Димогенератор для автомобіля своїми руками

Димогенератор для авто своїми руками

Знайти причину несправності авто. значить вже наполовину полагодити його. Саме тому в хорошому автосервісі завжди знайдеться чимало засобів діагностики. причому не завжди електронних. До таких засобів відносяться і димогенератори. Про те, що це таке, для чого потрібно це пристосування і як можна зробити димогенератор своїми руками для авто і піде мова в цій статті.

Саморобний димогенератор для авто з випарником масла

Для виготовлення такого пристрою будуть потрібні:

Для виготовлення димогенератора потрібно дві необхідні умови. це істоніков стисненого повітря і диму.

 • Ємність, яка буде служити основним модулем. Це можуть бути шприц-нагнітач для мастила, металева банка з щільною кришкою або навіть старий вогнегасник з різьбовий кришкою.
 • Свічка розжарювання від дизельного двигуна.
 • Реле часу.
 • Шланги, трубки для подачі повітря.
 • Джерело стисненого повітря.

Крім того, можуть знадобитися мітчики для нарізування різьблення, склади для ущільнення стиків штуцерів, хомути. все це Ви підберете відповідно до того, з яких вихідних матеріалів буде виготовлений основний модуль автомобільного димогенератора, який Ви створите своїми руками. випарник. Точний креслення для виготовлення своїми руками димогенератора для авто виконувати абсолютно ні до чого. адже Ви самі будете підбирати матеріали, значить, і розміри деталей можуть бути різними (крім свічки напруження).

В якості реле часу використовують реле поворотів, підключаючи замість лампочок свічку. Це потрібно для того, щоб вона не перегоріла. свічка розжарення не призначена для тривалої роботи, і реле буде періодично включати і вимикати її. Щоб підключити негативний висновок АКБ до свічки, з’єднайте його проводом з корпусом пристрою. Зверніть увагу, що рівень масла в ємності невеликий. інакше свічка не прогріє його досить, і воно не буде випаровуватися. Вхідна трубка для повітря повинна бути занурена в масло. це буде своєрідним зворотним клапаном для повітря при невеликому тиску.

Якщо під рукою немає компресора, то в якості джерела стисненого повітря підійде Накочена автомобільна камера або запаска.

Якщо у Вас немає компресора, то в якості ресивера (накопичувача) повітря можете скористатися своїм же запасним колесом. або використовуйте автомобільну камеру, попередньо накачавши її. Як бачите, нічого складного. такий найпростіший димогенератор для авто обійдеться Вам значно дешевше покупного. Свічку напруження можна просто попросити у знайомих в автосервісі. майстри нерідко залишають подібні речі «на всякий випадок», і вони роками лежать без діла в майстерні. Подачу повітря можна регулювати, вмонтувавши в шланг відповідний вентиль. Для початку. в процесі випробувань. досить віджимати шланг рукою, зігнувши його навпіл.

Як зробити своїми руками димогенератор для авто

, тому багато автолюбителів виготовляють саморобні пристрої, проявляючи незвичайну винахідливість.

Димогенератор для діагностики авто

Це пристрій потрібно для виявлення місць, де порушена герметичність, необхідна для нормального функціонування тієї чи іншої системи. впускного і випускного трактів автомобіля, наприклад.

Димогенератор нагнітає густий білий дим, який добре видно при його витоку з діагностується тракту.

Принцип його використання простий, як все геніальне. в систему або деталь, яку потрібно перевірити, нагнітається дим, який починає виходити назовні в місцях, де порушена герметичність. Дуже схожим чином працівники шиномонтажних майстерень перевіряють на витік повітря колесо, занурюючи його в ванну з водою. минає повітря проявляє себе у вигляді спливаючих бульбашок. Димогенератор ж нагнітає густий білий дим, який добре видно при його витоку, потрібно лише під’єднати вихідний його шланг до диагностируемой деталі, «заглушивши» перед тим в ній всі інші отвори. Принцип дії димогенераторів, що виготовляються різними фірмами-виробниками автоустаткування, полягає в нагріванні рідкого масла (на кшталт ATF), яке, випаровуючись, і створює необхідний дим. До складу димогенератора входить компресор. для нагнітання диму.

Димогенератор своїми руками для авто з сигарети

Димогенератор з сигарети і пневмопістолету для обдування

Цей найпростіший «димогенератор» для авто не потребує зайвих коментарів. досить лише виготовити перехідник для під’єднання сигарети до шлангу. тобто банальний мундштук.

Як бачите, за страшним спочатку назвою пристрою не варто нічого особливо складного. Особливо, якщо Ви в дитинстві практикувалися у виготовленні різноманітних «димовух». з казеїну, газети, просоченої розчином аміачної селітри і ін.

READ  Заміна порогів на Niva 21213 своїми руками

процес виготовлення

Безумовно, можна використовувати і інші, більш складні способи виготовлення такого пристрою, як димогенератор для автомобіля. Однак і цей досить простий, але ефективний метод дозволить провести якісну діагностику авто і перевірити його системи на предмет герметичності.

Продувний повітряний пістолет

Приєднуємо джерело стисненого повітря

Вставляємо сигарету в носик пістолета

димогенератор готовий

Димогенератор для авто

Автомобіль являє собою комплекс взаємопов’язаних агрегатів і систем, які, на жаль, в процесі його експлуатації виходять з ладу. При виникненні непередбачених поломок машина відправляється на діагностику для з’ясування причини сталася несправності.

Як правило, під діагностикою мається на увазі перевірка основних систем автомобіля за допомогою комп’ютерного тестера. Однак для встановлення причини поломки використання даного обладнання потрібно не завжди, адже досить часто несправність настільки проста, що усунути її можна і в гаражних умовах.

Якщо ж дана проблема пов’язана з порушенням герметичності однієї з систем автомобіля, то в цьому випадку виникає необхідність в придбанні димогенератора для машини. Купівля такого пристрою обійдеться приблизно в шість тисяч рублів. При бажанні заощадити ці кошти можна виготовити димогенератор для авто своїми руками.

Призначення і характеристики

Димогенератор, будь то заводський прилад або самостійно зроблений аналог, використовується з метою обстеження різних вузлів силового агрегату на предмет герметичності. Серед систем, які можна діагностувати цим пристроєм, в першу чергу варто назвати системи:

 • охолодження;
 • впуску повітря;
 • випуску відпрацьованих газів;
 • будь-яка інша, в якій не допускається витік під час функціонування двигуна.

дымогенератор своими руками для авто

Димогенератор прекрасно підходить для перевірки оптики на герметичність і для виявлення в покришках сильних пошкоджень і проколів.

Видно невеликий витік диму

Принцип роботи даного пристрою будується на застосуванні густого, найчастіше білого диму, який подається в систему під тиском, що становить, як правило, 0,3-0,5 Бар, і дозволяє з мінімальними зусиллями виявити будь-які негерметичні з’єднання, знайти які неозброєним оком було б неможливо.

Найпростіша інструкція з виготовлення з використанням звичайного ручного насоса:

конструкція димогенератора

Паливний фільтр без фільтруючого елемента

два штуцера

Сигарета вставляється таким чином

Інструкція по виготовленню

Для того щоб самостійно виготовити даний пристрій, знадобиться певний набір інструментів:

 • регулятор тиску;
 • джерело стисненого повітря;
 • сигарети;
 • продувочний повітряний пістолет.

Ще один варіант з використанням корпусу від прес-маслянки:

Димогенератор для автомобіля своїми руками

МЕТОДИКИ І ПРАКТИКА автодіагностиці. Інструментарій виготовлений вручну

димогенератор, автомобіля, своїми, рука

Автомобільні Діагности люди небагаті, але розумні.

Можуть рахувати гроші і можуть їх берегти.

Але коли треба. можуть їх витрачати на те, що їх дружинам здасться «нісенітницею»:

«Проводочки, коробочки, гайкові ключі» на обідній стіл не поставиш.

І все новости в світі авто діагностичне прочитуються уважно і аналізуються, наприклад:

Завдяки SMOKE MACHINE ви зможете:

– Виявити витоку, підсосі повітря, тріщини, нещільності з’єднань, які дестабілізують роботу двигуна, вакуумних систем корекції і інших систем

– Працює там, де інші засоби традиційної діагностики (дилерські сканери, тестери) повідомляють про проблеми, але не можуть визначити її джерело

– Щільний дим, що виходить з місця нещільності в лічені хвилини локалізує проблему

– Візуально зрозуміло як для діагноста, так і для клієнта

– Економить час на пошуки, демонтаж деталей, пробну заміну компонентів тощо.

– Дозволяє розцінити роботу не за час діагностики (лічені хвилини), а за фактично вирішену проблему (до кількох сотень доларів)

Безумовно, сьогодні просте проведення діагностики перетворилося з джерело прибутку для ремонтних майстерень. На даний момент майже половина виникаючих несправностей пов’язані з виникненням тих чи інших течі, причому число подібних несправностей стає дедалі більше. Раніше ми витрачали близько 10% робочого часу на виявлення несправності і 90%.- на її усунення. Сьогодні ж ситуація практично змінилася у зворотний бік. Саме тому застосування представленого вище обладнання стає ще більш актуальним . Відсутність генератора диму сьогодні означає втрату часу в нинішніх умовах, коли потреба в послугах з діагностики стає дедалі більше. А час, як відомо. гроші (оригінал тексту збережений).

READ  Як вибрати літні шини для автомобіля

Так, це реклама і написано в ній все правильно, особливо це:

Відсутність генератора диму сьогодні означає втрату часу

Дымогенератор своими руками за 5 минут.

Але

Михайло Євгенович КУДРЯВЦЕВ. автомобільний Диагност з Москви, автор багатьох публікацій на нашому інтернет-ресурсі, теж задумався.

Але вирішив це питання по-іншому. За допомогою своєї голови, рук і знайомства з токарем. дивимося на

А ось за це заплатити довелося, 200 рублів або трохи більше:

Це порожниста металева трубка, всередину якої вставляється «сигарета звичайна»:

Потім вона запалюється, девайс збирається і все під’єднується:

димогенератор, автомобіля, своїми, рука

Екологія тут порушується, так, але не більше, ніж від звичайного курця.

А ось Здоров’я Автодиагност зберігається, так як розпалювати сигарету не треба. тільки підпалити, інше зробить компресор.

Ситуації, коли потрібно «генератор диму» в практиці Автодиагност зустрічаються, а рідко або часто. все залежить від напрямку роботи і «прохідності» автомобілів в конкретної майстерні.

Виготовивши цей девайс, Михайло тут же його випробував:

Mitsubishi Lancer 2005 4G18 P0505. Idle air control malfunction (P0505). високі обороти, похибка не скидається, байпасний гвинт закручений до упору.

Методика пошуку: підключив свою дим-машину у впускний колектор. побачив дим з нещільності в дросельної заслінки:

А на просвіт ця заслінка виглядала так:

Висновок очевидний, ремонт обійшовся саме так, як написано на самому початку цього матеріалу:

Раніше ми витрачали близько 10% робочого часу на виявлення несправності і 90%. на її усунення. Сьогодні ж ситуація практично змінилася у зворотний бік. Саме тому застосування представленого вище обладнання стає ще більш актуальним. Відсутність генератора диму сьогодні означає втрату часу в нинішніх умовах, коли потреба в послугах з діагностики стає дедалі більше. А час, як відомо. гроші

Ну хіба можна НЕ погодитися з ТАКИМ твердженням?

Так, сам девайс, придуманий Михайлом Кудрявцевим не сильно гарний і не йде ні в яке порівняння з фірмовим:

Однак порівнявши і 200 рублів. висновок зробити можна.

Автомобільні Діагности люди небагаті, але Розумні.

Як зробити димогенератор для авто своїми руками? Цікавий спосіб діагностики

завантажити PDF

Для тих хто проводить діагностику самостійно, буде цікаво дізнатися як зробити димогенератор для авто своїми руками. Будь-який сучасний автомобіль складається з великої кількості різних вузлів і агрегатів, які потребують своєчасного та якісного обслуговування. Але, незважаючи на це, іноді трапляються несправності, для виявлення яких потрібне проведення діагностики на спеціальному обладнанні. У деяких випадках без нього цілком можна обійтися, наприклад, для перевірки герметичності деяких систем.

Як зробити димогенератор для авто своїми руками, розповість для тих власників, які не бажають витрачати гроші на його придбання, а мати такий прилад бажають. Конструкції їх різноманітні і прості у виготовленні, не вимагають великих фінансових або матеріальних вкладень, а виготовити прилад можна буквально за кілька хвилин. Користь від цього приладу буде безсумнівною, особливо для власників машин з пробігом.

Навіщо потрібен генератор диму?

Цей прилад, будь він заводського або самостійного виготовлення, застосовують для перевірки герметичності різних систем і вузлів автомобілів. З його допомогою перевіряють системи охолодження двигунів, а також впускний або випускний тракт двигуна. У деяких випадках можлива перевірка оптики машини на герметичність, це корисно зробити в тому випадку, коли помічено її запотівання.

Принцип роботи таких приладів заснований на утворенні білого диму і подальшої його подачі в перевіряються системи. Для цього буде потрібно створити невеликий тиск, щоб дим «шукав» можливі шляхи виходу із замкнутого простору. Це дозволяє визначити витоку навіть через мікротріщини, які «неозброєним» оком помітити просто неможливо. Виготовити такий прилад зовсім нескладно, тому, якщо вирішено будувати самостійно, дочитайте нашу розповідь, і сміливо приступайте до роботи.

димогенератор, автомобіля, своїми, рука

Як його роблять?

Для його створення, крім бажання побудувати, потрібно наявність деяких матеріалів і інструменту. Конструкцій таких приладів дуже багато, але розглянемо варіант виготовлення з шприца для твердого змащення. Крім шприца потрібно ще приготувати такі деталі:

 • Свічку напруження від дизельних двигунів;
 • Провід з швидкознімними клемами для під’єднання свічки;
 • Термоусадочну пасту;
 • Штуцер для подачі повітря.
 • Далі порядок виготовлення може бути таким. Шприц слід розібрати, зняти трубку нагнітача і підкачувати пристрій. Знадобитися тільки корпус від шприца і його кришки. У трубчастих корпусі відбуватиметься процес утворення диму. У кришці є технологічний отвір, яке знадобитися для роботи. У нього слід вклеїти на епоксидної смолі відрізок мідної трубки довжиною приблизно 160 мм.

  READ  Як вибрати сигналізацію для автомобіля

  Через цю трубку буде подаватися стиснене повітря в масло, зазвичай використовують ATF, який буде сприяти утворенню диму і витискування його з корпусу. Трубку слід вставити до самого упору, щоб перегородити прохід повітря. Після цього слід через вхідний пристрій просвердлити мідну трубку. Це направить потік повітря саме в потрібному напрямку, тобто в корпус генератора.

  У другий отвір слід встановити штуцер для подачі стисненого повітря. Після цього можна приступити до виготовлення електричної частини приладу.

  У нижній кришці слід встановити свічку напруження з прокладками і добре її затягнути, щоб виключити текти масла. Одночасно з цим під’єднують до свічки проводку з швидкознімними зажимами. В отвір, через яке подавалася змащення, потрібно встановити перехідник для шланга подачі диму.

  Найкраще для цього використовувати прозорий шланг, це дасть можливість контролювати подачу диму в перевіряється систему. Як наконечника можна використовувати той, який був встановлений в шприці при його покупці. З нього випливає видалити кулька зворотного клапана. Залежно від того, яке джерело стисненого повітря використовується, слід передбачити можливість для регулювання його подачі, а також встановити зворотний клапан в шланг подачі.

  На цьому процес виготовлення закінчений, прилад готовий до застосування. Для того, щоб отримати дим, слід залити масло, рівень його повинен бути трохи вище свічки. Через 2-3 хвилини дим з’явиться в вихідному соплі наконечника. Тиск повітря, що подається може коливатися в межах від 0,5 до 1 бар., Його підбирають експериментальним шляхом. Якщо в гаражі відсутня стаціонарний компресор, можна використовувати інші джерела стисненого повітря.

  В якості таких джерел можна застосувати запасне колесо машини або насос китайського виробництва від надувних матраців. Також існують і інші варіанти таких виробів. Ми постаралися розповісти, як зробити димогенератор для авто своїми руками. Прочитавши статтю до кінця, вирішуйте який варіант вам підійде.

  Як зробити простий ефективний димогенератор для діагностики авто своїми руками

  Розповідаємо, як зробити простий димогенератор для перевірки автомобіля, і як їм правильно користуватися. Незважаючи на бюджетность виготовлення, він відмінно допомагає знаходити підсосі повітря у впускному колекторі.

  Виготовлення генератора диму для авто

  Щоб зробити правильний димогенератор для автомобіля своїми руками, знадобиться:

  • банку з металевою кришкою на різьбі;
  • 2 вентиля безкамерної шини;
  • свердло на 12-13 мм;
  • дриль;
  • гумовий або силіконовий шланг;
  • сигарета.

  Покроковий процес виготовлення автомобільного димогенератора для перевірки витоку повітря.

  • Просвердлите в кришці зсередини 2 отвори.
  • При необхідності обробіть їх на точильному камені, щоб прибрати задирки.
  • Вставте вентилі в отвори. До одного з них буде приєднуватися насос.
  • З другого вентиля витягніть золотник, щільно надіньте на нього шланг, щоб вийшло герметичне з’єднання.
  • Зі зворотного боку вставте в нього сигарету.

  Діагностика автомобіля димогенератором

  Суть процесу діагностики авто за допомогою генератора диму полягає в наступному. Через вентиль з золотником в банку подається тиск насосом або компресором. Повітря з банки може вийти тільки через другий вентиль зі шлангом. Для цього йому потрібно пройти через сигарету. Тим самим в шлангу буде створюватися велика кількість диму, за допомогою якого можна перевірити автомобіль.

  Для діагностики авто димогенератором необхідний мінімальний набір матеріалів та інструментів:

  • компресор, ножний або ручний насос;
  • целофановий пакет;
  • викрутка;
  • ліхтар.

  Покрокова інструкція використання димогенератора для авто.

  • Зніміть гофру дросельного вузла і закрийте його целофаном, щоб дим не виходив назад в повітряний фільтр.
  • Вимкніть шланг від колектора і підключіть на штуцер клапана вентиляції картера димогенератор.
  • Підпаліть сигарету і закрийте банку.
  • Подайте повітря у впускний колектор за допомогою насоса або компресора.
  • Коли піде дим, спостерігайте звідки він виходить. Також пройдіть в салон і подивіться, чи немає в ньому диму. У важкодоступних місцях підсвітите собі ліхтарем.

  Цей бюджетний димогенератор допомагає знаходити всілякі підсосі повітря, які часто зустрічаються в з’єднаннях, прокладці форсунок, прокладках впускного колектора і ГБЦ, біля датчика холостого ходу і сапуна. За допомогою цієї робочої схеми можна легко і швидко перевірити автомобіль.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS