Куди залити гальмівну рідину Ford Focus 2

Як долити гальмівну рідину. Інструкція по зняттю, заміні, установці заднього ліхтаря Ford Focus 2 2008-2011 своїми руками з фото і відео. Focus 2

як долити гальмівну рідину Радий що відео виявилося корисним для вас. Генератор Ford Focus 2 знімаємо для ремонту або заміни при виході його з ладу. Від’єднуємо клему дроти від «мінусового» виведення акумуляторної батареї. Заміна заднього ліхтаря Ford Focus 2 2008-2011 своїми. Дякую за лайк. Допомога каналу:.

Тс автомобіля

куди, залити, гальмівну, рідину, ford

Сигналом для автовласника стають тривожні дзвіночки: ефективність гальмування неухильно знижується, при проходженні поворотів посилюються замети.

Перше, що необхідно зробити, це заглянути під капот, щоб упевнитися, чи все в порядку з кількістю вмісту розширювального бачка. Рівень гальмівної рідини в «Форді» повинен перебувати на позначці «максимально».

У тих випадках, коли приладова дошка сигналізує про низький рівень в головному циліндрі, не треба поспішати доливати її в систему. Попередження може відноситися і до роботи колодок. Для перевірки ступеня зношеності необхідно заміряти їх товщину і ступінь вироблення, при необхідності. замінити.

Вміст розширювального бачка сертифіковані салони Focus рекомендують оновлювати раз на два роки або після досягнення 40 тисяч кілометрів пробігу.

У будь-якому випадку при наближенні критичного періоду необхідно переконатися, що воно в доброму стані і не втратило здатність вбирати воду з навколишнього атмосфери.

Надлишкова вологість завдає шкоди внутрішнім вузлам і трубок, коррозирует гальмівний циліндр.

Коли і навіщо міняти гальмівну рідину на Ford Focus 2

Ось така гальмівна рідина використовується в Ford Focus 2

В ідеалі гальмівна рідина працює в замкнутому просторі без доступу води і вологи. У цьому випадку її можна взагалі не міняти, оскільки нічого на неї не впливає.

Однак в реальності гальмівна система має кілька компенсаційних каналів і клапанів, які зобов’язані пов’язувати замкнуті контура з атмосферою. Отже, контакт з повітрям неминучий. Тому і окислення присадок ТЖ теж процес неминучий. А де окислення, там і корозія.

Послідовність дій

 • Прокачуємо гальмівний контур правого заднього колеса;
 • Потім лівого переднього колеса;
 • Після на лівому задньому колесі;
 • І прокачуємо гальмівний механізм правого переднього колеса.

Однак дана послідовність застосовується лише в тому випадку, якщо потрібно прокачати всю систему після серйозного ремонту. Якщо ж повітря лише в одному контурі, то і прокачувати потрібно тільки його. Перед тим як прокачати гальмівний контур слід перевірити рівень гальмівної рідини в бачку.

Можно ли смешивать тормозные жидкости? СМОТРЕТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО!

Прокачувати гальмівну систему слід удвох з помічником, одному впоратися з цим завданням буде досить складно.

Для роботи, як я вже говорив, буде потрібно: оглядова яма або підйомник, помічник, 1 л. ТЖ марки DOT 4, порожня ємність, шланг, а також ключики на «9, 11 і 17».

Примітка! Будьте пильні під час роботи з гальмівною рідиною, вона становить небезпеку для здоров’я, неприпустиме попадання ТЖ всередину або на слизову! Працюйте в рукавичках, а в разі потрапляння рідини на шкіру змийте її великою кількістю води.

прокачування

Після заміни гальмівної рідини в гальмівній системі, бажано прокачати за таким же алгоритмом контур зчеплення, оскільки бачок у них один на двох, але контуру, природно, абсолютно різні. Міняйте гальмівну рідину частіше і добрих безпечних всім доріг!

Що краще заливати в гальмівну систему Ford Focus 2

Оригінальна гальмівна рідина для Ford Focus другого покоління коштує в межах 500-600 рублів за літр, а така ж рідина в банку від TRW обійдеться 240-260 рублів.

 • Tutela Top 4;
 • ROSDOT 4 Life Safety;
 • Castrol DOT4;
 • SINTEC Euro;
 • TOTAL HBF 4;
 • Hi-Gear HG7044.

оригінальні артикули

 • Dot 4 Ford SA-M6C9103-A, клас DOT4, літровий флакон має артикул 1 850 522;
 • Super Dot 4 Ford WSS-M6C57-A2, 776 311, клас DOT 5.1;
 • Dot 4 LV High Performance Ford WSS-M6C65-A2, 847 947, клас Dot 6.

Яку гальмівну рідину краще заливати в Ford Focus 2

Гальма. це безпека, а якісна гальмівна рідина в системі Ford Focus 2 забезпечить ефективну роботу гальм як мінімум на 2 роки без обліку пробігу. Про це говорить виробник і у нас немає приводу в цьому сумніватися. Як би не виглядала ТЖ в бачку, заміна неминуча, але вибирати рідина для доливання або зміни стає все важче.

Гальмівна рідина на Ford Focus 2 з заводу

Тип робочої рідини в системі сильно впливає на ефективність роботи гальм в основному через склад, а в другу чергу, через якість, яке пропонує конкретний виробник витратних матеріалів.

Якщо раніше все було просто (рідина БСК лилася в усі гальмівні системи, а складалася вона з суміші бутилового спирту і касторки), то сьогоднішній вибір стандартів і марок ТЖ дає занадто великі можливості для помилкової покупки. Ось що говорить сама Ford Motor Company:

 • до 2007 року в Ford Focus 2 заливали рідини на гліколевої основі за специфікацією заводу Ford ESD-M6C57-A DOT-4 super і Ford SA-M6C9103-A DOT-4;
 • після березня 2007 року і до липня 2011 року заливали склади, відповідні заводський специфікації WSS-M6C65-A2, DOT 4 LV.

принципи вибору

Результати тестів гальмівних рідин різних виробників.

Однак стандарт DOT 4, що є мінімальним для другого Фокуса, далеко не останній показник при виборі конкретної марки ГР. Справа в тому, що у різних виробників основа рідини може бути різною, а заміна однієї на іншу, а тим більше, змішування їх (нехай навіть з одним стандартом ДОТ 4) неприпустимо. Деякі рідини змішані на основі мінеральних компонентів, тому змішувати їх з гліколевої рідинами ні в якому разі не можна.

Крім того, якщо гальмівна система машини розрахована на мінералку, гліколева рідина дуже швидко приведе систему в несправний стан. Зазвичай склад ГР вказується на упаковці, тому перед покупкою потрібно уважно вивчити етикетку і шукати там FORD допуски. Якщо їх немає, від покупки доведеться відмовитися. Міцних всім гальм і вдалого вибору рідини!

Вибір гальмівної рідини

Тип робочої рідини прямо позначається на ефективності роботи гальмівної системи, так як якість компонентів в складі буває різним.

Види гальмівних рідин розрізняються по в’язкості і максимальній температурі закипання. В’язкість складу залежить від того, в якій системі він буде використовуватися. Важливо, щоб склад відповідав базовим встановленим стандартам. Саме тому перед покупкою не забудьте ознайомитися з вимогами виробника.

 • Для моделей Ford Focus 2, випущених до 2007, використовується склади на гліколевої основі. До таких належать Ford SA-M6C9103-A DOT-4, а також Ford ESD-M6C57-A DOT-4 super.
 • Для автомобілів, випущених з весни 2007 року по літо 2011 (рестайлінгових), застосовувалися рідини, заводська специфікація яких позначається як WSS-M6C65-A2, DOT 4 LV.

Всього для повної заміни потрібно близько 1,5 літрів гальмівної рідини. Зверніть увагу, що перед покупкою ТЖ необхідно уважно перевірити її упаковку. Захистіть себе від покупки підробки:

 • Уважно огляньте упаковку і переконайтеся, що на ній є заводське маркування (артикул), назва бренду, а також склад.
 • Звірте наклейку на каністрі з зображеннями в інтернеті. Її колір, а також розташування елементів на ній повинні відповідати оригіналу. На етикетці не повинно бути сторонніх написів і зображень.

Оригінальні рідини часто підробляються. На жаль, гарантувати те, що підроблена ТЖ буде правильно функціонувати в системі транспортного засобу, не представляється можливим.

Несправний головний гальмівний циліндр (ГТЦ)

В даному випадку необхідно оглянути корпус ГТЦ, в більшості випадків текти виникає саме через ущільнювача. У гумці-ущільнювачі може утворитися тріщина, яка стає причиною витоку ТЖ. Можливі й інші сценарії, наприклад, коли гальмівна рідина йде в «вакуумника», при цьому зовні немає ніяких слідів підтікання, щоб виявити цю несправність необхідно знімати головний гальмівний циліндр. Після зняття гальмівного циліндра витягніть його з “вакуумника”, виявивши підтікання всередині “вакуумника”. виконайте повну заміну всього гальмівного циліндра.

Заведіть мотор, включите нейтраль і вичавіть гальмо. Якщо причина витоку “тормозухі” в гідроприводі, педаль стане поступово “провалюватися”. Якщо ви натиснули на педаль гальма, і вона доходить майже до підлоги. проблема буде пов’язана з несправністю гальмівного контуру.

Після завершення всіх ремонтних робіт необхідно ОБОВ’ЯЗКОВО прокачати гальмівну систему. Також врахуйте той факто, що гальмівна рідина гігроскопічна, тому її необхідно міняти через певний інтервал часу.

Якщо ви починаєте помічати проблеми з гальмуванням автомобіля, негайно приступайте до його діагностики. Основна причина появи заметів і зменшення ефективності гальм. це неякісна або прострочена гальмівна рідина.

Термін придатності ТЖ становить не більше двох років з моменту заміни. Бажано заливати нову рідину кожні сорок тисяч кілометрів. Навіть якщо на перший погляд вона здається чистою і свіжою. її експлуатаційні характеристики з часом помітно знижуються.

УВАГА! Знайдений абсолютно простий спосіб скоротити витрату палива! Не вірите? Автомеханік з 15-річним стажем теж не вірив, поки не спробував. А тепер він економить на бензині 35 000 рублів на рік! Читати далі”

Також заміна може знадобитися в тому випадку, якщо датчик рівня гальмівної рідини демонструє низький показник. Гальмівна рідина йде, якщо цілісність гальмівного циліндра, шланга або бачка порушена.

Нагадуємо, що зберігати ТЖ для Ford Focus 2 у відкритій тарі строго заборонено, так як даний склад гігроськопічний.

Порушення цілісності гальмівного циліндра

Якщо у вас потік гальмівний циліндр, рівень ТЖ буде постійно падати, а під машиною після тривалих простоїв, як правило, залишаються плями ТЖ на асфальті. Для того щоб підтвердити або спростувати це припущення, необхідно виконати огляд. Для цього. зніміть колеса і зробіть візуальний огляд передніх дисків, перевірте чи немає на супортах патьоків “томрозухі”. Якщо на задніх колесах у вас барабанні гальма, доведеться знімати ще й барабани. Порушення герметичності заднього гальмівного циліндра найчастіше пов’язано з пошкодженням гумових ущільнювачів, вони можуть бути неякісними або потріскатися від часу. У зимову пору дана проблема дуже актуальна, ущільнювачі “дубеют” і виникає витік ТЖ.

оригінал

Більшість автомобілістів вважають за краще купувати оригінальні витратні матеріали. Зараз на Ford Focus 2 використовуються наступні ТЖ:

Найменування Клас Артикул
Dot 4 Ford SA-M6C9103-A DOT4 1 850 522
Super Dot 4 Ford WSS-M6C57-A2 DOT 5.1 1 776 311
Dot 4 LV High Performance Ford WSS-M6C65-A2 DOT 6 1 847 947

Враховуйте, що за один літр. Це досить дорого. Саме тому ви можете розглянути варіант покупки аналога.

Серед причин покупки оригінальної ТЖ автовласники виділяють:

НИКОГДА НЕ МЕНЯЙТЕ ТОРМОЗНУЮ ЖИДКОСТЬ ПОКА НЕ ПРОВЕРИТЕ ТАК

 • гарантовану безпеку використання транспортного засобу;
 • висока якість рідини;
 • тривалий термін служби незалежно від умов експлуатації;
 • високу ефективність гальмування.

Єдиний значний мінус. це, так як обсяг ТЖ на ФФ2 дорівнює 1,5 л.

Як правильно залити ТЖ на Ford Focus 2

Отже, ви вже придбали нову тару з гальмівною рідиною і переконалися, що вона підходить для експлуатації на ФФ2. Приступимо до її заміни:

 • Знімаємо кришку бочка, що захищає головний циліндр гальма.
 • Позбавляємося від захисних ковпачків з гуми, розміщених на клапанах випуску повітря з колісних циліндрів.
 • Надягаємо на клапани випуску повітря гумові шланги. Їх інші кінці опускаємо в будь-який зручний посудину зі скла.
 • Відвертаємо обидва клапана на один оборот і зливаємо рідину, натискаючи на педаль гальма. Зливаємо її зі скляних ємностей.
 • В бочок головного циліндра вливаємо нову ТЖ. Відвертаємо клапани випуску повітря на один оборот.
 • До межі натискаємо на педаль гальма, щоб свіжа рідина заповнила систему. Не забуваємо про те, що в бачок головного циліндра потрібно долити ТЖ.

З цією процедурою впорається навіть новачок. Для того, щоб замінити рідину, не потрібно їхати в автосалон. Єдине правило. не забувайте дотримуватися техніки безпеки.

Здорова мужики, проблема така: з бачка гальмівної рідини стала йти кудись гальмівна рідина? Потім потрапило зчеплення я його прокачав але рідина все одно кудись іде. Ford Focus 2 рестайлінг

Принцип вибору аналога

Мінімальний стандарт для даної лінійки автомобілів. DOT4. Звичайно ж, це не єдиний критерій вибору. Зверніть увагу на склад: більшість виробників випускають рідини на різній основі. Змішування гликолевих і мінеральних ТЖ неприпустимо навіть в тому випадку, якщо вони обидві випускаються по одному стандарту.

 • TOTAL HBF 4;
 • Castrol DOT4;
 • Tutela Top 4;
 • Hi-Gear HG7044;
 • SINTEC Euro;
 • ROSDOT 4 Life Safety.

Зверніть увагу, що автомобілі, гальмівна система яких розрахована на мінеральні рідини, погано переносять гліколеві склади. ТЖ на гліколевої основі призведе всю систему в непридатність.

Зі складом гальмівної рідини ви можете ознайомитися на упаковці. Перевірте, щоб на наклейці були «фордовские» допуски. При їх відсутності краще не ризикувати і розглянути інший варіант.