Як виставити запалювання на 402 двигуні

Table of Contents

Що потрібно знати

Щоб правильно зробити налаштування і регулювання запалювання ЗМЗ 402, необхідно знати деякі нюанси про роботу силового агрегату. На таких моторах встановлений безконтактний розподільник, доповнений генератором сигналів і змонтованим регуляторами випередження. вакуумним і відцентровим (автор відео. smotri Vidik).

Розподільник призначений для виконання певних функцій:

 • визначає момент появи іскри;
 • передає сигнали високої напруги по циліндрах силового агрегату, враховуючи порядок їх роботи.

Для правильного розподілу імпульсів використовується бігунок, встановлений на шківі механізму. Бігунок обладнаний резистором і призначений для придушення перешкод. Комутаторної пристрій виконує функцію розмикання ланцюга обмотки котушки запалювання, перетворюючи керуючі сигнали від регулятора в сигнали струму на КЗ.

Щоб правильно встановити запалювання на 402 двигун, необхідно враховувати характеристики системи, представлені нижче:

 • порядок функціонування циліндрів. спочатку перший, потім другий, потім четвертий і третій;
 • ротор розподільного елемента обертається проти годинникової стрілки;
 • на відцентровому пристрої кут випередження від 15 до 18 градусів;
 • на вакуумному пристрої цей показник від 8 до 10 градусів;
 • люфт на СЗ повинен бути не більше 0.8 мм;
 • показник опору резистора повинен бути від 5 до 8 кОм;
 • параметр опору СЗ повинен варіюватися в районі 4-7 кОм;
 • в обмотці статора рівень опору повинен бути не більше 0.45 і не менше 0.5 кОм.

виставити, запалювання, двигуні

Розібраний трамблер для ЗМЗ

Виставити запалювання 402 двигун

Двигун ЗМЗ 402 є одним з продуктів російської автомобільної промисловості, широко застосовується в автомобілебудуванні. Цими силовими агрегатами оснащувалися окремі моделі автомобілів Волга, UAZ, ГАЗель. Для забезпечення нормальної працездатності мотора на машині повинно бути правильно виставлено запалювання. У цій статті ми розповімо, як відбувається установка трамблера на 402 двигуні і що слід враховувати при виконанні завдання.

Як самостійно встановити запалювання?

Як проводиться установка запалювання на ЗМЗ 402? Колінвал необхідно поставити в положення, яке відповідає куту випередження в 5 градусів.

 • На силовий агрегат поєднуємо середню ризику на його валу на кришці ГБЦ, тобто в момент закінчення такту стиснення на 1 циліндрі.
 • Якщо трамблер ні демонтований з силового агрегату, такт стиснення на 1 циліндрі можна виявити шляхом відкриття його кришки. Необхідно, щоб бігунок був встановлений навпроти внутрішнього контакту, який підключений за допомогою кабелю до свічки. Якщо визначити так стиснення не виходить, можна провести демонтаж СЗ, встановленої в першому циліндрі. Після цього отвір необхідно буде закрити дрантям, а краще. папером. Колінвал потрібно почати обертати, а в той момент, коли паперова пробка буде вибита повітряним потоком, почнеться такт стиснення.
 • Тепер знадобиться гайковий ключ на 10. з його допомогою необхідно трохи послабити болт октан-коректора, при цьому сам гвинт викручувати не потрібно.
 • Далі, слід виставити його шкалу на нульовий показник, це приблизно середина шкали.
 • Після виконання цих дій за допомогою гайкового ключа на 10 необхідно послабити болт, який фіксує пластинки октан-коректора.
 • Тепер потрібно провернути корпус трамблера таким чином, щоб були поєднані мітки. Зокрема, мова йде про червону мітці, розташоване на роторі, а також ризик на статорі. Коли установка приводу пристрою буде завершена, трамблер необхідно однією рукою утримувати в даному положенні, другою рукою закручується болт.

Багато виставляють запалювання стробоскопом. Іноді виставлення моменту запалювання не дає результатів. двигун продовжує троить і працювати не на повну потужність. Причина полягає в непрацездатності розподільника в цілому. Проблему може вирішити заміна або ремонт трамблера.

На двигуні типу ЗМЗ0-402 встановлений датчик-розподільник запалювання (1908.3706). безконтактний, з датчиком (генератором) керуючих імпульсів і вбудованим вакуумним і відцентровим регуляторами випередження запалювання.

Датчик-розподільник виконує дві функції: задає момент іскроутворення і розподіляє імпульси високої напруги по циліндрах відповідно до порядку їх роботи. Для цього служить бігунок, надітий на вал датчика-розподільника.

У бігунку встановлений помехоподавительного резистор.

Комутатор (1313734) розмикає ланцюг живлення первинної обмотки котушки запалювання, перетворюючи керуючі імпульси датчика в імпульси струму в котушці запалювання.

Регулювання моменту запалювання

Встановлюємо колінчастий вал в положення, відповідне куту випередження запалювання 5 °.

Для цього на двигуні ЗМЗ-402 поєднуємо середню мітку на його шківі з припливом на кришці блоку (закінчення такту стиснення першого циліндра).

Для двигуна УМЗ-4215 виставляємо першу мітку на шківі проти штіфти розподільних шестерень.

Якщо датчик-розподільник не знято з двигуна, то такт стиснення першого циліндра визначаємо, знявши кришку розподільника бігунок повинен стояти проти внутрішнього контакту кришки, сполученого проводом зі свічкою першого циліндра

В іншому випадку вивертаємо свічку першого циліндра. Закривши отвір паперової пробкою, обертаємо колінчастий вал. Виштовхнули пробку повітря вкаже на початок такту стиснення.

Ключем “на 10” послаблюємо гвинт октан-коректора

Встановлюємо його шкалу на нульову поділку (середина шкали)

Ключем “на 10” послаблюємо гвинт кріплення пластини октан-коректора

Повертаючи корпус датчика-розподільника, поєднуємо «мітки» (червону риску на роторі і стрілку на статорі).

Утримуючи датчик в такому положенні, затягуємо гвинт

Переконайтеся, що бігунок розташований проти контакту кришки першого циліндра і перевірте правильність під’єднання високовольтних проводів інших циліндрів. вважаючи проти годинникової стрілки з першого циліндра в порядку 1-2-4-3.

Після того як ви все зробили, перевірте правильність установки моменту запалювання на ходу автомобіля.

Заводимо двигун, прогріваємо і коли вже переключили на четверту передачу при швидкості 50. 60 км / год, різко натискаємо на газ.

Якщо при цьому детонація (по звуку вона схожа на стукіт клапанів) проявиться короткочасно. на 1-3 с. момент запалювання обраний правильно.

Тривала детонація вказує на надмірний кут випередження запалювання, зменшуємо його октан-коректором на одну поділку.

Відсутність детонації вимагає збільшення кута випередження запалювання, після чого потрібно повторити перевірку.

Технічна характеристика системи запалювання

Напрямок обертання ротора розподільника

Кут випередження запалювання max, град:

READ  Как поменять тросик газа на Priora. Что такое трос акселератора?

Опір центрального контакту кришки, кому

На частині датчиків замість резистора встановлена ​​кришка з центральним вугільним контактом.

Іноді власники автомобіля волга 3110 або схожих моделей стикаються з проблемою, яка полягає в тому, що двигун не видає тих оборотів, які повинен, працює нестабільно і часто глухне. В принципі подібна проблема зустрічається у всіх автомобілях і причина її може полягати в тому, що невірно виставлений момент запалювання. Це негативно позначається не тільки на потужності і швидкості двигуна, але також сприяє великої витрати палива і передчасного зносу силового агрегату.

Така ситуація може виникнути після заміни датчика-розподільника або іншого ремонту, пов’язаного з системою запалювання.

Однак не поспішайте звертатися в сервіс, оскільки налагодження даного параметра можна легко зробити і вдома, володіючи базовим набором інструментів і скориставшись цією інструкцією. Для початку необхідно встановити колінвал в такому положенні, при якому середня мітка на його шківі збігається з припливом на кришці блоку. Це положення відповідає куту випередження запалювання в 5 градусів, перший циліндр розташований у верхній мертвій точці і обидва клапана повинні бути закриті. кінець циклу стиснення. Є ще один спосіб визначити необхідну становище: викрутивши свічку з першого циліндра і вставивши в отвір кляп з паперу, провертає вал і коли пробка вилетить, це говорить про початок такту стиснення. Коли колінвал встановлений в потрібному положенні слід послабити гвинт октан-коректора і встановити його шкалу в нульове положення, яке розташоване посередині шкали. Після цього тим же ключем потрібно відпустити гвинт, що кріпить пластину октан-коректора, і, повертаючи датчик-розподільник, поєднати дві мітки. на роторі і статорі. Після чого затягуємо гвинти, стежачи за тим, щоб позначки не збилися. Ось і весь процес. Як можна помітити, для його виконання нам потрібен всього один ключ на 10, займе вся процедура кілька хвилин. Можна ще перевірити правильність установки «в бою». Для цього потрібно завести двигун і рухаючись на четвертій передачі на швидкості 50-60 км год різко втопити педаль газу. Невелика трисекундній детонація підтвердить правильність настройки, її відсутність або навпаки велика тривалість говорить про те, що слід змінити момент запалювання.

Така швидка і проста процедура дозволить заощадити багато нервів і грошей, а автозапчастини волга на двигун не буде вимагати ще тривалий час.

Регулювання моменту запалювання

Встановлюємо колінчастий вал в положення, відповідне куту випередження запалювання 5 °.

Для цього на двигуні ЗМЗ-402 поєднуємо середню мітку на його шківі з припливом на кришці блоку (закінчення такту стиснення першого циліндра).

Для двигуна УМЗ-4215 виставляємо першу мітку на шківі проти штіфти розподільних шестерень.

Якщо датчик-розподільник не знято з двигуна, то такт стиснення першого циліндра визначаємо, знявши кришку розподільника бігунок повинен стояти проти внутрішнього контакту кришки, сполученого проводом зі свічкою першого циліндра.

Зажигание на 402 двигателе. Выставляем привод трамблёра.

В іншому випадку вивертаємо свічку першого циліндра. Закривши отвір паперової пробкою, обертаємо колінчастий вал. Виштовхнули пробку повітря вкаже на початок такту стиснення.

Ключем “на 10” послаблюємо гвинт октан-коректора

Встановлюємо його шкалу на нульову поділку (середина шкали).

Ключем “на 10” послаблюємо гвинт кріплення пластини октан-коректора

Повертаючи корпус датчика-розподільника, поєднуємо «мітки» (червону риску на роторі і стрілку на статорі). Утримуючи датчик в такому положенні, затягуємо гвинт.

Переконайтеся, що бігунок розташований проти контакту кришки першого циліндра і перевірте правильність під’єднання високовольтних проводів інших циліндрів. вважаючи проти годинникової стрілки з першого циліндра в порядку 1-2-4-3.

Після того як ви все зробили, перевірте правильність установки моменту запалювання на ходу автомобіля. Заводимо двигун, прогріваємо і коли вже переключили на четверту передачу при швидкості 50. 60 км / год, різко натискаємо на газ. Якщо при цьому детонація (по звуку вона схожа на стукіт клапанів) проявиться короткочасно. на 1-3 с. момент запалювання обраний правильно. Тривала детонація вказує на надмірний кут випередження запалювання, зменшуємо його октан-коректором на одну поділку. Відсутність детонації вимагає збільшення кута випередження запалювання, після чого потрібно повторити перевірку.

Більш точну установку моменту запалення можна перевірити за допомогою стробоскопа відповідно до інструкції, що додається до стробоскопу.

Установка запалювання ГАЗ-3110

На двигуні типу ЗМЗ0-402 встановлений датчик-розподільник запалювання (1908.3706). безконтактний, з датчиком (генератором) керуючих імпульсів і вбудованим вакуумним і відцентровим регуляторами випередження запалювання.

Датчик-розподільник виконує дві функції: задає момент іскроутворення і розподіляє імпульси високої напруги по циліндрах відповідно до порядку їх роботи. Для цього служить бігунок, надітий на вал датчика-розподільника. У бігунку встановлений помехоподавительного резистор.

Комутатор (1313734) розмикає ланцюг живлення первинної обмотки котушки запалювання, перетворюючи керуючі імпульси датчика в імпульси струму в котушці запалювання.

Технічна характеристика системи запалювання

Напрямок обертання ротора розподільника

Опір центрального контакту кришки, кому

На частині датчиків замість резистора встановлена ​​кришка з центральним вугільним контактом.

Установка запалювання ГАЗ-2705

На двигуні типу ЗМЗ0-402 встановлений датчик-розподільник запалювання (1908.3706). безконтактний, з датчиком (генератором) керуючих імпульсів і вбудованим вакуумним і відцентровим регуляторами випередження запалювання.

Датчик-розподільник виконує дві функції: задає момент іскроутворення і розподіляє імпульси високої напруги по циліндрах відповідно до порядку їх роботи. Для цього служить бігунок, надітий на вал датчика-розподільника. У бігунку встановлений помехоподавительного резистор.

Комутатор (1313734) розмикає ланцюг живлення первинної обмотки котушки запалювання, перетворюючи керуючі імпульси датчика в імпульси струму в котушці запалювання.

Технічна характеристика системи запалювання

Як встановити це самостійно запалювання?

Як працює блок запалювання на ZMZ 402? Колінчастий вал повинен бути заздалегідь встановлений в положення, що відповідає куту в 5 градусів.

 • На трансмісії ми об’єднуємо середній ризик його вала на кришці головки циліндрів, іншими словами, в кінці такту стиснення 1 циліндра.
 • Якщо розподільник ні знятий з агрегату, такт стиснення 1-циліндра можна визначити шляхом відкриття його кришки. Повзунок повинен бути встановлений навпроти внутрішнього контакту, який з’єднаний кабелем зі свічкою. Якщо ви виявите, що стиск не вдалося, видаліть програмне забезпечення, встановлене в першому циліндрі. Після цього отвору потрібно буде закрити тканиною, переважно папером. Необхідно почати крутити колінчастий вал, в той момент, коли картонна пробка видувається потоком повітря, почнеться хід стиснення.
 • Тепер корисний гайковий ключ на 10. завдяки його використанню необхідно трохи послабити болт октанатора, при цьому немає необхідності відкручувати сам гвинт.
 • Далі це приймати його масштаб дорівнює нулю, він приблизно посередині.
 • Після виконання цих кроків використовуйте 10-гайковий ключ, щоб послабити болт, який кріпить пластини регулювання октану.
 • Тепер необхідно повернути корпус розподільника так, щоб мітки були поєднані. А саме, мова йде про червонуватою позначці на роторі, крім того, про ризик для статора. Коли установка приводу пристрою завершена, розподільник повинен утримуватися в одній позиції однією рукою, а гвинт угвинчуватися іншою рукою.
READ  Полироль для пластика авто своими руками. Обработка полиролем

READ Заміна Кілець ВАЗ 2106 Чи не Знімаючи Двигун

Встановіть теги. 3.5. Встановіть масштаб на нуль. 3. Зіставте мітки на розподільнику.

Деякі експонати запалювання використовуючи стрибає. Час від часу установка моменту запалення не дає результатів. двигун працює три рази і не працює на повну потужність. Причина. відмова дистриб’ютора в цілому. Заміна або ремонт дистриб’ютора може вирішити проблему.

ЗАЖИГАНИЕ НА 402 ДВИГАТЕЛЕ. СТАВИМ ПРИВОД ТРАМБЛЁРА.

Як встановити запалювання на двигун карбюратора 402

 • порядок роботи циліндрів спочатку 1-го, потім 2-го, потім 4-го і 3-го;
 • ротор переключающего елемента обертається проти годинникової стрілки;
 • на відцентровому пристрої кут просування становить від 15 до 18 градусів;
 • на вакуумному пристрої міф являє собою показник від 8 до 10 градусів;
 • для вільного руху на СЗ потрібно не більше 0,8 мм;
 • Очікуване значення резистора від 5 до 8 кОм;
 • параметр опору СЗ повинен варіюватися в діапазоні 4-7 кО;
 • в обмотці статора рівень опору повинен бути не менше 0,45 і навіть не менш 0,5 кОм.

Підведення підсумків

Настав час підбити невеликі підсумки. Своєчасна регулювання клапанів на автомобілях з 402 карбюраторним двигуном, дозволяє продовжити термін експлуатації вузлів, що входять в ДВС, а також відповідає за правильну і безаварійну роботу самого ДВС. Як видно сам процес не займає багато часу, але при цьому, регулюючи теплові зазори клапанів, слід бути уважним, щоб все правильно зробити.

раннє запалення

Однією з найбільш часто зустрічаються проблем з системою запалювання є занадто ранній кут випередження запалювання. це коли при подачі палива в циліндр двигуна, робоча суміш з бензину і повітря в камері згоряння запалюється набагато раніше підходу поршня до верхньої мертвої точки. Якщо початковий кут випередження запалювання встановлений занадто рано, тоді можуть виникнути проблеми з роботою автомобіля. Щоб уникнути цього варто звернути увагу на ознаки раннього запалювання.

А це: Двигун не запускається з першого разу (має місце проворачивание колінчастого вала в зворотну сторону при пуску двигуна) Нестійка робота двигуна на холостому ходу Детонація незгорілого палива (з’являється стрекочущій звук, яка не зникає при збільшенні оборотів) Нагар на свічах запалювання (повністю не згоріле паливо осідає на свічці) Постріли в глушник (паливо згорає через пропуску в роботі запалювання) Чорний дим з глушника (догорає паливо не згоріла в камері згоряння) Підвищений витрата палива

Перевірка правильності установки запалювання

Правильність встановленого кута випередження запалювання перевіряється на ходу автомобіля. на швидкості 50-60км \ год різко натискається педаль газу, повинна послідувати короткочасна детонація (1-3сек). Якщо детонація після цього часу пропала, то момент обраний правильно. Більш точно виставити запалювання можна за допомогою стробоскопа.

Дане інструкція допоможе своїми руками виставити запалювання не вдаючись до допомоги фахівців в домашніх умовах.

Регулювання моменту запалювання двигуна ЗМЗ-402

Двигун типу ZMZ0-402 є безконтактним, з датчиком імпульсу запалювання (генератором) і вбудованими вакуумними і відцентровими регуляторами часу запалювання (1908.3706).

Датчик розподілу має дві функції: він визначає іскровий момент і розподіляє імпульси високої напруги на циліндри в порядку їх роботи. Для цього використовуйте повзунок, встановлений на валу датчика-розподільника.

Слайдер має антіреференсний резистор.

Перемикач (1313734) розмикає ланцюг живлення первинної котушки котушки запалювання, перетворюючи керуючі імпульси датчика в імпульси струму в котушці запалювання.

Техно має набір програм запалювання обліку

Як самостійно встановити запалювання

Установку запалювання можна провести самостійно. Для подібної процедури знадобиться стандартний набір інструментів. Якщо є стробоскоп, то це добре. Інструмент дозволить виставити вірно підпал суміші, щоб не лазити без кінця під капот.

А робиться процедура наступним чином:

 • Прогрівають мотор до 80 градусів. Це його робоча температура.
 • До бортовому комп’ютеру підключають інструмент.
 • Фіксатор кришки розподільника потрібно буде відкрутити.
 • Датчик сигналу потрібно одягнути на високовольтний провід першого циліндра.
 • Якщо є шланг коректора вакууму двигуна, то його потрібно заглушити.
 • На шків колінчастого вала двигуна направляють світло від стробоскопа.
 • Заводять мотор і залишають працювати на холостому ходу.
 • Провертають корпус трамблера.
 • поєднують мітки.
 • затягують фіксатор.

Котушка запалювання ЗМЗ 402

Перша ГАЗель з карбюраторним двигуном ЗМЗ 402, комплектувалася: комутатором 131.3734, що подає напругу на безконтактну котушку Б-116, яка, в свою чергу, формувала високу напругу на розподільник запалювання 1908.3706 (трамблер).

Несправність котушки Б-116

Для визначення обриву або короткого замикання первинної обмотки НИЗЬКОЇ. або вторинної обмотки ВИСОКОГО напруги, мультиметром заміряємо опір. На контактах низької напруги: R = від 0,48 до 0,72Ом. Виробляємо виміри на вторинній обмотці, між клемою До і високовольтним виходом на свічки. R = від 13200 до 19800Ом.

Мультиметр встановлюється на самий нижня межа вимірювання 200 Ом. Якщо опір не вкладається в задані параметри, то котушку запалювання варто замінити.

Особливості підпалювання палива

Перед тим, як встановити та правильно виставити порядок запалювання на 402 двигуні, важливо розібратися з конструктивними особливостями трамблера. На цьому двигуні встановили розподільник електричного потоку без традиційних металевих контактів. Інновація в тому, що складним процесом керує разом з генератором вакуумний регулятор випередження.

Розподільник встановлює порядок появи іскри, послідовність підпалювання палива по циліндрах. Правильно «вловити» моменти іскрового розряду допомагає механічний бігунок. Він монтується безпосередньо на шківі. Має резистор, що допомагає мікшувати перешкоди. Комутуючі пристрій роз’єднує ланцюг в першій котушці. В подальшому перетворює, які виходять від вузла електричні імпульси, в прерівістий ток в КЗ.

Установка запалювання на 402 двигуні

На вітчизняні автомобілі «ГАЗель», «UAZ», «Волга» встановлюють двигуни 402 внутрішнього згоряння, які випускає «Заволзький моторний завод», на яких важливим моментів є виставлення запалювання.

Робота залежить від правильного запалювання

Автомобільні силові агрегати продуктивно працюють, якщо відрегульована система запалювання на 402 паливно-повітряної суміші. Формує склад пального карбюратор, що подає приготовлену суміш в циліндри мотора.

У момент найвищої позиції поршнів, свічки генерують іскру, що запалює паливну суміш в камері згоряння. Міні вибух палива утворюються газами тисне на поршні, перетворюючи їх поступальний рух в крутний момент колінчастого вала.

Алгоритм підпалювання суміші виділяє в черговості подій один важливий момент. Чи буде мотор повноцінно працювати, якщо підпал суміші відбувається на початку підйому поршнів або при опусканні. Відповідь правильний. не буде.

READ  Заміна свічок запалювання Peugeot 308

Будь-двигун внутрішнього згоряння працює як годинник за умови правильного підпалювання палива. Потужність силової установки зростає, наближаючись до встановлених нормативів. Для цього необхідно зафіксувати правильне просторове становище трамблера, по черзі замикає електричний ланцюг від котушки високої напруги до автомобільних свічок.

Знаходимо підпалює момент в запалюванні

На двигуні 402 регулювання запалювання відбувається за наступним алгоритмом і порядку:

 • Колінвал займає просторове положення, яке відповідає 5 градусів випередження підпалювання паливної суміші;
 • Домогтися такого положення легко, поєднавши мітку на шківі з поглибленням на моторному блоці;
 • Збіг означає, що силова установка позначила закінчення повного поршневого такту.

При знятому датчику-розподільнику проводиться настройка наступним чином:

 • Видаляю свічку з головки камери згоряння циліндра, в черговості підпалювання палива значиться під;
 • Накриваю листом паперу, провертаю колінчастий вал мотора;
 • Виштовхувати поршнем повітря здуває лист, що свідчить про досягнення ним вертикального максимуму, з якого починається такт;
 • Потім за допомогою ключів виставляю шкалу октанового коректора на 0.

Перевірка на правильність установки

Якщо дотримано порядок без похибок запалювання 402 двигуна, то черговим завданням буде перевірка силової установки в русі автомобіля:

 • Виїжджаємо на автотрасу і при русі 60 км / год, включаємо четверту передачу. Газуємо. Поява детонаційних нетривалих стукотів свідчить про правильну установку запалювання.
 • Подовжені за часом детонаційні стуки є підтвердженням неправильної установки кута випередження.

В цьому випадку слід зменшити його октановим коректором, переставивши на одну ризику. Якщо детонація взагалі не прослуховується, то слід збільшити випереджаюче кут запалювання паливної суміші. І знову перевірити правильність установки, розігнавши автомобіль до 60 км-год з перемиканням на четверту швидкість.

Порядок регулювання системи запалювання

Щоб правильно відрегулювати підпал, потрібно не тільки виставити кути випередження, але і правильно розмістити мітки. До речі, якщо автовласник не розуміє і не розбирається в конструкції двигуна, то краще цю роботу віддати досвідченим механікам в сервіс-центрі.

Давайте розберемо всі нюанси регулювання запалювання.

Регулювання кута випередження

Щоб виставити кут випередження запалювання ЗМЗ 402, потрібно зробити наступне:

 • Трохи відкрутити болт коректора октанового числа на трамблере.
 • Виставити кут випередження на двигуні по центру шкали.
 • Трохи відкрутити гвинт, який фіксує пластинки пристрою, що коректує октан.
 • Прокрутити розподільник так, щоб червона мітка на голівці ротора стала прямо перед міткою на статорі.

Потім автовласник повинен за допомогою однієї руки утримувати розподільник двигуна. А другою рукою він буде закручувати гвинти. Таким чином виставляється запалювання ЗМЗ 402.

раннє запалення

Ранній підпал відбувається раніше моменту підходу поршня циліндра до верхньої мертвої точки. Бензин з повітрям і маслом підпалюється, коли поршень ще рухається. Подібні проблеми виникають через неправильно постановленого кута запалювання.

Досвідчені механіки визначають подібну поломку за такими ознаками:

 • силовий агрегат не заводиться відразу;
 • нестабільна робота движка при просте на світлофорах, коли машина стоїть на місці;
 • поява звуку стрекотіння, який не проходить, коли навантаження збільшується;
 • при розбиранні двигуна, механіки виявляють нагар на свічках. Це означає, що пальне не прогорає до кінця;
 • збільшення витрат пального;
 • темний дим з труби глушника.

Це все ознаки раннього запалювання. Давайте подивимося, що буває, коли запалювання зволікає і займання не відбувається вчасно.

Установка трамблера з приводом

Установка трамблера з приводом проводиться таким чином (всі роботи проводяться на працюючому силовому агрегаті):

 • Повертають розподільник проти годинникової стрілки.
 • Будьте готові до того, що обороти мотора зростуть.
 • Якщо автовласник продовжить прокручувати розподільник двигуна, то силовий агрегат може перестати працювати стабільно.
 • Коли обороти мотора знизяться, необхідно розподільник прокрутити за годинниковою стрілкою.

Щоб протестувати чи правильно все зроблено, рекомендується різко газануть на машині або, навпаки, різко загальмувати і постояти трохи. При цьому робота движка повинна бути стабільна, і він не повинен стихнути.

зіставлення міток

Для вірного зіставлення міток і виставлення запалювання двигуна роблять наступне:

Щоб зробити ці дії, потрібно вийняти свічку першого циліндра і заткнути отвір ганчіркою. Провертати до тих пір колінвал, поки дана ганчірка не буде забрано повітрям, який створює тиск усередині циліндра.

Подібні дії допоможуть знайти закінчення такту стиснення, інакше верхню мертву точку циліндра.

Зняття розподільника в зборі з приводом масляного насоса

Щоб провести ремонтні роботи трамблера на моторі Газелі або UAZ, потрібно його зняти. Це робиться таким чином:

 • Демонтують кришку разом з проводами, які знаходяться там.
 • Видаляють шланг вакуумного регулятора.
 • Демонтують кріплення низьковольтного проводу.
 • Знімають кріплення октан-коректора. Для цього використовують ключ на десять. А для демонтажу низьковольтного проводу. ключ на сім.
 • Нарешті знімають сам трамблер двигуна.

Це завдання легка і не вимагає для виконання особливих умінь. Однак автовласник повинен мати розуміння конструкції мотора. Установка проводиться в зворотній послідовності. Потрібно пам’ятати, що встановити розподільник можна тільки в одному положенні.

Якщо буде потрібно зняти ще масляний насос з трамблером, то необхідно зробити так:

 • Демонтують кришку розподільника двигуна. Забирають високовольтні дроти.
 • Тепер необхідно запам’ятати, як розташований бігунок щодо корпусу.
 • Демонтують вакуумний шланг і провід комутатора.
 • Відкручують дві гайки кріплення. Ключ використовують на тринадцять.
 • Демонтують датчик розподільника і масляний привід.

Видаляють прокладку на двигуні і кладуть нову, якщо справа в ній. При незмінному положенні коленвала двигуна, встановлюють все в зворотній послідовності. Якщо ж відбулися навіть невеликі зміни, то спочатку поршень переводять в верхню мертву точку. Поєднують мітку шківа коленвала з міткою на ГБЦ. Циліндри повинні бути закриті.

Як самостійно встановити запалювання

Установку запалювання можна провести самостійно. Для подібної процедури знадобиться стандартний набір інструментів. Якщо є стробоскоп, то це добре. Інструмент дозволить виставити вірно підпал суміші, щоб не лазити без кінця під капот.

А робиться процедура наступним чином:

 • Прогрівають мотор до 80 градусів. Це його робоча температура.
 • До бортовому комп’ютеру підключають інструмент.
 • Фіксатор кришки розподільника потрібно буде відкрутити.
 • Датчик сигналу потрібно одягнути на високовольтний провід першого циліндра.
 • Якщо є шланг коректора вакууму двигуна, то його потрібно заглушити.
 • На шків колінчастого вала двигуна направляють світло від стробоскопа.
 • Заводять мотор і залишають працювати на холостому ходу.
 • Провертають корпус трамблера.
 • поєднують мітки.
 • затягують фіксатор.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS