Як поміняти радіатор грубки на Granta

Заміна радіатора грубки «LADA Granta» з кондиціонером і без: як поміняти своїми руками відео

«LADA Granta». один з найбільш затребуваних автомобілів в Росії в 2018 році, поряд з Kia RIO, VW Polo, Lada Vesta, Hyundai Solaris і Hyundai Creta.

Така популярність автомобіля пояснюється, перш за все, оптимальним поєднанням ціни і якості: власники «Granta» відзначають хорошу оглядовість, цілком прийнятний силовий агрегат, простоту обслуговування, низьку вартість запчастин, місткий багажник, великий кліренс, що надзвичайно актуально для російських реалій.

Серед комплектуючих, незамінних в холодну пору року. обігрівач, основним вузлом якого є радіатор. Якщо виникає ситуація, коли необхідно замінити радіатор грубки, то в більшості випадків це можна зробити без сторонньої допомоги. Що слід пам’ятати власнику «Лади Granta», котрий наважиться на самостійну заміну радіатора опалювача?

Заміна радіатора грубки «LADA Granta» з кондиціонером і без: як поміняти своїми руками відео

Основне призначення пічного обігрівача. підтримання заданого температурного режиму в салоні машини, а також забезпечення безперебійної подачі кисню всередину.

Схема опалення Лади Granta: управління здійснюється механічними регуляторами, які змінюють швидкість повітряного потоку, напрямок заслінки.

З метою недопущення проникнення в салон неприємних запахів, встановлено тросиковий перемикач забору повітряного потоку.

Установка нового радіатора

При установці такого забитого пристрою не тільки опалення вас буде засмучувати. Найстрашніше, що може трапитися з вашим авто, так це перегрів двигуна, внаслідок якого його просто заклинить. У цьому випадку ваше авто відмовиться вам коритися, а вам, щоб його «розворушити» потрібно проводити серйозний ремонт всього двигуна. До речі, такий ремонт вам обійдеться в досить кругленьку «копієчку».

Саме з цієї причини рекомендуємо вам стежити за тим, щоб ваш движок не перегрівався.

Процес установки нового радіатора повністю ідентичний демонтажу, але тільки виконується у зворотній послідовності. Підведіть всі шланги і патрубки, зафіксуйте їх, а при необхідності затягніть хомутами. Переконавшись, що все виконано на «відмінно», можете заливати антифриз.

Щоб ваш новий радіатор був «довгожителем» і вам не довелося дуже часто купувати новий пристрій, ми рекомендуємо частіше заглядати в моторний відсік і уважно оглядати його простір. При виявленні насторожують плям, течі моментально здійснювати профілактичні заходи. Важливо вчасно міняти потріскані патрубки і шланги. Тільки таке дбайливе поводження про свою «залізної конячці» дозволить їй успішно працювати і радувати вас своєю прекрасною їздою.

Отже, ми впевнені, що, вивчивши рекомендації, ви зможете впоратися з таким завданням, як демонтаж і подальша установка нового радіатора. А також вам буде нескладно проводити якісну чистку пристрою, якщо в цьому буде виникати гостра необхідність.

Як замінити радіатор грубки LADA Granta

панель не знімається електропідсилювач не знімається відстібається тільки гальмівна педаль і шлейф на.

поміняти, грубки, granta

повітропровід до грат обдування стекол

привід заслінки регулятора температури

додатковий резистор вентилятора

Огляд цін виробників

Параметри обігрівача: вага 0.5 кг, довжина 155 х ширина 167 х висота 20 мм.

Найменування / артикул Ціна, руб.)
Радіатор опалювача 2190-8101060 від 2400
21900-8101060-00 – /.
21900-8101060-10 – /.
27140-5PA0A – /.
LUZAR алюмінієвий LRh 0190b Від 2100. 2200
LUZAR LRaC 0190 – /.
LUZAR 482768 – /.
LUZAR 353287 – /.
АвтоВАЗ ВАТ 429612 від 2300
з кондиціонером під АКПП LUZAR 367792 від 2400
АвтоВАЗ ВАТ 348402 – /.
LUZAR 466443 – /.

ціни актуальні станом на 21.11.18 року.

Установка нового радіатора LADA Granta

Новий радіатор повинен бути оригінальним або, по крайней мере, сумісним з ним за розмірами і технічними параметрами.

Акуратно обклеюємо його по периметру поролоном, після чого починаємо працювати з вікном в корпусі печі.

Акуратно прорізаємо невелике віконце відповідного розміру, ближче до нижньої частини корпусу печі.

Після цього новий радіатор стане на своє місце дуже добре. Збірка всіх інших частин проводиться в зворотній послідовності.

Як поміняти радіатор грубки на Granta

Інженерний склад АвтоВАЗ дуже постаралися над опаленням Лади Granta. Прогрів салону відбувається дуже швидко, і температура досягається потрібного рівня. Але, незважаючи на якісне виконання самої печі, поломок іноді уникнути не вдається. Може, наприклад, потекти або забитися радіатор. З цієї причини потрібно розбиратися в причинах поломки, демонтувавши піч.

Вся основна робота проводиться в верхньому рівні моторного відсіку або в салоні автомобіля, єдина незручність полягає в складності доступу до мотору.

 • Починаємо ремонт, відкручуючи два хомута, за допомогою яких кріпляться патрубки печі до радіатора отопітеля. Патрубки знімаємо повністю.
 • Знаходимо ємність для зливу охолоджувальної рідини заздалегідь і зливаємо її.
 • В кінці роботи в моторному відсіку відводимо патрубки в сторону.
 • У салоні автомобіля відкручуємо саморіз, що закріплює тунель біля ручного гальма, і інший, службовець фіксатором кожуха стоянкового гальма. Знаходимо і відкручуємо ще по два самореза з боку водія і пасажирської сторін.
 • Викруткою дістається дуже акуратно чохол ручки перемикання передач. І при цьому трохи піднімається вгору тунель, зрушуючи його вліво.
 • Відкручуються гайки фіксації педалі газу і підставки під неї.
 • Відкручуються ще кілька саморізів кріплення кожуха, і знімається кришка.
 • Далі займаємося розпилом. І тільки зараз радіатор знімається, педалі гальма, що заважають цьому процесу, затискаються.

Хочеться нагадати, що всі ці маніпуляції необхідно проводити, попередньо знеструмивши автомобіль, тобто потрібно зняти клеми з акумулятора. В іншому випадку можна отримати коротке замикання, яке виведе з ладу всі елементи електромережі LADA Granta.

Можна замінити радіатор грубки LADA Granta без зняття панелі. Для цього необхідно обрізати патрубки урівень, що виходять за кузов, що заважають установці радіатора. Зняти з педалі шпонку, щоб педаль йшла углиб і не заважала процесу. Купується і встановлюється патрубок великої довжини внутрішнім діаметром ф16, зовнішнім Ф24. Підключається до помпи і термостата.

Для виконання всіх робіт буде потрібно:. герметик;. антифриз;. хрестова викрутка;. ключ на «10»;. напилок;. поролон;. 2 хомута.

поміняти, грубки, granta
 • Насамперед необхідно забезпечити доступ для безперешкодного проведення робіт. Для цього переміщаємося в підкапотний простір, від’єднуємо дві клеми АКБ, відкручуємо кріплення, що утримує акумуляторну батарею, витягаємо її назовні. Далі, демонтуємо патрубок воздуховода (той, який з’єднується з повітряним фільтром і дросельним вузлом). Після чого демонтуємо і сам повітряний фільтр. Таким чином, ми забезпечимо більший простір для того, щоб процес заміни був максимально простим.
 • Якщо ви не хочете залити салон автомобіля антифризом після заміни радіатора грубки Granta, охолоджуючу рідину необхідно злити з системи.
 • Після того як антифриз злитий з системи, подорожуємо у салон автомобіля. Тут нам потрібно зняти педаль газу. Демонтаж необхідний для того, щоб безперешкодно отримати громіздкий корпус радіатора грубки. Педаль газу знімається досить просто. Для цього візьміть ключ на «10» і відкрутіть 3 гайки і від’єднайте контактну фішку з проводами. Тепер проведемо деякі маніпуляції і з педаллю гальма (знімати її не буде потрібно), все що потрібно. вийняти палець і натиснути на педаль.
 • Для того щоб отримати безпосередній доступ до вузла, знаходимо і відкручуємо пластмасову, бічну кришку торпеди, яка розташована праворуч від педалі газу.
 • Коли доступ отримано, час для самого відповідального моменту. відпилювання. Спочатку розпилюємо верхню трубку в районі після її вигину. Як тільки відпиляли. витягуємо її в підкапотний простір разом з патрубком. Аналогічні маніпуляції проводяться і в відношенні нижньої трубки. Коли нічого не заважає, натискаємо на педаль гальма і витягуємо радіатор в салон автомобіля.
 • Новий радіатор також необхідно доопрацювати, відпиляти трубки в певних місцях, так як показано на фото.Чтоби нове вони не бовтався і міцно фіксувалося, обклеюємо його поролоном.

Замена радиатора печки ГРАНТА. Упрощённый вариант. Replacing the radiator of the LADA GRANTA stove.

Процес установки вузла найзручніше проводити одночасно з помічником. Модифікований радіатор встановлюємо назад, а з боку двигуна надягаємо на трубки патрубки. При цьому одна людина знаходиться в салоні, а другий одягає патрубки з боку підкапотного простору. При установці і посадці рекомендується використовувати герметик, і по одному додатковому хомута на кожну трубку.

ОШИБКИ ПРИ УСТАНОВКЕ И РЕМОНТЕ АВТО КОНДИЦИОНЕРА, при замене трубки или радиатора кондиционера.

 • Заливаємо антифриз, встановлюємо на свої законні місця педаль газу, гальма, повітряний фільтр з патрубком, АКБ.
 • Заводимо двигун Granta, включаємо грубку і залишаємо попрацювати протягом півгодини.
 • Глушимо двигун, чекаємо охолодження ДВС, заглядаємо в розширювальний бачок і дивимося, не зменшився чи рівень антифризу. Далі подорожуємо у салон, просовуємо руку до радіатора грубки і прощупуємо один і другий патрубок на наявність протікання охолоджуючої рідини.
 • Тепер ви знаєте, як поміняти радіатор грубки на Granta самостійно.

  Радіатор пічки: відповідальний за обігрів салону

  Сучасний автомобіль вже складно уявити без стандартного комплекту пристосувань і опцій, завдяки яким керування транспортним засобом стає максимально зручним, а перебування в салоні. комфортним і безпечним. Функції підтримки сприятливого температурного режиму в машині покладені на систему опалення, кондиціонування і вентиляції, яка в залежності від ситуації може підігрівати, вентилювати або охолоджувати повітря в салоні. При цьому одним з ключових вузлів опалювальної системи є грубка, до складу якої входить радіатор, що виконує функції теплообмінника. Повітря, що надходить в салон автомобіля, підігрівається радіатором, а він розігрівається рідиною, що охолоджує двигун.

  Робота радіатора грубки «Лади Granta»

  Потік радіатор, залив герметик. текти перестало, і грубка теж перестала гріти. У сервісі сказали, що даремно я це зробив: забився радіатор печі. Заміна печі коштує приблизно 4-5 тис. Руб. піч. Відмовився, грошей немає. Знайомий порадив поміняти пробку розширювального бачка. Так і зробили. Клас, піч працює відмінно!

  http://avto-granta.ru/remont-i-obsluzhivanie-lady-granty/pechka-na-lada-granta

  Как поменять радиатор охлаждения? Лада Гранта

  Радіатор пічки LADA Granta

  Сам радіатор опалення знаходиться в досить незручному місці. для його зняття знадобиться значно попрацювати. Але якщо ви побачили охолоджуючу рідину під своїми ногами, то найімовірніше потік конкретно радіатор грубки. Ось він.

  Вентилятор грубки LADA Granta

  Досить часто виходить з ладу вентилятор печі. Знайти несправність можна по відсутності відповідного звуку при перемиканні швидкості обертання вентилятора. Підміна достатньо не складне завдання. Адже для того, що б дістатися до вентилятора не доведеться знімати всю торпеду, досить зняти бардачок (речовий ящик) від’єднати колодку проводів і маленької хрестової викруткою відкрутити кріплення. дивимося фото.

  Сам вентилятор печі, в зборі з електромотором виглядає ось так.

  Заміна радіатора отопітеля Lada Granta

  Якщо в салоні холодно при включеній грубці, значить, прийшов час ремонту або заміни обігрівача. Серед найбільш типових причин, за якими доводиться міняти радіатор грубки на «Granta»:

  поміняти, грубки, granta
  • засмічення каналів внаслідок утворення накипу або потрапляння бруду;
  • виникнення тріщин або пробоїн в системі опалення.

  У ряді випадків вдається обійтися ремонтно-відновлювальними заходами. Наприклад, перш ніж змінювати радіатор, можна спробувати промити систему спеціальною рідиною. Існують засоби, що дозволяють позбутися від накипу всередині системи опалення як зі зливом антифризу, так і з охолоджувальною рідиною всередині. Такі засоби, як правило, не шкодять герметику, прокладок, шлангів і т. Д.

  У ряді випадків вдається відремонтувати радіатор грубки автомобіля «LADA Granta», не вдаючись до його заміни

  Що потрібно для заміни радіатора грубки

  Приступаючи до заміни радіатора, необхідно підготувати:

  • набір хомутів;
  • герметик;
  • антифриз;
  • хрестоподібну викрутку;
  • ключ на 10;
  • утеплювач (поролон);
  • напилок.

  Зрозуміло, заздалегідь слід придбати новий радіатор, причому саме «рідний», т. К. Теплообмінник інших моделей не підійде.

  Підведемо підсумки

  Тепер ви знаєте, як зняти радіатор і грубку, а також як поміняти все власноруч. Основним недоліком даного методу є зіпсована панель радіатора контуру опалення LADA Kalina. Це не критично, оскільки можна виправити. Обрізаний шматок можна зафіксувати за допомогою герметизуючого речовини або клею. Для приховування вади ремонтний ділянку поверхні можна обклеїти чорним скотчем.

  «LADA Granta». один з найбільш затребуваних автомобілів в Росії в 2018 році, поряд з Kia RIO, VW Polo, Lada Vesta, Hyundai Solaris і Hyundai Creta. Така популярність автомобіля пояснюється, перш за все, оптимальним поєднанням ціни і якості: власники «Granta» відзначають хорошу оглядовість, цілком прийнятний силовий агрегат, простоту обслуговування, низьку вартість запчастин, місткий багажник, великий кліренс, що надзвичайно актуально для російських реалій. Серед комплектуючих, незамінних в холодну пору року. обігрівач, основним вузлом якого є радіатор. Якщо виникає ситуація, коли необхідно замінити радіатор грубки, то в більшості випадків це можна зробити без сторонньої допомоги. Що слід пам’ятати власнику «Лади Granta», котрий наважиться на самостійну заміну радіатора опалювача?

  коли міняти?

  Згадаймо радянські часи, коли все радіатори, включаючи і вироби для системи опалення, виготовлялися з міді. Ці вузли мали завидною надійністю, тому заміна радіатора грубки була в числі рідкісних процедур, а ремонтопридатність не викликала сумнівів. Іноді з’являлася необхідність очищати порожнини цих виробів від утворилася накипу.

  Початок 90-х ознаменувався появою алюмінієвих радіаторів, які є більш дешевими. Такі вузли обзавелися чималою популярністю в середовищі виробників, які і понині вдаються до їх установці в свої нові і наявні в модельних лінійках автомобілі. Цю тенденцію також сповідує «АвтоВАЗ», героїчно комплектуючи LADA Kalina алюмінієвими версіями радіаторів.

  Застосування виробів такого плану викликає ряд проблем:

  • Алюмінієве виріб не володіє довговічністю і виявляє схильність до появи витоків через пару-трійку років інтенсивної експлуатації. Такий випадок не передбачає ремонту, оскільки усунути текти в виробі не представляється можливим.
  • Охолоджуюча рідина, випаровуючись через негерметичний радіатор, створює отруйні пари, які проникають в салон, володіютьсолодкий присмаком і осідають на стеклах у вигляді запотівання, схожого на жирні плями.
  • Конструктивно під цим радіатором виробник розташував контролер бортовий системи. При попаданні антифризу всередину цього пристрою спостерігається вихід його з ладу. Заміна контролера недешева, тому вживання заходів щодо якнайшвидшої заміни радіатора тут як не можна до речі.
  • Доступ до радіаторної вузлу досить непростий, тому навіть такий захід як очищення є досить трудомістким заняттям.

  У числі головних причин, що викликають витік антифризу з опалювального радіатора, фігурує застосування власниками LADA Kalina дешевих антифризів. Підробок на ринку більш ніж достатньо, тому уважність при виборі. один застав безпроблемної роботи системи опалення. Підробки містять в собі присутність різних шкідливих речовин, які проявляють негативний вплив на алюмінієву структуру, викликаючи протікання.

  Сьогодні досить популярними в продажу стали спеціальні герметизуючі речовини, покликані зсередини ліквідувати невелику витік. Даний спосіб не завжди здатний надати допомогу, а ось ризик засмічення всього контуру охолодження досить великий. Не слід довіряти таким компонентам, а потрібно схилятися до якнайшвидшої заміни радіатора.

  Яку модифікацію цього елемента вибрати? Більшість власників в один голос рекомендують продукцію «ДААЗ» (Димитровградского автоагрегатного заводу).