Розвал Ford Focus 2 своїми руками

періодичність заміни

100-120 тисяч кілометрів.крайній поріг роботи найякіснішої технічної рідини ATF в сучасних умовах. Якщо приплюсувати сюди неакуратну манеру водіння, погану екологію і велика кількість домішок в ТЖ, то термін заміни апріорі треба скорочувати. Досить перевірити використовувану рідину візуально. Якщо вона втратила початкові властивості, стала схожа на брудну воду. прийшов час її замінювати.

Є й інші причини, що змушують міняти рідину раніше терміну. В процесі роботи трансмісії в маслі накопичується металевий пил. вона сильно псує ATF. Підвищений в мастилі пилу або стружки. привід для діагностики коробки.

Особливості ремонту двигуна

Якщо пробіг у двигуна Ford Focus 2 досить великий, то ви періодично будете стикатися з різними несправностями. Більш того, його стан може бути значно погіршено при використанні неякісних комплектуючих деталей, неналежне обслуговування т. Д.

Ремонт мотора Ford Focus 2 своїми руками можна розділити на такі види:

 • Капітальний або повний.
 • незначний.
 • тимчасовий.

Почнемо з останнього, тимчасова лагодження дефектів підходить в тому випадку, якщо несправність з’явилася в дорозі, а вам потрібно дістатися до місця призначення. Незначний ремонт полягає в розбиранні двигуна і заміні зношених деталей. Слід зазначити, що ці два види цілком під силу зробити своїми руками.

По-іншому справа йде з капітальним ремонтом, який передбачає зняття мотора з автомобіля і повне його розбирання, чищення, заміну деталей і т. Д. Це досить дорогий процес і вимагає серйозних знань, а тому краще довірити його професіоналам.

Загалом, кожен тип ремонту на Ford Focus має свої нюанси, а тому враховуйте свої можливості і вміння, щоб час ремонту було максимально швидким. Якщо ви впевнені, що здатні впоратися з тією чи іншою завданням. сміливо беріться за неї. хай щастить!

Промивання інжектора, дроселя заміна свічок на Ford Focus 2 своїми руками

Ремонт двигуна Ford Focus 2 СВОЇМИ РУКАМИ

 • Задня підвіска Ford Focus 2: схема ремонту;
 • Заміна ременя генератора Ford Focus 2;
 • Чіп тюнінг Ford Focus 2.

Діагностування системи охолодження двигуна

Загальне діагностування технічного стану системи охолодження полягає у визначенні її герметичності і теплового балансу.

Висновок про герметичності системи роблять, візуально переконавшись у відсутності витоку ОЖ при працюючому і непрацюючому двигуні, а також за швидкістю зменшення рідини з розширювального бачка в процесі експлуатації автомобіля.

Про тепловому балансі системи судять за часом прогріву двигуна і підтримці його номінальної робочої температури при нормальному навантаженні. Перевірку проводять за допомогою покажчика температури охолоджуючої рідини.

Робота системи охолодження вважається задовільною, якщо температура двигуна утримується в межах 85 95 ° С при русі навантаженого автомобіля зі швидкістю близько 90 км / год.

Перевірити загальний стан системи охолодження і знайти конкретні місця витоку ОЖ можна при подачі повітря під невеликим тиском в систему охолодження.

Для перевірки герметичності системи охолодження можна використовувати повітряну мережу (рис. 1, а), а в разі її відсутності, повітряний насос (рис. 1, б), які під’єднують до пробці розширювального бачка або радіатора.

За допомогою редуктора або насоса піднімають тиск до величини тиску відкриття пробки розширювального бачка (0,09 0,13 МПа) протягом 2 хв. Стежать за показанням манометра: тиск має бути стабільним, в іншому випадку візуально визначають витоку ОЖ або перевіряють охолоджувачі окремих складових частин двигуна (системи рециркуляції, радіатор охолодження масла і т.д).

Причиною швидкого зменшення ОЖ в системі може бути неправильна робота клапана пробки розширювального бачка і її недостатня герметичність. При появі цієї несправності необхідно перевірити стан клапана пробки і тиск його відкриття (значення тиску зазначено в технічних характеристиках даного двигуна).

Працездатність радіатора визначають по різниці температур ОЖ в його верхній і нижній частині, яка повинна бути в межах 8 12 ° С. Зменшення різниці температур вказує на наявність накипу в трубках радіатора або на його забруднення.

При перевірці термостата його знімають з двигуна і поміщають в ємність з рідиною, що має температуру навколишнього повітря. Можна використовувати звичайну воду, але, з огляду на, що температура ОЖ в сучасних двигунах може перевищувати 100 ° С, бажано застосовувати технічний гліцерин, температура кипіння якого вище. У разі ж використання води можна встановити тільки початок відкриття клапана. Рідина поступово нагрівають; при температурі 70 80 ° С (в залежності від моделі двигуна) має розпочатися відкриття клапана термостата. За температуру початку відкриття приймається та, при якій хід клапана, розташованого з боку вхідного патрубка радіатора, становить 0,1 мм. Для більш точного визначення величини ходу можна використовувати індикатор годинникового типу на кронштейні. Подальше підвищення температури до 90 110 ° С (в залежності від моделі двигуна) має привести до повного відкриття клапана (6 8 мм). Якщо після проведення вищеописаної перевірки встановлено, що термостат не задовольняє зазначеним умовам, його замінюють новим, так як ремонту він не підлягає.

розвал, ford, focus, своїми

При появі витоку ОЖ з радіатора, якщо знайти місце витоку не представляється можливим, радіатор перевіряють на герметичність. Існують два способи перевірки: безпосередньо на автомобілі і при знятому радіаторі.

При перевірці на автомобілі радіатор заповнюють водою, все патрубки закривають заглушками, залишивши один відкритим (через нього в радіатор подають повітря під тиском приблизно 0,1 МПа). За місцем появи води і визначають місце витоку.

Однак через складність доступу до радіатора зручніше перевіряти його, знявши з автомобіля. Після зняття закривають заливну горловину і все патрубки радіатора, залишивши один відкритим, через нього подають в радіатор повітря під тиском приблизно 0,1 МПа. Радіатор розміщують у ванні з водою і спостерігають за появою пухирців повітря, які і вкажуть точне місце витоку.

Самодельные развальные рычаги Ford Focus 2

Рідинний насос перевіряють на відсутність витоків через нижню контрольне отвір. Якщо при роботі насос видає шум, перевіряють також його осьової люфт. При появі витоку ОЖ з рідинного насоса, шуму при роботі і збільшеного осьового люфту насоса, його знімають з двигуна, розбирають, перевіряють і при необхідності ремонтують або замінюють насос.

Перевірку електричних елементів системи охолодження проводять за допомогою сканерів і тестерів.

Покрокова інструкція по ремонту рульової рейки

Рульова рейка, сама по собі, деталь вкрай важлива в автомобілі, тому і приступати до її ремонту, заміни та будь-якої дії, так чи інакше пов’язаного з взаємодією з нею, слід лише після того, як переконаєтеся в несправності саме цієї частини автомобіля. Зробити подібні висновки можна завдяки деяким характерними ознаками, що виявляє несправність: перш за все, поява очевидних стукотів «з-під двигуна», схожих по звуку з барабаном: саме так звучить стукіт рейки Ford Focus 2 і будь-якого іншого автомобіля. Спостерігаються вони найбільш особливо при поворотах, а також під час проїздів по нерівних дорогах;

Особливості ремонту задньої підвіски

Ходова частина Ford Focus досить надійна і ламається рідко. Більш того, вона може впоратися з найскладнішими умовами, в тому числі ямами, нерівностями і т.д. Як зняти обшивку задніх дверей Ford Focus 2. Тривалість: 3:26 Арбі Ідірісов 73 915. Як поміняти радіатор грубки на Ford Focus 2 відео. Де знаходиться паливний фільтр Ford Focus 2: фото і відео Якщо все ж виникають несправності, то необхідно виконати ремонт. Для цього потрібно зробити наступне:

Встановлюємо пружинні стяжки і максимально стискаємо їх. Заміна підшипника Ford Focus 2 avtobrands

Паливний фільтр Ford Focus 2. як знайти і поміняти Зняти пружини не вийде, але робити цього не обов’язково. За допомогою домкрата піднімаємо головний важіль і відкручуємо болт, який фіксує важіль під пружиною. Знімаємо пружину, важіль відводимо убік. Знімаємо нижній і верхній поперечні важелі і відкручуємо нижню частину амортизатора. Знімаємо трос ручника (висить на гачку) і відкручуємо болт кріплення проводів датчика ABS. Від’єднуємо клему антиблокувальної системи і викручуємо болти кріплення поперечного важеля. Відводиться важіль, при цьому головне робити все обережно і нічого не поламати. Заміна теплопредохранітеля грубки Ford Focus 2. Ford Focus 2 іспанська збірка відмінності

Тепер ми маємо доступ до поперечних важелів, які можна замінити. Після цього перевіряємо сайлентблок заднього важеля і якщо його стан не дуже хороше, то можна виконати заміну Однак важливо те, що його потрібно не вибивати, а демонтувати за допомогою спеціального металевого циліндра (діаметр. 58 мм, глибина. 50 мм, діаметр всередині. 35 мм). Заміна паливного фільтра Ford Focus 2 avtobrands Після того як він буде видавлений, міняємо його і потім встановлюємо все назад. Головне розташувати сайлентблок також, як стояв старий. Відкручуємо подпружінени важіль, який тримається на болті з ексцентриком. Якщо зняти його не вийти, то доведеться відпилювати. Для цього потрібно буде зробити надпил між балкою і важелем.

Ось і все, тепер можна встановлювати все назад на Ford Focus, в зворотному порядку. 1 Що заливають у коробку Ford Focus 2 на заводі. Рекомендується не сильно затягувати всі елементи, а встановити під важіль домкрат, що дозволить замінити колесо. Таким чином, всі гумки стануть на місце. Заміна задньої маточини Ford Focus 2 своїми руками з фото і. Далі все добре затягуємо і все. можна їхати у справах.

Також рекомендується використовувати для задньої підвіски тільки оригінальні запчастини на FORD Focus, або ж якісні аналоги. Паливний фільтр на Ford Focus 2. міняємо без автосервісу. Новини. Заміна ЕБУ двигуна Ford Focus 2 2008-2011 своїми руками з фото і. Вимикач (замок) запалення. Ford Focus 2 Сумнівна економія на деталях призведе до того, що дешева деталь вийде з ладу раніше, а тому і проводити ремонт вам доведеться частіше.

розвал, ford, focus, своїми

Коли потрібно обслуговувати гальмівну систему?

Система гальмування легкового авто потребує щоденної перевірки. Потрібно перевіряти герметичність трубопроводів і пневмопривода, м’якість робочого ходу педалі, час роботи стоянкового гальма. Перед початком руху обов’язково фіксуйте рівень ТЖ. При необхідності мастило потрібно долити.

Крім щоденного огляду кожні 100 тис. Км пробігу або раз в 5 років потрібно проводити технічне обслуговування гальмівних механізмів системи і змінювати деталі з зносом. Якщо ви їздите в важких умовах, не варто дивитися на терміни, встановлені виробником. У місті з частими зупинками на світлофорах колодки стираються до критичної позначки вже при 10 тис. Км пробігу. У сільській же місцевості вони можуть «служити» до 50 тис. Км. Краще не допускати критичного зносу і їхати в сервіс раніше встановленого терміну. Залишкова товщина колодки не повинна бути менше 2 мм, а її металева частина. впритул прилягати до диска.

ПЕРЕЛІК РОБІТ ВАРТІСТЬ
ремонт глушників
заміна глушника від 1100р.
Заміна прокладки глушника від 300р.
видалення каталізатора від 2300р.
Заміна гофри глушника від 3600р.
плановою техобслуговування
Заміна моторного масла і фільтра масляного від 600р.
Заміна салонного фільтра від 500р.
Заміна передніх гальмівних колодок від 1000р.
Заміна задніх гальмівних колодок від 1000р.
Заміна масла в АКПП з фільтром від 4000р
Заміна масла в варіаторі від 700р.
Заміна масла в роздавальної коробці від 700р.
Заміна масла в редукторі від 700р.
Заміна охолоджуючої рідини від 1100р.
Очищення системи кондиціювання від 2000р.
промивання інжектора від 1500р.
заміна свічки від 200р.
Комп’ютерна діагностика від 1000р.
діагностика підвіски БЕЗКОШТОВНО
ремонт ходової
Рульова рейка (зняття. установка) від 4600р.
Заміна рульових наконечників 750р.
Заміна рульових тяг 750р.
Ремонт ходової (ремонт передньої підвіски)
Заміна стійок стабілізатора від 600р
Заміна підшипника від 2600р.
Заміна маточини в зборі від 2000р.
Заміна кульової зі зняттям важеля 2250р.
Перепресовка сайлентблока 1шт. від 500р.
Важіль підвіски (зняття-встановлення) від 1500р.
Заміна опорних підшипників від 2250р.
Заміна переднього амортизатора 1 шт. від 2250р.
Заміна заднього амортизатора від 800р.
Заміна заднього амортизатора стоечного від 2000р.
Підрамник (зняття. установка) від 3000р.
Заміна кульової опори від 750р.
Стабілізатор (зняття. установка) від 900р.
Заміна втулок стабілізатора від 600р.
Ремонт ходової. гальмівна система
Перебирання гальмівного супорта (1 шт.) від 1000р.
Ремонт двигуна (ДВС)
Капітальний ремонт двигуна від 50000р.
ремонт ГБЦ від 7500р.
Заміна ременя ГРМ від 4500р.
Заміна двигуна в зборі від 15000р.
Регулювання клапанів 2000р.
Сход-Розвал 3D від 1700р.
заправка кондиціонера від 2100р.
Заміна Ланцюги ГРМ від 11000р.
заміна зчеплення від 6500р.
Заміна свічок розжарювання від 500р.
Заміна паливної форсунки від 500р.
Заміна помпи системи охолодження від 1500р.
заміна стартера 1500р.
заміна генератора від 2500р.

“Видатковий матеріал”

Крім елементів підвіски, є і «видатковий матеріал» Фокусів. електричний бензонасос паливної системи, розташований в паливному баку. Міняти бензонасос доводиться практично щорічно. Фільтри насоса швидко забиваються брудом, що веде до перегріву агрегату.

перший дефект

Перші автомобілі з мотором Duratec GDI Ti-VCT 2L були з заводським дефектом в маслос’емних кільцях двигуна. Спочатку несправність виявляла себе підвищеною витратою масла, потім движок починав працювати нестабільно і втрачав потужність.

Якщо дефект не усували вчасно, все закінчувалося пошкодженням поршнів в циліндрах. Виробник не передбачив капремонт блоку циліндрів. Але російські умільці з таким ремонтом FORD двигунів справляються, тому в деяких випадках заміни дорогого блоку циліндрів вдається уникнути.

Ремонт Ford Focus 2 своїми руками

5 головних правил для початківців власників Focus II:

1) Міняйте масло не пізніше 10.000км і завжди стежите за його рівнем Існує такий міф, що заміна масла повинна проводитися строго по пробігу, але розглянемо такий варіант, коли автомобіль проїжджає 10.000 км по трасі і по місту. При експлуатації по трасі, десять тисяч можна пройти, причому на малих обертах двигуна, буквально за кілька місяців, що буде дорівнювати приблизно 200 Напрацювання.

У міському режимі дане відстань можна подолати за 7-8 місяців і в перекладі на мотогодини, показник легко може перевалити за 1000 мотогодин. В результаті при абсолютно однаковому пробігу, кількість мотогодин може відрізнятися в рази.

Багато американські автомобілі, призначені для внутрішнього ринку, комплектуються лічильниками мотогодин, але на європейських бюджетних ТС така опція відсутня. З цієї причини, інтервал заміни масла потрібно підбирати під конкретного автолюбителя, виходячи із специфіки і умов експлуатації конкретного автомобіля.

Зрозуміти, наскільки сильно вироблено масло, можна тільки при його заміні. Таким чином, Ви зможете запобігти дорогий ремонт. Ford Focus 2 хоч і відрізняється доступністю запчастин, але для двигуна, або коробки передач, деякі деталі просто не пропонуються в оригінальному виконанні, що робить необхідним використання аналогової продукції китайських фірм. Слідкуйте за маслом і більшість згаданих проблем вдасться уникнути.

2) Міняйте масло в АКПП не пізніше 40.000км. Завод-виробник дбає про своїх клієнтів і в разі поломки трансмісії, пропонує її заміну цілком, випускаючи при цьому агрегати в зборі і продаючи їх за фантастичними цінами. Але російські автомобілісти навчилися помітно продовжити термін служби АКПП. Для цього потрібно скоротити інтервал заміни масла в коробці до 40 тис. Км. Нагадуємо, що завод-виробник рекомендує це робити кожні 80.000км і десь на 150-160тис. агрегат йде під заміну. Саме цю мету переслідує виробник, але все в Ваших руках.

3) Проводьте діагностику підвіски при кожному ТО Кожен раз, коли приходить час планового технічного обслуговування, по приїзду на сервіс, обов’язково просите зробити діагностику підвіски на предмет зносу задніх і передніх амортизаторів, всіх ступичні підшипників і особливу увагу приділіть рульовим тягам і станом рульової рейки. Попутно майстра автосервісу перевірять сайлентблоки і кульові опори. Всі ці деталі є одним цілим механізмом і в разі виходу з ладу якогось одного вузла, миттєво будуть схильні до передчасного зносу всі інші, що спричинить за собою додаткові витрати.

4) Не використовуйте автомобіль, якщо почав бити кермо Якщо почав бити кермо, то насамперед необхідно звернутися в автосервіс для визначення причини биття. Це може бути як криві колісні диски, криві гальмівні диски, або дефект маточини. Тривала експлуатація автомобіля при такій несправності може привести до того, що доведеться замінити рульову рейку. В середньому ремонт Ford Focus 2 з заміною рейки обійдеться близько 27.000 рублів, якщо обійтися не оригінальний. В оригінальному виконанні, ремонт перевищить суму в 50.000 рублів.

5) Вчасно міняйте ремінь ГРМ Більшість автолюбителів розглядають даний автомобіль як тимчасовий і заміною ременя газорозподільного механізму ніхто не заморочується. Якщо Ви тільки що купили Focus 2, то негайно зверніться на сервіс і перевірте стан ременя. При його обриві буде потрібно один з найдорожчих ремонтів. ремонт, або заміна головки блоків циліндрів. Не пропустіть цей момент. Міняйте ремінь не за регламентом, а по його станом. Стиль водіння у всіх різний і ступінь зносу може мати абсолютно різні значення.

5 міфів про другому Фокусі, в які вірять більшість автовласників:

розвал, ford, focus, своїми

1) Слабка АКПП Це дійсно так, але лише в тих випадках, коли заміна масла проводиться за регламентом заводу-виготовлювача. Скоротіть меж-сервісний інтервал і агрегат Вас не підведе.

2) Двигун «жере» масло На жаль, якщо Ви зіткнулися з такою проблемою, то це означає, що попередній автовласник не стежив за автомобілем. Мотори, які вчасно обслуговували, витрачають масло в межах одного літра на 10.000 км, що вважається абсолютною нормою.

3) Швидко іржавіє Чи не відновлені деталі, тобто ті, які зберегли свою заводську цілісність, з легкістю переносять російські хімічні реагенти. Навіть на п’ятнадцятирічних фокусах сліди корозії настільки мінімальні, що про це навіть соромно говорити. Швидко іржавіють тільки перефарбовані і відновлені «екземпляри».

4) Сильно втрачає свою вартість на вторинному ринку Для тих, хто хоче просто навчитися їздити і продати автомобіль через кілька років, модель Focus 2 підходить як-ніяк краще багатьох інших. Саме ця модель користується стійким попитом на «вторинці» і за рік втрачає від 5 до 20% вартості, що зовсім не багато за ринковими мірками.

5) Споживає багато палива Так можуть сказати тільки ті, хто не експлуатував даний автомобіль, або ті, хто вважає промивку інжектора недолугої тратою грошей.

Діагностика дозволяє застерегти господаря автомобіля від зайвих витрат Хоч в даному випадку ми і не маємо справу з S-класом, все ж серйозний ремонт Ford Focus 2 може досягати десятків тисяч рублів, особливо якщо упустити деякі важливі несправності на їх початковій стадії. Механічна і комп’ютерна діагностика покликана економити Ваші кошти.

Усi питання Ви можете задати на нашу електронну пошту, або за вказаними телефонами

УВАГА ТАКІ РОБОТИ, ЯК перебирання І ЗАМІНА ДВИГУНІВ, АКПП, РЕМЕНІВ ГРМ ПРОВОДЯТЬСЯ ЗА ЗАПИСИ

підвіска

Для третіх Фокусів конструкцію підвіски, застосованої на попередників, модернізували. Але деякі типові «хвороби» викорінені все ж не були. Так, стійки стабілізаторів і опорні підшипники на передніх стійках продовжують виходити з ладу після 60000 км.

підвіска

Для підвіски характерні недовговічні стійки стабілізаторів, а також виготовлені з неякісного металу задні маточини. Стійки і маточини доведеться поміняти вже на пробігу 60000-70000 км.

комплект важелів задньої підвіски.

Якщо вона рухається легко, сайлентблок зношений і його слід замінити. Зверніть увагу на цілісність гумової втулки.

Посувайте кульові шарніри на стійках: Чохли повинні бути цілими, а при наявності пошкоджень міняйте їх. Перевірте стан втулок, пружин, подушок і буфера руху амортизатора.

При наявності масляних витоків замініть амортизатор. Діагностувати несправність телескопічної стійки можна по пошкоджень гумової частини верхньої опори. Проводити ці роботи можна на підйомнику або домкраті, а також підійде яма або естакада, які забезпечать легкий доступ до елементів задньої підвіски Ford Focus 2.

Якщо ви стикалися з ремонтом підвіски будь-якого іншого автомобіля, ви напевно впораєтеся і з цим. Для роботи вам знадобиться комплект інструментів, що включає: Вони віддадуть перевагу вирушити найближчим і не дуже СТО, де доброзичливі і дбайливі автомеханіки проведуть всі роботи по заміні або ремонти комплектуючих автомобіля.

Лякати і заявляти про неможливість проведення ремонтних робіт, пов’язаних із задньою підвіскою, не слід хоча б, виходячи з того, що подібна інформація буде справжньою неправдою. Від вас буде потрібно лише N-ну кількість годин зазвичай, при правильному розташуванні рук щодо п’ятої точки, вся операція займає близько години і сама деталь, яку належить замінити.

Ford Focus 2

У 2004 році виробник порадував другим поколінням Фокусів. Ця версія автомобіля випускалася до 2011 року.

Правильне регулювання розвал сходження на Ford Focus 2

Правильне регулювання розвал сходження допомагає уникнути багатьох проблем при експлуатації автомобіля. Вона оберігає від підвищеного зносу колісної гуми, підвищує поперечну стійкість автомобіля, дозволяє безпечніше проходити круті повороти і допомагає водієві утримати машину при екстреному гальмуванні. Тому необхідно ретельно стежити за цим параметром і в разі його відхилення від норми негайно звертатися до фахівців.

Основні етапи

Існує багато причин порушення заводських налаштувань розвал сходження. Це і погана якість доріг, і неправильна експлуатація автомобіля, і інші варіанти. Також виробники автомобілів рекомендують через кожні 15-20 тисяч кілометрів пробігу заново регулювати розвал сходження, так як з часом штатні налаштування збиваються.

Фахівці в першу чергу повинні провести діагностику і з’ясувати, які саме налаштування збилися. Після виявлення проблеми можна приступати до її усунення. Регулювання розвалу сходження Ford Focus 2 проводиться на спеціальних стендах. Вона складається з наступних етапів:

 • Автомобіль заганяють на спеціальний регулювальний стенд.
 • Оператор запускає програму перевірки поточного значення кутів коліс.
 • Після перевірки та аналізу результатів проводиться регулювання розвал сходження за допомогою спеціальної комп’ютерної програми.

Такий спосіб набагато ефективніше ручного регулювання, оскільки володіє високим ступенем точності. Весь процес повністю автоматизований, людина лише запускає програму діагностики і регулювання, а далі все відбувається в автономному режимі.

Відрегулювати розвал сходження можна в будь-якому автосервісі. Якщо машина ще на гарантії, то краще робити це у офіційного представника.

Якщо ж є бажання заощадити гроші і відрегулювати все самостійно, для цього знадобитися:

Щоб визначити параметри регулювання потрібно поставити автомобіль на рівну поверхню і за допомогою керма виставити керовані колеса прямо. Зверху і знизу коліс потрібно зробити позначку маркером або крейдою строго один напроти одного. Далі потрібно докласти шнур до крила і заміряти відстань від нього до обіду в місці верхньої позначки. Потім потрібно прокатати автомобіль на 180 градусів вперед і повторити процедуру. За допомогою отриманих результатів можна проводити регулювання. Для цього потрібно зняти колесо і зрушити поворотний кулак на відстань, пораховані в ході виміру.

Таке регулювання займе багато часу і навряд чи дозволить отримати таку високу ступінь точності, як регулювання на стенді. Тому краще довірити це питання професіоналам.

Сход-развал 3D Ford Focus.

Проведи своєчасну регулювання розвал сходження!

Перевірка і регулювання кутів коліс Ford Focus

Перевірка і регулювання кутів установки коліс необхідні для забезпечення гарної стійкості і керованості автомобіля, а також рівномірного зносу шин при експлуатації. Перевірку та регулювання кутів установки коліс виконують на спеціальних стендах за інструкціями з їх експлуатації.

Невідповідність дійсних значень, заміряних на автомобілі, контрольним значенням, вказаним нижче, обумовлено зносом і деформацією деталей підвіски або деформацією кузова.

Заміна або ремонт деталей підвіски може спричинити за собою зміну кутів установки коліс, тому перевірка кутів установки коліс обов’язкова.

Кути установки передніх коліс при своїй масі автомобіля наведені в табл. 1, кути установки задніх коліс при своїй масі автомобіля. в табл. 2. Після установки автомобіля на стенд (безпосередньо перед перевіркою кутів) «прожміте» підвіску автомобіля, прикладаючи два-три рази зусилля 392-490 Н (40-50 кгс), спрямоване зверху вниз, спочатку до заднього бамперу, а потім до переднього.

Колеса автомобіля повинні бути розташовані паралельно поздовжній осі автомобіля. При перевірці та регулюванню кутів установки передніх коліс спочатку перевірте кут поздовжнього нахилу осі повороту, потім кут розвалу коліс і в останню чергу сходження коліс.

Кут поздовжнього нахилу осі повороту переднього колеса утворений вертикаллю і лінією, що проходить через середину верхньої опори телескопічної стійки і центр сфери кульової опори, закріпленої на нижньому важелі.

Регулювання кута поздовжнього нахилу осі повороту не передбачена конструкцією автомобіля.

При відхиленні кута від номінального значення замініть пошкоджені і деформовані деталі. Кут розвалу передніх коліс характеризується відхиленням середньої площині обертання колеса від вертикалі.

Регулювання кута розвалу передніх коліс не передбачена конструкцією автомобіля.

Сходження передніх коліс являє собою кут між площиною обертання колеса і поздовжньою віссю автомобіля.

Регулювання кута розвалу задніх коліс не передбачена конструкцією автомобіля.

Сходження задніх коліс являє собою кут між площиною обертання заднього колеса і поздовжньою віссю автомобіля.

Кут сходження регулюють обертанням регулювальних болтів кріплення нижнього заднього важеля до поперечки задньої підвіски.

Таблиця 1. Кути установки передніх коліс

Максимальна різниця кутів установки правого і лівого коліс

Трьох. або п’ятидверний хетчбек, седан (стандартна підвіска)

Що пропонує ринок

Сьогодні у продажу можна знайти безліч варіантів проставок, що відрізняються по виробнику, товщині і вживаним матеріалом. Але на форумах з обговоренням Ford Focus 2 хвалять вироби ГТВ Поліедр, мають доступну ціну і непогані характеристики.

Судячи із заяви виробника, пристрої пройшли необхідні випробування і призначені конкретно для підвіски Ford Focus 2.

Офіційно комплект призначений для ряду моделей Ford (Focus, С-Макс, Kuga), Мазди (3 і 5), Volvo (S40 з 2004-го, С30 і С50).

 • передні для установки під опорники стійки. два;
 • задні під пружини і під амортизатори. по два кожного;
 • подовжені шайби. М8х1.25х50, 10 од;
 • шайби під подовжені болти. 10 од;
 • міжвиткові буфери на передню і задню частину. 4 од.
 • Вага комплекту 3,5 кг.

Проставки зроблені з гуми з урахуванням стандартів ГОСТ. Після монтажу дорожній просвіт збільшується на два-три сантиметри, що є оптимальним рішенням. Змінитися в більшу сторону і кут підйому, що дозволяє з легкістю проїжджати глибокі ями.

 • проставки задньої пружини на 30 мм (14-15-005 / 30). 2 од.;
 • опора амортизаторной передньої стійки 20 мм (14-15-001). 2 од.;
 • болти М8х50 з шайбами ​​і Гровер. 6 шт.;
 • деталь 14-15-009 / 20. 2 шт.;
 • кріпильні болти з шайбами ​​- 4 шт. (Під 14-15-009 / 20).

Якщо стоїть проблема в пошуку якісних проставок для Ford Focus 2 і інших моделей цього виробника, то великий асортимент їх представлений на сайті https://tema4x4.ru/catalog/prostavki/filter/mark_ts-is-FORD/apply/. Там Ви знайдете вироби від різних виробників товщиною 20, 30, 40, 50 мм, сталеві, поліуретанові, алюмінієві, в загальному під будь-які Ваші забаганки і бажання.

Плюси установки проставок

Багато автовласників, при виборі способу збільшення кліренсу Ford Focus 2, вибирають проставки.

 • Простий проїзд «лежачих поліцейських» (задню частина не підкидає).
 • На ТО при відсутності несправностей питань не виникає.
 • Доступна ціна.
 • Великий вибір виробів на ринку.
 • Легкість установки (роботу можна зробити навіть самостійно).
 • Гарантований результат збільшення кліренсу.
 • Мінімальні ризики для автомобіля і ходової.
 • Не потрібно робити розвал-сходження.

Збільшуємо кліренс Ford Focus 2 своїми руками: вибір проставок, порядок робіт

Збільшення кліренсу Ford Focus 2 можливо за допомогою проставок, заміною амортизаторів / пружин, установкою коліс більшого діаметра. Все це дасть можливість підняти машину на 20-50 мм і підвищити її прохідність на поганих дорогах.

Але при виконанні робіт важливо не перестаратися і віддати перевагу, наприклад Проставка, товщина яких не перевищує 20-30 мм. Чому це варто зробити ми поговоримо в статті.

При бажанні заощадити можна зробити проставки своїми руками, але в такому випадку потрібно знати технологію і уважно підійти до виконання роботи.

Чому не варто переборщувати з товщиною проставок

При використанні проставок для збільшення дорожнього просвіту на Ford Focus 2 потрібно дотримуватися ряду обмежень. Так, висота підйому задньої частини не повинна перевищувати 30 мм, а передній. 20 мм. Рада стосується всіх методів збільшення кліренсу, не тільки проставок.

Відхилення від цих параметрів може привести до таких наслідків:

 • Поява гулу попереду, причина якого складно діагностується, але підказка нижче.
 • Збільшення кута роботи ШРУСов.
 • Руйнування сепаратор триподов внутрішніх ШРУСов через підвищеного навантаження.
 • Зміна характеристик роботи підвіски.
 • Надмірний підйом центра ваги, що призводить до появи хиткості під час маневрів.
 • Зміна геометрії підвіски, через що вона працює в незвичному режимі.

При установці проставок стійка амортизаторной підвіски опускається вниз на товщину вироби. У разі відбою амортизатора можуть виникнути проблеми зі ШРУС, про які згадувалося вище. Тож не дивно, що виробники передніх проставок на Ford Focus 2 роблять їх розміром до двох сантиметрів.

Параметри кліренсу на Ford Focus 2, і яким чином його можна збільшити

На Ford Focus першого покоління дорожній просвіт був 17 см, які влаштовують багатьох автовласників. На другий версії Ford Focus кліренс зменшився до 15,5 см, тому автовласники задумалися про його збільшення.

 • Установка шин більшого діаметра для підняття авто на 1-1,2 см. Як варіант, можна поставити диски на 16 дюймів замість 15-дюймових. В такому випадку показання швидкості і пройденої відстані будуть спотворені, а ABS не завжди працює коректно. При збільшенні діаметра необхідно стежити, щоб шини не терлися об арки при повороті або завантаженні багажника / салону.
 • Заміна пружин / амортизаторів. Ефективність методу безперечна, але для його реалізації доведеться розщедритися на 1800-2200 рублів тільки на одну пружину. Зміна комплекту на одній осі обійдеться, відповідно, вдвічі дорожче. Крім того, разом з пружинами потрібно поміняти і амортизатори.
 • Проставки. Популярний метод, що дозволяє підняти машину на один-три сантиметри без серйозних витрат. Проставки виготовляються з металу, гуми або поліуретану. Останні два варіанти більш кращі, адже метал поступово розбиває деталі в місці установки. Вироби з гуми мають мінімальну ціну, але швидко зношуються. Проставки з поліуретану обійдуться дорожче, але і служать довше. Товщина таких виробів, як правило, від двох до чотирьох сантиметрів.

як ставити

Для проведення робіт знадобляться ключ на 10, 13, 15.

Після покупки проставок можна переходити до їх монтажу, алгоритм дій такий (фото дивіться нижче):

 • Підніміть ліву передню сторону машини домкратом.
 • Підставте пеньок або інший предмет потрібної висоти для фіксації авто.
 • Ключем на 15 відкрутите двірники.
 • Зніміть жабо (пластмасову запчастина перед лобовим склом машини).
 • Відкручуємо широку розпірку ключем TORX (з двох сторін).
 • Відкручуємо ще одну розпірку посилення з боку водія.
 • Відкрутіть верхнє кріплення стійки ключем з потрібною боку.
 • Підніміть стійку знизу за допомогою лома або шматка арматури.
 • Вставте прокладку і вирівнюємо її.
 • Поверніть все на місце (окрім жабо). При закручуванні гвинтів намагайтеся, щоб кріплення вироблялося рівномірно.
 • Опустіть автомобіль і заміряйте дорожній просвіт після внесених змін.
 • Зробіть аналогічну роботу з другої стійкою.
 • встановіть жабо.
 • Виконайте заміри. При установці проставок на три сантиметри дорожній просвіт збільшився майже на сім. Після першої поїздки повторна перевірка може показати трохи менший приріст.