Як зняти замок запалювання на ВАЗ 2115

Як замінити замок запалювання на ВАЗ 1117-ВАЗ 1119?

Примітка! Перш ніж почати міняти замок, скиньте мінусову клему з акумуляторної батареї, все ж з електронікою належить працювати! (Про те як скинути клему, см. В статті: «Заміна акумулятора на ВАЗ», в пункті 1)

Зняття: 1) На початку операції вам потрібно буде зняти кожух з рульової колонки, для цього скористайтеся викруткою і з її допомогою виверніть сім гвинтів які кріплять кожух (див. Фото 1), після того як гвинти все будуть відкручені, повністю витягніть ручку за рахунок якої здійснюється регулювання керма (див. фото 2, вона вказана стрілкою) і після цього зніміть нижній кожух, а потім піднявши верхній теж зніміть його з рульової колонки.

Примітка! Коли зніміть нижній і верхній кожух, подивіться на їх бічну частину або пошукайте під педалями гумове кільце ущільнювача, яке потрібно для того щоб закривати замок запалювання від пилу і бруду!

2) Потім вам потрібно буде подивитися на сам замок і зверніть особливу увагу на дроти які йдуть від нього, на Kalina варто ще на додаток іммобілайзер тому проводів буде йти від самого замку багато, а роз’ємів проводів за все буде два (Один з роз’ємів буде йти на стартер, тим самим відповідає за запуск машини, а другий роз’єм буде йти на іммобілайзер і відповідає вона за те щоб машину не вкрали), так ось кожен роз’єм роз’єднати з колодками (кожен роз’єм буде з’єднаний з іншими двома колодками), для цього візьміться рукою за роз’єм і просто відключіть його від колодки застосувавши для цього невелику силу (Цю ж операцію виконайте і з іншим роз’ємом).

Примітка! На фото вище, показаний приклад стрілкою де роз’єм проводів йде від замка запалювання з’єднується з іншого колодкою (Даний роз’єм йде на стартер, на іммобілайзер який йде виглядає трохи по менше)!

3) Слідом як показано на фото нижче, за допомогою молотка і зубила виверніть чотири болта (У них немає граней і вони вказані стрілками) які кріплять замок на рульової колонки, як же їх вивернути запитаєте ви? Пояснюємо! Беріть в руки зубило та молоток і ставте зубило на край будь-якого болта, після цього бийте по ньому і тим самим спробуйте зрушити болт з місця і т.д., поки болти все повністю не викрутитися.

Примітка! Якщо вам не подобається такий спосіб, тоді можна ще висвердлити ці болти але тільки в такому випадку будьте обережні щоб не пошкодити нічого!

4) Коли всі чотири болта ви виверніть, зніміть з одного боку рульового вала кронштейн який вказаний стрілкою, а з іншого боку зніміть сам замок запалювання і відкладіть його вбік якщо він вам більше не потрібен і на його місце ви збираєтеся поставити новий.

Примітка! У тому випадку якщо вам все ж старий замок раптом знадобиться (Наприклад не всі нові замки продаються з контактною групою, тому її і доводиться знімати зі старого замку і встановлювати на новий), для зняття контактної групи з замку ви повинні бути переконані у.перше що не в ній вся справа а саме в замку і він підлягає заміні, ось наприклад якщо у вас проблеми з електронікою в салоні допустимо ви повертаєте ключ і прилади не загоряються, то швидше за все це справа все в контактній групі а сам замок і міняти не обов’язково (Але не факт може і з іммобілайзер проблема бути, для цього розберіть контактну групу і перевірте які контакти у неї, окислені або ж немає), так ось як же зняти контактну групу з замку, для цього:

Замена замка зажигания ваз 2114

За допомогою викрутки або рукою відігніть фіксатор який знаходиться на роз’ємі проводів і після чого з даного роз’єму витягніть все клеми спільно з проводами (див. Фото 1, але обов’язково запам’ятайте розташування кожного проводу в роз’ємі, хоча трохи нижче ми описали як можна встановити дроти в роз’єм НЕ запам’ятовуючи раніше їх розташування, але все ж краще запам’ятати щоб проблем не виникло надалі), потім стиснувши засувки кришки контактної групи (див. фото 2) зніміть її з самого корпусу замку (див. фото 3) і після чого відігнувши дві пластмасові засувки (див. фото 4), раз’ёдініте між собою кришку контактної групи і саму контактну групу (див. фото 5), а після того як сама контактна група у вас виявиться в руках зніміть з неї рухому частину і огляньте всі її контакти як показано на шостому фото, якщо з контактів будуть знайдені окислені або підгорілі, тоді спробуйте їх зачистити за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу а в разі якщо контакти будуть сильно пошкоджені і зачистки а їх ні до чого не приведе, то в такому випадку замініть саму контактну групу.

Примітка! Коли будете назад збирати рухому частину контактної групи, встановлюйте її таким чином щоб найширша частина яка на ній присутній увійшла в зачеплення виступу на кришці як показано на фото нижче:

Установка: Встановлюється новий замок в зворотному порядку зняття і збирається теж, але тільки при складанні є кой які нюанси, а саме обов’язково коли будете встановлювати клеми проводів йдуть від контактної групи в роз’єм проводів, зверніть увагу на те, що у кожної клеми має бути своє становище. тому розшукайте колодку проводів до якої буде приєднуватися цей роз’єм і залежно від неї підключіть всі дроти в роз’єм точно на ті ж місця де вони і йдуть на колодці, ось наприклад на колодці проводів ви бачите то що червоний провід проходить у вкрай лівої частини, то відповідно і на роз’ємі проводів зробіть таким чином щоб той же самий червоний провід зміг до того проводу під’єднатися, щоб ви хоч трохи розуміли ситуацію трохи нижче ми розмістили фото на якому зображені дві клеми, так ось і на колодки і на роз’ємі проводів будуть точно такі ж клеми (на роз’ємі будуть Папи, на колодці Мами) тому спробуйте поєднати їх таким чином щоб кожен колір пров ода зійшовся.

Замена замка зажигания на ваз 2115

Примітка! Коли будете встановлювати замок, обов’язково вставте в нього ключ і поверніть його з положення «0»!

підготовка

В першу чергу слід підготуватися до процедури заміни, приготувавши схему електромережі та необхідні матеріали та інструменти:

 • новий вузол;
 • 4 гвинти вузла;
 • зубило;
 • набір ключів;
 • хрестову викрутку;
 • молоток;
 • пасатижі.

Замок запалювання ВАЗ 2114 слід купувати в зборі.

Для зручності роботи слід зняти кожух з рульової колонки, перемикачі.

 • В першу чергу знеструмлюється авто шляхом відключення від АКБ негативної клеми.
 • Хрестоподібної викруткою вигвинчується гвинти кріплення кожуха.
 • Потім викручується саморіз, за ​​допомогою якого кріпиться корпус.
 • Тепер потрібно витягти саморізи, які утримують нижню частину корпусу на рульовій колонці.
 • На наступному етапі вниз опускається важіль, за допомогою якого фіксується рульова колонка по куту, і кермо.
 • Далі демонтується нижній кожух.
 • Після від’єднання колодки харчування, можна демонтувати верхню частину кожуха.
 • Для видалення підрульових перемикачів слід натиснути на фіксуючі елементи і витягти елементи зі штатних місць.
 • Перемикачі також слід від’єднати від колодки харчування.

Як визначити несправність?

Виявити поломку вузла можна або візуальним оглядом, або за допомогою діагностики.

Візуальний спосіб полягає в перевірці поведінки машини при різних положеннях ключа. Спочатку ключ встановлюється в правому положення. «запалення». Якщо вузол справний, то працює все електрообладнання. При будь-яких неполадках з ЗЗ не працює або все електрообладнання, або його частину.

У другому положенні ключа повинен запускатися стартер. Якщо він не крутиться, під капотом не чути клацання втягує реле, то можливо, що несправний або ЗЗ, або стартер. Більш конкретну інформацію можна отримати за допомогою діагностики. Вона виконується мультиметром, встановленим в режим омметра. Для проведення діагностики потрібно демонтувати кожух рульової колонки.

Далі необхідно виконати наступні дії:

 • Відключити живлення від ЗЗ.
 • Далі знайти контакти 4 і 7, що йдуть від вузла. Вони відповідають контактам «30» і «15», і приєднати до них клеми мультиметра.
 • Потім ключ в ЗЗ повертається в перше положення. При справному вузлі опір має бути нульовим.
 • Потім перевіряється робота вузла при повороті ключа в положення II. Аналогічно, мультиметр повинен показувати нульовий опір, якщо ЗЗ справний.

Переконавшись в несправності ЗЗ, його необхідно замінити (автор відео. Регіон 4253).

Інструкція по заміні ЗЗ

Заміна замка запалювання на ВАЗ 2114 інжектор проходить поетапно. На кожному етапі виконуються певні дії.

підготовчі заходи

Перед тим як зайнятися зняттям замку запалювання на ВАЗ-2114, необхідно запастися набором інструментів і матеріалів. Крім нового замка, самостійного автослюсаря потрібно інструментарій:

 • молоток;
 • викрутка з хрестоподібним наконечником;
 • головка або ріжок на 10;
 • плоскогубці;
 • невелике зубило діаметром 10-12 мм.

Кріплення для замку купувати немає необхідності. Зазвичай виробники укладають в комплектацію кілька болтів для утримання хомута. Рекомендуємо запастися налобним ліхтариком для освітлення зони обробки.

В першу чергу потрібно забезпечити доступ до кріплення старого замку. Для цього потрібно позбутися від кожуха, що приховує рульову колонку. Далі здійснюється демонтаж зносився вузла. Часто використовується така методика:

РЕМОНТ ЗАМКА ЗАЖИГАНИЯ ВАЗ 2115

зняти, замок, запалювання, ваза
 • відкидає мінусову клему від акумуляторної батареї;
 • вигвинчуємо викруткою кілька гвинтиків, що утримують захисний пластиковий корпус;
 • усуваємо саморіз, що фіксує кожух з перемикачами;
 • видаляємо пару саморізів з нижньої сторони колонки;
 • відводимо важіль, який блокує обертання «бублика»;
 • опускаємо кермо вниз;
 • позбавляємося від нижнього кожуха;
 • контакти харчування роз’єднуємо з аварійкою;
 • відкривається можливість демонтажу верхнього кожуха.

Вилучення підрульових перемикачів проводиться по черзі. Після одночасного натискання виймаємо пару зі своїх посадочних місць, а далі відкидаємо харчування і з’єднувальні дроти.

Як зняти замок запалювання на ВАЗ 2115

Обгрунтована необхідність своєчасної заміни замка може з’явитися з кількох причин. В основному це відбувається в наступних ситуаціях:

 • автовласник втратив ключі;
 • контактна група зносилася або вийшла з ладу з якої-небудь причини;
 • конструкція свідомо пошкоджена для несанкціонованого доступу.

Важливо! Виявити багато неполадки вдасться після уважного огляду області.

 • після перемикання в перше положення не всі електроприлади, підключені до контактів, запустилися;
 • після подальшого обертання немає реакції стартера, наприклад, відсутні клацання втягування пускового реле;
 • ключ туго входить в личинку, потрібно прикладати деякі зусилля.

Рекомендуємо вдатися до первинних діагностичних заходів. Часто для цього використовуються допоміжні електроприлади: тестери, мультиметри, омметри. Алгоритм перевірки складається з наступних кроків:

 • відкидаємо харчування від замка, попередньо позбувшись від кожуха з рульової колонки;
 • вимірювальні прилади переводимо в режим виміру опору;
 • на роз’ємі, що відходить від запалювання, шукаємо контакти з маркуванням «15» і «30» (згідно з інструкцією по експлуатації автомобіля);
 • з’єднуємо з ними «крокодили» або штекери тестера (не принципово, який контакт з яким);
 • перевести «запалювання» в перше положення і подивитися на екран тестера;
 • провернути до наступної позиції і провести звірку значень по екрану.

На екрані повинні бути нульові значення, що підтверджують працездатність. Це відноситься до обох позиціях.

Демонтаж несправного пристрою

Відкривши доступ до ЗЗ, можна його демонтувати. Складність демонтажу полягає в тому, що на 4 болтах, завдяки яким на ВАЗ 2114 замок запалювання кріпиться до рульової колонки, немає головок. Відсутність головок не дає злочинцям викрасти автомобіль без ключа.

Демонтаж ЗЗ здійснюється наступним чином:

 • потрібно послабити болти можна за допомогою молотка і зубила;
 • далі ослаблені болти виймаються пассатижами;
 • потім знімається скоба з рульової колонки;
 • відключається колодка живлення;
 • тепер можна демонтувати вузол.

Схема підключення вузла проста. Якщо він купується в зборі, то не складає труднощів розібратися в схемі, щоб підключити правильно дроти.

Установка нового замка

Процедура установки замку запалювання на ВАЗ складається з наступних кроків:

 • спочатку потрібно встановити ключ в новий вузол в положення «I», тоді клямка, завдяки якій здійснюється блокування керма, сховається;
 • потім монтується ЗЗ і виконуються дії в послідовності зворотної зняттю;
 • закрутивши 4 болта, потрібно їх трохи затиснути.

Встановивши новий вузол, необхідно перевірити блокування керма. Для цього слід витягти ключ із ЗЗ і повернути рульове колесо на невеликий кут. Якщо кермо не блокується, необхідно правильно встановити вузол: засувка повинна потрапляти в паз, який знаходиться на рульовій колонці. Якщо функція блокування працює, залишається до стіни за допомогою гільз все відривні болти. Закручувати їх потрібно до тих пір, поки не будуть зламані головки.

Коли заміна замка запалювання ВАЗ закінчена, потрібно підключити живлення і перевірити працездатність пристрою, запустивши мотор.

Вибачте, в даний час немає доступних опросов.Відео «Заміна ЗЗ на ВАЗ 2114»

У цьому відео, демонтується, як замінити ЗЗ на автомобілі ВАЗ (автор ролика. Sibiriya holodno).

Терморегулятори замку ВАЗ-2110, ВАЗ-2111, ВАЗ-2112

Терморегулятори замку запалювання ВАЗ-2110:

 • приходить 12В для микрика датчика вставленого ключа;
 • приходить маса при відкритій водійських дверей;
 • йде 12В на стартер (контакт 50);
 • йде 12В після включення запалення (контакт 15);
 • йде 12В при вставленому ключі на 5 контакт БСК;
 • приходить 12В для підсвічування личинки замка;
 • приходить 12В від АКБ (контакт 30);
 • не використовується.

Терморегулятори замку запалювання ВАЗ

Замок запалювання в автомобілях сімейства ВАЗ час від часу виходить з ладу через ослаблення контактних стійок або підгоряння контактів усередині нього. Буває і виробленням кулачків пластмасового валика. Можна розібрати замок і почистити його, але краще просто поміняти на новий, з огляду на що варто він копійки, в порівнянні з імпортними замками.

Але якщо з’єднання проводів разом не привело до спрацьовування стартера (або він включився не з першого разу). перевіряйте втягує реле на стартере. На ньому теж можуть підгоріти контактні п’ятаки, що буде перешкоджати нормальному замикання ланцюга. Як варіант, можна викруткою замкнути два великих виведення на втягуючому реле (перед цим авто ставимо на нейтраль і задіємо ручник). При замиканні стартер повинен почати бадьоро крутити. Якщо це сталося. знімайте і міняйте втягує реле. Якщо ж стартер при замиканні крутить «мляво», доведеться його знімати і перевіряти стан щіток.

Всі операції виконуються своїми руками, без допомоги фахівців автосервісу. Тим більше, що Для заміни вам буде потрібно знати терморегулятори йдуть від нього проводів, для чого редакція сайту 2 Схеми.ру підготувала великий довідковий матеріал.

Замок запалювання призначений не тільки для запуску двигуна. він виконує відразу кілька функцій:

зняти, замок, запалювання, ваза
 • подає напругу в бортову мережу автомобіля, замикаючи ланцюга системи запалювання, освітлення, звукової сигналізації, додаткових пристроїв і приладів;
 • по команді водія включає стартер для запуску силової установки і вимикає його;
 • відключає живлення бортової ланцюга, зберігаючи заряд акумуляторної батареї;
 • захищає автомобіль від викрадення шляхом фіксації рульового вала.

Знімаємо замок запалювання

Щоб зняти замок запалювання, необхідно виконати наступні дії:

 • Послабити відривні болти за допомогою молотка і зубила.
 • Тепер болти можна вийняти руками, або пассатижами, якщо вони недостатньо ослаблені або їх не виходить послабити досить сильно.
 • Зняти підвідний скобу замка запалювання з рульової колонки.
 • Відключити роз’єм живлення і демонтувати вузол.

заміна

Робота по зняттю і установці замку запалювання на цих моделях вимагає великої кількості підготовчих дій. Мабуть, це найбільша складність. Перед роботою обов’язково відкрийте одне з вікон. Це дозволить уникнути проблем при випадковому спрацюванні центрального замка. Також, слід відключити акумулятор, щоб уникнути замикання. Поставте машину на ручник.

Проводиться заміна в наступному порядку:

 • Почати слід із зняття керма. Для цього, шліцьовій викруткою піддягаємо і знімаємо накладку з написом LADA (в деяких випадках Lada). Так ви отримаєте доступ до 4 гвинтів, що кріпить кришку керма. Відкручуємо всі гвинти, і знімаємо кришку;
 • Злегка відкручуємо гайку, що кріпить рульове колесо. Чи не стоїте відразу відкручувати повністю;
 • Зриваємо кермо зі шліців. При цьому, до нього потрібно докласти чималих велике зусилля. Щоб, не зазнати пошкоджень, залишається в якості обмежувача не до кінця открученную гайка;
 • Далі, слід повністю відкрутити гайку, і зняти кермо з машини;
 • З рульової колонки хрестової викруткою знімається кожух з пластику;
 • Від замку запалювання від’єднується колодка й проведення;
 • Ключ повертаємо в положення I, це виведе блокіратор з паза, і ніяких проблем при знятті вузла у вас не виникне;
 • Для зняття замка запалювання, потрібно відкрутити болтики, які його кріплять. Тут виникає невелика складність. Для більшої надійності і безпеки головки болтів при установці замку обламуються. Щоб викрутити їх, необхідно скористатися тонким зубилом. Його надставляють на капелюшок болта і, завдаючи легкі удари молотком, відкручуємо кріплення. Як тільки вдасться трохи відкрутити болт, завершують роботу з допомогою щипців. Так само роблять і з іншими;
 • Старий замок знімають. При бажанні його відновлюють;
 • Встановлюють на місце новий або відремонтований замок. При цьому, обов’язково переконайтеся в правильному положенні язичка, що блокує кермо. Перед установкою його слід втопити в паз замку;
 • Закрутіть гвинти, що кріплять замок. Їх головки влаштовані, як своєрідні динамометричні ключі. Як тільки затягування досягає необхідного моменту, то головка просто обламується. Таким чином, болти одноразові. Продаються вони зазвичай разом з замком або в окремих ремкомплект;
 • Підключається до контактної групи колодка з проводами;
 • Встановлюються на місце всі зняті деталі.

Тепер залишається підключити акумулятор, і завести двигун. Так ви напевно зможете переконатися в правильній установці вимикача запалювання.

Висновок. Все, часто працюють вузли та деталі вітчизняного автомобіля, знаходяться в зоні ризику. Тому, питання, як проводиться заміна замка запалювання на ВАЗ 2114 і 2115, не викликає подиву. Робота це досить проста, незважаючи на велику кількість потрібних операцій.

схеми

Принципові електросхеми, підключення пристроїв і терморегулятори роз’ємів

Як перевірити котушку запалювання?

Перед діагностикою котушки запалювання (КЗ) на 8 клапанному двигуні слід перевірити, чи є напруга на котушці. Для цього потрібно від’єднати колодку проводів і тестером зробити перевірку. Напруга має становити 12В.

Схема КЗ ВАЗа

Інструкція по ремонту і заміні котушки запалювання

Заміна КЗ на 8 і 16 клапаном двигуні представляє послідовність кроків:

 • Модуль легко знайти по дротах високої напруги, що йдуть від свічок СЗ.
 • Перед початком робіт необхідно відключити «мінус» на АКБ.
 • Наступний крок. відключення колодки проводів від КЗ і високовольтних проводів.
 • Далі потрібно викрутити болти кріплення МОЗ до двигуна, і можна демонтувати пристрій.
 • Тепер потрібно встановити новий або відремонтований прилад і виконати дії в зворотному порядку.

При підключенні слід керуватися схемою підключення, яка знаходиться в керівництві.

Цокольовка по новому типу

Терморегулятори замку запалювання ВАЗ-2109 нового зразка:

 • приходить 12В постійно
 • приходить 12В постійно
 • приходить 12В після включення запалення (контакт 15), при старті II не пропадає;
 • приходить 12В після включення запалення (контакт 15/2), пропадає при старті (II);
 • становище I, йде 12В на стартер (контакт 50);
 • приходить 12В після включення запалення (контакт 15), при старті II не пропадає;
 • приходить 12В від АКБ (контакт 30);
 • приходить 12В постійно.