитивний, якщо вони на одній осі. то виліт нульовий, а якщо вісь симетрії віддалена від автомобіля більше, ніж прівалочная площину. то позитивний. Іншими словами, чим більше виліт, тим глибше сидить диск в колісної арці, а чим він менший, тим більше диск виступає назовні.

Виліт. досить важливий параметр: він теж безпосередньо впливає на роботу підвіски і ступичні підшипників. Неправильний виліт не тільки збільшує або зменшує колію, а й може стати причиною прискореного зносу ходової частини та підшипників.

Діаметр центрального отвору. параметр, що не потребує додаткового пояснення. У списку характеристик диска він зазвичай позначається як «Dia», «DIA» або «D». Це теж дуже важливий показник: в разі, якщо центральний отвір диска буде менше необхідного, диск просто не можна буде встановити, а якщо воно буде більше, то для центрування диска на маточині обов’язково будуть потрібні центрувальні кільця.

Багато хто помилково вважає, що при установці диск із занадто великим центральним отвором сам отцентруйте на ступиці за рахунок затягування болтів, але це не так. Відповідно, биття і вібрація, що не зникають після балансування коліс. це привід перевірити збіг діаметрів центрального отвору диска і маточини і наявність при необхідності центровочних кілець.

Форма кріпильних отворів важлива з точки зору типу болтів або гайок, якими буде кріпитися диск. Як правило, болти і гайки для штампованих дисків мають лише злегка конічної форми площині, прилеглої до диска при затягуванні, а болти. ще і помітно меншу довжину.

Останнє пов’язано з мінімальною товщиною штампованого диска. Литий же диск помітно товщі штампованого, а крім того, його кріпильний отвір має більш виражену конічну форму, що вимагає використання іншого кріплення. Крім конічної, посадочне місце кріпильного отвору деяких дисків може бути розраховане на використання кріплення з напівсферичної і плоскою робочою частиною.

І ще: існують болти з так званим «плаваючим конусом»: вони дозволяють частково компенсувати легке невідповідність PCD диска необхідним параметрам. Робоча конічна частина у таких болтів виконана у вигляді окремого кільця, надягнутого на болт, і зміщується щодо поздовжньої осі болта при затягуванні.

Хампи. це виступи на зовнішній поверхні диска, які фіксують безкамерну шину на диску. Пам’ятайте хлопки, які лунають, коли на шиномонтажі накачують шину після установки на диск? Це і є момент «посадки» шини: бортове кільце шини сідає між хампом і закраиной диска. Насправді, цей показник зазначений в нашому матеріалі останнім, тому що в даний час він практично не актуальний: майже всі сучасні диски розраховані на установку безкамерних шин і мають хампи.

Однак якщо ви, наприклад, вирішили придбати ретро-диски солідного віку, врахуйте, що вони цілком можуть бути розраховані на установку виключно камерних шин, не маючи хампов. На них, втім, можна встановити безкамерну гуму, однак питання її герметичній посадки, а також безпеки при русі залишиться відкритим: при недостатньому тиску в шині ризик «роззутися» в повороті буде дуже великий.

Як правильно вибрати диски для автомобіля

Іноді деякі початківці автовласники стикаються з необхідністю заміни диска. одного або декількох, і це завдання на перевірку виявляється більш складною, ніж виглядає з боку.

Воно й не дивно: 4108, 6J, ET47, Dia 63.3, R15. що все це таке ?! Розберемося разом, пишуть Колеса.

Правильно вибрати колісні диски на наявний автомобіль, попутно розібравшись з усіма необхідними параметрами.

ЯКІ ПАРАМЕТРИ ДИСКУ НЕОБХІДНО ВРАХУВАТИ ПРИ КУПІВЛІ?

Незалежно від того, який у вас автомобіль, при виборі нових дисків необхідно враховувати такі параметри:

число і діаметр розташування кріпильних отворів (PCD);

діаметр центрального (ступичного) отвори;

ТИП ДИСКУ. ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ

Всі диски по типу виготовлення в цілому діляться на три типи: штамповані, литі і ковані. Питання вибору конкретного типу. тема для окремого матеріалу, але тут ми наведемо основні відмінності.

Штамповані диски. найдешевші: це ті самі колеса, що ви бачите на базових комплектаціях бюджетних автомобілів, і їх зазвичай прикривають пластиковими декоративними ковпаками. Вони виготовлені зі сталі і пофарбовані емаллю. Серед їх переваг, крім найнижчої ціни. висока ремонтопридатність. Справа в тому, що штамповані диски при ударі не ламаються, а мнуться, і згодом їх можна легко полагодити. Головний недолік таких коліс. високий вага і відсутність дизайну: це суто функціональне виріб.

Литі диски складають конкуренцію штампованим за популярністю. Такі диски виготовляються не зі сталі, а з більш легкого сплаву. як правило, алюмінієвого. Завдяки технології виготовлення литі диски можуть мати найрізноманітнішу форму, що в сукупності з меншим, ніж у «штампів» вагою і забезпечує їм популярність. З недоліків таких коліс можна згадати більш високу ціну і більш низьку ремонтопридатність: литі диски при сильному ударі не мнуться, а тріскаються. Зрозуміло, технологія зварювального ремонту і прокатки давно освоєна, але гарантувати збереження початкових властивостей після ремонту неможливо.

Ковані диски. найбільш якісний і дорогий варіант. Вони виготовляються методом гарячого об’ємного штампування, який забезпечує найкращу внутрішню структуру металу і, відповідно, найвищу міцність при найменшому вазі. Зворотний бік такого методу. мала поширеність виробів і висока ціна.

Крім перерахованих вище трьох типів, є ще так звані збірні диски. але це вже екзотика, і їх ми торкатися не будемо. В цілому для середньостатистичного автовласника вибір стоїть між недорогими, але нудними штампованими і більш дорогими і красивими литими дисками.

МОНТАЖНИЙ (ПОСАДКОВИЙ) Діаметр

Це цілком очевидний параметр: діаметр окружності диска в дюймах. Як правило, його позначають буквою R: тобто, диск R17 має діаметр 17 дюймів.

Відзначимо особливо: сама по собі буква R не відноситься до діаметру і прийшла з параметрів шин, де також помилково використовується в значенні «радіус», в реальності на увазі посадковий діаметр шини. У випадку з шиною R. це маркування радіальної конструкції корду, для диска ж це маркування фактично не актуальна. Однак помилкове «радіус» в значенні «діаметр» і супутня R настільки в’їлися в мова, що більшістю продавців і сервісів по підбору дисків використовуються вже за замовчуванням.

Допустимі діаметри дисків для вашого автомобіля вказуються в керівництві з експлуатації та на наклейках в дверних отворах. разом з рекомендованим тиском в шинах. При покупці шин варто пам’ятати, що їх посадковий діаметр повинен збігатися з діаметром дисків.

Перевищувати максимальний зазначений виробником діаметр не рекомендується: надто великі диски, крім потенційної геометричній несумісності, змінюють параметри роботи підвіски, впливаючи на знос ходової частини. Крім того, чим більше диск і нижче профіль гуми, тим менший Comfort обіцяє пересування по поганих дорогах. Однак зміни діаметра в межах, зазначених в керівництві, і навіть на дюйм понад, як правило, проходять без істотних наслідків.

ЧИСЛО І Діаметр РОЗТАШУВАННЯ КРІПИЛЬНИХ отворів (PCD)

Це так звана «разболтовка»: число отворів і діаметр окружності, на якій вони розташовані (до слова, англійське PCD. це якраз діаметр окружності, «Pitch Circle Diameter»). Число кріпильних болтів може бути різним і збільшується з ростом маси і швидкості автомобіля: зазвичай їх 4-6, але може бути і більше, і менше (мінімум 3). У більшості автомобілів ВАЗ разболтовка 4х98, виняток становлять Ока (3х98) і Niva (5х139.7), а також нові моделі на кшталт Largus (4х100).

Разболтовка диска потрібно дотримуватися: незважаючи на те, що деякі диски. наприклад, 4х98 і 4х100. здаються взаємозамінними, це не так. Здаються незначними 2 міліметри різниці в діаметрі кола, на якій лежать кріпильні отвори, сильно відіб’ються на установці: правильно затягнутим виявиться лише одне кріплення з чотирьох, а решта будуть зміщені щодо центру, викликаючи биття колеса. Частково проблему можна вирішити використанням болтів з «плаваючим конусом» (про них трохи нижче), але в цілому застосування дисків з невідповідними параметрами разболтовка потрібно уникати.

Цей параметр так само простий, як і діаметр: це ширина диска в дюймах. Зазвичай у списку параметрів вона позначається буквою J: наприклад, 5,5J. це диск шириною п’ять з половиною дюймів.

Ширина диска, як правило, вказується в тих же місцях, що і допустимий посадковий діаметр, разом з ним. Крім геометричних параметрів для автомобіля, ширина диска важлива і при виборі шин: шина розрахована на використання з диском певної ширини, але з деякою допустимою похибкою.

Виліт диска. це відстань від привалочной площині кріплення диска до маточини до поздовжньої осі симетрії диска. Скажімо простіше: центральна вісь симетрії. це волосінь, що ділить диск навпіл по вищеописаної ширині, а прівалочная площину. точка, де диск стикається з маточиною і прикручується до неї.

Виліт може бути позитивним, нульовим і негативним: якщо вісь симетрії лежить ближче до автомобіля, ніж прівалочная площину, то виліт позитивний, якщо вони на одній осі. то виліт нульовий, а якщо вісь симетрії віддалена від автомобіля більше, ніж прівалочная площину. то позитивний. Іншими словами, чим більше виліт, тим глибше сидить диск в колісної арці, а чим він менший, тим більше диск виступає назовні.

Виліт. досить важливий параметр: він теж безпосередньо впливає на роботу підвіски і ступичні підшипників. Неправильний виліт не тільки збільшує або зменшує колію, а й може стати причиною прискореного зносу ходової частини та підшипників.

Діаметр ЦЕНТРАЛЬНОГО (маточинного) ОТВОРИ

Діаметр центрального отвору. параметр, що не потребує додаткового пояснення. У списку характеристик диска він зазвичай позначається як «Dia», «DIA» або «D». Це теж дуже важливий показник: в разі, якщо центральний отвір диска буде менше необхідного, диск просто не можна буде встановити, а якщо воно буде більше, то для центрування диска на маточині обов’язково будуть потрібні центрувальні кільця.

Багато хто помилково вважає, що при установці диск із занадто великим центральним отвором сам отцентруйте на ступиці за рахунок затягування болтів, але це не так. Відповідно, биття і вібрація, що не зникають після балансування коліс. це привід перевірити збіг діаметрів центрального отвору диска і маточини і наявність при необхідності центровочних кілець.

ФОРМА КРІПИЛЬНИХ отворів

Форма кріпильних отворів важлива з точки зору типу болтів або гайок, якими буде кріпитися диск. Як правило, болти і гайки для штампованих дисків мають лише злегка конічної форми площині, прилеглої до диска при затягуванні, а болти. ще і помітно меншу довжину.

Останнє пов’язано з мінімальною товщиною штампованого диска. Литий же диск помітно товщі штампованого, а крім того, його кріпильний отвір має більш виражену конічну форму, що вимагає використання іншого кріплення. Крім конічної, посадочне місце кріпильного отвору деяких дисків може бути розраховане на використання кріплення з напівсферичної і плоскою робочою частиною.

І ще: існують болти з так званим «плаваючим конусом»: вони дозволяють частково компенсувати легке невідповідність PCD диска необхідним параметрам. Робоча конічна частина у таких болтів виконана у вигляді окремого кільця, надягнутого на болт, і зміщується щодо поздовжньої осі болта при затягуванні.

Хампи. це виступи на зовнішній поверхні диска, які фіксують безкамерну шину на диску. Пам’ятайте хлопки, які лунають, коли на шиномонтажі накачують шину після установки на диск? Це і є момент «посадки» шини: бортове кільце шини сідає між хампом і закраиной диска. Насправді, цей показник зазначений в нашому матеріалі останнім, тому що в даний час він практично не актуальний: майже всі сучасні диски розраховані на установку безкамерних шин і мають хампи.

Однак якщо ви, наприклад, вирішили придбати ретро-диски солідного віку, врахуйте, що вони цілком можуть бути розраховані на установку виключно камерних шин, не маючи хампов. На них, втім, можна встановити безкамерну гуму, однак питання її герметичній посадки, а також безпеки при русі залишиться відкритим: при недостатньому тиску в шині ризик «роззутися» в повороті буде дуже великий.

Отвір для кріплення (PCD)

PCD. це діаметр кола, в який вписуються центри кріпильних отворів. Звіряйте цей показник на деталях з показником коліс вашого автомобіля в його технічному паспорті. Також переконайтеся в тому, що кількість отворів для кріплення на деталях і колесах автомобіля збігається. Краще робіть це до того, як придбати деталі.

Діаметр

Щоб цю деталь можна було встановити надійно і на тривалий термін, в ній проробляють велику кількість отворів для кріплень. Орієнтуватися необхідно на діаметр як отворів, так і околиць.

Посадковий діаметр в центрі диска (DIA)

Це розмір отвору, призначеного для кріплення маточини. Розбіжність цього параметра можливо тільки в більшу сторону щодо диска. Багато виробників випускають деталі з навмисно великими посадочними отворами і в комплекті до них продають центрувальні кільця. Ці кільця надягають на маточину і збільшують її діаметр до діаметра диска.

недоліки

Обумовлені в основному фізичними властивостями алюмінієвих сплавів:

 • Литі вироби не підлягають ремонту після удару. На відміну від штампованих виробів, на яких утворюється вм’ятина, литі деталі тендітні і частіше тріскаються, ніж прогинаються.
 • З огляду на те, що найчастіше потрібна заміна одного пошкодженого диска, автомобіль набуває жалюгідний вигляд. Знайти новий диск, ідентичний ушкодженого, буває досить складно.
 • У зимовий час використання легкосплавних продукції веде до її корозії і появи тріщин через взаємодію з протіволедовимі реагентами.
 • Їх висока вартість відлякує багатьох потенційних покупців. До того ж автомобільний ринок переповнений низькоякісними підробками, відрізнити які від оригіналу недосвідченому автолюбителю не під силу.

Виліт (ЕТ45)

Це відстань між віссю симетрії деталі і місцем її кріплення до колеса. Повинно відповідати стандартам до міліметра. Від точності цього параметра залежить термін служби підвіски і стабільність колеса при бічних навантаженнях. Установка деталей зі зменшеним параметром надає автомобілю вид спортивного і в той же час посилює зношування підшипників.

Що таке виліт дисків або ET

Заміна і установка литих дисків

Процес установки цих деталей не складний, але для нього потрібна особлива технічне обладнання. Працівник автосервісу знімає старі диски і накладає на колеса нові за допомогою спеціального механізму. Потім він звіряє відповідність кріпильних елементів і отворів, встановлює диск на маточину. Провести установку або заміну самостійно в умовах власного гаража не вийде навіть при наявності належних навичок.

Легкосплавні диски (литі)

Практично всі легкосплавні деталі виконані з алюмінію або сплавів на його основі. Вони мають як свої переваги використання, так і недоліки.

Як правильно вибрати литі диски для автомобіля

Зміну дисків свого автомобіля водії проводять в декількох випадках. Найчастіше причина зміни. це бажання вдосконалити зовнішній вигляд автомобіля або зміцнити встановлені шини. У цій статті будуть розглянуті принципи вибору литих легкосплавних дисків, параметри диска, на які необхідно орієнтуватися при виборі, основи установки деталей і рейтинг кращих фірм-виробників.

Як правильно підібрати диски для авто?

Заводські диски зносилися або морально застаріли? Прийшов час вибирати нові. При цьому водієві доведеться розібратися з широким асортиментом моделей і типів коліс. Щоб нерви автовласника і його транспортний засіб були цілі, потрібно до підбору дисків підійти з усією серйозністю і уважністю. Існує шість основних параметрів, якими слід керуватися при виборі коліс:

1) Ширина обода. Фахівці і водії стверджують: обід повинен бути на 25-30% менше профілю шини. Якщо на маточину монтувати занадто вузький або широкий диск, їздові характеристики погіршаться;

2) Діаметр диска. Найпопулярнішими вважаються 13-16 дюймові диски. Однак все частіше водії ставлять на авто колеса більшого діаметру. Так, у них з’являється можливість використовувати наднизькі або низькі серії шин. При цьому важливо пам’ятати, що вага диска і його розмір взаємопов’язані. Низька гума вимагає більше металу, що має наслідком зміну ходових якостей авто;

3) Діаметр отворів кріплення. Далеко не всі диски підійдуть до вашого авто, а тому варто звертати увагу на позначення PCD. Воно вказує на кількість отворів і відстань між ними. Цей параметр дуже важливий, оскільки асортимент коліс з великим допуском по діаметру може привести до проблем з посадкою або недотягнутого болтів;

4) Розмір центрального отвору. Цей отвір тісно пов’язане з маточиною, а тому колеса в заводських умовах центрируют саме по ньому. Виробники коліс пішли іншим шляхом: вони передбачають отвір більшого діаметру і доповнюють його набором перехідних коліс. Так, диск стає універсальним і його центруют по PCD;

5) Виліт колеса. Відстань між площиною поздовжньої симетрії і площиною колеса називається вильотом. Для кожного авто даний параметр унікальний, оскільки розраховується з урахуванням навантаження на підшипники маточини, керованості і максимальної стійкості. Виліт може бути позитивним, негативним і нульовим;

6) Тип дисків. На ринку представлені сталеві (штамповані) і легкосплавні колеса (литі і ковані). Перші відрізняються збільшеним вагою, стійкістю до ударів і можливістю відновлення, другі. коштують дорожче, важать менше і представлені на ринку в десятках привабливих дизайнів.

Диски по типу

Технологія виготовлення визначає не тільки тип дисків, але також з зовнішній вигляд, вага, стійкість до корозії і механічних впливів. За конструкцією диски також діляться на нерозбірні і розбірні, однак останні. велика рідкість на ринку в країнах СНД. Розбірні або комбіновані колеса передбачають з’єднання диска і обода спеціальними елементами.

Штамповані диски. це найдорожчі, важкі і поширені. Диск в них приварений до обода. Але в разі пошкодження фахівці з СТО зможуть їх відновити. Щоб розірвати такий виріб, потрібно нелюдська сила. Вони частіше мнуться, а тому підлягають відновленню. При цьому штампування швидко іржавіє, а емаль з неї може легко оббивається.

Для виробництва легкосплавних дисків використовуються сплави магнію і алюмінію. Технологій виробництва дві: лиття і кування. Основна перевага таких виробів. легкість, різноманітність дизайнів і ідеальна геометрія. Завдяки цьому підвіска зношується менше, машина їде плавно, а вібрації коліс виключаються. Литі диски схильні до розколу, вони не ремонтуються, однак дизайнів так багато, що кожен зможе підібрати для себе оптімальний.Кование вироби гранично міцні, а тому витримують найсильніші удари. Вони підлягають ремонту, однак не можуть порадувати великою кількістю дизайнів.

Параметри колісних дисків: на що звернути увагу

Перш за все, оптимальним рішенням є підбір таких дисків, параметри яких повністю відповідають рекомендаціям заводу-виробника автомобіля.

Іншими словами, найкраще підійде варіант з «заводськими» рекомендованими параметрами колісного диска. В цьому випадку можна розраховувати на те, що геометрія диска буде точно такий же, що і у заводського комплекту коліс.

Відступ від заводських параметрів

Також не виключена можливість дещо відступити від тих параметрів, які рекомендує завод. Однак, в цьому випадку потрібно окремо враховувати ряд тонкощів і нюансів.

Як приклад нижче наведена маркування колісного диска: R15 PCD 4X100 J6.5 ET45 DIA73.1

 • Параметри колісних дисків R15 вказує на діаметр диска в дюймах;
 • 6.5J на ширину диска в дюймах;
 • PCD 4X100 є зазначенням на кількість гайок (болтів) і діаметр їх розташування (на прикладі розглянутої маркування показник дорівнює 100 мм);
 • ET45 вказує на виліт (винесення) диска;
 • DIA73.1 вказує на діаметр центрального отвору диска.

Тепер давайте зупинимося на основних параметрах більш детально.

Діаметр диска (R)

Зазвичай вказується в дюймах (крок в 1 дюйм). Як правило, більшість легкових автомобілів середнього класу стандартно мають діаметр коліс 14-16 дюймів, бізнес-клас отримує колеса 16-18 дюймів, позашляховики і кросовери 17.19 дюймів і т.д. Рідше зустрічаються заводські штатні колеса діаметром від 20 дюймів і більше.

Також вказана в дюймах (крок в 0.5 дюйма). Як правило, на переважній більшості легкових авто диски мають ширину від 6-9 дюймів. Така ширина дозволяє встановлювати шини, які, в свою чергу, мають ширину від 185 до 255 мм.

Вказано в міліметрах. Крім ЕТ даний параметр ще може позначатися OF (від англ. Offset). Так ось, під вильотом слід розуміти відстань між привалочной площиною (площину диска, що стикається з маточиною) і серединою ширини диска. Виліт буває «нульовим», «позитивним» і «негативним». Наприклад, виліт 30 означатиме, що маточинного частина диска просто винесена назовні на 3 см. По відношенню до умовної центральної площини диска.

Виходить, якщо виліт більше, то ступичні частина сильніше «випирає» назовні. У разі установки диска з великим вильотом ЕТ обід буде глибше заходити в колісну арку. Простими словами, чим більше виліт (позитивний), тим сильніше колесо «втоплено» в арку. При цьому чим менше виліт диска (негативний), тим сильніше саме колесо виступає назовні.

З урахуванням такої особливості диски з великим позитивним вильотом отримують плоскі спиці, які не зміщені до центру і можуть бути навіть опуклими. Диски з невеликим вильотом, навпаки, відрізняються «втопленим» центром і спицями, які тягнуться до обода від центру. Також допускається варіант, коли сама «полку» обода сильно розширена.

Слід зазначити, при виборі диска колеса зі схожим вильотом можуть виглядати в арці не однаково на різних авто

Причина. різна геометрія підвіски, коли маточини більше або менше «висунуті» назовні. В результаті однаковий виліт все одно може означати, що підсумкова позиція колеса буде відрізнятися як по відношенню до самої колісної арці, так і щодо елементів ходової частини автомобіля.

Разболтовка диска (сверловка) PCD

Наприклад, PCD 4X100 вказує на кількість отворів і діаметр окружності, на якій розташовані центри отворів. Переважна більшість автомобілів середнього класу мають диски, де отворів 5. Серед малолітражок і бюджетних авто зазвичай зустрічаються варіанти на 4 отвори, тоді як позашляховики мають 6 отворів. На практиці, найчастіше зустрічаються PCD 100, а також 114.3 мм.

Ще додамо, що часто диски сторонніх виробників можуть мати подвійну сверловку на 4 і 5 отворів. Це дозволяє зробити продукт універсальним і встановити на більшу кількість автомобілів, а також подвійна разболтовка кілька здешевлює саме виготовлення дисків. До речі, подвійна сверловка зустрічається як на дешевих дисках невідомих виробників, так і на дорогих колесах відомих марок.

Діаметр центрального отвору (DIA)

Діаметр отвору (діаметр центрального отвору) DIA вказується в міліметрах. DIA вимірюється саме з того боку, де знаходиться прівалочная площину. Фактично, це позначення розміру отвору, яким диск надівається на маточину при монтажі.

Як правильно підібрати диски на автомобіль

При підборі колісних дисків автолюбителі стикаються з такими поняттями як виліт, сверловка, разболтовка диска і т.д. Цілком очевидно, що без повинно досвіду неминуче виникають певні складнощі.

При цьому основним завданням стає підбір дисків, які не тільки будуть мати гарний вигляд, але і підійдуть для конкретної моделі автомобіля. З цієї причини важливо знати, як вибрати диски з урахуванням всіх параметрів.

Як визначити параметри колісних дисків при підборі

При цьому потрібно окремо враховувати, що один і той же виробник може постачати на світові ринки однакову модель авто з різними заводськими дисками. Також в залежності від року випуску моделі однієї марки, а також комплектації, модифікації і рівня оснащення можуть змінюватися і самі диски. З цієї причини потрібно підбирати рішення, яке відповідає рекомендаціям заводу-виготовлювача і в точності підходить для конкретного автомобіля.

Як вибрати диски на авто за розміром

Слід зазначити, що розміри при підборі дисків пріоритетні, розглядаються також і розмірність, і посадочні величини шини, а також кріпильні.

Звичайний ряд величин монтажних Ø дисків, як легкових, так і позашляхових. від 10 до 19 “. Диски ж 13-, 14-, 15-, 16- дюймові. затребувані частіше на легкових авто.

Ширина дискового обода на 25-30% повинна бути Кріпильні розміри

Це Ø розміщення отворів кріплення і число отворів, орієнтованих під кріпильні болти.

Які параметри диска враховуються при придбанні?

характеристики кріпильних отворів. вид, їх діаметр і кількість;

Як визначити виліт диска на авто

Виліт диска. параметр геометричний, вимірюваний в міліметрах. Визначається, як відстань між віссю симетрії деталі і конкретним місцем її фіксації до колеса.

Для обчислення показника досить двох величин:

Сам кріплення може бути як конічної форми, так і з «плаваючим конусом». Взагалі, формі слід приділяти увагу, оскільки надійність фіксації диска короткими болтами сумнівна, а довгі. дряпають після вкручування внутрішні деталі колеса. В цілому, їх форма і отворів повинні бути ідентичні.

Тип диска. варіації

Як правильно підібрати диски на авто буде більш зрозумілим, якщо знати їх тип.

Відзначимо відразу, що всі колісні диски класифікуються за такими типами:

При підборі дисків на авто, на що ж звертати увагу, перш за все?

До найбільш дешевим відносяться штамповані, вироблені зі сталі і схильні до емалюванню. Ремонтопридатність. в переліку достоїнств, крім низької вартості. Для них характерні. значна питома вага і невитіюватість дизайну.

Литі. такі за популярністю, після штампованих, причому можуть бути різної форми. Матеріалом для них служить алюмінієвий легкий сплав, мають властивість тріскатися при потужному ударі.

Найбільш якісні. диски ковані, виготовлені способом гарячого штампування, що надає міцність при незначному вазі, дорожчі.

Як визначити розмір диска на автомобіль

Розмір дисків. важливий параметр при підборі автошин. Необхідно в першу чергу визначитися з шириною коліс. Як розрахунок можна взяти наступну формулу: від ширини протектора гуми віднімається 20% і виходить в результаті ширина Автоколеса в мм, які переводяться в сантиметри і далі в дюйми, оскільки в даній одиниці виміру і розраховують, власне, значення коліс.

Орієнтуватися слід на такі величини, як:

Дисковий Ø окружності в дюймах маркують, як R. Наприклад, диск R17 має Ø 17 “. Номінальні Ø дисків наводяться в інструкції по застосуванню і присутні на наклейках в автодверних отворах, там же і необхідний тиск в шинах.

Як дізнатися радіус диска на авто?. цим питанням задаються багато автолюбителів.

Відразу відзначимо, що R. зовсім радіус диска, а диск з алюмінієвого сплаву має більший радіус. Скориставшись калькулятором пропорційності діаметра можна визначити радіус.

присутність хампов

Хампи. такі собі виступи, які він переглядав на зовнішньої дискової площині, кріплять на диску безпосередньо безкамерну шину. Чи не представляють особливої ​​актуальності, оскільки диски сьогодні орієнтовані на монтаж шин безкамерних і наділені Хампі.

Як правильно підібрати диски на авто і як дізнатися параметри дисків на авто

сподіваємося, стало ясніше. І, звичайно ж, вивчення документації і ряд основних характеристик, які слід враховувати при підборі дисків. допоможуть зробити правильний вибір.