Як правильно прокачати гальма на Niva

крок 4

Видалити повітря з гальмівної системи: Настав час почати кровотеча. Почніть з правої задньої і відкрийте перший спускний клапан, в той час як протилежний кінець гумової трубки знаходиться в рідини контейнер для улову.

Попросіть помічника повільно натиснути на педаль гальма і утримувати рівномірний натискання. Чи не відпускайте педаль.

Після цього рідина почне витікати з спускного пристрою і трубки. Бульбашки повітря будуть разом з потоком рідини, якщо в системі присутня повітря.

Утримуючи педаль і в міру того як потік рідини починає сповільнюватися, затягніть спускний клапан.Не дозволяйте педалі підніматися вгору, поки клапан відкрити або він поверне таке повітря назад в систему, і вам потрібно буде запустити процес кровотечі знову і знову.

Після закриття спускного клапана повільно піднімайте педаль гальма, поки нога відривається від колодки педалі гальма. Продовжуйте цей процес на кожному колесі, поки рідина присутній без бульбашок повітря, виходять з випускного клапана або шланг, це може зайняти два або три раза.Теперь один кут системи знекровлений. Продовжуйте цю операцію з лівої задньої сторони. Потім ідіть вправо, а потім закінчити з лівої передньої. Ніколи не натискайте педаль гальма, так як це призведе до потрапляння додаткового повітря в система. Усередині головного циліндра є дуже маленький отвір, яке дозволяє нову рідину в камеру головного циліндра. Якщо накачати педаль гальма може викликати засмоктування повітря через ущільнення головного циліндра.

При прокачуванні системи стежити за рівнем гальмівної рідини в бачку і доливайте в міру необходімості.Добавьте додаткову рідину, щоб головний циліндр залишався повним. Чи не дозволяють майстер спорожніє або в систему буде закачано повітря.

Крок 1

Перевірте і долийте гальмівну рідину: Знайдіть і визначте майстер гальмівної системи бачок з рідиною циліндра, кришка для рідини, трубопроводи та датчик рівня жідкості.Проверіть головний циліндр на предмет витоків між головним і підсилювачем гальмівного зусилля за допомогою ліхтарик і маленьке дзеркало, яке є знаком Ущільнення головного циліндра вийшли з ладу, і потрібно їх заміна.

Перед прокачуванням гальмівної системи головний циліндр повинен бути заповнений гальмівною системою. рідина. Ви повинні відкрити і закрити кришку і заглянути всередину або перевірити рівень, подивившись на сторона бачка для жідкості.Перед тим, як відкрити головний циліндр, протріть його серветкою. це допоможе запобігти попаданню бруду в резервуар, що може викликати пошкодження ущільнення і витік в системі через забруднення рідини.

Якщо потрібно рідина, візьміться за кришку, обережно піднявши її. вгору. Щоб зняти кришку, поверніть її проти годинникової стрілки. У деяких кришках є рідина датчик рівня, до якого прикріплені дроти, які можна тягнути прямо вгору. одного разу видаліть витріть надлишки рідини і відкладіть в сторону.

При додаванні гальмівної рідини уникати проливання і обережно заливати нову рідину в резервуар. Можливо, вам знадобиться використовувати лійку, щоб допомогти в цьому процесі. Продовжуйте додавати, поки рідина не досягне повної волосінь, а потім зніміть воронку. У більшості систем використовується рідина DOT 3 або DOT 4, але якщо ви не впевнені, що зверніться до інструкції з експлуатації вашого автомобіля, інакше тип рідини на кришці майстра. У разі випадкового розливу слід після того, як кришка була встановлена ​​на місце, промийте це місце водою.

Встановіть на місце кришку резервуара і витріть місце доступу. Ви готові прокачати гальмівну систему.

крок 5

Заправте гальмівну рідину: Після завершення роботи залийте гальмівну рідину до повної косильною волосіні бачка і закрийте задню кришку.

Як правильно прокачати гальма на Niva Chevrolet

Прокачування гідроприводу гальмівної системи, заміна рідини Niva Chevrolet

Прокачуємо гальма для видалення повітря з гідроприводу після його розгерметизації при заміні головного циліндра, робочих циліндрів гальмівних механізмів коліс, шлангів, трубок, а також в разі заміни робочої рідини або коли педаль гальма стає «м’якої».

При попаданні повітря в один з контурів досить прокачати лише цей контур, а не весь гідропривід. Перед прокачуванням перевіряємо рівень робочої рідини в бачку гідроприводу гальмівної системи і при необхідності доливаємо рідина (див. «Перевірка рівня рідини в бачку гідроприводу гальм», с. 33). Прокачування гальм проводимо з помічником. Якщо задні колеса вивішені.

.вставляємо викрутку між поршнем регулятора тиску в гідроприводі гальмівних механізмів задніх коліс і важелем поршня, фіксуючи поршень регулятора в втопленому положенні.

Очищаємо від бруду штуцер прокачування гальмівного механізму правого заднього колеса.

Накидним ключем «на 8» послаблюємо затяжку штуцера прокачування. Надягаємо на штуцер шланг, а вільний його кінець занурюємо в ємність, частково заповнену робочою рідиною.

Помічник повинен енергійно натиснути педаль гальма до упору 4-5 разів і тримайте її довше.

Ключем «на 8» відвертаємо штуцер прокачування на 1 / 2-3 / 4 обороту.

При цьому з шланга буде витікати рідина з бульбашками повітря, а педаль гальма слід дотискати до упору.

Як тільки рідина перестане витікати з шланга, загортаємо штуцер і тільки після цього помічник може відпустити педаль. Повторюємо прокачування до тих пір, поки в виходить з шланга рідини не перестануть з’являтися бульбашки повітря. Знімаємо шланг, насухо витираємо штуцер прокачування і одягаємо на нього захисний ковпачок. Прокачуємо гальмівний механізм лівого переднього колеса.

знімаємо захисний ковпачок з нижнього штуцера прокачування блоку робочих циліндрів лівого переднього колеса.

Надягаємо на штуцер шланг і опускаємо його вільний кінець в посудину,

частково заповнений гальмівною рідиною.

Видаляємо повітря через нижній штуцер блоку робочих циліндрів.

Таким же чином видаляємо повітря через верхній штуцер блоку робочих циліндрів лівого переднього колеса (показаний на фото стрілкою). Аналогічно прокачуємо гальмівні механізми іншого контуру.

Как Прокачать Тормоза Одному в поле. Все способы прокачки тормозов. Возможные проблемы 1-я ч.

При прокачуванні потрібно стежити за рівнем рідини в бачку і при необхідності доливати рідину.

Якщо при натисканні педалі гальма відчувається її «м’якість» і збільшений хід, значить, в системі залишилося повітря. В цьому випадку повторюємо прокачування до тих пір, поки педаль не стане «жорсткої», т. Е. При натисканні проходити не більше половини відстані до статі. Якщо повітря не вдається видалити, перевіряємо герметичність з’єднань, трубопроводів, шлангів, головного і робочих циліндрів.

При заміні відкачуємо стару рідину з бачка шприцом або гумовою грушею.

Заливаємо в бачок нову рідину. Прокачуємо гідропривід гальмівної системи до тих пір, поки нова рідина (світліша, ніж стара) не почне виходити з штуцерів прокачування всіх робочих циліндрів. Після прокачування гальм доводимо рівень рідини в бачку гідроприводу гальмівної системи до нор ми (див. «Перевірка рівня рідини в бачку гідроприводу гальм», с. 33).

Здрастє) як я зрозумів прокачувати гальма треба в певній послідовності. Зад ін., Перед лев., Зад лев., Перед ін. З задом все ясно, там по 1 штуцера, а з передом якось не зрозуміло. На супорт 2 штуцери. З верхніх при відкритті тече рідина, а з нижніх немає. Підкажіть як з передом боротися?)

Для прокачування гальм необхідна допомога асистента.

 • чисту скляну ємність;
 • відповідний відрізок гумової / пластикової трубки;
 • гайковий ключ з головкою, що відповідає розміру вентиля;
 • набір для прокачування гальм.

Тим часом вибір послідовності прокачування гальмівних ліній істотно не важливий, оскільки у кожного супорта є своє з’єднання з основним циліндром.

Машину потрібно встановити на рівному майданчику, поставивши на першу або задню передачу. Потім бажано під колеса поставити упори або пристосування з дощок. Далі потрібно перевірити рівень «тормозухі» в бачку циліндра, який розташований під капотом (між лобовим склом і кожухом повітряного фільтра).

 • Зняти ковпачок пилозахисні пильовика з вентиля прокачування 1-го супорта.
 • Одягти на вентиль гайковий ключ. Потім потрібно натягнути на ніпель вентиля зливну трубку. Протилежний кінець трубки слід опустити в посудину і долити трохи «тормозухі», щоб нижній кінець шланга закрити.
 • В ході процесу варто відстежувати рівень рідини в ємності, не допускаючи опускання нижче мінімального рівня. У разі потреби проводиться доливання рідини в автомобіль Niva Chevrolet.
 • Далі необхідно дати команду помічникові натиснути на гальмівну педаль, щоб підняти тиск в гальмівній системі. При останньому натисканні асистентові потрібно утримувати педаль в натиснутому положенні.
 • Піднявши в системі тиск, необхідно послабити вентиль орієнтовно на 1 оборот, дозволивши рідини текти в ємність. В ході процесу педаллю потрібно підтримувати в системі тиск. У разі необхідності варто здійснювати повний вижим гальмівної педалі до упору, але не відпускаючи її. Далі, коли рідина перестане витікати, потрібно затягнути вентиль. В цей час помічнику можна плавно відпускати гальмо.
 • Перевірити рівень «тормозухі» в резервуарі. Якщо буде потрібно, варто зробити долив.
 • Якщо в системі було повітря, його нескладно помітити у вигляді бульбашок в рідині, що виходить з гальмівної системи. Процес слід повторювати, поки рідина не перестане виділяти бульбашки. У тому випадку, якщо здійснювався злив «тормозухі» з головного циліндра з наливанням нової, а з 1-й гальмівний косильною волосіні викачане повітря, потрібно зробити інтервал між циклами протягом 5 секунд. Це потрібно, щоб перенаповнений канали головного циліндра.
 • Після того як перестали з’являтися повітряні бульбашки, слід сильно затягнути вентиль, після чого зняти трубку, а також ключ і встановити на місце пилозахисний ковпачок.
 • Повторювати процес з рештою лініями потрібно до того часу, поки повністю не вийде з системи повітря і відчуття гальмівної педалі знову не стане твердим.

Чому не можна просто прокачати гальма за допомогою ABS ? Технічне обслуговування / ремонт

У мене були Крайслер Таун і Кантрі 2002 року випуску, коли вони належали Мерседесу. У керівництві по експлуатації були великі попередження про те, що його потрібно було відбуксирувати до дилера Chrysler, якщо гальма потребували прокачування. Я запитав свого механіка про це, і він сказав, що у нас було багато проблем з їх кровотечею, дозвольте мені запитати мого комп’ютерника, він повинен був дізнатися про це.

Комп’ютерник сказав, що «Mercedes» нікому не видасть комп’ютерний код, який потрібен для відкриття клапанів ABS, крім своїх ділеров.Пару років потому я запитав ще раз, і він сказав, так, вони були змушені випустити коди.

Через це, а також через те, що дилер хотів 200 доларів за прокачування гальм, я просто змив рідина індичатиною і доливав її 3 тижні поспіль. Зізнаюся, я насправді не пробував проливати їм кров, тому що не хотів ризикувати і вивести машину з ладу.

Нещодавно я прокачав гальма за допомогою одного комплекту для прокачування на своїй Camry 2012 року, і це було швидко і легко.

крок 2

Знайдіть гвинти для прокачування і зніміть пилозахисні ковпачки: Знайдіть всі чотири штуцера для прокачування гальмівної рідини розташований у верхній частині кожного гальмівного супорта або колісного циліндра. Ці прокачування можуть мати пилозахисний ковпачок. Над ними. Гвинт для видалення повітря з системи може бути досить тугим, оскільки гвинти для видалення повітря ущільнює сідло клапана з конічною посадкой.Прі ослабленні нанесіть WD40 або аналогічний для видалення іржі при необхідності і використовуйте шестигранний ключ або розетку, яку краще уникати зачистки.

За допомогою невеликої викрутки або різця зніміть пилозахисний ковпачок воздуховипуськной пристрою. Відкладіть його в сторону, щоб перевстановити, коли робота буде зроблено.

Скільки це коштує?

При простому прокачування гальмівної системи в ремонтній майстерні або у дилера буде коштувати від 55 до 85 доларів США. Якщо ви робите прокачування гальм для себе вартість становитиме невелику кількість гальмівної рідини або близько 5 доларів США. (США)

Стандартний спосіб

Суть цього методу полягає в тому, що роботу виконують відразу дві людини. Один сідає на місце водія і по команді натискає на педаль гальма, а інший виконує необхідні маніпуляції.

Ось як правильно прокачати гальма на “Niva”:

 • Починаєте роботу з заднього правого циліндра. Наповнюєте розширювальний бачок рідиною. На штуцер одягаєте трубку, другий край її опускаєте в банку з невеликою кількістю гальмівної рідини.
 • Даєте команду напарникові, щоб він натиснув на педаль гальма 5-7 разів (звичайно, її потрібно і відпускати).
 • При останньому натисканні необхідно зафіксувати педаль в крайньому положенні біля підлоги.
 • Відвертає трохи штуцер і спускає повітря з системи. Він буде виходити разом з невеликою кількістю рідини.
 • Повторюєте процедури, описані вище, до тих пір, поки не перестане йти повітря.

Потім потрібно переходити на другий задній циліндр. Останніми прокачиваются супорти правого і лівого передніх коліс відповідно. Головне. чітко дотримуватися послідовність і своєчасно доливати в бачок рідину.

Коли виникає необхідність?

Гальма потребують прокачування в тому випадку, якщо відбувається втручання в конструкцію системи, а саме:

 • Проводиться заміна трубок, шлангів.
 • Змінюється гальмівна рідина.
 • Встановлюються нові супорти на передні колеса.
 • Монтуються нові циліндри на задній осі.
 • Змінюється головний циліндр.

Іншими словами, прокачування необхідна в тому випадку, якщо мало місце порушення герметичності системи. Перед тим як прокачати гальма на “Niva”, слід підготувати машину до цієї процедури. Спочатку потрібно послабити затягування всіх прокачного штуцерів. Для цього потрібно використовувати спеціальний ключ на “8”. Всі роботи найкраще проводити на естакаді або оглядовій ямі.

Як правильно прокачати гальма Niva 21214

Роботу виконуємо удвох з помічником на оглядовій канаві або підйомнику.

Прокачування гальмівної системи необхідна при заміні гальмівної рідини, а також для видалення повітря, що потрапив в гідропривід при ремонті або заміні окремих вузлів гальмівної системи. Повітря видаляємо спочатку з одного контуру системи, потім з іншого. Починаємо прокачування з правого заднього колісного циліндра.

Очистіть від бруду штуцер, щоб виключити її потрапляння в систему.

Знімаємо ковпачок з прокачного штуцера заднього гальмівного циліндра.

Как одному прокачать тормоза на Ниве. Приспособление для прокачки тормозов одному.

Надягаємо на штуцер прозорий шланг, опустивши його вільний кінець в посудину.

Помічник натискає на педаль гальма три-чотири рази з інтервалом одна-дві секунди і утримує педаль натиснутою. Ключем «на 8» відвертаємо на 1 / 2-3 / 4 обороту штуцер прокачування. При цьому частина гальмівної рідини і повітря витісняються в посудину, а педаль опускається до підлоги. Бульбашки повітря добре видно в прозорому шлангу. Загортаємо штуцер прокачування і повторюємо цю операцію до тих пір, поки повністю не припиниться вихід бульбашок повітря.

При видаленні повітря з системи стежимо за рівнем рідини в бачку головного гальмівного циліндра і при необхідності доливаємо її.

прокачати, гальма, niva

Аналогічно прокачуємо лівий задній колісний циліндр. Потім видаляємо повітря з верхніх штуцерів лівого і правого блоків циліндрів передніх коліс.

Знімаємо ковпачок верхнього штуцера блоку гальмівних циліндрів переднього колеса (для наочності колесо знято).

Прокачуємо передні гальмівні циліндри одного контуру.

Для прокачування іншого контуру видаляємо повітря з нижніх штуцерів блоків циліндрів передніх коліс в довільному порядку.

Знімаємо ковпачок з нижнього штуцера блоку гальмівних циліндрів переднього колеса.

При відсутності повітря в системі гальмівна педаль повинна бути «жорсткою», тобто при натисканні проходити не більше половини відстані до статі.

Як прокачати гальма одному, без помічника

У статті ми розповімо про те, як прокачати гальма на “Niva” своїми руками. Для цього можна скористатися одним із способів. виконати необхідні маніпуляції з напарником або поодинці. Звичайно, набагато ефективніше і надійніше використовувати перший спосіб. Саме його зазвичай призводять в керівництві з експлуатації автомобілів. Практично на всіх легкових автомобілях використовується один і той же алгоритм дій. Давайте спочатку розглянемо конструкцію гальм і визначимося з тим, коли потрібно її прокачування.

альтернативний спосіб

Такий метод підійде в тому випадку, коли немає можливості скористатися допомогою напарника. Для цього вам буде потрібно створити в системі надлишковий тиск за допомогою простої камери або запасного колеса. Доведеться трохи побути Кулібіни, щоб зробити перехідник між штуцерами камери і на кришці розширювального бачка (потрібно використовувати запасну кришку).

Суть процедури така ж, як і в першому варіанті. Слід по черзі викручувати прокачного штуцери, щоб позбавитися від зайвої повітря. Фахівці рекомендують уважно стежити за рівнем рідини в бачку і при необхідності її доливати до потрібного обсягу.

Реєстр.: 13.11.2011Сообщеній: 38Откуда: Росія, Свердловська обл., Г.СеровВозраст: 37Авто: Niva 21213 2000р.в.

Реєстр.: 30.03.2008Тем / Повідомлень: 9 / 2346Откуда: СургутВозраст: 33Авто: ВАЗ 21310i 2012р жовтня

Реєстр.: 13.11.2011Сообщеній: 38Откуда: Росія, Свердловська обл., Г.СеровВозраст: 37Авто: Niva 21213 2000р.в.

Реєстр.: 30.03.2008Тем / Повідомлень: 9 / 2346Откуда: СургутВозраст: 33Авто: ВАЗ 21310i 2012р жовтня

Реєстр.: 26.12.2011Тем / Повідомлень: 1 / 634Откуда: Рязанська областьВозраст: 44Авто: ВАЗ-2131 2011р., Bosch ME 17.9.7, Multitronics TC 50UPL, 27.135МГц.

прокачати, гальма, niva

yonnex001 писал (а): Який порядок прокачування гальм на нових Нивах з діагональною схемою гальм?

Сам запитай, сам відповів. Може кому небудь стане в нагоді! _

Реєстр.: 15.10.2006Тем / Повідомлень: 5 / 5013Откуда: kolomnaВозраст: 44Авто: 21213 98р.в. 1875см3 48мм розрізна шестерня мегасолекс нулефільтр prosport автоматичний октан коректор Астро-Пенза

Коли виникає необхідність?

Гальма потребують прокачування в тому випадку, якщо відбувається втручання в конструкцію системи, а саме:

 • Проводиться заміна трубок, шлангів.
 • Змінюється гальмівна рідина.
 • Встановлюються нові супорти на передні колеса.
 • Монтуються нові циліндри на задній осі.
 • Змінюється головний циліндр.

Іншими словами, прокачування необхідна в тому випадку, якщо мало місце порушення герметичності системи. Перед тим як прокачати гальма на “Niva”, слід підготувати машину до цієї процедури. Спочатку потрібно послабити затягування всіх прокачного штуцерів. Для цього потрібно використовувати спеціальний ключ на “8”. Всі роботи найкраще проводити на естакаді або оглядовій ямі.

Як прокачати гальма на “Niva” самостійно?

У статті ми розповімо про те, як прокачати гальма на “Niva” своїми руками. Для цього можна скористатися одним із способів. виконати необхідні маніпуляції з напарником або поодинці. Звичайно, набагато ефективніше і надійніше використовувати перший спосіб. Саме його зазвичай призводять в керівництві з експлуатації автомобілів. Практично на всіх легкових автомобілях використовується один і той же алгоритм дій. Давайте спочатку розглянемо конструкцію гальм і визначимося з тим, коли потрібно її прокачування.

Стандартний спосіб

Суть цього методу полягає в тому, що роботу виконують відразу дві людини. Один сідає на місце водія і по команді натискає на педаль гальма, а інший виконує необхідні маніпуляції.

Ось як правильно прокачати гальма на “Niva”:

 • Починаєте роботу з заднього правого циліндра. Наповнюєте розширювальний бачок рідиною. На штуцер одягаєте трубку, другий край її опускаєте в банку з невеликою кількістю гальмівної рідини.
 • Даєте команду напарникові, щоб він натиснув на педаль гальма 5-7 разів (звичайно, її потрібно і відпускати).
 • При останньому натисканні необхідно зафіксувати педаль в крайньому положенні біля підлоги.
 • Відвертає трохи штуцер і спускає повітря з системи. Він буде виходити разом з невеликою кількістю рідини.
 • Повторюєте процедури, описані вище, до тих пір, поки не перестане йти повітря.

Потім потрібно переходити на другий задній циліндр. Останніми прокачиваются супорти правого і лівого передніх коліс відповідно. Головне. чітко дотримуватися послідовність і своєчасно доливати в бачок рідину.

альтернативний спосіб

Такий метод підійде в тому випадку, коли немає можливості скористатися допомогою напарника. Для цього вам буде потрібно створити в системі надлишковий тиск за допомогою простої камери або запасного колеса. Доведеться трохи побути Кулібіни, щоб зробити перехідник між штуцерами камери і на кришці розширювального бачка (потрібно використовувати запасну кришку).

Суть процедури така ж, як і в першому варіанті. Слід по черзі викручувати прокачного штуцери, щоб позбавитися від зайвої повітря. Фахівці рекомендують уважно стежити за рівнем рідини в бачку і при необхідності її доливати до потрібного обсягу.

Прокачування гальм на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Прокачування гальм. одна з головних необхідних процедур після заміни або ж зняття будь-яких циліндрів, або ж шлангів гальмівної системи. Дана процедура як ви вже зрозуміли необхідна, а інакше якщо в гідропривід гальм після від’єднання будь-яких шлангів або ж ще чого ні будь потрапить повітря, то в такому випадку гальмувати дане колесо на яких ви провели заміну гальмівного шланга просто не буде, так як в системі буде знаходитися повітря який просто не дасть це зробити, але про це трохи пізніше, а зараз давайте ж розберемо деякі питання і дізнаємося як взагалі потрібно прокачувати гальмівну систему на класичному автомобілі.

Примітка! Для прокачування гальм вам потрібно буде скористатися: Основним набором гайкових ключів, а так само невеликий пляшкою (Близько 0.5 літрів) всередині якої буде знаходитися трохи нової гальмівної рідини і ще вам потрібно буде взяти з собою коротенький шланг один кінець якого ви одягнете на прокачного штуцер, а інший кінець якого ви засунете в пляшку з новою гальмівною рідина (Більш докладніше навіщо цей шланг потрібен, ви зрозумієте повністю прочитавши цю статтю)!

За рахунок чого здійснюється прокачування гальм? Вона робиться за рахунок прокачного штуцерів які встановлені на гальмівних вузлах всіх коліс вашого автомобіля, ось наприклад на передніх колесах прокачного штуцер перебувати на самому гальмівному супорті, більш докладніше місцезнаходження прокачного штуцера дивіться на фото зображеному трохи нижче:

Примітка! На даному фото зверху на прокачного штуцер його одягнений пластмасовий ковпачок, тому чисто сам штуцер там не видно а тільки лише видно ковпачок які його закриває, але все ж місцезнаходження на гальмівному супорті самого штуцера можна приблизно зрозуміти!

Навіщо потрібно робити прокачування гальм і коли її потрібно робити? Згодом в гідропривід гальм потрапляє повітря і тим самим машина починає значно гірше гальмувати, в зв’язку з цим ризик потрапити в автомобільну катастрофу збільшується, тому щоб такого не було і потрібен час від часу прокачувати гальма на автомобілі.

Повітря в систему як правило може потрапити з кількох причин, а саме якщо гальмівна рідина у вас вже не замінювалося давно наприклад року 3, то це говорить про те що її потрібно вже замінити (Не прокачати) і швидше, так як в неї вже швидше всього проникла волога за весь цей час, тим самим вона буде швидше закипати при інтенсивних гальмуваннях і ефективність роботи гальм може зменшитися. (Про те як замінити гальмівну рідину, см. В статті: «Заміна гальмівної рідини на ВАЗ»)

Але все ж повернемося до нашої теми про прокачування, а саме гідропривід гальм потрібно прокачувати в тому випадку якщо ви замінювали, або ж просто піддали зняття яких не будь деталей гальмівної системи, наприклад після заміни гальмівної рідина, гідропривід гальм потрібно буде прокачувати, а так ж після зняття одного з циліндра гальмівної системи, при зняття гальмівного шланга і т.д.

Примітка! До речі зрозуміти те що в гальмівну систему проник повітря дуже легко, просто понажимайте кілька разів на педаль гальма якщо при перших натисканнях вона буде дуже легка а потім потроху почне ставати жорсткою, то це і буде говорити про те що в гідроприводі гальм у вас перебувати повітря який потрібно буде повністю прибрати з системи!

Прокачування передніх гальм Niva Chevrolet

Прокачування гальм Chevrolet Niva актуальна, якщо спостерігається один з таких ознак:

 • ефект «ватяною педалі»,
 • зниження ефективності гальмування,
 • з кожним натисканням на педаль зростає зусилля.

алгоритм дій

Зняти пилозахисний ковпачок з штуцера (для зручності можна попередньо зняти колесо). 2. Змочити штуцер рідиною WD-40, надіти на нього ключ і закрутити болт затяжки. 3. Одягти гумовий шланг на штуцер, причому другий його кінець опустити в посудину з гальмівною рідиною.

4.Помощнік в салоні не поспішаючи працює педаллю гальма, поки не з’явиться значний опір. Після цього він фіксує педаль натиснутою. 5. Повернути ключ в сторону відкручування на один оборот. Рідина разом з повітрям вийде в посудину, але при цьому виключається потрапляння нової його порції в систему. Педаль опуститься вниз.

Затягнути штуцер. 7. Повторювати зазначені дії до тих пір, поки не перестануть виходити бульбашки.

Виконувати роботи потрібно тільки після усунення течі рідини, якщо цьому не передувала ремонт. Після ремонту гальмівної системи прокачування буде потрібно лише при розгерметизації. Наприклад, після заміни гальмівних колодок повітря в системі не з’явиться.

Прокачування гальмівної системи на автомобілі Niva Chevrolet виконується в разі потрапляння в систему повітря в наслідок яких-небудь ремонтних робіт або поломки вузлів і їх розгерметизації. Основні ознаки вказують на наявність повітря в системі: зниження робочого ходу педалі, одночасно поява її м’якості, при неодноразовому натискання на педаль вона поступово зменшує свій хід і збільшує жорсткість.

Якщо роботи викликані з ремонтом будь-якого одного контуру, то допускається прокачування одного лише ремонтується контуру. Підготуйте стандартний набір інструментів, нову гальмівну рідину, силіконову трубку з пластиковою пляшкою, заженете автомобіль на оглядову яму або естакаду і виконайте наступну послідовність дій:

Якщо автомобіль встановлений на підйомники, тобто задні колеса вивішені, то попередньо необхідно розблокувати регулятор тиску гальм, встановивши плоску викрутку між гвинтом і кронштейном.

 • Знімаємо з усіх клапанів гальмівних циліндрів гумові ковпачки.
 • Відкриваємо бачок з гальмівною рідиною, перевіряємо рівень і при необхідності доливаємо. Так само в процесі виконання прокачування системи, стежте за рівнем рідини.
 • Тепер помічник повинен створити тиск в системі, для цього кілька разів інтенсивно натискає на педаль гальма і не відпускає її.
 • Ви тим часом одягаєте силіконовий шланг на клапан, другий кінець шланга опущений в пляшку, попередньо на третину наповнену нової гальмівною рідиною і відкривши клапан відпускаєте повітря з системи. Наявність повітря визначається по його бульбашок, які виходять з циліндра через шланг в пляшку.
 • Після чого закручуємо клапан і знову створюємо тиск в системі.
 • Дану операцію повторюємо до тих пір, поки з системи не піде рідина без бульбашок повітря.

Роботу виконуємо удвох з помічником на оглядовій канаві або підйомнику.

Прокачування гальм необхідна при заміні гальмівної рідини, а також для видалення повітря, що потрапив в гідропривід при ремонті або заміні окремих вузлів гальмівної системи

Повітря видаляємо спочатку з одного контуру системи, потім з іншого. Починаємо прокачування з правого заднього колісного циліндра.

Знімаємо ковпачок з прокачного штуцера заднього гальмівного циліндра

Надягаємо на штуцер прозорий шланг, опустивши його вільний кінець в посудину

Помічник натискає на педаль гальма три-чотири рази з інтервалом одна або дві секунди і утримує педаль натиснутою.

Ключем «на 8» відвертаємо на 1 / 2-3 / 4 обороту штуцер прокачування.

При цьому частина гальмівної рідини і повітря витісняються в посудину, а педаль опускається до підлоги.

Що потрібно знати про прокачування системи в Chevrolet

Гідравлічна рідина містить отруту. Потрібно негайно її змити при попаданні на відкриті ділянки шкіри великою струменем води. Якщо раптом речовина потрапила в очі, або, того гірше, ви її проковтнули, слід звернутися за медичною допомогою. Деякі види гідравлічної рідини вогненебезпечні, а тому можуть загорятися при зіткненні з гарячими елементами або відкритим вогнем

В ході роботи завжди варто про це пам’ятати, щоб вчасно вжити відповідних заходів обережності. Рідина агресивна до пластикових деталей і фарбі. Якщо речовина потрапила на поверхню пофарбованого кузова або пластик, відразу ж потрібно змити великою струменем води. Рідина гігроскопічна, тобто здатна всотати з повітря вологу. Зайве вологи знижує точку кипіння до неприпустимих показників, приводячи до небезпечного зменшення продуктивності гальмування. Відпрацьована гідравлічна рідина не підлягає повторному застосуванню

Вона, швидше за все, вже забруднена. Якщо потрібно долити або замінити рідину в системі, слід використовувати тільки рекомендованого виду.

Зайве вологи знижує точку кипіння до неприпустимих показників, приводячи до небезпечного зменшення продуктивності гальмування. Відпрацьована гідравлічна рідина не підлягає повторному застосуванню. Вона, швидше за все, вже забруднена. Якщо потрібно долити або замінити рідину в системі, слід використовувати тільки рекомендованого виду.

Проведення робіт з задніми механізмами на ВАЗ класичних моделей

Спочатку розглянемо, як правильно прокачати гальма

на «Класики». Щоб правильно виконати операцію, необхідно враховувати, що на ВАЗ-2106 або будь-який інший моделі, гальма. двоконтурні. Тобто, вся система розділена на дві незалежні частини. Зроблено це для того, щоб в разі розгерметизації одного з контурів, другий залишався працездатним, і автомобіль міг зупинятися

Але важливо розуміти, що поділ на контури відбувається на головному циліндрі, і якщо повітря потрапив в систему через брак рідини, то він буде в обох складових частинах

У всіх класичних моделей, в тому числі і гальма ВАЗ-2107, контури поділяють приводи передніх і задніх коліс. Це обов’язково враховується, коли необхідно прокачати гальма 2101 або іншої моделі.

До речі, якщо завоздушена тільки один контур, то другий піддавати прокачування не обов’язково, хоча зайвою не буде обробка всіх механізмів, як передніх, так і задніх.

Отже, все підготовлено, і можна приступати.

Послідовність дій така:

 • Автомобіль краще загнати на яму, щоб дістатися до штуцерів було легше. При цьому він обездвіжівается за допомогою ручника або противідкатних опор;
 • З бачка гальмівної рідини знімаємо кришку, перевіряємо рівень, при потребі доводимо до максимальної позначки;

одному без помічника і з помічником. Порядок прокачування гальм ВАЗ 2121, Chevrolet Niva.

Навіщо потрібна прокачування гальм Chevrolet Niva?

Повітря, в порівнянні з рідиною, легко стискається, тому його присутність в магістралі різко знижує ефективність гальмування. Гальмівна система Chevrolet Niva побудована по двоконтурного принципом, що забезпечує безпеку в разі розгерметизації. Один контур містить в собі робочі циліндри заднього правого (ЗП) і переднього лівого (ПЛ) колеса, а другий. заднього лівого (ЗЛ) і переднього правого (ПП). Порядок прокачування гальм передбачає підбурювання повітря через спеціальний штуцер робочого циліндра в послідовності: ЗП-ПЛ-ЗЛ-ПП.

Спецключ 8 мм із затягуванням (також можна використовувати звичайний ріжковий);

 • Гальмівна рідина для доливання;
 • Невелика банку;
 • Гумовий шланг відповідного діаметру.
прокачати, гальма, niva

Інструменти для ремонту

При проведенні заміни гальмівних дисків на Niva Chevrolet необхідно використовувати стандартний набір інструментів, ніяких дефіцитних пристосувань не знадобиться.

 • Ключі накидні, ріжкові, торцеві на 10, 14, 17, 27. Якщо будете користуватися торцевими головками, то без тріскачки незручно.
 • плоскогубці.
 • викрутки.
 • молоток.
 • домкрат.
 • Упори і опори.

А тепер можна приступити до заміни дисків і гальмівних колодок на «Niva». Маніпуляції не надто складні, дотримуйтесь такої інструкції:

 • Спочатку ставите автомобіль на рівному майданчику, вичавлюєте важіль ручного гальма і вивішуєте всю передню частину. Обов’язково під автомобіль поставте надійні опори, щоб він не впав. Під задні колеса помістіть упори.
 • Викриття гайки кріплення колеса, на якому проводиться ремонт. Зніміть колесо з автомобіля.
 • Вийміть гальмівні колодки. Якщо плануєте ставити їх назад, то намітьте, які були з зовнішнього боку, а які з внутрішньої.
 • Тепер потрібно зняти супорт. При знятті немає необхідності від’єднувати шланги. Досить викрутити два болти, якими кріпиться супорт до поворотного кулака, підняти його і зафіксувати за допомогою дроту на кузові автомобіля. Намагайтеся не підвішувати супорт на шлангу, так як можна його пошкодити.
 • Тепер можна приступити до зняття диска. Щоб це зробити, досить вивернути болт кріплення кожуха.

З інструментів знадобиться не так і багато:

 • Ключ на 8 (10);
 • Силіконова прозора трубка по діаметру штуцера;
 • ємність;
 • Гальмівна рідина;

Що стосується ключа, то слід використовувати накидний тип. На ринку також є спеціальні ключі для відкручування штуцерів, затискної. Справа в тому, що штуцери часто прікісают до різьби і викрутити дуже складно. Використовуючи звичайний ріжковий інструмент, можна запросто «облизати» межі і тоді вже викрутити штуцер буде взагалі неможливо.

Суть роботи з прокачування практично однакова для всіх авто. і ВАЗ-2101, і ВАЗ-21099, і ВАЗ-2121 «Niva». Але на послідовність операції впливають тільки конструктивні особливості моделей.