Як перевірити каталізатор на Kia RIO 3

Ознаки несправності каталізатора Kia RIO 3. Як перевірити каталізатор на протитиск. Три способи виявити забитий каталізатор |

Які б чутки не ходили про вічність каталізатора, рано чи пізно експлуатаційний термін цієї деталі підійде до кінця. Як зробити діагностику каталізатора, а потім його «лікування», детально описано в цій статті.

У зв’язку з величезним шкодою екології, який наносять автомобілі, виробники машин намагаються будь-якими шляхами зменшити споживання палива, а також кількість шкідливих вихлопів.

Каталізатор. важлива деталь автомобіля, яка нейтралізує небезпечні гази за допомогою хімічних реакцій. В результаті всіх перетворень токсичні речовини розщеплюються на відносно нешкідливі.

Конструкція каталізатора на перший погляд нескладна, однак має свої особливості. У корпус деталі поміщені активні каталізатори. бобіни. Найчастіше вони керамічні, але бувають і металеві. Через стільники бобіни проходять шкідливі речовини. Сам матеріал, з яких виготовлені каталізатори, не приймає участі в реакціях. Відповідальні за перетворення токсинів. благородні метали, нанесені на поверхню бобін. Це, в першу чергу, платина, а також іридій.

В ході роботи деталь може сильно нагріватися, аж до загоряння. Щоб запобігти подібній ситуації, всередині каталізатора є теплоізоляційний шар.

Найбільш ефективно нейтралізуються вихлопи при температурі від триста градусів. Через різних «випробувань» каталізатор стає неробочим після ста тисяч кілометрів пройденого автомобілем шляху.

Наслідки забитого каталізатора

Наслідки забитої деталі можуть бути найрізноманітніші. Все залежить від ступеня поломки. Якщо, наприклад, каталізатор просто забитий сажею, його можна прочистити, і працездатність повернеться. А ось у випадку з опалювальному внутрішньої частини елемента доведеться повністю міняти деталь або ставити пламегаситель. Автомобіль при цьому взагалі може не заводитися. А якщо і запуститься, то тут же затихне.

Варто також згадати і про можливі більш сумні наслідки. Якщо гази не зможуть проходити через каталізатор, вони будуть повертатися назад в циліндр, до того ж з частинками бобін. керамікою, сажею, металевими елементами і т.д. Як відомо, циліндр. найбільш вразлива частина автомобіля. Навіть самий дрібне сміття може стати причиною поломки всієї циліндропоршневої системи. В такому випадку тільки заміною певних деталей не обійтися. Буде потрібно везти автомобіль в СТО для капітального ремонту, до того ж недешевого.

Як самому перевірити забитий каталізатор

Якщо немає бажання, та й фінансів, везти автомобіль в СТО, можете самостійно провести діагностику каталізатора. Нижче наведено кілька порад.

 • Озброївшись потужним ліхтариком, посвітити всередину деталі. За необхідності зніміть каталізатор, проте він може буквально «прикипіти» до основи авто. Найкраще підійміть автомобіль на кронштейні.
 • Також можете визначити нюхом. Як було сказано вище, з каталізатора будуть виходити гази з їдким неприємним запахом.
 • І третій спосіб. підставити до вихлопної труби руку. При нормальній роботі ви відчуєте значну протидію. Якщо ж каталізатор буде забитий, особливого опору не відчуєте.

Звичайні ознаки, симптоми забитого каталізатора

Коли термін служби деталі закінчиться, автомобіль сам про це сповістить: на шкалі приладів загориться “Check Engine”. Як тільки каталізатор перестане нормально функціонувати, машина перейде в аварійний режим їзди. Зверніть увагу, сигнал загоряється моментально тільки в разі фізичного пошкодження деталі або обриву електропроводки. Саме тому каталізатор може вже не справлятися зі своїми функціями, але лампа горіти як і раніше не буде.

Під час відмови каталізатора автомобілісти спостерігають значне падіння потужності машини і «труднощі» при старті. Практично завжди виною тому є закупорка сот деталі частинками сажі, в результаті чого вихлопи не можуть проходити через фільтруючі речовини.

Гази, які залишилися всередині деталі, починають «тиснути» на мотор. Той не в змозі витримувати великий тиск, який весь час зростає. В результаті двигун йде «на відмову», автомобіль не може працювати далі. Також валиться деформації і самі стільники.

Сигнал “Check Engine” може з’явитися і в тому випадку, якщо стерлося фільтруюче покриття з платини і іридію.

Как оценить состояние катализатора Киа Рио III и принять решение об его удалении.

Якщо ви помічаєте слабкий потік газів з каталізатора, значить термін експлуатації закінчився. При нормальних умовах вихлопи повинні бути рясними.

Ще одна ознака несправності. досить їдкий запах, який буде нагадувати протухнули яйця.

Забився каталізатор на Kia RIO

Що робити, якщо каталізатор забитий

Каталізатор. деталь, яка практично не підлягає ремонту. Саме тому після закінчення експлуатаційного терміну елемент слід утилізувати. Якщо вас не турбує екологічний стан планети, можете встановити пламегаситель. В іншому випадку ви можете придбати каталізатор і самостійно, або ж в СТО, здійснити монтаж. Вартість деталі немаленька. від 150 доларів. Плюс, можливі послуги майстра.

Наслідки забитого каталізатора

Наслідки забитої деталі можуть бути найрізноманітніші. Все знаходиться в залежності від ступеня поломки. Якщо, наприклад, каталізатор просто забитий сажею, його можна прочистити, і працездатність повернеться. А ось у випадку з опалювальному внутрішньої частини елемента доведеться повністю замінити деталь або ставити пламегаситель. Автомобіль при цьому взагалі може не заводитися. А якщо і запуститься, то тут же затихне.

Варто також згадати і про ймовірні більш сумні наслідки. Якщо гази не зможуть проходити через каталізатор, вони будуть повертатися назад в циліндр, до того ж з частинками бобін. керамікою, сажею, металевими елементами і т.д. Як відомо, циліндр. більш вразлива частина автомобіля. Навіть найменший сміття може стати передумовою поломки всієї циліндропоршневої системи. В такому випадку тільки заміною певних деталей не обійтися. Буде потрібно везти автомобіль в 100 для капітального ремонту, до того ж недешевого.

Засмічення конвертера каталізатора

Можливе звуження просвіту пористого тіла зменшує ефективність дожига шкідливих викидів. Зниження продуктивності обумовлюється накопиченням сторонніх речовин в каналах. Причиною засмічення найчастіше буває невідповідність палива стандартам якості.

Як перевірити каталізатор на Kia RIO 3

Які б чуток не прогулювалися про вічність каталізатора, в якийсь момент експлуатаційний термін цієї деталі підійде до кінця. Як зробити діагностику каталізатора, а потім його «лікування», детально описано в цій статті.

У зв’язку з величезним шкодою екології, який наносять авто, виробники машин намагаються будь-якими способами зменшити споживання пального, також кількість шкідливих вихлопів.

Каталізатор. принципова деталь автомобіля, яка нейтралізує небезпечні гази засобом хімічних реакцій. В результаті всіх перетворень отруйні речовини розщеплюються на відносно нешкідливі.

Конструкція каталізатора на 1-ий погляд легка, але має свої особливості. У корпус деталі поміщені активні каталізатори. бобіни. Часто вони керам., Але бувають і залізні. Через стільники бобіни проходять шкідливі речовини. Сам матеріал, з яких зроблені каталізатори, так само участі в реакціях. Несуть відповідальність за перетворення токсинів. великодушні метали, нанесені на поверхню бобін. Це, перш за все, платина, також іридій.

В процесі роботи деталь може дуже грітися, прямо до загоряння. Щоб попередити цю ситуацію, всередині каталізатора є теплоізоляційний шар.

Найбільш ефективно нейтралізуються вихлопи при температурі від триста градусів. Через різні «випробувань» каталізатор стає неробочим після 100 тисяч км пройденого автомобілем шляху.

Двигун 2,0 літра

В основному це движки G4KD, G4NA, G4ND, встановлюються на авто Kia (OPTIMA, SPORTAGE, з 2018 року SOUL), Хенде (CRETA, TUCSON, SONATA, I40). «проворотом» вкладишів не мучилися. Від слова взагалі!

АЛЕ у їх була інша проблема, а саме забіяки блоку циліндрів. Знову ж проявляється вона не на всіх машинах, а лише на обмеженій кількості (за статистикою це знову не більш 0,5% від всієї купи проданих авто).

Як як правило це відбувається:. в інтервалі пробігів 80. 120 000 км, виникає сторонній стукіт в двигуні. Багато хто починає поміняти ланцюг, або штовхачі, але це не допомагає. А сутність тут в іншому. зношуються стеки блоку циліндрів, на них з’являються забіяки (знос), також вони з’являються на «спідниці» поршня. І поршень починає начебто «люфтіть» всередині мотора, ось для вас і стукіт.

АЛЕ що найцікавіше. в такому положенні машина може ходити ще дуже довго, скажімо 100 000 км. Хоча цей стукіт і дуже дуже напружує.

Чому це відбувається? Є кілька гіпотез:

 • Поршень перегрівається і від цього може зайве розширюватися, ось для вас і забіяки
 • Поршень «таблетками», іншими словами вузенький і малий (на даний момент такі встановлюються практично на всі мотори, і Volkswagen, і Тойота, і Kia і т.д.). Кільця у нього тонкі, спідниця також маленька, і він просто не так добре відводить тепло в стіни блоку циліндрів
 • Маленький хід поршня

Все це з часом відбувається до розвитку задирів на стінах блоку циліндрів, при цьому сильних. АЛЕ необхідно відзначити. знос блоку знаходиться на багатьох авто, починаючи від Camry, закінчуючи нашими ВАЗ, все це через малі пігулок поршнів.

АЛЕ починаючи з 2017 року, ЯК Я ВВАЖАЮ, проблема була вирішена. На даний момент в блок цих движків внизу під поршнями встановлюють масні форсунки. Вони розпилюють масло на дно поршня, охолоджуючи його. Знімається приблизно 20% температури.

В інтернеті є відео про агрегатах 2,0 літра, які стоять на машинах виготовлених конкретно в Кореї, і вони з заводу працюють на газу, так от у них стоять такі форсунки вже з 2011 року і такі машини в таксі виходять за 900 000 км!

Якщо підбити підсумки, якщо у вас в моторі коштують форсунки, то можна спати спокійно. ходити буде довго.

Ось тільки такий риторичне питання. чому раніше то, не встановлювали?

Черговий момент, форсунки почали ставити конкретно з 2017 року (і то сходу не на всі авто), і як я вважаю на такі популярні машини як Хенде CRETA, щоб (як я розумію) виключити взагалі всі завдання з забіяками (прямо ось на корню ). Пізніше вони перейшли на все авто, навіть на мотори 2,4 літра на даний момент встановлюють. іншими словами повна перестраховка!

Але як з’ясувати чи є вони на вашому силовий агрегат або немає?

Навіщо міняти каталізатор на Kia RIO

Вихлопні гази. продукти згоряння палива. Вони містять окис вуглецю, вуглекислий газ, сірку, свинець. Всього в списку 280 токсичний речовин. Більше автомобілів забруднюють середовище тільки нафтопереробні заводи.

У мегаполісах 80% забруднень у повітря викидають машини. Кожна легковик в день додає 1 кг таких речовин в «міський коктейль». Страждають природа і люди.

 • дратуються слизові оболонки;
 • загострюються хронічні захворювання органів дихання;
 • послаблюється нервова система і серце;
 • з’являються головні болі, слабкість;
 • розвиваються астма і алергія.

Гіпертонію, хвороба Альцгеймера, ослаблення імунітету і онкологію теж пов’язують з продуктами згоряння палива.

Сажа і кіптява з вихлопних труб осідають на рослинності. Чадний газ потрапляє в атмосферу, проливається на землю кислотними дощами. Гине флора і тваринний світ.

Відпрацьовані транспортні гази. причина парникового ефекту, освіти озонових дір.

Каталізатор в автомобілі представляє частину вихлопної системи автомашини. У ньому осідає більша частина отруйних речовин.

Видалення каталізатора в Kia RIO 3 передбачає обов’язкову заміну механізму.

Двигун 2,4 літра

ОТЖЕ, почнемо з самого звичайного, а конкретно з силових агрегатів 2,4 літра. І ЙОГО Проблем! Абревіатура G4KE (G4KJ), встановлювався на OPTIMA, CORENTO, SORENTO PRIME, SONATA, SANTA FE, GRAND SANTA FE. Проблем з забіяками у нього не було, це може бути з різних причин, багато сходяться в тому що:

 • На даний момент у сучасних моторів часто йде конкретний впорскування пального, це побічно може охолоджувати поршні.
 • На деяких моторах йшов радіатор охолодження масла
 • Хід поршня тут більше, це також могло впливати на відведення тепла

На даний момент точно ніхто не знає, чому таке відбувається, але забіяками вони справді не мучаться.

Проблема у цих моторів була інша. У Їх провертати ВКЛАДИШІ колінчастого вала, приблизно на 100 000 км. При цьому провертається конкретно шатунні, корінні прогулювалися без проблем. Не сказати, що проблема була масова, але достатня щоб піднялася маленька галас. Якщо вірити статистиці машин в нашій країні то з движком 2,4 літра (якщо скласти всі авто Kia і Хенде), з 2010 приблизно по 2016 рік було продано близько 500 000 автомобілів, і проблема з вкладишами тільки у 0,5. 1% машин

 • Провертання вкладишів відбувалося через раннього їх зносу. Як визнач. поганого матеріалу. Вкладиші оновили. На даний момент з ними проблем бути не повинно.
 • НА машинах з 2016 року, за деякими даними йдуть більш продуктивні масляні насоси, що дозволило краще змащувати вкладиші
 • НУ і була мало переглянута сама конструкція шатуна.

В кінцевому підсумку у автомобілів з 2016 року, проблем з проворачиванием вкладишів просто немає. Якщо задумаєтеся брати авто з мотором 2,4 літра можна сміливо це робити. Він просто відходить весь власний ресурс.

На даний момент такі мотори встановлюються на величезну кількість автомобілів, з 2018 року почали ставити на TUCSON, означає скоро буде і на SPORTAGE

Що робити, якщо каталізатор забитий

Каталізатор. деталь, яка фактично не підлягає ремонту. Ось тому після закінчення експлуатаційного терміну елемент слід утилізувати. Якщо вас не турбує екологічний стан планети, зможете встановити пламегаситель. В іншому випадку ви зможете придбати каталізатор і самостійно, або ж в 100, виконати установка. Ціна деталі велика. від 150 доларів. Плюс, ймовірні послуги майстра.

Kia RIO: видалення каталізатора або чому він виходить з ладу

Незважаючи на те, що каталізатор не робить механічної роботи, його поломка не рідкість. Цьому сприяють численні чинники. Основними з них будуть такі:

 • якість палива не відповідає європейським стандартам;
 • пошкодження корпусу;
 • оплавлення внутрішньої частини;
 • помилки в обслуговуванні;
 • заводський брак.

Не секрет, що якість нашого палива залишає бажати кращого. Особливо в разі заправки з несанкціонованих джерел. Різні пошкодження корпусу є результатом не акуратною їзди.

Особливо при подоланні перешкод або їзді по бездоріжжю на високих швидкостях. Від деформації частково осипаються стільники, від пробоїн каталізатор виходить з ладу повністю. Оплавлення внутрішньої частини відбувається з різних причин. Це і якість палива, і наслідки ремонту своїми руками. Особливо паливної системи.

Помилки в обслуговуванні відбуваються в основному через не своєчасного проведення чергового ТО. Збільшення пробігу між номерними технічними обслуговуванням обов’язково викличе поломку, причому не тільки каталізатора.

Після двох наших публікацій з приводу терміну гарантії на каталітичні нейтралізатори для автомобілів Kia на редакцію посипалися листи і дзвінки власників, які не могли домогтися правди у офіційних дилерів марки. Ми знову звернулися до представництва корейської компанії за детальними роз’ясненнями.

Ще раз про проблему: власники відразу декількох моделей Kia написали колективний лист, де скаржилися на занадто малу гарантію на нейтралізатори, яка обмежувалася 1000 км пробігу. Тим часом були випадки розсипання вузла, а керамічна крихта потрапляла в двигун, виводячи його з ладу. При зверненні до офіційних дилерів власники отримували відмову в ремонті як двигунів, так і нейтралізаторів.

У Kia пообіцяли розібратися в проблемі і збільшити термін гарантії, але скарги до редакції не припинилися. Останньою краплею став лист Максима Хряпкіна, де він виклав проблему, з якою зіткнувся. Максим. власник автомобіля Kia RIO 2014 року випуску, що знаходиться на гарантії. Пробіг машини. 87 500 км.

– Під час руху автомобіль почав втрачати потужність на оборотах понад 3000 і подтраівать також на оборотах понад 3000. Я подзвонив в дилерський центр, де обслуговую а / м, і записався на діагностику. Майстру по телефону пояснив суть того, що відбувається з а / м і почув відповідь, що на 90% це каталізатор. Я запитав, чи можна продовжувати рух? Він відповів, що не рекомендується, але якщо до 3 тис. Оборотів не троїть і а / м нормально їде, «добиратися акуратно до нас». Я так і вчинив. Поїхав акуратно, але не доїхав Через кілька км двигун заглох. Я викликав евакуатор і дістався до дилерського центру. На наступний день зі мною зв’язався його співробітник і сказав, що вони видалили каталізатор, але двигун не заводиться, так як вийшов з ладу. Випадок не гарантійний, так як на каталізатор гарантія 1000 км. Далі мені порадили робити експертизу палива і подавати в суд на заправку.

На питання, як його співробітник міг мені порадити акуратно рухатися, знаючи можливі наслідки, сказав, що він же говорив вам, небажано (всі телефонні розмови зі співробітниками дилерського центру мною записані).

У Kia на гарячій косильною волосіні мені сказали, що на а / м 2012 р випуску гарантія на каталізатор 1000 км, 150 000 км гарантія на а / м 2016 випуску. Де ж правда?

«За рулем.РФ» звернувся в K ia Motors Rus за роз’ясненнями, і компанія надіслала офіційний коментар, який доступний за посиланням.

У ньому говориться, що умови гарантії на каталітичний нейтралізатор автомобілів Kia до 2016 року випуску позначені в сервісній книжці, яка була видана клієнту в момент покупки автомобіля. На початку 2016 року у відповідь на запити російських клієнтів компанія Kia Motors Rus внесла зміни у внутрішні регламенти для дилерської мережі. Гарантія на каталітичний нейтралізатор для автомобілів з 2016 року випуску збільшена до 3 років або 100 тисяч км пробігу і прирівняна до терміну гарантії на всі інші елементи системи випуску відпрацьованих газів.

Однак в залежності від результатів технічної діагностики на автомобілі більш ранніх років випуску, але у яких ще не закінчився термін гарантії, компанія на свій розсуд може застосувати програму «доброї волі».

Дилери обізнані про гарантійні умови K ia Motors Rus, стверджується в листі.

В цілому, варто відзначити, що, згідно з наявною у нас статистикою звернень, лише вкрай невелике число клієнтів (десяті частки відсотка від загального обсягу продажів) зіткнулося з проблемою виходу з ладу каталітичного нейтралізатора на деяких моделях автомобілів Kia з бензиновим двигуном. У більшості випадків основною причиною виходу з ладу каталітичного нейтралізатора є використання палива незадовільної якості.

Офіційні дилери K ia проводять технічну діагностику, щоб з’ясувати, чи є вихід з ладу каталітичного нейтралізатора виробничим дефектом або результатом використання неякісного палива. Якщо клієнти не згодні з рішенням дилера, вони можуть його оскаржити, звернувшись на інформаційну волосінь K ia по телефону 8-800-301-08-80.

Якщо діагностика автомобіля покаже, що каталітичний нейтралізатор вийшов з ладу через виробничий дефект, офіційні дилери K ia розглянуть можливість усунення всіх наслідків руйнування каталітичного нейтралізатора за програмою «доброї волі».

З автором листа Максимом Хряпкіним обіцяли зв’язатися зі Служби клієнтської підтримки Kia Motors Rus і обговорити «можливість вирішення його питання».

Дякую за допомогу в підготовці матеріалу представника прес-служби Kia Motors Rus Євгену Тетерін і керівника відділу автомобільної інформації журналу «За кермом» Максима Сачкова.

 • Гарантія. це не тільки впевненість виробника в якості продукції, що випускається, а й серйозний аргумент в битві за гаманець покупця. Найчастіше автоконцерни козиряють збільшеними термінами гарантії. У тонкощах гарантійних обіцянок розбирався наш автор.
 • Незважаючи на падаючий російський ринок, Kia за підсумками жовтня зайняла друге місце по продажах в Росії (після Lada) з результатом 15 015 проданих автомобілів (4%).

Видалення каталізатора на Kia RIO нам добре знайоме. СО і СН у вихлопних газах автомобіля строго регламентується нормами євростандарту.

На всіх моделях Kia RIO цьому питанню приділено найпильнішу увагу.

Для зменшення вмісту шкідливих домішок в вихлопну систему встановлений каталізатор (каталітичний нейтралізатор).

На жаль, по ряду причин, робота цього важливого елемента не довговічна. Більш того, з ладу найчастіше він виходить, що не відпрацювавши заявленого виробником ресурсу. Чому так відбувається і що потрібно в цьому випадку робити. розбираємося.

Звичайні ознаки, симптоми забитого каталізатора

Коли термін служби деталі закінчиться, автомобіль сам про це сповістить: на шкалі приладів загориться “Check Engine”. Як тільки каталізатор перестане нормально функціонувати, машина перейде в аварійний режим їзди. Зверніть увагу, сигнал загоряється моментально тільки в разі фізичного пошкодження деталі або обриву електропроводки. Саме тому каталізатор може вже не справлятися зі своїми функціями, але лампа горіти як і раніше не буде.

Під час відмови каталізатора автомобілісти спостерігають значне падіння потужності машини і «труднощі» при старті. Практично завжди виною тому є закупорка сот деталі частинками сажі, в результаті чого вихлопи не можуть проходити через фільтруючі речовини.

Гази, які залишилися всередині деталі, починають «тиснути» на мотор. Той не в змозі витримувати великий тиск, який весь час зростає. В результаті двигун йде «на відмову», автомобіль не може працювати далі. Також валиться деформації і самі стільники.

Сигнал “Check Engine” може з’явитися і в тому випадку, якщо стерлося фільтруюче покриття з платини і іридію.

Якщо ви помічаєте слабкий потік газів з каталізатора, значить термін експлуатації закінчився. При нормальних умовах вихлопи повинні бути рясними.

Ще одна ознака несправності. досить їдкий запах, який буде нагадувати протухнули яйця.

Ознаки несправності. причина видалити каталізатор Kia RIO

Несправність, що виникла в каталізаторі, здатний помітити навіть малодосвідчений водій. Звичайно, він не визначить, що сталося. Але те, що виникла проблема, непоміченим залишитися не може.

Вихід з ладу нейтралізатора характеризується наступними яскравими ознаками:

 • загоряння контрольної лампочки «Check» на приладовій панелі;
 • зміни в роботі двигуна (не заводиться або запускається з працею, максимальні обороти не розвиває, «не тягне»);
 • в салоні з’являються несанкціоновані шуми і неприємний запах;
 • значно збільшується витрата палива.

Але виникнення таких ознак може бути викликано несправностями не тільки каталізатора. З виявленням подібних відхилень в роботі автомобіля, необхідно терміново приїхати на спеціалізоване СТО для діагностики паливної та вихлопної систем.

Як самому перевірити забитий каталізатор

Якщо немає бажання, та й фінансів, везти автомобіль в СТО, можете самостійно провести діагностику каталізатора. Нижче наведено кілька порад.

 • Озброївшись потужним ліхтариком, посвітити всередину деталі. За необхідності зніміть каталізатор, проте він може буквально «прикипіти» до основи авто. Найкраще підійміть автомобіль на кронштейні.
 • Також можете визначити нюхом. Як було сказано вище, з каталізатора будуть виходити гази з їдким неприємним запахом.
 • І третій спосіб. підставити до вихлопної труби руку. При нормальній роботі ви відчуєте значну протидію. Якщо ж каталізатор буде забитий, особливого опору не відчуєте.

діагностика

Проводиться на профільному автосервісі. Тільки наявність спеціальних діагностичних приладів допоможе визначити справжній стан каталізатора.

При видачі ЕБУ (електронним блоком управління) помилки Р0420, проводиться комп’ютерна діагностика двигуна і перевіряються вихлопні гази на в них СО або СН. Додатково перевіряються лямбда-зонди.

Отримані результати перевірки є підставою для прийняття рішення вирізати каталізатор на Kia RIO. Чи є можливість перевірити працездатність нейтралізатора в гаражних умовах? Відповідь однозначна. ні. Справа в тому, що неузгодженість рівня сигналу лямбда-зондів на автомобілі з цілком справним каталізатором покаже його повну непрацездатність. Такий рівень діагностики. прерогатива СТО, але не гаража.

Наслідки забитого каталізатора

Наслідки забитої деталі можуть бути найрізноманітніші. Все залежить від ступеня поломки. Якщо, наприклад, каталізатор просто забитий сажею, його можна прочистити, і працездатність повернеться. А ось у випадку з опалювальному внутрішньої частини елемента доведеться повністю міняти деталь або ставити пламегаситель. Автомобіль при цьому взагалі може не заводитися. А якщо і запуститься, то тут же затихне.

Варто також згадати і про можливі більш сумні наслідки. Якщо гази не зможуть проходити через каталізатор, вони будуть повертатися назад в циліндр, до того ж з частинками бобін. керамікою, сажею, металевими елементами і т.д. Як відомо, циліндр. найбільш вразлива частина автомобіля. Навіть самий дрібне сміття може стати причиною поломки всієї циліндропоршневої системи. В такому випадку тільки заміною певних деталей не обійтися. Буде потрібно везти автомобіль в СТО для капітального ремонту, до того ж недешевого.

Пристрій і робота каталізатора

Каталізатор складається з металевого корпусу, всередині якого знаходиться жароміцний набивка з металу або кераміки. Її відмінна риса. вона виготовлена ​​у вигляді сот. Поверхня набивання покрита дорогоцінними металами. Найчастіше паладієм або платиною. Рідше використовується золото. При проходженні вихлопу через каталізатор, шкідливі домішки осідають на поверхню набивання, де вступають в хімічну реакцію з дорогоцінними металами і нейтралізуються. Невелика їх частина просто догорає всередині пристрою. Таким чином, з вихлопної труби в атмосферу викидається дим без шкідливих домішок.

Навіщо міняти каталізатор на Kia RIO

Вихлопні гази. продукти згоряння палива. Вони містять окис вуглецю, вуглекислий газ, сірку, свинець. Всього в списку 280 токсичний речовин. Більше автомобілів забруднюють середовище тільки нафтопереробні заводи.

У мегаполісах 80% забруднень у повітря викидають машини. Кожна легковик в день додає 1 кг таких речовин в «міський коктейль». Страждають природа і люди.

 • дратуються слизові оболонки;
 • загострюються хронічні захворювання органів дихання;
 • послаблюється нервова система і серце;
 • з’являються головні болі, слабкість;
 • розвиваються астма і алергія.

Гіпертонію, хвороба Альцгеймера, ослаблення імунітету і онкологію теж пов’язують з продуктами згоряння палива.

Сажа і кіптява з вихлопних труб осідають на рослинності. Чадний газ потрапляє в атмосферу, проливається на землю кислотними дощами. Гине флора і тваринний світ.

Відпрацьовані транспортні гази. причина парникового ефекту, освіти озонових дір.

Каталізатор в автомобілі представляє частину вихлопної системи автомашини. У ньому осідає більша частина отруйних речовин.

Видалення каталізатора в Kia RIO 3 передбачає обов’язкову заміну механізму.

Ознаки необхідності заміни каталізатора

Нейтралізатор газів Kia RIO поступово зношується. Його змінюють через 3-5 років, якщо не сталося механічної поломки від удару. Пробіг становить 150 тис.-200 тис. Км.

 • На дошці приладів загоряється напис “Check Engine”. ЕБУ двигуна видає код помилки Р0420. Але напис загоряється при будь-яких збоях силового агрегату. Тому встановити, що це саме каталітичний колектор, можна сканером.
 • Падає потужність мотора. Якщо стільники нейтралізатора забиті або розсипалися, вони не пропускають вихлопи, двигун «задихається», троит, смикається.
 • Сильний шум з-під днища кузова. ознака того, що розсипалася керамічна частина сот. Частинки б’ються об стінки пристрою, видають гуркіт.

Елемент виходить з ладу в невідповідний час. Машина не заводиться, не їде або глухне на повному ходу.

Видалення і заміна каталізатора на Kia RIO

Вихлопи автомобілів забруднюють повітря. Норми СО, СН прописані в ГОСТ 33997-2016. Перевищення шкідливих речовин тягне покарання. За видалення каталізатора Kia RIO 3 автовласник може бути оштрафований.

Вирізати каталізатор на Kia RIO і обдурити датчики

Коли нейтралізатор вихлопних газів видалений, кисневий датчик (лямбда-зонд) показує аварійну роботу агрегату. Тоді водії використовують «обманку» для ЕБУ.

Імітатор. це вставка з жароміцної сталі. Її наповнюють речовиною, яке імітує нейтралізацію отруйних газів. Муляж ставлять між колектором вихлопу і датчиком кисню.

Імітатор змінює реальні показники датчиків, передає їх в ЕБУ. Бортовий комп’ютер починає працювати в звичайному режимі.

Є три можливості обману лямбда-зонда:

 • ставлять під нього механічну проставлення;
 • впроваджують в «обманку» мініатюрний каталізатор і встановлюють під датчиком кисню;
 • використовують електронні симулятори.

Умільці виготовляють механічний колектор своїми руками. Для роботи необхідні навички токаря. З заготовки (сталь або бронза) виточують втулку довжиною від 40 до 100 см. З одного краю монтують заводський датчик, з іншого. обмежують циркуляцію газу маленьким отвором. Лямбда-зонд розміщується на значній відстані від потоку газу, вловлює менше шкідливих речовин. Його показники тому стають усередненими. ЕБУ отримує не реальні дані і не шле сигнал про некоректну роботу двигуна.

В іншому варіанті в ту ж конструкцію вставляють платин-родієвий мінікаталізатор.

Обидва варіанти імітаторів встановлюють в такому порядку:

 • Ставлять машину на естакаду.
 • відключають електроживлення.
 • Демонтують контролер газів.
 • Накручують втулку на лямбда-зонд.
 • Вворачивают модернізований прилад на місце.
 • підключають акумулятор.

Запускають двигун: сигнальна лампочка “Check Engine” повинна згаснути.

Електронна «обманка» складна для самостійного виготовлення. Це мікропроцесорний прилад з однокристальної мікросхемою, усереднюючий свідчення кисневого зонда. Його встановлюють після фільтра отруйних речовин. Всі елементи емулятора приєднують до електронної системи Кия 3-го покоління.

Як замінити каталізатор новим аналогом

Стільники каталізатора Kia RIO покриті дорогими металами. Колектор витривалий, служить довго.

Але якщо поведінка автомобіля кардинально змінилося, катколлектор змінюють. Весь вузол обходиться дорого. до 10% від вартості автомобіля, плюс ціна за установку в сервісному центрі. Тому ставлять аналоги. Ефективність їх роботи нижче, так як в виробництві використовують більш дешеві компоненти.

 • Від’єднують мінусову клему акумулятора і дроти датчика кисню.
 • Знімають ізоляційний екран, викручують датчик.
 • На фланці труби резонатора знаходять дві гайки. Відкручуючи їх, від’єднують елемент від колектора.
 • Знаходять гайки, які кріплять випускний колектор до ГБЦ (9 шт.) Відкручують, знімають деталь.

У зворотному порядку збирають вузол з новим бюджетним аналогом. Він наділений великим ресурсом, тому процедура виправдана.

Іноді замість аналогів автовласники ставлять універсальні каталітичні вузли. Спеціалізовані підприємства випускають їх з хорошими характеристиками за невисокою ціною. Низька вартість універсалів визначається тим, що це видаткова деталь машини. Матеріали часто змінюють, тому вони коштують недорого.

Пламягаситель на Kia

Каталізатор Kia RIO потрібен для нейтралізації токсичних речовин. Якщо його просто вирізують, мотор працює гірше, згорає більше мастила.

Причина. в конструкції машини. Автомобілі з екологічним класом вище Євро-2 з заводу йдуть вже з нейтралізаторами. Двигуни спочатку розраховані на протитиск, які вони створюють. Якщо каталізатора немає, силовий агрегат не працює належним чином.

Коли вибивають стоковий прилад, необхідне засунений створюють пламягаситель. Виготовляють пристрій самостійно. Форм багато, але в цілому конструкція являє собою бочку, всередині якої проходить труба з дірками, що гасить полум’я, яке виривається з великою швидкістю. Перебіг відпрацьованих газів сповільнюється, далі вони йдуть до вихлопної труби.

Заміну стокового каталізатора на пламягаситель в Kia RIO 3 вважають стандартною процедурою, що не впливає на проходження техогляду транспорту.

Пламягаситель встановлюють після «обманки» лямбда-зонда. СО у вихлопах збільшується.

Як самому перевірити, забитий каталізатор

Колектор нейтралізації отруйних газів. трикомпонентний елемент. Основа. металеві або керамічні стільники. Вони покриті тонким напиленням. Паладій, родій або іридій пов’язують продукти згоряння оксиди азоту. Незгорілих частина паливної суміші. окис вуглецю. виводиться назовні. Датчики аналізують стан газів, подають відомості на ЕБУ двигуна.

Випадки, коли стільники забиваються сажею і кіптявою:

 • використовувалося паливо поганої якості;
 • поламалася турбіна;
 • несправна камера згоряння.

Забитий нейтралізатор, власнику можна перевірити самостійно:

 • Піднести руку до вихлопної труби. Якщо все нормально, відчувають слабку пульсацію газів. Її створюють випускні клапани, що працюють по черзі. Коли йде рівний потік повітря, нейтралізатор забитий або зруйнувався.
 • Якщо у вихлопах з’явився запах тухлого яйця, значить, назовні виходить сірководень. Перевіряють СО в вихлопному газі
 • Коли двигун (гарячий і холодний) важко запускається, вимірюють тиск у випускному колекторі.
 • Обороти мимовільно падають або збільшуються: перевіряють на оглядовій ямі, що не від’єдналася чи приймальня труба від системи випуску.

Датчики-аналізатори перебувають на вході в вузол і на вихідному патрубку. З їх допомогою оцінюють кількість активного кисню. Коли воно критично знижується, подають в електронну систему сигнал тривоги.

Проверка катализатора на Kia Rio с пробегом 200.000ки

Каталітичний колектор руйнується від високої температури, механічних пошкоджень. Вода може потрапити на гарячий компонент, адже він розміщений під днищем авто. У цих випадках каталізатор Kia RIO виходить з ладу.